Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10 - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 08:59   #2371
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Dzien dobry,
Ta noc nie byla najlepsza, teraz tez Alek budzi sie co godzine z hakiem

gosia kurcze za to meczenie sie, to powinnas urodzic w 15 minut

Inw ja mam Samsunga Galaxy Tab2, on jest na androidzie, jest duzo aplikacji, ja do Windowsa w ogole nie jestem przekonana, draznia mnie te kafelki, ale to kwestia gustu. Ja jestem z niego zadowolona, wlasciwie tylko internet przegladam, ale jest super przy karmieniu, aha no i tak jak senira pisala wez sobie z wiekszym ekranem, ja mam 10cali i jest akurat, wszystko ladnie i przejrzyscie widac.
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:02   #2372
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Bo żeby był jakiś domowy test, jak test ciazowy, że sikasz i jak to "już" to pokazują się dwie kreski. Jak ktoś coś takiego wymyśli to powinien nobla dostać.

A mi zdaje się odchodzi czopus, są brązowe nitki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Pewnie wynalazca takiego testu by szybko trafił na listy najbogatszych ludzi świata
A jak czopuś odchodzi to może jednak dziś się w kolejkę wetniesz?

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No ja położnej mówiłam o tym,że tak mam.
Powiedziała,że czasem niestety tak bywa.
Miałam dodatkowe usg niedawno,dwa razy ktg,no i wszystko OK.
Z Erykiem też się tak męczyłam i z nim było wszystko dobrze.
Ech... Z jednej strony słabo że tak się męczysz i nic się z tym nie da zrobić, a z drugiej dobrze że to nie oznacza nic złego. Podziwiam Cię za stalowe nerwy, bo przypuszczam że mnie by codziennie w szpitalu oglądali przy takich skurczach
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:17   #2373
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Hey Dziewczyny

Rzeczywiście nocne rozmowy na całego... Też miałam nadzieję, że pojawi się jakieś nowe dziecię, ale dzień się dopiero zaczął więc trzymam kciuki by coś zaczęło się dziać



Dziewczyny krótko/dalekowzroczne, znaczy z wadami wzroku - czy wszystkie byłyście na konsultacjach okulistycznych? Robiono Wam badanie dna oka? Mój gin stwierdził, że mogę sobie coś takiego zrobić (dostałam od niego namiar na jakiegoś super profesora), ale szczerze mówiąc nie widzi w tym wielkiego sensu, bo cc ze wskazań okulistycznych wykonywane są marginalnie i szansa na to, że znajdą u mnie cokolwiek poza krótkowzrocznością jest bliska zeru (a oczywiście wiem, że sama wada nie jest wskazaniem, musieliby mi zbadać siatkówkę oka - nigdy nie miałam takiego badania). I już zwątpiłam czy jest sens wydawać na to pieniądze, tym bardziej, że facet jest chyba na jakimś urlopie, kilka dni nie mogę się dodzwonić do jego gabinetu. Jak Wasi gin odnosili się do tematu "zwykłej" wady wzroku? Wysyłali na dodatkowe konsultacje?



Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
I WITAMY SIĘ OFICJALNIE W 9 MIESIĄCU !!!!!!
Muminku, ja mam TP dwa dni przed Tobą, wychodzi na to że przegapiłam własne wejście w 9 miesiąc




Ach i dzięki za info o chustach, też się noszę z kupnem tylko nie zdecydowałam jeszcze czy chusta czy nosidełko, bo to bardziej pod kątem męża, a on twierdzi że chusty nie opanuje...
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga

Edytowane przez vacuity
Czas edycji: 2014-01-15 o 09:19
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:21   #2374
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Hej!
Ja jestem krótkowidzem (-1,25 i -1,75) i jeśli chodzi o wzrok to nie dostałam żadnego zalecenia, by zrobić dodatkowe badania. Może u mnie to zbyt mała wada?
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:25   #2375
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Witam
Patrząc na to ile dziewczyn nie mogło w nocy spać....nie będę narzekać
U mnie za oknem po prostu zima, mała się kręci w brzuchu, wstawiłam pranie, posprzątałam trochę i teraz mam chwilkę relaxu
Na obiad dziś zrobię kopytka i zupę ogórkową, rodzice na obiedzie będą po 15 więc nie będzie mi dziś smutno
W ogóle to mój tato wziął sobie 2 tyg urlopu teraz, żeby w razie czego jak męża nie będzie, miał mnie kto zawieźć do szpitala, mam nadzieję że mała to doceni i w przeciągu tych dwóch tygodni postanowi wyjść ze mnie
Mąż wczoraj wysłuchał jak marudziłam że mała nie ma zabawek a wy macie takie piękne pokoiki z zabawkami , i kupił jakąś "żyrafkę chustkę przytulankę" Lence, mam nadzieję że jakoś to wygląda i jest bezpieczne
Teraz muszę poczytać co wy tak naskrobałyście
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:27   #2376
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Heloł . Ale dajecie czadu z tymi postami! Pocytowałam, ale zjadło część, więc jak coś komuś miałam napisać, a tego nie zrobię to sorki .

