Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-02, 12:42   #1
aaggaatta
Raczkowanie
 
Avatar aaggaatta
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 49

Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku


Cześć wszystkim. Od pewnego czasu ( ok. 2miesiace) biorę leki na trądzik. Biorę tetracykline i maść duac. Na samym początku widoczne były efekty, jednak potem krosty znów wróciły, tydzień temu byłam u dermatologa; ta dała mi jeszcze maść aksoderm, ( maść tą stosowałam dopiero 1 raz bo mogę smarować tylko 2 razy w tyg )
Jestem załamana, ponieważ jeśli jakaś krosta zniknie, zaraz pojawia sie następna.. Już nie mogę na siebie patrzeć, nie mam już na to nerwów, wszystkie moje koleżanki maja gładkie buzie, a ja wygladam jak jednen wielki pryszcz. Nie mogę patrzeć w lustro bo widze te paskudne krostki.
Co powinnam zrobić ? Jakie leki bądz sposoby na ten trąd polecacie ?
Pomocyy
aaggaatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 13:03   #2
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Pamiętam jak tylko zaczął mi się trądzik (dość dawno temu) zaczęłam stosować jakąś maść chyba benzacne o ile pamiętam (nie, nie zamierzam ci jej polecać) chodzi o to że podobnie jak ty używałam czegoś a mimo to nie widziałam rezultatów dopiero po jakimś czasie odkryłam że to wszystko przez czekoladę która działała na pryszcze jak magnes zresztą do tej pory tak działa dlatego zaprzestałam całkowicie jej spożywania. Nie mówię że u ciebie czekolada może stanowić problem ale spróbuj zauważyć czy coś co spożywasz może powodować powstawanie nowych krost. Kiedyś sceptycznie pochodziłam do stwierdzenia że to co spożywamy nie ma wpływu na naszą cerę teraz widzę w tym sens i wiem że to prawda. pozdrawiam
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 15:36   #3
Dlis
Przyczajenie
 
Avatar Dlis
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Hej!

Oczywiście, czekolada może powodować powstawanie nowych zmian skórnych.

Zresztą, nie tylko czekolada. Również np. przesadne ilości słodyczy i tłuszczu, przyprawy.
Należy jednak pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej i nie u każdego czekolada, słodycze, czy tłuszcz będą wzmagały trądzik. U jednego jest to czekolada, u drugiego duża ilość słodyczy, a u trzeciego przyprawy.

Polecam Ci zapytać dermatolog o leczenie izotretynoiną, powie Ci, czy jest wskazane w Twoim przypadku.

Pozdrawiam!
__________________
https://www.youtube.com/user/domlisowski <- Moje wkręty z ukrytej kamery.
Dlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 23:30   #4
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Dla dermatologa często najłatwiejszym sposobem jest zastosowanie kuracji wewnętrznej tj. pochodnymi witaminy A. Izotretynoina, o której wspomniała przedmówczyni jest bardzo agresywnym antybiotykiem. Nawet u zdrowych osób wywołuje efekty uboczne. W moim przypadku, gdy z trądzikiem zmagałam się dobrych kilka lat, leczenie doustne było wręcz wymagane, ale z uwagi na problemy zdrowotne pod żadnym pozorem nie mogłam rozpocząć kuracji lekami doustnymi.

