Dzień papieski bez Jana Pawła II... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-16, 20:57   #31
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez paula78
moze dlatego ,że teraz ludzie chcą to kupowac ,oglądac.

szczerze pisząc pierwszy raz słyszam dzisiaj o dniu papieskim ,owszem wiem ze został dzisiaj wybrany ale jakis dzien?
wkurza mnie to zasmucenie ,ze dzisiaj obchodzimy go bez papieza no a co wszyscy myśleli ,ze bedzie żył wiecznie?
wkurza mnie stawianie pomników i mysle ,że on wolałby te pieniadze wydac na biednych niz miec w kazdym miescie pomnik.

wszyscy gadają o zmianie zycia ,myslenia itp a tak na prawde nic sie nie zmienilo jak zabijali tak zabijają ,nadal gonią za kasą,pluja sobie w twarz.
a to wszytsko to tylko gadanie.
Mnie też to wkurza, taka pokazówka. Oo, teraz to już bedziemy czynic tylko dobro, tak jak papiez. Bzdura, nic się nie zmieniło. Z jednej strony ludzie za nim płaczą, ale z drugiej jakos nie kwapią się, żeby pomagać, tak jak papież, potrzebującym, tylko kupują sobie gazetę ze "specjalnym dodatkiem" w postaci płytki z filmem o papiezu i sprawa załatwiona. Albo pominczek, szkoła podstawowa nazwana imieniem itd. Myśle, ze nie taką spuścizne JPII chcial po sobie zostawić.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 21:03   #32
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez Jo
Nic nie zrobil ...
No własnie, wiele osób tak uważa. A te, które uważają inaczej, nie mogą/nie chcą/nie potrafią podać konkretów, które świadczyłyby o jego "wielkości". Tu nie chodzi o obrazę/profanację czy cokolwiek o negatywnym zabarwieniu tylko o zwykłą ludzką ciekawość. A poziom dyskusji na Onecie: masz wątpliwości=grzeszysz to jest dopiero żenada!
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 21:11   #33
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez Jula
No własnie, wiele osób tak uważa. A te, które uważają inaczej, nie mogą/nie chcą/nie potrafią podać konkretów, które świadczyłyby o jego "wielkości". Tu nie chodzi o obrazę/profanację czy cokolwiek o negatywnym zabarwieniu tylko o zwykłą ludzką ciekawość. A poziom dyskusji na Onecie: masz wątpliwości=grzeszysz to jest dopiero żenada!

To byla ironia


Nie rozumiem jak mozna zadawac takie pytania. Na jakim swiecie zyje?
Ktos moze byc mlody nie wie.. ale coz dostep do informacji jest tak wielki ,ze mozna samemu poszukac.
Ach,zreszta szkoda gadac. :-(
Smutny to dzien.
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 10:07   #34
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

A ja w ramach tego, że jestem z Wadowic wkleję zdjęcie naszego Papieża.

Aż się zastanowiłam czemu ja tego wcześniej nie zrobiłam

Tak więc, jest to zdjęcie, które obecnie znajduje się między Bazyliką Mniejszą a domem Papieża (obecnie jest w nim muzeum) w Wadowicach. Popiersie zostało "wystawione" niedługo po śmierci Papieża i w związku z nią...
Jakoś taka sobie... a w tle zdjęcie rusztowania - trwa remont kościoła.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100B0462-2.JPG (26,1 KB, 11 załadowań)
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 11:10   #35
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez edytcia
A ja w ramach tego, że jestem z Wadowic wkleję zdjęcie naszego Papieża.

Aż się zastanowiłam czemu ja tego wcześniej nie zrobiłam

Tak więc, jest to zdjęcie, które obecnie znajduje się między Bazyliką Mniejszą a domem Papieża (obecnie jest w nim muzeum) w Wadowicach. Popiersie zostało "wystawione" niedługo po śmierci Papieża i w związku z nią...
Jakoś taka sobie... a w tle zdjęcie rusztowania - trwa remont kościoła.
Mi to "pogłowie" w ogole papieża nie przypomina, z szacunkiem, ale wygląda tragicznie - nie papiez, ale głowa tego człowieka, ktora miała go przypomniac. (pech, nie wyszło)

Zresztą to ze jest, to sama głowa, bo nawet szyi nie ma, jakos tak nie odzwierciedla wizerunku Jana Pawła jako Wielkiego.

