Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-23, 11:58   #181
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Dzwoniła położna, jadę na wizytę. Może mnie nie uduszą za brak wyników badań No ale z tym gbs się zrobiło pilnie. Poza tym w szpitalu kazali ustalić z lekarzem prowadzącym plan działania i kiedy do szpitala. W sumie jutro kończę 37tc.

Lawendowa ja mam zleconą glukozę przez diabetologa co miesiąc, więc przy okazji robię. Dzisiaj też zobaczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 12:03   #182
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

No niestety, ja już wam kiedyś pisałam, że w mojej rodzinie tak było. W domu covid, a zaszczepieni mogli chodzić do pracy. Moja rodzina sama wtedy zorganizowała sobie urlopy lub prace zdalną, żeby nie chodzić do pracy i nie stanowić zagrożenia, bo ci zaszczepieni nie dostali żadnej kwarantanny a niezaszczepieni dostali strasznie długa (+7 dni od zakończenia choroby członka rodziny) i potem krzywo na nich w pracy patrzyli.

Bez sensu totalnie, moim zdaniem to wcale nie pomaga powstrzymać epidemii.
Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Ja już po badaniach, ale kurcze ludzie to są... Pojechałam z tż po 8 bo już myślałam, zresztą zwykle o tej porze już nikogo nie było, a takiego pecha trafiliśmy że było w kolejce z 15 osób. Starsza pani mnie puściła w kolejce i nawet kazała usiąść, a młodzi mężczyźni i tak chamsko przede mną wchodzili do badań, żaden nie przepuścił . A na drzwiach jak wół naklejka że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo. Dzięki tamtej pani czekałam tylko pół godziny a nie dwie. No masakra, przykro strasznie. W ogóle mi to glupio tak prosić kogokolwiek i pewnie bym czekała w kolejce gdyby nie tamta kobieta.

U mnie ma być dzisiaj deszcz ze śniegiem.

Nie wiem skąd mi tak gorąco i w nocy takie poty, niby dobrze się czuje i raczej to nie choróbsko.
Dzisiaj całą noc mieliśmy lekko uchylone okno na mikro. Tż w dresie i opatulony kołdrą jak rogalik a ja rozkryta i się topię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety ja juz wiem, że prawie nikt z dobrej woli sam nie przepuści ;-) raz byłam w szoku, jak w spożywczaku pan zapytał czy mnie puścić do kasy. Też raz mnie pani w kolejce w toalecie w galerii handlowej przepuścila. A w laboratorium nigdy, bo tam sa ogromne kolejki, każdy się spieszy do pracy - trzeba samemu podejść do obslugi i powiedzieć że chce się skorzystać z pierwszeństwa - skoro jest karteczka. Ja tak zrobiłam ostatnio w szpitalnym labie, kolejka byla chyba na 30 os...

Odnośnie tego gorąca, to pewnie hormony szaleją już przed porodem. Przecież to przyczyna wszystkich naszych dolegliwości ;-)
Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Glupie pytanie Gdy oddajecie mocz do badania to ktory pobieracie mocz gdy wstajecie w nocy siku? Wyszly mi beznadziejne wyniki. Jutro chce powtórzyć. I tak się zastanawiam, czy jak wstaje np.o 3 na siku, to oddaje do badania normalnie ten poranny mocz? Wczoraj się przemeczylam w nocy i nie poszłam siku. Aż brzuch mnie bolał. Dotrwałam do rana i nie wiem czy nie przez to taki zły wynik? Jutro lekarza mam dopiero wieczorem więc moglabym powtórzyć badanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem godz 3 w nocy to za wcześnie na pobranie próbki moczu. Mi zawsze mówiono, że tak maksymalnie do godziny od oddania mocz powinien być dostarczony do laboratorium. Tak samo gdy miałam wizytę na 18-sta pani mi powiedziala, że nie oddaję do badania porannego moczu, tylko normalnie przed wizyta robię siku po południu. I żeby nie trzymać moczu w pęcherzu na siłę niewiadomo ile, bo wtedy gromadzą się bakterie. No i przed pobraniem podmyc się woda, bo bakterie mogą być z zewnątrz.

