jak zakryć trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-27, 11:35   #1
lollypoop91914
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16

jak zakryć trądzik?


Mam taki problem jak wiekszość z was a mianowicie trądzik.Raz jest lepiej a raz gorzej niestety kosmetyki nie do końca mi pomagaja. Znacie może jakieś podkłady albo kremy bb które pokryją mi te problemy i długo sie utrzymują na twarzy? A może korektory? Prosze o pomoc!!!
lollypoop91914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 14:40   #2
veronikyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Wink Dot.: jak zakryć trądzik?

Witaj. Miałam ten sam problem przez okres około 5 lat. Na szczęście się z nim uporałam. Najważniejsze jest, żebyś nie zapychała skóry tanimi pudrami i podkładami, a kremy używała bez olejku parafinowego w składzie (często zapisane jest jako liquidum paraffinum), ponieważ to zapycha pory na skórze i tworzą się przez to zaskórniki i inne badziewia na skórze. Najlepiej jak byś go wyleczyła do końca, np. kuracją tabletkami z izotretynoiną (porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym ). Ja w rok czasu pozbyłam się wszystkich wyprysków, a jedyne co mi zostało, to blizny po walce z trądzikiem na "własną ręke".

Jeśli już tak Ci zależy na zatuszowaniu tego trądziku, to polecam lekki Garnier BB Cream, nie tworzy maski i tapety na twarzy. Mi zakrywa on około 80-90% niedoskonałości, lecz skóra się po nim świeci, dlatego używam do tego odrobiny pudru w kamieniu

Jeśli chcesz używać normalnego podkładu, a nie kremu kryjącego, to polecam Maybelline New York Affinitone 24h.
Jeśli masz jasna cere, to polecam odcień 005 nie jest odcienia pomarańczowego trzyma sie długo, nawet od rana do wieczora polecam po nałozeniu jego, sypnąć troche pudru w kamieniu, żeby utrwalić efekt,

Pamiętaj, nie zapychaj nadaremnie swojej skóry ciężkim podkładem.
Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BB-cream.jpg (128,8 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg maybelline-affinitone-24h-ivory.jpg (45,1 KB, 5 załadowań)
veronikyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 15:56   #3
201703160940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 900
Dot.: jak zakryć trądzik?

Affinitone nie nadaje się do zakrywania trądziku, wszystko spod niego wyłazi, a krosty przebijają nawet przez świeżo nałożony podkład.
Polecam zaopatrzyć się w korektor mineralny, nieco jaśniejszy niż podkład.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-w-plynie.html ja polecam ten
201703160940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:49   #4
veronikyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez princeton_girl Pokaż wiadomość
Affinitone nie nadaje się do zakrywania trądziku, wszystko spod niego wyłazi, a krosty przebijają nawet przez świeżo nałożony podkład.
Polecam zaopatrzyć się w korektor mineralny, nieco jaśniejszy niż podkład.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-w-plynie.html ja polecam ten
Mi Affinitone zakrywa wszystko. Używam go od ponad roku i nie zamienię na żaden inny. Nie dość, że trzyma sie cały dzien, to jeszcze kryje dosłownie wszystko
Może zależy to od cery też. Ja mam mieszaną, a mimo to utrzymuje sie idealnie!!
A korektor... robi plamy i zatyka dopływ powietrza do zmiany skórnej.
veronikyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:56   #5
201703160940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 900
Dot.: jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez veronikyy Pokaż wiadomość
Mi Affinitone zakrywa wszystko. Używam go od ponad roku i nie zamienię na żaden inny. Nie dość, że trzyma sie cały dzien, to jeszcze kryje dosłownie wszystko
Może zależy to od cery też. Ja mam mieszaną, a mimo to utrzymuje sie idealnie!!
A korektor... robi plamy i zatyka dopływ powietrza do zmiany skórnej.
Ja też mam mieszaną, z tym, że na czole mam blizny potrądzikowe, trądzik raczej pojawia się sporadycznie. Affinitone jest chyba najlepszy z tańszych podkładów, ale jego krycie bez korektora jest kiepskie.

Polecałabym jednak nie zdawać się na podkłady i inne mazidła, tylko iść do dobrego dermatologa i wyleczyć trądzik.

Edytowane przez 201703160940
Czas edycji: 2013-08-28 o 23:00
201703160940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:56   #6
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: jak zakryć trądzik?

Cytat:
Najlepiej jak byś go wyleczyła do końca, np. kuracją tabletkami z izotretynoiną (porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym ).
Co za bzdura. Nie dość, że to ryzykowna terapia to jeszcze w większości przypadków tylko tymczasowo skuteczna.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 09:24   #7
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez veronikyy Pokaż wiadomość
Witaj. Miałam ten sam problem przez okres około 5 lat. Na szczęście się z nim uporałam. Najważniejsze jest, żebyś nie zapychała skóry tanimi pudrami i podkładami, a kremy używała bez olejku parafinowego w składzie (często zapisane jest jako liquidum paraffinum), ponieważ to zapycha pory na skórze i tworzą się przez to zaskórniki i inne badziewia na skórze. Najlepiej jak byś go wyleczyła do końca, np. kuracją tabletkami z izotretynoiną (porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym ). Ja w rok czasu pozbyłam się wszystkich wyprysków, a jedyne co mi zostało, to blizny po walce z trądzikiem na "własną ręke".

