Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-04, 10:02   #3061
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Konwalia ja jestem wyrodna matka i nowe rzeczy zalewam wrzątkiem w jakiejś misce, zostawiam aż wystygnie i nigdy więcej nie wyparzam, smoczek czasem przelewałam wrzątkiem w międzyczasie.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
To ja też jestem wyrodna nigdy nic nie gotowałam; ) i teraz tez tylko wyparze. ..

Paula ja juz tez kminilam z tymi naszymi urodzinami. .. ja to bym wolała piątek sobota urodzić i w poniedziałek w urodziny wyjść do domu


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 10:03   #3062
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Karolajna ale na smoczkach, butelkach itp. pisze żeby wyparzać wlasnie po zakupie. Żeby pozbyc sie chemii i syfow z fabryki.

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 10:06   #3063
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
Karolajna ale na smoczkach, butelkach itp. pisze żeby wyparzać wlasnie po zakupie. Żeby pozbyc sie chemii i syfow z fabryki.

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
Dokładnie.
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 10:07   #3064
KC Karolajna
Zadomowienie
 
Avatar KC Karolajna
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 763
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Nie czytałam etykiet na prawdę. Postaram się nie zapomnieć i wieczorem się dokopać do tego smoczka i wrzątkiem go przeleje.


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
KC Karolajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 10:15   #3065
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez KC Karolajna Pokaż wiadomość
Ja spakowalam nowy smoczek jeszcze w opakowaniu do torby i nawet nie zastanawialam się żeby go wyparzac. Serio to konieczne? Czy to nie jest taka psychoza żeby wszystko prac w dzieciowym, wyparzac i odkazać? Znajomi, którzy mają dwójkę dzieci się śmieją, że przy drugim się 'tak nie spuszczasz'. Smoczek upadł na ziemię? Wsadzasz sobie do buzi i oblizujesz i dajesz dziecku. I faktycznie choć wiem ze w ustach najwięcej zarazków to bardziej przekonuje mnie takie wystawianie na nie niż trzymanie w bance.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
mam tak samo nie pomyślałam o smoczku ale póki co ich nie będę używać więc do szpitala nie biorę a w domu zaleje wrzątkiem i tyle.
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 10:35   #3066
marta0o01
Rozeznanie
 
Avatar marta0o01
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 625
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Nie wyobrażam sobie żeby chociaż nie zalać wrzątkiem.. Przecież dziecko to bierze do buzi a nie wiadomo co się z tym wcześniej działo. Dla mnie to jest 1000x ważniejsze niż pranie i prasowanie ubranek
marta0o01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 10:39   #3067
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

No to my już wiemy że wyjdziemy najwcześniej jutro wieczorem jeśli dobrze pójdzie:/

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-04, 10:40   #3068
Megula91
Zadomowienie
 
Avatar Megula91
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 370
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Dobrze, że wspomniałyście o tym wyparzaniu - właśnie się za to zabieram
__________________
26.12.2014

26.11.2015

04.08.2017
Megula91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 10:46   #3069
Lunus
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunus
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 469
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

I nas wyszło słoneczko ja mam wszystko powyparzane ( laktator, buteleczka i smoczki ) i spakowane do szpitala
A teraz farbuje sobie włosy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Big Day - 7 czerwiec

Lunus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:09   #3070
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

ja mam różowy smoczek dla synka i trochę siara go wziąć do szpitala (tak mi z gemini przyszło). Liczę, że w tych pakietach będzie jakiś smoczek, przy synku tak miałam. U nas w szpitalu mi wyparzały smoczek.

u mnie piękne słońce dzisiaj. Zimno i wieje ale ładnie jest, tak typowo kolorowo jesiennie
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:19   #3071
Megula91
Zadomowienie
 
Avatar Megula91
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 370
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Dziewczyny a jak ruchy waszych dzieciaczków w taką pogodę? Moja jest dosyć leniwa, czasami kopnie.. nie wiem czy się martwić..
__________________
26.12.2014

