czy da się masażem powiększyc piersi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-28, 17:41   #1
dry007
Przyczajenie
 
Avatar dry007
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: wygnajewo
Wiadomości: 18
Red face

czy da się masażem powiększyc piersi?


Czy da sie masażem jakos powiększyc pieri, jeślio tak to jak?
dry007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 18:54   #2
sevda
Raczkowanie
 
Avatar sevda
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 35
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

tez sie nad tym zastanawiałam Niektórzy na innych forach pisali, że tak, ale mi się to jakoś nie udawało Podobno pobudza to wytwarzanie jakiś hormonów co powoduje wzrost biustu, ale nie wiem czy w to wierzyć..
__________________
to co wzbudza strach jest zwykle najcenniejsze
sevda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 18:58   #3
sevda
Raczkowanie
 
Avatar sevda
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 35
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

poczytaj sobie www.wiekszepiersi.forumer.pl tam troche o tym pisze
__________________
to co wzbudza strach jest zwykle najcenniejsze
sevda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 19:09   #4
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Jakoś w to wątpię Ale tonący brzytwy się chwyta
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 22:26   #5
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Takie rzeczy to tylko u Dody...
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 10:25   #6
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

pierwsze slysze by cos moglo pomoc w powiekszeniu piersi
to dar od tego na gorze i raczej cwiczenia nie pomoga

jedynie skalpel
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 15:26   #7
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez izmonek
pierwsze slysze by cos moglo pomoc w powiekszeniu piersi
Mloda jesteś, wiele jeszcze rzeczy nie słyszałaś Są metody, chociaż to akurat nie masaż
Cytat:
raczej cwiczenia nie pomoga
No, tu akurat masz rację z tym że nie "raczej" a "na pewno", ćwiczeniami można jedynie wzmocnić mięsnie, na których ten za maly biust "wisi".
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 22:48   #8
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

mloda jestem to fakt
ale dla mnie przez cwiczenia raczej mozna tylko ujedrnic piersi a nie je powiekszyc
jakby byly to chyba byloby za pieknie
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 23:09   #9
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Pamiętam,że natknęłam sie kiedys na taką stronę o takim właśnie masażu powiększającym piersi,było coś,że trzeba masować dłonią do środka,robiąc kółka,ważne,żeby nie odwrotnie-miało to ponoć powiększyć i ujędrnić biust oraz "przesunąć" tym masażem tkankę tłuszczowa z okolic pachy na piersi,jak znjade link to wkleje..osobiscie podchodze do tego z przymruzeniem oka,tzn taki masaz na pewno ujedrni piersi,ale czy powiększy?hmmm wątpie!

tu jest link :http://surya.kasia.w.interia.pl/new_page_1.htm
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 08:13   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Jeśli tak twierdzi masażysta,to lepiej go unikaj
Cudów nie ma.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 08:38   #11
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez izmonek
mloda jestem to fakt
ale dla mnie przez cwiczenia raczej mozna tylko ujedrnic piersi a nie je powiekszyc
jakby byly to chyba byloby za pieknie
Oj izmonek, izmonek przez cwiczenia ujedrnic? jak?? przeciez w piersi nie ma mięsni!!
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-30, 08:40   #12
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Masz racje Momo... cudow nie ma (przynajmniej na zawolanie). Bylo juz kilka watkow na ten temat. Jedno jest pewne: masazem nie powiekszy sie piersi. A ci ktorzy twierdza, ze jest odwrotnie... no coz... naiwnosc nie ma granic. Pytanie tylko, dla kogo wieksza przyjemnosc.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 09:31   #13
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez stary.smok
Oj izmonek, izmonek przez cwiczenia ujedrnic? jak?? przeciez w piersi nie ma mięsni!!
Ale są dookoła, ćwicząc je - ujędrniasz piersi, tzn. są lepiej podtrzymywane
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 09:45   #14
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez agnieska
Ale są dookoła, ćwicząc je - ujędrniasz piersi, tzn. są lepiej podtrzymywane
Dokładnie-tak samo przez ćwiczenia mozna ujędrnic piersi,przez co mogą wydawać sie wieksze,bo ja miesnie sie powieksza to i piersi sie podniosa
A co do masażu to czytałam nawet gdzies,ze sa staniki,które moga podniesc biust na stałe,tzn ujedrnic czy nawet powiększyc-"przesuwają" tkanke tłuszczowa z pach na piersi
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 10:04   #15
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez tripka
Dokładnie-tak samo przez ćwiczenia mozna ujędrnic piersi,przez co mogą wydawać sie wieksze,bo jak miesnie sie powieksza to i piersi sie podniosa
Ano właśnie, wydawać się . Piersi sie podniosą i owszem, ale przez to na pewno nie stana się większe. Tak samo sie nie ujędrnią w "normalnym" sensie tego słowa jako że, jak wcześniej pisałem, nie ma tam mięśni. A co do tego "przepychania" tluszczu, to owszem, jest taka metoda, nawet dośc efektywna, ale nie przypuszczam (może sie mylę) aby stanik zrobił to wystarczająco precyzyjnie.
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 10:17   #16
GuRu
Raczkowanie
 
