Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 09:50   #4201
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Naprawdę bardzo często trudno zdecydować między siostrzanymi typami, bo jest dużo podobieństw. Ja też na początku wahałam się między intensywną zimą a wiosną.
A co do chłodnego lata/zimy to też się natknęłam na takie osoby - szczególnie przy jaśniejszym typie urody trudno powiedzieć. Tutaj już tylko przymierzanie kolorów w różnym stopniu przygaszenia może pomóc.

Jeśli chodzi o paletki, to z powodów technicznych niektóre kolory wychodzą bardziej przekłamane niż powinny (za ciepłe, za czyste itp) ale z tego co zauważyłam, to niewiele jest takich.

Po prawej narysowałam przykłady kolorów od najbardziej do najmniej zgaszonych, większość to bardzo chłodne, chociaż turkusy i fiolety już mniej.
Dziękuję bardzo Wczoraj orientacyjnie przymierzałam sobie kolory, jakie mam w szafie (są to kolory w miarę czyste jak na moje oko) i muszę powiedzieć, że we wszystkich czuję się świetnie! Najlepiej czułam się w intensywnym turkusie, chłodnawa czerwień też była ok, a śliwkowy intensywny fiolet tez bardzo ładnie leżał, twarz była przy tych kolorach wyrazista i tryskała zdrowiem. Niestety nie mam miarodajnego porównania z kolorami przygaszonymi, bo takowych w szafie mam bardzo mało, ale np. w szarej, mało intensywnej bluzce wyglądam jakoś nijako, nie oddaje w pełni urody mojego koloru skóry, w takim jasnym bladym różu tracę wyrazistość, ale najgorszym kolorem, jaki posiadam w swojej szafie jest intensywna jasno-żółta zieleń(w dodatku raczej ciepła)- wyglądam w niej na ciężko chorą!

Może jak będę miała czas to zrobię zdjęcie tych kolorów, które wg mnie pasują i wrzucę. Wiem, że to nie to samo co oglądanie ich w realu, ale może mnie jakoś naprowadzi.


Zrozumiałam też różnicę między kolorami cool summer/ cool winter (twoja paletka też jest genialna do zrozumienia tego)- na którejś ze stron było zestawienie ubrań w tych samych kolorach, np. turkusowa bluzka, i jedna z tych rzeczy była bledsza (dla lata), dla zimy zaś intensywniejsza. Dzięki temu już mniej więcej wiem, jaka jest różnica. Sama staram się tak porównywać teraz i np. grafitową rzecz porównuję z czarną. Wydaje mi się, że jednak lepiej w czarnej

A soft rzeczywiście wygląda na mnie zbyt mdło i nijako.
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 10:14   #4202
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobiłam eksperyment z różem, chwyciło mocniej niż przewidywałam i wyszedł mi trochę truskawkowy blond, ale ładny Dziś po umyciu mam śliczny, opalizujący blond z różową poświatą. Robiłam koloryzującą maseczkę, tym razem zrobię jednak szampon, ale użyję jaśniejszego różu. Metoda śmiesznie tania, ale dla osób, które lubią eksperymentować. Użyłam wody z lekko zwilżonej karbowanej bibuły, dodałam do odżywki. Wcześniej tak robiłam z płukankami, ale chwytały o wieeele słabiej. Na pewno fajniej takie pastelowe tony wychodzą na włosach poziomu 11 i wyższych, ale i tak warto przetestować. Wychodzi na pewno taniej niż gotowe tonery, które i tak trzeba będzie rozcieńczać.
Spróbuję tak zrobić z fioletową płukanką

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
ja na włosy również polecam biotynę i kwas pantotenowy w dużych dawkach Po Silice też jakby mocniejsze rosły, kupiłam tą Silicę jakiś czas temu bo któraś z dziewcząt tu na wątku polecała na cerę ale ja akurat na cerę jej bym nie poleciła dla mnie nic nie robi, tylko troszkę na te włosy podziałała w dalszym ciągu jedyne co mogę polecić na cerę to Sufrin- jedyny suplement który daje szybkie i bardzo widoczne rezultaty.
Ja polecam Silicę mi działa na cerę za to na włosy , nie zauważyłam

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Wrażenie ze zdjęć to jasne lato.

