Studia w wieku 23 lat?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-11, 15:01   #61
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
rockowa69, myślę o dziecku nie teraz, ale niejako " w przód". No, ale to najmniejszy problem.

Powiedzcie mi, czy w takim razie jeśli pójdę na prawo po licencjacie z administracji to te 2 lata prawa mam za darmo nadal, czy płacę za całe studia?

Mój błąd - to faktycznie jednolite studia. Nie mam pojęcia, jak to w tym momencie będzie wyglądać

Edytowane przez yennefer23
Czas edycji: 2013-06-11 o 15:03
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:03   #62
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez yennefer23 Pokaż wiadomość
Jeśli pójdziesz po licencjacie, to prawdopodobnie za darmo będziesz miała tylko dwa lata studiów drugiego stopnia. Za licencjat z prawa normalnie płacisz.
Tak jak pisałam na poprzedniej stronie, prawo to jednolite magisterskie, jaki licencjat?

Edit. poprawione
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:21   #63
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam na poprzedniej stronie, prawo to jednolite magisterskie, jaki licencjat?

Edit. poprawione
Słyszałam, że wchodzi już prawo w systemie 3+2, podobnie jak psychologia.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:37   #64
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Jak tak bardzo chcesz prawo to składaj papiery na drugi rok od razu- podobno po adm biorą na prawo na 2 rok Kiedyś też chciałam przerzucić się na prawo. To znaczy najpierw chciałam prawo, potem wzięłam adm i w sumie jestem na I mu z adm i mam już tego wszystkiego dość - wolę moją filologię i jestem szczęśliwa. A i tak coś czuję, że wyemigruję.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:39   #65
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

po obronionym licencjacie z administracji płacisz za całe studia prawa
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:44   #66
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
podstawowe pytanie - stać cię na życie do 30stki bez własnych dochodów ew. z dochodów ze stypendiów (o co będzie ciężko) lub z pracy na umowa zleceniach w weekendy?

powiem tak - rób co chcesz - ale ja bym się nigdy nie zdecydowała na takie życie w takim wieku bo dla mnie byłby to osobisty dramat a przy okazji jak coś nie wyjdzie to zostaniesz z palcem w nocniku bez poważnego doświadczenia zawodowego i bez większy perspektyw na coś więcej niż najniższa krajowa

myślę, że takie bimbanie to jest dla ludzi którzy maja pasje i ich na tą pasję stać

a nie rozważałaś studiów zaocznych/wieczorowych? można wtedy normalnie pracować, normalnie zarabiać i jedno z drugim pogodzić - bo tylko taka opcja jest moim zdaniem rozsądna jeżeli bardzo chcesz
Chciałaś chyba napisać do 26 roku życia - powyżej 26 nie otrzymasz stypendium (wyjątek stanowi doktorat).
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:47   #67
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Słyszałam, że wchodzi już prawo w systemie 3+2, podobnie jak psychologia.
jakieś konkrety?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 15:52   #68
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
jakieś konkrety?
http://www.prawo.ug.edu.pl/pdf/Progr...an_studiow.pdf


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Swoją droga ładnie im tam wszystko upchneli, ale nie chce wiedzieć, jak to wyglada w praktyce.....


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:55   #69
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

kitten92 - dzięki za wyręczenie . A tak serio: przy okazji czytania o psychologii w systemie 3+2 natknęłam się kiedyś gdzieś na informację, że na kierunku prawo też już wprowadzają ten system.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:58   #70
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Ale ja właśnie wkleilam plan związany z prawem


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:00   #71
rockowa69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Ten egzamin to typowe kucie na pamięć i idzie na niego większość, a zdaje zazwyczaj sporo.
Niekiedy są nawet tak łatwe egzaminy, że...zdają prawie wszyscy.

Łoo zostać sędzią teraz?
Ciężki temat, podobnie jak z prokuratorami - są asesorzy ( vide google ), którzy nie mają pracy, zwyczajnie nie ma wolnych miejsc.



Prawdopodobnie tak.
Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
W sensie?

