Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-05, 06:08   #4441
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w kilku Rossmanach i w żadnym nie znalazłam bio kulki garniera Kupiłam Deo-Balsam Alterry. Co ciekawe, skorzystałam w sklepie z aplikacji telefonicznej KWC i wyskoczyły mi na początku same całkiem dobre opinie (teraz widzę, że wybiórcze i wcale nie hierarchicznie poukładane). Spojrzałam w kompie i widzę, że jednak ma słabe notowania...
no masz sprytne...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 07:57   #4442
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Kupiłam swoją pierwszą hennę khadi na skarbcu natury oczywiście
No to gratulacje i powodzenia

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Ja kierowałam się troszkę inną zasadą. Im mniej - tym lepiej. Kremy do pupy stosowałam tylko w przypadkach zaczerwienień. Krem do buzi, filt - przed wyjściem. Balsam do ciała sporadycznie - raz na tydzień, dwa.
Stwierdziłam, że skóra dziecka mimo swojej delikatności musi sama nauczyć się 'bronić', reagować na otoczenie. Czytałam kiedyś też, że nadmierne stosowanie kosmetyków może to upośledzić. Nie wiem na ile to prawda...
Wiadomo, skóra każdego dziecka jest inna. Jeśli zauważyłabym suchość czy inne problemy to też odpowiednio zareagowałabym.
Od jakiegoś czasu stosuję kremik po każdej kupce. Wraz ze zróżnicowaniem pokarmów wzrosły zaczerwienienia...
...
Z kosmetyków naturalnych zdążyłam przetestować tylko Sanoflore, Pat&Rub

Płyn do kąpieli Sanoflore - Ładnie pachnie, jest delikatniutki. Niestety jest dość rzadki. Przelewa się przez palce

P&R - płyn do kąpieli jest bardzo wydajny. Włoski ładnie po nim wyglądają. Po kąpieli nie muszę użyć balsamu. Nawet w okresie grzewczym. Drugie opakowanie już czeka
krem do pupy - zakupiłam drugie opakowanie. Niewątpliwie łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia. Jestem zadowolona ze składu.
Jeśli chodzi o stosowanie na twarz przy wysypce (u mnie) to niemiłosiernie zapycha.
Ależ tą samą zasadą kieruję się non stop, nie tylko w przypadku mojego synka. Zarówno moja, jak i Toma pielęgnacja opiera się na minimum kosmetyków i zmienianiu ich jak najrzadziej. Dlatego też na ciałko noworodka polecam olej ze słodkich migdałów, a nie mieszanki. Mojego Mikrusia jak się urodzi też potraktuję od razu olejem ze słodkich migdałów. Może nawet zabiorę swoje kosmetyki do szpitala. Niestety nie mogłam sobie pozwolić na komfort niesmarowania Toma niczym - ma bardzo suchą, alergiczną skórę. Jak ja. Mikruś pewno też taką będzie miał

Co do Sanoflore jest ok, ale sądzę, że dla starszych dzieci. Trochę tam dużo pachnie i nie jest to już prosty, bezpieczny kosmetyk. Pat&Rub także lubię - własnie płyn, oliwkę i krem do pupy. Takie kosmetyki jednak, tak jak pisałam zaczęłam stosować u synka nieco później.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2013-02-05 o 08:04
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 08:01   #4443
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiesz ja na punkcie pupy Toma to miałam wręcz obsesję. Bardzo bałam się odparzeń, po tym jak widziałam pupę synka mojej koleżanki juz wręcz z dziurami. Na szczęście odparzenie mieliśmy tylko raz. Myślę, że główna zasada to staranne oczyszczanie (przy zabrudzeniu większej powierzchni myjemy pupę pod bieżącą wodą) i kremowanie, kremowanie i kremowanie. Nie oszczędzam kremu i nakładam go przy każdym przewijaniu.

Jeśli chodzi o ciałko u Toma, jak i u mnie sprawdza się zasada, że im mniej kombinuję tym lepiej. Olej ze słodkich migdałów nałożony na wilgotne ciałko w zupełności wystarcza. Czasami oliwa i nie miałam problemów z jego alergią i wrażliwą skórką. Bardzo lubię też oliwkę Madara i Pat&Rub. Jak tylko zaczynam kombinować, pojawiają się małe krostki. Problem był też z policzkami - robiły mu się suche placki na praktycznie całej powierzchni. Czasami skórka pękała do żywego. Pomogła dopiero Gaia. Od tego czasu i tam Tomo ma gładziutką skórkę.

