Aborcja - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Pokaż wyniki sondy: Czy aborcja powinna być zalegalizowana w Polsce?
tak 501 71,57%
nie 199 28,43%
Głosujący: 700. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-29, 14:05   #1471
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Aborcja

Pewnie, że się nabijałam Jak będziemy iść dalej takim tokiem myślenia, że plemnik = dziecko albo komórka jajowa = dziecko, to będzie dzieworództwo, wiecie, ile wtedy będzie ciąż? "ale ja naprawdę nie uprawiałam seksu!"
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:22   #1472
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Aborcja

http://www.youtube.com/watch?v=DZf9I0zVT-U - składa się z 3 części.

I teraz proszę o wypowiedzenie się wszystkich tych kobiet, które są za aborcją
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:35   #1473
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja

Taaa.... Niemy krzyk już był. Poszukaj opnii.
Według mnie ten film to szmira i manipulacja. Facet pokazuje płody rozwinięte nieadekwatnie do stadium ciąży i uczłowieczone. Już mu to wytknięto. Także na mnie wrażenia ten fimlik nie robi i tak jak byłam za aborcją na życzenie przed jego obejrzeniem, tak i jestem po.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:46   #1474
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=DZf9I0zVT-U - składa się z 3 części.

I teraz proszę o wypowiedzenie się wszystkich tych kobiet, które są za aborcją


W gimnazjum puszczali mi to na religii
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:53   #1475
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Aborcja

mi tez.
wyszlam z klasy
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 20:12   #1476
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja

Ja sobie sama zafundowałam obejrzenie tego czegoś Musiałam wiedzieć o co tyle szumu
Na religię nie chodziłam, ale wiem, że reszta klasy oglądała oglądała z księdzem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 21:09   #1477
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=DZf9I0zVT-U - składa się z 3 części.

I teraz proszę o wypowiedzenie się wszystkich tych kobiet, które są za aborcją
Zieew.

Na co liczysz, wklejając tu jakieś linki z filmem, co do którego sam reżyser przyznał, że ma niewiele wspólnego z prawdą? Na jakąś zbiorową skruchę i bicie się w piersi?

Współczuję ludziom, którzy nie mają minimum samodzielnego myślenia, jakie pozwala na ogół takie brednie kwestionować.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 12:01   #1478
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Aborcja

Ja nie rozumiem po co aborcja?
Nie można tego dziecka zostawić w ,,Oknie zycia"? I niech nikt nie mówi że w Domu Dziecka jest źle, że lepiej umrzeć. To, że 80 % dzieci ma ciężkie życie po opuszczeniu placówki i w trakcie pobytu w niej nie znaczy, że każde dziecko będzie miało beznadziejnie. Miałam kontakt z takimi dzieciakami, niektóre naprawdę wiedzą czego chcą od życia i to realizują, ale oczywiście ,,lepiej jest wyskrobać" niż wychować wartościowego człowieka w innym miejscu niż dom rodzinny.
Nie patrzmy na jednostkę kategoriami większości, bo większość w DD ma źle to lepiej wyskrobać jednostkę. Poza tym zawsze jest szansa na adopcję.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2013-01-30 o 12:03
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 12:17   #1479
olkaaa900
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 48
Dot.: Aborcja

Ja uważam że aborcja to sprawa indywidualna każdej kobiety i jej sumienia. Ja wiem ze nie potrafiłabym żyć z myślą że usunęłam ciążę, ale jeśli jakaś kobieta potrafiłaby żyć z taką przeszłością to nie potępiam ani nie oceniam Jej.
Uważam że aborcja powinna być zalegalizowana w Polsce, uzalezniona od woli kobiety, a lekarz powinien mieć prawo odmowy wykonania zabiegu pod warunkiem wskazania innego lekarza który się podejmie.
Podziemie na pewno jest bardzo mocno rozbudowane, a patrząc na wydarzenia ukazywane w telewizji to jeśli jakaś bestia ma urodzić malca a potem rzucić nim o ścianę to lepiej niech legalnie usunie
Tłumaczenie mogła oddać... mogła ale niektóre kobiety do takich decyzji nie dorosły, swoją drogą jestem pełna podziwu dla kobiety która odda dziecko do okna życia - da mu szansę na nowe, może lepsze życie.
olkaaa900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 12:41   #1480
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Aborcja