Jakbym wstała w nocy na siku, to na pewno bym czekała do porannego moczu, by oddać próbkę, najwyżej jeszcze bym trochę w nocy sie napiła.
Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
No ja rozumiem ze na tarczyce czy antydepresanty to swoje ale octanisept? Dobrze że zelazo mi podaja. A o oslonie migli te powiedziec od razu bo ja o tym nie myslalam, dopiero maz zapytal po tygodniu czy nie powinnam brac.
Zoltaczka spada. Czekamy tylko na jedzenie,reszta jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Moze wam wyniki spadają blizej porodu? Nie nmma takiej zależności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A może te parcie na dwójkę to z powodu antybiotyku? Skoro już tydzień brałaś bez żadnego leku oslonowego? Niestety, ale takie mamy realia na nfz, może i dadzą ci podstawę, ale nikt ci oslonowego finansować nie bedzie, jak chcesz coś dodatkowo człowieku, to kupuj sobie sam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Czas edycji: 2021-11-23 o 12:05
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 12:55   #183
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 519
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cześć dziewczyny,
Ja jutro mam wizytę u ginekologa, dziś czuję pobolewanie w podbrzuszu. Mam jednak przeczucie, że przenoszę ciążę. Ja też odczuwam uderzenia gorąca, wczoraj w dzień byłam tak spocona, że wzięłam prysznic i się przebrałam. Dziś znowu mnie oblewają poty, a jestem zdrowa. Zahamował mi się też apetyt. W nocy mam problem ze spaniem, chciałoby się nadrabiać w dzień.
Co do moczu, to kiedyś czytałam u mamy ginekolog, że powinien to być ostatni mocz po wstaniu z łóżka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 12:55   #184
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Już po wizycie. Wymazy pobrane, w badaniu szyjka bez zmian, nic się nie zapowiada na razie. Skierowanie mam na 01.12 do szpitala i doradzała mi jednak, żebym wróciła tam, gdzie leżałam, a nie tam gdzie odmówili. W poniedziałek mam iść na wizytę, żeby sprawdzić przepływy, a w środę szpital. Także za jakieś półtora tygodnia synuś powinien być na świecie Chyba zaczynam się bać
Wypytywała też o wrażenia i lekarzy tam, jak jej powiedziałam kto był niemiły to od razu nazwiska znała

I kupiłam w końcu farbę, żeby się mały nie wystraszył
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11

Edytowane przez cichazabka
Czas edycji: 2021-11-23 o 12:58
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 13:19   #185
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Lawendowa contoura z labem nie porównywałam. Jednak na początku ciąży dermatolog poleciła mi contoura, ze nie zawyża. Po 1 ciąży zostały mi paseczki i glukometr z ixella i accuchecka. Wtedy za 1 razem spr 3 glukometrami i accucheck i ixell podawały wynik wyższy niż contour. Tak było w moim przypadku.



Co do tabletek przeciwbólowych, to jak leżałam w szpitalu do położnej przyszła dziewczyna, ze chce tabl przeciwbólowa. A tamta do niej, ze może jej dać młotek..

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Zapomniałam dodać, ze spr 3 glukometrami kulka dni pod rząd. I za każdym razem contour miał niższy wynik.