Nie stosowałam także niczego na ciemieniuchę. Przy smarowaniu ciałka olejem, nacierałam i główkę. W przypadku Toma to w zupełności wystarczało. Czasami mąż (bo to on kąpie Tomcia) z przyzwyczajenia mu smarnie włosy olejem i biega później z tłustymi
się jeszcze okaże, jaką skórę mój maluszek będzie miał, ale patrząc po rodzinie to powinnam się już nastawiać na "zabawę" tak więc dzięki za rady!
a co do pogrubionego... no co, olejowanie!
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Margoltka, ja w wyprawce od szpitala dostałam zestaw J&J i Sudocrem właśnie

Można dobrać odpowiednie pieluszki "tradycyjne". Ja osobiście nie polecam tych najbardziej rozreklamowanych, bo u nas się najmniej sprawdziły Zwłaszcza te z dodatkami jakiś łagodzących balsamów, nie miejmy złudzeń, czy to ma dobry skład Polecam pieluchy tesco, podobno lidl ma fajne, myśmy używali tesco i biedronki, są naprawdę godne uwagi wbrew pozorom. Z resztą z czasem zauważysz znaczne różnice pomiędzy markami. Cenami w ogóle się nie polecam sugerować.

Nie wiem co teraz jest polecane do pielęgnacji noworodków, bo ja już 5 lat za dinozaurami jestem, w każdym razie rodziłam w Szkocji i tam mi nie chcieli w ogóle dziecka wykąpać. Syn nie był kąpany, a jedynie przemywany szmatką i wodą przez pierwsze 8 dni życia, dopóki nie wróciliśmy do domu. Kąpiel zabroniona, to ponoć w celach zdrowotnych.
Co do tego masła shea, czy jakeigokolwiek oleju, to radzę naprawdę ostrożnie. Taka delikatna skóra naprawdę przeróżnie reaguje. Ja żyję w przekonaniu, że jednak coś certyfikowanego, firmowego, przeznaczonego stricte dla niemowląt będzie bezpieczniejsze, bo jednak przeszło testy, badania, a składniki są odpowiednio oczyszczone z możliwych alergenów, na ile się da.

Ech, fajnie macie dziewczyny
wiesz, z tymi pieluszkami to chodzi o to, że one WSZYSTKIE są naszpikowane jakimiś substancjami poprawiającymi wchłanialność. ale są też pieluszki jednorazowe eko, które tej chemii nie mają, ale jedna wychodzi za jakieś 33 eurocenty
a co do maseł i olejów - oczywiście trzeba uważać na źródło. ale nie panikowałabym zbytnio i jeśli źródło pewne i jakość kosmetyczna (też kurna chata drogie te cudeńka są, nie szukałam najtańszego sklepu z byle olejami), to można zmieszać cosik, prosty tłuszcz do pupy
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
tu masz fajny (chyba fajny) krem do pupu:

http://organeo.pl/product-pol-1995-B...m-na-pupe.html

chyba sama go kupię, bo moja córcia mimo popieluszkowego wieku czasami miewa jakieś drobne podrażnienia i za radą mojej koleżanki farmaceutki (mamy trzech córek (i jednego chłopaka)) ciągle używam sudokremu...

A może ktoś by chciał na spółę??? To aż 50ml. U nas schodzi tego z 5ml rocznie :/
ech, wyszukujcie mi dalej rzeczy, do których nie mam dostępu mi z kremem do pupy bardziej chodzi o to, że te typowo pupowe są już z tlenkiem cynku, nie? czyli już jak podrażnienie czy chociażby jakieś zaczerwienienie jest. ale pielęgnacyjnie podobno lepiej smarować czymś tłustym po prostu - porządna warstwa, żeby wilgoć się nie wżerała w skórę. cynk szczególnie u dziewczynek nie jest polecany tak hurtowo, bo przecież może dostać się między fałdki "tam" i wysuszyć błony śluzowe więc zapobiegawczo tłuste, tworzące film ochronny smarowidła, a cynkowe cuda dopiero jak coś się zrobi... wydaje mi się to nawet logiczne
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
jeszcze ten krem na pupę ma dobre opinie
http://eco-baby.pl/Weleda-Krem-dla-n...(3,34,29).aspx (zawiera lanolinę)

podoba mi sie takie coś do mycia maluchów
http://www.mambinoorganics.com/product_p/mb1269-41.htm
dostępny na więcej niż eko

i taka zasypka
http://sklep.zdrowe-kosmetyki.pl/pro...ER-RYZOWY.html

co jeszcze do akcji typu kąpanko/pudrowanko/smarowanko możecie polecić?
te weledowe kosmetyki biorę pod uwagę, ale mam próbki, więc będę mogła przetestować. no i ten akurat krem to już z cynkiem, czyli patrz wyżej
w ogóle jak coś pokręciłam, to mnie poprawcie, bo ja jeszcze pracuję i nie mam czasu siedzieć i doszukiwać się info i tak trochę po łebkach czasem... staram się zatem od doświadczonych eko-mamuś coś podpatrzeć
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja z pudrów polecam Topfer, są chyba 2 wersje, zwykła zasypka i do kąpieli

