Kursy podczas studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-20, 16:55   #1
sayok17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76

Kursy podczas studiów


Hej, od października mam zamiar rozpocząć studia na kierunku finanse i rachunkowość na SGH bądź w Poznaniu (jeśli mi się uda oczywiście) ponieważ chciałabym kiedyś mieć swoje biuro rachunkowe

Zastanawiałam się czy nie warto by może było zrobić kursu na księgową organizowanego przez Stowarzyszenie księgowych w Polsce (skwp). Pomyślałam, że może wtedy szybciej udałoby mi się rozpocząć gdzieś praktyki. A może to w ogóle jest zbędne skoro będę na takich studiach? Pytam, bo cena takiego kursu nie jest tania (ok. 2000zł)
sayok17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 19:20   #2
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Kursy podczas studiów

Cytat:
Napisane przez sayok17 Pokaż wiadomość
Hej, od października mam zamiar rozpocząć studia na kierunku finanse i rachunkowość na SGH bądź w Poznaniu (jeśli mi się uda oczywiście) ponieważ chciałabym kiedyś mieć swoje biuro rachunkowe

Zastanawiałam się czy nie warto by może było zrobić kursu na księgową organizowanego przez Stowarzyszenie księgowych w Polsce (skwp). Pomyślałam, że może wtedy szybciej udałoby mi się rozpocząć gdzieś praktyki. A może to w ogóle jest zbędne skoro będę na takich studiach? Pytam, bo cena takiego kursu nie jest tania (ok. 2000zł)
Po kursie organizowanym przez skwp zdajesz egzamin państwowy i stajesz się, jeśli go zdasz, księgowym.
Masz nowy zawód. Potem możesz robić dodatkowe kursy na specjalistę etc. Nie wiem jakie są ceny w Poznaniu czy Warszawie, ja za kurs podstawowy w skwp zapłaciłam 1000 zł i 67 zł za podręcznik. Moim zdaniem to nie tak dużo, jak za nowy zawód
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 19:52   #3
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kursy podczas studiów

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Po kursie organizowanym przez skwp zdajesz egzamin państwowy i stajesz się, jeśli go zdasz, księgowym.
Masz nowy zawód. Potem możesz robić dodatkowe kursy na specjalistę etc. Nie wiem jakie są ceny w Poznaniu czy Warszawie, ja za kurs podstawowy w skwp zapłaciłam 1000 zł i 67 zł za podręcznik. Moim zdaniem to nie tak dużo, jak za nowy zawód
Tylko czy po kursie podstawowym skwp można zdawać egzamin? Chyba nie? Poza tym w ogóle chyba trzeba mieć 2 lata doświadczenia, tak czy siak? Czy kursy skwp nie są dedykowane raczej tym, którzy pracują w księgowości, a nie mają wykształcenia?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 20:01   #4
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Kursy podczas studiów

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Tylko czy po kursie podstawowym skwp można zdawać egzamin? Chyba nie? Poza tym w ogóle chyba trzeba mieć 2 lata doświadczenia, tak czy siak? Czy kursy skwp nie są dedykowane raczej tym, którzy pracują w księgowości, a nie mają wykształcenia?
Nie trzeba mieć doświadczenia żeby przystąpić do tego kursu. Ja nie pracowałam nigdy w księgowości, jestem po zupełnie innych studiach.
Trzeba mieć z tego co pamiętam wykształcenie średnie.
Kurs podstawowy kończy się egzaminem państwowym.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 20:54   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kursy podczas studiów

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Nie trzeba mieć doświadczenia żeby przystąpić do tego kursu. Ja nie pracowałam nigdy w księgowości, jestem po zupełnie innych studiach.
Trzeba mieć z tego co pamiętam wykształcenie średnie.
Kurs podstawowy kończy się egzaminem państwowym.
Masz rację, doczytałam
Pytanie tylko ile osób zdaje taki egzamin? O ile dobrze zrozumiałam księgową na swoich praktykach, to zdanie tego egzaminu jest naprawdę ciężkie.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 10:28   #6
sayok17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: Kursy podczas studiów

Dzięki dziewczyny za odpowiedź, ale chyba mijamy się z tematem Moje pytanie było takie, czy będąc podczas studiów na finansach jest sens robić taki kurs? Chciałabym jak najszybciej rozpocząć praktyki i czy dzięki takiemu kursowi (będąc jednocześnie na studiacg) mam większe szanse? Czy ludzie traktują poważnie papierek z takiego kursu?
sayok17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 11:14   #7
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Kursy podczas studiów

Cytat:
Napisane przez sayok17 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedź, ale chyba mijamy się z tematem Moje pytanie było takie, czy będąc podczas studiów na finansach jest sens robić taki kurs? Chciałabym jak najszybciej rozpocząć praktyki i czy dzięki takiemu kursowi (będąc jednocześnie na studiacg) mam większe szanse? Czy ludzie traktują poważnie papierek z takiego kursu?
Moim zdaniem jest sens, zwłaszcza na zaocznych. Możesz od razu pracować w zawodzie i po studiach mieć kilka lat doświadczenia. Ale może wypowie się ktoś w podobnej sytuacji jak Twoja.
Mój post nie był stricte związany z tematem, ale miałam nadzieję, że te informacje jakoś ci pomogą
Tak, jak napisałam to jest egzamin państwowy więc tak, jest traktowany poważnie, jak każdy egzamin państwowy.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2013-03-21 o 11:15
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 11:40   #8
sayok17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: Kursy podczas studiów

Bardzo mi pomogłaś! chociaż trochę się przeraziłam, bo od października rozpoczynam studia na finansach i chciałam dodatkowo zrobić ten kurs, ale skoro jest ten egzamin taki trudny, to nie wiem czy jest sens robić go na pierwszym semestrze studiów... Tzn. nie wiem czy dam rade czasowo
sayok17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 11:43   #9
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Kursy podczas studiów

Cytat:
Napisane przez sayok17 Pokaż wiadomość
Bardzo mi pomogłaś! chociaż trochę się przeraziłam, bo od października rozpoczynam studia na finansach i chciałam dodatkowo zrobić ten kurs, ale skoro jest ten egzamin taki trudny, to nie wiem czy jest sens robić go na pierwszym semestrze studiów... Tzn. nie wiem czy dam rade czasowo
Ja jeszcze kursu nie skonczyłam, ale w 2 poprzednich grupach po ok 50 osób nie zdały.. 3 osoby. To pewnie zależy od prowadzącego, ale u nas są testy podobne do egzaminu i bardzo dobry prowadzący, więc jestem dobrej myśli.
Teoria nie jest bardzo trudna, a zadania ćwiczy się na zajęciach.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 12:06   #10
sayok17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: Kursy podczas studiów

Czytałam program kursu i nie wydaje się tego aż tak dużo... Ale wiadomo, pouczyć się trzeba. Założyłam ten wątek, bo kurs kosztuje ok. 2000zł, więc nie są to małe pieniądzei chciałam wiedzieć czy warto, bo chciałabym jak najszybciej zdobywać doświadczenie podczas studiów
sayok17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 13:56   #11
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Kursy podczas studiów

a to nie jest tak ze na firze bierzesz specjalizacje ksiegowosc czy jakos tak ?
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 07:49   #12
sayok17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: Kursy podczas studiów

Tak, jest tak; jednak jak już wspomniałam wyżej zależy mi na takim kursie ze względu na to, iż chciałabym jak najszybciej zdobywać doświadczenie
sayok17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.