Avatar GuRu
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 91
GG do GuRu
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

ojoj gdyby masażem można było powiększyć piersi, to nic innego bym nie robiła, tylko bym siedziała i masowała dzień i noc.. bez przerwy a ręce to by mi poodpadały;d


buziaki
__________________
GuRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 12:07   #17
Zwierzako
Raczkowanie
 
Avatar Zwierzako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 36
Wyślij wiadomość przez ICQ do Zwierzako GG do Zwierzako Send a message via Skype™ to Zwierzako
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

:P haha GuRu, moglabys znalezc kogos nawet do pomocy ) najlepiej faceta jakiegos mlodego, pelnego energii
__________________
... ::: Zwierzak ::: ...

Zwierzako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 19:23   #18
DonDomel
Raczkowanie
 
Avatar DonDomel
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 52
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez Zwierzako
:P haha GuRu, moglabys znalezc kogos nawet do pomocy ) najlepiej faceta jakiegos mlodego, pelnego energii

O O O czyzby ktos mnie wołał
Zawsze do usług w tej materii
__________________
"Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."
DonDomel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 19:32   #19
ArtekSC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 3
GG do ArtekSC
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Według mnie jest to generalnie możliwe tylko trzeba znaleźć odpowiedniego masażyste


Więc polecam się na przyszłość Może nie mam rąk Zbyszka Nowaka ani Andrzeja Leppera ale za to są zwinne jak ręce McGyver'a
ArtekSC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-30, 21:05   #20
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Wątek na facetów działa jak magnes. Zaraz będzie Was tu więcej niż samych dziewczyn.


__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:07   #21
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez ArtekSC
Według mnie jest to generalnie możliwe
Taaaa????
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:09   #22
DonDomel
Raczkowanie
 
Avatar DonDomel
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 52
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez anakonda
Taaaa????
Taak

Tylko musiałabys sie poddac naszej opiece
__________________
"Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."
DonDomel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:15   #23
ArtekSC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 3
GG do ArtekSC
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez anakonda
Taaaa????

Zdecydowanie

Dobry masażysta to pół sukcesu....
ArtekSC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:28   #24
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

O kurde. Toś mnie zaskoczył.

__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 22:07   #25
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Nie, ale za to ile przyjemności podczas prób Z właściwym masażystą ofkorsik
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 00:46   #26
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez CMT
Masz racje Momo... cudow nie ma (przynajmniej na zawolanie). Bylo juz kilka watkow na ten temat. Jedno jest pewne: masazem nie powiekszy sie piersi. A ci ktorzy twierdza, ze jest odwrotnie... no coz... naiwnosc nie ma granic. Pytanie tylko, dla kogo wieksza przyjemnosc.
monopol na wiedze....?

Cytat:
Napisane przez stary.smok
A co do tego "przepychania" tluszczu, to owszem, jest taka metoda, nawet dośc efektywna