Chciałam jeszcze zwrócić uwagę na kwestię często pomijaną. Kiedy kobieta dowiaduje się , że jest w ciąży musi szybko podjąć decyzję czy chce urodzić, czy usunąć, bo płód się rozwija, a 7 miesięcznego dziecka się raczej nie usuwa. Jest pierwszy szok, wybieranie lekarza za granicą, odpowiedniego gabinetu, kombinowanie kasy. Wszystko dzieje się szybko, rzeczy do załatwienia dość dużo, czasu mało. Duże prawdopodobieństwo, ze z tego zabiegania kobieta wybierze na zabieg niekompetentną osobę, źle wyposażony, niewysterylizowany gabinet narażając się na komplikację, zakażenie, że nie przemyśli dobrze swej decyzji o usunięciu potem bedą ją męczyć wyrzuty sumienia, bo w szoku i pod presją czasu czlowiek nie działa tak jak powinien, podejmuje pochopne decyzje.
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 12:41   #1481
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem po co aborcja?
Nie można tego dziecka zostawić w ,,Oknie zycia"? I niech nikt nie mówi że w Domu Dziecka jest źle, że lepiej umrzeć. To, że 80 % dzieci ma ciężkie życie po opuszczeniu placówki i w trakcie pobytu w niej nie znaczy, że każde dziecko będzie miało beznadziejnie. Miałam kontakt z takimi dzieciakami, niektóre naprawdę wiedzą czego chcą od życia i to realizują, ale oczywiście ,,lepiej jest wyskrobać" niż wychować wartościowego człowieka w innym miejscu niż dom rodzinny.
Nie patrzmy na jednostkę kategoriami większości, bo większość w DD ma źle to lepiej wyskrobać jednostkę. Poza tym zawsze jest szansa na adopcję.
Hm, może po to, by nie mieć roku wyjętego z życia z powodu niechcianej ciąży?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 12:47   #1482
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Hm, może po to, by nie mieć roku wyjętego z życia z powodu niechcianej ciąży?
No normalnie straszne to, że przez 9 miesięcy nie można by było palić fajek i pić alkoholu i trzeba by było o siebie zacząć dbać i uważać
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 12:48   #1483
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Aborcja

Jak można wartośc jednego roku stawiać ponad całe życie drugiej osoby ?! Rok życia w ,,spokoju" kosztem drugiej osoby/płodu, która kiedyś będzie osobą ? Uzasadnienie dla aborcji najbardziej wyrachowane ze wszystkich.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2013-01-30 o 12:50
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 12:58   #1484
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
No normalnie straszne to, że przez 9 miesięcy nie można by było palić fajek i pić alkoholu i trzeba by było o siebie zacząć dbać i uważać
I rozstępy na cyckach i na brzuchu i nadwyrężony kręgosłup i spuchnięte nogi i osłabione włosy i tragedia z cerą przez zmiany hormonalne, huśtawki nastroju, wymioty i można tak wymieniać do bólu objawy fizyczne...i przede wszystkim ogromne obciążenie psychiczne, jakim jest dźwiganie w sobie tego, czego się nie chce, czego się nienawidzi.
Nie każda kobieta chce to przeżyć i tyle.


Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Jak można wartośc jednego roku stawiać ponad całe życie drugiej osoby ?! Rok życia w ,,spokoju" kosztem drugiej osoby/płodu, która kiedyś będzie osobą ? Uzasadnienie dla aborcji najbardziej wyrachowane ze wszystkich.
Dla obrońców życia poczętego, większość argumentów zwolenników aborcji jest wyrachowana. Rodzić dzieci z gwałtów, rodzić dzieci śmiertelnie chore, rodzić mimo zagrożenia życia matki, rodzić mimo że wiadomo że otoczenie w którym matka przebywa nie pozwoli jej oddać dziecka, a tym samym skłoni ją do zabójstwa...no można tak wymieniać.

