Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-13, 06:28   #4171
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

dziewczyny, rozciągacie się przed bieganiem?
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 07:08   #4172
mala.mi
Raczkowanie
 
Avatar mala.mi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 315
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
ja też nie mam za bardzo wyrzutów sumienia - bo to, że mam zap*** to na szczęście nie znaczy, że totalnie odpuszczam aktywność, właśnie dlatego mam zap*** bo mam egzamin na żeglarza jachtowego, a to w praktyce oznacza kilka ładnych godzin "gimnastyki" na łódce w tygodniu
po tym to naprawdę nie zawsze mam siłę biegać (a jeszcze trzeba kiedyś zakuwać... no i do pracy chodzić...)
ale fajnie jest wpaść w taki rytm biegania, a nie, że - jak na reklamie - znowu coś...
to zazdroszczę - moj zap*** ogranicza się do kończenia projektów, czyli całe dnie przy manekinie i maszynie do szycia spędzam. A jeśli nie to latam po mieście pomiędzy szkołą a pracą Ale od 21.06 będzie już dobrze
że się nie chce to rozumiem. ale chyba tu biegamy bo lubimy a nie bo musimy to tak jak z imprezami - lubię na nie chodzić ale nie zawsze jest ochota

Cytat:
Napisane przez Szotta Pokaż wiadomość
dziewczyny, rozciągacie się przed bieganiem?
konieczeni! przed obowiązkowo rozgrzewka, po rozciąganie!
__________________
projekt 'plaża 2011'
63-62-61-60-59-58-57-56
5km:
21.05: 35:37 tempo 7'07''
01.06: 34:07 tempo 6'49''
07.06: 31:36 tempo 6'19''
14.06: 30:36 tempo 6'06''
mala.mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 07:36   #4173
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Szotta Pokaż wiadomość
dziewczyny, rozciągacie się przed bieganiem?
ja nie, tylko po bieganiu
przed bieganiem tylko kilka minut marszem, żeby się rozgrzać trochę
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 07:48   #4174
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Ktoś zasugerował mi, że może to prowadzić do kontuzji?
Z drugiej strony rehabilitant kazał mi koniecznie porządnie rozgrzać i rozciągnąć nogę przed każdym biegiem..
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 09:05   #4175
Amelia_bm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 810
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Przed bieganiem nie powinno się rozciągać, bo mięśnie są nierozgrzane i można sobie coś naderwać. Chyba, że zrobisz sobie naprawdę porządną rozgrzewkę, ale ciekawe czy potem będziesz miała siłę biegać
__________________
"Dama nie powinna jeździć sama i nawet kilka amazonek razem bez towarzystwa męzkiego, obejść się nie mogą."

SALSA na wymianę


-0,5/12
Amelia_bm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 09:22   #4176
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Amelia_bm Pokaż wiadomość
Przed bieganiem nie powinno się rozciągać, bo mięśnie są nierozgrzane i można sobie coś naderwać. Chyba, że zrobisz sobie naprawdę porządną rozgrzewkę, ale ciekawe czy potem będziesz miała siłę biegać
właśnie tak. Chyba, że ktoś za rozciąganie bierze krążenia bioder przy skręty tułowia.

Generalnie jest tak, że najbardziej kontuzjogenne są zmiany przyzwyczajeń, wiec najgroźniejsze jest rzucenie się na rozciąganie, kiedy wcześniej się tego w ogóle nie robiło lub przeciwnie - zaprzestanie, mimo że wcześniej robiło się to sumiennie.

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że Cię nikt nie wygoni, chyba że dana siłownia ma limit np 2 lub 3h na jedno wejście, czasami tak się zdarza. A co do napojów to ja zazwyczaj chodziłam z wielką butlą swojej wody i nikt się nie burzył

Skoro już jesteś na forum to się spytam przy okazji: na bolący piszczel co pomoże? Raczej lód czy masowanie? Boli przy uciskaniu (tak jak siniak mniej więcej) i przy większych obciążeniach (bieg, podskakiwanie, nawet wchodzenie po schodach)...
zamierzam się wyrobić w te 2 h, ale i tak zapytam, żeby nie było, że coś zatajam. Mam mieć wolną maszynę i żeby nikt mnie nie zganiał! Ha!

