Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-16, 19:41   #3481
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Na Acne-Derm moja skóra nie reaguje w ogóle, może tylko przebarwienia, które złażą w sumie po wszystkim z cynkiem/kwasami etc, ale nawet smarowane w szale po kilkanaście razy dziennie pryszcze są obojętne na jego wdzięki, więc smarowanie dziur byłoby sztuką dla sztuki
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 11:51   #3482
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Lucjana19 Pokaż wiadomość
Na Acne-Derm moja skóra nie reaguje w ogóle, może tylko przebarwienia, które złażą w sumie po wszystkim z cynkiem/kwasami etc, ale nawet smarowane w szale po kilkanaście razy dziennie pryszcze są obojętne na jego wdzięki, więc smarowanie dziur byłoby sztuką dla sztuki
No i nic dziwnego, bo działanie Acne-Derm wlaśnie najszybciej widać przy przebarwieniach, a na dziurki potrzeba ok. 3 miesiące. Oczywiście jeśli nie jesteś przekonana to nie namawiam, a na innym wątku dziewczyny wlaśnie dziurki kurują Triacnealem. Poczytaj i podejmij decyzję
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 13:04   #3483
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Zdaję relację z pola bitwy.

Przypominam: zorac stosowany od początku stycznia b.r. przeciwzaskórnikowo (zaskórniki głównie zamknięte); acz działanie przeciwzmarszczkowe mile widziane.

Nie chcę zapeszać, ale chyba w końcu zaczyna być lepiej Może przyczynił się do tego krem z zsk z kwasem LHA, który zaczęłam stosować na zmianę z zorackiem. W każdym razie: nowych pryszczy brak, zaskórniki ostały się tylko przy zewnętrznych kącikach oczu (podejrzewam że zapycha mnie moja baza glicerynowo-silikonowa po prostu, muszę uważniej ją nakładać) i po bokach buzi, na dole, przy linii szczęki.

Co ciekawe, nawet jak nowy pryszcz ma ochotę wykiełkować (dwie gule chciały się przebić, jedna na szczęce z okazji okresu, druga przy nosie z okazji owulki) to nie dają rady! Zgrubienie znika samoistne po 2 dniach, nawet nie widać, że coś miało tam być (czuć tylko pod palcami).

Przebarwień powysypowych masa Skóra nadal nierówna, ale coraz gładsza. Zrzucę z siebie jeszcze kilka warstw skóry i powinno być dobrze (oby)! Modlę się, żeby to był już tylko koniec wysypu a nie jakiś fałszywy alarm
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 17:34   #3484
agnieszka_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 391
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

mam pytanie a już sam nie wiem gdzie je zadać a ten wątek dotyczy kwasów

Normalnie chodzę czasem do kosmetyczki na kwas glikolowy dziś sprzątając łazienkę znalazłam buteleczkę, którą jakiś czas temu zostawił mój chłopak. Pytanie dotyczy tego specyfiku ( kupiony u kosmetyczki we Włoszech)

nazwa Peeling Glicitrico
skład : glycerin (gliceryna), glycolic acid ( kwas glikolowy), citric acid (kwas cytrynowy)

wiem, że we Włoszech używają tego w gabinetach, myślicie, że mogę go stosować tak jak kwas glikolowy? nie wiem za bardzo jak wpłynie ten kwas citric acid
agnieszka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 16:19   #3485
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agnieszka_g Pokaż wiadomość
mam pytanie a już sam nie wiem gdzie je zadać a ten wątek dotyczy kwasów

Normalnie chodzę czasem do kosmetyczki na kwas glikolowy dziś sprzątając łazienkę znalazłam buteleczkę, którą jakiś czas temu zostawił mój chłopak. Pytanie dotyczy tego specyfiku ( kupiony u kosmetyczki we Włoszech)

nazwa Peeling Glicitrico
skład : glycerin (gliceryna), glycolic acid ( kwas glikolowy), citric acid (kwas cytrynowy)

wiem, że we Włoszech używają tego w gabinetach, myślicie, że mogę go stosować tak jak kwas glikolowy? nie wiem za bardzo jak wpłynie ten kwas citric acid
Przypuszczam że tego citric acid jest raczej znikoma ilość i ma jedynie podtrzymać odpowiednie PH. A tego kwasu glikolowego ile jest? Bo z kosmetykami gabinetowymi trzeba ostrożnie, mają większe stężenia a lepiej nie wypalić sobie skóry
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 13:55   #3486
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Zdaję relację z pola bitwy.