26.11.2015

04.08.2017
Megula91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-04, 11:21   #3072
MamaEiE
Raczkowanie
 
Avatar MamaEiE
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Wiadomości: 78
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ona nie jest pogryziona tylko kompletnie nie umiała przystawic. Po porodzie pytała położna kiedy się pojawi mleko (jakby miało przyjść z kosmosu) a cały dzień nie widziałam żeby go przystawiala, dopiero na wieczór zaczęła. Próbuję jej pomóc jak umiem, pokazywałam jak to zrobić, tłumacze że położne są od tego żeby za każdym razem jej przyjść i pomoc jak nie daje rady. Ale to taka sierotka trochę, wyszła po kogoś, a w połowie drogi jak mały przestał płakać to się rozmyslila i wróciła bo nie wiedziała gdzie iść. Jak mały płacze to go lula i pyta co się dzieje zamiast od razu dać cycka. Szkoda mi jej bo widać że jest zagubiona w nowej roli ale kompletnie się nie przygotowała. Także dziewczyny czytajcie o kp, żeby nie było takich problemów.
Ja byłam na sali z dziewczyną, która też nie miała pojęcia o karmieniu. Nie potrafiła przystawić dziecka do piersi, jak płakało to je lulała, a na dodatek przychodziły do niej peletony odwiedzających, wszyscy ją instruowali jak ma karmić. Wgapiali się w jej cycki, dziecko płakało, bo głodne.
Gadali jej, że mleko w piersi może skisnąć, a ona w to wierzyła. Kazali jej opanować to dziecko. Miało założone body z długim rękawem, ciepłego pajaca i zawinięte było w gruby pluszowy koc.
I jeszcze twierdzili, że prawie nic nie wolno jej jeść. Winogrona nie, banany nie, kiwi nie (bo kiwi ma za dużo witaminy C) i w ogóle to z owoców tylko jabłka.
Długo bym mogła opowiadać, czego to się nie nasłuchałam.
MamaEiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:25   #3073
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez Megula91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak ruchy waszych dzieciaczków w taką pogodę? Moja jest dosyć leniwa, czasami kopnie.. nie wiem czy się martwić..
mój ogólnie ostatnio mniej ruchliwy jest, najczęściej się przekręca, kopie bardzo rzadko. Ale skupiam się, żeby go czuć. Jak się niepokoisz to zawsze możesz pojechać i sprawdzić czy wszystko dobrze jest
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:28   #3074
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cześć dziewczyny. W końcu trochę się ogarnęłam.
Widzę, że trochę z Was się rozpakowało w międzyczasie. Gratuluje
Nawet nie będę próbowała nadrabiać tego co w międzyczasie naskrobałyście.
Obecnie dochodzę do siebie po cesarce. Dziś już nie jest tak źle. W miarę normalnie wstaje z łóżka a to sukces. Mały jak na razie głównie śpi i jje. Trochę mam problemów z karmieniem bo mam nawał i zanim nakarmię muszę odrobinę odciągnąć bo inaczej Jasiek nie daje rady uchwycić piersi. Najgorzej jest w nocy. No ale uroki macierzyństwa.
Jeszcze raz uściski dla wszystkich oczekujących na swoje Maleństwa.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:31   #3075
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez Megula91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak ruchy waszych dzieciaczków w taką pogodę? Moja jest dosyć leniwa, czasami kopnie.. nie wiem czy się martwić..
Moja dziś ma lenia mimo ciastek. Ale miałam u położnej przykładane ktg, więc się nie martwię. Jak się bardzo denerwujesz to może zjedz coś słodkiego, albo pooddychaj przeponowo. Moja zawsze jak się dotleni to mi kopa zasunie.

Cytat:
Napisane przez MamaEiE Pokaż wiadomość
Ja byłam na sali z dziewczyną, która też nie miała pojęcia o karmieniu. Nie potrafiła przystawić dziecka do piersi, jak płakało to je lulała, a na dodatek przychodziły do niej peletony odwiedzających, wszyscy ją instruowali jak ma karmić. Wgapiali się w jej cycki, dziecko płakało, bo głodne.
Gadali jej, że mleko w piersi może skisnąć, a ona w to wierzyła. Kazali jej opanować to dziecko. Miało założone body z długim rękawem, ciepłego pajaca i zawinięte było w gruby pluszowy koc.
I jeszcze twierdzili, że prawie nic nie wolno jej jeść. Winogrona nie, banany nie, kiwi nie (bo kiwi ma za dużo witaminy C) i w ogóle to z owoców tylko jabłka.
Długo bym mogła opowiadać, czego to się nie nasłuchałam.
Bo najgorsi pomocnicy to "ciocie dobrarada".
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:36   #3076
Lunus
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunus
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 469
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Masakra ja bym sie krępowała przy wszystkich karmić, niby cos tam wiem co i jak ale wiecie teoria i praktyka to dwie sprawy.
Musze jeszcze umówić psa do spa bo przez ten remont jest brudny jak świnia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Big Day - 7 czerwiec

