Differin - mam dosyć - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-28, 15:12   #121
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Dot.: Differin - mam dosyć

Och miałam też 3 ogromne bolące krosty, z tych co to goją się około miesiąca. Ale tych kosmetyczka mi nie ruszała , powiedziała że dopiero jak dojrzeją to mam z nimi przyjść, ale w żadnym wypadku samemu nie wyciskać. No i goją się w dalszym ciągu...
__________________
www
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 17:53   #122
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

A mój zwycięzca w konkursie na największego pryszcza wszech czasów osiąga własnie apogeum, kawałek twarzy aż mnie ciągnie, tak to diabelstwo boli. Dlatego siedzę w szlafroku przed komputerem i sypię złotymi myślami na forum o urodzie Przynajmniej wy mnie nie widzicie
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 07:47   #123
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Dzisiaj znowu załamka. Z prawej strony rosną mi kolejne trzy sztuki, a w dodatku lewa strona, którą już tak się cieszyłam, znowu zaczyna mi wywalać. Bo były tam zaskórniki, które widzę, że pęcznieją i będą się zmieniały w ropne pryszcze. Jeśli każdy zaskórnik będzie w ten sposób dojrzewał, i to w tak długim okresie, to to leczenie potrwa jeszcze parę miesięcy Czasami już nie mam siły.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 08:33   #124
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Differin - mam dosyć

Słuchajcie, tak sobie czytam te wszystkie posty o Differinie, i czytam, i te wszystkie zmagania , i te skargi i tak dochodzę do wniosku, że ja to jestem jakieś monstrum No bo tak:

- najpierw jaką mam cerę: tłustą, na trądzik zaskórnikowo - grudkowy leczę sie od 3 lat. W praktyce wygląda to tak, że mam zaskórniki, wielkie bolące ropne "wulkany" wyskakują mi w okolicach czoła, nosa i na brodzie, ale rzadko (raz na 2-3 miesiące). Ogólnie świcę się jak lapmpa chwilę po umyciu, a policzki mam takie normalne,
- miałam dwie kuracje kwasami (dermatolog mi lunęła nimi po twarzy ), w odstępie roku: przed stosowałam Zineryt, metronidazol, kuracja kwasami, potem jakieś kremy zapychające (dermatolog - idiotka ;( ), zmieniłam lekarza, znów miałam kwasy, i teraz tak: Summamed doustnie (raz na tydzień przez 2 miesiące), na dzień: Effaclar K, Differin żel, filtry, ewentualnie makijaż, a na noc: Differin krem i Dalacin T na zmiany. Czyli ja stosuję Differin nie co kilka dni, nie raz dziennie, ale dwa razy dziennie !!

I nic. Słuchajcie nic, naprawdę. To znaczy może tak:nic mnie nie piecze, nic mi nie wyskakuje, po prostu jest idealnie. Differin zaczęłam stosować na tydzień po kuracji kwasami (czyli na tą skórkę cieniutką wrażliwą, łuszczącą się ) i ... chciałam z niego zrezygnować , bo nie widziałam żadnych efektów: ani mnie nie zapiekło, ani mnie nie oziębiło, ani NIC Lekko wysuszyło, ale ... no dobrze, wysuszyło mnie elegancko i byłam bardzo zadowolona (w końcu mam suchą skórę ! Hurra ! ). Wszystkie kratery, zaskórniki i inne paskudztwa wyciągnęły mi kwasy, więc Differin nie miał co wyciągać. chciałam przestać go stosować, tak jak Wy miałam go juz odstawić, ale ...
Dopiero Pani doktor mnie uświadomiła, że na działanie Differinu trzeba poczekać 9byłam przyzwyczajona do bardzo szybkiego działania kwasów i innych mazideł), a u mnie ma działać przeciwzapalnie.
To czekałam

No i tak go sobie stosowałam i stosuję rano i wieczorem, i bardzo się cieszę, że nie przestałam go stosować i tak: buźkę mam śliczną (już się nie przetłuszcza, zaskórników prawie nie mam (na czole mi troszkę zostało, ale juz jestem umówiona na likwidację z Panią Doktor), kratery wyskakują mi tylko przed okresem w liczbie 1 lub góra 2 (biorę Diane, ale cóż - to za mało ), Differin mi pięknie wyregulował gospodarkę sebum, "ukoił" mi twarz (właśnie to działanie przeciwzapalne) ...

I tak czytam Was dziewczyny, czytam i mi was strasznie żal , że tak Wam wyskakują różne rzeczy po Differinie No ale po sobie widzę, że naprawdę nie warto przerywać kuracji tak ot, samemu sobie. Jeśli taka jest Wasza reakcja na Differin, to dobrze - znaczy że działa ! Differin wam to wyciąga na wierzch, a lekarz potem powinien przepisać lekarstwa które to zlikwidują całkowicie ...