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Chodziło mino diabetologa a nie dermatologa



Cichazabka czyli rozwiazanie po 38 tc możliwe?
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 13:46   #186
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lawendowa_ Pokaż wiadomość
Też mi raz wyszły bakterie w moczu. Następnego dnia powtórzyłam badanie moczu i dodatkowo zrobiłam posiew i już nic nie wyszło w tym powtórzonym badaniu ani w posiewie. Także u mnie to chyba była wina pobrania.
Nie wiem jak jest poprawnie, ale jak idę siku w nocy, to nie biorę tego nocnego moczu do pomiaru, bo trzeba próbkę dostarczyć chyba w ciągu 2h do laboratorium, także biorę ten z rana. Zazwyczaj mija u mnie kilka godzin między siku nocnym a porannym, więc powinno być ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, mocz ma być jak najświeższy żeby wyniki były wiarygodne. No i lepiej nie przetrzymywać moczu. Dziewczyna w szpitalu tak sobie przetrzymała że kolki nerkowej dostała. Ból niesamowity aż przykro było na to patrzeć.

Ja w nocy wstawałam 2 razy i dopiero po 8 rano oddałam ten mocz do badania.

Pisałam już tu chyba setki razy że te normy nie są dla ciąż. Bakterie, nabłonki, za duże ph w ciąży to wszystko norma. Też tak panikowałam, nawet się z tą żurawiną męczyłam i nie wiem po co.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 13:55   #187
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

U mnie accu daje niższe wyniki niż contour mamy. Ale może też kwestia tego, że mój ma te 2 miesiące, a jej ze dwa lata.

Co za położna, powinna sama młotkiem dostać za takie gadanie! Czyli co, powoli trzeba by dopakować swoje przeciwbólowe do szpitala? To jest straszne.

1.12 wychodzi 37+6, ale w pierwszym dniu w szpitalu nic nie robią. Także jakby mieli wywoływać to w 38+0 zaczną. No chyba, że przepływy by się pogorszyły albo coś to wtedy raczej cc. W sumie nie wiem czego bardziej się boję, wywoływania kiedy widać, że nic się nie zapowiada czy cesarki i wszystkiego po.


Eneajla pojedyncze bakterie są w normie, ale jak wychodzi dużo to trzeba się zainteresować. Tak samo np. ketony, śladowe do małej są ok, ale przy średnich należałoby się zastanowić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-23, 13:56   #188
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

[1=bb371dfbfd9298d6e78301e 55742bc2d469b6322_657f8bf e235ab;89008571]Cześć dziewczyny,
Ja jutro mam wizytę u ginekologa, dziś czuję pobolewanie w podbrzuszu. Mam jednak przeczucie, że przenoszę ciążę. Ja też odczuwam uderzenia gorąca, wczoraj w dzień byłam tak spocona, że wzięłam prysznic i się przebrałam. Dziś znowu mnie oblewają poty, a jestem zdrowa. Zahamował mi się też apetyt. W nocy mam problem ze spaniem, chciałoby się nadrabiać w dzień.
Co do moczu, to kiedyś czytałam u mamy ginekolog, że powinien to być ostatni mocz po wstaniu z łóżka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Już poczytałam że te poty z gorąca to norma w 3 trymestrze. Mi ogólnie było przez całą ciąże ciepło ale teraz to grzeję jak kaloryfer

U mnie apetyt jest, ale na słodkie. Chyba mały chce koksić wagę to każe jeść węglowodany mamie

I w nocy nie śpię prawie, ale w dzień nadrabiam. Oszczędzam się już na maksa i nawet nie rusza mnie pełny zlew naczyń. Jak komuś trzeba będzie czysty talerz to sobie umyje. A nie że wszystko ja ciągle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 14:15   #189
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

No bez jaj ze nawet przeciwbola nie dostała ja tez meza prosilam zeby mi dowiozl jakby się okazalo ze sa jakies limity czy by krzywo patrzyli. No jedna mnie zapytała:a co Panią tak dalej boli?🤦☠♀️ na szczescie juz nie byly potrzebne. Ide do dziska wieczorem,mam go brac na rece, ale jak?
Cc było tydzien temu,ja juz jestem na 5 paczce podkladow. Gdybym byla bardziej ruchoma na początku,to na pewno bylabym na 6tej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Eneajla ty sie za bardzo przejmujesz. Ojca olej a tz chyba ma ręce. Sorry za dosadnosc,no ale jesteś na koncowce ciazy na litosc. Nic sie nie zawali,jak nie zrobisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 15:15   #190
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Zyjesiedalej właśnie takich rzeczy jak podnoszenie czy przebieranie się boję na początek