Mezaga, jeszcze więcej zdrówka dla bliźniaków. Dobrze, że antybiotykoterapia przynosi efekty.

Maruda80, wciąż Ty i Krzyś jesteście w moich myślach i myślach mojego męża również. Życzę Wam siły i nieustannej nadziei, bo musi być tylko lepiej

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Mój tż co niedzielę śpiewa '' ta ostatnia niedziela, dzisiaj się rozpakujemy!!'' hehe ostatnio tak siedzimy i gadamy 'ejj to może być nasz ostatni weekend we dwoje''
Dowcipniś z niego . Swoją drogą to piosenka dla mnie i tż, bo to naprawdę nasz ostatni weekend we dwoje . No chyba, że młody się pospieszy i zechce się na ten weekend przywitać ze światem.

Senira666, ale sen . Po takim też odechciałoby mi się spać.

Ejani, też swoje przeżyłaś. Regeneruj się, odpoczywaj, byś miała siłę opowiedzieć nam wszystko ze szczegółami i pochwalić się Kaziem . Strasznie jestem ciekawa Twojego opisu porodu.

Katarzyniak, zacznij odliczać .

Sadlaczyca, oby za czopusiem ruszył dzidziuś
SunShine,

Roane, za post o chustach. Obczaję sobie i może się przekonam

Isia , Gosia , Lidka
strasznie mi przykro, że tak się musicie umęczyć. Podejrzewam, że i bóle są okropne i to oczekiwanie w napięciu, czy to już. Banany dla Was .

Kefii, a jak u Ciebie minęła noc?

Wczoraj po południu i wieczorem zaglądałam do Was z doskoku, bo miałam gości. A dziś, tak jak pisałam, czeka mnie ostatnia wizyta u gina i umówienie się na cc. Wstępnie (najpóźniej) cesarka ma być w dzień TP, czyli 24 stycznia, więc zostało mi maksymalnie 9 dni "starego" życia .
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:32   #2377
kefii
Wtajemniczenie
 
Avatar kefii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Ja tylko na szybko sie melduje. Skurcze miałam regularne co 10 min i szły od pleców do przodu. Niestety koło 2 w nocy zrobiły sie nieregularne i zasnełam. Co prawda co chwile sie budziłam pzrez te skurcze.
Ledwo żywa jestem ale spadam do urzędu i niech sie dzieje co chce.
Mały jest strasznie uparty
__________________
czekamy na ciebie

dziewczyna wrzesień 2005
zaręczona 27 lipca 2009
żona 6 sierpnia 2011

II kreseczki 14 maja 2013
mój mały kochany synuś Mikołaj 17 stycznia 2014
II kreseczki 4 września 2014
kefii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 09:39   #2378
agoola83
Raczkowanie
 
Avatar agoola83
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Ustroń/Chorzów
Wiadomości: 243
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Musze sie zdrzemnac normalnie nie ogarniam ukladam sobie w glowie jak moznaby sie odgryzc

MUMINKU specjalizacje roznie trwaja. Wiekszosc 5-6 lat, jest wydluzana o kazde zwolnienie L4 i inne urlopy np. Wychowawcze...jak ktos chorowity, to du.pa albo ktos np. W ciazy zagrozonej, to tez zle...bo do 1 roku ew.moze sie wydluzyc...powyzej 1 roku sa schody. ..wiesz, biorac pod uwage, ze konczac studia masz jakies 25- 26 lat, potem rok stazu...czekanie na miejsce specjalizacyjne (kolejny paradoks! Musielismy PO STAZU rejestrowac sie w urzedzie pracy wszyscy na ten czas (co pol roku sa przyznawane te miejsca)...potem specjalizacja i w wieku 35 lat zaczynasz kariere lekarza specjalisty:-P jedynie medycyna rodzinna trwakrocej co wg mnie jest nieporozumieniem, bo wlasnie ci lekarze powinni miec najwieksza wiedze i umiejetnisci jako ttzw.pierwszy kontakt z chorym. Ale to moje prywatne zdanie.
__________________

16.06.2012r.
t.p. 21.01.2014r.