Trzymam kciuki za Was
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 10:32   #125
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Differin - mam dosyć

Szugaj fajnie ze Ci nie wyskakuje nic, widzisz to sytuacja całkowicie indywidualna...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 19:00   #126
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
I tak czytam Was dziewczyny, czytam i mi was strasznie żal , że tak Wam wyskakują różne rzeczy po Differinie No ale po sobie widzę, że naprawdę nie warto przerywać kuracji tak ot, samemu sobie. Jeśli taka jest Wasza reakcja na Differin, to dobrze - znaczy że działa ! Differin wam to wyciąga na wierzch, a lekarz potem powinien przepisać lekarstwa które to zlikwidują całkowicie ...

Trzymam kciuki za Was
O, jak ja bym chciała, żeby moja twarz wyglądała juz jak twoja... Niestety, wygląda na to, że te moje zanieczyszczenia siedzą naprawdę głęboko i długo jeszcze będzie trwało to wyciąganie.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 01:26   #127
anecikk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 175
Dot.: Differin - mam dosyć

ehh u mnie to samo.... pocieszam
sie tym ze juz gorzej byc nie moze i ze moze byc juz tylko lepiej jedyne co jest dobre w tym wysypie to ze nie mam az tylu wielkich bolacych wulkanow, tylko mniejsze krosty... tym razem pojawia sie wulkan na czole to chyba dlatego ze okres juz blisko ale dobre i to, przynajmniej znak ze to diabelstwo dziala uff mam nadzieje ze na swieta juz nie bede wstydzila sie pokazywac ludziom....
__________________
"A wise girl listens but doesn't believe
kisses but doesn't fall in love
and leaves before she's left"
Marilyn Monroe
anecikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-31, 06:50   #128
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez anecikk Pokaż wiadomość
uff mam nadzieje ze na swieta juz nie bede wstydzila sie pokazywac ludziom....
U mnie to chyba dopiero będą święta wielkanocne

Mam pytanie do naszej specjalistki Emilii
Jak już będą przymrozki i mrozy, to czym smarować twarz na dzień? W tej chwili używam Physiogel-kremu, mam poza tym Iwostin (intensywny o przedłużonym działaniu), ale to kremy nawilżające. Aha, na dzień smaruję żuchwę Duakiem. Co będzie dobre i ochronne, a nie gryzło się z Duakiem?
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 07:03   #129
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