Wątków o aborcji jest mnóstwo, nikt tu nikogo nie przekona.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 15:17   #1485
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem po co aborcja?
Nie można tego dziecka zostawić w ,,Oknie zycia"? I niech nikt nie mówi że w Domu Dziecka jest źle, że lepiej umrzeć. To, że 80 % dzieci ma ciężkie życie po opuszczeniu placówki i w trakcie pobytu w niej nie znaczy, że każde dziecko będzie miało beznadziejnie. Miałam kontakt z takimi dzieciakami, niektóre naprawdę wiedzą czego chcą od życia i to realizują, ale oczywiście ,,lepiej jest wyskrobać" niż wychować wartościowego człowieka w innym miejscu niż dom rodzinny.
Nie patrzmy na jednostkę kategoriami większości, bo większość w DD ma źle to lepiej wyskrobać jednostkę. Poza tym zawsze jest szansa na adopcję.
Powiedz to wszystkim wychowankom Domu Dziecka, którzy latami czekali na adopcję i się jej nie doczekali. Mało w DD dzieci czekających na rodzinę?

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zwrócić uwagę na kwestię często pomijaną. Kiedy kobieta dowiaduje się , że jest w ciąży musi szybko podjąć decyzję czy chce urodzić, czy usunąć, bo płód się rozwija, a 7 miesięcznego dziecka się raczej nie usuwa. Jest pierwszy szok, wybieranie lekarza za granicą, odpowiedniego gabinetu, kombinowanie kasy. Wszystko dzieje się szybko, rzeczy do załatwienia dość dużo, czasu mało. Duże prawdopodobieństwo, ze z tego zabiegania kobieta wybierze na zabieg niekompetentną osobę, źle wyposażony, niewysterylizowany gabinet narażając się na komplikację, zakażenie, że nie przemyśli dobrze swej decyzji o usunięciu potem bedą ją męczyć wyrzuty sumienia, bo w szoku i pod presją czasu czlowiek nie działa tak jak powinien, podejmuje pochopne decyzje.
A co Cię obchodzi cudza macica? Lepiej, żeby kobieta miała szansę na zabieg w gabinecie lekarskim, niż żeby sama zdecydowała się pozbyć ciąży na własną rękę. Zawsze pozostaje do dyspozycji poczciwy pan wieszak. Skąd wiesz, że na świecie nie ma kobiet zdeterminowanych, które potrafią podjąć decyzję szybko, bez wahania i wyrzutów sumienia ją zrealizować.

Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
No normalnie straszne to, że przez 9 miesięcy nie można by było palić fajek i pić alkoholu i trzeba by było o siebie zacząć dbać i uważać
Bywa, że przez cały okres ciąży kobieta jest przykuta do łóżka, zdana na łaskę i niełaskę innych. Nie ma możliwości być aktywną zawodowo, dodaj do tego trudy porodu i połogu.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 15:34   #1486
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem po co aborcja?
Nie można tego dziecka zostawić w ,,Oknie zycia"? I niech nikt nie mówi że w Domu Dziecka jest źle, że lepiej umrzeć. To, że 80 % dzieci ma ciężkie życie po opuszczeniu placówki i w trakcie pobytu w niej nie znaczy, że każde dziecko będzie miało beznadziejnie. Miałam kontakt z takimi dzieciakami, niektóre naprawdę wiedzą czego chcą od życia i to realizują, ale oczywiście ,,lepiej jest wyskrobać" niż wychować wartościowego człowieka w innym miejscu niż dom rodzinny.
Nie patrzmy na jednostkę kategoriami większości, bo większość w DD ma źle to lepiej wyskrobać jednostkę. Poza tym zawsze jest szansa na adopcję.
Aborcja po to, że oprócz płodu jest jeszcze kobieta, w której ten płód się rozwija. Przed oddaniem noworodka (niechcianego) do takiego okna jest kilka mięsięcy ciąży i poród. Obie te rzeczy są bardzo uciążliwe delikatnie mówiąc.
Swoją drogą.. widział ktoś kiedyś te okna? Ja nigdy.
Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zwrócić uwagę na kwestię często pomijaną. Kiedy kobieta dowiaduje się , że jest w ciąży musi szybko podjąć decyzję czy chce urodzić, czy usunąć, bo płód się rozwija, a 7 miesięcznego dziecka się raczej nie usuwa. Jest pierwszy szok, wybieranie lekarza za granicą, odpowiedniego gabinetu, kombinowanie kasy. Wszystko dzieje się szybko, rzeczy do załatwienia dość dużo, czasu mało. Duże prawdopodobieństwo, ze z tego zabiegania kobieta wybierze na zabieg niekompetentną osobę, źle wyposażony, niewysterylizowany gabinet narażając się na komplikację, zakażenie, że nie przemyśli dobrze swej decyzji o usunięciu potem bedą ją męczyć wyrzuty sumienia, bo w szoku i pod presją czasu czlowiek nie działa tak jak powinien, podejmuje pochopne decyzje.
Dlatego uważam, że podejmując współżycie należy być przygotowanym na taką ewentualność jak usuwanie ciąży (o ile jest się zwolenniczką aborcji). Rozeznanie w lekarzach i odłożenie kasy można załatwić wcześniej.
Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
No normalnie straszne to, że przez 9 miesięcy nie można by było palić fajek i pić alkoholu i trzeba by było o siebie zacząć dbać i uważać
Taaa... już widzę jak kobieta dba o niechcianą ciążę To z resztą i tak jest nieistotne, bo palić i pić się da, ale niekoniecznie da się pracować albo uczyć. Potem jest zdeformowane ciało, burza hormonalna i kontynuacja wykluczenia z życia zawodowego. Tak, to jest straszne.
Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Jak można wartośc jednego roku stawiać ponad całe życie drugiej osoby ?! Rok życia w ,,spokoju" kosztem drugiej osoby/płodu, która kiedyś będzie osobą ? Uzasadnienie dla aborcji najbardziej wyrachowane ze wszystkich.
Płód to nie jest osoba. Nie ma świadomości, wspomnień, nikt za nim nie zatęskni.
A nawet jeśli już uważać płód za pełnoprawnego człowieka, to obowiązkowe rodzenie jest już stawianiem płodu ponad kobietę. Tak samo wyrachowane.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 15:44   #1487
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Aborcja

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;38944980]Swoją drogą.. widział ktoś kiedyś te okna? Ja nigdy. [/QUOTE]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Okno_%C5%BCycia#Okna_.C5. BCycia_w_Polsce
Jak ktoś będzie chciał z nich skorzystać, to da radę je znaleźć

Cytat:
Płód to nie jest osoba. Nie ma świadomości, wspomnień, nikt za nim nie zatęskni.
A niemowlę ma?

Cytat:
A nawet jeśli już uważać płód za pełnoprawnego człowieka, to obowiązkowe rodzenie jest już stawianiem płodu ponad kobietę. Tak samo wyrachowane.
Moim zdaniem, na szali wcale nie są płód i kobieta, ale życie płodu i szeroko pojmowana wygoda życia (mówię o prawidłowo przebiegającej ciąży) kobiety.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 15:44   #1488
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=DZf9I0zVT-U - składa się z 3 części.
I teraz proszę o wypowiedzenie się wszystkich tych kobiet, które są za aborcją
Zgodnie z życzeniem, wypowiadam się.

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem po co aborcja?
Nie można tego dziecka zostawić w ,,Oknie zycia"? I niech nikt nie mówi że w Domu Dziecka jest źle, że lepiej umrzeć. To, że 80 % dzieci ma ciężkie życie po opuszczeniu placówki i w trakcie pobytu w niej nie znaczy, że każde dziecko będzie miało beznadziejnie. Miałam kontakt z takimi dzieciakami, niektóre naprawdę wiedzą czego chcą od życia i to realizują, ale oczywiście ,,lepiej jest wyskrobać" niż wychować wartościowego człowieka w innym miejscu niż dom rodzinny.
Nie patrzmy na jednostkę kategoriami większości, bo większość w DD ma źle to lepiej wyskrobać jednostkę. Poza tym zawsze jest szansa na adopcję.
Aborcja, bo nie chciałam przerywać studiów, rzucać pracy i zmieniać życia, które jakoś sobie poukładałam, na tych kilka miesięcy, by donosić ciążę, której nie chciałam i nie planowałam. Nie przekonuje mnie to, że 20% (skąd te dane?) ma szanse na adopcję - nie chciałam sprowadzać na świat dziecka faceta, którego kocham, kiedy nie jesteśmy w stanie zapewnić mu jakiegoś poziomu życia. Zabezpieczałam się - i wpadłam. Ale zabezpieczałam się po to, by dziecka nie mieć, a nie po to, by jednak mimo wszystko je urodzić.

