Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 16:07   #391
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Rzeczywiscie dziela nas niezle odleglosci,Norka no do ciebie na kawusie to raczej marne szanse sie wybrac

Moj to znowu bardzo chcialby na takim zadupiu mieszkac,bo tu jak twierdzi nie moze sie rozwijac

Kiedys robil lodki,no i chcialby to robic nadal, w sumie to jest mechanikiem samochodowym,ale auta juz chyba go tak nie pociagaja,sama nie wiem. Kazalam mu jechac,ale ja sie nie pisze,on byl kiedys w Lindas kolo Bergen i chyba tam by jechal. Ja tez z nim kiedys lodke jedna zrobilam,masakra to nie dla mnie.

Chyba deszcz spadnie bo sie tak chmurzy
Bylam na silowni z kolezanka, ale nie tak dlugo jak zawsze, pokazalam jej co i jak.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 21:35   #392
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ania87 jak bede miala chwilke wolna jutro wieczorem to nakresle kilka slow na pw. pisalam prace magisterska na temat Norwegii wiec cos mi tam jeszcze swita, mysle ze Anulca wie jeszcze wiecej bo ona tu cala wiecznosc mieszka. Mysle ze jak kazda z dziewczyn napisze kilka slow bedziesz miala co porownywac hahaha. Poszukam ci w necie kilka stron z ktorych ja kozystalam to sobie tez poczytasz.
Lasencje dzisiaj nie zadzwonili do mnie rowniez i coraz bardziej mnie meczy to czekanie. Niech mi dadza jakakolwiek odpowiedz byle by ja dali bo czuje ze utknelam. No i pada ciagle - dzisiaj dla odmiany snieg i jest tak bialo ze znowu drogi nie widzialam jadac z pracy Dzisiaj troche postroilam i juz prawie gotowa na swieta, w srode TZ wraca do domu a jutro mi sie lokalne emigrantki do doma zaprosily wiec mam kaffi feiring Wyborowe towarzystwo Bialorusinki i Amerykanki ktore namietnie proboja mnie nawrocic religijnie Ciezki owoc do zgryzienia sie im trafil, nawet nie wiedza jak ciezki haha a cale to posiwecenie uwagi ku mojej osobie tylko dlatego ze maja ochote na moje mieszkanko i licza ze sie wyprowadzimy do Bergen
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 10:33   #393
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norcia trzymam kciuki, na pewno zadzwonia ale bardzo Ci wspolczuje,bo najgorsze jest to czekanie,tylko sie czlowiek denerwuje
A u mnie dzis piekna pogoda - swieci slonko,bezchmurne niebo i do tego cieplo oby bylo tak jak najdluzej

Mowisz,ze masz gosci beda Cie nawracac i jeszcze maja chytry plan

Ja tez powoli przygotowuje sie do swiat Menu juz ustalone,czesc zakupow na swieta juz zrobiona a jutro do pracy Ciesze sie,bo przynajmniej bede miec zajecie no i wpadnie pare grosiwa do kieszeni
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 11:13   #394
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

U nas tez dosyc cieplo w sloncu oczywiscie
Codziennie odkurzam,piore i efektow nie widac,juz nawet odkurzacza nie wynosze bo wiem ze za chwile znowu bede uzywac

Dzisiaj robie ryz z jablkami, ale musze zaniesc do domku kolezanki bo ja nie mam piekarnika. Zostawie tam,pojade do Oslo i jak wroce to posiedze sobie u niej, i przygotuje.
Poczte im od razu odbiore bo wyjechali do kraju, teraz to tej poczty jak na lekarstwo ale to i dobrze

Zakupow nie robie bo TZ to i tak nie je prawie nic, wczoraj mi oznajmil ze ma wysokie cisnienie,musi sie mniej denerwowac i odchudzac hihi

Wieczorem najwyzej do remy podskoczymy zrobie mu chociaz salatke


__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 13:19   #395
~ania_87
Rozeznanie
 
Avatar ~ania_87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 549
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez norka27 Pokaż wiadomość
Ania87 jak bede miala chwilke wolna jutro wieczorem to nakresle kilka slow na pw. pisalam prace magisterska na temat Norwegii wiec cos mi tam jeszcze swita, mysle ze Anulca wie jeszcze wiecej bo ona tu cala wiecznosc mieszka. Mysle ze jak kazda z dziewczyn napisze kilka slow bedziesz miala co porownywac hahaha. Poszukam ci w necie kilka stron z ktorych ja kozystalam to sobie tez poczytasz.
Byłabym bardzo wdzięczna bo opieram się tylko na przewodnikach a te nie zawsze są pewne
__________________
Jeśli kocha się naprawdę, to miłość przezwycięży trudności. Miłość dojrzewa w trudnościach, nie w radościach.

