Jestem chory,będziemy musieli się rozstać... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-15, 19:41   #1
bryce18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6

Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...


Dziewczyny pomóżcie,bo nie wiem jak te słowa zinterpretować... jestem z moim facetem 10 miesięcy,jest to mój pierwszy związek,cholernie mi na nim zależy. Ostatnio troche mu zdrowie szwankuje,poszedł na badania,okazało się że jest chory. Ogólnie choroba jest groźna i nieuleczalna ale na razie stadium jest bardzo początkowe i może się okazać że da rade to się zatrzymać. Mój ukochany powiedział mi jednak,że jeśli jego choroba się rozwinie będziemy musieli się rozstać bo on nie chce żebym sobie zmarnowała życie i żebym się do niego nie przyzywczajała (w ogóle co za tekst ?!) .Zamurowało mnie gdy to usłyszałam. Chcę przy nim być również w tych złych chwilach,moim zdaniem związek to nie tylko szczęscie i motylki. Nie wyobrażam sobie sytuacji,że zostawiam go i odcinam się od niego kompletnie bo jest chory i staje się dla mnie obcym człowiekiem. Co o tym myślicie,jak byście zaregowały? I dlaczego on tak mówi? Pomyślałam sobie że musi mu na mnie nie zależeć skoro powiedzenie takiego czegoś przychodzi mu z taką łatwością...Stoickim głosem powiedział jeszcze że chyba bedę musiala sobie znalezc innego chłopaka.
bryce18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 19:56   #2
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Po ile macie lat?
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 20:00   #3
bryce18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Ja 21,on 30
bryce18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 20:01   #4
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Myślę,że dużo zależy od rodzaju choroby. Ja w pewnej sytuacji też nie chciałabym,żeby chłopak,którego bardzo kocham, cierpiał razem ze mną i patrzył jak umieram.
Za to w odwrotnej sytuacji, gdyby to on był chory,byłabym z nim mimo wszystko.
Można powiedzieć,że to hipokryzja,ale inaczej sobie nie wyobrażam.

Czeka Cię poważna rozmowa z chłopakiem o Waszej przyszłości. On pewnie także potrzebuje czasu by ją zaakceptować w jakiś sposób oraz nauczyć się z nią żyć.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 20:03   #5
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Co to za choroba?
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 20:04   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Tez zrob badania, zwlaszcza jesli zarazliwe.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 20:08   #7
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Jestem w podobnej sytuacji, tyle, że nie było mowy o rozstaniu. Od razu powiedziałam, że razem przez to przejdziemy, aczkolwiek na razie dla mojego dobra uważa w pewnych sytuacjach.
Chce dla Ciebie dobrze. Nie chce byc ciężarem dla Ciebie, jesteś od niego sporo młodsza. Sama musisz się zastanowic, czy chcesz przy nim trwac ze względu na wszystko, jeżeli tak, to zapewniaj go o tym na każdym kroku
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-15, 20:54   #8
bryce18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

To nie jest zaraźliwa choroba. Nie wyobrażam sobie życia bez niego, jest wspaniałym i dobrym człowiekiem, jakich teraz mało. Nie chcę go stracić...
bryce18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 21:02   #9
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

To mu powiedz,że jesteś jego partnerką i jesteś z nim na dobre i na złe, i niech przestanie chrzanic głupoty.
Chory nie chory, jesteście w tym razem.
Koniec i kropka.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 21:03   #10
meetmepaulina
Przyczajenie
 
Avatar meetmepaulina
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 13
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Polecam film "Teoria wszystkiego". Twojemu chłopakowi musi być teraz bardzo ciężko, dlatego jego słowa potraktowałabym z przymrużeniem oka, tzn. szczerze wątpię, że mu na Tobie nie zależy, wręcz przeciwnie.
__________________
When I'm good, I'm very good,
when I'm bad, I'm better.


meetmepaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 21:06   #11
barbarossan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Małopolska/ Łódzkie
Wiadomości: 776
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Napisz jaka to choroba!
po np. stwardnienie rozsiane jest innym "typem" choroby, niż np. rak jelita grubego ( który jest w większośći przypadków wcześnie wykrytych wyleczalny ale np. skutkiem jest stomia) czy też inną chorobą jest np. postępująca zaćma... no cokolwiek


Ja jeśli byłbym chora na chorobę, gdzie jest szansa na wyleczenie - chciałabym aby mój Tż przy mnie był
jeśli byłaby to choroba właśnie typu stwardnienie rozsiane gdzie nagle mogę się "posypac" i nie ma szans na poprawienie... chciałabym aby Tż ode mnie odszedł.
No cóż, ja opiekuję się już ciężko niepełnosprawną siostrą,
przewijanie, karmienie, kąpanie, oklepywanie, masowanie, zgadywanie co jej dolega, próba komunikacji... to coś okropnie trudnego.