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zwrócić uwagę na kwestię często pomijaną. Kiedy kobieta dowiaduje się , że jest w ciąży musi szybko podjąć decyzję czy chce urodzić, czy usunąć, bo płód się rozwija, a 7 miesięcznego dziecka się raczej nie usuwa. Jest pierwszy szok, wybieranie lekarza za granicą, odpowiedniego gabinetu, kombinowanie kasy. Wszystko dzieje się szybko, rzeczy do załatwienia dość dużo, czasu mało. Duże prawdopodobieństwo, ze z tego zabiegania kobieta wybierze na zabieg niekompetentną osobę, źle wyposażony, niewysterylizowany gabinet narażając się na komplikację, zakażenie, że nie przemyśli dobrze swej decyzji o usunięciu potem bedą ją męczyć wyrzuty sumienia, bo w szoku i pod presją czasu czlowiek nie działa tak jak powinien, podejmuje pochopne decyzje.
Kobieta nie jest wbrew pozorom aż tak głupiutką istotką, by nie zauważyć, że coś jest nie tak. Na szczęście, nawet w Polsce są ludzie, którzy wiedzą, co zrobić, by móc przeprowadzić aborcję (nie mam tu na myśli tabletek 72h). Argument przeciwko aborcji - cudny.

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Jak można wartośc jednego roku stawiać ponad całe życie drugiej osoby ?! Rok życia w ,,spokoju" kosztem drugiej osoby/płodu, która kiedyś będzie osobą ? Uzasadnienie dla aborcji najbardziej wyrachowane ze wszystkich.
Się wypowiem w swoim imieniu: dla mnie moje życie jest ważniejsze. Taką już jestem, słodką uroczą egoistką
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 15:45   #1489
Bad_Man
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 148
Dot.: Aborcja

Aborcja jest dla mnie nieludzka chyba, że była wynikiem gwałtu, zagrożone było życie kobiety, lub zniekształcony płód. Nie wyobrażam sobie życia z kobietą która by tak postąpiła.
Bad_Man jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 16:06   #1490
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Aborcja

W przypadku np. gwałtu małżeńskiego też?
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 16:16   #1491
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
http://pl.wikipedia.org/wiki/Okno_%C5%BCycia#Okna_.C5. BCycia_w_Polsce
Jak ktoś będzie chciał z nich skorzystać, to da radę je znaleźć
Względnie blisko mam same katolickie. I szczerze mówiąc nigdy nikogo nie skazałabym dobrowolnie na kontakt z KK
Cytat:
A niemowlę ma?
Też nie ma, ale to wątek o aborcji.
Cytat:
Moim zdaniem, na szali wcale nie są płód i kobieta, ale życie płodu i szeroko pojmowana wygoda życia (mówię o prawidłowo przebiegającej ciąży) kobiety.
Życie wg mnie nie jest zawsze największą wartością. Życie niechcianego płodu jest dla mnie bezwartościowe.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 16:38   #1492
Sunrise_23
Raczkowanie
 
Avatar Sunrise_23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 198
Dot.: Aborcja

Cytat:
Względnie blisko mam same katolickie. I szczerze mówiąc nigdy nikogo nie skazałabym dobrowolnie na kontakt z KK
Ja nigdy nikogo nie skazałabym na śmierć, ale co kto woli.

Cytat:
Też nie ma, ale to wątek o aborcji.
Aha, czyli jak wątek o aborcji to wyłączamy szeroko pojęte myślenie.