A co dziewczyny myślicie o tym?http://agulkowepole.blogspot.com/201...io-tuszcz.html

Myślę, że na taką delikatną skórę z tłuściochów sprawdziłyby się też produkty Sylveco.

Osobiście byłam trochę rozczarowana produktami dla dzieci Logony
töpfer ma fajne rzeczy, ale w smarowidłach takie dłuuuugie składy... sama nie wiem. kremy i maście super w konsystencji, takie milusie, no ale na pierwszy rzut to się zastanawiam. a ten puder do kąpieli to słyszałam już, że super. kleik owsiany
ten bio-melkfett, to pozwólcie tylko, że sprostuję... to nie tłuszcz mleczny, tylko no... to się tak zwie, bo melkfett to wazelina pierwotnie przeznaczona do wymion krowich, żeby się dobrze doiło więc powinno się to nazywać "dojną wazeliną" czy jakoś tak a co do tego produktu, czyli wazeliny w wersji eko - super sprawa!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 08:28   #4444
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
się jeszcze okaże, jaką skórę mój maluszek będzie miał, ale patrząc po rodzinie to powinnam się już nastawiać na "zabawę" tak więc dzięki za rady!
a co do pogrubionego... no co, olejowanie!

wiesz, z tymi pieluszkami to chodzi o to, że one WSZYSTKIE są naszpikowane jakimiś substancjami poprawiającymi wchłanialność. ale są też pieluszki jednorazowe eko, które tej chemii nie mają, ale jedna wychodzi za jakieś 33 eurocenty
a co do maseł i olejów - oczywiście trzeba uważać na źródło. ale nie panikowałabym zbytnio i jeśli źródło pewne i jakość kosmetyczna (też kurna chata drogie te cudeńka są, nie szukałam najtańszego sklepu z byle olejami), to można zmieszać cosik, prosty tłuszcz do pupy

ech, wyszukujcie mi dalej rzeczy, do których nie mam dostępu mi z kremem do pupy bardziej chodzi o to, że te typowo pupowe są już z tlenkiem cynku, nie? czyli już jak podrażnienie czy chociażby jakieś zaczerwienienie jest. ale pielęgnacyjnie podobno lepiej smarować czymś tłustym po prostu - porządna warstwa, żeby wilgoć się nie wżerała w skórę. cynk szczególnie u dziewczynek nie jest polecany tak hurtowo, bo przecież może dostać się między fałdki "tam" i wysuszyć błony śluzowe więc zapobiegawczo tłuste, tworzące film ochronny smarowidła, a cynkowe cuda dopiero jak coś się zrobi... wydaje mi się to nawet logiczne

te weledowe kosmetyki biorę pod uwagę, ale mam próbki, więc będę mogła przetestować. no i ten akurat krem to już z cynkiem, czyli patrz wyżej
w ogóle jak coś pokręciłam, to mnie poprawcie, bo ja jeszcze pracuję i nie mam czasu siedzieć i doszukiwać się info i tak trochę po łebkach czasem... staram się zatem od doświadczonych eko-mamuś coś podpatrzeć

töpfer ma fajne rzeczy, ale w smarowidłach takie dłuuuugie składy... sama nie wiem. kremy i maście super w konsystencji, takie milusie, no ale na pierwszy rzut to się zastanawiam. a ten puder do kąpieli to słyszałam już, że super. kleik owsiany
ten bio-melkfett, to pozwólcie tylko, że sprostuję... to nie tłuszcz mleczny, tylko no... to się tak zwie, bo melkfett to wazelina pierwotnie przeznaczona do wymion krowich, żeby się dobrze doiło więc powinno się to nazywać "dojną wazeliną" czy jakoś tak a co do tego produktu, czyli wazeliny w wersji eko - super sprawa!
Taką zasadą się kierowałam - smarowałam pupę tłuścioszkiem. Z tl.cynku wysuszały mu skórkę. Tłuścioszek tworzy warstewkę, która chroni skórkę przez siuśkami Nigdy nie stosowałam pudru do pupy.