Tu jest dość fajny przykład co pasuje, a co nie:
http://www.truth-is-beauty.com/celeb...t-summers.html
http://www.truth-is-beauty.com/under...mmer-look.html
Chociaż jasnym latom pasują tez mocniejsze kolory, nie tylko takie szare.

Zastrzegam, że ze zdjęć mogę tylko zgadywać, w dodatku wygląda na to, że oświetlenie było dość słabe, a to zwykle wychładza i przytłumia.
Dzięki Jasne lato ... No właśnie z latem mam ten problem że niby kolory ok bo chłodne tylko za bardzo pastelowe -rozmyte
Oświetlenie było za słabe to prawda mój mąż stwierdził że na tych zdjęciach wyszłam tak jakby mnie "przyszarzyło"i że bardziej różowa jestem według niego Jutro pokombinujemy ze zdjęciami bo dziś mam olej na włosach

Właśnie przestudiowałam linki, mogę podciągnąć się do pani z drugiego linku, określonej jako fresh Light Summer. Tyle że mam o wiele jaśniejszą cerę, która nigdy się nie opala.Panie Lato w podanych linkach mają piękne lekko opalone cery , ja nigdy takiej nie mam i to mnie od określenia tego że jestem latem odciągało... A ty proszę Cate Blanchett prawie taka biała jak ja


Odnośnie wieku i analizy kolorystycznej , to mam pytanie odnośnie siwizny.Czy to ma jakiś wpływ ? Mam coraz więcej siwych włosów na razie ich nie farbuję

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość


O...zaciekawił mnie ten wynalazek.
Moje włosiska latem też znacznie lepiej się prezentują - są jaśniejsze i bardziej nasycone. Zimą trochę blakną i ciemnieją.
To rozjaśniacz z wodą utlenioną 3%. Nadaje się tylko dla blondynek .
Mi wystarcza dwukrotne spryskanie na czubku głowy żeby wyrównać kolor .

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-02-08 o 10:21
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 12:30   #4203
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Uff...ale ten egzamin był ciężki.

Niestety to był test, a ja zdecydowanie wolę wypowiedź ustną.

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
To rozjaśniacz z wodą utlenioną 3%. Nadaje się tylko dla blondynek .
Mi wystarcza dwukrotne spryskanie na czubku głowy żeby wyrównać kolor .
Chmm...kusi mnie bardzo, ale nie wiem czy nie mam za ciemnych włosów. Porównując z paletami farbowanych kłaczków stawiam na poziom 7. Coś takiego mniej więcej: http://images1.wikia.nocookie.net/__...f/7blonde.jpeg

Widzę, że drogi nie jest więc jak już mnie przyciśnie nieodparta ochota, to kupię i spróbuję na pasemku. Najwyżej komuś oddam.

W ramach odstresowania w weekend jadę po podkład i próbki.

Edytowane przez _Dante_
Czas edycji: 2013-02-08 o 12:43
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 12:58   #4204
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Uff...ale ten egzamin był ciężki.

Niestety to był test, a ja zdecydowanie wolę wypowiedź ustną.



Chmm...kusi mnie bardzo, ale nie wiem czy nie mam za ciemnych włosów. Porównując z paletami farbowanych kłaczków stawiam na poziom 7. Coś takiego mniej więcej: http://images1.wikia.nocookie.net/__...f/7blonde.jpeg

Widzę, że drogi nie jest więc jak już mnie przyciśnie nieodparta ochota, to kupię i spróbuję na pasemku. Najwyżej komuś oddam.

W ramach odstresowania w weekend jadę po podkład i próbki.

Z czego miałaś testa? Ja też nie lubiłam testów , na szczęście mam je za sobą

Wiesz co jest wątek o tym rozjaśniaczu
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52535

Myślę że to jest sprawa bardzo indywidualna jak on "chwyci"
Ja stosuję go raz w miesiącu i psikam tylko na odrost na przedziałek , nigdzie indziej. Psikam raz na 3 godz przed myciem głowy , a potem drugi tak samo na 3 godz raz przed następnym myciem. Ten produkt tak śmierdzi że nie byłabym w stanie tego nosić na głowie.Na dodatek myślę że bardzo długie trzymanie tego na włosach zniszczy je , ale znowu wiadomo że im dłużej to będziesz trzymać tym bardziej rozjaśni się.Ja wypracowałam sobie taki sposób jak opisałam.