Z tą golenią brzmi jak ucisk mięśni - spuchły i napierają na nerwy. Można w dwie drogi iść: schłodzić, wtedy tkanki się obkurczą i powinny przestać uciskać, lub przeciwnie: rozgrzać (albo wysiłkiem albo np. kąpielą), a potem położyć się nogami do góry (najlepiej protopadle do ściany, nogi proste na ścianie) - wtedy grawitacja wspomoże krążenie i ściągnie limfę oraz inne produkty metabolizmu, które mogły zalegać w tkankach - tę metodę polecam po każdym, treningu, a zwłaszcza po długim wybieganiu. Kiedyś bieg ponad 12 km powodował straszne zmęczenie nóg, teraz wystarczy, że poleżę tak z 10 min i nawet 16 km nie jest straszne - nogi są "świeże", lekkie, prawie nie czuć wysiłku.

Jeżeli nie przejdzie po 1,5 - 2 tyg, idź do lekarza.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/

Edytowane przez annan_
Czas edycji: 2011-06-13 o 09:24
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 09:40   #4177
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
właśnie tak. Chyba, że ktoś za rozciąganie bierze krążenia bioder przy skręty tułowia.

Generalnie jest tak, że najbardziej kontuzjogenne są zmiany przyzwyczajeń, wiec najgroźniejsze jest rzucenie się na rozciąganie, kiedy wcześniej się tego w ogóle nie robiło lub przeciwnie - zaprzestanie, mimo że wcześniej robiło się to sumiennie.<font color="Silver">
Ja chyba jednak zostanę przy rozciąganiu. Wcześniej robię naprawdę porządną rozgrzewkę, do tego muszę jeszcze robić kilka ćwiczeń rehabilitacyjnych, przy których rozciąganie jest niezbędne. Biegam na razie bardzo ostrożnie, może później powoli zacznę schodzić z tego rozciągania... tak chyba będzie dobrze?
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-13, 10:03   #4178
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Szotta Pokaż wiadomość
Ja chyba jednak zostanę przy rozciąganiu. Wcześniej robię naprawdę porządną rozgrzewkę, do tego muszę jeszcze robić kilka ćwiczeń rehabilitacyjnych, przy których rozciąganie jest niezbędne. Biegam na razie bardzo ostrożnie, może później powoli zacznę schodzić z tego rozciągania... tak chyba będzie dobrze?
jeżeli masz ułożony zestaw ćwiczeń przez fizjoterapeutę i dostosowujesz się do jego zaleceń, to nie będziemy się mądrzyć. Pytanie tylko, ile zajmuje się ci taki trening z rozgrzaniem, rozciąganiem, treningiem właściwym, schłodzeniem i ponownym rozciąganiem (np. moje rozciąganie w zależności od treningu może trwać nawet 20 min - a wiem, że niektórzy dopiero rozpoczynający bieganie nawet tyle nie biegną). Przy pewnej objętości treningu trzeba łączyć te elementy (np. rozgrzewką jest trucht przez 2-3 km przed rozpoczęciem właściwego treningu np. tempówki czy podbiegów) - inaczej trening będzie się ciągnął godzinami.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 10:12   #4179
Szotta
Zakorzenienie
 
Avatar Szotta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 11 603
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Ja na razie zaczynam pierwszy tydzień z pierwszej strony, o ile nie okaże się, że to za szybko. Ostatnio zrobiłam połowę i na razie chyba jednak jeszcze poczekam z dokładną realizacją programu
__________________

Zwariowana, zabiegana, zakręcona
.
Szotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 14:26   #4180
mala.mi
Raczkowanie
 
