Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-24, 17:36   #1
Sandora
Raczkowanie
 
Avatar Sandora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora
Arrow

Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia


Hej,
Tak sobie pomyślałam, na forum można spotkać różne wątki, różne prośby o doradzenie a propo wyglądu, pracy, związku i innych.
Ja mam problem z wyborem studiów, może któraś z Was potrafiłaby mi doradzić. Z racji, że nic o mnie nie wiecie, postaram sie jakoś opisać siebie.
Jestem humanistką, ścisłe przedmioty to dla mnie horror. Mogę się uczyć codziennie matematyk i innych rzeczy tego typu, lecz z marnym skutkiem.
Uwielbiam się uczyc języka angielskiego, lubię się nim otaczać, wiąże z nim dużą przyszłość pod względem pracy. W biurze międzynarodowym, turystyka, coś, gdzie mogłabym się swobodnie i na codzień nim się wyrażać.
Mam talent do rysowania i malowania. Jestem utalentowana, bez problemu maluje, lubię to lecz ostatnio zaniedbuję.
Przedmioty jakie mnie interesowały w szkole to historia, psychologia, biologia.
Ogólnie myślałam nad filologiuą angielską/ hiszpańską dla siebie, nad kierunkiem turystycznym. Nie wiem co jeszcze mogłoby mnie zainteresować, macie może jakieś pomysły czy uważacie, że mój watek jest bezsensowny i to ja powinnam wybierać? Szczerze mowiąc nie mam się komu doradzić, jestem ambitna, lecz nie mam scieżki zawodowej, trochę mnie to dołuje... Pomożecie?
Sandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 18:51   #2
201709061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 31
Dot.: Jakie studia?

Jakie przedmioty zdajesz (lub zamierzasz zdawać, jeśli nie jesteś z rocznika '97 ) na maturze?
201709061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 19:15   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Język angielski ma baaaaaardzo szerokie zastosowanie, skoro wspomniałaś tylko o międzynarodowym biurze i turystyce to znaczy, że sama nie zgłębiłaś wystarczająco tego tematu. A może dzięki temu trafisz na kierunek, który łączy angielski z tym, co chciałabyś robić w przyszłości?

Koniecznie zrób dwie rzeczy: wejdź na strony kilku uczelni i poczytaj o każdym kierunku, nawet o jakiejś fizyce technicznej - czasem nazwa kierunku jest myląca i maturzysta z góry go odrzuca, a dopiero później okazuje się, że chętnie by go studiował

Druga rzecz, to przejrzyj oferty pracy i poczytaj wymagania do danego stanowiska, jeśli będzie tam wspomniane o posługiwaniu się językiem angielskim, może jest to zawód, jaki mogłabyś wykonywać? Potem dopasuj do niego kierunek studiów.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 20:42   #4
Coco97
Raczkowanie
 
Avatar Coco97
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 400
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Według mnie wszelkie filologie są zupełnie nieprzyszłościowe.
Może po prostu psychologia? Z tym, że po znajomych też widzę jak ciężko się później zakręcić do jakiejś pracy w zawodzie..

Generalnie nie zawsze hobby musi wiązać się z pracą i studiami, a Twoje zainteresowania się trochę wzajemnie wykluczają. Ja osobiście mając talent do rysunków poszłabym na architekturę.. Tylko tam jest matma.
__________________
"(...)Wierzę, że śmiech jest najlepszym sposobem na spalanie kalorii. Wierzę w całowanie, dużo całowania. Wierzę w bycie silnym, gdy wszystko wydaje się być nie tak. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny to najpiękniejsze dziewczyny. Wierzę, że jutro jest kolejny dzień i wierzę w cuda".
-Audrey Hepburn
Coco97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 21:40   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Cytat:
Napisane przez Coco97 Pokaż wiadomość
Według mnie wszelkie filologie są zupełnie nieprzyszłościowe.
Może po prostu psychologia? Z tym, że po znajomych też widzę jak ciężko się później zakręcić do jakiejś pracy w zawodzie..
Z tych dwóch to jednak filologia wychodzi obronną ręką
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 23:58   #6
201709061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 31
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Cytat:
Napisane przez Coco97 Pokaż wiadomość
Według mnie wszelkie filologie są zupełnie nieprzyszłościowe.
Absolutnie się nie zgadzam. Ludzie odnajdują się nawet po najbardziej "oklepanej" anglistyce, o ile mają dobry poziom językowy (co zazwyczaj oznacza tych studiujących na sensownych uczelniach).

Autorko, zdajesz/zdawałaś angielski i polski na rozszerzeniu?
201709061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 14:50   #7
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Cytat:
Napisane przez Coco97 Pokaż wiadomość
Według mnie wszelkie filologie są zupełnie nieprzyszłościowe.
a twierdzisz tak booo?
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-25, 15:46   #8
Sandora
Raczkowanie
 
Avatar Sandora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Dziewczyny mój rocznik to 93, aż wstyd sie przyznawać, lecz nie myślałam o studiach, wyjechałam za granicę zaraz po maturze a teraz jestem w Polsce od pół roku i staram się coś znaleźć
Chodziłam do technikum, napisałam maturę dobrze, ale nie wyśmienice. Chciałam poprawić z angielskiego, ale niestety za późno, bo do 7 lutego trzeba było składać deklarację... Więc dopiero za rok mogę poprawiać.
Sandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 16:09   #9
201709061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 31
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Żaden wstyd. Ludzie idą na studia po kilkuletniej przerwie i sobie radzą.

