Nietypowy strój ślubny - jakie buty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-30, 16:25   #1
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190

Nietypowy strój ślubny - jakie buty?


Witajcie!

We wrześniu bierzemy wymarzony ślub, bardzo skromny i dość nietypowy. Z racji iż poznaliśmy się przez sztuki walki i jest to całe nasze życie postanowiliśmy pobrać się w kimonach (karategi). Stroje już jakby nie patrzeć mamy ale pozostaje problem butów. Pani w USC powiedziała że chętnie udzieli nam ślubu w kimonach ale musimy zadbać o zakryte obuwie. Początkowo myślałam o japonkach ale w tej sytuacji rzecz jasna odpadają. Macie może jakieś pomysły?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg karategi.jpg (75,0 KB, 48 załadowań)
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 16:46   #2
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Witajcie!

We wrześniu bierzemy wymarzony ślub, bardzo skromny i dość nietypowy. Z racji iż poznaliśmy się przez sztuki walki i jest to całe nasze życie postanowiliśmy pobrać się w kimonach (karategi). Stroje już jakby nie patrzeć mamy ale pozostaje problem butów. Pani w USC powiedziała że chętnie udzieli nam ślubu w kimonach ale musimy zadbać o zakryte obuwie. Początkowo myślałam o japonkach ale w tej sytuacji rzecz jasna odpadają. Macie może jakieś pomysły?
Jeżeli to prawda, to może jakieś gładkie baleriny.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 16:51   #3
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Znaczy co ma nie być prawdą?

Ewentualnie baleriny jakoś by pasowały ale co z TŻ... To jego buty są tutaj właściwie największym problemem.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 17:05   #4
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

To może kupcie sobie Espadryle. Tylko zależy od pory roku.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 17:12   #5
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Ślub bierzemy na początku września.

https://www.zalando.pl/art-of-soule-...150430160850:s

Masz na myśli coś takiego? Nie wiem czy nie są za bardzo "na luzie" jak na taką okazję, z drugiej klasyczne nawet białe buty też odpadają
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 17:16   #6
panipuchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar panipuchatkowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9 076
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

i tak cała wasza stylizacja jest "na luzie" więc takie buty będą pasować
__________________
Najszczęśliwsza Żona na świecie! 20.06.2015!

Najszczęśliwsza Mama na świecie! 22.01.2019!

Czekamy na drugi Skarb!
panipuchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 17:19   #7
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Masz rację, jest wyluzowana ale o ile ja będę mieć elegancki akcent w postaci fryzury, makijażu i delikatnej biżuterii to jednak mój TŻ nie ma żadnych dodatków Ewentualnie macie pomysł jak dodać do tego jakiś elegancki drobny nawet element? Tak żeby jakoś zaakcentować że to jednak okazja nieco inna niż trening
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-30, 18:11   #8
panipuchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar panipuchatkowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9 076
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

kurcze jesteście odważni z tą stylizacją nie ma co. ja bym u Ciebie widziała kwiat we włosy a dla Pana hmm nie mam pomysłu. :P
__________________
Najszczęśliwsza Żona na świecie! 20.06.2015!

Najszczęśliwsza Mama na świecie! 22.01.2019!

Czekamy na drugi Skarb!
panipuchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 18:31   #9
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Dużo osób nie potrafi tego zrozumieć Dostaję dziesiątki pytań "A nie wolałabyś jednak białej sukni?". No właśnie nie, będąc w stroju związanym z tym co nas połączyło i łączy każdego dnia będę najszczęśliwszą panną młodą na świecie

Z tymi kwiatami podsunęłaś mi pewien pomysł - u mnie kwiat we włosach a u TŻ'a ten sam kwiat w formie jakby przypinki na kimonie. Muszę sprawdzić jak by takie coś wyglądało.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 19:20   #10
oleandra123
Zadomowienie
 
Avatar oleandra123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: MAD
Wiadomości: 1 044
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Dużo osób nie potrafi tego zrozumieć Dostaję dziesiątki pytań "A nie wolałabyś jednak białej sukni?". No właśnie nie, będąc w stroju związanym z tym co nas połączyło i łączy każdego dnia będę najszczęśliwszą panną młodą na świecie

Z tymi kwiatami podsunęłaś mi pewien pomysł - u mnie kwiat we włosach a u TŻ'a ten sam kwiat w formie jakby przypinki na kimonie. Muszę sprawdzić jak by takie coś wyglądało.
"robta co chceta" bo to Twoj slub i Twoje zycie, podoba mi sie taka postawa