Avatar mala.mi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 315
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Amelia_bm Pokaż wiadomość
Przed bieganiem nie powinno się rozciągać, bo mięśnie są nierozgrzane i można sobie coś naderwać. Chyba, że zrobisz sobie naprawdę porządną rozgrzewkę, ale ciekawe czy potem będziesz miała siłę biegać
ja przed bieganiem wykonuję kilka-kilkanaście asan z jogi. Najczęściej cykl powitania słońca + kilka dodatkowych. Teoretycznie jest to rozciąganie, bo joga podchodzi pod streaching.
Swoją drogą rozumiem co piszecie (tzn. wiem, że jest w tym sens) ale zastanawiam się to się ma np do treningów jogi, w których jako tako rozgrzewki nie ma (w typowym rozumieniu). Miałam bardzo dobrych trenerów i często było tak, że na pierwszy ogień szło właśnie powitanie słońca (3-5 różnych wersji razy 8 powtórzeń cyklu) - przy pierwszych treningach ledwo miałam siłę na zasadniczą część ćwiczeń.
__________________
projekt 'plaża 2011'
63-62-61-60-59-58-57-56
5km:
21.05: 35:37 tempo 7'07''
01.06: 34:07 tempo 6'49''
07.06: 31:36 tempo 6'19''
14.06: 30:36 tempo 6'06''
mala.mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 16:34   #4181
takadumdumdum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 19
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Można się przyłączyć ? Melduje się profesjonalny leń, który postanowił wreszcie wziąść się za siebie Pierwsza wyprawa na bieganie zakończyła się zadyszką po 2 minutach i uczuciem wyplucia płuc xD Już chciałam się poddać i zreyzgnować ale przeczytałam pierwsze 30 stron tego wątku i widzę, że to dość powszechne u biegowych laików . Od piątku biegam wg planu z pierwszej strony- póki co do daje radę, mam nadzieje, że wyrobie te 10 tygodni Tylko na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie wejścia w 2gi tydzień, bo wydaje mi się, że nie wyrobie tych 3 minut Myślicie, że moge przedłużyć ten pierwszy tydzień o jeszcze np jeden czy biegać ( a raczej próbować) twardo zgodnie z planem?
takadumdumdum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-13, 16:38   #4182
mala.mi
Raczkowanie
 
Avatar mala.mi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 315
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez takadumdumdum Pokaż wiadomość
Można się przyłączyć ? Melduje się profesjonalny leń, który postanowił wreszcie wziąść się za siebie Pierwsza wyprawa na bieganie zakończyła się zadyszką po 2 minutach i uczuciem wyplucia płuc xD Już chciałam się poddać i zreyzgnować ale przeczytałam pierwsze 30 stron tego wątku i widzę, że to dość powszechne u biegowych laików . Od piątku biegam wg planu z pierwszej strony- póki co do daje radę, mam nadzieje, że wyrobie te 10 tygodni Tylko na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie wejścia w 2gi tydzień, bo wydaje mi się, że nie wyrobie tych 3 minut Myślicie, że moge przedłużyć ten pierwszy tydzień o jeszcze np jeden czy biegać ( a raczej próbować) twardo zgodnie z planem?
ja słuchałam własnego organizmu. Jak czułam, że nie wybiegam określonego czasu to wcześniej przechodziłam na marsz. Z czasem okazywało się, że miałam sił na więcej - ostatnio prawie 20 min. Biegam od początku maja.
__________________
projekt 'plaża 2011'
63-62-61-60-59-58-57-56
5km:
21.05: 35:37 tempo 7'07''
01.06: 34:07 tempo 6'49''
07.06: 31:36 tempo 6'19''
14.06: 30:36 tempo 6'06''
mala.mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 17:10   #4183
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez takadumdumdum Pokaż wiadomość
Myślicie, że moge przedłużyć ten pierwszy tydzień o jeszcze np jeden czy biegać ( a raczej próbować) twardo zgodnie z planem?
Każdy plan trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości. Jak nie dajesz rady, to maszeruj, bieganie ma sprawiać przyjemność, a nie być katowaniem organizmu
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 17:28   #4184
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez takadumdumdum Pokaż wiadomość
Myślicie, że moge przedłużyć ten pierwszy tydzień o jeszcze np jeden czy biegać ( a raczej próbować) twardo zgodnie z planem?
myślę, że warto spróbować podjąć wyzwanie 3 minut - bez wysiłku i trudu nie ma zwycięstwa. Cackanie się ze sobą nigdy nie da ci progresu. Jeżeli wysiądziesz, po 2,5 minuty - trudno - ale podejmij wyzwanie.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 17:36   #4185
stinger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 40
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Pytanie - na co pomaga/szkodzi bieganie po schodach? Bo dzisiaj przy okazji dzikiej pogoni za odjeżdżającym pociągiem (w W-wie z metra na stację PKP) zaliczyłem w ciągu kilkudziesięciu sekund trzy mini-interwały po schodach w górę... i umarłem. Gdy ożyłem zacząłem się zastanawiać, czy nie robić czegoś takiego w ramach treningu. Wiem, że bieganie po schodach (w obie strony) zalecane jest dla osób po ingerencji chirurgicznej w kolanach, ale czy może być traktowane jako część treningu? Tylko jakiego - siłowego? Na wytrzymałość?
stinger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 18:08   #4186
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez stinger Pokaż wiadomość
Pytanie - na co pomaga/szkodzi bieganie po schodach? Bo dzisiaj przy okazji dzikiej pogoni za odjeżdżającym pociągiem (w W-wie z metra na stację PKP) zaliczyłem w ciągu kilkudziesięciu sekund trzy mini-interwały po schodach w górę... i umarłem. Gdy ożyłem zacząłem się zastanawiać, czy nie robić czegoś takiego w ramach treningu. Wiem, że bieganie po schodach (w obie strony) zalecane jest dla osób po ingerencji chirurgicznej w kolanach, ale czy może być traktowane jako część treningu? Tylko jakiego - siłowego? Na wytrzymałość?
biegi po schodach to element tzw. siły biegowej, choć dobrze robią też na wydolność. Są dosyć wymagające, dlatego to raczej zabawa dla bardziej zaawansowanych (mówimy tu o pełnym treningu, czyli kilka serii kilku ciągów schodów). Ale wbiec jeden ciąg schodów (jeżeli taki będziemy mijać podczas biegu) podczas treningu nikomu nie zaszkodzi.