Cytat:
Życie niechcianego płodu jest dla mnie bezwartościowe.
I dlatego możesz pozbawić go możliwości zakosztowania tego życia, ułożenia go po swojemu i uczynienia jedynego w swoim rodzaju? Dla Ciebie jest to życie bezwartościowe, ale może dla kogoś byłby on całym światem i cudownym człowiekiem.
Sunrise_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 16:44   #1493
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez Sunrise_23 Pokaż wiadomość
Aha, czyli jak wątek o aborcji to wyłączamy szeroko pojęte myślenie.
Gdzie się doszukałaś wyłączenia myślenia? Wątek jest o usuwaniu ciąży i nie chcę się dzielić poglądami na temat noworodków.
Cytat:
I dlatego możesz pozbawić go możliwości zakosztowania tego życia, ułożenia go po swojemu i uczynienia jedynego w swoim rodzaju? Dla Ciebie jest to życie bezwartościowe, ale może dla kogoś byłby on całym światem i cudownym człowiekiem.
A może przy okazji moje życie zamieni sie w piekło? Ale kogo to obchodzi
Tak samo pozbawiam możliwości usuwając ciąże, jak i pozbawiam możliwości nie zachodząc w ciąże przy każdej owulacji, więc argument nietrafiony. Poza tym dlaczego te wszystkie możliwości mają być moim kosztem?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 17:09   #1494
Sunrise_23
Raczkowanie
 
Avatar Sunrise_23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 198
Dot.: Aborcja

Cytat:
Wątek jest o usuwaniu ciąży i nie chcę się dzielić poglądami na temat noworodków.
Niestety, logicznie rozumując, argument, którego użyłaś:
Cytat:
Płód to nie jest osoba. Nie ma świadomości, wspomnień, nikt za nim nie zatęskni.
A nawet jeśli już uważać płód za pełnoprawnego człowieka
sugeruje, że noworodek też nie jest człowiekiem, bo... jak wyżej.

Choć po chwili zmieniasz zdanie na temat płodu. Więc jak to w końcu jest? Możesz mu nadać status człowieczeństwa tylko wtedy, gdy chcesz wykazać, że zagraża twojej autonomii jako kobiety?

Cytat:
A może przy okazji moje życie zamieni sie w piekło? Ale kogo to obchodzi
Tak samo pozbawiam możliwości usuwając ciąże, jak i pozbawiam możliwości nie zachodząc w ciąże przy każdej owulacji, więc argument nietrafiony. Poza tym dlaczego te wszystkie możliwości mają być moim kosztem?
Nie, bo podczas owulacji nie istnieje zarodek, z którego rozwinąłby się człowiek. Nie dokonujesz żadnej czynności.

A kiedy jest ciąża= jest zarodek, z którego rozwinąłby się człowiek. Jednak podejmujesz działanie negatywne, w celu usunięcia tego zarodka= zatrzymania procesu jego rozwoju. Ja pozbawienie możliwości widzę jednak w dokonaniu pewnej czynności niż w niepodejmowaniu działania.

Do pogrubionego-> 1) bo to ty powołałaś to życie; 2) bo jak do tej pory to kobiety rodzą dzieci; 3) bo trzeba brać odpowiedzialność za to, co się robi.


Rozumiem, że kobiety/pary mogą nie nadawać się na rodziców i nie chcieć nimi być. Ale nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem, jak mogą żyć ze świadomością, że zabili własne dziecko, nie dając mu nawet szansy na życie w kochającej rodzinie (noworodki są adoptowane w pierwszej kolejności, jeżeli rodzice od razu zrzekają się praw rodzicielskich).
Jeśli wczytać się głębiej w to, co niektóre z was piszą, to przerażające, w jakich czasach żyjemy. Płaski brzuch i jędrne ciało stawia się wyżej niż życie drugiego człowieka. Nie wyobrażam sobie być z facetem, który przyzwolił na abortowanie jego dziecka, a potem czule głaska swoją kobietę po tym jędrnym ciele.

Edytowane przez Sunrise_23
Czas edycji: 2013-01-30 o 17:21
Sunrise_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 17:22   #1495
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez Sunrise_23 Pokaż wiadomość
Niestety, logicznie rozumując, argument, którego użyłaś:


sugeruje, że noworodek też nie jest człowiekiem, bo... jak wyżej.

