studiować MATEMATYKE ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 11:46   #1
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465

studiować MATEMATYKE ??


Witam
Czy ktoras/ktorys z Was studiował badz studiuje matematyke.

Napiszcie czy jest ciezko i jak wam sie podobaja te studia.

Ja waham sie pomiedzy tym a Akademia Ekonomiczna. Troche sie boje ze nie dam rady bo jest po profilu humanistycznym, napiszcie co sądzicie ...

pozdrawiam
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:26   #2
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie
 
Avatar Alicja z Krainy Czarow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 360
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

matematyke na usiu?slabsza z matmy kolezanka wciaz tam studiuje matematyke nauczycielska wiec ciezko nie jest
to zalezy czy chcesz uczyc w gim/lo.jak tak to szlabym na us na nauczycielska.na teoretycznej nie masz za duzych szans(skoro jestes na humanie to matmy prawie wcale nie masz), na finansowej hm jak liczyc i finanse to polecam fir na ae.a na ae matma jest na poziomie uzaleznionym od wydzialu, to co robimy my w porownaniu z firem to niebo a ziemia(u nas wiecej kartkowek np ) ale skoro osoby po maturze z historii, geografii czy wosu zdaly( w wiekoszosci) w 1 terminie to nie jest ciezko.wkoncu to nie politechnika
Alicja z Krainy Czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:11   #3
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

maure z matmy zdalam zobaczymy na ile procent juz niedlugo.
myslalm o tym zeby isc na uś na finansowa i osobno zrobic sobie na wszelki wypadek kurs pedagogiczny zeby moc uczyc w szkole (gdybym po finansowej nic innego nie znalazla)

a na fir nie ma duzo regulek? bo za tym nie przepadam ..;/ wolalabym wiecej liczyc..
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:52   #4
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie
 
Avatar Alicja z Krainy Czarow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 360
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

liczyc to na us na ae na kazdym wydziale sa przedmioty typowo ekonomiczne czyli regulki i inne humanistyczne bzdety.tez wole liczycale nie chcialam ryzykowac nauczycielskiej^^
Alicja z Krainy Czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 11:05   #5
Wyindywidualizowana
Raczkowanie
 
Avatar Wyindywidualizowana
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 441
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

No to ja się dołanczam do wąku. Zastanawiam się między matematyką finansową na UŚ, finansami i achunkowością na AE, matematyką w finansach na PŚ. I czym więcej myśle tym mniej wiem. W liceum uczyłam się matematyki na rozszerzeniu. Jak myślicie po której uczelni mam największe szanse na dobrze płatną pracę?
__________________

Wyindywidualizowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 08:59   #6
Lilitka
Raczkowanie
 
Avatar Lilitka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

Cytat:
Napisane przez hania207 Pokaż wiadomość
Napiszcie czy jest ciezko i jak wam sie podobaja te studia.
Studia raczej dla osób które bardzo lubią ten przedmiot i mają go w jednym paluszku niz dla osób które nie mogą sie zdecydować na co iść. Niestety nie można ich olewać i nie chodzić bo ciężko nadrobić, przynajmniej na dziennych[ przechodziłam matematyke nauczycielską na Akademii Pedagogicznej w Krakowie ]
Jeśli ktoś się nie widzi w roli nauczycielki po takich studiach to trzeba wybrać matematyke z czymś
__________________
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej


Lilitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 10:59   #7
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

matematyka nauczycielska jest bardzo prosta. są tylko podstawowe przedmioty, takie wprowadzenia. dużo jest typu 'geometria szkolna' czyli to, czego się uczyłaś w liceum, gimnazjum - to, czego będziesz uczyć dzieci. ale czy chcesz być nauczycielką? jeśli nie, to matma [ja akurat studiuję finansową i jako I eksperymentalny rocznik, mieliśmy chyba wszystkie przedmioty z matmy zwykłej + nowe finansowe] jest cholernie trudna ;] ja jestem nią bardzo zmęczona.
przede wszystkim matematyka na studiach to nie liczenie jak w liceum. to mnóstwo teorii i głownie zadania polegają na dowodzeniu czegoś. dowodzeniu nie za pomocą cyferek, ale różnych literek ;] korzystając z własności jakichś definicji czy twierdzeń.
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 11:15   #8
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

myslałam nad nauczycielska i wlasnie finansowa
te przedmioty jak pisałaś z matmy zwykłej to te ktore sa na teoretycznej czy te z nauczycielskiej ?

chyba troche zamieszałam ..
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 13:34   #9
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

Cytat:
Napisane przez hania207 Pokaż wiadomość
myslałam nad nauczycielska i wlasnie finansowa
te przedmioty jak pisałaś z matmy zwykłej to te ktore sa na teoretycznej czy te z nauczycielskiej ?

chyba troche zamieszałam ..
z teoretycznej na nauczycielskiej jest naprawdę łatwo. ale też zbyt wielu dróg Ci nie otwiera. jak chcesz się pomęczyć i jesteś ambitna - koniecznie finansowa
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 18:57   #10
karolinka_87
Rozeznanie
 