Przypominam: zorac stosowany od początku stycznia b.r. przeciwzaskórnikowo (zaskórniki głównie zamknięte); acz działanie przeciwzmarszczkowe mile widziane.

Nie chcę zapeszać, ale chyba w końcu zaczyna być lepiej Może przyczynił się do tego krem z zsk z kwasem LHA, który zaczęłam stosować na zmianę z zorackiem. W każdym razie: nowych pryszczy brak, zaskórniki ostały się tylko przy zewnętrznych kącikach oczu (podejrzewam że zapycha mnie moja baza glicerynowo-silikonowa po prostu, muszę uważniej ją nakładać) i po bokach buzi, na dole, przy linii szczęki.

Co ciekawe, nawet jak nowy pryszcz ma ochotę wykiełkować (dwie gule chciały się przebić, jedna na szczęce z okazji okresu, druga przy nosie z okazji owulki) to nie dają rady! Zgrubienie znika samoistne po 2 dniach, nawet nie widać, że coś miało tam być (czuć tylko pod palcami).

Przebarwień powysypowych masa Skóra nadal nierówna, ale coraz gładsza. Zrzucę z siebie jeszcze kilka warstw skóry i powinno być dobrze (oby)! Modlę się, żeby to był już tylko koniec wysypu a nie jakiś fałszywy alarm
Kochana, 3mam za ciebie kciuki
Wrocilam z urlopu, buzka nadal w normie, zamierzam skupic sie na moim blogu wiec mam nadzieje, ze cie tam spotkam.
buzka i czekam na regularny update z leczenia
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 22:35   #3487
agnieszka_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 391
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Przypuszczam że tego citric acid jest raczej znikoma ilość i ma jedynie podtrzymać odpowiednie PH. A tego kwasu glikolowego ile jest? Bo z kosmetykami gabinetowymi trzeba ostrożnie, mają większe stężenia a lepiej nie wypalić sobie skóry
nie pisze na butelce ile ma procent. Znalazłam tylko na jakieś włoskiej stronie, że trzymać na twarzy do pięciu minut
agnieszka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 21:06   #3488
olivek2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Sverige
Wiadomości: 4
Exclamation Retin A ... .Prosze o pomoc :o)

Witam!
Mam maly problem znaczy duzy jak dla mnie.Od listopada stosuje Retin A 0.5mg/g na przemian z Triacneal(em).Po okolo 2 miesiacach od stosowania cos tam zaczelo mi sie zluszczac na policzkach ale teraz od grudnia nic zadnego zluszczenia,pryszczy moze troszke mniej ale chodzilo mi ozupelnie cos innego.Zaczelam uzywac Retin A bo chcialam zmniejszyc pory i zaczerwienienie i splycic zmarszczki pod oczami a tu nic zero efektu.Czy ktos wie co moge stosowac zamiast Retin A i Triacneal(u)zebym zobaczyla wkoncu efekty? Plisssss :0)

Edytowane przez olivek2009
Czas edycji: 2012-04-28 o 18:09
olivek2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 20:41   #3489
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny, czy można jednocześnie stosować produkty z kwasem migdałowym i produkty z PHA?
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 15:23   #3490
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy można jednocześnie stosować produkty z kwasem migdałowym i produkty z PHA?
Można .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 15:33   #3491
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Można .
Dziękuje A czy są jakieś przeciwwskazania z łączeniem jakichś kwasów? Czegoś nie można razem stosować?
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-29, 20:02   #3492
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

U mnie chyba nastąpił przełom. Po pięciu miesiącach, ale lepiej późno niż wcale

Przełom objawia się tym, że patrząc pod światło nie mam już całych policzków w białych krosteczkach - z jednego zeszły w ogóle, na drugim pozostałości. Kilka resztek pryszczy. No i masa przebarwień Dlatego nie odpuszczam, walę zorac co drugą noc, solidnie się filtrując. Mam w zapasie jeszcze 2 tubki.