ZOSIA 21.01.1014r.
agoola83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:40   #2379
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Hey Dziewczyny

Rzeczywiście nocne rozmowy na całego... Też miałam nadzieję, że pojawi się jakieś nowe dziecię, ale dzień się dopiero zaczął więc trzymam kciuki by coś zaczęło się dziać



Dziewczyny krótko/dalekowzroczne, znaczy z wadami wzroku - czy wszystkie byłyście na konsultacjach okulistycznych? Robiono Wam badanie dna oka? Mój gin stwierdził, że mogę sobie coś takiego zrobić (dostałam od niego namiar na jakiegoś super profesora), ale szczerze mówiąc nie widzi w tym wielkiego sensu, bo cc ze wskazań okulistycznych wykonywane są marginalnie i szansa na to, że znajdą u mnie cokolwiek poza krótkowzrocznością jest bliska zeru (a oczywiście wiem, że sama wada nie jest wskazaniem, musieliby mi zbadać siatkówkę oka - nigdy nie miałam takiego badania). I już zwątpiłam czy jest sens wydawać na to pieniądze, tym bardziej, że facet jest chyba na jakimś urlopie, kilka dni nie mogę się dodzwonić do jego gabinetu. Jak Wasi gin odnosili się do tematu "zwykłej" wady wzroku? Wysyłali na dodatkowe konsultacje?





Muminku, ja mam TP dwa dni przed Tobą, wychodzi na to że przegapiłam własne wejście w 9 miesiąc




Ach i dzięki za info o chustach, też się noszę z kupnem tylko nie zdecydowałam jeszcze czy chusta czy nosidełko, bo to bardziej pod kątem męża, a on twierdzi że chusty nie opanuje...
Ja mialam miec konsultacje zlecona przez ginke. No z wiadomych wzgledow nieodtarlam. Wszysto zalezy jaka masz wade.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:41   #2380
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Inw ja mam Samsunga Galaxy Tab2, on jest na androidzie, jest duzo aplikacji, ja do Windowsa w ogole nie jestem przekonana, draznia mnie te kafelki, ale to kwestia gustu. Ja jestem z niego zadowolona, wlasciwie tylko internet przegladam, ale jest super przy karmieniu, aha no i tak jak senira pisala wez sobie z wiekszym ekranem, ja mam 10cali i jest akurat, wszystko ladnie i przejrzyscie widac.
Dzięki za podpowiedzi Le La!
Kurcze, na empiku nie widzę nic w okolicach 500zł w większym rozmiarze i wbudowanym modemem pod aero :/ To teraz muszę się zastanowić czy bardziej mi zależy żeby móc się dobić do netu gdzie bym nie była czy żeby wygodniej czytać na kanapie w domu