No pewnie, zupełnie nie ma co boleć, to tylko gojąca się rana przez kilka tkanek 🤷☠♀️

Eneajla też uważam, że powinnaś odpocząć. Obaj są dorośli, bez przesady. Będziesz się potem martwić na porodówce że ojciec nie ma czystych gaci? Musisz sobie trochę odpuścić, masz teraz ważniejsze sprawy


Mam wynik glukozy. Z żyły 84, glukometr po wyjściu 82. Także uważam mojego accu za bardzo wiarygodny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 15:32   #191
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Jejku, dziewczyny. Widziałam, że któraś tam się pytała czy ja już urodziłam Melduje, że nadal jestem w dwupaku

W czwartek się sliznelam na błocie przed domem. Nie przewróciłam się, ale narobiłam akrobacji, żeby utrzymać równowagę. I właściwie dopiero dzisiaj jestem w stanie funkcjonować. Tak to mnie tak bolały więzadła i spojenie, że wstanie z łóżka to był dla mnie wyczyn.

Robiłam dzisiaj badania miczu, bo w szpitalu mi wyszło w nim białko i za tydzień kazali powtórzyć. Muszę zerknąć na wyniki dzisiejszego badania.


Zamówiłam dzisiaj otulacz do fotelika, w piątek powinien być. No i kupiłam dzisiaj wózek. Co prawda raczej nie taki typowo dla dziewczynki. Gondola naprawdę duża i prowadzi się jak marzenie. Nawet z obciążeniem, bo w komisie wkładałam do środka proszki do prania, żeby zobaczyć jak będzie jeździł. Dałam 400zl.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-23, 15:35   #192
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
No właśnie, mocz ma być jak najświeższy żeby wyniki były wiarygodne. No i lepiej nie przetrzymywać moczu. Dziewczyna w szpitalu tak sobie przetrzymała że kolki nerkowej dostała. Ból niesamowity aż przykro było na to patrzeć.

Ja w nocy wstawałam 2 razy i dopiero po 8 rano oddałam ten mocz do badania.

Pisałam już tu chyba setki razy że te normy nie są dla ciąż. Bakterie, nabłonki, za duże ph w ciąży to wszystko norma. Też tak panikowałam, nawet się z tą żurawiną męczyłam i nie wiem po co.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bakterie w moczu to nie jest norma czy w ciąży, czy bez ciąży. Prawidłowo mocz jest jałowy. Po prostu w ciąży często tak bywa i dlatego lekarze często olewają, ale jeśli wyniki się pogorszą, to zdecydowanie trzeba interweniować. W końcu po to robimy tak często badanie moczu, by kontrolować sytuację.
Ja ostatnio miałam bakterie i dostałam na to Monural.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 15:52   #193
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Zyjesiedalej masz rację, jestem wrazliwa i się przejmuje wszystkim. Nie wiem jak to z dzieckiem będzie. Będę musiała trochę odpuścić.

Ja też się boję tego brania na ręce, przewijania, karmienia. Nigdy tego nie robiłam i nie wiem jak to będzie.