to prawda.....
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 07:29   #27
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Nie, Leo$, nie monopol, ale rzetelna wiedza. A do tego umiejetnosc oddzielenia "plew od ziarna".
Zastanow sie tylko, gdyby rzeczywiscie masazem mozna byloby ppowiekszyc piersi, prawdopodobnie, przynajmniej wiekszosc seksualnie aktywnych kobiet zamiast piersi mialoby "balony" (przepraszam za wyrazenie). Ale tak nie jest. Dlaczego? Pewnie z tego samego powodu dlaczego nikt nie wierzy w Historie z 1001 nocy.
Gdy zapoznasz sie z anatomia piersi, zapewne zauwazysz dwie powiezie otaczajaca gruczol: gleboka i powierzchowna. Ta wloknista, o wysokiej spoistosci tkanka, praktycznie "uniemozliwia" kontakt z otaczajacymi ja tkankami. Skad sie wzial koncept "przesuniecia" tkanki tluszczowej do piersi? "Wszystko to byc moze, lecz ja to miedzy bajki wloze", jak mawial poeta.
Jak wyglada tkanka tluszczowa? Zapewniam cie, ze nie jest to "balonik", ktory mozna przemiescic w dowolne miejsce. Jest to caly zespol komorek tluszczowych (adipocytow), zawieszonych na wloknach kolagenowych (stroma).
Dlaczego wiec jest taka duza roznica w wielkosci piersi? Po pierwsze, ma to podloze genetyczne. Po drugie: hormony (np. zmiany wielkosci piersi mozna zauwazyc w zaleznosci od okresu cyklu miesiecznego lub ciazy); po trzecie... i cale szczescie, ze tak wlasnie jest. W koncu, po czwarte: dziewczyny, nie dajcie sie zwariowac. Duze piersi to duzy problem (niestety). Ilez moich pacjentek poddalo sie operacji redukcji biustu... trudno spamietac.
P.S. to jest zdjecie tkanki tluszczowej. Te czerwonawe wlokna wokol adipocytow (biale) to wlasnie stroma.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 08:41   #28
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Zgadza się. Trudno bynajmniej udowodnic z medycznego punktu widzenia powiększenie masażami piersi, choć zwolennicy wpływu masau na układ hormonalny twierdzić moga co innego.

Ale jest spora różnica pomiędzy realnym powiększeniem biustu poprzez masaż, a poprawieniem jego stanu ukrwienia, ewentualnym zmniejszeniem obrzeków, pielęgnacją skóry co w gruncie rzeczy składa się jednak na ogólny wygląd biustu.

Ten wątek powraca jak bumerang i dobrze, świadczy o zainteresowaniu tematem. Nie bedziemy się rozwodzic nad anatomia i fizjologią bo odbiorcą forum jest przede wszystkim pacjent/klient ale mozna się zastanowić nad pewnymi faktami tkże z innej strony, min oboczajowej, kulturowej.

Ufam, ze bedzie ciekawie!

Rozmowa o masau biustu przez prymat praktyki w Stanach wydaje się jak rozmowa o masażu przez "szkło" regulacji prawnych, tam jeszcze nawet masaż z czysto medycznego punktu widzenia jest sprawą bardzo dyskusyjną. Pamietam te uwagi ze szkoły. No ale tak juz jest. Z jednej strony kraj zwariowany na punkcie urody, wellnesy, Spa itd, a z drugiej nie wiadomo jak tego pacjenta/klienta w ogóle dotknąć?!

Praktykowałem także poza granicami. W Niemczech, gdzie rozebranie sie do masażu (i nikt bynajmniej się z tego powodu nie sądzi!) jest sprawą zupełnie naturalną, a jeśli wykonujesz masaż całościowy to pacjentka zwróci ci czasem uwage że chyba zapomniałeś o biuscie - masaż jest pewnego rodzaju umową.

Ostatnio wogóle przez wiele kontaktów zagranicznych z terapeutami, zmienił się nieco mój punkt widzenia na wiele spraw w masażu. Ale to są juz kwestie moich socjomedycznych obserwacji. Daleki jestem od teoretyzowania, blizsza jest mi praktyka. Wiem jedno, w krajach gdzie do człowieka podchodzi się normalnie, a część masażu jest rozpoznawalna jako medyczna (nie alternatywna) praktyka, masaż biustu zarówno z wskazań czysto medycznych jak i części masażu relaksacyjnego lub też praktyki orientalnych metod leczenia jest sprawą naturalną.

Pozostawmy sobie seksualny/erotyczny aspekt biustu, masa okolic kjlatki piersiowej to przede wszystkim aspekt emocjonalny. Żaden masażysta który nie wykonuje w codziennej praktyce masażu klatki piersiowej nie jest w stanie zrozumieć emocni które w jej obrębie się "rodzą". Mniejsza o to czy pacjentem jest kobieta czy mężczyzna.

Ale wróćmy do podstawowego wątku. Masażem nie da się zwiekszyć biustu, ale mozna zarówno poprzez automasaże/pielęgnację jak i profesjonalny masaż zadbać o stan skóry tak wrażliwej na klatce piersiowej. Odprowadzenie ewentualnych obrzeków które moga się pojawic po okresie karmienia zmniejsza także ryzyko powstawania zwłóknień.