Notabene bardzo ładną wylinkę miałam, jak nałożyłam acnederm i po paru godzinach zmyłam i na to zorac. Skóra zlazła płatami, teraz schodzi druga warstwa. Ale jak ładnie pod spodem
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 23:07   #3493
gfkjfgjfg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Retinoid lub kwas na lato?

Chciałbym sobie trochę rozjaśnić i oczyścić twarz, ale ze względu na szalejące za oknem słońce atrederm sobie odpuszczę. Myślę nad izotziają, differinem, lub 5% kwasem salicylowym na alko. Co da najlepsze efekty rozjaśniające? Skłaniam się do differinu którego jeszcze nigdy nie używałem ponieważ ma wersje w kremie(ta żelowata błona w izotziaji mnie wnerwia) lub do kwasu tylko po kwasie salicylowym (stężenia 20-30%) miałem przez jakiś czas dzinie brązowy koloryt skóry, zastanawiam się czy 5% też może dać taki efekt? Czy differin tak samo jak atre działa na przebarwienia czy jest rerinoidem o sensu stricto przeciwtrądzikowym działaniu?
gfkjfgjfg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 18:57   #3494
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe! Moja mama dostała receptę od dermatologa na retinA...bo poporosiła!!! Żadnego uzasadnienia, żadnych pytan ze strony lekarza, no i ani słowa o filtrach. na szczescie mama byla juz po lekturze BU takze wiedziała co robi. Ale postawa lekarki mnie zdumiewa do dzis. Ja bym chyba miała do końca życia wyrzuty sumienia, gdybym nie zrobiła wykładu o retinoidach...
Coś mi kołacze... kiedyś (ponad 10 lat temu) mnie leczono dermatologicznie i jak przyszło majowe słoneczko podrażniło mi strasznie twarz, i wtedy popękały mi naczynka na policzkach. Miałam maści z nadtlenkiem benzoilu (nikt nie uprzedził, że odbarwiają tkaniny) i czymś "retinowym", nie wiem czy to nie retinA było. Oczywiście nikt się nie zająknął o filtrach, miałam tylko się nie opalać.
Ogólnie jestem bardzo zniechęcona do dermatologów, byłam chyba w sumie u trzech i wszyscy byli beznadziejni, zapisywali mi jakieś świństwa i gadali, jak to mój trądzik to żaden trądzik i w ogóle właśnie mi przechodzi... Będzie kilkanaście lat od pierwszej wizyty

Tak więc wcale mnie nie dziwi sytuacja, że dermatolog zapisuje silnie dizałającą maść i nie przestrzega właściwie o skutkach ubocznych.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 22:47   #3495
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Retinoidy - jaka maść najlepsza a zaskórniki?

Czytałam ostatnio bardzo dużo pozytywnych opinii na temat retinoidów i ich skuteczności w walce z zaskórnikami i trądzikiem.

Bardzo długo leczyłam twarz maściami z nadtlenkiem benzoilu, trochę pomógł, ale niestety po dłuższym czasie stosowania mnie podrażnił, więc muszę go odstawić i przerzucić się na jakąś inną. Niedługo wybieram się do dermatologa i chcę go poprosić o jakąś maść z retinoidami właśnie - czy może komuś pomogła taka zwalczyć zaskórniki? Jeśli tak, to jaka? Bardzo proszę o porady.

Dodam tylko że obecnie kończę stosować Zindaclin na przemian z Acne Dermem - niestety te nie działają na moją największą zmorę, czyli zaskórniki właśnie.
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 23:30   #3496
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Retinoidy - jaka maść najlepsza a zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez magdaxxx Pokaż wiadomość
Czytałam ostatnio bardzo dużo pozytywnych opinii na temat retinoidów i ich skuteczności w walce z zaskórnikami i trądzikiem.