A nie chcialabys np bialek sukienki w stylu kimono. Nie dlatego, ze ktos naciska ale dlatego, zebys mogla np jakies sandalki ubrac. A Twojego TZ widze w bialych trampkach! Ciebie w sumie tez, moglibyscie kupic np takie same biale conversy
oleandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 19:22   #11
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Dużo osób nie potrafi tego zrozumieć Dostaję dziesiątki pytań "A nie wolałabyś jednak białej sukni?". No właśnie nie, będąc w stroju związanym z tym co nas połączyło i łączy każdego dnia będę najszczęśliwszą panną młodą na świecie

Z tymi kwiatami podsunęłaś mi pewien pomysł - u mnie kwiat we włosach a u TŻ'a ten sam kwiat w formie jakby przypinki na kimonie. Muszę sprawdzić jak by takie coś wyglądało.
a mozna przypinke na kimonie? nie robi juz z tego takiej parodii?

no nie wiem, podarowalabym sobie takie stroje chocby nie wiem jak mnie łączyło i przebrałabym sie w to na 1 taniec np

to Was łączy, znacie sie z treningów, nijak tego nie odda Waszym bliskim jak na tregningach wygladacie, dalej bedziecie razem trenowac i tak cale zycie w kimonie... zastanow sie czy za 20lat dalej bedziesz szczesliwa patrzac na zdjecia w kimonie


jakby dali Wam w kimonie i juz to spoko, ale dorabiac kwiatki itp to kiepsko
a przepraszam ukochany to pod kimonem jak na treningu bez koszulki planuje wystapic??

poszlabym na Twoim miejscu w sukni a kimono uzyla jako marynarke )

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

a TZ moze isc w takich jakby czarnych chyba skorzanych butach jak maja tancerze... cos jak skorzana skarpetka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-30, 21:36   #12
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Po przemyśleniu spraw związanych z weselem w kimonie ostatecznie krótką tiulową sukienkę na samo wesele (a raczej kolację i drobne tańce). TŻ przebierze się w spodnie, białą koszulę ze spinkami i muszkę. Myślę że tańce w kimonie to nie byłby dobry pomysł Raz że ugotowalibyśmy się a dwa że jednak kimono = karate i wywijańce na parkiecie w stroju który jest związany z etykietą Dojo mogłoby być nie na miejscu.

Co do przypinki - myślę że jeden symboliczny kwiatek nie byłby niczym nietaktownym w odniesieniu do etykiety Kyokushin. Muszę tylko sprawdzić jak by to wyglądało bo w sumie to taki pomysł na szybko, po prostu rzuciłam propozycję - skojarzyło mi się z kwiatkiem w kieszonce marynarki

Kimona będziemy mieć założone oboje na "gołą skórę" tak jak należy, one są na tyle grube i ładnie skrojone przy szyi że ani ja nie będę świecić biustem ani ukochany klatą Poza tym będzie wrzesień, może być jeszcze gorąco i prawdopodobnie tak czy inaczej będzie nam ciepło już bez dodatkowych warstw pod spodem. Kimono 14 oz jest naprawdę tak grube i sztywne ze szeleści przy gwałtownym ruchu.

Odnośnie zdjęć - właśnie to byłoby w tym najwspanialsze Mieć zdjęcia które oddają to co nas połączyło. Poza tym patrząc na zdjęcia przypomnę sobie dzień w którym byłam bardzo szczęśliwa.

Dziękuję wam za propozycje butów, trampki posiadam i jutro się "przymierzę", TŻ spróbuje z czarnymi

Wspomnę jeszcze tylko że nigdy nie marzyłam o białej sukni, oboje od razu wiedzieliśmy jaki chcemy ślub i długo przed zaręczynami planowaliśmy uroczystość w kimonach Sprawa jest naprawdę dobrze przemyślana. Tak samo ktoś mógłby mnie zapytać czy nie żałuję że ukochany oświadczył mi się na japońskiej pagodzie w parku a nie np. nad brzegiem oceanu na egzotycznej wyspie
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 12:56   #13
panipuchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar panipuchatkowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9 076
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

no i dobrze!
__________________
Najszczęśliwsza Żona na świecie! 20.06.2015!

Najszczęśliwsza Mama na świecie! 22.01.2019!