Co do Topfera polecam puder do kąpieli. Reszta może później?

Kochana powiem szczerze, wszystko wyjdzie w praniu. Zobaczysz wszystko i tak będzie inaczej niż sobie wyobrażamy Dzidzia się urodzi i zobaczysz czego jej trzeba, co lubi, na co dobrze reaguje.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2013-02-05 o 08:32
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 09:03   #4445
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Dobranie kosmetyków do mojej skóry kończy się bankructwem i depresją;p
Jeszcze raz dziękuję.A co zs kremami ''robionymi'' np na mazidłach czy BU? Zastanawiałam się na kilkoma, ale sama nie wiem.Mojej skórze ciężko dogodzić
Myslałam także o maceratach, ale czy one mają w ogóle jakieś właściwości nawilżające?
Opisami z BU czy innych stronek nie sugeruję się az zanato, bo każdy ich surowiec wg nich to panaceum na wszystkiego dolegliwości z tego co zauważyłam,więc wolę opinie z pierwszej ręki
dla cery problematycznej same oleje to nie jest dobre rozwiazanie
ja tez mam taka cere i kocham oleje ale raz na jakis czas i nie na twarz
polecam JMO serum z mącznicy lekarskiej (nawilża uspokaja i rozjasnia) co jakis czas po eksperymentach wracam do niego z podkulonym ogonem
ostatnio odkryłam tez krem MADARA SOS (super nawilża i uspokaja)
spróbuj próbeczki najpierw

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Przepraszam, przecięż już oto cie pytałam;p)
To zastanowię się jeszcze nad tym orzechem ,ale olej z pestek malin widzę dużo osób poleca, używałaś?
I jeszcze mam pytanie, czy uzywałaś do nawilżania kiedykolwiek samych hydrolatów z BU /ZSK itp.? Bo nie ukrywam,że kosmetyki phenome maja super sklady, ale cena nie dla mnie niestety
Mnie hydrolat oczarowy z BU tez podrazniał
za to hydrolat oczarowy z ecospa był delikatny i prawie bezwonny
za hydrolatami z ecospa przemawia do mnie to że trzeba je trzymac po otwarciu w lodówce bo maja krótkie terminy wazności a to oznacza że nie mam tam silnego konserwantu (a to one potrafia podraznic)
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 09:18   #4446
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Co do Sanoflore jest ok, ale sądzę, że dla starszych dzieci. Trochę tam dużo pachnie i nie jest to już prosty, bezpieczny kosmetyk. Pat&Rub także lubię - własnie płyn, oliwkę i krem do pupy. Takie kosmetyki jednak, tak jak pisałam zaczęłam stosować u synka nieco później.
ja również bardzo lubię te produkty w pielegnacji mojej córki + balsam dzieciowy kupiłam równiez krem ochronny p&r i jestem bardzo zadowolona, uzywamy rodzinnie
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 09:24   #4447
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
ja również bardzo lubię te produkty w pielegnacji mojej córki + balsam dzieciowy:ehem: kupiłam równiez krem ochronny p&r i jestem bardzo zadowolona, uzywamy rodzinnie
balsam dzieciowy to najlepszy balsam dla mojej córki jak i dla mnieInnego już nie szukam,bo ten robi dużo więcej niż balsam JMO czy inne.Lecimy z małą już chyba 5 opakowanie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 10:03   #4448
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wiesz, z tymi pieluszkami to chodzi o to, że one WSZYSTKIE są naszpikowane jakimiś substancjami poprawiającymi wchłanialność. ale są też pieluszki jednorazowe eko, które tej chemii nie mają, ale jedna wychodzi za jakieś 33 eurocenty
a co do maseł i olejów - oczywiście trzeba uważać na źródło. ale nie panikowałabym zbytnio i jeśli źródło pewne i jakość kosmetyczna (też kurna chata drogie te cudeńka są, nie szukałam najtańszego sklepu z byle olejami), to można zmieszać cosik, prosty tłuszcz do pupy

ech, wyszukujcie mi dalej rzeczy, do których nie mam dostępu mi z kremem do pupy bardziej chodzi o to, że te typowo pupowe są już z tlenkiem cynku, nie? czyli już jak podrażnienie czy chociażby jakieś zaczerwienienie jest. ale pielęgnacyjnie podobno lepiej smarować czymś tłustym po prostu - porządna warstwa, żeby wilgoć się nie wżerała w skórę. cynk szczególnie u dziewczynek nie jest polecany tak hurtowo, bo przecież może dostać się między fałdki "tam" i wysuszyć błony śluzowe więc zapobiegawczo tłuste, tworzące film ochronny smarowidła, a cynkowe cuda dopiero jak coś się zrobi... wydaje mi się to nawet logiczne