Patryka to u mnie bakterie ciągle są i nic mi nie każe brać. Mówił, że jakby było coś poważnego w organizmie to inne parametry by też na to wskazywały a same bakterie to właśnie żaden człowiek jalowy nie jest i bakterie są i już. Ale z glukozą jak mi przekroczyło 1 pkt to już mnie na szpital wysłał 🤷🏼☠♀️

Wiedzminka dobrze że nic się poważnego nie stało, musimy na siebie teraz mocno uważać. Też ostatnio miałam problemy z równowagą pod prysznicem już myślałam że orła wywinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 16:44   #194
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Dziewczyny, potrzebuję porady. W związku z tym, że moje CC wypadnie pewnie tuż przed świętami, chciałabym mieć w domu wszystko co może się przydać, nawet awaryjnie, bo w święta wszystko zamknięte i nic nie dokupimy. Co może mi się przydać po CC? Albo co po poprzednich porodach dokupowałyście na szybko? Każda porada mile widziana


Wiedzminka, dobrze, że u Was w porządku i że wyszłaś bez szwanku z upadku

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;89008439]
Niestety ja juz wiem, że prawie nikt z dobrej woli sam nie przepuści ;-) raz byłam w szoku, jak w spożywczaku pan zapytał czy mnie puścić do kasy. Też raz mnie pani w kolejce w toalecie w galerii handlowej przepuścila. A w laboratorium nigdy, bo tam sa ogromne kolejki, każdy się spieszy do pracy - trzeba samemu podejść do obslugi i powiedzieć że chce się skorzystać z pierwszeństwa - skoro jest karteczka. Ja tak zrobiłam ostatnio w szpitalnym labie, kolejka byla chyba na 30 os...
[/QUOTE]
Mam podobne odczucia. Kilka razy mi się zdarzyło, że mnie ktoś przepuścił - pani w toalecie, pan w kolejce do laboratorium i ostatnio pan w kolejce do kasy, ale to miłe Z reguły jak jest duża kolejka i jest gdzieś karteczka o pierwszeństwie, to sama podchodzę i mówię, że mam pierwszeństwo i chciałabym skorzystać. Jeszcze nigdy nie było krzyków ani awantur, ale pewnie swoje sobie ludzie pod nosem potem pomruczeli. Trudno, nie przejmuję się tym, moje zdrowie i samopoczucie w ciąży ważniejsze.

Cichazabka, to teraz pewnie musisz do szpitala zadzwonić i się umówić na 1 grudnia? Nie wiem jak takie skierowanie działa, skoro lekarka nie jest z tego szpitala.
Ale Ci już niedługo zostało i będziesz tulić maleństwo

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Mam wynik glukozy. Z żyły 84, glukometr po wyjściu 82. Także uważam mojego accu za bardzo wiarygodny
Ooo, to mega! Praktycznie żadna różnica. Glukometrem z palca brałaś tuż po pobieraniu? Chyba zrobię na najbliższych badaniach tak samo, bo trochę mnie zaniepokoiły te ostatnie posty, że mój glukometr może nawet o kilkanaście jednostek zawyżać.
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 17:09   #195
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Wiedzminka całe szczęście, że nic się nie stało! Uważaj na siebie.
Super, że udało się kupić wózek i to w fajnej cenie

Lawendowa tak, będę dzwonić pewnie jutro do szpitala i umówić się na planowe przyjęcie. Wtedy przyjeżdżam znowu gdzieś na 8-9, idę na teścik i czekam kilka godzin na oddziale na przyjęcie No i już wiem, że w pierwszy dzień nic nie zrobią poza usg i ktg, dopiero drugiego może będą jakieś decyzje (a może nie...). Na razie nie wiadomo czy będzie wywoływanie czy cc, mówiła dzisiaj, że pewnie będzie zależeć czy przepływy się pogorszą.