Kwestię operowanego kolana będziesz musiał omówić ze swoim ortopedą.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 18:15   #4187
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość

zamierzam się wyrobić w te 2 h, ale i tak zapytam, żeby nie było, że coś zatajam. Mam mieć wolną maszynę i żeby nikt mnie nie zganiał! Ha!

Z tą golenią brzmi jak ucisk mięśni - spuchły i napierają na nerwy. Można w dwie drogi iść: schłodzić, wtedy tkanki się obkurczą i powinny przestać uciskać, lub przeciwnie: rozgrzać (albo wysiłkiem albo np. kąpielą), a potem położyć się nogami do góry (najlepiej protopadle do ściany, nogi proste na ścianie) - wtedy grawitacja wspomoże krążenie i ściągnie limfę oraz inne produkty metabolizmu, które mogły zalegać w tkankach - tę metodę polecam po każdym, treningu, a zwłaszcza po długim wybieganiu. Kiedyś bieg ponad 12 km powodował straszne zmęczenie nóg, teraz wystarczy, że poleżę tak z 10 min i nawet 16 km nie jest straszne - nogi są "świeże", lekkie, prawie nie czuć wysiłku.

Jeżeli nie przejdzie po 1,5 - 2 tyg, idź do lekarza.
Dzięki wielkie za info Poleżę chętnie z nogami w górze
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 19:50   #4188
Amelia_bm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 810
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez mala.mi Pokaż wiadomość
ja przed bieganiem wykonuję kilka-kilkanaście asan z jogi. Najczęściej cykl powitania słońca + kilka dodatkowych. Teoretycznie jest to rozciąganie, bo joga podchodzi pod streaching.
Swoją drogą rozumiem co piszecie (tzn. wiem, że jest w tym sens) ale zastanawiam się to się ma np do treningów jogi, w których jako tako rozgrzewki nie ma (w typowym rozumieniu). Miałam bardzo dobrych trenerów i często było tak, że na pierwszy ogień szło właśnie powitanie słońca (3-5 różnych wersji razy 8 powtórzeń cyklu) - przy pierwszych treningach ledwo miałam siłę na zasadniczą część ćwiczeń.
Kiedyś ćwiczyłam jogę codziennie przez ok. rok i w sumie to ciekawy problem poruszyłaś, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałam ja ćwiczyłam w domu z książką i zawsze na początku robiłam różne ćwiczenia oddechowe i inne takie "nieszkodliwe", chociaż nie mam pojęcia w jaki sposób miałoby mnie to rozgrzać. Ja traktuję jogę, jako filozofię, sposób na wyciszenie, a nie ćwiczenia fizyczne sensu stricto, więc nie wykonywałam asan z takim zawzięciem jak np. biegania czy ćwiczeń siłowych. A na pewno nie na początku. W sumie teraz aż mnie ciarki przeszły jak sobie pomyślałam, że miałabym ćwiczyć jogę bez rozgrzewki - ot człowiek się dokształcił
__________________
"Dama nie powinna jeździć sama i nawet kilka amazonek razem bez towarzystwa męzkiego, obejść się nie mogą."