Sędzia musi być wykształcony i doświadczony. Wykształcenie zdobywa poprzez studia - ok, ale jak ktoś jest życiowo nieporadny (nieporadny nie znaczy, że głupi, wiadomo że zdawał egzamin na aplikację itp.) lub po prostu nie został doświadczony przez życie to nie będzie sądził dobrze. Nie twierdzę, że musi żyć w patologicznej rodzinie i mieć znajomości w świecie przestępczym, ale ktoś kto do 30r.ż zamierza się uczyć na studiach dziennych(chodzi mi o kwestię gdzie cały czas rodzice łożą na utrzymacie studenta)...no jakie on ma problemy? Że sesja i nie może iść na imprezę? Jaka to zaradność życiowa? - mam nadzieję, że nigdy nie spotkam takiego sędziego.
rockowa69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 16:10   #72
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez rockowa69 Pokaż wiadomość
Sędzia musi być wykształcony i doświadczony. Wykształcenie zdobywa poprzez studia - ok, ale jak ktoś jest życiowo nieporadny (nieporadny nie znaczy, że głupi, wiadomo że zdawał egzamin na aplikację itp.) lub po prostu nie został doświadczony przez życie to nie będzie sądził dobrze. Nie twierdzę, że musi żyć w patologicznej rodzinie i mieć znajomości w świecie przestępczym, ale ktoś kto do 30r.ż zamierza się uczyć na studiach dziennych(chodzi mi o kwestię gdzie cały czas rodzice łożą na utrzymacie studenta)...no jakie on ma problemy? Że sesja i nie może iść na imprezę? Jaka to zaradność życiowa? - mam nadzieję, że nigdy nie spotkam takiego sędziego.
To dotyczy chyba każdej branży. Najgorzej właśnie, gdy stuka trzydziestka a my budzimy się z ręką w nocniku - takie jest przynajmniej moje zdanie.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:12   #73
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Taaa. Ja chciałam iść na dzienne to prawo chociaż przez 3 lata i pracować w międzyczasie ile się da. Niestety, nie dostaję od rodziców żadnych pieniędzy, bo po prostu ich nie mają. Ale całe prawo zaocznie... chyba mnie finansowo przerośnie.

Edytowane przez chocolada
Czas edycji: 2013-06-11 o 16:13
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:14   #74
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

w takim razie nie idź lepiej, bo po licencjacie zapłacisz za całe prawo dzienne tyle samo
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:20   #75
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Ale to bez sensu, przecież zostało by mi 2 lata magistra, którego bym nie zrobiła. I co, te punkty przepadają? To bardzo niesprawiedliwe.
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:22   #76
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Przepadają, dostajesz nowe punkty jak zaczynasz drugi stopień swoich poprzenich studiów albo coś pokrewnego po licencjacie. Nie możesz za darmo zacząć nowego kierunku
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:23   #77
rockowa69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Taaa. Ja chciałam iść na dzienne to prawo chociaż przez 3 lata i pracować w międzyczasie ile się da. Niestety, nie dostaję od rodziców żadnych pieniędzy, bo po prostu ich nie mają. Ale całe prawo zaocznie... chyba mnie finansowo przerośnie.
Nie przesadzaj. Ja podczas studiów płaciłam czesne, wynajmowałam pokój + imprezy i koncerty. Biorąc pod uwagę, że aby studiować prawo książki tylko z biblioteki nie wystarczą to opcję imprezy + koncerty w tym roku zamienię na "pomoce naukowe". Tylko, że trzeba chcieć pracować
rockowa69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:26   #78
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez rockowa69 Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj. Ja podczas studiów płaciłam czesne, wynajmowałam pokój + imprezy i koncerty. Biorąc pod uwagę, że aby studiować prawo książki tylko z biblioteki nie wystarczą to opcję imprezy + koncerty w tym roku zamienię na "pomoce naukowe". Tylko, że trzeba chcieć pracować
Poza tym prawo nie jest kierunkiem, który pochłania dużo czasu. W trakcie tygodnia jest niewiele zajęć i raczej rzadko są kolokwia,chyba ze trafisz na ciężkiego prowadzącego . Tak wiec spokojnie można pracować.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:38   #79
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez kitten92 Pokaż wiadomość
http://www.prawo.ug.edu.pl/pdf/Progr...an_studiow.pdf


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Swoją droga ładnie im tam wszystko upchneli, ale nie chce wiedzieć, jak to wyglada w praktyce.....