Jest nawet na kwc

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...lex-blond.html

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-02-08 o 13:01
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 14:07   #4205
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Z czego miałaś testa? Ja też nie lubiłam testów , na szczęście mam je za sobą

Wiesz co jest wątek o tym rozjaśniaczu
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52535

Myślę że to jest sprawa bardzo indywidualna jak on "chwyci"
Ja stosuję go raz w miesiącu i psikam tylko na odrost na przedziałek , nigdzie indziej. Psikam raz na 3 godz przed myciem głowy , a potem drugi tak samo na 3 godz raz przed następnym myciem. Ten produkt tak śmierdzi że nie byłabym w stanie tego nosić na głowie.Na dodatek myślę że bardzo długie trzymanie tego na włosach zniszczy je , ale znowu wiadomo że im dłużej to będziesz trzymać tym bardziej rozjaśni się.Ja wypracowałam sobie taki sposób jak opisałam.

Jest nawet na kwc

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...lex-blond.html
Dziękuję za linki.

To był egzamin z fizjologii. Przedmiot świetny i ciekawy, ale ogrom wiedzy przytłacza.

Szukam zdjęć z gimnazjum/podstawówki (z liceum prawie nie mam ) - może coś wstawię. W sumie nie sądzę, by mój typ dużo się zmienił. Może włosy mi trochę ściemniały, ale w sezonie letnim odzyskują swój dawny blask.

I napaliłam się na jakiś fajny brzoskwioniowo-różowy róż do policzków. Ten z GR jest całkiem fajny, ale drobinki mnie irytują.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 14:10   #4206
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość

Dzięki Jasne lato ... No właśnie z latem mam ten problem że niby kolory ok bo chłodne tylko za bardzo pastelowe -rozmyte
Oświetlenie było za słabe to prawda mój mąż stwierdził że na tych zdjęciach wyszłam tak jakby mnie "przyszarzyło"i że bardziej różowa jestem według niego Jutro pokombinujemy ze zdjęciami bo dziś mam olej na włosach

Właśnie przestudiowałam linki, mogę podciągnąć się do pani z drugiego linku, określonej jako fresh Light Summer. Tyle że mam o wiele jaśniejszą cerę, która nigdy się nie opala.Panie Lato w podanych linkach mają piękne lekko opalone cery , ja nigdy takiej nie mam i to mnie od określenia tego że jestem latem odciągało... A ty proszę Cate Blanchett prawie taka biała jak ja


Odnośnie wieku i analizy kolorystycznej , to mam pytanie odnośnie siwizny.Czy to ma jakiś wpływ ? Mam coraz więcej siwych włosów na razie ich nie farbuję
Jasne lato to nie tylko szare i mdłe kolory. Wpływ wiosny przesuwa kolory nieco w kierunku ciepłym i czystym, stąd kolory nie będą tak chłodne jak u chłodnego lata ani tak zgaszone jak łagodnego lata.

Nie wszystkie lata się łatwo opalają, ale amerykańskie celebrytki zwykle są opalone albo potraktowane samoopalaczem - i pewnie stąd te zdjęcia. Już nie mówiąc o szczerej wierze co poniektórych, że tylko opalona skóra wygląda zdrowo i ładnie...

Co do siwizny to teoretycznie może mieć wpływ na kontrast, na przykład obniżać go lub podwyższać, ale na 12blueprints Scaman pisała, że siwizna w sumie zawsze pasuje do typu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-02-08 o 14:26
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 14:31   #4207
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jasne lato to nie tylko szare i mdłe kolory. Wpływ wiosny przesuwa kolory nieco w kierunku ciepłym i czystym, stąd kolory nie będą tak chłodne jak u chłodnego lata ani tak zgaszone jak łagodnego lata.

