Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-21, 11:19   #1
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250

Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?


Niestety to u mnie rodzinne . Mam krótkie włosy i nie chce ich zapuszczać , ale po umyciu lub najbardziej rano budzę się z szopą na głowie. Z tyłu zawsze mi coś sterczy ,z boku to samo, wszystkie są ''uniesione''. Pianka nie działa, lakier nie działa, jedynie nasilniejszy żel i guma -ale od tego mam łupież i kółko się zamyka


Czy jest jakiś sprawdzony sposób na zmiękczęnie włosów ? Szampon ,odżywka? Czy może to też wina wody ? (mam b.twardą )
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 14:40   #2
_Blacky_
Raczkowanie
 
Avatar _Blacky_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 302
Dot.: Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?

Myślę, że twarda woda ma duży wpływ na włosy. Schauma z kiwi podobno zmiękcza wodę. Ja mam bardzo miękkie włosy po odżywce Kallos al latte (do kupienia w sklepach fryzjerskich lub na allegro) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-wlosow.htm
oczywiście nie wiadomo jak zadziałałaby na Ciebie. Może po prostu masz bardzo grube włosy? Wtedy ciężko będzie je zmiękczyć. Być może też używasz złych pianek/lakierów - przeszukaj KWC może znajdziesz coś lepszego.
_Blacky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 15:25   #3
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?

Dzięki.
Sprawdzę ten szampon i odżywkę
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 21:53   #4
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?

Też mam sztywne druty Obecnie moim ulubionym sposobem na ich ujarzmienie jest trwała Robią się podatne na układanie, dają się upinać itd i ogólnie kocham loczki. Ale to tak na marginesie ;]
Jedwab i odżywki z jedwabiem są super, zmiękczają, tylko sprawdź skład żeby miał coś oprócz chemii.
A na poranne irokezy moczyłam włosy spryskiwaczem do kwiatków (z wodą!) - wyschnie szybko. W to jedwabek albo odżywka bez spłukiwania jakaś kremowa i często samo to wystarczyło, jak się kosmyk jeszcze opierał to go spinką aż do samego wyjścia z domu.
Jeśli masz podobne włosy do moich to największą robotę zrobi dobre regularne cięcie i odżywki - wtedy słuchają się same
__________________
Falowana!


Edytowane przez AjriszMarta
Czas edycji: 2010-10-22 o 21:54
AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 22:01   #5
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Też mam sztywne druty Obecnie moim ulubionym sposobem na ich ujarzmienie jest trwała Robią się podatne na układanie, dają się upinać itd i ogólnie kocham loczki. Ale to tak na marginesie ;]
Jedwab i odżywki z jedwabiem są super, zmiękczają, tylko sprawdź skład żeby miał coś oprócz chemii.
A na poranne irokezy moczyłam włosy spryskiwaczem do kwiatków (z wodą!) - wyschnie szybko. W to jedwabek albo odżywka bez spłukiwania jakaś kremowa i często samo to wystarczyło, jak się kosmyk jeszcze opierał to go spinką aż do samego wyjścia z domu.
Jeśli masz podobne włosy do moich to największą robotę zrobi dobre regularne cięcie i odżywki - wtedy słuchają się same

nie wiem czy jedwab to dobry pomysł mi nie pomógł,chociaz testowałam tylko biosilk...mam wrazenie ze było jeszcze gorzej ;/ ogólnie niektóre mają alkohol przez co po pewnym czasie jest gorzej niż było.
Ja ogólnie używam szamponu farmony,odżywki kallos placenta i po tej odżywce moje włosy są miękkie....natomiast po kallosie latte-któras z was pisała,miałam szorstkie włosy,ta odżywka zawiera proteiny które nie każde włosy tolerują
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 22:39   #6
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?

Śnieżka Biosilk się akurat popsuł, kilka lat temu był gęst i podobno skład miał lepszy. Obecnie mam NaturaSilk z Marion i jest niezły, troszkę lepszy skład chyba (więcej jedwabiu w jedwabiu). Mam na myśli że u mnie się sprawdza tylko po myciu.
Do odświeżania fryzu rano kremowe b/s, np z olejkami (mam teraz Gliss Kur Oil Nutritive i właśnie sprawdza się). Miałam też serum/krem do końcówek Joanna Rzepa i dobrze się sprawdza w trudnych warunkach (wakacje) ale nie przez dłuższy czas.
Prawda uniwersalna - każde włosy reagują inaczej ;]
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 12:39   #7
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?

Przetestowałam sposób mojej sąsiadki

Przed myciem nałożyłam trochę oliwki dla dzieci - wzięłam pierwszą lepszą z kiosku johnson'a . Po kilku minutach umyłam jak zwykle szamponem i... nie sterczą

Oby tylko nie zaczęły się przetłuszczać
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 09:07   #8
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?

Czyli oliwki ci służą ;D ale uważaj, oliwki dla dzieci nie są dobre na dłuższą metę. Lepiej kup sobie olejek - migdał, kokos, wybór jest wielki, albo weź z kuchni oliwę z oliwek albo olej dobrej jakości Np 1/3 szklanki oliwy z sokiem z cytryny (tak z łyżkę). Ja tak łagodzę podrażnienia skóry, ale też włosy są lepszej jakości, chociaż inaczej niż po silikonach Enjoy ;]
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 09:27   #9
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?

Czy dobrze myślę, że oliwki powodują przetłuszczanie ?
Sprobuję jeszcze z octem jabłkowym
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 10:19   #10
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?

Oliwka dla dzieci ma po prostu dodatkowe składniki które nie muszą być tolerowane przez skórę głowy i włosy bo nie do tego zostały wymyślone.
Czy przetłuszcza - źle zmyty olej powoduje tłuste włosy po tym nieudanym myciu Stosowany z umiarem (np. raz w tygodniu) nie powinien spowodować stałego przetłuszczania się skóry, bo olej ma dużo dobrego i reguluje pracę naskórka! Osobiście największe kluchy miałam po masce z jogurtu naturalnego
Jak chcesz znaleźć olejek idealny dla siebie poszperaj w wizażu albo w googlach za stroną o naturalnych składnikach. Z tego co pamiętam olej lniany polecany jest nawet przy trądziku (żywcem na twarz!) i pięknie się wchłania, a migdał czy jojoba dla atopowców. Wybór jest ogromny, może dlatego nie mogę się zdecydować
Jeszcze spróbować można odżywki WAX, jest dostępna w saszetkach (1 op=3zł na 2 użycia) więc nie ryzykuje się dużo. Raz użyłam, włosy były nieziemskie, gładkie i puszyste, niestety nie mogę przez alergię ale za kilka lat wrócę do Waxa
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 18:58   #11
C_M_O_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Czy jest jakiś działający (!) sposób na sztywne włosy?

moj sposób to stara wersja odżywki do włosów timotei avokado i brzoskwinia włosy po nim były mmmmmmmmmmmmmega miękkie a ten zapach warto wypróbować
C_M_O_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.