Z palca mierzyłam po kilku minutach, bo zapomniałam Wcześniej wychodziło mi chyba 7 jednostek różnicy, więc też spoko. Jak porównywałam z glukometrem mamy to na jej było min kilkanaście wyżej, przy którymś pomiarze nawet ok 20.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 18:08   #196
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Przebieranie pampersa juz w miare ogarnelam..
Ale wiecie co,trzymałam go na rekach i mnie reka bolała,a przecież jest taki maly. Az mi drzec mięśnie zaczely z "wysilku" i musialam prosic zeby go zabraly.
Postępu zero. Mowilam ze chce dk domu?
Lawendowa octsnisept na rane ale to tez do pepka pe benzyne apteczna na zmycie plastra bo mnie piec zaczely miejsca gdzie zostal klej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

A,i mam taka ochote na slodkie teraz... masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 19:58   #197
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Czy wszystkie bierzecie laktator do szpitala? Zastanawiam się czy jest sens to targać, skoro w szpitalu mają laktator i dają indywidualne zestawy do niego.

Zyjesiedalej, na pewno radzisz sobie super jak na początki 😘
Dzięki! Octenisept mam, a odnośnie zmywania plastra to położne w szpitalu nie pomogły?

Cichazabka, a w sumie wolałabyś cc czy sn?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 20:26   #198
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

A dopytywalas czy jest na pewno? Bo u mnie nie ma laktatora. Jak tz Ci bedzie mogl podrzucic to nie musisz,chyba ze masz miejsce w walizce to wez ja nie mialam kupionego w ogole,dopiero tz mi kupowal jak sie okazalo, ze moge karmic.
Nie pomogly pytalam czym to moge zmyc i mi powiedziala zebym kupila benzyne. Dla mnie to smieszne,bo musialam kupic butelke 100 ml a zuzylam 2 waciki i zapewne reszta postoi z 2 lata i wyrzuce. Wiec juz te plastry by mogli zmywac.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 20:50   #199
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Zyjesiedalej jeszcze mięśnie niewyrobione od trzymania malucha za rok noszenie kilkunastu kilo nie będzie robić wielkiego wrażenia
To naprawdę jest śmieszne, żeby nawet zmywać klej trzeba było własnym środkiem. 🤦☠♀️

Lawendowa ja chyba wezmę, ale w sumie jeszcze go nie spakowałam. Jutro to zrobię, skoro i tak leży w domu W sumie o brak pokarmu się jakoś nie martwię, ale o to, że nie będzie umiał złapać już tak.

Myślę, że wolałabym sn, jednak chyba dochodzenia do siebie po cc boję się bardziej. Tylko w tym szpitalu nie ma żadnego problemu ze znieczuleniem ani nic, normalnie jeszcze przed wywoływaniem można poprosić o konsultację anestezjologa i zdecydować w trakcie porodu czy chce się zzo. Pewnie w szpitalu, gdzie jest z tym problem bym się wahała, bo nie lubię bólu No ale jak nie będzie opcji i cc będzie lepsze dla małego to bez wahania dam się pociąć.

Do cc musi być wenflon, a czy do sn też dają na wszelki wypadek? Bo ja nie mam żył i to jedna z rzeczy, których się boję

Jakieś rady o czym mogłam zapomnieć do torby?
Dokupiłam kilka soczków w kartonikach, przyda się jakby cukier leciał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-23, 21:03   #200
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cichazabko moja siostra miala wenflon przy sn.
Naprawdę wezcie z 2 paczki tych podkladow i spoko sa jeszcze z canpola,chyba night, bo sa dluzsze i mozna je przykleić. Dziewczyna mi tutaj polecila. Ja mialam z belli,to na dzien byly ok,ale słabiej chlona. Juz mialam troche przestój, a teraz znow sie leje jak z kranu...
Ide na drzemke, bo zs godzine odciaganie. Cos się zatrzymalam na 30 ml i ani ml wiecej,a maly dostaje juz 50.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 21:42   #201
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Wiem, że laktator jest na pewno. Od dalszej znajomej, która rodziła w tym samym szpitalu. Nie wiem tylko na jakiej zasadzie to dokładnie działa. Paczki też można przekazywać, stąd właśnie zastanawiałam się czy jest sens go brać.

Cichazabka, a kupujesz jakieś nakładki na brodawki?

