jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-28, 14:33   #121
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
mi się marzy malutka i przytulna babska knajpka, w której serwuje się prawdziwe delikatesy typu kawy o różnych smakach, cista własnego wypieku itp.
do tego kilka regałów kobiecej literatury. ahh!
Cytat:
Napisane przez glizduha Pokaż wiadomość
Jeśli o mnie chodzi z chęcią bym do takiej wpadała ale podejrzewam, że w moim mieście to by nie przeszło.
dlaczego, to świetny pomysł, ale trzeba umieć to rozwinąć i swietnie zorganizować

menagerka kawiarni w ktorej pracowałam, marzyła o czyms takim. malymi kroczkami, mysle że kiedyś zalozy wlasny biznes, narazie jest menagerem czyjejs kawiarni, pracuje dla kogos ale ma zadatki i za pare lat wpadne do jej knajpki
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 14:58   #122
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
dziewczyny a co myslice o otworzeniu garmażu -gotowe domowe jedzonko ,sama czasami chodze do takiego i widze ,ze idzie im super ,kolejki do samych drzwi a ludzie kasy tam niezle zostawiaja .

a teraz mam pytanie odnosnie tego biznesu
jakie warunki trzeba spełaniac zeby otworzyc garmaz ,czy duzo jest załatwiania itp
bede wdzieczna za odpowiedz
ostatnio wdrażałam HACCP w jednej garmażerce - 2 większe zakłady i 3 mniejsze (ten sam właściciel)

ich produkty wręcz genialne ... jak nienawidziłam krokietów tak pokochałam je

ale warunek ... produkt musi byc dobry i smaczny a nie kiepskiej jakości produkty i kupa oleju wyciekającego

w tym mieście (duże) są jeszcze inni producenci ale jakość u nich marna
w czerwcu sie sprecyzowało przynajmniej w powiecie krakowskim (co w wiekszości kraju była bardziej jasne ....), że garmażerka nie należy pod weterynarię (wczesniej powiatowy wpadał) czyli musisz spełnić warunki zakładu produkującego zywność pod SANEPID (kubatura budynków, HACCP, badania wyrobu itd)

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-09-28 o 15:02
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 18:28   #123
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

dziekuje za odpowiedz
jezeli zdecyduje sie na taki biznes to zdecydowanie postawie na jakosc.
ludzie wola zapłacic wiecej i zjesc cos naprawde smacznego no i oczywiscie w takie miejsca sie wraca
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 18:13   #124
Kuczi7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Witam mam pomysł aby otworzyć punkt z artykułami do wynajęcia takimi jak: talerze szklanki, sztućce, zastawy,obrusy ogólnie wszystkie potrzebne rzeczy do organizacji imprezy w domu również mikrofale lodówki zmywarki krzesła stoły i ławki. miasteczko ma 17000 mieszkańców myślicie że taki biznes zdał by egzamin. proszę o podpowiedzi z góry wielkie dzięki
Kuczi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:15   #125
Jannie3city
Przyczajenie
 
Avatar Jannie3city
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 29
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez Kuczi7 Pokaż wiadomość
Witam mam pomysł aby otworzyć punkt z artykułami do wynajęcia takimi jak: talerze szklanki, sztućce, zastawy,obrusy ogólnie wszystkie potrzebne rzeczy do organizacji imprezy w domu również mikrofale lodówki zmywarki krzesła stoły i ławki. miasteczko ma 17000 mieszkańców myślicie że taki biznes zdał by egzamin. proszę o podpowiedzi z góry wielkie dzięki
Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł ale może się mylę. Jeśli ktoś organizuje przyjęcie w mieszkaniu to nie zmieści w nim 100 osób, takie imprezy domowe robi się dla powiedzmy 20 osób, a zazwyczaj ludzie mają tyle zastawy w domu żeby wystarczyło, ewentualnie pożyczą od rodziny/znajomych te kilka brakujących talerzy. A jak ktoś często robi takie imprezy to będzie wolał kupić niż za każdym razem wypożyczać.

Moi rodzice w dużym domu robią imprezy na ok 30 osób (imieniny, święta itp), mają wystarczająco dużo zastawy, sztućców itp. A jak robili imprezę na ok 50-60 osób (to była moja komunia wiele lat temu) to pożyczyli brakujące rzeczy od cioci.