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ale to nie jest 3+2

to jest kontrowersyjna próba 3-letnich studiów dla osób, które mają już licencjat z innego kierunku... (jakich dokładnie kierunków to nie pamiętam)

no chyba, że chodziło Wam o 3 + 3
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 16:45   #80
rockowa69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ale to nie jest 3+2

to jest kontrowersyjna próba 3-letnich studiów dla osób, które mają już licencjat z innego kierunku... (jakich dokładnie kierunków to nie pamiętam)

no chyba, że chodziło Wam o 3 + 3
Nie jest ważny jaki licencjat się skończyło - właśnie dlatego można je uznać za kontrowersyjne
2014/15 jeszcze są zaplanowane dla wszystkich, ale później tak jak wspominałam - jest plan by magistra z prawa mogły robić osoby po lic. z administracji.
rockowa69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:53   #81
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Wiem, ze to są studia 3-letnie, ale mimo wszystko jakoś nawiązują do systemu 3+2


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 18:24   #82
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Masz w rodzinie prawników ? Bo jeśli nie to lepiej nie idź, szkoda czasu.....
Skąd to przekonanie?

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Jak tak bardzo chcesz prawo to składaj papiery na drugi rok od razu- podobno po adm biorą na prawo na 2 rok
To zależy od uczelni. Częściej chyba jednak zdarza się opcja, że zaczynasz od I roku, a ewentualnie przepiszą ci jakieś tam prawoznawstwo, konstytucyjne albo admina.

SWPS i UWr chcą wprowadzić licencjat z prawa i docelowo ma to wyglądać tak jak każdy inny licencjat, aczkolwiek chyba pomysł jest w powijakach póki co.



A poza tym to Japanication vel DoubleTime- miło cię widzieć nasz Promyczku Nadziei
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 18:34   #83
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
SWPS i UWr chcą wprowadzić licencjat z prawa i docelowo ma to wyglądać tak jak każdy inny licencjat, aczkolwiek chyba pomysł jest w powijakach póki co.
Tyle, że SWPS nie jest uczelnią państwową, no i nie we wszystkich jej oddziałach można studiować prawo. A, to może właśnie o nich czytałam, że wprowadzają licencjat z prawa bo wiem na pewno, że psychologię też już robią 3+2.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 18:41   #84
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

W dwa lata,czyli 4 semestry nauczyć sie tego, co normalnie zajmuje 5 lat? Nawet po odrzuceniu historii, języków, wfu, filozofii i socjologii wydaje sie to niewykonalne


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 18:43   #85
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez kitten92 Pokaż wiadomość
W dwa lata,czyli 4 semestry nauczyć sie tego, co normalnie zajmuje 5 lat? Nawet po odrzuceniu historii, języków, wfu, filozofii i socjologii wydaje sie to niewykonalne