te weledowe kosmetyki biorę pod uwagę, ale mam próbki, więc będę mogła przetestować. no i ten akurat krem to już z cynkiem, czyli patrz wyżej
w ogóle jak coś pokręciłam, to mnie poprawcie, bo ja jeszcze pracuję i nie mam czasu siedzieć i doszukiwać się info i tak trochę po łebkach czasem... staram się zatem od doświadczonych eko-mamuś coś podpatrzeć

töpfer ma fajne rzeczy, ale w smarowidłach takie dłuuuugie składy... sama nie wiem. kremy i maście super w konsystencji, takie milusie, no ale na pierwszy rzut to się zastanawiam. a ten puder do kąpieli to słyszałam już, że super. kleik owsiany
ten bio-melkfett, to pozwólcie tylko, że sprostuję... to nie tłuszcz mleczny, tylko no... to się tak zwie, bo melkfett to wazelina pierwotnie przeznaczona do wymion krowich, żeby się dobrze doiło więc powinno się to nazywać "dojną wazeliną" czy jakoś tak a co do tego produktu, czyli wazeliny w wersji eko - super sprawa!
No niestety ceny pieluszek eko są straszne
Dokładnie, lepiej kupić olej czy masło z pewnego źródła, ale chodziło mi o to, że dla takiego malucha mogą okazać się lepsze oczyszczone oczywiście ekologicznymi metodami niż nierafinowane, które są bardziej wartościowe, ale też częściej uczulające. Dlatego tak ważne przed zakupem jest sprawdzenie źródła i przede wszystkim rzetelność producenta, jakieś atesty instytutów alergologicznych itp.

Co do pielęgnacji okolic pieluszkowych, to nie wiem jak z tym tl. cynku jest i jego zaleceniami, ale u nas właśnie bardziej się sprawdzały tłuściochy nawet na już istniejące podrażnienia, niż maści cynkowe, które wysuszały, sudocrem wywołał u syna spustoszenie. Generalnie chyba najlepsza metodą aby utrzymać tę okolicę w formie jest po prostu wietrzenie i na co uczulam, zakładanie pieluszki na dokładnie wyschniętą skórę, u nas włożenie pieluszki zaraz po kąpieli, kiedy woda jeszcze nie odparowała, albo substancja nawilżająca z chusteczek czy kremy się nie wchłonęły równało się z prawie natychmiastowym odparzeniem Mój syn uwielbiał suszenie pupy suszarką do włosów tylko trzeba uważać, bo jeśli chłopak, to lubi w takich momentach siknąć, więc należy suszarkę trzymać w bezpiecznej odległości Szum suszarki usypia podobnie, jak muzyka klasyczna a ciepły nawiew jest dla dziecka bardzo przyjemny tylko nie należy przesuszyć skóry, można jedynie podsuszyć, a dlaej pozostawić do samoistnego wyschnięcia

Osobiście uważam te podstawowe kosmetyki balsam i żel Topfer za dobre na później i przede wszystkim nie są one do zadań specjalnych, są na co dzień dobre, lekkie. Natomist olejek i pudry są bardzo fajne składowo. Na puder można się skusić dla noworodka, a potem na resztę

Co do Fitne tłuszczu mlecznego, to wszystko o czym mówisz zgadza się, jest to opisane w linku, skład itp, a w komentarzach niektórzy pisali, na jakie potrzeby to zostało stworzone i wyjaśniło się, skąd ta nazwa

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Taką zasadą się kierowałam - smarowałam pupę tłuścioszkiem. Z tl.cynku wysuszały mu skórkę. Tłuścioszek tworzy warstewkę, która chroni skórkę przez siuśkami Nigdy nie stosowałam pudru do pupy.
Mojemu też tl.cynku nie służył
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 10:10   #4449
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
dla cery problematycznej same oleje to nie jest dobre rozwiazanie
ja tez mam taka cere i kocham oleje ale raz na jakis czas i nie na twarz
polecam JMO serum z mącznicy lekarskiej (nawilża uspokaja i rozjasnia) co jakis czas po eksperymentach wracam do niego z podkulonym ogonem
ostatnio odkryłam tez krem MADARA SOS (super nawilża i uspokaja)
spróbuj próbeczki najpierw