Jeśli już tak Ci zależy na zatuszowaniu tego trądziku, to polecam lekki Garnier BB Cream, nie tworzy maski i tapety na twarzy. Mi zakrywa on około 80-90% niedoskonałości, lecz skóra się po nim świeci, dlatego używam do tego odrobiny pudru w kamieniu

Jeśli chcesz używać normalnego podkładu, a nie kremu kryjącego, to polecam Maybelline New York Affinitone 24h.
Jeśli masz jasna cere, to polecam odcień 005 nie jest odcienia pomarańczowego trzyma sie długo, nawet od rana do wieczora polecam po nałozeniu jego, sypnąć troche pudru w kamieniu, żeby utrwalić efekt,

Pamiętaj, nie zapychaj nadaremnie swojej skóry ciężkim podkładem.
Pozdrawiam!
Mi zostały blizny i wyjątkowo wredny trądzik, a także uraz psychiczny po kuracji izotretynoiną Poza tym, jak wszyscy doskonale wiemy, tą terapię stosuje się u osób o bardzo nasilonym problemie lub u takich, u których nic innego nie podziałało.

E tam, oba podkłady zapychają. I prawie wcale nie kryją. Z takich płynnych podkładów kryje i trzyma się Revlon CS, ale szkodzi skórze i ciężko się go nakłada. Dość dobrze mówią o podkładach Bourjois. W sumie zapychanie podkładów będzie zależało od tego, jak dobrze się je zmyje. Ja postawiłam na mineralny (płacę ok. 20 złotych za opakowanie), mój nie zapycha wcale.

A azjatyckie BB (bo te polskie BB to nie BB, tylko zupełnie inna nazwa kryjąca się pod skrótem BB)? Mogą zapychać, trzeba umieć je obsługiwać, ale może? Zamówiłam sobie próbki właśnie.

Parafina występuje pod kilkoma lub nawet kilkunastoma nazwami, warto unikać każdej jej formy. Mnie zapychają również caprylic/capric triglycerides, gliceryna w tonikach i w sumie nie pamiętam, co jeszcze, ale na pewno sporo innych substancji.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 11:06   #8
pyh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 33
Dot.: jak zakryć trądzik?

czemu uraz psychiczny po kuracji isotretinoiną?
pyh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 19:44   #9
veronikyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Cool Dot.: jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Co za bzdura. Nie dość, że to ryzykowna terapia to jeszcze w większości przypadków tylko tymczasowo skuteczna.
Dlatego wykonuje się badanie krwi co miesiąc, aby kontrolować organizm. Ja się pozbyłam trądziku dzięki temu, i wcale nie był bardzo nasilony, jak mówi Puszyslawa. I jaki niby uraz psychiczny? Jak masz uraz psychiczny to chyba nie przez leczenie Izotretynoiną

Podkład Affinitone mi zakrywa wszystko i nic spod niego nie wyłazi. Ale wiadome, każdemu odpowiada co innego, i wcale do najtańszych nie należy. U mnie w mieście około 47zł.
veronikyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 08:26   #10
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez pyh Pokaż wiadomość
czemu uraz psychiczny po kuracji isotretinoiną?
Gdybyście wydały tyle pieniędzy i tyle się nacierpiały (w sumie nic, gdyby pomogło) i skończyły z gorszą skórą, niż przed leczeniem, włosami wypadającymi już przez dwa lata i ogólnie nadwrażliwą skórą wszędzie, to Wasza psychika też mogłaby się poczuć urażona

Poza tym tak z perspektywy czasu widzę, że dotknęły mnie te skutki uboczne dotyczące zmian w charakterze i zachowaniu właśnie, dopiero teraz częściowo wróciłam do siebie. No masakra!

Mówicie o tym zwykłym Affinitone? Ja widziałam go po ok.20 zł, kiedyś w rekordowej promocji nawet za kilkanaście. Mineral kupiłam za 20parę.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 12:54   #11
Natka_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: jak zakryć trądzik?

Też mam problemy z trądzikiem i szukam rozwiązania jak się jego pozbyć.
Natka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 15:09   #12
sylwi1
Przyczajenie
 
Avatar sylwi1
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: jak zakryć trądzik?

Zamiast kryć trądzik lepiej będzie jak najpierw wyleczysz jak już zostało o tym wspomniane w niektórych postach powyżej. Będzie to lepsze i zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, niż szukanie i ciągłe stosowanie kosmetyków maskujących trądzik.