Choć po chwili zmieniasz zdanie na temat płodu. Więc jak to w końcu jest? Możesz mu nadać status człowieczeństwa tylko wtedy, gdy chcesz wykazać, że zagraża twojej autonomii jako kobiety?
Nigdzie zdania nie zmieniłam. Po pierwsze nie napisałam, że płód nie jest człowiekiem. Napisałam, że nie jest osobą.
A pisząc to "A nawet jeśli już uważać płód za pełnoprawnego człowieka (...)" dopuszczam po prostu możliwość, że ktoś inny tak może uważać. Ja nie uważam płodu za pełnoprawnego człowieka. Uważam, że jestem od niego ważniejsza. Z resztą takie "nadawanie statusu" i tak nie zmienia stanu faktycznego.
Cytat:
Nie, bo podczas owulacji nie istnieje zarodek, z którego rozwinąłby się człowiek. Nie dokonujesz żadnej czynności.

A kiedy jest ciąża= jest zarodek, z którego rozwinąłby się człowiek. Jednak podejmujesz działanie negatywne, w celu usunięcia tego zarodka= zatrzymania procesu jego rozwoju. Ja pozbawienie możliwości widzę jednak w dokonaniu pewnej czynności niż w niepodejmowaniu działania.
Kiedy istnieje zarodek też nie muszę nic robić, aby się rozwijał.
Cytat:
Do pogrubionego-> 1) bo to ty powołałaś to życie; 2) bo jak do tej pory to kobiety rodzą dzieci; 3) bo trzeba brać odpowiedzialność za to, co się robi.
Usunięcie ciąży też jest formą odpowiedzialności. To jedno z możliwych wyjść.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 17:29   #1496
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
No normalnie straszne to, że przez 9 miesięcy nie można by było palić fajek i pić alkoholu i trzeba by było o siebie zacząć dbać i uważać
Nie wiem, ile masz lat, ale o ciąży, dbaniu o nią (chcianą) i związanych z nią zagrożeniami masz najwyraźniej bardzo małe pojęcie. To duże obciążenie dla organizmu, kręgosłupa, przy niektórych schorzeniach - wzroku, żył. Wypadające włosy, w skrajnych przypadkach - zęby (kiedyś bezzębne kobiety przed trzydziestką były bardzo częstym widokiem wcale nie tylko ze względu na brak higieny, ale i częste ciąże.)

A po co mam łożyć na utrzymanie niechcianej ciąży? Z jakiej racji mam wyrzekać się swoich przyjemności na rzeczy zygoty, której sobie nie życzę, tylko dlatego, że antykoncepcja zawiodła? Sory Batory, no way.

Wreszcie poród - olbrzymie obciążenie dla organizmu, serca, płuc; poczytaj sobie zresztą w internecie. Nie mam ochoty narażać swojego zdrowia dla niechcianej ciąży.

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Jak można wartośc jednego roku stawiać ponad całe życie drugiej osoby ?! Rok życia w ,,spokoju" kosztem drugiej osoby/płodu, która kiedyś będzie osobą ? Uzasadnienie dla aborcji najbardziej wyrachowane ze wszystkich.
Jakie znów życie? W ten sposób co miesiąc powinnam nosić żałobę, bo nieszczęsna komórka nie została zapłodniona. Nie wiem, jak można stawiać los abstrakcyjnych kilkunastu komórek ponad siebie. Podkreślam - abstrakcyjnych, bo to coś nie myśli, nie czuje - jest tylko rośliną. Od cebuli w twojej lodówce różni się jedynie potencjałem Potencjał to idea, a nie mam pojęcia z jakiej racji miałabym poświęcać rok swojego życia w imię czyichś idealistycznych chuci.