I jeszcze jedno pytanie - może glupie.
Co z wysiłkiem fizycznym? Przez te kłopoty z twarzą przestałam cokolwiek robić, a pupa rośnie
Po pierwsze, czy mogę uprawiać jakiś sport podczas kuracji antybiotykowej? Po drugie, czy intensywne pocenie nie zaszkodzi mojej zmasakrowanej buzi?
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 12:36   #130
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Mam pytanie do naszej specjalistki Emilii
Jak już będą przymrozki i mrozy, to czym smarować twarz na dzień? W tej chwili używam Physiogel-kremu, mam poza tym Iwostin (intensywny o przedłużonym działaniu), ale to kremy nawilżające. Aha, na dzień smaruję żuchwę Duakiem. Co będzie dobre i ochronne, a nie gryzło się z Duakiem?
a czy ten kremik iwostinu jest z filtrami? nawilzający moze jak najbardziej byc, bo praktycznie kazdy krem nawilza tylko zima chodzi o to ze by były w nim jeszcze lipidy i emolienty ktore otula cere w mrozach, tego iwostinu akurat nie mialam, ale jesli ma filtry to taki krem musisz nalozyc w ilosci 2ml na sama twarz wiec duzo i nie ma mozliwosci wchłoniecia wiec jest warstewka, przy cerach suchych ten krem moze okazac sie za lekki, oczwsicie proponuje np iwostin 50 , jelsi lubujesz sie w iwostinach to krem tłusty, ale jesli nei masz tendencji do zapychania, zobacz na wątek kremy na zime , czy cos takiego taki watek zbiorczy na 1 czy 2 stronie, tam jest wiele propozycji, ale moja to serum lub krem z wit c na to filtry w odpowiedniej ilosci i jest dobrze
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 12:39   #131
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
I jeszcze jedno pytanie - może glupie.
Co z wysiłkiem fizycznym? Przez te kłopoty z twarzą przestałam cokolwiek robić, a pupa rośnie
Po pierwsze, czy mogę uprawiać jakiś sport podczas kuracji antybiotykowej? Po drugie, czy intensywne pocenie nie zaszkodzi mojej zmasakrowanej buzi?
ale smarujesz sie antybiotykiem tak? mozesz uprawiac sport, cwizyc bedziesz wiecozrami wnioskuje wiec mozesz przemyc twarz tonikiem, spocic sie , oczywscic twarz i nastepnie polozyc differin i nic sie nei stanie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-31, 13:33   #132
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
a czy ten kremik iwostinu jest z filtrami? nawilzający moze jak najbardziej byc, bo praktycznie kazdy krem nawilza tylko zima chodzi o to ze by były w nim jeszcze lipidy i emolienty ktore otula cere w mrozach, tego iwostinu akurat nie mialam, ale jesli ma filtry to taki krem musisz nalozyc w ilosci 2ml na sama twarz wiec duzo i nie ma mozliwosci wchłoniecia wiec jest warstewka, przy cerach suchych ten krem moze okazac sie za lekki, oczwsicie proponuje np iwostin 50 , jelsi lubujesz sie w iwostinach to krem tłusty, ale jesli nei masz tendencji do zapychania, zobacz na wątek kremy na zime , czy cos takiego taki watek zbiorczy na 1 czy 2 stronie, tam jest wiele propozycji, ale moja to serum lub krem z wit c na to filtry w odpowiedniej ilosci i jest dobrze
Dziekuję Ja mam cerę wrażliwą, już w tej chwili robią mi się na policzkach czerwone łuszczące się plamy, nie wiem, czy to od kremów nawilżających, kiedy wychodzę rano na przymrozek, czy od Differinu, który być może w nocy nieświadomie przenoszę sobie na policzki. W każdym razie zawsze w zimie miałam problemy z wysuszoną, bolącą skórą. W takim razie zajrzę do wątku o kremach na zimę i znajdę coś niezapychającego, może półtłustego?
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 13:34   #133
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
ale smarujesz sie antybiotykiem tak? mozesz uprawiac sport, cwizyc bedziesz wiecozrami wnioskuje wiec mozesz przemyc twarz tonikiem, spocic sie , oczywscic twarz i nastepnie polozyc differin i nic sie nei stanie
Biorę tetracyklinę doustnie.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 14:20   #134
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez Pleple Pokaż wiadomość
O, jak ja bym chciała, żeby moja twarz wyglądała juz jak twoja... Niestety, wygląda na to, że te moje zanieczyszczenia siedzą naprawdę głęboko i długo jeszcze będzie trwało to wyciąganie.
Jak mnie Pani Doktor zalała kwasami to też myślałam, że nie wytrzymam: łuszczenie, kratery, wieeelkie bolące ropne pryszcze ... Dlatego tak dobrze Was rozumiem jak czytam i bardzo współczuję, bo pamiętam jak to było ... Załatwiłam sobie nawet zwolnienie na uczelni, żeby nie musieć wychodzić z domu wtedy ..

Ale naprawdę warto, dla efektu po Pozdrawiam i trzymaj się
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:16   #135
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Differin - mam dosyć

aha, Ple ple pamietaj ze cisnienie moze CI skoczycwiec ostroznie z Cwiczenami, ale mozna
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:31   #136
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale naprawdę warto, dla efektu po Pozdrawiam i trzymaj się
Dziękuję za wsparcie Oprócz momentów załamania, jakoś się trzymam.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:32   #137
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
aha, Ple ple pamietaj ze cisnienie moze CI skoczycwiec ostroznie z Cwiczenami, ale mozna
Od czego? Antybiotyków? O kurczę, to niedobrze, ja i bez tego jestem nadciśnieniowcem. Już się leczyłam na nadciśnienie.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 16:19   #138
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Differin - mam dosyć

znaczy to jest działanie takie uboczne , ale ostrzegam Cie bo jak jestes nadcisnieniowcem to tetrecyklina moze dzialac podwyższajac cisnienie, czy wpływac na serce zmieniajac jego rytm, oczywscie to rzadko ale zebys wiedziala i uwazłała
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 19:25   #139
Peggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: Differin - mam dosyć