Nie chciałabym aby Tż robił to wszystko przy mnie, chciałabym aby był SZCZĘŚLIWY i układał sobie życie, przy kimś przy kim to życie może być lepsze.
Nie chciałabym aby zamiast jednej osoby ( mnie) cierpiały obie ( ja i on)

wiem że zabrzmi to okrutnie, ale ... zastanów się czy jesteś na coś takiego gotowa? czy wyborażasz sobie bycie żoną, posiadanie potomstwa ze swoim Tż, wzięcie na barki utrzymanie rodziny, czy jesteś w stanie to wszystko wytrzymać? czy jesteś w stanie zrezygnować z wielu rzeczy które miałabyś w "zdrowym" związku, czy jesteś w stanie pogodzić studia( pracę) dom, później opiekę nad Tż ? Przemyśl to, teraz choroby nie widać, ale tak nie będzie cały czas. lepiej odejść teraz niż później porzucić Tż, to będzie dla niego jeszcze gorsze. ale to sprawa między wami, musicie ją poważnie omówić.

Radzę poczytać o chorobie Tż, znaleźć fora o tej tematyce, spróbować złapać kontakt z osobami chorymi na to samo.

Na każde pytanie musisz sobie SAMA odpowiedzieć.
Musisz poważnie porozmawiać z Tż, on nie chce być ciężarem ( nikt nie chce) on nie chce abyś później była z nim z litości. może chce abyś zapamiętała go jako silnego mężczyzne, a nie zależnego od innych,

__________________
Kontrola - najlepszą formą zaufania
Mam swoje zdanie na dany temat ,nie zawsze musimy mieć takie same

zamykam kolekcję półmaratonów czas na ...

Edytowane przez barbarossan
Czas edycji: 2015-03-15 o 21:20
barbarossan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-15, 21:07   #12
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Toczeń?
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 21:16   #13
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Jesteś pewna, że twój facet jest rzeczywiście chory? Jakieś papiery od lekarza widziałaś czy coś na potwierdzenie jego słów? Może to i nie czułe, chamskie i mało ludzkie podejście, ale spotkałam na swojej drodze takich ludzi, którzy wmawiali, że chorują byle się rozstać, żeby zaraz wskoczyć w nowe związki. No i wtedy doznawali cudu, już zdrowi i nawet o chorobie nie pamiętali.

Oczywiście, choroba się może przytrafić każdemu. Nie każdy kto nagle zachoruje jest kłamcą, ale dobrze żebyś wiedziała z czym będziesz musiała się zmierzyć, czy na co się przygotować. Twój partner może być też przewrażliwiony, że choruje na coś poważnego, a tak naprawdę to medycyna sobie z tym doskonale radzi. Zanim cokolwiek postanowisz, zbierz komplet informacji i dopiero wtedy decyduj co dalej.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 09:06   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że twój facet jest rzeczywiście chory? Jakieś papiery od lekarza widziałaś czy coś na potwierdzenie jego słów? Może to i nie czułe, chamskie i mało ludzkie podejście, ale spotkałam na swojej drodze takich ludzi, którzy wmawiali, że chorują byle się rozstać, żeby zaraz wskoczyć w nowe związki. No i wtedy doznawali cudu, już zdrowi i nawet o chorobie nie pamiętali.

Oczywiście, choroba się może przytrafić każdemu. Nie każdy kto nagle zachoruje jest kłamcą, ale dobrze żebyś wiedziała z czym będziesz musiała się zmierzyć, czy na co się przygotować. Twój partner może być też przewrażliwiony, że choruje na coś poważnego, a tak naprawdę to medycyna sobie z tym doskonale radzi. Zanim cokolwiek postanowisz, zbierz komplet informacji i dopiero wtedy decyduj co dalej.
To samo pomyślałam.