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Dziewczyny krótko/dalekowzroczne, znaczy z wadami wzroku - czy wszystkie byłyście na konsultacjach okulistycznych? Robiono Wam badanie dna oka? Mój gin stwierdził, że mogę sobie coś takiego zrobić (dostałam od niego namiar na jakiegoś super profesora), ale szczerze mówiąc nie widzi w tym wielkiego sensu, bo cc ze wskazań okulistycznych wykonywane są marginalnie i szansa na to, że znajdą u mnie cokolwiek poza krótkowzrocznością jest bliska zeru (a oczywiście wiem, że sama wada nie jest wskazaniem, musieliby mi zbadać siatkówkę oka - nigdy nie miałam takiego badania). I już zwątpiłam czy jest sens wydawać na to pieniądze, tym bardziej, że facet jest chyba na jakimś urlopie, kilka dni nie mogę się dodzwonić do jego gabinetu. Jak Wasi gin odnosili się do tematu "zwykłej" wady wzroku? Wysyłali na dodatkowe konsultacje?
Ja byłam i tak na konsultacji bo mi skoczyła wada i przy okazji dostałam oficjalny papier że mogę rodzić sn. Ale do zbadania czy ciśnienie i siatkówka ok to chyba nie potrzeba specjalnego profesora ze specjalnym sprzętem, to może umów się na zwykłą konsultację tam gdzie normalnie chodzisz?
Jeśli masz wątpliwości, bo np. wada jest duża albo miałaś coś z ciśnieniem/siatkówką wcześniej to warto sprawdzić, jeśli "tylko" krótkowzroczność to nie powinna być problemem.
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:43   #2381
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Dziewczyny krótko/dalekowzroczne, znaczy z wadami wzroku - czy wszystkie byłyście na konsultacjach okulistycznych? Robiono Wam badanie dna oka? Mój gin stwierdził, że mogę sobie coś takiego zrobić (dostałam od niego namiar na jakiegoś super profesora), ale szczerze mówiąc nie widzi w tym wielkiego sensu, bo cc ze wskazań okulistycznych wykonywane są marginalnie i szansa na to, że znajdą u mnie cokolwiek poza krótkowzrocznością jest bliska zeru (a oczywiście wiem, że sama wada nie jest wskazaniem, musieliby mi zbadać siatkówkę oka - nigdy nie miałam takiego badania). I już zwątpiłam czy jest sens wydawać na to pieniądze, tym bardziej, że facet jest chyba na jakimś urlopie, kilka dni nie mogę się dodzwonić do jego gabinetu. Jak Wasi gin odnosili się do tematu "zwykłej" wady wzroku? Wysyłali na dodatkowe konsultacje?
Mam dużą wadę -10 , więc gin zalecił konsultację okulistyczną, by sprawdzić stan siatkówki. Mówił mi, że to ważne, bo jeśli nawet wada jest wysoka, a siatkówka nie wykazuje zmian, można rodzić sn. I podał przykład, że miał pacjentkę, która przy -11 dioptrii rodziła sn i wszystko było w porządku.
Niestety moja siatkówka jest w takim stanie, że u mnie sn nie wchodzi w grę.
Wiem, że okulistycznym wskazaniem do cc jest też jaskra.

A, i oczywiście badanie dna oka miałam. To dzięki temu okulista zlokalizował zmiany.
__________________
Razem
Ślub
Kacperek

Edytowane przez Amberella
Czas edycji: 2014-01-15 o 09:44
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 09:51   #2382
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Hey Dziewczyny

Rzeczywiście nocne rozmowy na całego... Też miałam nadzieję, że pojawi się jakieś nowe dziecię, ale dzień się dopiero zaczął więc trzymam kciuki by coś zaczęło się dziać