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------


Cerom problematycznym radzę uważać na ten krem- trójglicerydy , niekoniecznie dobre dla skóry problematycznej Ale jeśli tobie służy to super
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 10:42   #4450
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
balsam dzieciowy to najlepszy balsam dla mojej córki jak i dla mnieInnego już nie szukam,bo ten robi dużo więcej niż balsam JMO czy inne.Lecimy z małą już chyba 5 opakowanie
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 11:05   #4451
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

töpfer ma fajne rzeczy, ale w smarowidłach takie dłuuuugie składy... sama nie wiem. kremy i maście super w konsystencji, takie milusie, no ale na pierwszy rzut to się zastanawiam. a ten puder do kąpieli to słyszałam już, że super. kleik owsiany
Puder do kąpieli sama mam i używam trochę inaczej niż do kąpieli, ale na moje zmiany azs bardzo fajnie działa i łagodzi. Polecam jak najbardziej.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 11:11   #4452
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
balsam dzieciowy to najlepszy balsam dla mojej córki jak i dla mnieInnego już nie szukam,bo ten robi dużo więcej niż balsam JMO czy inne.Lecimy z małą już chyba 5 opakowanie
Jej, a ja nie mogłam się do niego przekonać. Ładnie nawilża, ale ten zapach stęchlizny Dla mnie masakra. A może miałam jakąś wadliwą wersję? Z Pat&Rub to nigdy nie wiadomo. A jak Wasze pachną?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 11:17   #4453
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Jej, a ja nie mogłam się do niego przekonać. Ładnie nawilża, ale ten zapach stęchlizny Dla mnie masakra. A może miałam jakąś wadliwą wersję? Z Pat&Rub to nigdy nie wiadomo. A jak Wasze pachną?
jak na kilka produktów z pata narzekam na zapach to balsam mi fajno pachnie ale czym i jak to mnie zabij-nie powiem,bo ja nie potrafię zapachów opisać mogę napisać tylko czy śmierdzi czy pachnie
no i każdy balsam,który miałam pachniał tak samo.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 11:38   #4454
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Jej, a ja nie mogłam się do niego przekonać. Ładnie nawilża, ale ten zapach stęchlizny Dla mnie masakra. A może miałam jakąś wadliwą wersję? Z Pat&Rub to nigdy nie wiadomo. A jak Wasze pachną?
zapcha sie tak cudny ja w serii hipo ale jest ok
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 12:05   #4455
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziewczyny wklejam swój mały zbiór naturalnej pielęgnacji

Z produktów Baikal Herbals jestem wstępnie bardzo zadowolona

Myślę nad dalszym urozmaicaniem mojej kosmetyczki kosmetykami naturalnymi, ale sama nie wiem od czego zacząć Tzn zacznę pewnie od peelingu z BU, ale co dalej, to nie wiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg naturalne.jpg (73,1 KB, 59 załadowań)
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 12:21   #4456
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziękuję dziewczyny. Nic mi nie zostaje jak zakup kolejnego opakowania, tylko wtedy dowiem się, czy to normalna woń, czy mój egzemplarz był zepsuty.

LeejdiNaati gratuluję zakupów. Tylko spokojnie. wymieniaj systematycznie kosmetyki, z czasem znikną te "tradycyjne". Początki są trudne, ale warto
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 12:29   #4457
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
LeejdiNaati gratuluję zakupów. Tylko spokojnie. wymieniaj systematycznie kosmetyki, z czasem znikną te "tradycyjne". Początki są trudne, ale warto
Wiem wiem Wielkie i szybkie zmiany nie są na plus dla naszej cery
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 12:41   #4458
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny. Nic mi nie zostaje jak zakup kolejnego opakowania, tylko wtedy dowiem się, czy to normalna woń, czy mój egzemplarz był zepsuty.
dobrze kojarzę, że ten balsam był w ostatniej promie p&r?
obwąchałam go w sepho i mnie odrzuciło...kompletnie nie zachęcał do używania...ale może to wina tego, że stał na "ciepłej" półce?

fajnie się rozpisałyście o swoich dzieciowych doświadczeniach
jak już się zdecyduję, co chciałabym posiadać w ''zestawie startowym'' to poddam go Waszej ocenie
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 12:54   #4459
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
dobrze kojarzę, że ten balsam był w ostatniej promie p&r?
obwąchałam go w sepho i mnie odrzuciło...kompletnie nie zachęcał do używania...ale może to wina tego, że stał na "ciepłej" półce?

fajnie się rozpisałyście o swoich dzieciowych doświadczeniach
jak już się zdecyduję, co chciałabym posiadać w ''zestawie startowym'' to poddam go Waszej ocenie
Chodzi o ten tutaj Mój kupiłam latem w zestawie. Rzeczywiście pięknie zmiekczał skórę i ją nawilżał. Co z tego skoro tak intensywnie "pachniał". Za to oliwka i płyn są jak dla mnie rewelacyjne
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 13:02   #4460
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziewczyny a co jeszcze dodałybyście na moim miejscu do mojej pielęgnacji? Mam cerę mieszaną, skłonną do wyprysków (nie mam pojęcia czy mam uczulenie na jakiś składnik, ale chyba nie ).