~ania_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 17:16   #396
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Bling twoj to jak moj zupelnie. Po co czlowiek ma sie produkowac z jedzeniem na wieta jak i tak wszystko bedzie lezalo tygodniami. Moj nie ma cisnienia ale brzuszek ktory chce zgubic. Efekt taki ze u mnie nie je nic a jak wpadnie do mamy to sie nawcina jak dzika swinia ja tam tylko ciasto jedno upieke i te szynke i reszta zwyczajjowo bedzie. Kurka czy ci wszyscy faceci tak maja ze balagania jak najeci? Niby lubia porzadek i sa zadowoleni jak w domu ladnie posprzatane, obgaduja znajomych balaganiarzy a sami w kilka minut obracaja ten porzadek w perzyne Gazety, kable, piloty od wszystkiego, srubki i inne narzedzia, dlugopisy, notatki, kubki po kawkach, herbatkach, talerzyki po sniadaniu, lunchu i co tam jeszcze mozliwe, to co w kieszeniach i ubrania do okola lozka i przed pralka zamiast w koszu na brudy albo w tejze pralce Moj to potrafi w ciagu 3 godzin obrocic dom w perzyne - wracam z pracy i az mnie oczy bola
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 20:16   #397
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ania87
Cos ci napisze ale w domu nie mam czasu. Studiowalam w Polsce Skandynawistyke i dlatego wyjechalam do Norwegi. Mieszkam tu 18 lat, jak Norka napisala "kupe czasu". Napisz jesli masz jakies pytania do mnie na maila ania@ebnett.no
Poza tym napisze ci cos jutro w nocy. Mam dwie nocki w pracy i mam nadzieje, ze bedzie spokojnie. Zawsze sobie czas uprzyjemniam w internecie kiedy pracuje w nocy.
U nas swieta beda po norwesku, bo ja pracuje ale w sobote idziemy ze swieconka do polskiego kosciola. Dzis bylam w polskim sklepie, ale tylko musztarde kupilam i "kubusie" dla dzieci, bo wszystko b ylo wyprzedane. Bedzie towar w czwartek.
Ania87 kiedys nasz nauczyciel powiedzial ze jakby ktos chcial "najechac" Norwe3gie to tylko w Wielkanoc ponad 50% ludzi wyjezdrza do chatek w gorach i prawie wszystko jest pozamykane od srody (w polodnie" do nastepnej srody, Sklepy otworza na pare godzin w sobote.

Usciski i Wesolych Swiat
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 20:41   #398
~ania_87
Rozeznanie
 
Avatar ~ania_87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 549
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny dziękuję wam bardzo za taki odzew szczerze to nawet się nie spodziewałam także bardzo mi miło, że chcecie mi pomóc pewnie będę miała jeszcze pytania bo to tylko mały etap tego co mamy zrobić nie wiem co tam nam dalej wykładowca wymyśli... Potem mamy całość pozbierać do kupy i pracę mu napisać...
Tak piszecie mi o tej Norwegii i jestem bardzo miło zaskoczona zawsze myślałam, ze to taki oziębły kraj... chyba ze względu na klimat a tak szczerze to wiele moglibyśmy się od norwegów nauczyć Coraz bardziej mi się ta Norwegia podoba
__________________
Jeśli kocha się naprawdę, to miłość przezwycięży trudności. Miłość dojrzewa w trudnościach, nie w radościach.

~ania_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 21:11   #399
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Smile Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej Dziewczyny!

Wlasnie przez przypadek trafilam na ten watek. Nawet nie wiecie jak sie ciesze ze znalazlam Wizazanki z Norwegii!