Ja bym ostro porozmawiała z facetem. Choroba, czy nie choroba, być w związku "trochę", "na chwilę", "do czasu" to nie ma sensu. Albo jest z Tobą i w tym związku na 100%, albo się powinniście rozstać już teraz.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 09:08   #15
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że twój facet jest rzeczywiście chory? Jakieś papiery od lekarza widziałaś czy coś na potwierdzenie jego słów? Może to i nie czułe, chamskie i mało ludzkie podejście, ale spotkałam na swojej drodze takich ludzi, którzy wmawiali, że chorują byle się rozstać, żeby zaraz wskoczyć w nowe związki. No i wtedy doznawali cudu, już zdrowi i nawet o chorobie nie pamiętali.
O to to, to, moja pierwsza myśl.

Autorko, najpierw się dowiedz, czy naprawdę jest chory. Potem tłumacz do skutku, że będziesz go wspierać.
Oczywiście o ile nie jest to furtka do łatwego rozstania.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 09:45   #16
bryce18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Jestem pewna,że jest chory. Dokumentów nie widziałam, ale był w szpitalu kilka dni,gdy do mnie dzwonił kilka razy słyszałam głos pielęgniarki gdy wchodziła do sali i pytała czy wszystko jest w porządku. Ponadto dopiero teraz gdy powiedział mi o chorobie skojarzyłam,że miał kiedyś dziwne zachowanie a ja nie wiedziałam o co chodzi - teraz juz wiem że to był własnie objaw choroby. Ponadto wydaje mi się,że gdyby to miałby być pretekst do rozstania nie spędzałby teraz ze mną każdej wolnej chwili.
bryce18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 09:58   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez bryce18 Pokaż wiadomość
Jestem pewna,że jest chory. Dokumentów nie widziałam, ale był w szpitalu kilka dni,gdy do mnie dzwonił kilka razy słyszałam głos pielęgniarki gdy wchodziła do sali i pytała czy wszystko jest w porządku. Ponadto dopiero teraz gdy powiedział mi o chorobie skojarzyłam,że miał kiedyś dziwne zachowanie a ja nie wiedziałam o co chodzi - teraz juz wiem że to był własnie objaw choroby. Ponadto wydaje mi się,że gdyby to miałby być pretekst do rozstania nie spędzałby teraz ze mną każdej wolnej chwili.
Nie byłaś u niego w szpitalu?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:01   #18
elamem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 571
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez bryce18 Pokaż wiadomość
Jestem pewna,że jest chory. Dokumentów nie widziałam, ale był w szpitalu kilka dni,gdy do mnie dzwonił kilka razy słyszałam głos pielęgniarki gdy wchodziła do sali i pytała czy wszystko jest w porządku. Ponadto dopiero teraz gdy powiedział mi o chorobie skojarzyłam,że miał kiedyś dziwne zachowanie a ja nie wiedziałam o co chodzi - teraz juz wiem że to był własnie objaw choroby. Ponadto wydaje mi się,że gdyby to miałby być pretekst do rozstania nie spędzałby teraz ze mną każdej wolnej chwili.
czy to choroba psychiczna? Czy np. nie psychiczna tylko np. padaczka? Bez wiedzy jaka to choroba nikt Ci nie doradzi dobrze, bo to jest różnica. Po pierwsze czy to choroba psychiczna czy fizyczna? Po drugie czy rozwojowa czy nie (czy z czasem stan się pogarsza)?
elamem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:12   #19
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Przypomniało mi się jak były narzeczony mojej koleżanki mówił, że ma nieuleczalną chorobą i że z tego powodu powinni się rozstać. Okazało się, że ta "choroba" miała na imię Ania i obecnie są już nawet małżeństwem. Niestety musisz wziąć pod uwagę również to, że Twój facet kłamie.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 10:14   #20