A teraz każdy woli robić duże imprezy (komunie, 18ste urodziny itp) w kanjpie. Jakbym miała zapłacić za wypożyczenie tych wszystkich rzeczy a później sama gotować albo płacić jeszcze kucharce to wolałabym zrobić imprezę w kanjpie. Wygodniej i bardziej się może opłacać.
Jannie3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 16:11   #126
andziora1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Też myślę o takiej kawiarence ale czy w miejscowości-15000 mieszkańców plus latem trochę turystów to wypali?
andziora1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 18:04   #127
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez andziora1 Pokaż wiadomość
Też myślę o takiej kawiarence ale czy w miejscowości-15000 mieszkańców plus latem trochę turystów to wypali?
Morze? Czy góry?
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 10:34   #128
mola510
Raczkowanie
 
Avatar mola510
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 39
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Ja też chce otworzyć coś w w swoim mieście, moje planowanie zaczęłam od tego rozpisując: ile jest mieszkańców, jakie są średnie zarobki, za czym rozglądają się ludzie co najczęściej kupują, czym ja się interesuję(bo to też jest ważne jeżeli na czymś się kompletnie nie znasz to nigdy na tym nie zarobisz, znam ludzi którzy otworzyli w mieście 15bar z kababem i im się udało wyeliminował kilaka poprzednich bo wiedzieli jak przyciągać klienta i potraktowali swój interes jak hobby).
Ja myślałam nad komisem z ubrankami i innymi przyborami potrzebnymi dla niemowląt i dzieci(wózki, wanienki, zabawki), i chyba to był dobry pomysł Ktoś mnie ubiegł i od kilku miesięcy istnienie tak komis.
Teraz mam na oku inny interes ale już nikomu nic nie zdradzam bo znów nie zdążę z otwarciem....
życzę powodzenia wszystkim tym którzy chcą otworzyć coś swojego
mola510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 14:33   #129
andziora1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

jęziora-pomorze zach
andziora1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 18:17   #130
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez andziora1 Pokaż wiadomość
jęziora-pomorze zach
OO a gdzie jeśli można wiedzieć? Na pw jakby co, kawiarni zamiaru otwierać nie mam, ale w tym samym woj. mieszkam.
Są inne kawiarnie?

Jak dla mnie z lodami i goframi w sezon letni może dać rade
__________________
Wymianka

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2012-02-01 o 18:20
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 20:47   #131
andziora1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

okolice Drawska ,myślałam o wypiekach ale przedewszystkim o pysznej kawie ,herbacie i czekoladzie .Nie ma nawet czegoś podobnego jest restauracja,pizzeria, pab no i cukiernie.Obecnie przeglądam oferty wyposarzenia ale nie mam pojęcia jakie będa koszty utrzymania.Tzn Zus podatki i lokal-czynsz to wiem, ale np.ile za prąd, wodę itp.
andziora1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 16:06   #132
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

To otwórz kawiarnie i potem rozszerz o jakieś naleśniki czy coś.
Koszty prądu w sklepie ok. 70 m^2 to coś koło 100 za m-c, w kawiarni podejrzewam góra 2x tyle. Wody w gastro może trochę iść.
I sanepid ma te dziwne wymagania odn. lokali, wysokość i takie tam.
Jeszcze dojdzie zezwolenie na sprzedaż niskoprocentowych alko, jak to się tam nazywa

