czy da się masażem powiększyc piersi? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-31, 10:08   #31
Kasioola
Rozeznanie
 
Avatar Kasioola
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: MiastoMoje
Wiadomości: 793
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Niestety nie da się powiększyć piersi poprzez masaż. Tak jak dzieczyny wcześniej pisały - można je jedynie ujędrnić.
Kasioola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:29   #32
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez CMT
Nie, Leo$, nie monopol, ale rzetelna wiedza. A do tego umiejetnosc oddzielenia "plew od ziarna".
Zastanow sie tylko, gdyby rzeczywiscie masazem mozna byloby ppowiekszyc piersi, prawdopodobnie, przynajmniej wiekszosc seksualnie aktywnych kobiet zamiast piersi mialoby "balony" (przepraszam za wyrazenie). Ale tak nie jest. Dlaczego? Pewnie z tego samego powodu dlaczego nikt nie wierzy w Historie z 1001 nocy.
Gdy zapoznasz sie z anatomia piersi, zapewne zauwazysz dwie powiezie otaczajaca gruczol: gleboka i powierzchowna. Ta wloknista, o wysokiej spoistosci tkanka, praktycznie "uniemozliwia" kontakt z otaczajacymi ja tkankami. Skad sie wzial koncept "przesuniecia" tkanki tluszczowej do piersi? "Wszystko to byc moze, lecz ja to miedzy bajki wloze", jak mawial poeta.
Jak wyglada tkanka tluszczowa? Zapewniam cie, ze nie jest to "balonik", ktory mozna przemiescic w dowolne miejsce. Jest to caly zespol komorek tluszczowych (adipocytow), zawieszonych na wloknach kolagenowych (stroma).
Dlaczego wiec jest taka duza roznica w wielkosci piersi? Po pierwsze, ma to podloze genetyczne. Po drugie: hormony (np. zmiany wielkosci piersi mozna zauwazyc w zaleznosci od okresu cyklu miesiecznego lub ciazy); po trzecie... i cale szczescie, ze tak wlasnie jest. W koncu, po czwarte: dziewczyny, nie dajcie sie zwariowac. Duze piersi to duzy problem (niestety). Ilez moich pacjentek poddalo sie operacji redukcji biustu... trudno spamietac.
P.S. to jest zdjecie tkanki tluszczowej. Te czerwonawe wlokna wokol adipocytow (biale) to wlasnie stroma.
hhhhmmm....
Moje ksztalt ulegly zmienie dzieki autohipnozie oraz wlasciej technice masazu.
"Sekret tkwi w glowie" - nie w rekach. Z punktu widzenia owczesnej medycyny - taka opcja jest nie do przyjecia. Niestety.... Wazne jest tylko to co maga dotknac, zmierzyc i "zrozumiec". I TU jest bariera.

Potega autohipnozy jest nieograniczona: dzieki niej mozna np. "wydawac polecenia" naszemu organizmowi ( redukujac nadwage, cellulit, choroby). Bardziej zaawansowana praktyka umozliwia nawet "zmiane" sylwetki.
Wszytko zaczyna sie w glowie...
W ostatnich latach wydano sporo pozycji o pow. tematyce
(Ci co sa naprawde zainteresowani sami znajda wlasciwa lekture...)

p.s To byly moje ost. slowa w tym watku

Pozdrawiam
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:32   #33
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Widze, Piotrze, ze bardzo lubisz pisac. Z calej Twojej wypowiedzi tylko jedno zdanie jest na temat: "Ale wróćmy do podstawowego wątku. Masażem nie da się zwiekszyć biustu".
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 09:07   #34
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Ostatnio nie często udaje mi się zawitać na forum, czasem jest jednak parę chwil na dłuzszą wypowiedz. Dla mnie bynajmniej wszystkie tego rodzaju wątki są ze sobą powiązane.

A jak życie pokazuje nie wszystko da się przez lupę i laboratoryjnie prześwietlić.

Owszem można wszystko komentować prostym: masaż nie powoduje powiekszenia biustu, ale jak nie raz na forum bywało, dla wielu termin ujędrnienie jest jedyną deską ratunku.