Avatar karolinka_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 796
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

Cytat:
Napisane przez okihh Pokaż wiadomość
matematyka nauczycielska jest bardzo prosta. są tylko podstawowe przedmioty, takie wprowadzenia. dużo jest typu 'geometria szkolna' czyli to, czego się uczyłaś w liceum, gimnazjum - to, czego będziesz uczyć dzieci. ale czy chcesz być nauczycielką? jeśli nie, to matma [ja akurat studiuję finansową i jako I eksperymentalny rocznik, mieliśmy chyba wszystkie przedmioty z matmy zwykłej + nowe finansowe] jest cholernie trudna ;] ja jestem nią bardzo zmęczona.
przede wszystkim matematyka na studiach to nie liczenie jak w liceum. to mnóstwo teorii i głownie zadania polegają na dowodzeniu czegoś. dowodzeniu nie za pomocą cyferek, ale różnych literek ;] korzystając z własności jakichś definicji czy twierdzeń.
Cytat:
Napisane przez okihh Pokaż wiadomość
z teoretycznej na nauczycielskiej jest naprawdę łatwo. ale też zbyt wielu dróg Ci nie otwiera. jak chcesz się pomęczyć i jesteś ambitna - koniecznie finansowa
w życiu większych bzdur nie słyszałam..
idąc na matematykę nauczycielską oprócz np. analizy matematycznej, matematyki dyskretnej, algebry, topologii, rachunku prawdopodobieństwa czy statystyki masz dodatkowo do zaliczenia takie przedmioty jak: psychologia, pedagogika, emisja głosu, etyczne aspekty roli zawodu nauczyciela i oczywiście dydaktyka matematyki.
tak jak na finansowej są przedmioty typowo do finansowej, tak i na nauczycielskiej typowo dla nauczyciela...
ja kończe III rok matematyki z informatyką- spec. nauczycielska i nie powiedziałabym, ze jest łatwiej niż na jakiejkolwiek innej matematyce.
koleżanka jest w ogromnym błędzie mówiąc że na nauczycielskiej jest 'geometria szkolna'. ja kończąc VI semestr miałam geometrie elementarną i różniczkową, której w szkole raczej nie znajdziemy.

EDIT: aha.. no i oczywiście praktyki.. na nauczycielskiej robisz je w szkole ja, ponieważ byłam na matematyce z informatyką, musiałam robić i z mamematyki i z informatyki.. bardzo miło wspominam

Edytowane przez karolinka_87
Czas edycji: 2009-06-26 o 19:02
karolinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 20:24   #11
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

Cytat:
Napisane przez karolinka_87 Pokaż wiadomość
w życiu większych bzdur nie słyszałam..
idąc na matematykę nauczycielską oprócz np. analizy matematycznej, matematyki dyskretnej, algebry, topologii, rachunku prawdopodobieństwa czy statystyki masz dodatkowo do zaliczenia takie przedmioty jak: psychologia, pedagogika, emisja głosu, etyczne aspekty roli zawodu nauczyciela i oczywiście dydaktyka matematyki.
tak jak na finansowej są przedmioty typowo do finansowej, tak i na nauczycielskiej typowo dla nauczyciela...
ja kończe III rok matematyki z informatyką- spec. nauczycielska i nie powiedziałabym, ze jest łatwiej niż na jakiejkolwiek innej matematyce.
koleżanka jest w ogromnym błędzie mówiąc że na nauczycielskiej jest 'geometria szkolna'. ja kończąc VI semestr miałam geometrie elementarną i różniczkową, której w szkole raczej nie znajdziemy.

EDIT: aha.. no i oczywiście praktyki.. na nauczycielskiej robisz je w szkole ja, ponieważ byłam na matematyce z informatyką, musiałam robić i z mamematyki i z informatyki.. bardzo miło wspominam

ja mówię ze swojego doświadczenia. u mnie na uczelni jak ktoś sobie nie radzi na innej matmie, przechodzi na nauczycielską. mało tego - u nas jest to od razu 'nauczanie matematyki i informatyki', jeden przedmiot. a to już świadczy o tym, że nie może to być nie wiadomo jaki stopień wtajemniczenia.
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-26, 22:07   #12
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

dziewczyny a moge wiedziec gdzie studiujecie ?
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 23:30   #13
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

Cytat:
Napisane przez hania207 Pokaż wiadomość
dziewczyny a moge wiedziec gdzie studiujecie ?
ja na Uniwersytecie..

tak naprawdę matma to matma, zawsze jest dla ambitnych. tylko musisz sama stwierdzić, co chcesz robić, bo wiadomo nauczycielska to uczenie innych w szkołach. dla mnie to jest niewdzięczne zajęcie, bo uczniowie nigdy nie doceniają nauczycieli, tylko traktują jak zło konieczne i na ten temat już wiedzy nie mam, ale wydaje mi się, że po tym kierunku nic więcej robić nie możesz, nie masz możliwości manewru. a pierwszy pomysł nie zawsze jest trafiony, fajnie gdy ten kierunek studiów potem nie uziemia Cię, ale daje możliwości w różnych kierunkach.
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 10:32   #14
karolinka_87
Rozeznanie
 