Czekamy na drugi Skarb!
panipuchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 16:25   #14
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

buty - takie:
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 20:54   #15
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

No to byłaby idealna opcja Muszę tylko zapytać w urzędzie czy takie zakrycie stóp wchodzi w grę ale w sumie skoro kimono nie stanowi problemu to czemu skarpetki miałyby stanowić

Pięknie dziękuję
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 11:07   #16
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Mnie zastanawia tylko jedna rzecz: Czy pani w USC nakazując zadbanie o zakryte obuwie kierowa się własnymi upodobaniami czy jakimś przepisem?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 13:10   #17
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Dla niej czarne szpilki, a dla niego eleganckie czarne buty też lakierowane. Ewentualnie buty pod kolor pasa Połączenie sportu i elegancji
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 09:52   #18
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Istnieje (przynajmniej według przemiłej Pani) przepis mówiący o ubiorze. Generalnie wszystko ujęte jest bardzo ogólnikowo i można to w pewien sposób "nagiąć" ale lepiej dmuchać na zimne i zapytać. Już i tak ogromnie się cieszę że kimono przejdzie

Szpilki i kimono wyglądają komicznie - próbowałam Poza tym mam problemy ze stawem skokowym i muszę mieć płaskie obuwie.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 13:07   #19
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Istnieje (przynajmniej według przemiłej Pani) przepis mówiący o ubiorze. Generalnie wszystko ujęte jest bardzo ogólnikowo i można to w pewien sposób "nagiąć" ale lepiej dmuchać na zimne i zapytać. Już i tak ogromnie się cieszę że kimono przejdzie

Szpilki i kimono wyglądają komicznie - próbowałam Poza tym mam problemy ze stawem skokowym i muszę mieć płaskie obuwie.
Moja koleżanka w USC miała ślub w lato. Miała lekką sukienkę i sandałki. Nikt jej nic nie mówił. Myślę, że babce się nie podoba kimono. Ja bym się nie pytała w ogóle, albo kazała pokazać przepis, który powie co za to grozi. Jeśli nic to idźcie w sandałkach. To wasz ślub i Wy decydujecie jak się ubierze.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-24, 13:48   #20
Saaheli
Zadomowienie
 
Avatar Saaheli
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 015
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

ja przyznam szczerze, że nie pojmuję tego pomysłu, ale temat dotyczy czegoś innego
na Twoim miejscu założyłabym szpilki mega kobiece i wysokie ewentualnie podwinęła jakoś lekko nogawki czy coś, żeby to jakoś fajnie wyglądało, najlepiej żeby to kimono było trochę dopasowane, żeby wyglądało jak kostium, a na miejscu narzeczonego, to już cięższy orzech do zgryzienia... chyba najlepieuj coś pomiędzy eleganckimi a sportowymi butami, ale nie wiem jak to będzie wyglądało, trzeba byłoby przymierzyć.

a nie myślałaś może o jakiejś sukience w stylu kimono?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg baa04556dab869b2f3b865e1851d2360.jpg (27,1 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Mens-Casual-Shoes-Brands.jpg (30,8 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Stylish-Sneakers.jpg (29,6 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rival-Men-Fashionable-Casual-Shoes-white-277_LRG.jpg (29,6 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg angel-maxi-dress-silver-black-1.jpg (40,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7aaad9b95c298fb2453da624b5248cf4.jpg (14,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3488.jpg (101,1 KB, 3 załadowań)
Saaheli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 09:41   #21
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Nietypowy strój ślubny - jakie buty?

Cytat:
Napisane przez Saaheli Pokaż wiadomość
ja przyznam szczerze, że nie pojmuję tego pomysłu, ale temat dotyczy czegoś innego
na Twoim miejscu założyłabym szpilki mega kobiece i wysokie ewentualnie podwinęła jakoś lekko nogawki czy coś, żeby to jakoś fajnie wyglądało, najlepiej żeby to kimono było trochę dopasowane, żeby wyglądało jak kostium, a na miejscu narzeczonego, to już cięższy orzech do zgryzienia... chyba najlepieuj coś pomiędzy eleganckimi a sportowymi butami, ale nie wiem jak to będzie wyglądało, trzeba byłoby przymierzyć.

a nie myślałaś może o jakiejś sukience w stylu kimono?
Męskie buty super Bardzo dobre propozycje, dziękuję

Podwijanie nogawek i szpilki wygląda naprawdę komicznie (próbowałam). Poza tym w moim przypadku buty na obcasie odpadają ze względów zdrowotnych a nie uporam się z tym do ślubu
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-25 10:41:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.