I jeszcze jedno, mimo wszystko jest ważne gdzie praktykujesz, tzn w jakim kraju. No ale czasem albo nie chcesz do siebie dopuscić takiej mysli, albo masz jeszcze inne powody.

Czasem mam wrażenie że boisz sie tego stwierdzenia jak ognia.

Ale to już naprawdę zupełnie inny wątek.

Zainteresowanym wątkiem - masażu biustu - mogę powiedzieć tylko jedno, znajdzcie taką masażystkę która jest w temacie. Sprawdzcie sami.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 09:24   #35
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Witam CMT witam wszystkich

Długo mnie tu nie było

CMT ciekawa wypowiedź. Bardzo lubie konkrety.Ktoś kto jest tu z obecnych zainteresowany napewno zasięgnie do właściwej lektury aby zapoznać się z pewnym fragmentem wiedzy dotyczącej anatomii i fizjologii człowieka czy też samego biustu w formie jaką nam przedstwił CMT. Książki źrudłowe "medyczne" pisane fachową formą naukową nie są pisane w języku Chińskim, łacina łaciną ale jest tam wiele informacji bardzo jasnych dla zwykłego zjadacza chleba, który sam ma nie wiele doczynienia z wiedzą "medyczną".
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 09:30   #36
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Sprawa jest bardzo prosta: pytanie na forum bylo czy mozna masazem powiekszyc piersi. Odpowiedzi moga byc tylko dwie: Mozna (w jaki sposob, jakie to ma podstawy z punktu widzenia praktyki czy medycyny); nie, nie mozna... dlaczego?
Deliberacje na temat etyki, obecnosci geograficznej, obawiam sie zadnej z forumowiczek nie interesuja.
A na marginesie... kiedy ostatnio byles w Stanach? Co mozesz powiedziec o kraju, w ktorym spedziles zaledwie kilka miesiecy i to wiele lat temu?
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 20:37   #37
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

No tak to w sumie temat jest wyczerpany. Swoją drogą moze przy okazji zainteresowanym forumowiczom podacie tą wspomniana literaturę dotyczącą w ogóle masażu piersi, bo o samej klatce piersiowej - ogólnie -jest co nieco.

Nie jest to bynajmniej jakies podchwytliwe pytanie. Absolutnie! Problem w tym, iz jak wiecie masaż klatki piersiowej w wielu szkołach traktowany jest bardzo ogólnie, poza tym najczęściej z tego co wiem od wielu masażystów i fizjoterapeutów, obecnie najczęściej w ogóle się go pomija, wyjątek to drenaż limfatyczny albo masaż segmentarny.

Wątpie by w programie szkół medycznych/fizjoterapia były takze takie tematy jak masaż biustu, rewitalizacja po porodzie czy nawet masaż wspomagający odchudzanie lub w terapii cellulit. Jednak spora część terapeutów oraz kosmetyczek takie masaże z duzym skutkiem wykonuje.

No i także na marginesie, warto odwiedzić kilka gabinetów masażu podczas pobytu w Polsce. Na prawdę warto. Organizatorzy kongresów także czekaja na ciekawe rozwiązania.

Robert mam pytanie. Jak udał sie planowany przez was kongres o którym wspominałeś? Moze na innym watku?

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-02, 16:50   #38
sunrise
Rozeznanie
 
Avatar sunrise
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 546
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez agnieska
Takie rzeczy to tylko u Dody...

hehe no wlasnie mialam to napisac

co najwyzej masaz moze je ujedrnic
sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 17:19   #39
gosiaczek_ns
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczek_ns
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 39
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Małe piersi to mój największy kompleks odkąd pamiętam. I ile razy narzekam na mały biust, tyle razy mama mi powtarza:" Zajdziesz w ciążę,urodzisz dziecko, to i piersi Ci się powiększą". Czy to prawda,że po pierszej ciąży biust powiększy się ... i już nie zmaleje?
__________________

gosiaczek_ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.