tracę w siebie wiarę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-19, 20:18   #1
cichy_podmuch_wiatru
Rozeznanie
 
Avatar cichy_podmuch_wiatru
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 682

tracę w siebie wiarę...


hej.

Jestem tu "nowa" i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona
Myślę, że obecność na tym forum pomoże mi stracić kilka kg i poprawić swoje ciało, bo sama sobie z tym nie radzę.
Nie potrafię zapanować nad swoim apetytem. Mogę zrezygnować ze słodyczy, ale jak widzę jakieś mięsko itp, to nie potrafię się temu oprzeć.
Chcę dobrze wyglądać i dobrze się czuć w swoim ciele, a sama sobie robię na złość. Zaczęłam biegać od 2 tyg + dorzuciłam ćwiczenia Ewy Chodakowskiej, wszystko po to, żeby super wyglądać... a przychodzi wieczór i tracę rozum. Ten weekend był fatalny. Co z tego, że biegałam, ćwiczyłam skoro musiałam zjeść pizzę, placki po węgiersku.. Po co te moje starania i wylany pot, skoro potem wszystko niszczę
Myślałam, że przez te dwa tygodnie zauważę już jakieś minimalne postępy, a tu nic...

Przepraszam, musiałam się wygadać....
Mam nadzieję, że pisanie tutaj pomoże mi całkiem zapanować nad sobą...


Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo szczęścia i wytrwałości!
__________________
wzrost: 170 cm
Waga:
27.12.2015 r. - 66 kg
07.01.2016 r. - 64 kg
21.02.2016 r. - 63 kg

Do celu pozostało 4 kg
cichy_podmuch_wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 20:38   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: tracę w siebie wiarę...

Cytat:
Napisane przez cichy_podmuch_wiatru Pokaż wiadomość
hej.

Jestem tu "nowa" i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona
Myślę, że obecność na tym forum pomoże mi stracić kilka kg i poprawić swoje ciało, bo sama sobie z tym nie radzę.
Nie potrafię zapanować nad swoim apetytem. Mogę zrezygnować ze słodyczy, ale jak widzę jakieś mięsko itp, to nie potrafię się temu oprzeć.
Chcę dobrze wyglądać i dobrze się czuć w swoim ciele, a sama sobie robię na złość. Zaczęłam biegać od 2 tyg + dorzuciłam ćwiczenia Ewy Chodakowskiej, wszystko po to, żeby super wyglądać... a przychodzi wieczór i tracę rozum. Ten weekend był fatalny. Co z tego, że biegałam, ćwiczyłam skoro musiałam zjeść pizzę, placki po węgiersku.. Po co te moje starania i wylany pot, skoro potem wszystko niszczę
Myślałam, że przez te dwa tygodnie zauważę już jakieś minimalne postępy, a tu nic...

Przepraszam, musiałam się wygadać....
Mam nadzieję, że pisanie tutaj pomoże mi całkiem zapanować nad sobą...


Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo szczęścia i wytrwałości!
Hej, 2 tygodnie, to jest bardzo, bardzo malutko.
Nie jesteś w stanie na razie mieć takiej formy, zeby spalać jakieś większe ilosci kalorii.
Biegasz, no ale ile na razie przebiegniesz?
Ludzie potrafia wybiegiwa ponad 200 km miesięcznie, wtedy faktycznie nie straszna nawet pizza na noc.

Fakt, nie o to chodzi, ale jest to jakis półśrodek dla osób które lubieją "wrzucić na ruszt"

Wiec drogi masz 2 (albo i wiecej):
- albo ustalić skąd to ogłupienie wieczorne- byc moze za mało jesz przed południem i wtedy normalne że wieczorem rzucisz się na każde żarcie jakie na drzewo nie ucieknie.

- cierpliwie poprawiać swoje możliwości i wejsc w taki system treningowy, który wręcz będzie wymagał jedzenia dużych ilosci. Bieganie sprzyja, bo biegacze potezbują sporo węglowodanów i przepalają niproporcjonalnie dużo kalorii w stosunku do masy swojego ciała, wiec i pizza i makarony i ziemniaki i banany sa dośc mile w ich diecie widzine.
No ale będziesz musiałą biegac naprawde dużo i regularnie. Wręcz dostosowac do tego swoje życie, uczynić z tego prawdziwa pasję która będziesz kochać, a nie robić "żeby schudnąć"

- jeśli lubisz jeśc wieczorem, to moze połącz 2 sprawy: sporo sportu + sytem odżywiania IF (Intermitten fasting)


Uważam, że na kazdego jest jakiś sposób. I wcale nie trezba wciskać się w ogólnie panujące trendy, trzeba ustalić problemy i szukać sposobu na siebie.

Zycze powodzenia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 07:37   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: tracę w siebie wiarę...

Myślę, że nie ma co tracić wiary w siebie tylko wziąć się w garść i więcej samodyscypliny i silnej woli Ćwiczenia plus dieta- i cudów nie ma, schudniesz, ale... nie po dwóch tygodniach. Po dwóch miesiącach już powinny być pierwsze efekty. Także wytrwałość jest też ważna. Powodzenia
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 08:04   #4
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: tracę w siebie wiarę...

potrzeba więcej na czasu, aby organizm przyzwyczaił się do nowych nawyków.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 08:33   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: tracę w siebie wiarę...

prawdopodobnie masz kiepską dietę i stąd wilczy apetyt na noc. napisz coś więcej o sobie - wzrost, waga, cel, wiek, przykładowy jadłospis i aktywność fizyczna.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 12:52   #6
pam_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 73
Dot.: tracę w siebie wiarę...

Też obstawiam kiepską dietę, jeśli jesz regularne odpowiednio kaloryczne posiłki, takie ataki obżarstwa nie powinny się zdarzać. Ale jesteś dopiero na początku drogi, nie ma się co zrażać, wyznaczaj sobie małe cele, może zastosuj system kar i nagród, wszystko jest do zrobienia, trzeba mieć tylko mocną motywację
pam_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-21 13:52:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.