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ale masz na myśli prawo?
Bo mi chodziło o to, że SWPS wprowadza psychologię w systemie 3+2 - czyli program powinien być ten sam, za to daje się studentowi zdobycia np. samego licencjata i to jest moim zdaniem fajne .
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 18:48   #86
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Tyle, że SWPS nie jest uczelnią państwową, no i nie we wszystkich jej oddziałach można studiować prawo. A, to może właśnie o nich czytałam, że wprowadzają licencjat z prawa bo wiem na pewno, że psychologię też już robią 3+2.
Psychologię 3+2 robią prawdopodobnie z myślą o studentach, którzy licencjat z psychologii zrobili za granicą (z tego co mówiła znajoma, w niektórych państwach psychologia nie jest prowadzona w systemie studiów jednolitych magisterskich) a w Polsce do tej pory nie mieli gdzie ich kontynuować. Mnie tylko ciekawi, gdzie ludzie chcą pracować z licencjatem z prawa albo z psychologii.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 18:52   #87
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez kitten92 Pokaż wiadomość
W dwa lata,czyli 4 semestry nauczyć sie tego, co normalnie zajmuje 5 lat? Nawet po odrzuceniu historii, języków, wfu, filozofii i socjologii wydaje sie to niewykonalne
Czy ja wiem czy takie niewykonalne. Rozsądnie ułożony plan zajęć (z wywaleniem tych wszystkich zapychacz) połączony z nastawieniem na to, że na licencjacie uczysz się podstaw, a na mgr tylko wgłębiasz się w specjalizację i wydaje mi się, że to byłoby możliwe.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 19:38   #88
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy takie niewykonalne. Rozsądnie ułożony plan zajęć (z wywaleniem tych wszystkich zapychacz) połączony z nastawieniem na to, że na licencjacie uczysz się podstaw, a na mgr tylko wgłębiasz się w specjalizację i wydaje mi się, że to byłoby możliwe.
W dwa lata prawoznawstwo, logika, prawo karne, cywilne, administracyjne, gospodarcze, handlowe, pracy, podatkowe, finanse, kpk, kpa, międzynarodowe i ubezpieczeń społecznych? Nie wiem, można zostawić same podstawy,czyli jeszcze polowe tego co wymienilam, ale wtedy to sie zaczyna mijac z celem studiowania prawa


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Ale masz na myśli prawo?
Bo mi chodziło o to, że SWPS wprowadza psychologię w systemie 3+2 - czyli program powinien być ten sam, za to daje się studentowi zdobycia np. samego licencjata i to jest moim zdaniem fajne .
Tak troszkę wybiegłam w przyszłość i pogdybalam o możliwości studiowania prawa w tym systemie przez 2 lata .


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 19:42   #89
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez kitten92 Pokaż wiadomość
W dwa lata prawoznawstwo, logika, prawo karne, cywilne, administracyjne, gospodarcze, handlowe, pracy, podatkowe, finanse, kpk, kpa, międzynarodowe i ubezpieczeń społecznych? Nie wiem, można zostawić same podstawy,czyli jeszcze polowe tego co wymienilam, ale wtedy to sie zaczyna mijac z celem studiowania prawa
W trzy lata Wywaliłabym z tego co napisałaś międzynarodowe, niektóre przedmioty skróciłabym do semestru (da się, np prawoznawstwo, logikę, podatki- zakładam oczywiście naukę podstaw podatków, nie całego systemu ze szczegółami, bo z tego to można i oddzielne studia podyplomowe zrobić, ale chociażby po swojej uczelni wiem, że można dokładnie omówić podstawy w 1 semestr).

Oczywiście, że to się mija z celem i oczywiście, że po takich studiach żadnym prawnikiem się nie jest (zresztą, po obecnych jednolitych też nie), więc nie ma to żadnego sensu, ale fizycznie możliwe jest.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2013-06-11 o 19:44
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 19:49   #90
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
W trzy lata Wywaliłabym z tego co napisałaś międzynarodowe, niektóre przedmioty skróciłabym do semestru (da się, np prawoznawstwo, logikę, podatki- zakładam oczywiście naukę podstaw podatków, nie całego systemu ze szczegółami, bo z tego to można i oddzielne studia podyplomowe zrobić, ale chociażby po swojej uczelni wiem, że można dokładnie omówić podstawy w 1 semestr).

Oczywiście, że to się mija z celem i oczywiście, że po takich studiach żadnym prawnikiem się nie jest (zresztą, po obecnych jednolitych też nie), więc nie ma to żadnego sensu, ale fizycznie możliwe jest.
Fizycznie możliwe jak najbardziej Tylko obawiam sie, ze to wszystko zmierza w złym kierunku. Z drugiej strony to jest dobra opcja na doksztalcenie sie po innnym kierunku, ale faktycznie, tylko w konkretnej dziedzinie prawa, a nie ma zdobycie wiedzy ogólnej. No ale nic, wracam uczyć sie do egzaminu z administracyjnego.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.