SALSA na wymianę


-0,5/12
Amelia_bm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 22:47   #4189
stinger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 40
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
biegi po schodach to element tzw. siły biegowej, choć dobrze robią też na wydolność. Są dosyć wymagające, dlatego to raczej zabawa dla bardziej zaawansowanych (mówimy tu o pełnym treningu, czyli kilka serii kilku ciągów schodów). Ale wbiec jeden ciąg schodów (jeżeli taki będziemy mijać podczas biegu) podczas treningu nikomu nie zaszkodzi.

Kwestię operowanego kolana będziesz musiał omówić ze swoim ortopedą.
Nie, żeby miało to jakieś ogromne znaczenie, ale w kwestii wyjaśnienia - moje kolana nie potrzebowały nigdy operacji. Miałem na myśli to, że przyglądając się kiedyś treningom ekstraklasowych drużyn koszykarskich widziałem, że wbieganie/zbieganie jest częścią końcowego etapu rehabilitacji dla gracza po artroskopii czy innych niefajnych zabiegach na kolanie. Więc założyłem, że to przynajmniej w tym pomaga i postanowiłem się dowiedzieć, w czym jeszcze.

Jak zwykle dzięki za odpowiedź
stinger jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 10:27   #4190
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez Amelia_bm Pokaż wiadomość
Kiedyś ćwiczyłam jogę codziennie przez ok. rok i w sumie to ciekawy problem poruszyłaś, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałam ja ćwiczyłam w domu z książką i zawsze na początku robiłam różne ćwiczenia oddechowe i inne takie "nieszkodliwe", chociaż nie mam pojęcia w jaki sposób miałoby mnie to rozgrzać. Ja traktuję jogę, jako filozofię, sposób na wyciszenie, a nie ćwiczenia fizyczne sensu stricto, więc nie wykonywałam asan z takim zawzięciem jak np. biegania czy ćwiczeń siłowych. A na pewno nie na początku. W sumie teraz aż mnie ciarki przeszły jak sobie pomyślałam, że miałabym ćwiczyć jogę bez rozgrzewki - ot człowiek się dokształcił
Ja ćwiczę jogę od dziecka, rok temu nawet chodziłam na zajęcia i powiem Wam, że ćwiczenie z książką ma się nijak do tego co powinno się wykonywać. Może krzywdy sobie nie zrobicie, ale na pewno assany będą dużo mniej efektywne. Btw, po pierwszej sesji zajęć jogi nie sądziłam, że mogę mieć zakwasy aż przez tydzień W całym swoim życiu nigdy nie miałam takich zakwasów jak po jodze

Jeszcze dużo zależy od tego, jaki rodzaj jogi ćwiczycie. Ja ćwiczyłam astangę, więc byłam w ciągłym ruchu. Co do rozgrzewki - na zajęciach sala była dogrzewana i nawilżana, żeby nie było potrzeby robić rozgrzewki. Nie wiem w sumie jaką rozgrzewkę można zrobić przed jogą