Lunus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:48   #3077
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie odnośnie smoczków. Myślałam że trzeba je tylko wyparzyć gorącą wodą (czytałam że max.5minut w gorącej wodzie). A tu mnie mama uświadomiła że trzeba je wygotować jakoś w garnku czy coś... a wy wyparzałyscie,gotowałysci e smoczki?
Gotowanie w garnku dla mnie było zawsze strasznie niepraktyczne.
Do jednego ze smoczków córki miałam takie mini pudełeczko na smoczek do sterylizacji w mikrofalówce, nalewa się wodę do kreski i bodajże na 2,5min. do mikrofali. W momencie się to zagotowuje!

Cytat:
Napisane przez KC Karolajna Pokaż wiadomość
(...) Znajomi, którzy mają dwójkę dzieci się śmieją, że przy drugim się 'tak nie spuszczasz'. Smoczek upadł na ziemię? Wsadzasz sobie do buzi i oblizujesz i dajesz dziecku. I faktycznie choć wiem ze w ustach najwięcej zarazków to bardziej przekonuje mnie takie wystawianie na nie niż trzymanie w bance.
Akurat ślinienie smoczków czy łyżeczek przez opiekuna, które upadły, nie jest dobre i to nawet nie chodzi o zarazki, bo w pewnym momencie to maluch sam sobie pcha do buzi ich odpowiednią ilość, tylko o to, że to prosta droga, żeby maluszkowi sprzedać próchnicę na wyrzynające się mleczaki.

Edytowane przez AneczkaJ
Czas edycji: 2016-10-04 o 11:51
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:52   #3078
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez MamaEiE Pokaż wiadomość
Ja byłam na sali z dziewczyną, która też nie miała pojęcia o karmieniu. Nie potrafiła przystawić dziecka do piersi, jak płakało to je lulała, a na dodatek przychodziły do niej peletony odwiedzających, wszyscy ją instruowali jak ma karmić. Wgapiali się w jej cycki, dziecko płakało, bo głodne.
Gadali jej, że mleko w piersi może skisnąć, a ona w to wierzyła. Kazali jej opanować to dziecko. Miało założone body z długim rękawem, ciepłego pajaca i zawinięte było w gruby pluszowy koc.
I jeszcze twierdzili, że prawie nic nie wolno jej jeść. Winogrona nie, banany nie, kiwi nie (bo kiwi ma za dużo witaminy C) i w ogóle to z owoców tylko jabłka.
Długo bym mogła opowiadać, czego to się nie nasłuchałam.
Nie no, tu takich opcji nie ma jak piszesz, ale to w ogóle dramat jak w takiej sytuacji trafia Ci się na każdym kroku ciocia dobra rada. Ja jej pomagam, bo mnie o to prosiła, sama zapytała jak ma go przystawić i od tej pory jak widzę że już wpada w bezradność to coś jej podpowiadam, ale staram się ją przy tym podnosić na duchu a nie dogryzać w żadnym wypadku.
Kurde dziewczyny, marzę o porządnej kawie, wygodnym łóżku i własnym kiblu czekam aż mąż mi przywiezie normalne ubranie bo skoro już nie jestem pacjentem to chce się chociaż ubrać jak człowiek. Strasznie dziś gorąco a głupio mi leżeć z tyłkiem na wierzchu w tej koszuli więc się gotuje pod kołdra..
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:52   #3079
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Kurczę ja sie będę krępować KP przy położnych a co dopiero jakby mi sie tyle osób zwaliło... juz sobie powiedziałam ze karmić będę w domowym zaciszu, tylko przy moim psie co najwyżej :p