Cytat:
Napisane przez kasienkaw Pokaż wiadomość

Dziewczynki a nie wiecie ile sie placi za wysylke ? Jakbym chciala zamowic z tej strony np.jakas bluzke? Wiecie jak ja znam norweski tyle co prawie nic
Wysylka kosztuje 49,90 koron i placisz tyle niezaleznie od tego ile rzeczy zamowisz (przy tym ze musisz zrobic zamowienie na minimum 190 koron). Mozna placic karta, przelewem lub zaplacic przy odbiorze na poczcie (wtedy trzeba doliczyc 39.90).
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 16:28   #400
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

hmmm to mnie zle poinformowano albo mi sie pomieszalo bo sasiadka tyle zamwai ze hoho
Prace skonczylam o 12 ale zaczelam o godzine szybciej wiec zmeczona jestem
Wesolych swiat dziewczyny, http://www.zyczeniawielkanocne.yoyo.pl/zyczenia.swf
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 22:05   #401
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

sama robilam kilka tygodni temu duze zamowienie w H&M, i wlasnie tyle kosztuje przesylka

podaje linka:
http://shop.hm.com/no/customerservice?display=delivery


Dziewczyny znacie jakas strone www gdzie mozna kupic samochod na licytacji?
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 17:45   #402
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Kasiulka ja moj kupilan na Oslo bilauksjon - maja strone internetowa i mozna licytowac przez telefon. Ale lepiej na te aukcje pojechac osobiscie bo na internecie nie pokazuja aut z ostatniej chwili a te zawsze sa o niebo tansze Plus za to ze daja gwarancje na auto i wypisuja wszystkie jego bolaczki - inaczej obliguja sie do objecia czegos gwarancja http://auksjon2.oslobilauksjon.no/cars.php kazdej niedzieli aukcja, odrazu podpisujesz z nimi umowa na ubezpieczenia i tak dalej i tego samego dnia wyjezdzasz autem. U nas trwalo to z jakies 20 min
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 19:20   #403
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziekuje bardzo za odpowiedz !

Pozdrawiam
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 23:05   #404
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hei
Troche mam malo czasu. Jednak duzo pracy w te moje dyzury nocne, alee troche naapisze.
Najwazniesze dla Norwega jest jego kraj i rodzina. Norwedzy to straszni nacjonallisci, wszystko co norweskie jest naajleppsze! Duza wage przzywiaazuja do tradycji, ubieraja sie w stroje ludowe na wesela, komunie itp no i na swietio narodowe 17 maja. To jest w ogole najswietrze swieto w Norwegi. Rano wszyscy ida w pochodzzie i nie to ze z musu tylkko dlatego, ze chca Wszystkie dzieci w szkolach maja to obowiazkowo a rodzice ida z nimi i pstrykaja zdjecia (sama uronilam lzy jak moj syn szedl pierwszy rok w pochodzie.) Poza tym norwedzzy swietuja Boze Narodzenie. (chyba jedyny raz w roku iida tu do kosciolla) Zajadaja sie wtedy bardzzo tlusta kolacja (ribba to tluste zeberka, alboo pinnekjøtt, to zeberka z barana niktozy jedza rybe). Tez rozdaja prezenty i wierza w Gwiazdora jaak my. Tyle, ze Norwedzy choc wielu jest materialøisttow, to jednak maja w sobie potrzebe pomocy innym i moim zdaniem daja i pieniadze i zbieraja inne rzeczy dla tych "less forunet". Maja tez taki zwyczaj ze placa za tzw fadderbarn. (zobowiazuja sie raz w miesiacu przesylac jakas sume pieniedzy dla jednego wybranego dzieckaa np w Afryce) Przy najmniej u mnie w praacy 75% kolezanek ma takie "fadder barn".
Co do znanych marek czy bohaterow norweskich; chyba wszyscy slyszelismy o Wikingach i jak zapytasz Norwega Wikingowie sa Norwegami!!!
Dziesiejsi bohaterowie, to sportowcy (szczegolniie ci ze sportow zimowych) albo podroznicy (Tor Høyerdahl, Amundsen).
Pewnie slyszalas, ze norweskie dzieci rodza sie z nartami na nogach?! To prawda. Juz kilkomiesieczne bobasy wozi sie za nartami (w ppulkach) a moje dzieci ddostaly pierwsze narty jako 2-lattki. Theo (mial dwa lataa w styczniu) juz zasuwa na nartach w przedszkolu a te strasze dzieci maja tez nartu do slalomu i na treningach zasuwaja dzieciaki po 3, 4 latka.
Co do symmboli; rodzina krolewska to dla mnie symbol. Nie wiele maja do powiedzenia, sa glownie na pokaz, ale Norwedzy sa z nich zachwyceni. Dodam, ze cala rodzina krolewska jest bardzo zwyczajna, nie tak jak np w Anglii. POark krolewski jest otwarty, Ksiecia Håkona spotkalam raz w sklepie z zabawkami w domu towarowym. Starsza paani ggo zaczepila i on grzecznnie z nia rozmawiaal. Para ksiazeca ma domek (hytta) w Uvdal i tez ich tam sspotkallismy na stoku narciaarskim. Ksiaze z dziecmi spokojnie czekal w kolejce i jechal na wyciagu razem z moja corka. Nie do pomyslenia w innym kraju, tam by chybaa caly wyciag dla publicznosci zamkneli.
Teraz jest Wielkanoc i duzo ludzi powyjezdzalo w gory do tych domkow. To takie swieta dla pozegnania zimy i ostatnich wypadow bnarciarskich, nie maja wiele wspolnego z Religia. Swieta sie zaczely juz odd wczoraj a dzieci maja wolne w szkole od popprzedniego poniedzialku aaz do srody.
Co do pogody wcale ttu nie jest tak zimno (dzieki cieplemu pradowi powietrza z nad morza) Owszem zima dluga i lato zwykle nie upalne, ale za to wiosna ijesien krotkie)
USciski i daj znac jesllli wiecej wiadomosci ci trzeba. Jesli ktos sie ze mna nie zgadza to prosze bardzo, to co napisalam, to tylko moje obserwacje , skromne ale ddlugotrwale
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 20:22   #405
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