Pisze to z pełnym szacunkiem i uznaniem dla Ojca Świetego.
__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 12:01   #36
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez Carrie
Mi to "pogłowie" w ogole papieża nie przypomina, z szacunkiem, ale wygląda tragicznie - nie papiez, ale głowa tego człowieka, ktora miała go przypomniac. (pech, nie wyszło)

Zresztą to ze jest, to sama głowa, bo nawet szyi nie ma, jakos tak nie odzwierciedla wizerunku Jana Pawła jako Wielkiego.

Pisze to z pełnym szacunkiem i uznaniem dla Ojca Świetego.
Hmm... no każdy ma swoje zdanie i oczywiście nie mozna mieć do nikogo pretensji, że komus sie nie podoba to "dzieło".
Ja tylko chciałam pokazać co u nas w Wadowicach jest . Swoją drogą jak pójdę na miasto to jeszcze zrobie fotki tego i jeszcze innego - już - pomnika Papieża.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 13:20   #37
Jo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Bolonia
Wiadomości: 290
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez edytcia
Hmm... no każdy ma swoje zdanie i oczywiście nie mozna mieć do nikogo pretensji, że komus sie nie podoba to "dzieło".
Ja tylko chciałam pokazać co u nas w Wadowicach jest . Swoją drogą jak pójdę na miasto to jeszcze zrobie fotki tego i jeszcze innego - już - pomnika Papieża.
Zrob prosze zrob i przyklej
Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 15:15   #38
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

A dla mnie to dzień jak każdy inny, wkurza mnie to wszechobecne trąbienie na jeden temat.
A co do "poziomu komentarzy na Onecie" - komentarz był na poziomie, odpowiedzi nie. Nie podziwiam jakoś specjalnie Karola Wojtyły i jego działalność oceniam raczej negatywnie, co nie znaczy, że nie szanuję ludzi, którzy go opłakują.
Wielka szkoda, że moje osobite przemyślenia są takie szokujące, smutne i denne
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 15:24   #39
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Nie podziwiam jakoś specjalnie Karola Wojtyły i jego działalność oceniam raczej negatywnie
Z czystej ciekawości zapytam. Dlaczego oceniasz jego działaność negatywnie?
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 15:25   #40
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez Jo
Zrob prosze zrob i przyklej
Ok. Obiecuję i zobowiązuję się to zrobić
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 15:43   #41
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez edytcia
Z czystej ciekawości zapytam. Dlaczego oceniasz jego działaność negatywnie?
Bo wg mnie nie zrobił nic specjalnego. Połowę życia siedział na tronie, w pałacowych komnatach i przyjmował hołdy od milionów, które przed nim klękały i czciły go, jakby nie był człowiekiem. Dbał głównie o wpływy i potęgę państwa watykańskiego, które swoją drogą faktycznie ma się finansowo po prostu rewelacyjnie, wielka szkoda, że JPII decydował się raczej na inwestowanie watykańskiego majątku i ciągłe jego pomnażanie zamiast na przeznaczenie go na pomoc ludziom.
Uważam, że przez swój konserwatyzm cofnął kościół o paredziesiąt lat, mentalność ludzką też (zwłaszcza w Polsce). Uważam, że namawiał do rzeczy złych (zakaz aborcji, antykoncepcji, rozwodów... ), a przez swoją politykę wobec zapobiegania AIDS w Afryce ma sumieniu wiele ludzkich istnień.
I to tyle Bardzo proszę, by mnie oskarżać o wywoływanie awantur, chciałam uczciwie odpowiedzieć na pytanie.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 15:51   #42
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