I jeszcze z ogródkiem i bro i kawunia i gofry/lody na sezon.
Nie skupiaj się na pysznej kawie czy herbacie tylko na dochodach Nie musi być wszystko idealnie, a bez zysku to daleko nie zajedzie.
I w małym mieście trzeba być elastycznym jeśli chodzi o ceny imho.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 20:12   #133
loriko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Ile trzeba czekać na taka dotacje z UP?
loriko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:55   #134
neferiti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Takie kawiarenki to już bardzo trudny biznes wszystko wypierają sieciówki ;( Teraz biznes najłatwiej zacząć w internecie. Tu jest kilka ciekawych artykułów odnośnie jaki biznes otworzyć
neferiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 17:52   #135
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez loriko Pokaż wiadomość
Ile trzeba czekać na taka dotacje z UP?
To zalezy od tego kiedy twój UP ma środki, jak ma i w dobrym momencie zlozysz dokumenty a komisja bedzie za dwa dni to w dwa dni sie wyrobisz
wszystkiego sie dowiesz w swoim UP
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 09:04   #136
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Dziewczyny a co myślicie o lumpeksie?
w jaki sposób można się zaopatrywać w ciuchy?
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 19:00   #137
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o lumpeksie?
w jaki sposób można się zaopatrywać w ciuchy?
Ja kiedys myslałam o ciucholandzie, i miałam obmierzony lokal, i hurtownie znalazłam jakie mi odpowiadały (w internecie) i wogle wszystko, i miałam pomału ruszac az nagle do naszego miasteczka wpadła sieciówka ,,szmizjerka'' i padlo kilka szmateksów w miescie a ja zrezygnowałam z pomysłu bo ja miałam wynajac w tym samym budynku tylko wyzej, a oni zrobili w piwnicy a wiadomoze ze nie dosc ze nisko, to jeszcze sieciówka i nie miałam szans, takze potrzebujesz wiedziec jaką masz konkurencje
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 23:42   #138
Cola10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 26
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

trzeba się przejść i zobaczyć co brakuje w danym mieście i wziąść pod uwage target owego biznesu no i ważna sprawą jest kapitał

moja siostra ma punkt prasowania koszul i nie narzeka - 99% facetów nie umie tego robić więc
Cola10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:20   #139
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez Mangdzia23 Pokaż wiadomość
Ja kiedys myslałam o ciucholandzie, i miałam obmierzony lokal, i hurtownie znalazłam jakie mi odpowiadały (w internecie) i wogle wszystko, i miałam pomału ruszac az nagle do naszego miasteczka wpadła sieciówka ,,szmizjerka'' i padlo kilka szmateksów w miescie a ja zrezygnowałam z pomysłu bo ja miałam wynajac w tym samym budynku tylko wyzej, a oni zrobili w piwnicy a wiadomoze ze nie dosc ze nisko, to jeszcze sieciówka i nie miałam szans, takze potrzebujesz wiedziec jaką masz konkurencje
właśnie, konkurencja jest spora, a nawet bardzo bo na każdej ulicy znajdę jakiś lumpeksik... tylko w połowie są naprawdę szmaty nienadające się do noszenia... chciałabym mieć oryginalnie ciuchy niezbyt drogie ( w niektórych lumpkach są bluzki po 20 zł - to strasznie dużo wg mnie)
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-23, 23:19   #140
Monia B.
Przyczajenie
 
Avatar Monia B.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 26
GG do Monia B.
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Witam,
Ja również rozważam założenie własnej działalności, choć wiem ile to jest pracy i że to wcale tak kolorowo nie wygląda, ale...
Chciałabym otworzyć sklep internetowy i tylko o takim myślę, stacjonarny nie wchodzi w grę. Asortyment, którym chciałabym handlować to produkty do rękodzieła, głównie do decoupage z możliwością rozszerzenia na inne techniki rękodzielnicze.
Ostatnio zaczytałam się w dotacjach i raczej na tę z UP się nie kwalifikuję, bo w moim powiecie jest ograniczenie wiekowe do, zdaje się 30 r.ż. i chyba powyżej 50 r.ż. jak się nie mylę. A ja jestem po środku, więc nie mam szans. Czytałam o tych z UE, ale zdaje się, że to też nie dla mnie, więc...chwyciłam się pomysłu pożyczki (takiej korzystnej dla osób zakładających swój pierwszy biznes) i zanim dobrnęłam do końca, to w warunkach również było ograniczenie wiekowe

Czy to dobry pomysł na biznes? Nie wiem. Pewnie zbytnio dochodowy nie jest, ale fajnie jakby wypowiedziały się osoby, które prowadzą taki sklep.
Kompletnie nie wiem jak się za to wszystko zabrać. Jedyne co wiem na obecną chwilę to to, że muszę mieć super dobrze działający sklep internetowy, od strony technicznej. Znalazłam już firmę, która by mi taki sklep wykonała. Reszta to zdobycie asortymentu...i tu jestem totalnie zielona, co jak gdzie i skąd

Oczywiście dobry marketing! Napisanie biznesplanu, bo pomoże poukładać pewne rzeczy w głowie...