Cześć Czytam tak sobie Wasze posty dziewczyny i myślę, że możecie mi pomóc, bo do lekarzy straciłam całkowicie zaufanie. A od 5 lat leczę trądzik, który nie jest może jakiś megastraszny, ale ciągle JEST. W dodatku towarzyszy mu okropnie zanieczyszczona skóra. Ostatni masakryczny wysyp miałam latem i poszłam do pani dermatolog, która stwierdziła.... "no jest trądzik" i przepisała zineryt :/ W każdym razie trochę udało mi się zaleczyć kryzys i teraz postanowiłam iść do dermatolog, która leczyła mnie kiedyś chyba prawie 2 lata. Ona popatrzyła na mnie przez lupę i powiedziała, że mam ogromnie zanieczyszczoną skórę, mnóstwo zaskórników i muszę chodzić do kosmetyczki. Próbowałam jej wytłumaczyć, że kiedy mnie wcześniej leczyła też poleciła kosmetyczkę, do której chodziłam przez rok, ale mało to dawało, było jak blędne koło. Ale ona się uparła - kosmetyczka to jedyne rozwiązanie, a kwasy (o których wspomniałam) mogę ewentualnie stosować równolegle z oczyszczaniem.

No i postanowiłam, że muszę sama coś z tym zrobić. Chcę się skupić właśnie na zaskórnikach i grudkach. Właściwie moja jedyna przygoda z kwasami to parę próbek Effeclaru, który nie wywołał żadnych efektów typu pieczenie itp., więc nie wiem czy nie jest za słaby Potrzebuję mocnego arsenału, Brevoxyl też nie pomaga. Poradźcie mi dziewczyny, co lepiej wypróbować na początku: Glyco A, Differin, Zorac? Jak nie sprzedadzą mi bez recepty, to będę błagać na kolanach, jestem gotowa na wiele

Pozdrawiam i powodzenia z tymi koszmarami
Peggy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-31, 19:53   #140
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Dzięki, Emilio!

Peggy, dziwna trochę ta dermatolog, że cię odsyła do kosmetyczki. Może idź do innego lekarza?
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 00:49   #141
anecikk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 175
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez Peggy_ Pokaż wiadomość
Poradźcie mi dziewczyny, co lepiej wypróbować na początku: Glyco A, Differin, Zorac? Jak nie sprzedadzą mi bez recepty, to będę błagać na kolanach, jestem gotowa na wiele
ja tam bym jednak radzila zmienic lekarza i nie probowac samej dobierania lekow, ale przeciez inny <normalny> dermatolog moze ci wskazac cos co ci lepiej pomoze......
__________________
"A wise girl listens but doesn't believe
kisses but doesn't fall in love
and leaves before she's left"
Marilyn Monroe
anecikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 08:47   #142
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Boże... Dzisiaj kolejny gigant w rozkwicie, a do tego zszedł mi jeden duży strup, a po nim dołek!! Super, wielki dzięki za takie lekarstwo, przez które będę miała blizny!
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 12:14   #143
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Boże... Dzisiaj kolejny gigant w rozkwicie, a do tego zszedł mi jeden duży strup, a po nim dołek!! Super, wielki dzięki za takie lekarstwo, przez które będę miała blizny!
ale jak sie wszystko uciszy to differin bedzie tez na blizny dzialac
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 12:20   #144
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Cześć Czytam tak sobie Wasze posty dziewczyny i myślę, że możecie mi pomóc, bo do lekarzy straciłam całkowicie zaufanie. A od 5 lat leczę trądzik, który nie jest może jakiś megastraszny, ale ciągle JEST. W dodatku towarzyszy mu okropnie zanieczyszczona skóra. Ostatni masakryczny wysyp miałam latem i poszłam do pani dermatolog, która stwierdziła.... "no jest trądzik" i przepisała zineryt :/ W każdym razie trochę udało mi się zaleczyć kryzys i teraz postanowiłam iść do dermatolog, która leczyła mnie kiedyś chyba prawie 2 lata. Ona popatrzyła na mnie przez lupę i powiedziała, że mam ogromnie zanieczyszczoną skórę, mnóstwo zaskórników i muszę chodzić do kosmetyczki. Próbowałam jej wytłumaczyć, że kiedy mnie wcześniej leczyła też poleciła kosmetyczkę, do której chodziłam przez rok, ale mało to dawało, było jak blędne koło. Ale ona się uparła - kosmetyczka to jedyne rozwiązanie, a kwasy (o których wspomniałam) mogę ewentualnie stosować równolegle z oczyszczaniem.

przy problemach z tradzikiem oczysczanie nie jest wskazane, kazdy ma zaskorniki, a oczyszczac czasami to fajnie sie jest z tym ze jak piszesz powraca, tak. przed jakims wyjsciem jesli dobrze zrobione to ok,ale przy mocno zanieczyszcz skorze to wlasnie kwasy proponowalabym , a leczylas sie czyms jeszcze oprocz zinerytu?