Mam 22 lata
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 13:06   #4461
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
dobrze kojarzę, że ten balsam był w ostatniej promie p&r?
obwąchałam go w sepho i mnie odrzuciło...kompletnie nie zachęcał do używania...ale może to wina tego, że stał na "ciepłej" półce?

fajnie się rozpisałyście o swoich dzieciowych doświadczeniach
jak już się zdecyduję, co chciałabym posiadać w ''zestawie startowym'' to poddam go Waszej ocenie
rzuciłam się na 3 kolejne opakowania

gdyby Hola nie napisała,że jej on również nie śmierdzi to zaczęłabym bardzo wątpić w swój zmysł powonienia
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 13:21   #4462
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
rzuciłam się na 3 kolejne opakowania

gdyby Hola nie napisała,że jej on również nie śmierdzi to zaczęłabym bardzo wątpić w swój zmysł powonienia
Wiesz, to jak z olejem Khadi. Ja umieram jak mam go na włosach, a są dziewczyny, którym zapach się podoba. A mnie nie słuchajcie, jestem przewrażliwiona. a teraz to już szczególnie. Zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam, że kupiłam kosmetyki Babuszki Agafii. Rosyjskie raczej intensywnie pachną Powinnam bardziej rozejrzeć się za bezzapachowymi
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 13:42   #4463
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiesz, to jak z olejem Khadi. Ja umieram jak mam go na włosach, a są dziewczyny, którym zapach się podoba. A mnie nie słuchajcie, jestem przewrażliwiona. a teraz to już szczególnie. Zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam, że kupiłam kosmetyki Babuszki Agafii. Rosyjskie raczej intensywnie pachną Powinnam bardziej rozejrzeć się za bezzapachowymi
Ja mam z Baikal Herbals i nie pachną intensywnie
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 13:47   #4464
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Cerom problematycznym radzę uważać na ten krem- trójglicerydy , niekoniecznie dobre dla skóry problematycznej Ale jeśli tobie służy to super
Gayenka ja mam ten- taki leciutki (faktycznie ma te maszkary???) chyba że mi one odpowiadają (ja chyba jakaś jednak nienormalna jestem)

Krem SOS - idealnie chroniący podczas zimy, zapobiegający odwodnieniu w sezonie grzewczym, odpowiedni do wszystkich typów skóry. Jest to kuracja intensywnie nawilżająca z ekstraktami z siemienia lnianego, pokrzywy, żurawiny. Rewitalizuje poszarzałą, odwodnioną skórę, dostarcza długotrwałego nawilżenia i odżywienia. Dodaje skórze blasku, witalności i poprawia jej elastyczność.
Skład
Aqua, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Alcohol, Glycerin***, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Plantago Major (Plantain) Leaf Extract*, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract*, Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract*, Hippophae Rhamnoides (Sea-buckthorn) Fruit Extract*, Lecithin, Cetearyl Alcohol, Sorbus Aucuparia (Rowan) Fruit Extract*, Calendula Officinalis (Calendula) Flower Extract*, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract*, Xanthan gum, Stearic Acid, Palmitic Acid, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Sodium Phytate, Sodium Lactate, Sodium PCA, Mannitol, Sodium Cocoyl Glutamate, Lactic Acid, CI 77491 (Iron Oxide)****, Aroma**.
* z rolnictwa ekologicznego
** naturalne olejki eteryczne
*** stworzone z organicznych składników
**** czyste mineralne pigmenty

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny wklejam swój mały zbiór naturalnej pielęgnacji

