Mój pokój - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-14, 20:23   #1
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342

Mój pokój


Zwracam się do was z prośbą o rady dotyczące umeblowania mojego pokoju, bo wiem, że już wielu osobom pomogłyście .
Mój pokój jest niewielki, niecałe 10m2. Krótsza ściana ma 2,92 m, a dłuższa (ta z drzwiami i na przeciwko, z oknem) - 3,20 m. Okna wychodzą na północ, więc pokój jest dość ciemny. Ściany mam pomalowane na kolor brzoskwiniowy jogurt. Ewentualnie planuję zmianę na wrzosowy, ale to jeszcze nic pewnego. Na podłodze mam jasny parkiet. Kanapy ciemnobrązowe.
Chciałabym kupić szafę, komodę i biurko +ewentualnie półki. Do wyboru mam raczej tylko BRW, bo tylko takie meble można kupić w moim mieście. Najbardziej chciałabym system Syriusz, ale te 3 elementy, które chcę zajmują 3 m, wiec o 8 cm za dużo (biurko-1,2; szafa -90 cm, komoda- 90 cm).
Kolejnym systemem jaki mnie zainteresował jest Vis s vis. Niestety nie ma w nim tradycyjnych komód, a jedynie szafka z dwoma szufladami normalnym i 2 z odchylanymi drzwiczkami, co wg. mnie jest niepraktyczne i niewygodne. Ewentualnie mogę wziąc 2 węższe szafki z półkami (50 cm każda) i postawić je obok siebie, ale wolałabym jednak komodę. Poza tym nie do końca podobają mi się uchwyty, wolałabym takie jak w Syriuszu no i biuko jest na jakimś kółku , zamiast na nóżce jak reszta mebli.
Brałam też pod uwagę system Tip top, ale za wąska szafa i komoda (po 67 cm), a poza tym jest zbyt jasny.

Zamieszczam rysunek pokoju i interesujące mnie meble. Ustawienie byłoby takie: od okna biurko, potem komoda, w rogu szafa. Na przeciwko 2 kanapy (jednej chętnie bym się pozbyła, ale to nie zależy ode mnie, jest to kanapa mojej siostry studentki, ktora czasem przyjeżdża do domu. Nad biurkiem lub komodą półka.
Tylko takie ustawienie przyszło mi do głowy, może wy wymyślicie coś innego, najlepiej z Syriuszem. Może znajdziecie też jakiś inny system, który zmieściłby się na tej ścianie. Czekam na wszystkie propozycje i z góry dziękuję .

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

1. Mój pokój
2. Biurko Syriusz
3. Komoda Syriusz
4. Szafa Syriusz
5. Biurko Vis a vis
6. Szafka szersza Vis a vis
7. Szafa Vis a vis
8. Szafka węższa Vis a vis
9. Szafka węższa Vis a vis
10. Półka Vis a vis
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia pokój.jpg (27,9 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syriusz-biurko.jpg (14,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syriusz-komoda.jpg (13,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syriusz-szafa.jpg (11,7 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg visavis-biurko.jpg (13,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg visavis-szafkaszeroka.jpg (12,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg visavis-szafa.jpg (10,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg visavis-szafka.jpg (10,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg visavis-szafkaszuflady.jpg (11,2 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg visavis-półka.jpg (11,8 KB, 2 załadowań)

Edytowane przez kate1991
Czas edycji: 2009-08-14 o 20:25
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 20:50   #2
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Mój pokój

Meble, które pokazałaś zrobi każdy stolarz i co najważniejsze zrobi na wymiar
To kółko przy biurku, ma pomagać przy jego ewentualnym przesuwaniu.

A może by coś pokombinować z przesunięciem łóżek?
1. Łóżko z prawego górnego rogu zamienić miejcami z biurkiem.
2. Łóżko z dolnego rogu zamienić miejscami z szafą.