Sama hobbystycznie zajmuję się decoupage, filcowaniem i pomyślałam sobie, że mogłabym taki sklepik prowadzić i przy okazji mieć produkty dla siebie, które bym wykorzystywała do tworzenia. Mogłabym również umieszczać już gotowe prace, jeśli ktoś chciałby takowe zakupić. Czyli sklepik byłby nie tylko dla osób, które chcą się zajmować bądź zajmują rękodziełem, ale również dla ludzi, którzy poszukiwaliby jakiegoś prezentu, czy ozdoby do domu. Kto wie, może w przyszłości jakieś warsztaty albo coś w tym rodzaju.

Celowo nie napisałam o podstawowej rzeczy, jakie są potrzebne do tego biznesu, czyli o pieniądzach, bo to oczywiste, że są potrzebne i moja w tym głowa, żeby je zdobyć.

Jeżeli znalazłaby się dobra duszyczka i napisała kilka słów, jak i gdzie znaleźć dystrybutorów danych produktów, to będę wdzięczna. Oczywiście, sama zaczęłam już poszukiwania i mam nadzieję, że zakończy się to pozytywnie, ale póki co żółtodziób ze mnie nieziemski!
Nie potrafię jeszcze skalkulować wszystkich kosztów potrzebnych do realizacji swojego planu. Znam tylko kwotę założenia strony/sklepu internetowego i kosztów pozycjonowania strony. Reszta to jedna wielka niewiadoma

Pozdrawiam serdecznie
__________________
Moniq

Edytowane przez Monia B.
Czas edycji: 2012-09-23 o 23:23
Monia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 13:14   #141
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Ja prowadziłam jakis czas temu sprzedaz tylko na allegro, miałam ten znaczek ,,supersprzedawca'' potem troche przestałam sprzedawac, a teraz znowu sprzedaję ale juz wlasnie w sklepie internetowym

hm, jak to działa?
no wiec firme która zobi ci sklep masz, wiec spoko, według mnie najlepszy sklep na abonament a nie na jednorazowe zainstalowanie bo jak masz abonament to z kazdym problemem mozesz sie zwrócic do nich a jak masz zainstalowany na stałe to problmey rozwiazujesz sama

ale oczywiscie najwazniejsze jest znalezienie klientów

i to jest wlasnie bolączka wszystkich firm
skąd do ch....ry wziąść tych klientów

no wiec masz wiele źródeł na pozyskanie klientów
są metody platne, i są metody darmowe

metody płatne to reklama po prostu płatna, np ja mam taka pod kazdym postem na tym forum - zerknij nizej - jak sie wyswietla reklama znaczy ze mam ją opłaconą

inne reklamy płatne to reklama na facebooku i w google adwords albo adsense, jak również w portalach ogloszeniowych ktore ładnie sa wypozycjonowane w google, zostawiasz u nich reklame, placisz i jak klient szuka rozwiązania problemu swojego to gdzies tam powinno sie pokazac twoje ogloszenie

to tyle z płatnych jakie znam, oczywiscie jeszcze ulotki, ogloszenia na drzewach, w kablówce lokalnej np, wizytówki

a darmowe metody?
tez są ale zajmują mega duzo czasu
mozesz pozycjonowac swój sklep - jednak trzeba sie na tym znac, wiec moze zaliczmy to do platnych form

mozesz udzielac sie na forach internetowych, i pokazywac swoją wiedzą ze sie na tym znasz, ale to najlepsze jest wtedy gdy chcesz innych uczyc tego co sama robisz bo wtedy osoby które chca robic to co ty, przyjdą sie od ciebie tego nauczyc, wiec wtedy powinnas sprzedawac im materiały a nie gotowe wyroby

i mozna jeszcze pisac 5tysiecy godzin jak sie reklamowac,

najwazniejsze dla ciebie, brac towar z kilku hurtowni, nigdy nie polegaj tylko na jednej