W każdym razie na youtubie możecie poszukać filmików instruktażowych do ćwiczenia w domu, polecam
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 11:57   #4191
takadumdumdum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 19
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Dzięki za odp Nie ma co spoczywac na laurach, skoro rok temu zapisałam sie na fitness tez kompletnie bez formy i dałam rade to i w bieganiu dam. Pierwszy malutki progres zauważyłam dziś- zamiast 2 minut bigłam 3:10 bo sie zasłuchałam i olałam zegarekNiepokoi mnie jedno- od jakiegoś czasu zauważyłam, że jak np wstaje z przysiadu to strzyka w kolanach, nie czuje żadnego bólu ale ostatnio ktoś zwrócił mi uwage, że to słychać. Dodam, że od 8 miesięcy kręce codziennie po 40-60 min. anionowym hh , a przez ostatni rok sysmetatycznie chodziłam na fitness, ale to chyba nie ma żadnego związku z odgłosami kolan
takadumdumdum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 12:10   #4192
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

mi strzyka od zawsze (na wf-ie zawsze mnie szlag trafiał, bo 3 razy w tyg. przez niemal całe 12 lat nauki słuchałam "jedź więcej galaretek", jakby to miało zbawić świat) - jeżeli strzałom nie towarzyszy ból, nie dzieje się nic. Po prostu taka twoja uroda. Nie zapominaj o rozciąganiu po treningu - wtedy strzela trochę mniej.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 20:49   #4193
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cześć Dziewczyny
mogę się do Was dołączyć?? Najpierw kilka słów o mnie. Nigdy chudzielcem nie byłam, ale stresy często zajadałam. Skończyło się to tak, że w 3miesiące po rozstaniu z chłopakiem, czyli w maju 2009 roku ważyłam 90kg przy wzroście 170cm (przytyłam 10kg w ciągu 3miesięcy). Wzięłam się za siebie, stosowałam zbilansowaną dietę i jeżdźiłam na orbitreku. We wrześniu wazyłam już 80kg. Waga ta utrzymywała mi się aż do lutego 2010 kiedy umarł najważniejszy, najukochańszy człowiek w moim życiu-Tata i tak oto 15czerwiec 2010-waga pokazuje 93kg
W lipcu przeszłam na dukana, stosowałam się bez przerwy do stycznia 2011 i waga pokazywała 72kg... Teraz wzrosła o 3-4kg, ale nie w tym problem a problem w tym, że jak ważyłam 93kg miałam dużo ładniejsze ciało-jędrnę, praktycznie bez cellulitisu. A teraz? Wszystko mi wisi cycki, tyłek, brzych, uda, a cellulitis mam tragiczny :/ jade końcem września do Grecji i nie chcę tak wyglądać więc postanowiłam, że zacznę biegać zgodnie z planem z pierwszej strony dodatkowo wspomne, że mam w domu orbitrek, stepper, twister, hantelki 1,5kg i agrafke, wiec na tych urządzeniach będę ćwiczyć podczas dni wolnych od biegania, a jeden dzien w tygodniu bede odpoczywac przygarniecie mnie??
ale zacznę biegać dopiero jak się zaopatrze w buty bo moja koleżanka przez nieodpowiednie obuwie ładnej kontuzji się nabawiła i nie chce powtórzyć jej błędu możecie mi jakieś polecić, macie jakieś sprawdzone? Liczę na Wasze wsparcie
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 21:00   #4194
mala.mi
Raczkowanie
 
Avatar mala.mi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 315
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

