Proszę o inspirację (pokój studentki) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-21, 12:54   #1
bluegirl160
Raczkowanie
 
Avatar bluegirl160
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 39

Proszę o inspirację (pokój studentki)


Witam
Chciałabym na nowo urządzić mój pokój. Meble, które mam kupowałam kilka lat temu i już nie bardzo mi się podobają, a nie mam kasy na nowe. Zastanawiałam się, czy nie pomalować tych zielonych elementów na inny kolor, ale obawiam się, jak to będzie wyglądało i czy nie będzie gorzej niż jest.

W związku z tym pomyślałam, żeby zostawić to tak jak jest, zmienić kolor ścian, kupić nowe dodatki i dywan do pokoju.
I tu pojawia się problem- zupełnie nie wiem jakie kolory mogłyby pasować do tej zieleni. Obecnie mam na ścianie 'złoty kłos' Dekorala, ale wydaje mi się jakiś dziecinny. No a jako prawie 19 latka, niedługo studentka chciałabym, żeby mój pokój był bardziej dorosły

Bardzo proszę Was o pomoc, poniżej kolor ścian i meble jakie mam:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg polinakkolo23du.jpg (1,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg i-forte-apli-apk32.jpg (23,3 KB, 30 załadowań)
__________________
Come ride with me through the veins of history.
Muse
bluegirl160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:23   #2
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Proszę o inspirację (pokój studentki)

Wrzuć może zdjęcia pokoju. Łatwiej byłoby rozmawiać o konkretach, a nie tylko kolorze ścian do tych mebli. Teraz to pasuje tylko biel. Praktycznie każdy kolor z tą zielenią wyjdzie przytłaczający i będzie nadmiarem.

Może wystaw te meble na tablicy czy allegro i zacznij meblować pokój zupełnie nowymi, byleby nie były nowszą wersją tego co masz w jakimś pospolitym wenge stylu
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:27   #3
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Proszę o inspirację (pokój studentki)

malować nie, ale może jakaś okleina na meble? i uchwyty zmienić? a ściany faktycznie na biało...a na ścianie może jakaś naklejka w tym zielonym kolorze?
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 20:43   #4
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Proszę o inspirację (pokój studentki)

malowanie odpada bo za duzo roboty i efekt nie zawsze taki o jaki nam chodzi ale mysle ze dobry klej i jakas ciekawa tapeta potem na to lakier zeby mozna bylo wycierac i efekt moze byc bardzo ciekawy. juz samo zaklejenie zielonych elementow bardzo by odmienilo pokoj. dalabym jakies pastelowe kolory moze w jakis wzor. a koloru scian bym nie zmieniala jesli nie sa zniszczone lani nie wymagaja pomalowania
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 21:31   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Proszę o inspirację (pokój studentki)

Cytat:
Napisane przez tiaara Pokaż wiadomość
malowanie odpada bo za duzo roboty i efekt nie zawsze taki o jaki nam chodzi ale mysle ze dobry klej i jakas ciekawa tapeta potem na to lakier zeby mozna bylo wycierac i efekt moze byc bardzo ciekawy. juz samo zaklejenie zielonych elementow bardzo by odmienilo pokoj. dalabym jakies pastelowe kolory moze w jakis wzor. a koloru scian bym nie zmieniala jesli nie sa zniszczone lani nie wymagaja pomalowania
Ja bym jednak pomalowała pokój, bo narazie jest efekt jajecznicy ze szczypiorkiem (żółte ściany-zielone elementy frontów)
Nie fundowałabym tym meblom żadnych wzorków, bo łatwo przedobrzyć. Lepiej machnąć białą lub jasno szarą farbą akrylową do drewna (oczywiście wcześniej odtłuszczając i matowiąc powierzchnię drobnym papierem ściernym). W takim zestawieniu powstanie spokojna, neutralna baza, która może być tłem dla jakiegoś ciekawego plakatu na ścianie czy kolorowych poduch na łóżku.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.