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez bryce18 Pokaż wiadomość
Jestem pewna,że jest chory. Dokumentów nie widziałam, ale był w szpitalu kilka dni,gdy do mnie dzwonił kilka razy słyszałam głos pielęgniarki gdy wchodziła do sali i pytała czy wszystko jest w porządku. Ponadto dopiero teraz gdy powiedział mi o chorobie skojarzyłam,że miał kiedyś dziwne zachowanie a ja nie wiedziałam o co chodzi - teraz juz wiem że to był własnie objaw choroby. Ponadto wydaje mi się,że gdyby to miałby być pretekst do rozstania nie spędzałby teraz ze mną każdej wolnej chwili.
Równie dobrze to mogła być mama, siostra, koleżanka, kochanka, KTOKOLWIEK.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:20   #21
elamem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 571
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez bryce18 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie,bo nie wiem jak te słowa zinterpretować... jestem z moim facetem 10 miesięcy,jest to mój pierwszy związek,cholernie mi na nim zależy. Ostatnio troche mu zdrowie szwankuje,poszedł na badania,okazało się że jest chory. Ogólnie choroba jest groźna i nieuleczalna ale na razie stadium jest bardzo początkowe i może się okazać że da rade to się zatrzymać. Mój ukochany powiedział mi jednak,że jeśli jego choroba się rozwinie będziemy musieli się rozstać bo on nie chce żebym sobie zmarnowała życie i żebym się do niego nie przyzywczajała (w ogóle co za tekst ?!) .Zamurowało mnie gdy to usłyszałam. Chcę przy nim być również w tych złych chwilach,moim zdaniem związek to nie tylko szczęscie i motylki. Nie wyobrażam sobie sytuacji,że zostawiam go i odcinam się od niego kompletnie bo jest chory i staje się dla mnie obcym człowiekiem. Co o tym myślicie,jak byście zaregowały? I dlaczego on tak mówi? Pomyślałam sobie że musi mu na mnie nie zależeć skoro powiedzenie takiego czegoś przychodzi mu z taką łatwością...Stoickim głosem powiedział jeszcze że chyba bedę musiala sobie znalezc innego chłopaka.
Swoją drogą ludzie często mówią o drugiej stronie, kiedy chodzi im o samych siebie. Np. słynne "jesteś dla mnie za dobra" oznacza, że ktoś uważa siebie za za dobrego dla drugiej strony. Tu może jest podobnie. On mówi "nie chcę żebyś się do mnie przywiązała" ale byćmoże ma na myśli "nie chcę, żebym to ja się przywiązał, bo boję się, że powagę sytuacji dostrzeżesz jak będę bezbronny i potrzebujący pomocy więc łatwiej mi zerwać teraz i przyzwyczaić się do sytuacji w dobrym jeszcze okresie". Tak najczęściej myślą przewlekle chorzy.
W pierwszym momencie, duża część bliskich rzuca się na pomoc i deklaruje dozgonne trwanie przy chorym. Ale nie jest to takie łatwe w praktyce. Dlatego nie traktuj siebie zbyt moralizatorsko tylko daj sobie czas na przemyślenie, poczytaj wątki rodzin chorych, doczytaj o chorobie i nie myśl o sobie, że będziesz wyjątkowa. Nie. Przeżyjesz to wszystko co inni w tej sytuacji. Żal za innym życiem, poczucie misji, poczucie spełnienia, poczucie niespełnienia, brak wsparcia, wyrzuty sumienia gdy uczucie przygaśnie lub gdy pozazdrościsz koleżance jej zdrowego męża, dumę z siebie gdy będziesz dawać radę, rozpacz gdy będziesz do cna wyczerpana, huśtawkę emocjonalną itd. itp.
Daj sobie naprawdę dużo czasu na zastanowienie, bo jak się teraz zdecydujesz z nim być potem zerwanie będzie potwornie bolesne dla obu stron więc nierozważnie jest deklarować się na fali chwili.
elamem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:21   #22
bryce18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Nie byłam w u niego w szpitalu,bo leżał w szpitalu daleko od naszego miasta.