mogę się pochwalić?
dzisiaj pokonałam kilka małych magicznych granic. po 1 - ponad 35 min ciągłego biegu, po 2 - cały trening ok 1 h (w tym marsz okolo 4 min), po 3 - 5 km w 30:36, po4 -cała trasa 9.62 (tychczasowo max było 8.20)
i chwile po powrocie do domu czułam się jakbym jeszcze mogła wybiegać kolejne kilkanaście minut
__________________
projekt 'plaża 2011'
63-62-61-60-59-58-57-56
5km:
21.05: 35:37 tempo 7'07''
01.06: 34:07 tempo 6'49''
07.06: 31:36 tempo 6'19''
14.06: 30:36 tempo 6'06''
mala.mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 21:24   #4195
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
mogę się do Was dołączyć?? Najpierw kilka słów o mnie. Nigdy chudzielcem nie byłam, ale stresy często zajadałam. Skończyło się to tak, że w 3miesiące po rozstaniu z chłopakiem, czyli w maju 2009 roku ważyłam 90kg przy wzroście 170cm (przytyłam 10kg w ciągu 3miesięcy). Wzięłam się za siebie, stosowałam zbilansowaną dietę i jeżdźiłam na orbitreku. We wrześniu wazyłam już 80kg. Waga ta utrzymywała mi się aż do lutego 2010 kiedy umarł najważniejszy, najukochańszy człowiek w moim życiu-Tata i tak oto 15czerwiec 2010-waga pokazuje 93kg
W lipcu przeszłam na dukana, stosowałam się bez przerwy do stycznia 2011 i waga pokazywała 72kg... Teraz wzrosła o 3-4kg, ale nie w tym problem a problem w tym, że jak ważyłam 93kg miałam dużo ładniejsze ciało-jędrnę, praktycznie bez cellulitisu. A teraz? Wszystko mi wisi cycki, tyłek, brzych, uda, a cellulitis mam tragiczny :/ jade końcem września do Grecji i nie chcę tak wyglądać więc postanowiłam, że zacznę biegać zgodnie z planem z pierwszej strony dodatkowo wspomne, że mam w domu orbitrek, stepper, twister, hantelki 1,5kg i agrafke, wiec na tych urządzeniach będę ćwiczyć podczas dni wolnych od biegania, a jeden dzien w tygodniu bede odpoczywac przygarniecie mnie??
ale zacznę biegać dopiero jak się zaopatrze w buty bo moja koleżanka przez nieodpowiednie obuwie ładnej kontuzji się nabawiła i nie chce powtórzyć jej błędu możecie mi jakieś polecić, macie jakieś sprawdzone? Liczę na Wasze wsparcie
Witamy i trzymamy kciuki

Cytat:
Napisane przez mala.mi Pokaż wiadomość
mogę się pochwalić?
dzisiaj pokonałam kilka małych magicznych granic. po 1 - ponad 35 min ciągłego biegu, po 2 - cały trening ok 1 h (w tym marsz okolo 4 min), po 3 - 5 km w 30:36, po4 -cała trasa 9.62 (tychczasowo max było 8.20)
i chwile po powrocie do domu czułam się jakbym jeszcze mogła wybiegać kolejne kilkanaście minut
Nie, nie możesz się chwalić! Hehehe, gratulacje!
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 21:47   #4196
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez mala.mi Pokaż wiadomość
mogę się pochwalić?
dzisiaj pokonałam kilka małych magicznych granic. po 1 - ponad 35 min ciągłego biegu, po 2 - cały trening ok 1 h (w tym marsz okolo 4 min), po 3 - 5 km w 30:36, po4 -cała trasa 9.62 (tychczasowo max było 8.20)
i chwile po powrocie do domu czułam się jakbym jeszcze mogła wybiegać kolejne kilkanaście minut
pięknie
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 12:41   #4197
stinger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 40
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Annan - jak tam, bieżnia wytrzymała z tobą 18 km?
stinger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 12:45   #4198
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez stinger Pokaż wiadomość
Annan - jak tam, bieżnia wytrzymała z tobą 18 km?
trochę się nagrzała, ale dała radę. Niestety, klima siadła na siłowni, przez co nawet wypicie 0,7 izotonika nie zapobiegło odwodnieniu. Do domu wracałam noga za nogą i slalomem. Dochodziłam do siebie 2 h i nie jestem pewna, czy drugi raz zdecyduję się na bieżnię zamiast ścieżki.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:37   #4199
stinger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 40
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Zaliczone 6km w 38 minut (nowy osobisty rekord długości biegu), jutro (o ile będę choć półżywy) spróbuję dla urozmaicenia wmontować coś z kategorii przebieżki/interwały/wbieganie po schodach.
stinger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 19:26   #4200
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

A ja od tygodnia nic nie robiłam, najpierw mi się nie chciało, w weekend była wojna domowa z TŻ, potem jakoś też sie nie złożyło
W sobotę mam bieg 5 km, który pewnie będzie w większości jednak marszem
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.