Koleżanki już wspomniały, że bardzo dużo zależy od diety. Początkowo nie przykładałam do tego uwagi. Sądziłam, że po prostu taka jest moja natura i uroda. Jednak z czasem, gdy przestałam spożywać ostre produkty, czekoladę - mój problem z pryszczami zmalał o 70%! Sprawdza się powiedzenie "jesteś tym co jesz". Myślę, że warto spróbować zadbać o dietę przed sięgnięciem po tak agresywne środki jakim są antybiotyki doustne.
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:52   #5
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Niestety, ale tetracyklina nie pomaga. Ba, żaden antybiotyk nie pomaga na trądzik...chyba, że Izotek, ale to inny temat. Dermatolodzy przepisują antybiotyki na ,,odwal się" gdy sami nie wiedzą co robić. Nie ma sensu się tym truć, bo trądzik wróci na 100%, może nawet w gorszej postaci. Stosuj Duac, jest w miarę dobry. Dieta też jest ważna. Myślałaś o hormonach?
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 15:32   #6
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Cytat:
Napisane przez berry93 Pokaż wiadomość
Niestety, ale tetracyklina nie pomaga. Ba, żaden antybiotyk nie pomaga na trądzik...chyba, że Izotek, ale to inny temat. Dermatolodzy przepisują antybiotyki na ,,odwal się" gdy sami nie wiedzą co robić. Nie ma sensu się tym truć, bo trądzik wróci na 100%, może nawet w gorszej postaci. Stosuj Duac, jest w miarę dobry. Dieta też jest ważna. Myślałaś o hormonach?
Co do antybiotyków różnie z nimi bywa moja koleżanka miała dość duży i poważny trądzik i właśnie tetracyklina sprawiła że pożegnała go na zawsze (oczywiście w żaden sposób nie chce promować tego leku, sama brałam tetracyklinę-3 kuracje, owszem pomogła ale tylko doraźnie). Ale denerwuje mnie taka gadka "nie bierz tego bo mnie to nie pomogło więc tobie też nie pomoże". Każdy organizm jest inny i nie na każdego działa to samo. Fakt mnie też dermatolodzy denerwują z tym masowym przepisywaniem antybiotyków na trądzik, przepisują go nawet tym osobom które nie mają wielkich problemów z cerą.

Ja nigdy nie miałam do czynienia z izotekiem ale wiele razy słyszałam że on również zawodzi dlatego nie należy porównywać do siebie leków bo i tak wszystko zależy od naszego organizmu. Hormony niestety też nie gwarantują wyleczenia trądziku.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 18:34   #7
aaggaatta
Raczkowanie
 
Avatar aaggaatta
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 49
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Dziękuje za wszelkie rady, oczywiscie od kilku dni zaczełam trzymać dietę, zamiast czekolady jem owoce i warzywa, postanowiłam nie jeść już wszelkich fast-foodów i innych syfów. Leki oczywiscie borę nadal, zobaczymy jakie efekty będą za kilka dni bądz tygodni, mam nadzieje że będzie tylko lepiej
Mam jeszcze jedno pytanie, jakie żele do mycia twarzy polecacie ?
aaggaatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 14:10   #8
sunrise_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2
GG do sunrise_5
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Witam,
mi bardzo pomógł Izotek, 5 m-cy leczenia, ale od 2006 nie ma problemu.
Szkoda, że nie dostałam tego leku wcześniej i faszerowałam się tetracykliną przez kilka lat;/
Pozdrawiam
sunrise_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 15:25   #9
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Cytat:
Napisane przez aaggaatta Pokaż wiadomość
Dziękuje za wszelkie rady, oczywiscie od kilku dni zaczełam trzymać dietę, zamiast czekolady jem owoce i warzywa, postanowiłam nie jeść już wszelkich fast-foodów i innych syfów. Leki oczywiscie borę nadal, zobaczymy jakie efekty będą za kilka dni bądz tygodni, mam nadzieje że będzie tylko lepiej
Mam jeszcze jedno pytanie, jakie żele do mycia twarzy polecacie ?
Ja mam żel z La Roche-Posay z serii Effaclar i jest dosyć fajny. Wcześniej używałam Pharmaceris - świetny i chętnie do niego wracam.
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 10:12   #10
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Cytat:
Napisane przez eveliska Pokaż wiadomość
Ja mam żel z La Roche-Posay z serii Effaclar i jest dosyć fajny. Wcześniej używałam Pharmaceris - świetny i chętnie do niego wracam.
Bardzo dobre produkty. Tańsza alternatywa ZIAJA MED (trądzik, łojotok). Dla mnie to samo działanie tylko że dużo taniej.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 10:33   #11
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Przy ostrej odmianie trądziku nie pomoże żaden żel do twarzy. Przy codziennej pielęgnacji priorytet to nie szkodzić. Jeśli dziewczyna ma trądzik wywołany dietą to żadne tabletki jej nie pomogą, kremy mogą złagodzić sprawę, przyspieszyć gojenie ale pryszczy będzie dokładnie tyle samo co wcześniej. Jeśli winą są hormony tabletki mogą pomóc.
dobrze, że napisałaś jakie bierzesz leki jednak bardziej przydałby się dokładny opis skóry i problemów. Rodzaj niedoskonałości, rozmieszczenie, typ cery.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 14:13   #12
aaggaatta
Raczkowanie
 
