kiedy moge sie zaczac opalac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-13, 07:37   #1
juliaa89
Raczkowanie
 
Avatar juliaa89
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 49
Question

kiedy moge sie zaczac opalac?


y,
__________________
Poznań moje miasto

Edytowane przez juliaa89
Czas edycji: 2007-08-02 o 09:51
juliaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 09:46   #2
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: kiedy moge sie zaczac opalac?

nie chce kłamać bo pewna nie jestem na 100% tego co powiem ale minimum 6misiecy wczesniej musiałabyś zrezygnować z hormonów... bo one po odstawieniu są jeszcze przez pewien czas w organizmie....
uprzedzam że nie jestem pewna na 100% wiec moze poczekaj az sie ktos bardziej kompetentny wypowie
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 10:10   #3
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: kiedy moge sie zaczac opalac?

Nie chcę Cię do niczego namawiać, ale nie rezygnuj z tabletek tylko dlatego żeby się opalać. Też kocham słoneczko i nie mogę żyć bez jego promieni. Biorę tabletki od 10 m-cy, zaczęłam w lipcu tamtego roku i normlanie korzystałam w tamte wakacje (w lipcu, sierpniu a nawet wrześniu) z kąpieli słonecznej. Zaś teraz, gdy słonko jeszcze tak nie opala, zdecydowałam się iść parę razy na solarium (czego nigdy wcześniej nie robiłam! bo z natury mam oliwkową karnację i nie potrzebuję solarium. Jednakże chciałam ożywić nieco kolorek na wiosnę ). Wiem, że wszędzie piszą że leki światłoczułe (czyli min. anty) mogą powodować plamy podczas opalania. Nie wiem jaką masz z natury karnację. Jeśli raczej ciemniejszą to ja bym się nie obawiała niczego. Chyba że masz jasną cerę, skłonności np do piegów itp. to wtedy bym nie ryzykowała. Dodam, że jeśli masz jakieś drobne blizny np. po wyciśniętym syfku czy coś w tym rodzaju, to być może z tego powstać ciemniejsza plamka. A te palmy od tabletek to faktycznie są ciężko usuwalne, to nagormadzona melanina w danym miejscu. Ale są na to jakieś sposoby podobno. Nie wiem, nie chcę Cie namawiać. Pisze tylko co uważam. Jeśli chodzi o mnie to nie zrezygnuję z tabletek na czas wakacji i będę leżeć w słonku bo to kochaaaam Dodam, że mam wiele koleżanek, które stosują anty i korzystają z solarium. A nie mają takiej karnacji jak ja więc można by powiedzieć że ryzykują.
Może zapytaj dla pewności ginekologa i np dermatologa? może ich zdanie jakoś wpłynie na Twoją decyzję. POZDRAWIAM
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 10:48   #4
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: kiedy moge sie zaczac opalac?

a ja dodam że przebarwienia i plamy mogą pojawić się dopiero po jakimś czasie,nawet po kilku latach.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.