Dzisiaj rozmawialiśmy przez telefon,coś powiedział o jakimś wydarzeniu w przyszłóści i dodał : 'jeśli mnie nie zostawisz...'

Edytowane przez bryce18
Czas edycji: 2015-03-16 o 10:24
bryce18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:35   #23
elamem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 571
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez bryce18 Pokaż wiadomość
Nie byłam w u niego w szpitalu,bo leżał w szpitalu daleko od naszego miasta.

Dzisiaj rozmawialiśmy przez telefon,coś powiedział o jakimś wydarzeniu w przyszłóści i dodał : 'jeśli mnie nie zostawisz...'
Rozumiem, że Ci go żal, ale to co mówi nie powinno być elementem Twojego rozważania nad tym czy chcesz być z nim i z jego chorobą czy to nie jest dla Ciebie zbyt dużo.
Takie przypatrywanie się jego wypowiedziom jak to robisz w tej chwili może wskazywać, że chcesz spełnić jego oczekiwania bez zapytania się samej siebie o własne.
elamem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:52   #24
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez bryce18 Pokaż wiadomość
Nie byłam w u niego w szpitalu,bo leżał w szpitalu daleko od naszego miasta.

Dzisiaj rozmawialiśmy przez telefon,coś powiedział o jakimś wydarzeniu w przyszłóści i dodał : 'jeśli mnie nie zostawisz...'
Nie daj sobą manipulować.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 11:51   #25
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Co to za choroba?
Odpowiesz?
Bezsensu naklepać 300 postów, gdy tak na prawdę nie wiemy o czym.
Co mamy radzić? Inna rady będą w przypadku choroby psychicznej, a inne w przypadku np. białaczki.

Należę do tej grupy osób, którym zapaliło się czerwone światełko. Hmmm kobiecy głos w szpitalu mógł należeć równie dobrze do masażystki

Prosimy o konkrety.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 12:00   #26
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Jesteś trollem czy to takie trudne odpowiedzieć na pytanie zadane przez co drugą wizażankę?

Jak można się wypowiedzieć i jak możesz chcieć rady skoro nie odpowiesz na kluczowe pytanie... Jest różnica między zaburzeniami widzenia a zaburzeniami psychicznymi chociażby (przy których może nie świadomie zrobić Ci krzywdę).
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 12:52   #27
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cześć dziewczyny
Czytam wasze wypowiedzi, ale tak na prawdę doskonale rozumiem Twojego chłopaka bryce18.
Sama jestem chora nieuleczalnie prawie 11 lat. I nic mi już nie pomoże .
Z aktualnym TŻ łączy mnie niesamowicie bliska więź.
Na samym początku ukrywałam, chorobę a on niczego się nie spodziewał. Gdy w końcu powiedziałam co mi jest rozpłakałam się mówiąc, że ma wybór : rozstać się albo być razem i przetrwać to wszystko. On też się rozpłakał i powiedział, że mnie kocha i nieważne co, będzie przy mnie. I jest wciąż. Bardzo mnie wspiera, jak nikt przedtem. Kochamy się i wiem, że ja bym zrobiła to samo - nie zostawiłabym go gdyby on zachorował. Życzę zdrowia Twojemu Facetowi bryce18.
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 12:53   #28
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Jesteś trollem czy to takie trudne odpowiedzieć na pytanie zadane przez co drugą wizażankę?
A dla Was jest takie trudne przyjęcie do wiadomości, że autorka może nie chcieć odpowiedzieć na to pytanie? Naprawdę nie przychodzi nikomu do głowy udzielenie ogólnej odpowiedzi?

Autorko, przede wszystkim daj mu czas na ochłonięcie - jego reakcja nie jest wcale rzadko spotykana w takich sytuacjach. Potem trzeba się dowiedzieć jakie są rokowania i jak wygląda życie z postępującą chorobą (nie każdy udźwugnie psychicznie związek z chorym człowiekiem). A reszta wyjdzie z czasem.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 12:57   #29
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez kamilaaa3 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Czytam wasze wypowiedzi, ale tak na prawdę doskonale rozumiem Twojego chłopaka bryce18.
Sama jestem chora nieuleczalnie prawie 11 lat. I nic mi już nie pomoże .
Z aktualnym TŻ łączy mnie niesamowicie bliska więź.
Na samym początku ukrywałam, chorobę a on niczego się nie spodziewał. Gdy w końcu powiedziałam co mi jest rozpłakałam się mówiąc, że ma wybór : rozstać się albo być razem i przetrwać to wszystko. On też się rozpłakał i powiedział, że mnie kocha i nieważne co, będzie przy mnie. I jest wciąż. Bardzo mnie wspiera, jak nikt przedtem. Kochamy się i wiem, że ja bym zrobiła to samo - nie zostawiłabym go gdyby on zachorował. Życzę zdrowia Twojemu Facetowi bryce18.
Ja byłam w podobnej sytuacji, ale powiedziałam TŻtowi na samym początku związku (3 randka), dając mu wybór, czy chce się dalej angażować, czy woli teraz to zakończyć.
Jest teraz moim mężem
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 12:59   #30
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Jestem chory,będziemy musieli się rozstać...

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja byłam w podobnej sytuacji, ale powiedziałam TŻtowi na samym początku związku (3 randka), dając mu wybór, czy chce się dalej angażować, czy woli teraz to zakończyć.
Jest teraz moim mężem

Marzy mi się ślub z moim TŻ...
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 08:00:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.