Wszystko o szkołach, edukacji, egzaminach - zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-07, 18:58   #61
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: literatura i czasopisma

Witam, panie Darku kilka artykułów znajdzie pan w publikacjach na wizazu. Informacje dotyczące wczorajszych wykładów znajdzie Pan min. w Les Nouvelles Esthetiques polskie wydanie Nowości w Kosmetyce. W kazdym nr jest jakiś konkretny artykuł o masażu. Ponadto jedyna literatura dotycząca masażu w medycynie estetycznej jest zawarta w moich artykułach w Magazynach Medydyna Estetyczna.

Kilka informacji znajdzie Pan także na www.masaze.pl
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 14:57   #62
paoolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 76
Re: kurs masazu

http://www.masaz.of.pl/ prosze
paoolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-03, 16:31   #63
neonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5
Prosze o pomoc-praca licencj.

Witam serdecznie!
Pisze prace lic. na temat fizjoterapii kobiet po mastektomii z uwzglednieniem technik drenazu limf. i moje pytanie brzmi czy drenaz ten wykonuje sie zaczynajac od barku czy od reki?? I jakie pokolei wykonuje sie techniki? Bardzo prosze o pomoc bo nie moge nigdzie tego znalezc! Z gory serdecznie dziekuje.
neonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-04, 18:55   #64
lukawf2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 16
Re: Prosze o pomoc-praca licencj.

Jeśli chodzi o drenaż limf. w wypadku kończyn zawsze masujemy dosercowo / w klasycznym postępowaniu w niektórych wypadkach neurologicznych postępujemy odwrotnie/ rozpoczynając od części proksymalnych i przechodząc do dystalnych. W kolejności więc jeśli chodzi o kończynę górną /w met. polskiej podwójnie opracowujemy stawy/: dół pachowy, staw ramienny, ramię, st.łokciowy, /st.ramienny/, przedramię, nadgarstek, /st.łokciowy/, śródręcze, palce, /nadgarstek/. W met. polskiej korzystamy z głaskań, rozcierań okrężnych i spiralnych oraz ucisków. Ponadto dodatkowo na ramieniu i przedramieniu wykonujemy ugniatania, a na stawy w/w techniki wykonujemy też poprzecznie. Drenaż kończyny dobrze jest rozpocząć i zakończyć przegłaskaniem całej kończyny.
Każdy podręcznik z drenażu limfatycznego dokładnie to opisuje.
lukawf2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-04, 20:27   #65
neonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5
Re: Prosze o pomoc-praca licencj.

dziekuje za odpowiedz,mam jeszcze problem z tym czy oprocz drenazu dolu pachowego i calego drenazu konczyny gornej eykonuje sie drenaz innych czesci ciala?Jesli tak - to jakich???Mam nadzieje ze moze znajdzie sie jeszcze ktos kto wyjasni mi po krotce roznice w drenazu polskim i niemieckim oraz choc po czesci przyblizy mi techniki drenazu limf.konczyny gornej metoda niemiecka.Serdecznie prosze o pomoc - kazda informacja jest dla mnie bardzo cenna, a moze ma ktos z Panstwa jakies materialy do przeslania na poczte - jesli tak to prosze mi pomoc.Z gory bardzo dziekuje za ofiarowana mi pomoc.Pozdrawiam serdecznie.
neonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-05, 22:18   #66
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Prosze o pomoc-praca licencj.

Drenaz limfatyczny po mastektomi jest szczegółowym opracowaniem drenażu. Zalezy min. od sposobu wykonanej operacji i rodzaju cięć. Najczęściej rozpoczyna sie od udroznienia pni szyjnych, potem od opracowania strony zdrowej a dopiero potem od opracowania kończyny/strony po zabiegu.

Nastepnie opracowujemy kończynę od duzych węzłów pachowych, masaż odbywa sie od części proksymalnych a nastepnie dystalnych, z tym że poszczególne chwyty stosuje się w przebiegu naczyń limfatycznych.

Nie jest to temat do wyczerpania na forum, tym bardziej, iz chodzi o pracę licencjacka, dyplom badz co badz jest powaznym egzaminem.

Na wstepie radze przestudiowac ksiązke Drenaż limfatyczny Adama Zborowskiego, szczególnie część Niemiecką. Tam znajdziesz wiele uwag, pomocnych uwag.