i najwazniejsza jest reklama, bez reklamy twój sklep bedzie swiecił pustkami

oj, ale sie rozpisałam

a jeszcze doczytałam ze pytasz o to gdzie szukac gdzie kupowac materiały, w googlu
zajmie ci to troche czasu, pamietaj miej zeszyt jakis i co znajdziesz wszystko zapisuj
innej formy nie ma, bo nikt nie udostepni ci swoich kontaktów, to sie wlasnie nazywa kapitalizm
Trzymam za Ciebie kciuki, ale działaj dopiero jak bedziesz miała wszytko dobrze przeklkulowane bo inaczej mogą byc niespodziewajki, a tego raczej nie chcesz
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska

Edytowane przez Mangdzia23
Czas edycji: 2012-09-24 o 13:17 Powód: dopisek
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 18:49   #142
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Ja właśnie otwieram własna firmę, ręczne zaoriszenia i art do ślubu, oraz dekoracje, organizacja kompleksowa.

Pomysłów na reklamę mam kilka- między innymi te które opisałaś powyżej. dodatkowo planuję także okleić samochód bo dużo czasu spędzam w korkach niestety
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 23:40   #143
Monia B.
Przyczajenie
 
Avatar Monia B.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 26
GG do Monia B.
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Mangdzia23 bardzo dziękuję za odpowiedź


Reklama dźwignią handlu


W googelku szukam, ciągle myślę, analizuję i zobaczymy, co z tego wyjdzie


Ja też trzymam kciuki za Wasze biznesy Dziewczyny!
__________________
Moniq
Monia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:09   #144
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Dziewczyny, a możecie polecić jakieś rzetelne firmy, które zrobią taki sklep od podstaw? Jak wygląda współpraca z taką firmą? Internetowo?
Czy jest szansa, że firma stworzy mi sklep według mojego pomysłu, czy wygląd sklepu jest narzucany?

To, co jeszcze mnie interesuje, to koszty utrzymania takiego sklepu.
Czy ktoś może powiedzieć, jak to się kształtuje powiedzmy w przeciągu miesiąca?

Edytowane przez maja2005
Czas edycji: 2012-09-25 o 09:14
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 15:10   #145
Monia B.
Przyczajenie
 
Avatar Monia B.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 26
GG do Monia B.
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Maja, ceny takiego sklepu są bardzo różne, od 1000 do 6000 tys. i więcej, wszystko zależy, co i jak się chce. Te najdroższe to pewnie takie, na który w większości ma wpływ osoba zainteresowana, a te niższe to pewnie jest jakiś standard urozmaicany drobiazgami. Pan z firmy, u której będę zamawiała taki sklep zaproponował mi, według moich możliwości finansowych, utworzenie sklepu za ok. 3000 tys. zł + do tego ok. 1800 zł za pozycjonowanie, bo to jest bardzo ważne w prowadzeniu e-biznesu. Na jego stronie są przykładowe strony internetowe przez nich zrobione, które są naprawdę bardzo fajne i zawsze można zweryfikować daną firmę, przez chociażby kontakt z właścicielami takich stron. Poza tym pan mi wiele wytłumaczył, dzięki czemu zrozumiałam co nieco.
Non stop szukam dotacji i już mi ręce opadają, bo nigdzie się nie kwalifikuję!
__________________
Moniq
Monia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 09:08   #146
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Moniu, a utrzymanie miesięczne potem takiego sklepu? Bo rozumiem, że te 3000 zł to jednorazowy koszt za założenie? Czy później w razie jakichś problemów jesteśmy w stanie poradzić sobie sami?

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad założeniem sklepu, ale czasem mnie to przerasta i temat znowu idzie na jakiś czas w zapomnienie .
Pierwsza sprawa, która mnie powstrzymuje to obawa o koszty choćby prowadzenia samej działalności gospodarczej..., na dotacje też jakoś nigdy się nie kwalifikowałam, poza tym miałam obawy, czy na tego rodzaju działalność w ogóle bym dostała.