Z produktów Baikal Herbals jestem wstępnie bardzo zadowolona

Myślę nad dalszym urozmaicaniem mojej kosmetyczki kosmetykami naturalnymi, ale sama nie wiem od czego zacząć Tzn zacznę pewnie od peelingu z BU, ale co dalej, to nie wiem
ooo czaiłam się na to savon noir a w końcu kupiłam ORGANIQUE (ale ono ma jakąś taką jak dla mnie za zbyt zbitą konsystencję w porównaniu do moich poprzednich ALEP NATURE) a jaką ma te

a masz do tego kessę (niezbędnik oczywisty)????
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 13:51   #4465
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
ooo czaiłam się na to savon noir a w końcu kupiłam ORGANIQUE (ale ono ma jakąś taką jak dla mnie za zbyt zbitą konsystencję w porównaniu do moich poprzednich ALEP NATURE) a jaką ma te

a masz do tego kessę (niezbędnik oczywisty)????
Nie mam rękawicy, bo bałabym się używać jej do twarzy, a SN używam wyłącznie właśnie do twarzy. Używam rękami a i tak cera po jego użyciu jest wg mnie oczyszczona
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 14:33   #4466
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Kupiłam swoją pierwszą hennę khadi na skarbcu natury oczywiście
super!
ja khadi kocham miłością namiętną!
Jaki kolor wzięłaś? Kiedy farbujesz?
Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny wklejam swój mały zbiór naturalnej pielęgnacji

Z produktów Baikal Herbals jestem wstępnie bardzo zadowolona

Myślę nad dalszym urozmaicaniem mojej kosmetyczki kosmetykami naturalnymi, ale sama nie wiem od czego zacząć Tzn zacznę pewnie od peelingu z BU, ale co dalej, to nie wiem
miły początek
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 14:37   #4467
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
miły początek
Dzięki Próbuję się jakoś w naturalną pielęgnację wgryźć
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 14:56   #4468
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
super!
ja khadi kocham miłością namiętną!
Jaki kolor wzięłaś? Kiedy farbujesz?
ciemny brąz pofarbuje się jak przyjdzie jutro pewnie wyślą, może do pt dojdzie chcę wymieszać z odżywką i herbatą, może wtedy włosy nie będą wysuszone. A jak będę miała jakieś wątpliwości to będę Cię męczyć

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dzięki Próbuję się jakoś w naturalną pielęgnację wgryźć
postaraj sie jak najwięcej przeczytać naszego wątku, zwróć uwagę na hity i kity, wymieniaj kosmetyki powoli, stopniowo, jak się jeden skończy chemiczny kupuj naturalny Skarbnicą wiedzy są też blogi
łatwiej nam będzie Ci pomóc jak powiesz, że np. szukasz micela, albo czegoś do zabezpieczenia końcówek
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 15:22   #4469
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Gayenka ja mam ten- taki leciutki (faktycznie ma te maszkary???) chyba że mi one odpowiadają (ja chyba jakaś jednak nienormalna jestem)

Krem SOS - idealnie chroniący podczas zimy, zapobiegający odwodnieniu w sezonie grzewczym, odpowiedni do wszystkich typów skóry. Jest to kuracja intensywnie nawilżająca z ekstraktami z siemienia lnianego, pokrzywy, żurawiny. Rewitalizuje poszarzałą, odwodnioną skórę, dostarcza długotrwałego nawilżenia i odżywienia. Dodaje skórze blasku, witalności i poprawia jej elastyczność.
Skład
Aqua, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Alcohol, Glycerin***, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Plantago Major (Plantain) Leaf Extract*, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract*, Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract*, Hippophae Rhamnoides (Sea-buckthorn) Fruit Extract*, Lecithin, Cetearyl Alcohol, Sorbus Aucuparia (Rowan) Fruit Extract*, Calendula Officinalis (Calendula) Flower Extract*, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract*, Xanthan gum, Stearic Acid, Palmitic Acid, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Sodium Phytate, Sodium Lactate, Sodium PCA, Mannitol, Sodium Cocoyl Glutamate, Lactic Acid, CI 77491 (Iron Oxide)****, Aroma**.
* z rolnictwa ekologicznego
** naturalne olejki eteryczne
*** stworzone z organicznych składników
**** czyste mineralne pigmenty

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------


Ma niestety :/

Ja mam kessę od Margoltki naszej i czarne mydełko też miałam, super duet
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 15:24   #4470
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
postaraj sie jak najwięcej przeczytać naszego wątku, zwróć uwagę na hity i kity, wymieniaj kosmetyki powoli, stopniowo, jak się jeden skończy chemiczny kupuj naturalny Skarbnicą wiedzy są też blogi
łatwiej nam będzie Ci pomóc jak powiesz, że np. szukasz micela, albo czegoś do zabezpieczenia końcówek
Czytam blogi od kilku dni, ale mało jest o pielęgnacji cery mieszanej/ tłustej

W sumie to sama nie wiem teraz już czego szukam, bo najbardziej zależało mi właśnie na kremach do twarzy i toniku a, że testuję Baikal teraz, to na razie nie szukam nic nowego
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.