Avatar karolinka_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 796
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

ja również na uniwersytecie.
Haniu powiem Ci tak. ja kończąc ten kierunek na pewno nie zostanę nauczycielką. Nie zostanę, bo po prostu się do tego nie nadaje. Na szczęście kończąc licencjat, mam możliwość wybrania dowolnej specjalizacji na studiach magisterskich. Nie mam pojęcia co jeszcze zrobię, do września mam jeszcze trochę czasu. Dlatego moja rada dla Ciebie jest taka- jak masz możliwość to wybierz studia dwu etapowe (licencjat + magister), żebyś w razie czego miała możliwość zmiany specjalizacji
karolinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 14:40   #15
kroopkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

Witam serdecznie
Mam podobny problem, jak hania207...
Właśnie zaczęłam III klasę technikum ekonomicznego, mam w całym, 4-letnim cyklu nauczania, tylko 10 godzin matematyki, na poz. podstawowym. Ale dużo czasu poświęcam na matmę w domu, rozwiązuję praktycznie wszystkie zadania z podręcznika, przerabiam rozszerzenie, bo zamierzam podejść do rozszerzonej matury.
Chciałabym studiować matematykę, zastanawiam się poważnie nad nauczycielską, lubię tłumaczyć i w opinii osób, którym zdarzyło się skorzystać z mojej pomocy, potrafię to robić.
Ale mam mętlik w głowie, bo nie wiem, czy dam sobie radę, tym bardziej, że na różnych forach jest mnóstwo sprzecznych opinii. Kilkakrotnie jednak spotkałam się ze zdaniem, że matematyka na studiach nie ma praktycznie nic wspólnego z tą w szkole średniej...
Bardzo Was proszę o pomoc, o doradzenie i Wasze opinie- to dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam
kroopkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 14:49   #16
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

witaj
juz zapomnialam ze załozyłam kiedys taki wątek, wyswietlił mi sie w subskrypcjach

ponad rok temu wahałam sie nad wyborem AE a matematyki na uniwersytecie. Zaryzykowałam, a teraz jestem szcześliwa i dumną studentką (od października II roku) nie powiem na poczatku było mi bardzo ciężko i cały czas balam sie ze gdzies nie podołam, ale na szczescie to juz dawno mineło. Trzeba wierzyc w siebie!

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kroopkaa Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Mam podobny problem, jak hania207...
Właśnie zaczęłam III klasę technikum ekonomicznego, mam w całym, 4-letnim cyklu nauczania, tylko 10 godzin matematyki, na poz. podstawowym. Ale dużo czasu poświęcam na matmę w domu, rozwiązuję praktycznie wszystkie zadania z podręcznika, przerabiam rozszerzenie, bo zamierzam podejść do rozszerzonej matury.
Chciałabym studiować matematykę, zastanawiam się poważnie nad nauczycielską, lubię tłumaczyć i w opinii osób, którym zdarzyło się skorzystać z mojej pomocy, potrafię to robić.
Ale mam mętlik w głowie, bo nie wiem, czy dam sobie radę, tym bardziej, że na różnych forach jest mnóstwo sprzecznych opinii. Kilkakrotnie jednak spotkałam się ze zdaniem, że matematyka na studiach nie ma praktycznie nic wspólnego z tą w szkole średniej...
Bardzo Was proszę o pomoc, o doradzenie i Wasze opinie- to dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam
zgadzam sie w 100%

a co do twoich rozterek to znam dziewczynę która po technikum ekonomicznym, studiuje teraz matematyke finansowa

ja jestem na specjalności nauczycielskiej, ale o przedmiotach stricte pedagogicznych nie moge jeszcze nic napisać, ponieważ dopiero od tego semestru sie zaczną

jeżeli naprawdę tego chcesz to próbuj . powodzenia!
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 10:48   #17
kroopkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

Dziękuję, Haniu, za odpowiedź. Wątek, owszem, dosyć dawno założony, ale idealnie mi pasuje
Podbudowałaś mnie psychicznie- bo właśnie najbardziej się obawiam tego, że nie dam rady, że to, że podoba mi się matematyka w szkole średniej (no, w podstawówce i gimnazjum też mi się podobała ) nie znaczy, że będę lubiła i umiała taką na studiach... A Ty dałaś radę na początku i teraz jesteś zadowolona Gratuluję!
Dziękuję, Tobie również życzę powodzenia- na II roku i w kolejnych latach
kroopkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 13:44   #18
niezdecydowanastudentka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 20
Dot.: studiować MATEMATYKE ??

a jeśli ktoś nigdy nie uczył się matematyki rozszerzonej poradzi sobie na takich studiach? dużo jest informatyki? ja mam do wyboru technologie chemiczną i matematyke na Polibudzie Krakowskiej, ale bardziej jestem przychylna do matematyki co myślicie? dużo jest teorii na studiach matematycznych? czy wszystko związane z matmą?
niezdecydowanastudentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.