Edytowane przez edytcia
Czas edycji: 2009-08-14 o 20:53
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 20:58   #3
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Mój pokój

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Meble, które pokazałaś zrobi każdy stolarz i co najważniejsze zrobi na wymiar
To kółko przy biurku, ma pomagać przy jego ewentualnym przesuwaniu.
A nie orientujesz się ile taka usługa może kosztować? Myślałam nad meblami na wymiar, ale podobno są bardzo drogie, a ja najchętniej zmieściłabym się w 1500 zł.

Wiem, że ma pomagać, ale nieestetycznie wygląda, przynajmniej na zdjęciu. Właśnie najgorsze jest to, że nie mogę tylko mebli zobaczyć, bo nie ma ich w sklepie i trzeba zamawiać. Takie kupowanie kota w worku .

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Meble, które pokazałaś zrobi każdy stolarz i co najważniejsze zrobi na wymiar
To kółko przy biurku, ma pomagać przy jego ewentualnym przesuwaniu.

A może by coś pokombinować z przesunięciem łóżek?
1. Łóżko z prawego górnego rogu zamienić miejcami z biurkiem.
2. Łóżko z dolnego rogu zamienić miejscami z szafą.
Niestety, ale też nie wejdzie, łóżko ma 114 cm .
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 21:06   #4
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Mój pokój

Jeszcze myślałam, żeby szafa i komoda poszły na ścianę z drzwiami, ale przecież się nie zmiszczą
A może większą szafę zamiast komody, np taką na 120cm?
A skąd jesteś?
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 21:27   #5
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Mój pokój

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Jeszcze myślałam, żeby szafa i komoda poszły na ścianę z drzwiami, ale przecież się nie zmiszczą
A może większą szafę zamiast komody, np taką na 120cm?
A skąd jesteś?
Co do pierwszego pomysłu, to raczej się nie zmieszczą, ale muszę sprawdzić, bo nie wiem jaką szerokość mają drzwi.
Co do większej szafy to raczej nie, chciałam niższe meble, żeby nie przytłaczały pokoju. Ewentualnie myślę o rezygnacji z biurka, bo w tym pokoju będę mieszkała tylko rok, a jak się wyprowadzę na studia to nie będzie z nim co zrobić. Ale jednak potrzebuję jakiegoś miejsca do nauki.
Wolałabym nie pisać skąd dokładnie jestem, ale widzę, że daleko od ciebie - Mazury. Także ceny pewnie się różnią.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 21:31   #6
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Mój pokój

Pytałam, bo u nas zagłębie meblowe
Skoro rok, i jeśli nie masz komputera stacjonarnego to może lepszy jakiś mini stolik ,albo taki składany blat pod oknem, zamiast biurka?
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 21:51   #7
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Mój pokój

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Pytałam, bo u nas zagłębie meblowe
Skoro rok, i jeśli nie masz komputera stacjonarnego to może lepszy jakiś mini stolik ,albo taki składany blat pod oknem, zamiast biurka?
Chyba rzeczywiście stolik byłby dobrym wyjściem . Przejrzę jutro katalog i może coś znajdę. Ewentualnie spróbuję jeszcze raz rozejrzeć się w sklepach w moim mieście, ale to już w przyszłym tygodniu. A teraz już zmykam. Dziękuję Ci bardzo za pomoc .
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 12:31   #8
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Mój pokój

A myslałaś o kolekcji Indiana ? Ja mam z niej biurko, łózko, komode, szafke i regał . Jestem z nich zadowolona, moge podesłać zdjęcia.
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 15:37   #9
PrincessSmall
Raczkowanie
 
Avatar PrincessSmall
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 143
GG do PrincessSmall
Dot.: Mój pokój

A nie myślałaś może o meblach z systemem modułowym Ringo BRW? Są bardzo ładne. Występuję w wersji z białym fronetem, ale są tez z ciemnym. Ja mam z białym: komodę z szufladami, szafę, biurko,szafkę nocną i wiszącą półkę nad łóżko....rozrysowałam sobie twój pokój jeżeli zdacydowałaby się na komode, szafę i biurko miłabys jeszcze 22 cm. na odstępy między nimi. Zaraz sprawdzę ceny i podam ci dokładne wymiary tych mebli.