Swego czasu dużo czytałam na temat prowadzenia sklepów internetowych, ale trudno czasem samemu to wszystko ogarnąć.
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 18:18   #147
Monia B.
Przyczajenie
 
Avatar Monia B.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 26
GG do Monia B.
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Maju, masz rację, samemu jest dość ciężko i nudno prowadzić jakikolwiek sklep. Co dwie głowy to nie jedna
Co do miesięcznego utrzymania takiego sklepu, to jest to jednorazowa opłata a potem jak pojawi się problem, to trzeba to zgłosić temu, kto zrobił dany sklep. Ale zajrzę do maili, bo tam mi facet na wszystko odpowiedział, teraz nie pamiętam i wtedy Ci odpiszę ok?

Ostatnio myśleliśmy z mężem o otwarciu sklepu second hand/lumpeks, w którym klientki/klienci mogliby napić się kawy, porozmawiać, w trakcie zakupów. Przykładowo: przychodzą 2-3 klientki, a tylko 1 chce zrobić zakupy, więc pozostałe koleżanki piją kawę i rozmawiają, przy okazji wydając opinie na temat wyborów ich koleżanki Oprócz tego pokazy makijażu i stylizacje, z rzeczy dostępnych w sklepie.
Wygląd sklepu - chciałabym, aby był inni niż te, które spotkałam w swoim życiu. Przytulny i pachnący Zamiast stolików i krzeseł, takie niewielkie blaty przy ścianach, gdzie można by było postawić kubek z kawą.

Co myślicie na ten temat? Spotkaliście gdzieś kiedyś taki sklep? Myślicie, że to ma rację bytu?
__________________
Moniq
Monia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:14   #148
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

moim zdaniem to nie wypali- sprzedając ciuchy używane żawsze są dezynfekowane na granicy-stąd ten dziwny zapach w lumpeksach. po drugie będziesz prać wszystkie ciuchy które zostaną zalane kawą?
W szmateksie zazwyczaj jest ok 1-2 ton towaru, zakładając że chcesz go zmieniać co 2 tygodnie (to jest minimum) to będziesz musiała dysponować ogromnym lokalem by oprócz towaru pomieścić stoliki na kawę.
W takim lumpeksie musisz miec mnóstwo kamer bo inaczej sprzedawczynie i klientki puszczą cię z torbami (wiem bo pracowałam w sieci lumpeksów i oglądałam to na kamerach właśnie)
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:04   #149
Wiktorka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Generalnie dużo firm pada, więc jak coś zaczynać to z głową. Idealnie byłoby dostać dotację z UE, można rok spróbować własnych sił, w sumie bez ryzyka. Kryzys jest niestety odczuwalny. Trzeba dobrze zbadać rynek i solidnie sporządzić biznesplan. Bez tego można się nieźle przejechać.
Wiktorka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:47   #150
Monia B.
Przyczajenie
 
Avatar Monia B.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 26
GG do Monia B.
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez samiramis Pokaż wiadomość
moim zdaniem to nie wypali- sprzedając ciuchy używane żawsze są dezynfekowane na granicy-stąd ten dziwny zapach w lumpeksach. po drugie będziesz prać wszystkie ciuchy które zostaną zalane kawą?
W szmateksie zazwyczaj jest ok 1-2 ton towaru, zakładając że chcesz go zmieniać co 2 tygodnie (to jest minimum) to będziesz musiała dysponować ogromnym lokalem by oprócz towaru pomieścić stoliki na kawę.
W takim lumpeksie musisz miec mnóstwo kamer bo inaczej sprzedawczynie i klientki puszczą cię z torbami (wiem bo pracowałam w sieci lumpeksów i oglądałam to na kamerach właśnie)
O jej, naprawdę jest aż tak, jak piszesz?
Więc pewnie to pozostanie tylko w planach, może faktycznie ta kawa i ciuchy...może gdyby inne ciuchy, z wyższej półki, tylko kogo na takie stać? Nielicznych

Wiktorka, masz rację, szukam dotacji ale niestety nie kwalifikuję się prawie na żadną, no może maleńka na tę z UE, ale muszę dokładnie sprawdzić.

Maju, a co do stałych opłat miesięcznych to płaci się za serwer i domenę. Serwer ok. 150 zł/rok, nie wiem ile za domenę. No i pozycjonowanie ok. 1500-1800 zł/rok.
__________________
Moniq
Monia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 01:12:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.