A mnie to wogóle zadziwiła ostatnio reklama gazety Naj lub Pani Domu ( nie pamiętam dokładnie;]) Reklamowali tą gazetę i mówili co w niej jest. Na koniec babka mówi, że jest w gazecie coś tam o seksie, pozycjach...itd. i za chwilę babka wyjeżdża z tekstem, że dodatek jest o życiu papieża Jana Pawła II. Jakoś dla mnie to niesmacznie zabrzmiało.
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 15:54   #43
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Bo wg mnie nie zrobił nic specjalnego. Połowę życia siedział na tronie, w pałacowych komnatach i przyjmował hołdy od milionów, które przed nim klękały i czciły go, jakby nie był człowiekiem. Dbał głównie o wpływy i potęgę państwa watykańskiego, które swoją drogą faktycznie ma się finansowo po prostu rewelacyjnie, wielka szkoda, że JPII decydował się raczej na inwestowanie watykańskiego majątku i ciągłe jego pomnażanie zamiast na przeznaczenie go na pomoc ludziom.
Uważam, że przez swój konserwatyzm cofnął kościół o paredziesiąt lat, mentalność ludzką też (zwłaszcza w Polsce). Uważam, że namawiał do rzeczy złych (zakaz aborcji, antykoncepcji, rozwodów... ), a przez swoją politykę wobec zapobiegania AIDS w Afryce ma sumieniu wiele ludzkich istnień.
I to tyle Bardzo proszę, by mnie oskarżać o wywoływanie awantur, chciałam uczciwie odpowiedzieć na pytanie.
Ja nie z tych co awantury wywołują. Ja tylko chciałam się dowiedzieć co myslą ludzie źle oceniajacy JPII. Dzięki za odpowiedź.

Choć przyznam, że się nie zgadzam, ale to tak jak z polityką: co człowiek to inne poglądy
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 15:59   #44
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez Lee
a na odpuście w mojej parafii obok pistolecików i petard można było zobaczyć obrazki Nszego Papieża, co bardzo mnie zdenerwowało.

Ale co w tym złego? Dziecko może mieć ochotę na pistolecik, a ktoś inny na zdjęcie papieża.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 16:04   #45
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez mskladaczek
j
ogladalam dzis wywiad z nowym Papiezem, naprawde bardzo madry czlowiek, do tego niesamowicie skromny.

Ja też oglądałam. Miły ten Benedykt. A najbardziej lubię go słuchać, kiedy czyta coś po polsku. To nie jest złośliwość z mojej strony.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 16:07   #46
*Ancia*
Rozeznanie
 
Avatar *Ancia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 625
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Hm...ja tez nie chce wywolywac zadnych awantur. Dziwi mnie tylko ludzka powierzchownosc i materializm. Czy dzis licza sie tylko pieniadze i dobra materialne? Czy nie ma juz miejsca dla prawdziwych ludzkich uczuc? I czy swiat ma juz takie klapki na oczach ze pedzi z dnia na dzien depczac przy tym duchowe wartosci? Czytajac kolejne komentarze jest mi coraz smutniej... Wiekszosci osob wydaje sie, ze papiez bedzie prezydentem, janosikiem i zbawca naraz. Oczekuje sie od Niego rownego rodzielenia majatku, zapanowania nad calym swiatem. Nie jest to niestety mozliwe... Jednak dal nam on o wiele wiecej! Wlal w nasze serca milosc, uczyl, nawracal, pomagal ... Byl posrednikiem ludu z Bogiem! Czy to za malo? Czego mozna wiecej oczekiwac? Zrobil wszystko co w jego mocy, co obrazowalo jego cierpenie wywolane powazna choroba. Pomimo niej dalej staral sie byc z nami, kochac i nauczac do ostatnich chwil Jego ziemskiego zycia. Te miliony wiernych, ktorych przyjmowal byly jednym z wielu dowodow na to ile zrobil dla swiata.I PO TO TEN CALY ROZGLOS. Po to, aby pamietac i dalej wplatac w zycie jego przeslania. Teraz jest z nami jeszcze blizej i jest dostepny dla kazdego... Mozemy zlaczyc sie z Nim modlitwa,wyplakac, poprosic o pomoc. Nie chce tym postem nikogo urazic ani zmuszac do takiego toku myslenia. Jest to tylko i wylacznie moje osobiste zdanie na ten temat. Pozdrawiam