Nie wyobrażam sobie pisania na ten temat bez zaznajomienia sie z tą literaturą.

Opracowanie Polskie od Niemieckiego rózni sie w kilku kwestiach min, stosowanych poszczególnych chwytach. Kazda książka ma to do siebie ze drenaż jest tam przedstawiany w uproszczonej wersji, trudno opisać np. poszczególne chwyty pompowania.

Warto o to zapytać promotora.
Powodzenia
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-05, 22:30   #67
neonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5
Re: Prosze o pomoc-praca licencj.

Bardzo dzękuje Panie Piotrze - mam książke Pana Zborowskiego i pisze własnie o drenażu metodą niemiecką w oparciu o te ksizke,poniweaż czytalam,zejest ona zastepowana metoda polską.Czy moglby mi pan jeszcze podać jakas inna pozycje literatury, bo naprawde jest ciezko znalezc takie informacje, czy mozna jeszcze znalezc jaksa ksiazke na ten temat????

Napisal pan ze najpierw nalezaloby opracowac strone zdrową - czy chodzi o cale cialo czy tylko konczyne gorna? Z opracowaniem najpierw pni szyjnych chodzi chyba o to zeby udroznic je najpierw,gdyz przez to mozna spowodowac leppszy odplyw chlonki -a moze sie myle?? A jak to sie ma do opracowania najpierw strony zdrowej???
neonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-05, 22:33   #68
neonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5
Re: Prosze o pomoc-praca licencj.

A czy zna Pan jakas ksiazke o drenażu limfatycznym po mastektomii?????
neonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-05, 22:49   #69
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Prosze o pomoc-praca licencj.

Polecam którąs z książek medycznych z działu onkologi, ona bedzie pomocna.

Dlaczego najpierw zdrową stronę? Jesli np. mastektomia bywa po prowej stronie to zaczynając od razu od tej strony i węzłów? w jaki sposób naczynia limfatyczne miałyby przejąć limfę jesli tam wezły sa usuniete? Dlatego wg wielu szkół pracujemy najpierw nad stymulacja strony zdrowej.

Nie opracowujemy miejsca gdzie wezły sa usunięte, tylko nad nimi.Z czasem część limfy przejmuja naczynia z zdrowego układu limfatycznego.

Aby podczas napływającej limfy nie nastąpiło tzw "cofanie", układ jest niewydolny i nieprzygotowany stymulujemy pnie szyjne. Opracowuje się poza kończyną także tył barku, ramiona górną część pleców.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-05, 23:36   #70
neonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5
Re: Prosze o pomoc-praca licencj.

Serdecznie Panu dziekuje!
neonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 07:57   #71
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Sympozjum Masaż i Fizykoterapia w Medycynie Estetycznej

Informacja dla masażystów i nie tylko!

Serdecznie zapraszamy na Sympozjum Masaż i Fizykoterapia w Medycynie Estetycznej które odbedzie się dnia 17 września w Poznaniu.

Zapraszamy masażystów, fizjoterapeutów, kosmetyczki na kolejne spotkanie edukacyjne organizowane przez Szkołę Masażu Bodywork, tym razem poświęcone roli masażu w medycynie estetycznej oraz relaksacji.

Spotkanie jest przede wszystkim zjazdem absolwentów/kursantów Szkoły Bodywork, ale zapraszamy także zainteresowanych spoza szkoły. Spotkanie ma charakter kameralny - ilość miejsc ograniczona - i słuzy przede wszystkim wymianie informacji i doświadczeń zawodowych profesjonalistów zajmujacych się powyzszymi zagadnieniami.

Spotkanie składa sie z trzech części:
1. Główne tematy Sympozjum, min:
- Zastosowanie masażu w terapii cellulite (PEFS).
- Zabiegi fizjoterapii w medycynie estetycznej.
- Modelowanie miejsc problemowych - linia tali i okolica nadktętarzowa.
- Współpraca międzysrodowiskowa - lekarz, masażysta, kosmetyczka, fizjoterapeuta.
- Rola relaksacji tkanek miękkich.