Najważniejszy jest jednak masaż w okresach wspomnianych "rewolucji hormonalnych" min masaż w okresie macierzyństwa (zarówno przygotowanie jak i masaż ciążowy), w trakcie rewitalizacji po porodzie.

U wielu kobiet w trakcie ciąży przez dłuzszy czas utrzymują się obrzeki w róznych partiach ciała. Obrzęk nie leczony prowadzi czasem do mikrozwłóknień. Jesli przez lata praktykujesz masaż ciążowy możesz zaobserwować zmieniajce ie ciało kobiety, nie tyeoretycznie ale praktycznie, tzn. dotykając je. To daje wiele terapeutycznych informacji których nie ma w zadnych najmądrzejszych ksiąkach.

Jeśli w okresie 3-4 tygodnia po porodzie aplikuje się masaż jest szansa, duża szansa nie tylko na szybszy powrót do pełni sił, ale i inne odczuwanie skóry, nie wspomne juz na poprawe kondycji skóry. Podobnie jest z biustem kiedy zacyna sie problem z pokarmem lub kiedy kobieta po prostu nie karmi. Wtedy warto rozpocząć masaż!

Dlaczego wspomniałem o kwesti obyczajowej, kulturowej? To proste w jednych krajach taka praktyka jest normą i nikt nie zawraca sobie głowy naukowymi wywodami. Masaż biustu wykonuja masażyści, położne a i często takie porady płyna z ust lekarzy.

Co to ma w dalszym ciągu wspólnego z powiekszaniem biustu? Najczęściej biust po karmieniu bywa od razu kojarzony z roztępami, naciągnieciem skóry, itd. Ale tak jest nie zawsze. Czasem po pierwszej ciązy odnotowuje się jego powiekszenie, owszem nieznaczne ale jednak bez otraty jedrności. Zależy to nie od wielkości biustu przed ciążą ale min od kształtu, czasu karmienia, itd. Najwięcej problemów z piersiami jest w wypadku ich gruszkowatej budowy. A co wpływa na fakt ze jedna kobieta ma tzw. sportowy biust: bardziej rozległy i wypukły, inna płaski a jeszcze inna mały ale jędrny do końca nie wiemy.

Moim zdaniem z masażem ujędrniającym biustu jest podobnie jak z masażem liftingujacym twarz. Dziwne porównnie? Może, ale oba wymagaja cierpliwości, precyzji i regularnych zabiegów.

Póki co masaże biustu są codzienną praktyka gabinetów w Polsce, Niemczech, Francji czy słonecznej Itali. Chyba nikomu zwłaszcza w tych ostatnich wymienionych krajach nie przyszło by na mysl szukania podtekstów w masażu biustu, świadomym oczywiscie masażu, tzn w tedy, kiedy pacjentka takim masażem jest zainteresowana. A dlaczego mowa o tych krajach? Powodów jest wiele, Włochy to ojczyzna Medycyny Estetycznej, gdzie profilaktyką, drobnymi zabiegami i współpracą róznych medycznych i kosmetycznych środowisk osiąga się zamierzone cele. Chirurgia plastyczna to juz zupełnie inna działka.

Watek długi, ale czasem warto popatrzeć na specyficzna praktyke z socjologicznego punktu widzenia. Nie znajdziemy wykładów o masażu biustu na Kongresach i Medycznych seminariach. Trudno znależć także fachową literature w tym temacie, nie ma także odpowiednich szkoleń, ale nie znaczy to bynajmniej że praktyka ta jest bagatelizowana.

W wątku poruszyłem kilka kwesti, ale wiem także od wielu terapeutów z którymi współpracujemy że masaż biustu jest częścią normalnej praktyki zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i gabinetach masażu.

Czy warto wykonywać masaż biustu (oczywiście mowa o całej klatce piersiowej)? Warto, choć nie powiekszymy go, ale masaż pozwoli na utrzymanie jędrności, poprawi krążenie i pomoże także w trudnych chwilach.

Jeśli chcecie warto sie przekonać, znajdzcie tylko odpowiednich specjalistów. Jeśli macie obiekcje co do męzczyzn masażystów, to po prostu znajdzcie zajmujące się tym tematem masażystki.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 08:47   #29
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Przepraszam z litery... inna klawiaturka.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 09:19   #30
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: czy da się masażem powiększyc piersi?

Cytat:
Napisane przez agnieska
Takie rzeczy to tylko u Dody...
tiaaa bo jej sie akurat powiekrzyly od masazu hehe
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.