Cytat:
No i postanowiłam, że muszę sama coś z tym zrobić. Chcę się skupić właśnie na zaskórnikach i grudkach. Właściwie moja jedyna przygoda z kwasami to parę próbek Effeclaru, który nie wywołał żadnych efektów typu pieczenie itp., więc nie wiem czy nie jest za słaby Potrzebuję mocnego arsenału, Brevoxyl też nie pomaga. Poradźcie mi dziewczyny, co lepiej wypróbować na początku: Glyco A, Differin, Zorac? Jak nie sprzedadzą mi bez recepty, to będę błagać na kolanach, jestem gotowa na wiele
jescze jedno, jelsi masz uwarunkowane genetycznie rozszerzone pory to zanieczyszczac Ci sie moga i tak i zlikwidowanie tego defektu bedzie niemozliwe, jednynie przymkneicie na tyle ile sie da.
glyco a mogło by dac efekty ale proponowalabym oprocz kwasow AHA , kwasy BHA , te drugie dopiero maja mozliwosc przenikania przez łój


zniem dermatologa, a moze chodzilo dermatologowi o oczyszczanie kawitacją, ultradziwiekami? moze wcale nie o manualne?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:16   #145
Peggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez Pleple Pokaż wiadomość
Peggy, dziwna trochę ta dermatolog, że cię odsyła do kosmetyczki. Może idź do innego lekarza?
Cytat:
Napisane przez anecikk Pokaż wiadomość
ja tam bym jednak radzila zmienic lekarza i nie probowac samej dobierania lekow, ale przeciez inny <normalny> dermatolog moze ci wskazac cos co ci lepiej pomoze......
Problem w tym, że byłam już u tylu dermatologów Obskoczyłam przychodnie z 3 dzielnic Miałam też 2 razy akupunkturę, ale za każdym razem wracało

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
a leczylas sie czyms jeszcze oprocz zinerytu?
"Coś" to trochę źle powiedziane, bo bardzo dużo tego było

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
jescze jedno, jelsi masz uwarunkowane genetycznie rozszerzone pory to zanieczyszczac Ci sie moga i tak i zlikwidowanie tego defektu bedzie niemozliwe, jednynie przymkneicie na tyle ile sie da.
glyco a mogło by dac efekty ale proponowalabym oprocz kwasow AHA , kwasy BHA , te drugie dopiero maja mozliwosc przenikania przez łój
Wiem, że mam taką skórę i taka już zostanie. A co proponowałabyś z kwasami BHA?

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
zniem dermatologa, a moze chodzilo dermatologowi o oczyszczanie kawitacją, ultradziwiekami? moze wcale nie o manualne?
Na pewno o manualne, bo mówiłam jej o tym, że może lepsze byłyby ultradźwięki albo jakiś peeling chemiczny. A ona na to, że to wszystko jest przeznaczone do skóry takiej jak moja i że może mi dać numer do szpitala w Wrocku, gdzie robią złuszczanie TCA, ale to wszystko jedynie ROWNOCZEŚNIE z klasycznym oczyszczaniem :/ Problem jest niestety taki, że na razie nie mogę sobie pozwolić na takie zabiegi, tymbardziej że na 3 się z pewnością nie skończy. Chodzi oczywiście o kasę
Peggy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 22:10   #146
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
ale jak sie wszystko uciszy to differin bedzie tez na blizny dzialac
Dziękuję, Emilio... Mam nadzieję, że tak będzie. W piątek idę do dermatologa, zobaczymy, co mi powie. Ale przypuszczam, że nic nowego, sama widzę, że smarowanie Differinem powinno trwać dalej, skoro ciągle mi wywala.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 18:43   #147
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Differin - mam dosyć

tak to nei jest kwesita miesiaca czy 2 niestety ciekawe co powie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 18:56   #148
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

I tak mam wrażenie, że mimo wszystko jest odrobinę lepiej. Albo znowu mam dwudniową przerwę między jednym a drugim wysypem. Już nie raz przeżywałam takie chwile euforii
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 10:13   #149
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Differin - mam dosyć

no a cwiczysz?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 17:24   #150
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Differin - mam dosyć

Nie ćwiczę, bo z kolei teraz zaczyna mnie jakieś przeziębienie łapać.
Byłam dzisiaj u dermatolog, obejrzała mnie i chciała przepisać Izotek. Czyli jest źle. Chociaż minimalna poprawa jest, ale doktor powiedziała, że oczekiwała zdecydowanej poprawy, a takiej nie ma. Ale potem zastanowiła się i stwierdziła, że skoro biorę Diane od niecałych 2 m-cy, to da jeszcze szansę poprzedniemu leczeniu. Czyli Duac, Differin i tetracyklina. Jestem strasznie przygnębiona. I boję się tego Izoteku.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.