Podaj dokładne wyniki swoich matur, to będziemy w stanie podpowiedzieć Ci, gdzie będziesz mogła się dostać.
201709061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 23:28   #10
_independent
Raczkowanie
 
Avatar _independent
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 127
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Ja na Twoim miejscu poszłabym na coś z rysunkiem, ale np. wzornictwo na politechnice pociąga za sobą konieczność nauki matematyki itp. Jednak uważam, że kierunki związane z rysunkiem mają największy sens.

Jeżeli chodzi o języki - nie twierdzę, że filologie nie są przyszłościowe, ale tak naprawdę jeśli będziesz dbała o język, ew. uczęszczała do szkoły językowej to i tak wyjdziesz na swoje, bo nie sądzę, aby dla pracodawcy było ważne czy ukończyłaś filologię czy we własnym zakresie tak świetnie nabyłaś angielski.
_independent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 10:16   #11
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Cytat:
Napisane przez Coco97 Pokaż wiadomość
Według mnie wszelkie filologie są zupełnie nieprzyszłościowe.
Może po prostu psychologia? Z tym, że po znajomych też widzę jak ciężko się później zakręcić do jakiejś pracy w zawodzie..

Generalnie nie zawsze hobby musi wiązać się z pracą i studiami, a Twoje zainteresowania się trochę wzajemnie wykluczają. Ja osobiście mając talent do rysunków poszłabym na architekturę.. Tylko tam jest matma.
A ja studiuję filologię angielską, dziewczyny z grupy już od I roku studiów uczą w szkołach językowych. Sama zaczynam drugi jezyk od października w szkole językowej i każda korporacja stoi przede mną otworem z dwoma językami.

Nieprzyszłościowe jest nieposiadanie planu na siebie. Możesz iść na biochemię i wuj z tego wyjdzie, jak nie masz co ze sobą zrobić potem.

Co do filologii angielskiej to zawsze i wszędzie powtarzać będę, że to nie jest kurs języka. Języka uczymy się 2x 1,5h w tygodniu, reszta to gramatyki: historyczna, kontrastywna, opisowa. Historia wysp brytyjskich. Literatura. Przedmioty specjalizacyjne. Cywilizacja Ameryki, Wysp Brytyjskich. Studia te kształcą filologia, a nie uczą języka (docelowo).
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-03, 19:42   #12
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Cytat:
Napisane przez _independent Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu poszłabym na coś z rysunkiem, ale np. wzornictwo na politechnice pociąga za sobą konieczność nauki matematyki itp. Jednak uważam, że kierunki związane z rysunkiem mają największy sens.

Jeżeli chodzi o języki - nie twierdzę, że filologie nie są przyszłościowe, ale tak naprawdę jeśli będziesz dbała o język, ew. uczęszczała do szkoły językowej to i tak wyjdziesz na swoje, bo nie sądzę, aby dla pracodawcy było ważne czy ukończyłaś filologię czy we własnym zakresie tak świetnie nabyłaś angielski.
ale między wiedzą z kursu a wiedzą filologa jest przepaść więc nie ma takiej opcji, że na kursie nauczy się więcej niż na takich studiach
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 12:10   #13
_independent
Raczkowanie
 
Avatar _independent
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 127
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Cytat:
Napisane przez skeleton_ Pokaż wiadomość
ale między wiedzą z kursu a wiedzą filologa jest przepaść więc nie ma takiej opcji, że na kursie nauczy się więcej niż na takich studiach
Nie nauczy, ale doprawdy - czy w pracy potrzebuje wiedzy nt. literatury francuskiej czy angielskiej czy Bóg wie jakiej w zależności jaką filologię by wybrała?

Chodziło mi o to, że super opcją jest, gdy skończy jakiś kierunek i do tego będzie biegle mówiła w języku obcym, bez konieczności studiowania tego języka.
_independent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 18:22   #14
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Jakie studia? Hobby: j. angielski, rysunek, psychologia

Cytat:
Napisane przez _independent Pokaż wiadomość
Nie nauczy, ale doprawdy - czy w pracy potrzebuje wiedzy nt. literatury francuskiej czy angielskiej czy Bóg wie jakiej w zależności jaką filologię by wybrała?

Chodziło mi o to, że super opcją jest, gdy skończy jakiś kierunek i do tego będzie biegle mówiła w języku obcym, bez konieczności studiowania tego języka.
zależy w jakiej pracy ale faktycznie nie wszędzie, a raczej mało gdzie potrzebowałaby wiedzy na temat jakiejś tam literatury
chociaż literatura to tylko część wiedzy, dla mnie zresztą mało ważna w porównaniu do pnj
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-05 19:22:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.