Avatar aaggaatta
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 49
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Największe skupisko krost ma na czole, jednak nie są to ropne krostki tylko zaskórniki, Jednak jest ich mnóstwo !
Mam krostki również na policzkach ( bliżej nosa ) również zaskórniki chociaż w tym miejscu częsciej zdarzają sie ropne krostki.. na brodzie mam ich najmniej lecz od czasu do czasu również wyskakują ropne krostki.
Już nie mam do tego sił, wstydze sie wychodzić z domu, nachętniej zostałabym w domu, wszystkie moje koleżanki mają ładne buzie, są pewne siebie a ja? Czuję że moja buzia odstrasza wszystkich wokół ;/
aaggaatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 17:00   #13
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Cytat:
Napisane przez alexkp Pokaż wiadomość
Przy ostrej odmianie trądziku nie pomoże żaden żel do twarzy. Przy codziennej pielęgnacji priorytet to nie szkodzić. Jeśli dziewczyna ma trądzik wywołany dietą to żadne tabletki jej nie pomogą, kremy mogą złagodzić sprawę, przyspieszyć gojenie ale pryszczy będzie dokładnie tyle samo co wcześniej. Jeśli winą są hormony tabletki mogą pomóc.
dobrze, że napisałaś jakie bierzesz leki jednak bardziej przydałby się dokładny opis skóry i problemów. Rodzaj niedoskonałości, rozmieszczenie, typ cery.
Oczywiście że żele do twarzy nie pomagają w leczeniu trądziku ale czymś twarz trzeba myć i lepiej wybrać delikatny żel niż jakieś mydło które robi z twarzy papier i dodatkowo podrażnia. W ogóle mycie twarzy z na której są wielkie, zgrubiałe krosty jest sporym wyzwaniem i niestety nie należy do najprzyjemniejszych
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 18:12   #14
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Cytat:
Oczywiście że żele do twarzy nie pomagają w leczeniu trądziku ale czymś twarz trzeba myć i lepiej wybrać delikatny żel niż jakieś mydło które robi z twarzy papier i dodatkowo podrażnia. W ogóle mycie twarzy z na której są wielkie, zgrubiałe krosty jest sporym wyzwaniem i niestety nie należy do najprzyjemniejszych
Zdaje sobie sprawy, że jest to problem. Witam go przy każdym okresie. Nikt nie doradzi ci jednego kosmetyku do mycia który na pewno się sprawdzi. Popróbuj różnych delikatnych żeli do mycia twarzy, jeśli będziesz miała uczucie, że skóra jest czysta i nie jest ściągnięta po myciu to dobrze trafiłaś.
Cytat:
Już nie mam do tego sił, wstydze sie wychodzić z domu, nachętniej zostałabym w domu, wszystkie moje koleżanki mają ładne buzie, są pewne siebie a ja? Czuję że moja buzia odstrasza wszystkich wokół ;/
Przyznaje, że trądzik nie dodaje urody ale jeśli będziesz się nim za bardzo przejmować to tylko się pogorszy. Stres i złe samopoczucie mają ogromny wpływ na stan cery. Pamiętaj, że ludzie widzą ciebie tak jak sama się widzisz. Jeśli widzisz się jako ofiarę i paskudę (wiem, że przeginam ale podaję to jako przykład) tak będziesz odbierana. Znam wiele osób które z ciężkim trądzikiem były lubiane i popularne bo miały pogodną osobowość i same się nie przejmowały. Inny przykład. Mam mały biust przez wiele lat było to dla mnie powodem do kompleksów. Notorycznie śmiano się ze mnie, że jestem deską albo, że mam z przodu i z tyłu plecy. Po paru przejściach (można się domyślić to i opisywać nie będę) kompleks mi przeszedł i kiedy zaczęłam chodzić pewna siebie i wyprostowana żarty ustały.