Nooo znalazłam te ceny:
Komoda-499zł
Biurko-499zł
Szafa-599zł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Biurko.jpg (3,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Szafa.jpg (2,3 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Komoda1.jpg (2,4 KB, 2 załadowań)

Edytowane przez PrincessSmall
Czas edycji: 2009-08-19 o 15:55
PrincessSmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 14:02   #10
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Mój pokój

Dzięki za propozycję, ale raczej nie odpowiadają mi te systemy- ten ostatni trochę za ciemny, a ja mam ciemny pokój.
Znalazłam w swoim mieście jeszcze jeden sklep i są tam 2 systemy które mi się podobają: MDF i Pensylwania. Kolory nie są tak ostre jak na zdjęciach, dużo łagodniejsze, (MDF jak Syriusz, a Pensylwania jak Vis a vis). Które wg was ładniejsze??
MDF http://www.restol.com.pl/www/meble.php?id_kat=131&lg=PL
Pensylwania http://www.restol.com.pl/www/meble.php?id_kat=128&lg=PL
Tylko jest jeden problem (jak zwykle ). Biurka są tylko z miejscem na komputer, a ja nie mam komputera w swoim pokoju i nie wiem co zrobić z tą dziurą? Coś tam postawić? Jakie macie pomysły? Bo przecież takie puste głupio będzie wyglądało . Ewentualnie mogę wziąc taki stół biurowy, bez żadnych półek i szufladek i pod to kupić taka mini-komódkę na kółkach, ale też nie mogę zobaczyć tego na żywo i nie wiem jak to będzie wyglądało. Ma któraś z was coś takiego?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 15:02   #11
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Mój pokój

Według mnie meble pensylwania są ładniejsze . Pomysł ze stołem i wysuwana komódką bardzo dobry
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 15:18   #12
PrincessSmall
Raczkowanie
 
Avatar PrincessSmall
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 143
GG do PrincessSmall
Dot.: Mój pokój

Jak zwykle zadzam się z SleepingBeuty...Pensylwan ia są o wiele ładniejsze
PrincessSmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 17:03   #13
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Mój pokój

Dzięki za odpowiedzi . Jest jeszcze jeden problem- biurko ma głebokosc 70 cm a ja mam tam parapet i nie zmiesciloby sie . Musiałabym albo uciac kawalek parapetu (ale tam juz nie ma okna, po prostu kawalek parapetu wychodzi na sciane) albo postawić biurko na środku, ale wolę przy oknie .
A co z tym pustym miejscem na komputer? Czy jakbym poustawiala tam zwykle pudelka (takie po butach, albo tego typu) to to by źle wyglądało?

Z systemu MDF na pewno zrezygnowałam, bo byłam u stolarza, który robi meble na zamówienie i mniej więcej takie, nawet trochę ładniejsze. I teraz nie wiem czy wybrać Pensylwanię ze sklepu czy te meble od stolarza . Plusy Pensylwania jest bardziej nowoczesna, ale u stolarza sama bym mogła sobie wybrać biurko jakie by mi pasowało, bez miejsca na komputer, odpowiednia głębokośc, długość itd. I było by ok 500 zł taniej. Kolor do wyboru, albo taki jasny (mniej więcej jak MDF, Syriusz) albo ciemniejszy, ale nie aż tak ciemny jak Pensylwania). Doradźcie coś dziewczyny .

Nie, komoda jednak nie mogłaby być w kącie pod oknem, bo przecież szuflady by się nie wysuwały przez ten parapet ;/. Patrzyłam czy biurko wejdzie pod parapet i jest akurat tak 75,5 więc na styk, nie wiem czy tak może być . Co prawda ten parapet zachodziłby niedużo, jakieś 3 cm, ale zawsze.

Edytowane przez kate1991
Czas edycji: 2009-08-24 o 17:09
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 19:05   #14
SleepingBeuty
Zadomowienie
 
Avatar SleepingBeuty
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Częstochowy :)
Wiadomości: 1 246
GG do SleepingBeuty
Dot.: Mój pokój

W ostateczności mogłoby tak być . Pytanie czy Tobie nie będzie to przeszkadzac ?
__________________
"Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem..."


SleepingBeuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.