Nie wszystkie lata się łatwo opalają, ale amerykańskie celebrytki zwykle są opalone albo potraktowane samoopalaczem - i pewnie stąd te zdjęcia. Już nie mówiąc o szczerej wierze co poniektórych, że tylko opalona skóra wygląda zdrowo i ładnie...
Właśnie ponownie czytam Twojego bloga ...
Oglądam barwy dla chłodnego i jasnego lata. Wiem że monitor przekłamuje kolory, porównuję kolory i dochodzę chyba do wniosku że jestem pomiędzy tymi dwoma typami , więcej ubrań mam z palety chłodnego lata. Nie posiadam ubrań w kolorze żółtym i pomarańczowym , prawie w każdym żółtym kolorze jaki wpadł mi w ręce wyglądałam jakbym miała szarą ziemistą cerę.
Na zdjęciu jestem w bluzce ,w kolorze zamieszczonym na palecie chłodnego lata kolor znajduje się w najniższym rzędzie , piąty od lewej strony taki hmmm bordowy w stronę fioletu .

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość

To był egzamin z fizjologii. Przedmiot świetny i ciekawy, ale ogrom wiedzy przytłacza.
Fajnie zazdroszczę to naprawdę musi być ciekawe
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 14:36   #4208
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
I napaliłam się na jakiś fajny brzoskwioniowo-różowy róż do policzków. Ten z GR jest całkiem fajny, ale drobinki mnie irytują.
Jak na początku używania uwielbiałam wszelakie róże, testowałam różne kolory itd., tak teraz ich szczerze nie znoszę czasem się 'pomaziam', żeby uniknąć komentarzy, że wyglądam jak trup/got/satanista, ale koszmarnie się czuję...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 16:20   #4209
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za linki.

I napaliłam się na jakiś fajny brzoskwioniowo-różowy róż do policzków. Ten z GR jest całkiem fajny, ale drobinki mnie irytują.
A może spróbuj różu z Flormaru, który jest w komplecie z brązerem. Bardzo dobre opinie o nim są: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-blush-on.html.


Swatche: http://yasminella-yasminella.blogspo...y-compact.html.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:13   #4210
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A może spróbuj różu z Flormaru, który jest w komplecie z brązerem. Bardzo dobre opinie o nim są: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-blush-on.html.


Swatche: http://yasminella-yasminella.blogspo...y-compact.html.
Dziękuję.

Zdałam!!
Co prawda tylko na 3, ale i tak jestem "miszczu", bo większość nie zaliczyła. Średnią trzymam dobrą, więc w nagrodę jutro idę na zakupy.

Zamierzam zaopatrzyć się w:
- dobry krem pod oczy (już najwyższy czas )
- nawilżający lub matujący krem na dzień
- olejki do włosów (Rossmannowskie)
- lakier do paznokci w kolorze krwistej czerwieni lub turkusowy
- cień do brwi
- tusz do rzęs
- ewentualnie róż do policzków lub podkład


Zbankrutuję, ale muszę się jakoś nagrodzić, bo od 2 tygodni sypiałam po 3h.

Edytowane przez _Dante_
Czas edycji: 2013-02-09 o 19:16
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 19:31   #4211
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Graty
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 20:36   #4212
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Dziękuję.

Zdałam!!
Co prawda tylko na 3, ale i tak jestem "miszczu", bo większość nie zaliczyła. Średnią trzymam dobrą, więc w nagrodę jutro idę na zakupy.

Zamierzam zaopatrzyć się w:
- dobry krem pod oczy (już najwyższy czas )
- nawilżający lub matujący krem na dzień
- olejki do włosów (Rossmannowskie)
- lakier do paznokci w kolorze krwistej czerwieni lub turkusowy
- cień do brwi
- tusz do rzęs
- ewentualnie róż do policzków lub podkład


Zbankrutuję, ale muszę się jakoś nagrodzić, bo od 2 tygodni sypiałam po 3h.


Gratulancje !!!!!!!!
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 16:35   #4213
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

gratuluję
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 09:24   #4214
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Mam zdjęcia z niedzielnej sesji
Dobrze że dziś już mam hennę na rzęsach

edit : nie mogę załadować zdjęć ;(

edit II udało się, bez makijażu , w dziennym świetle, włosy po olejowaniu (chyba im to nie służy ;( )

Mam jakieś żółte plamy na twarzy hmmmm

Wamipierzu lato?

