rozstępy a tabletki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-12, 08:55   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

rozstępy a tabletki anty


Przez 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne i porobiło mi się bardzo dużo rozstępów na posladkach. Dodam, ze moje rozstępy nigdy nie były koloru czerwonego ani fioletowego, tylko od samego poczatku były białe, jak również nigdy nie zdażyło mi się ani gwałtownie przytyć, ani schudnąc!!!
Wyczytałam, ze wpływ na powstawanie rozstepów ma wysoki poziom estrogenów. Czy w takim razie, można wywnioskować, że mam duży poziom estrogenów i powinnam przyjmować tabletki o jak najmniejszej ilości tego hormonu?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 09:17   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: rozstępy a tabletki anty

jeden z mniej szkodliwych skutkow ubocznych pigulek ,mozesz sprobowac z innymi ale to zawsze hormony.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 10:03   #3
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: rozstępy a tabletki anty

a moim zdaniem rostępy nie maja nic wspolnego z tabletkami. Jestem szczupla, nawet bardzo a takze mam z tym problem (dziwne!) pierwsze rozstepy pojawily mi sie w wieku ok. 15-16 lat. na wysokosci bioder na udach i malo na posladkach. Nie mam tendencji do tycia i chudnięcia. Przez większośc czasu waga utrzymuje sie na stalym poziomie.
czasem jest 1 kg wiecej lub 1 kg mniej. a to nie ma wiekszego wplywu na rozstępy. Gorzej, jesli cos takiego nastapi "nagle" czyli w bardzo krótkim okresie czasu. Nasza skóra jak i tkanka nabłonkowa ma bardzo słabe własciwości rozkurczowo-sciągające. Dlatego własnie nawet przy wahaniach wagi o 1-3 kg w krótkim okresie czasu mogą powodowac te jasne rozstępy. Jest to proces niezauwazalny gdyz taknka tluszczowa "regeneruje skóre". tak mozna to nazwać. Ubytek w rozstępie jest "wypychany" na poziom skóry w postaci "blizny" po rozstępie.

Ja jednak mam ladniejszą "pamiątkę". Kiedyś tata zauwazyl u mnie na plecach 3 poprzeczne czerwone paski. Mama powiedziala, ze to rozstępy. Z czasem przestaly byc widoczne jednak pod palcami jeszcze czuję ich obecnosc.Dziwna sprawa dla wszystkich, bo mialam wtedy moze 12 lat :/ a moja waga w tym czasie sie nie zmienila.

Dlatego na rozstępy nie ma reguly. ale na pewno nie pojawiaja sie od tabletek.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 10:14   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: rozstępy a tabletki anty

rozstepy to defekt takze hormonalny wiec i pigulki moga miec na to wplyw ,podobnie jak celulit ,lekarz mowi :"nie nie ma wpływu" a sie pojawil a kiedy odstawilam pigulki poprostu zniknął wiec jak to jest ?

a jestem szczupla i wahania wagi to +/- 2 kg.

wiec chyba "nie ma reguly" i "na pewno" sie wykkluczja.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:05   #5
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: rozstępy a tabletki anty

Stary wątek, ale sądze że dużo osób ma ten kłopot wiec trochę go odkurze.

Mi też nagle pojawiły się z tyłu przed pośladkami i trochę na pośladkach rozstępy:/ Nie przytyłam, nie schudłam- wahania wago to zawsze 2 kg - +
Zażywam tabletki od prawie 10 miesięcy. Nagle poziom estrogenu się podniosł? Jak to jest? Bo gdyby to było od tego to na początku brania pewnie by powstały. Bo biorę te same tabsy z tą samą ilością estrogenu.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 19:09   #6
katarzyniesza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: rozstępy a tabletki anty

mam wrażenie ogólnie, że to ma duży z wiązek z hormonami, porobił mi sie na biodrach rostępy, ale nie sądze żeby były od ćwiczeń
katarzyniesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.