Jednak co do wstydu w czasie wychodzenia z domu potrafię zrozumieć. W najgorszych fazach obcy ludzie zaczepiali mnie w sklepie czy na ulicy i mówili, że to można leczyć. Znajomi niy to przypadkiem podawali różne sposoby które "słyszeli że pomagają".

Edytowane przez alexkp
Czas edycji: 2013-09-08 o 18:14
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 20:04   #15
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Co do antybiotyków różnie z nimi bywa moja koleżanka miała dość duży i poważny trądzik i właśnie tetracyklina sprawiła że pożegnała go na zawsze (oczywiście w żaden sposób nie chce promować tego leku, sama brałam tetracyklinę-3 kuracje, owszem pomogła ale tylko doraźnie). Ale denerwuje mnie taka gadka "nie bierz tego bo mnie to nie pomogło więc tobie też nie pomoże". Każdy organizm jest inny i nie na każdego działa to samo. Fakt mnie też dermatolodzy denerwują z tym masowym przepisywaniem antybiotyków na trądzik, przepisują go nawet tym osobom które nie mają wielkich problemów z cerą.

Ja nigdy nie miałam do czynienia z izotekiem ale wiele razy słyszałam że on również zawodzi dlatego nie należy porównywać do siebie leków bo i tak wszystko zależy od naszego organizmu. Hormony niestety też nie gwarantują wyleczenia trądziku.
NIC nie gwarantuje wyleczenie trądziku. Twoja koleżanka musiała mieć ogromnego farta. Poczytaj co ludzie piszą na innych forach. Rzadkością jest żeby tetracyklina pomogła. Każdy organizm reaguje inaczej, ale co do antybiotyków wykształciła się dość jednolita i jednoznaczna opinia.
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 17:44   #16
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

Nie muszę czytać co ludzie piszą o antybiotykach bo znam te opinie bardzo dobrze tak samo o tabletkach hormonalnych i wielu, wielu innych preparatach, lekach itp. Liczba leków na trądzik jest równa ilości opinii. Nie wiem czy u mojej znajomej wyleczenie trądziku tetracykliną jest fartem czy nie ale stało się, trądziku nie ma została tylko tłusta cera. Mnie osobiście tetracyklina nie pomogła i nigdy do niej nie wrócę.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 18:24   #17
MadamRed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Unhappy Problem z trądzikiem

przepraszaaammm xd
nie było tematu.. a że nie można usunąć no te ekhm..
przepraszam hihi

Edytowane przez MadamRed
Czas edycji: 2013-09-14 o 09:20
MadamRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 20:48   #18
hellkamilson
Raczkowanie
 
Avatar hellkamilson
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 458
Dot.: Problem z trądzikiem

Nie wiem, co trądzik ma wspólnego z fotografią...
__________________

Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny
***** **** - pis.wtf - Memy o naszym (nie)rządzie
Sprawdź, czy śledzili Cię Pegasusem
hellkamilson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 01:57   #19
Gezebeze
Przyczajenie
 
Avatar Gezebeze
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z trądzikiem

jakiej oczekujesz pomocy, jeśli nie chcesz niczego próbować? jedyne co ci mogę poradzić, co jest w 84793478% bezpieczne , to picie dużej ilości wody. Pomoże na bank.
Gezebeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 08:42   #20
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Problem z trądzikiem

Nikt nie poleci ci czegoś co na 100% ci pomoże. Więc jak boisz się czegokolwiek spróbować to lepiej nie będzie.
Skoro wiesz, że jest założonych dużo wątków o trądziku to dobra twoja. Posiedź i poczytaj sobie. Nie ma jednego prostego sposobu na trądzik.
Mogę ci jeszcze powiedzieć, że jeśli dermatolog kazał ci używać żelu do mycia to kompletnie cię zlał. Prawdopodobnie masz lekki trądzik który jest absolutnie normalny w twoim wieku. Może być wywołany czymkolwiek i lekarz nie chciał marnować czasu na kompleksy podlotka.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 20:07   #21
MadamRed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Angry Dot.: Problem z trądzikiem

a więc proszę nie oceniać mnie po jakimś wątku
ponieważ całą twarz mam wysypaną od ponad 6 lat jest zaczerwieniona i jest na niej pełno plam.. myślisz że nie czytałam tych wszystkich założonych wątków ?
otóż jesteś w błędzie ponieważ większość tych rzeczy stosowałam przez bardzo długi czas.
MadamRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 20:23   #22
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Problem z trądzikiem