Edit III Dziewczyny aż tak was wystraszyłam ?!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _DSC1883.jpg (138,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC1885.jpg (101,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC1886.jpg (101,7 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC1888.jpg (85,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC1889.jpg (107,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC1897.jpg (91,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC1898.jpg (86,4 KB, 37 załadowań)

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-02-11 o 21:29
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 12:16   #4215
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Mam zdjęcia z niedzielnej sesji
Dobrze że dziś już mam hennę na rzęsach

edit : nie mogę załadować zdjęć ;(

edit II udało się, bez makijażu , w dziennym świetle, włosy po olejowaniu (chyba im to nie służy ;( )

Mam jakieś żółte plamy na twarzy hmmmm

Wamipierzu lato?

Edit III Dziewczyny aż tak was wystraszyłam ?!
Na zdjęciach wyglądasz jak lato, i masz ubrania w kolorze lata. Musiałabyś poprzymierzać na zmianę kolory jasnego lata i jasnej wiosny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 12:26   #4216
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Na zdjęciach wyglądasz jak lato, i masz ubrania w kolorze lata. Musiałabyś poprzymierzać na zmianę kolory jasnego lata i jasnej wiosny.

Wampierzu dzięki

I zrobić kolejną sesję ale ciekawie się robi .
Tylko kurka wodna nie mam ubrań w kolorze wiosny, ale będę w piątek u mamy to poszukam u niej w szafie .Idę na Twojego bloga popatrzeć na kolory wiosny
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 12:27   #4217
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cześć... pamięta mnie tu ktokolwiek?
Kiedyś się odzywałam a teraz tylko czytam z coraz większym wytrzeszczem i jakoś coraz mniej rozumiem z dnia na dzień.

Wampierzu... jak ja bym chciała ogarniać połowę tego co Ty... Zaczęłam się zastanawiać nad moją kolorystyką - znowu... Ostatnimi czasy doszłam do wniosku że jest ze mnie niby soft summer, ale... piszesz o tych zgaszonych kolorach, o kontraście, o barwie cery. I wychodzi na to, że nic nie wiem na ten temat.

Potrzebuję wskazówki od czego zacząć. Pewnie już maż dość, ale serio - jakiś punkt zaczepienia. Zaraz się biorę od nowa za Twojego bloga, może jak przeczytam go po raz 50 to coś zakumam. Zdjęcia wolałabym nie wstawiać, poza tym jak patrzę to na każdej fotce mam inny kolor, odcień, trudno mi znaleźć taką oddającą rzeczywistość.

A jak przymierzam kolory to po czym poznać czy mi w nich dobrze czy nie? Niby łatwe, ale... W niektórych wyglądam na ewidentnie chorą (żółta skóra, każde zaczerwienienie widać), to rozumiem że jest be. W innym skórę mam jakby porcelanową, ja się super czuję, a tu postronna osoba mi mówi że wyglądam jakbym miała zemdleć, jak zjawa i w ogóle idź stąd i nie wracaj... No i co ja mam zrobić z tym fantem? Kogo słuchać?
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 13:25   #4218
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3918704 0]Cześć... pamięta mnie tu ktokolwiek?
Kiedyś się odzywałam a teraz tylko czytam z coraz większym wytrzeszczem i jakoś coraz mniej rozumiem z dnia na dzień.

Wampierzu... jak ja bym chciała ogarniać połowę tego co Ty... Zaczęłam się zastanawiać nad moją kolorystyką - znowu... Ostatnimi czasy doszłam do wniosku że jest ze mnie niby soft summer, ale... piszesz o tych zgaszonych kolorach, o kontraście, o barwie cery. I wychodzi na to, że nic nie wiem na ten temat.

Potrzebuję wskazówki od czego zacząć. Pewnie już maż dość, ale serio - jakiś punkt zaczepienia. Zaraz się biorę od nowa za Twojego bloga, może jak przeczytam go po raz 50 to coś zakumam. Zdjęcia wolałabym nie wstawiać, poza tym jak patrzę to na każdej fotce mam inny kolor, odcień, trudno mi znaleźć taką oddającą rzeczywistość.