Co do porodu - jak wyżej.
Doba męczarni na polskiej porodówce, owocująca czasem traumą, do której mam być zmuszona, bo ktoś tam sobie ceni życie. Ja z kolei cenię komfort i jakość swojego życia

Cytat:
Napisane przez Sunrise_23 Pokaż wiadomość
I dlatego możesz pozbawić go możliwości zakosztowania tego życia, ułożenia go po swojemu i uczynienia jedynego w swoim rodzaju? Dla Ciebie jest to życie bezwartościowe, ale może dla kogoś byłby on całym światem i cudownym człowiekiem.
To świetnie, ale w rozważanej sytuacji w największy możliwy sposób ingeruje w moje życie, w którym jest wyłącznie intruzem i pasożytem czyniącym ze mnie żywy inkubator.

Przeraża mnie skuteczność kościelnej propagandy. Dwadzieścia lat temu aborcja była na porządku dziennym (oczywiście nie znaczy, że to dobrze, absolutnie; nie było po prostu na tyle skutecznej antykoncepcji, co dziś) i nikomu podobne krucjaty nie przyszłyby nawet na myśl. W tej chwili - darcie szat na samą myśl, że kobieta nie mająca ku temu warunków mogłaby pomyśleć o usunięciu ciąży. I to wszystko głęboko zakorzenione.

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2013-01-30 o 17:34
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 17:30   #1497
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Nie wiem, ile masz lat, ale o ciąży, dbaniu o nią (chcianą) i związanych z nią zagrożeniami masz najwyraźniej bardzo małe pojęcie. To duże obciążenie dla organizmu, kręgosłupa, przy niektórych schorzeniach - wzroku, żył. Wypadające włosy, w skrajnych przypadkach - zęby (kiedyś bezzębne kobiety przed trzydziestką były bardzo częstym widokiem wcale nie tylko ze względu na brak higieny, ale i częste ciąże.)

A po co mam łożyć na utrzymanie niechcianej ciąży? Z jakiej racji mam wyrzekać się swoich przyjemności na rzeczy zygoty, której sobie nie życzę, tylko dlatego, że antykoncepcja zawiodła? Sory Batory, no way.

Wreszcie poród - olbrzymie obciążenie dla organizmu, serca, płuc; poczytaj sobie zresztą w internecie. Nie mam ochoty narażać swojego zdrowia dla niechcianej ciąży.



Jakie znów życie? W ten sposób co miesiąc powinnam nosić żałobę, bo nieszczęsna komórka nie została zapłodniona. Nie wiem, jak można stawiać los abstrakcyjnych kilkunastu komórek ponad siebie. Podkreślam - abstrakcyjnych, bo to coś nie myśli, nie czuje - jest tylko rośliną. Od cebuli w twojej lodówce różni się jedynie potencjałem Potencjał to idea, a nie mam pojęcia z jakiej racji miałabym poświęcać rok swojego życia w imię czyichś idealistycznych chuci.

Co do porodu - jak wyżej.
Doba męczarni na polskiej porodówce, owocująca czasem traumą, do której mam być zmuszona, bo ktoś tam sobie ceni życie. Ja z kolei cenię komfort i jakość swojego życia

A czy za każdym razem trzeba na wizażu napisać O WSZYSTKIM, zebyscie tymi swoimi móżdżkami skumały przekaz? :/
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 17:31   #1498
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Aborcja

oddanie dziecka może nie być tak proste jak niektórym się wydaje. Myślę, że ludzie, środowisko by taką osobę zjedli
w niejednym wątku pojawiały się głosy, że jak można oddać, co to za matka, no ale przecie urodziła i nie oddała ale i tak dla niektórych suka bez serca
pomijają wspomniane nie raz doelgliwości ciążowe

jeśli ktoś nie będzie chciał to choćby nie wiem jak liberalne prawo to taka osoba nie usunie. Ważne by mieć WYBÓR.

ja chcę a nie mogę mieć dziecka ale rozumiem i szanuję zdanie osób które nie chcą
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 17:34   #1499
Bad_Man
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 148
Dot.: Aborcja

dlatego twoja matka powinna cię usunąć
Bad_Man jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 17:44   #1500
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
oddanie dziecka może nie być tak proste jak niektórym się wydaje. Myślę, że ludzie, środowisko by taką osobę zjedli
w niejednym wątku pojawiały się głosy, że jak można oddać, co to za matka, no ale przecie urodziła i nie oddała ale i tak dla niektórych suka bez serca
Ano właśnie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 19:59:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.