Gdzie można zdrowo zjeść? (Niekoniecznie bary wegetariańskie) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-29, 13:42   #1
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka

Gdzie można zdrowo zjeść? (Niekoniecznie bary wegetariańskie)


Jesli dubluje jakis watek, to prosze usunac, ale niczego podobnego nie znalazlam wiec...

Chetnie dowiem się, gdzie można cos zdrowego i pozywnego zjesc w Warszawie i Białymstoku. Chodzi mi o jakieś restauracje ze zdrową żywnością, które NAPRAWDĘ serwują zdrowe i smaczne jedzonko.
Od siebie mogę napisać, że w Białymstoku w Galerii Białej jest bar ze zdrową żywnością. Cczasem wpadam tam na naleśnika pełnoziarnistego z owocami, z tym ze zaznaczam, ze chce z samym jogurtem naturalnym i owocami bo w oryginale dodaja bita smietane i polewe czekoladowa, niezbyt zdrowo...naleśniczek pyycha, krótko się czeka. Jadłam też 'tort' warzywny ale nie polecam, mi osobiście nie smakował.

W Warszawie natomiast w Arkadii jest bar sałatkowy samoobsługowy. Sałatki są przepyyyyszne, najróżniejsze, wybór ogromny! Można tam też kupić dania typu pieczona papryka z farszem (chyba kurczak w srodku, ale pewna nie jestem) i tez jakies warzywne zapiekanki, ale tego akurat nie jadłam. Minusem jest to, że jak na moja studencka kieszen jest troche drogo (za talerz różnych sałatek place ok.20-22 zł, są na wagę)

W Złotych też jest bar sałatkowy, jadam tam czasem ale tylko dlatego, że mieszkam obok. Generalnie sałatki nie są złe (14 zl za małą, która jest jak dla mnie spora, najadam się do syta), ale szczerze mówiąc bez rewelacji. Bazą jest sałata lodowa, a ja lodowej akurat nie lubie.

No i na mysl przychodzi mi jeszcze jedno miejsce, Greenway przy wyjściu Metro Świętokrzyska. Właśnie stamtąd wracam. Wybrałam się, bo trzeba tez jadać coś ciepłego, nie tylko na tych sałatkach I zamówiłam zupę z soczewicy (ujdzie, ale bez rewelacji) i do tego warzywa duszone na parze, kaszę gryczaną i zestaw surówek. Z tego wszystkiego najlepsze byly surowki heh kasza zbita w jakies gulki a warzywa, hm.. takie sobie. Chociaz calość nie najgorzej. Takze pewnie jeszcze tam wroce.

Ufff no to tyle ode mnie Jak znacie jakies fajne miejsca ze zdrowym zarełkiem, to się podzielcie, pozdrawiam!
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 19:52   #2
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Dot.: Gdzie można zdrowo zjeść? (Niekoniecznie bary wegetariańskie)

Up, up, moze jednak ktos sie znajdzie?
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 20:49   #3
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Gdzie można zdrowo zjeść? (Niekoniecznie bary wegetariańskie)

Nie wiem w sumie. Sama jestem z wawy i zazwyczaj jem w green way'u jak chcę zdrowo. Słyszałam, że jest coś takiego jak freshpoint, ale nigdy nie byłam to nie wiem. I podobno w subway'u można sobie zamówić kanapkę z wieloziarnistym pieczywem, chudą szynką/ indykiem/ tuńczykiem etc. plus do tego warzywa. Więc tez wychodzi całkiem zdrowo, ale również nigdy nie próbowałam.
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.