Lunus- ja musiałam zamówić mojemu odżywkę i dzisiaj przyjdzie to jutro zrobię mu SPA, a do fryzjera zapisze go przed świetami

Mnie okropnie brzydzi branie takich sylikonowych rzeczy do buzi, chyba bym zwymiotowała jak bym sobie smoczka do buzi wsadziła fuj, będę oblewać woda jak gdzieś spadnie :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-04, 12:04   #3080
Dominika6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 312
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Gosiu szkoda, ze was nie wypuszcza, pewnie dopada Cie frustracja, ale tłumacz sobie, ze to wszystko dla waszego dobra, a moze juz jutro bedziecie w domu

Kurde! O laktatorze zapomnialam zeby wyparzyć!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dominika6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 12:11   #3081
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Moja wprost przeciwnie, rozpycha się okrutnie mimo zmian pozycji. Wczoraj miała podobnie. Pępek mi chyba eksploduje, bo na jego wysokości ma główkę i też się tym stresuję.

Moje maleństwo chyba szuka sobie więcej miejsca, a mała macica stawia opór.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 12:35   #3082
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ona nie jest pogryziona tylko kompletnie nie umiała przystawic. Po porodzie pytała położna kiedy się pojawi mleko (jakby miało przyjść z kosmosu) a cały dzień nie widziałam żeby go przystawiala, dopiero na wieczór zaczęła. Próbuję jej pomóc jak umiem, pokazywałam jak to zrobić, tłumacze że położne są od tego żeby za każdym razem jej przyjść i pomoc jak nie daje rady. Ale to taka sierotka trochę, wyszła po kogoś, a w połowie drogi jak mały przestał płakać to się rozmyslila i wróciła bo nie wiedziała gdzie iść. Jak mały płacze to go lula i pyta co się dzieje zamiast od razu dać cycka. Szkoda mi jej bo widać że jest zagubiona w nowej roli ale kompletnie się nie przygotowała. Także dziewczyny czytajcie o kp, żeby nie było takich problemów.
To ta przystawiala ale rzadko, w zasadzie jak położna przyszła bo dziecko ciągle płakało. I też pieluchy nie sprawdzała po kilka godzin a jak brała syna na ręce to raz aż położna ja skrzyczala bo w ogóle główki mu nie trzymala. Także masz rację, trzeba dużo czytać bo później można krzywdę dziecku i sobie zrobić. I też miała mnóstwo gości, teściowa, chłopak, mama, kolezanki. Koledzy. Czasem po 3-4 osoby na raz. Do mnie raz przyszła mama i babcia a tak to tylko mąż i do drugiej dziewczyny też tylko mąż.
Wkurzające to było.
Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie odnośnie smoczków. Myślałam że trzeba je tylko wyparzyć gorącą wodą (czytałam że max.5minut w gorącej wodzie). A tu mnie mama uświadomiła że trzeba je wygotować jakoś w garnku czy coś... a wy wyparzałyscie,gotowałysci e smoczki?
Cytat:
Napisane przez smerfetka86 Pokaż wiadomość
Ja gotowalam w garnku przez 5 minut..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też gotowałam raz. Teraz od czasu do czasu wyparzam. I przyznam się że po praniu nie prasuje ubranek. Chyba bym musiała nie spać albo tylko koło dziecka chodzić. Nic młodej nie jest, a jak skończy się lovela to będę pytać razem z naszymi rzeczami tylko na programie antyalergicznym.

A co do kp ja też mówiłam że się wstydzę przy kimś, w szpitalu akurat mała mało jadła i owszem, przy teściowej czy coś sutka nie wystawię ale jak już je jest łatwiej. No i myśl że dziecko głodne skutecznie mobilizuje żeby kogoś pogonic.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 12:37   #3083
ajike
Raczkowanie
 
Avatar ajike
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 258
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Ja mam dziś okropnego lenia. Kompletnie nic mi się nie chce. Nawet włączony telewizor mnie męczy. Mam ochotę tylko leżeć w ciszy i nic nie robić. Daaawno tak nie miałam.
ajike jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 12:46   #3084
Lunus
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunus
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 469
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez Dominika6 Pokaż wiadomość
Gosiu szkoda, ze was nie wypuszcza, pewnie dopada Cie frustracja, ale tłumacz sobie, ze to wszystko dla waszego dobra, a moze juz jutro bedziecie w domu