2. Dyskusja otwarta - grupa masażystów współpracujacych z lekarzami.
3. Spotkanie absolwentów.

Szczegóły programowe od 1 sierpnia dostepne na stronach: www.bodywork.com.pl www.wizaz.pl oraz www.masaze.pl

serdecznie zapraszamy, w imieniu organizatorów dyrektor SMB Ewa Mikuła i Piotr Szczotka.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 18:23   #72
cassy
Raczkowanie
 
Avatar cassy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 30
Kurs masażu

Heyah! Jestem z małego miasta (Grudziądza), a bardzo chciałabym umieć masować. Czy są jakieś kursy masażu ipt., gdzie się odbywają i jak się tam zapisać. proszę pomóżcie=)
cassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 22:24   #73
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Kurs masażu

Pytanie podstawowe, czy chodzi o szkołę na przykład Zawodowe Studium Medyczne Wydział Masazu Leczniczego jest kilka w Polsce i dają pełne uprawnienia, czy też kurs masażu tematyczny?

Powinno się zaczynać od Kursu Masażu Klasycznego, są dostepne takie kursy w wiekszości większych miast, często prowadzone także w systemie weekendowym.

Warto ukończyć kurs klasyczny w placówce o programie minimum 200 godzin.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 13:26   #74
cassy
Raczkowanie
 
Avatar cassy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 30
Dot.: Kurs masażu

Dzięki. Chodzi mi raczej o kursy, a nie Studium. Jeszcze raz dziękuję.
cassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 18:02   #75
naomi19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1
Question jaki kurs masazu?

za pol roku koncze szkole pomaturalna- kierunek fizjoterafia. po jej ukonczeniu chcialabym skonczyc jakis kurs masazu, a szczegolnie- drenaz limfatyczny. Mam pytanie: gdzie, za ile i jak dlugo trwa taki kurs? Chodzi mi o okolice Katowic
naomi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 21:25   #76
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: jaki kurs masazu?

Na kierunkowe szkolenie tzn. Manualny drenaż limfatyczny w medycynie estetycznej zapraszamy do Poznania. Dodatkowe informacje w aktualnosciach na stronie www.bodywork.com.pl

Powodzenia
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 11:30   #77
Punisher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
Jak zostać rehabilitantem i zarazem masarzystą??

Witam serdecznie Pisze w imieniu mojej dziewczyny, ponieważ pomagam jej w poszukiwaniu odpowiedniej drogi w kierunku nauk czy kursów przygotowawczych by zostać zawodowo rehabilitantem i masarzysta. Razem próbowaliśmy wyszukać odpowiednie szkoły i wytyczyć droge kształcenia. ale niestety nasza wiedza jest bardzo nikła :/ Prosze o pomoc... Obecnie uczy sie w LO 1 w Jaworznie (niedaleko Katowic) w klasie 2 o profilu biologiczno-chemicznym i nie wie gdzie powinna sie udać do szkoły by spełnić swój życiowy cel. Jestem gotów przyznać że moja dziewczyna Asia nie jest laikiem w tej dziezinie uważam że sie nadaje do tego fachu ( odbywa zajęcia masarzu na lekcjach wf ) wiec proszę o udzielenie nam pomocy i niezbednej rady. Moje uszanowanie Paweł..pozdrawiam
Punisher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 13:37   #78
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Jak zostać rehabilitantem i zarazem masarzystą??

Witam. Jesli jesteście dopiero w liceum, to warto pomyslec o ukierunkowaniu w strone biologi i chemi, a potem zdawac na fizjoterapie. Licencjaty 3 letnie + potem ewentualnie 2 lata magisterskie studia dodatkowe, są przy niektórych uczelniach wyższych. Jesli chodzi o Śląska to także na Akademi Medycznej w Katowicach.

Na fizjoterapii masaż klasyczny i pochodne sa jednym z przedmiotów. Potem najlepiej uczestniczyć w dodatkowych kursach.

Mozna tez od razu uczyć sie w szkołach masażu. Jednak osoba powinna być pełnoletnia.

Swoją droga co to znaczy: odbywa zajęcia masażu na lekcjach wf... ?

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 17:01   #79
Punisher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
Dot.: Jak zostać rehabilitantem i zarazem masarzystą??