Do sn też zakładają wenflon, bo wolą być przygotowani.

Cichazabka, glukometr 😂 i czekolada na po porodzie 😁



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Lawendowa_
Czas edycji: 2021-11-23 o 21:44
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 22:25   #202
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Lawendowa ja nie zabieram, najwyżej mąż dowiezie.



W moim szpitalu na szczęście podkłady są, ale poprzednio i tak zużyłam tylko paczkę, potem przeszłam na normalne podpaski. Nie lało się ze mnie mocno po cc.


Wyposażenie szpitala to żart. Jak pracowałam na chirurgii, to mieliśmy i benzynę, i octaniseptu pod dostatkiem, ale to zamawiała pielęgniarka opatrunkowa, na położnictwie chyba nie ma takiej funkcji w ogóle. Te rany po cc chyba w ogóle mało kogo obchodzą.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 22:47   #203
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Zyjesiedalej to nie pocieszyłaś Na oddziale już jedna położna mi powiedziała, że jak mam rodzić to nie na jej zmianie, bo ona nie lubi pacjentów bez żył 🤣

O, akurat podkłady mam spakowane jedne z belli i jedne z canpola

Nakładek chyba na razie nie będę brać, kupię jak będzie potrzeba.
Glukometr i leki czekają ciągle na stole

Zdrzemnęłam się i śniło mi się, że wody mi odeszły Po przebudzeniu nie wiedziałam co się dzieje i czy mam budzić męża 🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 07:32   #204
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi odnosnie pobierania próbki moczu do badania już zawiozłam i tym razem bardziej się postaralam mam nadzieję, że jednak wyniki będą lepsze niż poprzednio.
I ogólnie to źle się czuje. Krzyże mnie bolą, cały brzuch, glowa, nie mogę chodzić. Mam wrażenie jakbym miała kolke (?) Jeszcze wieczorem się przestraszyłam bo żołądek zaczął mnie boleć i oblały mnie poty (A tak zaczął mi się porod przy starszaku). Dzisiaj idę do lekarza, więc w końcu wyznaczy termin cc. A mały tak mi naciska na szyjke, że zgina mnie wpół.
Zastanawiam się co spakować jeszcze do walizki..wydaje mi się że chyba wszystko mam ale znając życie to o czymś zapomniałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość

Zdrzemnęłam się i śniło mi się, że wody mi odeszły Po przebudzeniu nie wiedziałam co się dzieje i czy mam budzić męża 🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też ostatnio miałam taki sen nawet realny.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 07:51   #205
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Apropo "dziwnych " historii porodowych,zdarzaja się naprawde. Dziewczyna obok na sali czekala na syna a urodzila blizniaki i syn jest ok z nia, a corka 1.5 kg na intensywnej. Kurcze,nie wierze ze te badania w dzisiejszych czasach tego nie wykryja. Tak się jakos pozawijaly. Ale nawet bicie serduszka... także moze sie okaze,ze ktoras jednak blizniaki nosi?🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Ja np sobie jeden recznik gorszy wzielam bo nak wychodze spod prysznica,to zeby nogami stanac i je osuszyć. -taka moja"rada"jak ktos chce,bo po cc to ciezko bylo sie schylic stopy wytrzeć porzadnie nawet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 07:51   #206
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Dzień dobry,
Nie odzywałam się wczoraj po wizycie bo jakoś humor odszedł w siną dal. No więc szyjka zamknięta Julek waży 3400. W piątek idę na ktg i będą mi mierzyć miednice ale lekarz mówi że nie powinno być problemu z SN bo starszak ważył 3300 i to niewielak różnica.