Dziewczyny krótko/dalekowzroczne, znaczy z wadami wzroku - czy wszystkie byłyście na konsultacjach okulistycznych? Robiono Wam badanie dna oka? Mój gin stwierdził, że mogę sobie coś takiego zrobić (dostałam od niego namiar na jakiegoś super profesora), ale szczerze mówiąc nie widzi w tym wielkiego sensu, bo cc ze wskazań okulistycznych wykonywane są marginalnie i szansa na to, że znajdą u mnie cokolwiek poza krótkowzrocznością jest bliska zeru (a oczywiście wiem, że sama wada nie jest wskazaniem, musieliby mi zbadać siatkówkę oka - nigdy nie miałam takiego badania). I już zwątpiłam czy jest sens wydawać na to pieniądze, tym bardziej, że facet jest chyba na jakimś urlopie, kilka dni nie mogę się dodzwonić do jego gabinetu. Jak Wasi gin odnosili się do tematu "zwykłej" wady wzroku? Wysyłali na dodatkowe konsultacje?
Ja też jestem krótkowzroczna (- 5 dioptrii) X-) i do tego mam astygmatyzm.
Na konsultacji okulistycznej w ciąży nie byłam, bo właśnie wyczytalam, że wskazaniem do cc są wady siatkówki oka lub minimum 6 dioptrii.
Ostatnio wahałam się żeby pójść do okulisty na to badasnie dna oka i ogólnie... ale obawiam się, że 100 zł `pęknie` na darmo... hmmm...
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:51   #2383
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dobijcie mnie!!
7 godz bólu,skurczów,aż już poduszkę z bólu gryzłam.
I wyglada na to,że kolejny fałszywy alarm. Nie mam siły już!!
Na dodatek Kacper coś się nie rusza,a podczas skurczów przez tyle godz był mega aktywny,strasznie się kotłował w brzuchu. Mam nadzieję,że poprostu odsypia
Znowu nic....ale Kacperek jest uparty
Szkoda tylko że musisz tak cierpieć
Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
zależy ile kasy chcecie wydać...bo to bardzo zawęża wybór.
a generalnie masz do wyboru tablety:
-na androidzie (to samo co na telefonie np,samsung)
-na windowsie (i te są fajne ale i drogawe)
-na IOS (apple ale to też droższe)
Ja mam smartfona dużego, zastanawialiśmy się długo czy tablet czy właśnie note i stwierdziliśmy że jak chce mieć na co dzień przy sobie i telefon i przeglądarkę w dużym wyswietlaczu to lepszy będzie note http://www.benchmark.pl/testy_i_rece...inie-cena.html
system android i szczerze pisząc jest jak dla mnie idealny pod każdym względem
Nawet nie muszę ściągać sobie aplikacji tylko wchodzę w przeglądarkę i operuje wizażem czy allegro, zawsze mam go pod ręką, czy zadzwonić, czy coś szybko znaleźć w internecie, jak dla mnie idealny, mam go od maja więc już trochę go używam.
Mąż ma iphona i ma właśnie system operacyjny iOS i zawsze jak do niego zaglądam to białej gorączki dostaje, pewnie dlatego że na co dzień nie operuję w tym systemie
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:51   #2384
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
Widzę, że też jesteście zombi. Próbowałyście wietrzenia pokoju? To sposób mojej babci na spanie. U mnie już były poduszki w każdym możliwym miejscu przy plecach. Próbuję spać na siedząco prawie, na płasko - wtedy katar mi zatyka nos... Mleko pić, herbatę białą pić.... I nic, leżę i patrzę w monitor, oczy jak 5 zł
Ja zawsze mam przewietrzone... Podobnie jak patrycja, uwielbiam jak jest chłodniej - zawsze śpię przy otwartym oknie, nawet jak jest -20 na dworze

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dobijcie mnie!!
7 godz bólu,skurczów,aż już poduszkę z bólu gryzłam.
I wyglada na to,że kolejny fałszywy alarm. Nie mam siły już!!
Na dodatek Kacper coś się nie rusza,a podczas skurczów przez tyle godz był mega aktywny,strasznie się kotłował w brzuchu. Mam nadzieję,że poprostu odsypia
No jaki uparty ten Kacper no!! Kacper wychodź

Strasznie się namęczyłaś już w tej ciąży

lidka następna, mam nadzieję dziewczyny że dzisiaj urodzicie!!

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Dziewczyny krótko/dalekowzroczne, znaczy z wadami wzroku - czy wszystkie byłyście na konsultacjach okulistycznych? Robiono Wam badanie dna oka? Mój gin stwierdził, że mogę sobie coś takiego zrobić (dostałam od niego namiar na jakiegoś super profesora), ale szczerze mówiąc nie widzi w tym wielkiego sensu, bo cc ze wskazań okulistycznych wykonywane są marginalnie i szansa na to, że znajdą u mnie cokolwiek poza krótkowzrocznością jest bliska zeru (a oczywiście wiem, że sama wada nie jest wskazaniem, musieliby mi zbadać siatkówkę oka - nigdy nie miałam takiego badania). I już zwątpiłam czy jest sens wydawać na to pieniądze, tym bardziej, że facet jest chyba na jakimś urlopie, kilka dni nie mogę się dodzwonić do jego gabinetu. Jak Wasi gin odnosili się do tematu "zwykłej" wady wzroku? Wysyłali na dodatkowe konsultacje?
Hej, mnie akurat mój gin nie zlecał (ale to ten wyluzowany co uważa że wiele badań zbędnych jest; już do niego nie chodzę), wiele jednak lekarzy mówiło że powinnam się skonsultować, no i a jestem pod stałą opieką okulistyczną i tam sami powiedzieli że nie ma szans na SN. A w szpitalu gdzie chcę rodzić potwierdzili.
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:51   #2385
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
Ja tylko na szybko sie melduje. Skurcze miałam regularne co 10 min i szły od pleców do przodu. Niestety koło 2 w nocy zrobiły sie nieregularne i zasnełam. Co prawda co chwile sie budziłam pzrez te skurcze.
Ledwo żywa jestem ale spadam do urzędu i niech sie dzieje co chce.
Mały jest strasznie uparty