Bardzo długo leczyłam twarz maściami z nadtlenkiem benzoilu, trochę pomógł, ale niestety po dłuższym czasie stosowania mnie podrażnił, więc muszę go odstawić i przerzucić się na jakąś inną. Niedługo wybieram się do dermatologa i chcę go poprosić o jakąś maść z retinoidami właśnie - czy może komuś pomogła taka zwalczyć zaskórniki? Jeśli tak, to jaka? Bardzo proszę o porady.

Dodam tylko że obecnie kończę stosować Zindaclin na przemian z Acne Dermem - niestety te nie działają na moją największą zmorę, czyli zaskórniki właśnie.
A może Triacneal?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 00:11   #3497
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: Retinoidy - jaka maść najlepsza a zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
A może Triacneal?
Właśnie nie wiem, nie znam się na tym, do tej pory wszyscy dermatolodzy przepisywali mi maści z nadtlenkiem benzoilu, który mnie nie wyleczył do końca, a teraz wręcz uczulił

Czytałam o Zoracu i jakimś Retinolu A, Izotrexie... I chciałam poznać opinie, co by było najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze, moja cera jest bardzo wysuszona różnymi masciami, niestety bez większych rezultatów póki co

A tobie pomógł ten Triacneal ?

Edytowane przez magdaxxx
Czas edycji: 2012-08-26 o 00:16
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 00:24   #3498
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Retinoidy - jaka maść najlepsza a zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez magdaxxx Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem, nie znam się na tym, do tej pory wszyscy dermatolodzy przepisywali mi maści z nadtlenkiem benzoilu, który mnie nie wyleczył do końca, a teraz wręcz uczulił

Czytałam o Zoracu i jakimś Retinolu A, Izotrexie... I chciałam poznać opinie, co by było najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze, moja cera jest bardzo wysuszona różnymi masciami, niestety bez większych rezultatów póki co

A tobie pomógł ten Triacneal ?
Jak masz wysuszoną skorę to najpierw przywroć jej warstwę ochronną, bo możesz sobie zrobić kuku. Polecilam Tri, bo jest na witaminie A a nie jest tak silny jak stricte retinoidy, a Ty nie masz problemow z cerą aż tak poważnych, żeby bawic się w retinoidy. Tym bardziej, że skoro dopuścilaś do przesuszeń to na pewno nie poradzisz sobie przy chociażby zoracu. Niestety to nie są urocze kremiki tylko poważne substancje.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 00:41   #3499
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: Retinoidy - jaka maść najlepsza a zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jak masz wysuszoną skorę to najpierw przywroć jej warstwę ochronną, bo możesz sobie zrobić kuku. Polecilam Tri, bo jest na witaminie A a nie jest tak silny jak stricte retinoidy, a Ty nie masz problemow z cerą aż tak poważnych, żeby bawic się w retinoidy. Tym bardziej, że skoro dopuścilaś do przesuszeń to na pewno nie poradzisz sobie przy chociażby zoracu. Niestety to nie są urocze kremiki tylko poważne substancje.
To znaczy ja cały czas nawilżam skórę kremami nawilżającymi, z tym, że nadtlenek benzoilu mnie podrażnił, bo za długo go stosowałam - ale czytałam w internecie, że powinno zejść w ciągu max. kliku dni, z tym właśnie, że muszę zupełnie odstawić maści z tą substancją czynną. I dlatego szukam jakiegoś zamiennika na zlikwidowanie zaskórników, mam je od gimnazjum :/ A mam już 20 lat, więc są bardzo głębokie i bardzo ciężko je usunąć. Nadtlenek benzoilu zlikwidował tylko małą część na policzkach, niektóre jakby zmniejszył/spłycił, ale nadal mam ich całą masę. Dlatego obawiam się, że jednak chyba tylko jakieś retinoidy albo ew. kwas będzie w stanie mi pomóc
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 18:37   #3500
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Można łączyć kwasy BHA, AHA i PHA, kolejność dowolna, naprzemiennie, jednocześnie, jak kto chce
jedynym przeciwskazaniem jest to, że zbyt dużo kwaasów na raz, jeszcze w połączeniu z retinoidem, może Cię po prostu podrażnić i wysuszyć.