1)Mogę cię oceniać tylko na podstawie wątku bo cię nie znam.
2)Nie pisałam, że brałaś coś przez krótki czas.
3)Tak myślę, że nie czytałaś wszystkich wątków. O trądziku jest wiele tysięcy postów, ty jesteś użytkownikiem forum trzeci dzień, ja jestem użytkownikiem od 5 lat i nie byłam w stanie przeczytać wszystkiego.
4)Skoro masz trądzik od ponad 6 lat to w okres dojrzewania weszłaś w wieku lat maksymalnie ośmiu. Wybacz ale wątpię.

Edytowane przez alexkp
Czas edycji: 2013-09-15 o 20:30
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 15:05   #23
MadamRed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Thumbs down Dot.: Problem z trądzikiem

nie zabraniam ale nie można oceniać w taki sposób bo to jest wymyślone.. a to że jestem na forum od paru dni nie znaczy że mało czytałam.. śledziłam wszystkie wątki nie będąc zarejestrowanym użytkownikiem więc proszę tak bezczelnie nie osądzać wszystkiego
a to że miałam trądzik tak wcześnie to nie znaczy że był on spowodowany okresem dojrzewania

Edytowane przez MadamRed
Czas edycji: 2013-09-16 o 15:06
MadamRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 15:36   #24
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Problem z trądzikiem

Ja też czytałam to forum zanim zostałam użytkownikiem. Potrzebowałam porad w kwestii dbania o cerę bo walczę z trądzikiem od 10 lat. Chodzi mi o to, że przeczytanie wszystkiego jest fizycznie nie wykonalne. Ocenianie na podstawie wpisów nie jest wymyślone. Jest normalne a wręcz uzasadnione. Mam o tobie tylko tyle informacji ile podasz sama w postach.
Jeśli chcesz pomocy to opisz proszę rzeczy które wymienię. To pozwoli osobom które mają pewną wiedzę na ten temat udzielić pomocy bo na razie wiemy tylko, że masz trądzik.
Odpowiedz sumiennie na pytania, nie przesadzając, jakbyś diagnozowała obcą osobę:
1)Jakie problemy z cerą u ciebie występują? Trądzik - jaka forma? Zaskórniki - jak forma?
2)Gdzie zlokalizowane są różne formy zmian skórnych?
3)Czy w zależności od pór roku, części cyklu coś się zmienia/nasila?
4)Czy masz tłustą cerą?
5)Czy masz problem z wrastającymi włoskami (w sensie na ciele)?
6)Czy masz zaburzenia okresu, miesiączkujesz boleśnie/nieregularnie?
7)Czy masz problemy z żołądkiem/układem trawiennym?
8)Czy jakieś jedzenie pogarsza sprawę? Czekolada, ostre, tłuste cokolwiek? A może czasem jest gorzej ale nie wiesz co dokładnie ci szkodzi ale zawsze cię sypie po świętach i imprezach z wyżerką?
Na razie tyle przychodzi mi do głowy. Odpowiedz nawet jeśli nie wszystkie pytania mają dla ciebie sens.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 10:44   #25
majeranekoregano
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 43
Dot.: Brak poprawy w trakcie leczenia tradziku

oj znam to, słodycze i do tego ostre jedzenie i pryszcze murowane. Dieta jest bardzo ważna, żeby mieć piękną i gładką cerę. Może spróbuj zmienić nawyki żywieniowe? na pewno nic tym nie tracisz. No i może też by dobrze było się wybrać do kosmetyczki na jakieś zabiegi, co pomogą Ci się pozbyć kłopotu.
majeranekoregano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 11:44:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.