ja mam swoje pierwsze w zyciu swieta poza domem... i tak nijak jest i smutno
__________________
...
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 14:41   #406
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Andzia pociesz sie tym ze tak jak ty my wszystkie mamy i nasze rodziny tez. Glowa do gory, w przyszlosci z pewnoscia lepiej sie ulozy i bedziesz miec wiecej okazji do spedzania swiat z bliskimi. Ja tam zawsze staram sie na swieta do domu, nie ma to jak u mamy
Dzisiaj, pierwszy raz w zyciu, pieke drozdzowa babe, hehe wyszly mi az 2 z tego przepisu A mowia ze ciasto drozdzowe takie trudne a tu mi na norweskich drozdzach taka polska baba urosla ze hoho
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 13:32   #407
pearla100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A mi bylo tu smutno i zle do swiat. Ale od wczoraj mam tutaj cala najblizsza rodzine i pelna chate i jest mi cudownie
Takiego spotkania zycze wszystkim teskniacym za rodzina w Polsce, a poza tym smacznego jajka i mokrego dyngusa.
pearla100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 15:19   #408
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ja jutro jade do domku nareszcie najem sie dobroci i w dobrym samopoczuciu spedze az cale 2 dni Lista na zakupy gotowa wiec przez jakis miesiac - dwa po powrocie nie bede tesknic za normalnym jedzeniem hahaha Juz sie robie zielona na sama mysl o tym ze znowu mam jesc rybe albo jakas owcza kielbase. kabanoswo mi sie chce szanowne panie, kubusia z dodatkiem banana, jogurtu o smaku kokosowym... i wielu innych dobroci - a najbardziej to pierogow ruskich i krokietow A mama juz robi bigosik I zaraz jakies porzadne piwko sie na stole pojawi... mmmm... juz sie doczekac nie moge
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:03   #409
beacia1245
Raczkowanie
 
Avatar beacia1245
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: norwegia
Wiadomości: 33
GG do beacia1245
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Część!
W Norwegii mieszkam od 1 sierpnia 2008 a dokładnie mieszkam w Bøvågen, jest to jakieś 70km od Bergen
Póki co nie pracuję ale od pół roku szukam pracy i niestety nie jest łatwo Siedzę w domku z czteroletnim synkiem

Pozdrawiam wszystkie Norki
beacia1245 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 16:08   #410
~ania_87
Rozeznanie
 