A jak przymierzam kolory to po czym poznać czy mi w nich dobrze czy nie? Niby łatwe, ale... W niektórych wyglądam na ewidentnie chorą (żółta skóra, każde zaczerwienienie widać), to rozumiem że jest be. W innym skórę mam jakby porcelanową, ja się super czuję, a tu postronna osoba mi mówi że wyglądam jakbym miała zemdleć, jak zjawa i w ogóle idź stąd i nie wracaj... No i co ja mam zrobić z tym fantem? Kogo słuchać?[/QUOTE]
No czyli dobrze patrzysz - w złym kolorze skóra nabiera dziwnych kolorów - szarych, zielonkawych, niezdrowo żółtych, czerwonych i różowych. W dobrych wygląda ogólnie lepiej, ma równiejszy koloryt, wygląda na bardziej wypoczętą itp.

Co da jasnej cery, to wszystkie tu wiemy jak to jest... Jak się ma jasną skórę, to w twarzowych kolorach skóra wygląda lepiej, ale nie robi się ciemniejsza. Niestety dla wielu osób jasna=niezdrowa, brzydka. Ignoruj to.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 13:30   #4219
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No czyli dobrze patrzysz - w złym kolorze skóra nabiera dziwnych kolorów - szarych, zielonkawych, niezdrowo żółtych, czerwonych i różowych. W dobrych wygląda ogólnie lepiej, ma równiejszy koloryt, wygląda na bardziej wypoczętą itp.

Co da jasnej cery, to wszystkie tu wiemy jak to jest... Jak się ma jasną skórę, to w twarzowych kolorach skóra wygląda lepiej, ale nie robi się ciemniejsza. Niestety dla wielu osób jasna=niezdrowa, brzydka. Ignoruj to.
Tak, szczególnie że na Twoim blogu napisałaś, że ogólnie buzia ma wyglądać lepiej bez makijażu, oczy mają być wyraźniejsze itp, dobrze pamiętam? No to by pasowało... Bo jak się podmaluję to wtedy wiadomo, np zaczerwienienie znika i już ta różnica nie jest tak bardzo widoczna.


No właśnie... dzięki za te ostatnie słowa, były mi potrzebne dla przypomnienia
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 14:32   #4220
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No czyli dobrze patrzysz - w złym kolorze skóra nabiera dziwnych kolorów - szarych, zielonkawych, niezdrowo żółtych, czerwonych i różowych. W dobrych wygląda ogólnie lepiej, ma równiejszy koloryt, wygląda na bardziej wypoczętą itp.

Co da jasnej cery, to wszystkie tu wiemy jak to jest... Jak się ma jasną skórę, to w twarzowych kolorach skóra wygląda lepiej, ale nie robi się ciemniejsza. Niestety dla wielu osób jasna=niezdrowa, brzydka. Ignoruj to.
Tym się kieruję kupując ubrania , staram się aby moja cera była jak najbardziej jasna i porcelanowa w zetknięciu z kolorem. Często słyszę że "w tym kolorze wyglądasz blado" To znak sygnał że jest dobrze

edit :Na moją sesję z kolorami wiosny trzeba będzie poczekać aż henna zejdzie z rzęs

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-02-12 o 16:31
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 15:53   #4221
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Nooo dobra, jak wszyscy to wszyscy:P na jednym ja sprzed pięciu lat, bez makijażu, włosy naturalne, na drugim ja aktualnie(wrześniowe zdj.), Wampierzu, jeśli można...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1000757.jpg (26,4 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020765.jpg (45,4 KB, 54 załadowań)
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 16:17   #4222
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Testowałam Revlon Colorstay, bo akurat w Super Pharmie wystawili testery. Nie było odcienia, którego szukałam, ale znalazłam inny. Niestety...w ogóle nie kryje. Nie zakrył nawet małych, czarnych wągrów na nosie, które z powodzeniem tuszuje najtańszy podkład z najniższej półki.

