Kłopoty z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-01, 10:35   #1
dariah4
Raczkowanie
 
Avatar dariah4
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: :D
Wiadomości: 411

Kłopoty z cerą


Witam drogie wizażanki!
Mam kilka problemów ze swoją cerą, chociaż może niektórzy mogą uznać, że to żadne problemy. No więc przechodzę do sedna sprawy. Od dwóch lat mam kłopoty ze zdrowiem. W ciągu tych dwóch trzy razy brałam sterydy (dokładniej Metypred). Każda kuracja tym lekiem trwała około 2-3 miesięcy, bo dokładnie nie pamiętam. Mam wrażenie, że odkąd choruję to moja twarz wygląda okropnie. Po pierwsze kiedy brałam te sterydy to wyszło mi na twarzy kilka krostek i teraz mam po nich na czole jakieś takie dziurki, jakby mi ślad po nich został. Zrobiły mi się zmarszczki, które mnie bardzo denerwują. Jest jakiś sposób, żeby się ich pozbyć? Poza tym jestem coraz bledsza i szukam sposobu, żeby jakoś ją ożywić i dodać ją koloru...
dariah4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 16:47   #2
kluseczka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8
Dot.: Kłopoty z cerą

Na zmarszczki polecałabym Ci zabiegi z kwasami robione u profesjonalnej kosmetyczki lub najlepiej u dermatologa. Pomoze Ci to również na ewentualne krostki. Udaj się do kosmetyczki a ona już Ci doradzi jaki rodzaj kwasu. Teraz jest jesień a wiec najlepsza pora. Co do Twojej bladej twarzyczki..możesz łykać preparat z betakarotenem. Ja kiedys bralam i po okolo miesiącu moja skóra stała się ozywiona i taka lekko jakby opalona. Możesz też pić sok z marchewki. Najlepiej robiony w domu. Życzę Ci też zdrówka
kluseczka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 10:18   #3
ja_fuksja
Raczkowanie
 
Avatar ja_fuksja
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 95
Dot.: Kłopoty z cerą

Udaj się do dobrego salonu, gdzie ktoś z odpowiednią wiedzą dobierze ci stosowny zabieg. Może i kosztuje to więcej niż wydałabyś na zwykłe kosmetyki drogeryjne, ale efekt będzie znacznie lepszy. Wiem, że nikt nie zajmie się moją cerą i włosami, jak profesjonaliści.
__________________
Uroda bez właściwej pielęgnacji jest jak auto bez kół, niby je masz, ale z niego nie korzystasz
ja_fuksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:11   #4
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: Kłopoty z cerą

Cytat:
Napisane przez dariah4 Pokaż wiadomość
W ciągu tych dwóch trzy razy brałam sterydy (dokładniej Metypred). Każda kuracja tym lekiem trwała około 2-3 miesięcy, bo dokładnie nie pamiętam. Mam wrażenie, że odkąd choruję to moja twarz wygląda okropnie. Po pierwsze kiedy brałam te sterydy to wyszło mi na twarzy kilka krostek i teraz mam po nich na czole jakieś takie dziurki, jakby mi ślad po nich został. Zrobiły mi się zmarszczki, które mnie bardzo denerwują. Jest jakiś sposób, żeby się ich pozbyć? Poza tym jestem coraz bledsza i szukam sposobu, żeby jakoś ją ożywić i dodać ją koloru...
przeciez to oczywiste, że to reakcja na to, co dzieje sie wewnątrz Twojego organizmu. Cera jest tego odzwierciedleniem.Zrób sobie podstawowe badania krwi, byc moz silne leki wypłukały niezbedne witaminy i mikroelementy, stąd stan cery podupada.Ja zwrócilabym uwagę na zdrowe odzywianie, witaminy (nawet sztuczną suplementację- swietny jest falvit), znajdź dobrego dietetyka lub czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj mądre teksty na temat odzywiania.
Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia, trzymam kciuki

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ja_fuksja Pokaż wiadomość
Udaj się do dobrego salonu, gdzie ktoś z odpowiednią wiedzą dobierze ci stosowny zabieg. Może i kosztuje to więcej niż wydałabyś na zwykłe kosmetyki drogeryjne, ale efekt będzie znacznie lepszy. Wiem, że nikt nie zajmie się moją cerą i włosami, jak profesjonaliści.
nie zgadzam się
trzeba miec szczęscie, aby trafić na uczciwą panią, która nie bedzie kierowac się tylko i wyłacznie własnym interesem, żerując na chwilowej słabości klientki.

Na forum jest wiele zaradnych dziewczyn, które swietnie same potrafią zająć się zarówno swoją cerą, wlosami, kondycją fizyczna i psychiczną.
Szukaj bardziej szczegółowo, na poszczególnych (juz istniejacych wątkach)-napewno ktoś udzieli Ci dobrych rad.
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 15:50   #5
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Kłopoty z cerą

Ale jeśli się pyta to znaczy, że raczej sama sobie nie potrafi pomóc. Jeśli ktoś nigdy nie robił sobie jakiś innych rzeczy niż gotowa maseczka to trudno, żeby nagle teraz sobie kwasy robił. Jest mnóstwo uczciwych kosmetyczek, bo do naciągaczki nikt nie wróci a i opinia nie pomoże w zdobywaniu klientów.
Dobra kosmetyczka na pewno wiele zdziała, doradzi też domową pielęgnację i ewentualnie skieruje do dietetyka.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.