Avatar ~ania_87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 549
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Anulca bardzo dziękuję za obszerną wypowiedz
dziś wreszcie się zabrałam na podsumowanie wszystkiego i mam nawet więcej niż potrzebowałam
jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim
zadam teraz głupie pytanie czym się różni flaga codzienna od normalnej??
tak mi jakoś teraz do głowy przyszło bo wczoraj mój chłopak wyjaśnił mi różnicę między beretem roboczym a beretem do munduru galowego żołnierza polskiego mianowicie ten do użytku codziennego nie ma korony no orzełku. wiedział ktoś?? bo ja nie
__________________
Jeśli kocha się naprawdę, to miłość przezwycięży trudności. Miłość dojrzewa w trudnościach, nie w radościach.

~ania_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:37   #411
jesienny_smuteczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Vigrestad
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witam dziewczyny!!
Niedawno się zarejestrowałam i trafiłam na ten wątek całkiem przypadkowo..
Mieszkam wraz z rodziną w Norwegii od prawie 2 lat...Nie zamierzam wracać już do kraju.. Mam 3 córeczki...2 starsze chodzą do szkoły..najmłodsza czeka na miejsce w przedszkolu (ma 2 latka). Mieszkamy w uroczym domku nad morzem, w małym miasteczku Vigrestad na zach-płd krańcu Norwegii . Córki dość płynnie mówią po norwesku..Ja się nadal uczę... mój mąż jest inżynierem w jednej z norweskich firm..
Życie tu jest napewno łatwiejsze i wolniejsze...
Co nie oznacza,że nie tęsknię z Polską..zostawiłam tam rodzinę i przyjaciół.. Ciężko..ale tak musi być...Dopierotutaj mój mąż zaczął rozwijać się zawodowo...Polska tego nam nie oferowała...
Co mnie urzeka w Norwegii to przepiękne krajobrazy, wręcz spektakularne...My akurat mieszkamy nad morzem i w górach...(tzn. do gór mamy blizutko...) Cieszę się,że istnieje taki wątek na Wizażu i chętnie do Was dołączę...
Pozdrawiam Emigrantki...
jesienny_smuteczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 16:07   #412
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

dziewczyny wlasnie wrocilam. 17 godzin w aucie i padam na twarz. Sobota zbila mnie z nog - jamy sniadanie z rodzicami i pierwsze wiesci ze spadl samolot. Najpierw jakos tak sluchalismy zainteresowani bo nic nie bylo wiadomo co i jak, glupie zarty ze prezydenta sie tak latwo pozbyc nie da, ze jak kot na 4 lapy i pewnie jako bohater zaraz da wywiad a nastepne 2 godziny wlepieni w ekran czekalismy na wiesci co z pasazerami. Straszne, z minuty na minute lzy w oczach. Caly dzien w nerwach. Nie palalam miloscia do prezydenta ale i tak lzy stanelly mi w oczach i tak zostalo do dzisiaj. Ci wszyscy co z nim byli w tym samolocie, postacie znane mi z historii, ksiazek, ekranu telewizji... No i miasto w niedziele nad ranem pelne flag z czarnymi przepaskami... A my musielismy jechac na prom. Kapitan promu o 12 na 2 minuty puscil dlugi sygnal na czesc tych co zgineli i sie rozplakalam ze w takiej chwili nie moge byc w domu z bliskimi. Polowa promu na korytarzu przy jedynym telewizorze krok w krok podazala za wiesciami... Okropny dzien.
Dzisiaj dostalam wiadomosc ze pracy w Bergen nie dostalam i juz zupelnie sie zalamalam. Mega dol

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2010-04-12 o 16:09
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 06:16   #413
pearla100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norka, szczerze współczję, że z tą pracą Ci nie wyszło
Nie załamuj się, musisz szukać dalej! Szkoda życia, masz cel - wyrwanie się ze swojej dziury i tego się trzymaj! Musi się udać i tyle. Trzymam kciuki!!!

A ja jeszcze chciałam z innej beczki... Czy któraś z Was używała może farby do włosów firmy "Depend cosmetics"? Mnie osobiście najbardziej interesuje ten blondering http://www.depend.no/?view=search ale może macie chociaż jakiekolwiek doświadczenia z tą firmę i wiecie czy te farby się do czekolowiek nadają?