[*] "Nie wystarczy do tego swietowanie pamieci.Zeby go nie zawiesc, sami musimy znajdowac nowe odpowiedzi na dzis i na jutro ..." [*]
*Ancia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 16:11   #47
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez Gonia1
Miły ten Benedykt.
a ja szczerze mówiąc nie mogę się do niego przekonać
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 16:27   #48
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Mnie równiez poruszył ten dzień.
Dziwne to, bo nie jestem jakoś tam mocno związana z Kościołem... ale śmierć papieża była dla mnie szokiem i wielkim smutkiem.
Wiadomo było, że on umrze, że ejst chory... ale był zawsze i umysł nie pzryjmował faktu, ze może być inaczej...
Kiedyś myslałam tak, jak tu niektórzy - "i co on takiego zrobił?" Ale dopiero teraz (dlazcego dopiero teraz?!?!?!) zrozumiałam. Nie umiem podać konkretów, jakby chcieli niektórzy. Wystarczy posłuchać, co mówił, poczytać jego książki. Zobaczyć jego twarz i uśmiech gdy mówił do młodych, gdy z nimi rozmawiał... To był Ktoś Niezwykły.
Ale to tylko moja prawda... Tyle, ze boli świadomość, że tak późno to zrozumiałam... :|
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 16:33   #49
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa
a ja szczerze mówiąc nie mogę się do niego przekonać
ja tez
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 16:34   #50
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: Dzień papieski bez Jana Pawła II...

Cytat:
Napisane przez *Ancia*
Hm...ja tez nie chce wywolywac zadnych awantur. Dziwi mnie tylko ludzka powierzchownosc i materializm. Czy dzis licza sie tylko pieniadze i dobra materialne? Czy nie ma juz miejsca dla prawdziwych ludzkich uczuc? I czy swiat ma juz takie klapki na oczach ze pedzi z dnia na dzien depczac przy tym duchowe wartosci? Czytajac kolejne komentarze jest mi coraz smutniej... Wiekszosci osob wydaje sie, ze papiez bedzie prezydentem, janosikiem i zbawca naraz. Oczekuje sie od Niego rownego rodzielenia majatku, zapanowania nad calym swiatem. Nie jest to niestety mozliwe... Jednak dal nam on o wiele wiecej! Wlal w nasze serca milosc, uczyl, nawracal, pomagal ... Byl posrednikiem ludu z Bogiem! Czy to za malo? Czego mozna wiecej oczekiwac? Zrobil wszystko co w jego mocy, co obrazowalo jego cierpenie wywolane powazna choroba. Pomimo niej dalej staral sie byc z nami, kochac i nauczac do ostatnich chwil Jego ziemskiego zycia. Te miliony wiernych, ktorych przyjmowal byly jednym z wielu dowodow na to ile zrobil dla swiata.I PO TO TEN CALY ROZGLOS. Po to, aby pamietac i dalej wplatac w zycie jego przeslania. Teraz jest z nami jeszcze blizej i jest dostepny dla kazdego... Mozemy zlaczyc sie z Nim modlitwa,wyplakac, poprosic o pomoc. Nie chce tym postem nikogo urazic ani zmuszac do takiego toku myslenia. Jest to tylko i wylacznie moje osobiste zdanie na ten temat. Pozdrawiam
[*] "Nie wystarczy do tego swietowanie pamieci.Zeby go nie zawiesc, sami musimy znajdowac nowe odpowiedzi na dzis i na jutro ..." [*]



Cytat:
Napisane przez Verena
Wystarczy posłuchać, co mówił, poczytać jego książki. Zobaczyć jego twarz i uśmiech gdy mówił do młodych, gdy z nimi rozmawiał... To był Ktoś Niezwykły.
Ale to tylko moja prawda... Tyle, ze boli świadomość, że tak późno to zrozumiałam... :|[*]


__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.