Jeśli nic się nie wydarzy samo to we wtorek idę rano już na oddział i będą mi zakładać balonik a następnego dnia oxy. :/

Screenshot_20211124_082031_com.gravid.gravid.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 08:03   #207
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Ja np sobie jeden recznik gorszy wzielam bo nak wychodze spod prysznica,to zeby nogami stanac i je osuszyć. -taka moja"rada"jak ktos chce,bo po cc to ciezko bylo sie schylic stopy wytrzeć porzadnie nawet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tym nie myślałam. Stwierdziłam że same klapki pod prysznic mi wystarcza. Już teraz zbytnio nie mogę wytrzeć sobie stóp:P
A w sumie przy poprzedniej cc, mąż był ze mną i mnie wycierał. Więc nieglupi pomysł.

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
Nie odzywałam się wczoraj po wizycie bo jakoś humor odszedł w siną dal. No więc szyjka zamknięta Julek waży 3400. W piątek idę na ktg i będą mi mierzyć miednice ale lekarz mówi że nie powinno być problemu z SN bo starszak ważył 3300 i to niewielak różnica.

Jeśli nic się nie wydarzy samo to we wtorek idę rano już na oddział i będą mi zakładać balonik a następnego dnia oxy. :/

Załącznik 7763173

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślałam że napiszesz że już jesteś po. A starszaka też rodziłaś po terminie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 08:34   #208
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
O tym nie myślałam. Stwierdziłam że same klapki pod prysznic mi wystarcza. Już teraz zbytnio nie mogę wytrzeć sobie stóp:P
A w sumie przy poprzedniej cc, mąż był ze mną i mnie wycierał. Więc nieglupi pomysł.



Myślałam że napiszesz że już jesteś po. A starszaka też rodziłaś po terminie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tydzień po terminie urodziłam starszego. Ale ruszyło samo.
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 08:40   #209
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Apropo "dziwnych " historii porodowych,zdarzaja się naprawde. Dziewczyna obok na sali czekala na syna a urodzila blizniaki i syn jest ok z nia, a corka 1.5 kg na intensywnej. Kurcze,nie wierze ze te badania w dzisiejszych czasach tego nie wykryja. Tak się jakos pozawijaly. Ale nawet bicie serduszka... także moze sie okaze,ze ktoras jednak blizniaki nosi?🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Ja np sobie jeden recznik gorszy wzielam bo nak wychodze spod prysznica,to zeby nogami stanac i je osuszyć. -taka moja"rada"jak ktos chce,bo po cc to ciezko bylo sie schylic stopy wytrzeć porzadnie nawet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wierzę. A przecież 3 razy prenatalne się robi w ciąży to przy żadnym usg ginekolog nie zauważyłby drugiego człowieczka? Jakoś nie mogę w to uwierzyć no ale może faktycznie drugi się ukrywał za każdym razem.
Tak jak u mnie długo płci widać nie było bo też takie ułożenie... Z drugiej strony drugi ginekolog widział dziewczynkę...

Mi tak tż mówił, że może jednak bliźniaki


Zmalowana, może samo się zacznie na dniach. Jeju Ty jak na tykającej bombie jesteś. Musisz być już pewnie bardzo zmęczona ciążą...

Malinowa, zyjesiedalej wy bierzecie dalej te tabletki co w ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152

Edytowane przez Eneajla
Czas edycji: 2021-11-24 o 08:56
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 08:56   #210
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
No nie wierzę. A przecież 3 razy prenatalne się robi w ciąży to przy żadnym usg ginekolog nie zauważyłby drugiego człowieczka? Jakoś nie mogę w to uwierzyć no ale może faktycznie drugi się ukrywał za każdym razem.
Tak jak u mnie długo płci widać nie było bo też takie ułożenie... Z drugiej strony drugi ginekolog widział dziewczynkę...

Mi tak tż mówił, że może jednak bliźniaki


Zmalowana, może samo się zacznie na dniach. Jeju Ty jak na tykającej bombie jesteś. Musisz być już pewnie bardzo zmęczona ciążą...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fizycznie jeszcze jako tako ale psychicznie mam dość. I boję się bardzo indukcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-15 19:03:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.