Przeciwskazaniem do używania BHA jest uczulenie na salicylany (np. aspirynę) i ciąża.

A jak jest z LHA? Nic nie wspomnialas, ale Italiana pisze, ze stosuje go na przemian z czyms. Czy moglabym uzywac kremu z 1% LHA na przemian z kwasami PHA (dokladniej z tym serum ->http://zrobsobiekrem.pl/pl/i/Serum-b...HA-aloes-HA/30 )
np. jednego dnia (wieczorami) lha, drugiego pha?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:50   #3501
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Retinoidy - jaka maść najlepsza a zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez magdaxxx Pokaż wiadomość
To znaczy ja cały czas nawilżam skórę kremami nawilżającymi, z tym, że nadtlenek benzoilu mnie podrażnił, bo za długo go stosowałam - ale czytałam w internecie, że powinno zejść w ciągu max. kliku dni, z tym właśnie, że muszę zupełnie odstawić maści z tą substancją czynną. I dlatego szukam jakiegoś zamiennika na zlikwidowanie zaskórników, mam je od gimnazjum :/ A mam już 20 lat, więc są bardzo głębokie i bardzo ciężko je usunąć. Nadtlenek benzoilu zlikwidował tylko małą część na policzkach, niektóre jakby zmniejszył/spłycił, ale nadal mam ich całą masę. Dlatego obawiam się, że jednak chyba tylko jakieś retinoidy albo ew. kwas będzie w stanie mi pomóc
A kwasów próbowałaś?
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 19:48   #3502
Wioluuunia
Przyczajenie
 
Avatar Wioluuunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 19
Retinoidy brak efektów POMOCY!!!

Witam!
nie wiem co jest ale od konca kwietnia stosuje retiniody i efekty marne Na pierwszy ogien poszedł RetinA początkowo zadowolona bylam pierwsze łuszczeniepo ok tygodniu a pozniej luszczenie umiarkowane bylam zadowolona pozniej dostałam epiduo efekty żadne niewielkie łuszczenie ale na trądzik nic a nic nie podziałało w akcie desperacji poprosilam rodzinna o recepte na isotrex i xdziwienie bo zero luszczenia i po drugim opakowaniu zero efekow
Pomocy jakis inny pomysł na tradzik???
mam 23 lata i troche mi przeszkadza
Wioluuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 20:55   #3503
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kwasy AHA i BHA.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 12:51   #3504
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Pytanie odnośnie preparatów zawiarąjacych w składzie kwasy

Witam!
Chciałabym zacząć swoje przygodę z preparatami, które mają w składzie rożne stężenia kwasów, dlatego chciałam bym się upewnić dokładnie czy w takiej kolejności, jaką podaje poniżej mogę ich spokojnie używać. Nie chce sobie zrobić krzywdy, więc wole się upewnić pytając na tym forum. Listę zaczynam od najsłabszego preparatu i bardzo proszę też o sprawdzenie czy skład i stężenia kwasów się zgadzają:
La Roche Posay, Effaclar K – retinaldehyd 0,5%, kwas kapriolowo-salicylowy 1,5%
Avene, Diacneal - retinaldehyd 0,1%, kwas glikolowy 6%
Avene, Cleanance K - kwas glikolowy 6%, kwas mlekowy 2%, kwas salicylowy 1%
SVR, Lysanel Active - kwas glikowlowy 8%, kwas salicylowy 2%
IsisPharma, Glyco-A - kwas glikowlowy 12%
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:42   #3505
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Pytanie odnośnie preparatów zawiarąjacych w składzie kwasy