Edytowane przez pearla100
Czas edycji: 2010-04-13 o 10:48
pearla100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 12:07   #414
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norcia - bedzie dobrze - glowka do gory na pewno bedzie inna praca Jestes madra kobieta,znasz jezyk - tacy ludzie sa potrzebni

Ja mialam aktywne tygodnie dlatego rzadko zagladalam na forum Praca,praca i jeszcze raz praca ale bardzo sie ciesze,bo mam zajecie

W weekendy bylam z TZ na loppemarketach W Lorenskog i Skedsmo Oczywiscie nakupilam 4 reklamówki ciuchów jak to ja Z szafy juz sie wysypuje - trza nowa kupic

A wy dziewczynki jak sie macie? Jak wasze samopoczucie?
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 08:45   #415
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norka Glowa do gory!!

Wiem jak ciezko jest szukac pracy. Nie wiem czy cie to pocieszy, czy zalamie; ale moj maz, Norweg jak stracil prace na lotnisku, to byl bezrobotny przez 21 miesiecy. Myslelismy, ze oboje dostanioemy na glowe, ile ja sie napisalam podan, a na ilu interviu on nie byl????
W kazdym razie nie jestes sama z tym szukaniem pracy!
Trzymam kciuki. W koncu cos sie znajdzie, czasami lepiej poczekac dluzej na cos dobrego, a teraz i wiosna i bedzie coraz ladniej, nawet na tej twojej wsi

Usciski
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 20:47   #416
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczynki gdzie wy sie podziewacie?

Wracac raz dwa na forum
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 00:55   #417
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Wiosna, wiec pewnie pracujemy w ogrodzie.
Ja bylam w weekend w gorach. Ostatni raz jezdzilismy na nartach. Byla piekna pogoda i cudowny snieg, a dzis w Drammen 17 stopni,
Mam nocne dyzury i w dzien spie ale dzis spalam na tarasie, tak bylo cieplo
Usciski
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 14:58   #418
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No to pieknie Zazdroszcze tego wypadu w gory - sama chetnie posmigalabym na nartach

U mnie wczoraj tez byla piekna pogoda - bylo 20 stopni a dzis - zimno,szaro i ponuro i do tego ten deszcz ze sniegiem

Ja wzielam sie za malowanie płotku koło domu dzis niestety siedze w domku bo pogoda mi nie pozwala
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 21:19   #419
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

pogoda rzeczywiscie okropna
na dodatek cienko z praca
wysiedzialam juz chyba dziury w sofie kosci mnie od tego bola
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 16:54   #420
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny bez takich mi tu newsow pogodowych prosze !!!! Bo u mnie leje i leje i sie napadac nie moze a do tego zimnica taka jak w listopadzie I gdzie ta wiosna - juz nie wspomne ze niczego do ziemi wsadzic nie moge z tego powodu - i wszystko trzymam w domu A tak to wlasnie skonczylam prace w kommunehus - tylko vikariat niestety - i ze mnie wychwalali w nieboglosy i tak dalej - to wytlumaczcie mi dlaczego w miedzyczasie oryginal norwezka dostala stala prace a mi proponuja tylko vikariaty???? Zwykla dyskryminacja mi tu traci i tyle!! Jak to bylo - nie dla psa kielbasa? No w kazdym razie od poniedzialku zaczynam w sklepie z lampami Ale to tylko dlatego ze stajemy do przetargu o dom i musze kase zarabiac bo o kredycik sie staramy - moj wymarzony dom, polowalam na niego od 3 lata az w koncu ta baba umarla i teraz sprzedaje go adwokat Miasteczko 70km od nas, calkiem spore jak na Norwegie, mam tam znajomych, do lotniska 20km, wszystkie autobusy od Bergen po Oslo tam sie zatrzymuja wiec jak tu sie nie napalic Polozenie domu super niestety sam dom mega zaniedbany, najlepiej bylo by go spalic i zbudowac od nowa (i tu nie przesadzam bo zgnilizna tam sie panoszy) ale mi o ta dzialke chodzi, a z cena se pojechali jakby to bylo w super stanie Wiec zobaczymy, wiecie jak to jest z tymi przetargami na domy tutaj - dajesz swoja stawke i nie wiesz ile dali inni a nie idzie sie zwyczajnie ugadac i kupic
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.