Natka_24:
Nie napisałaś czy masz go dużo, czy próbowałaś już z nim walczyć, itp. Jeśli jeszcze nie stosowałaś nic na trądzik, sugeruję zacząć od czegoś podstawowego i niedrogiego. Mogą to byc np. kosmetyki Clearskin od Avon lub drogeryjne. Jeśli jednak ogólnodostępne kosmetyki nie pomagają i masz sporo tego trądziku, powinnaś to skonsultować z dermatologiem, a ten powinien dobrać odpowiednią kurację.
__________________
Mój Avon -> http://www.mojavon.pl/katalog-avon-online/

Edytowane przez sylwi1
Czas edycji: 2013-08-29 o 15:13
sylwi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 15:11   #13
Arleta_Symfonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: jak zakryć trądzik?

Jeśli potrzebujesz zakryć czerwone plamki, takie jak wypryski, trądzik, zielony korektor sprawdzi się w tym przypadku znakomicie najlepiej z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, który będzie działał przeciwbakteryjnie.
Jak używamy zielonego korektora? ważne aby zastosować go naprawdę niewiele, najlepiej przy pomocy pędzla do nakładania korektorów (albo po prostu opuszka palca), nałóż korektor na zmienione miejsce, rozklep i rozetrzyj tak, by krawędzie płynnie przechodziły w koloryt skóry. Następnym etapem jest nałożenie na zakamuflowany zielenią obszar, podkładu.
Jeśli będziesz potrzebowała pomocy w doborze produktów to napisz

Pozdrawiam
__________________
Arleta, Kosmetolog
Symfonia Piękna SPA & Fitness
www.symfoniapiekna.pl
Arleta_Symfonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 17:41   #14
veronikyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Cool Dot.: jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Gdybyście wydały tyle pieniędzy i tyle się nacierpiały (w sumie nic, gdyby pomogło) i skończyły z gorszą skórą, niż przed leczeniem, włosami wypadającymi już przez dwa lata i ogólnie nadwrażliwą skórą wszędzie, to Wasza psychika też mogłaby się poczuć urażona

Poza tym tak z perspektywy czasu widzę, że dotknęły mnie te skutki uboczne dotyczące zmian w charakterze i zachowaniu właśnie, dopiero teraz częściowo wróciłam do siebie. No masakra!

Mówicie o tym zwykłym Affinitone? Ja widziałam go po ok.20 zł, kiedyś w rekordowej promocji nawet za kilkanaście. Mineral kupiłam za 20parę.
Widać jest to kwestia organizmu, bo mi nic nie wypada, nie mam wszedzie nadwrażliwej skóry i wyleczyło mnie idelanie.

Co do Affinitone chodzi o ten produkt http://3.bp.blogspot.com/-GqiNUMBN0vA/ULcyYrwrxyI/AAAAAAAAAQU/ChLYVH7ElD8/s1600/affinitone24Maybelline_29 0x230.png . U mnie chodzi po 45-47 zł. a w promocji zdaży sie po 35zł.
veronikyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:22   #15
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: jak zakryć trądzik?

Cytat:
Widać jest to kwestia organizmu, bo mi nic nie wypada, nie mam wszedzie nadwrażliwej skóry i wyleczyło mnie idelanie.
A jak długo jesteś po zakończeniu kuracji?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 08:13   #16
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez sylwi1 Pokaż wiadomość
Zamiast kryć trądzik lepiej będzie jak najpierw wyleczysz jak już zostało o tym wspomniane w niektórych postach powyżej. Będzie to lepsze i zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, niż szukanie i ciągłe stosowanie kosmetyków maskujących trądzik.

Natka_24:
Nie napisałaś czy masz go dużo, czy próbowałaś już z nim walczyć, itp. Jeśli jeszcze nie stosowałaś nic na trądzik, sugeruję zacząć od czegoś podstawowego i niedrogiego. Mogą to byc np. kosmetyki Clearskin od Avon lub drogeryjne. Jeśli jednak ogólnodostępne kosmetyki nie pomagają i masz sporo tego trądziku, powinnaś to skonsultować z dermatologiem, a ten powinien dobrać odpowiednią kurację.
Ja ośmielę się dla odmiany zasugerować, żeby od kosmetyków Avonu i typowych drogeryjnych trądzikowcy (a i również reszta społeczeństwa) raczej trzymała się z daleka. Wiadomo, że każdy chciałby się wyleczyć. Ale zakrywanie trądziku jest również elementem leczenia. Oczywiście tym nie leczącym (tak, dbającym o komfort psychiczny leczonego), ale nie ma w tym nic złego. Tylko trzeba dobrać taki kosmetyk, żeby dodatkowo nie szkodził. Czy autorka wątku się leczy i chce o tym opowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
A jak długo jesteś po zakończeniu kuracji?
Nieco ponad dwa lata. Jakimś cudem (prawdopodobnie również w połączeniu ze zmianami hormonalnymi) udało mi się go trochę podleczyć kosmetykami, ale uznałam, że potrzebuję czegoś silniejszego. Zastanawiam się tylko, czy postawić na typowy lek czy na kwasy.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.