Cytat:
Napisane przez Dzejd Pokaż wiadomość
Witam!
Chciałabym zacząć swoje przygodę z preparatami, które mają w składzie rożne stężenia kwasów, dlatego chciałam bym się upewnić dokładnie czy w takiej kolejności, jaką podaje poniżej mogę ich spokojnie używać. Nie chce sobie zrobić krzywdy, więc wole się upewnić pytając na tym forum. Listę zaczynam od najsłabszego preparatu i bardzo proszę też o sprawdzenie czy skład i stężenia kwasów się zgadzają:
La Roche Posay, Effaclar K – retinaldehyd 0,5%, kwas kapriolowo-salicylowy 1,5%
Avene, Diacneal - retinaldehyd 0,1%, kwas glikolowy 6%
Avene, Cleanance K - kwas glikolowy 6%, kwas mlekowy 2%, kwas salicylowy 1%
SVR, Lysanel Active - kwas glikowlowy 8%, kwas salicylowy 2%
IsisPharma, Glyco-A - kwas glikowlowy 12%
-Pomyliłaś Avene Diacneal z Avene Triacneal - skład odpowiada składowi Triacneala.
-SVR Lysanel - seria tych preperatów została dawno wycofana. Jest teraz seria SVR Lysalpha.
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 11:02   #3506
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziękuje za poprawę Chciałam jeszcze zapytać jakie dokładnie ma stężenie kwasów hydroksylowych SVR Lysalpha, jest chyba słabsza od swojego poprzednika, prawda?
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 15:50   #3507
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Dzejd Pokaż wiadomość
Dziękuje za poprawę Chciałam jeszcze zapytać jakie dokładnie ma stężenie kwasów hydroksylowych SVR Lysalpha, jest chyba słabsza od swojego poprzednika, prawda?
Seria Lysalpha ma krem matujący i krem aktywny.
Krem aktywny ma w swoim skłądzie 2% kwasu salicylowego. Jest to słaby krem jeżeli chodzi o działanie oczyszczające. To jest krem raczej dla cery bezproblemowej której coś od czasu do czasu coś wyskoczy.
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:22   #3508
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczynki mam pytanie dotyczace skory pod oczami: czy to mozliwe, by mimo tego ze retinoidami tam nie smaruje , skora mi sie przesuszyla pod oczami?
stosuje izotziaje od miesiaca. cera ladnie sie poprawila mnej troche sie przetluszcza ( teraz smaruje sie raz na tydzien ale zauwazylam ze bardzo poglebily mi sie zmarszcziki kolo oczu a skora zrobila sie taka jak pergamin;/ az tak nigdy nie mialam. obecnie siedze z mascia sutkowa z babydream pod oczami i licze ze cos sie poprawi macie jakies sprawdzone spodoby na ten problem? ktos tez mial taki przypadek?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 11:41   #3509
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
dziewczynki mam pytanie dotyczace skory pod oczami: czy to mozliwe, by mimo tego ze retinoidami tam nie smaruje , skora mi sie przesuszyla pod oczami?
stosuje izotziaje od miesiaca. cera ladnie sie poprawila mnej troche sie przetluszcza ( teraz smaruje sie raz na tydzien ale zauwazylam ze bardzo poglebily mi sie zmarszcziki kolo oczu a skora zrobila sie taka jak pergamin;/ az tak nigdy nie mialam. obecnie siedze z mascia sutkowa z babydream pod oczami i licze ze cos sie poprawi macie jakies sprawdzone spodoby na ten problem? ktos tez mial taki przypadek?
ja tak miałam przy zoracu, też siedziałam z maścią sutkową, ale u mnie nie zadziałała...Dlatego odpuściłam sobie zorac-mam pamiątkę w postaci 2 zmarszczek pod każdym okiem, które pojawiły się pozoracowo
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 14:25   #3510
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja też miałam mocno przesuszoną skórę pod oczami w trakcie stosowania retinoidów Mimo że oczywiście omijałam okolice oczu Po odstawieniu i nawilżeniu problem ustąpił
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.