Kurde! O laktatorze zapomnialam zeby wyparzyć!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Widzisz co ty byś beze mnie zrobiła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Big Day - 7 czerwiec

Lunus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 12:55   #3085
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Ja to nie wiem czy laktator powinnam wyparzac po każdym sciaganiu
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 12:59   #3086
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Ana ja tylko myłam

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 13:12   #3087
Dominika6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 312
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez Lunus Pokaż wiadomość
Widzisz co ty byś beze mnie zrobiła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Dzieki Bogu stoisz na straży juz sie ogarniam prosze Pani


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dominika6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 13:19   #3088
Miraya
Raczkowanie
 
Avatar Miraya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 201
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez Roosko Pokaż wiadomość
Też jestem bardzo daleka od wywoływania. Już nawet nie chodzi o mnie, ja sobie jakoś poradzę, ale uważam to za sztuczne wypychanie dziecka, stymulowanie skurczów, które odbiegają od mojej wizji naturalnej fizjologii
Jaką lekką pomoc masz na myśli? Ja dużo się ruszam, sprzątam - jestem bardzo aktywna. Mąż też pomaga. Ale efektów zero.
Rozwarcia nie mam, a brzuch mam bardzo często napięty, ale to już od dłuższego czasu, więc jakoś przestałam na to zwracać uwagę. Gin pytała mnie czy mam jakieś skurcze - mam, czasem pojedyncze, te przepowiadające.
Roosko No ja niestety skurczów przepowiadających nie mam :-( Jeśli chodzi o lekką pomoc, to mam na myśli te naturalne metody mające przyspieszyć poród - wiesz, olej rycynowy, masaż sutków, skakanie na piłce itp. Aktywna też jestem - robię generalne porządki w domu i nic to jak na razie nie daje.... Eeeeh, zobaczymy

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Konwalia ja jestem wyrodna matka i nowe rzeczy zalewam wrzątkiem w jakiejś misce, zostawiam aż wystygnie i nigdy więcej nie wyparzam, smoczek czasem przelewałam wrzątkiem w międzyczasie.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
gosia3103 mówisz, że wystarczy wyparzyć wrzątkiem? bo się zastanawiałam czy i jak trzeba gotować... a laktator też tak wyparzałaś?

konwalia39 absolutnie Cię nie straszę, ale zacznij konkretną walkę z tym bólem gardła! u mnie też się od tego zaczęło w weekend, dziś gardło powoli przechodzi, ale za to mam masakryczny katar... I ciągle słaba jestem i śpiąca :-( Mam plan wykurować się do tego weekendu, bo TP mi się zbliża. Ja bym stosowała majeranek i tabletki Prenalen jak radziła morringan, oprócz tego dużo pij herbatek/wody z miodem, cytryną, imbirem, sokiem z malin, co wolisz....
Miraya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 13:23   #3089
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Najlepszy na przeziębienia jest sok z bzu! Wyciagajcie od waszych mam jak maja w spiżarni. My od wczoraj z mama robimy na te zimę, będziemy pic z herbata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-04, 13:27   #3090
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 siedzą jak na szpilkach - pogaduchy cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miraya Pokaż wiadomość
[B]



konwalia39 absolutnie Cię nie straszę, ale zacznij konkretną walkę z tym bólem gardła! u mnie też się od tego zaczęło w weekend, dziś gardło powoli przechodzi, ale za to mam masakryczny katar... I ciągle słaba jestem i śpiąca :-( Mam plan wykurować się do tego weekendu, bo TP mi się zbliża. Ja bym stosowała majeranek i tabletki Prenalen jak radziła morringan, oprócz tego dużo pij herbatek/wody z miodem, cytryną, imbirem, sokiem z malin, co wolisz....
mnie przestało boleć gardło, stosowałam płukanki i te pastylki prenalen
Teraz walczę z katarem ale jestem dobrej myśli, inhalacje, mleko z miodem i czosnkiem i herbatki z imbirem dodatkowo psikam nos wodą morską.
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-20 15:25:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.