Dziękuje bardzo serdecznie za udzielenie odpowiedzi na moje dręczące pytanie Zastanowiłem sie chwilkę na tym co zostało napisane i doszedłem do wniosku że droga nie należy do najprostrzych:/ będę jeszcze sie nad tym zastanawiał, pozdrwoienia wraz z podziekowaniem z poważaniem Paweł
Punisher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 22:02   #80
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Jak zostać rehabilitantem i zarazem masarzystą??

Droga do ukończenia szkoły masażu lub fizjoterapi nie jest najprostsza, ale stanie sie potym dobrym praktykiem to jeszcze trudniejsze, ale warto.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 16:25   #81
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
ksiazki do masazu. . .

witajcie! mam do Was prosbe chcialabym nauczyc sie (w celach amatorskich) masazu nie zamierzam wiazac z tym mojej przyszlosci, jedynie chce poznac kilka sposobow relaksyjnego masowania i chcialabym zebyscie polecili mi jakas lekturke w tym celu cos do kupienia lub wypozyczenia

pozdrawiam
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 20:33   #82
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: ksiazki do masazu. . .

Witam. Masażu z książki nauczyć sie poprostu nie da. Ale może być inspiracją, oj może!!! Mam tylko taką uwagę, wiele osób uważa że jesli nie masaż leczniczy, profesjonalny to niech bedzie masaż relaksacyjny. Tak jakby masaż relaksacyjny był czyms prostym. Bynajmniej, nic podobnego.

Jesli miałbym jednak cos polecić inspirującego jako zupełny początek to jest taka książka:
Przewodnik Masaż - techniki wschodu i zachodu. Lucinda Lidell Sata Thomas.
Taka jest chyba polska wersja, po mam orginał angielski.

Ciekawa, trochę relaksacji, Shiatsu oraz refleksologii.
Powodzenia
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 20:55   #83
paulina25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Dot.: ksiazki do masazu. . .

To rzeczywiście bardzo dobra książka, ale ja na początek polecam "4 proste masaże" (miałam pożyczoną, więc nie pamiętam autora). Tam na początku jest strasznie fajny masaż "żabka", mnie się bardzo podoba i jak robię i jak mnie robią , można odpłynąć...
paulina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 11:12   #84
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: ksiazki do masazu. . .

O żabce szczerze mówiąc nie słyszałem :/ Hmmm. Możesz mi podpowiedzieć, co to takiego?

Pozdrawiam
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 15:21   #85
paulina25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Dot.: ksiazki do masazu. . .

Nazywa się żabka, bo ruchy rąk są podobne do pływania żabką Ale to trzeba przeczytać , a najlepiej dać sobie komuś pokazać...
paulina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 17:24   #86
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Kongres Kraków LNE Duzo o masażu

Witam serdecznie, pragne poinformować o fantastycznej okazji porozmawiania o masazu i nie tylko, to główny temat 12 Kongresu Kosmetycznego Les Nouvelles Esthetiques w Krakowie 5-6 Listopada.
Kosmetycznego? Skromnie powiedziane: Kosmetyka, Kosmetologia, Masaż, Medycyna Estetyczna, SPA i wiele innych tematów.

Polecam najnowszy nr Les Nouvelles Esthetiques polska wersja Nowości w Kosmetyce na dniach w sklepach min Empik.

Ze swojej strony - na kongresie mam zaszczyt zaprezentować 4 tematy - ufam że się spotkamy. Informacje takze streszczenia na stronie www.lne.pl

Do zobaczenia w Krakowie.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 20:08   #87
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Kongres Kraków LNE Duzo o masażu

Poprostu prosze wejść na stronę tam są niezbedne informacje. www.lne.pl
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 11:34   #88
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Kongres Kraków LNE Duzo o masażu

Otwiera się www.lne.pl a potem klikaj na twój kongres lub www.beautyin.com.pl

trochę warto poczekać.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 18:15   #89
MESA
Raczkowanie
 
Avatar MESA
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 45
Techniki masażu

Czy ktoś słyszał może o masażu Dżuny i Tybetańskim? Proslłabym o szczegółową odpowiedż jeśli ktoś dysponuje takimi wiadomościami.
MESA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 19:24   #90
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Techniki masażu

Dżuna to imię znanej bioenergoterapeutki, masaz jest autorski, slyszałem, ale nic więcej nie wiem. Natomiast o masażu tybetańskim powinno być sporo informacji w sieci
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-21 15:42:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.