Czy to możliwe, że te testery były stare/zwietrzałe? Wszyscy rozpisują się o wręcz cudownych maskujących właściwościach tego podkładu, a u tu taka klapa i rozczarowanie.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 16:24   #4223
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

jak dla mnie to też Revlon CS kryjącym podkładem nie jest (mówię o wersji matującej), choć ta nowa wersja chyba kryje trochę lepiej. Krycie określiłabym jako średnie może... A wstrząsnęłaś buteleczką przed sprawdzeniem? Jak długo stał, mógł tochę się rozwarstwić, pigmenty mogły nieco opaść
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 16:29   #4224
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Testowałam Revlon Colorstay, bo akurat w Super Pharmie wystawili testery. Nie było odcienia, którego szukałam, ale znalazłam inny. Niestety...w ogóle nie kryje. Nie zakrył nawet małych, czarnych wągrów na nosie, które z powodzeniem tuszuje najtańszy podkład z najniższej półki.

Czy to możliwe, że te testery były stare/zwietrzałe? Wszyscy rozpisują się o wręcz cudownych maskujących właściwościach tego podkładu, a u tu taka klapa i rozczarowanie.
Pewnie wzięłaś wersję do cery suchej lub dojrzałej , ten drugi jest jak woda

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Nooo dobra, jak wszyscy to wszyscy:P na jednym ja sprzed pięciu lat, bez makijażu, włosy naturalne, na drugim ja aktualnie(wrześniowe zdj.), Wampierzu, jeśli można...

Nie wiem czemu ale myślałam że jesteś blondynką.

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2013-02-12 o 16:31
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 16:32   #4225
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
jak dla mnie to też Revlon CS kryjącym podkładem nie jest (mówię o wersji matującej), choć ta nowa wersja chyba kryje trochę lepiej. Krycie określiłabym jako średnie może... A wstrząsnęłaś buteleczką przed sprawdzeniem? Jak długo stał, mógł tochę się rozwarstwić, pigmenty mogły nieco opaść
Wstrząsnęłam kilkakrotnie. Sprawdziłam również inną buteleczkę.

Zdziwiłam się nieco, ponieważ wiele osób polecało mi Revlon CS właśnie z uwagi na krycie. Nie mam fatalnej cery, ale niestety idealna też nie jest i zależy mi na w miarę dobrym kryciu.

Szkoda, bo buff i ten odcień, który testowałam (nie pamiętam numeru) prezentują się naprawdę fajnie (chociaż mogłyby być nieco bardziej ciepłe, złote).

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Pewnie wzięłaś wersję do cery suchej lub dojrzałej , ten drugi jest jak woda [COLOR="Silver"]
:
Faktycznie był dość rzadki. Nie wczytywałam się w etykietę (nie miała okularów ), ale przy najbliższej okazji to sprawdzę.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 16:41   #4226
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Nieee, do blondu mi daleko:P z rok temu nawet chciałam spróbować z blondem ale to chyba nie najlepszy pomysł:P

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Co do CSa to dla mnie też nie jest jakiś hiper kryjący.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 16:47   #4227
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Wstrząsnęłam kilkakrotnie. Sprawdziłam również inną buteleczkę.

Zdziwiłam się nieco, ponieważ wiele osób polecało mi Revlon CS właśnie z uwagi na krycie. Nie mam fatalnej cery, ale niestety idealna też nie jest i zależy mi na w miarę dobrym kryciu.

Szkoda, bo buff i ten odcień, który testowałam (nie pamiętam numeru) prezentują się naprawdę fajnie (chociaż mogłyby być nieco bardziej ciepłe, złote).

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------



Faktycznie był dość rzadki. Nie wczytywałam się w etykietę (nie miała okularów ), ale przy najbliższej okazji to sprawdzę.
Ja revlona określiłabym jako dość dobrze kryjący, potrafi zrobić skorupę na twarzy
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:24   #4228
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Chmm...trafiłam jeszcze na recenzję tego podkładu/korektora.

Miałyście może z nim do czynienia?
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:21   #4229
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Nooo dobra, jak wszyscy to wszyscy:P na jednym ja sprzed pięciu lat, bez makijażu, włosy naturalne, na drugim ja aktualnie(wrześniowe zdj.), Wampierzu, jeśli można...
Zdjęcia wyglądają raczej chłodno, ale czy w realu też tak wyglądasz? Więcej by mi powiedziało, gdybym znała twoje twarzowe i nietwarzowe kolory.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:34   #4230
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Kurde, to co mam zrobić?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.