No te chłopaki straszne uparciuchy
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 09:54   #2386
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
Mam dużą wadę -10 , więc gin zalecił konsultację okulistyczną, by sprawdzić stan siatkówki.
Od - 6 dioptrii dostaje się skierowanie na cc.
Tak więc powinnaś je dostać od ręki przy takiej wadzie.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kefii Pokaż wiadomość
Ja tylko na szybko sie melduje. Skurcze miałam regularne co 10 min i szły od pleców do przodu. Niestety koło 2 w nocy zrobiły sie nieregularne i zasnełam. Co prawda co chwile sie budziłam pzrez te skurcze.
Ledwo żywa jestem ale spadam do urzędu i niech sie dzieje co chce.
Mały jest strasznie uparty
Zaczyna się
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:00   #2387
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Hej!
Ja jestem krótkowidzem (-1,25 i -1,75) i jeśli chodzi o wzrok to nie dostałam żadnego zalecenia, by zrobić dodatkowe badania. Może u mnie to zbyt mała wada?
hmm,dziwne bo ja też jestem krótkowidzem tyle że z wiekszą wadą ale i gin i okulistka powiedzieli że nie ważne jak dużą czy mała wadę się ma bo papier na porodówkę jest potrzebny....
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:04   #2388
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Zjadłam 7 pierogów
Po pierogach zawsze jest "mexyk". Ja po 3 sztukach mam prawie 200.
U mnie ogólnie z cukrem jest ok ostatnimi czasy.
Chyba, że wciągnę coś mlecznego (głupi serek/twarożek np. Almette), coś tłustego (smażone, karkówka, tłuste mięcho), lub właśnie gotowanego mącznego.
Te 3 rzeczy - zakazane u mnie.

Ale za to czekoladkę i Nutellę codziennie po dziabince sobie podjadam - i chYba jest ok. Tak po kosteczce, po łyżeczce ze 3 razy dziennie...
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:06   #2389
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Od - 6 dioptrii dostaje się skierowanie na cc.
Tak więc powinnaś je dostać od ręki przy takiej wadzie.
No właśnie podobno zmieniły się wytyczne PTG i sama, nawet wysoka wada wzroku nie jest wskazaniem do cc. Tak mi mówił gin.

Dziewczyny, to będzie OT, ale jestem w szoku i muszę Was podpytać. Chodzi o fejsa. Wchodzę sobie rano na swoje konto, a na tablicy pokazuje mi e-mail i aktualne hasło (!!!) do konta mojego szwagra . Opisane, że wpis wrzucił jakiś haker, bo Ł. (mój szwagier) się doigrał. Dzwonię do szwagra i mówię co jest. Ponieważ nie było go w domu kazał mi się zalogować na swoją pocztę i zmienić to hasło.
Najgorsze jest to, że teraz ja nie mogę się zalogować na swoje konto na FB, bo wyskakuje mi komunikat, że podaję niepoprawne hasło i że muszę je wprowadzić od nowa. Nie robię tego, bo wiem, że hasło, które podaję jest dobre. W związku z tym nie mogę zalogować się na portal. Tak więc uważajcie. A może wiecie co to takiego może być i co z tym zrobić?
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 10:11   #2390
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Od - 6 dioptrii dostaje się skierowanie na cc.
Tak więc powinnaś je dostać od ręki przy takiej wadzie.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------



Zaczyna się
Selena nie ma nigdzie takiego zapisu nistety. Nawet z wada duza mozna rodzic naturalnie jesli nie ma problemow z siatkowka czy cisnieniem w oku. A cisnienie w oczach mozna miec wysokie przy kilku schorzeniach.

Ja znow na chwilke. Wychodzimy w sobotę
Jadzi katar sie zmniejszyl na szczescie. Jeszcze tylko malz musi sie do soboty wykurowac.

Maruda widzialam, ze pisalas co z Krzysiem. Trzymam caly czas za Was kciuki i podziwiam Cie za sile jaka masz w sobie.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:13   #2391
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

W ogóle zapomniałam Wam napisać. Wczoraj stała się rzecz straszna Przy wysiadaniu z samochodu poszedł mi zamek w kurtce No i nie do naprawienia przeze mnie!! Muszę oddać na naprawę zamka, ale nie zdążę tego zrobić przed niedzielą raczej (a idę do szpitala wtedy) no i w czym ja będę chodzić? A akurat dzisiaj się chłodniej zrobiło, a to była moja najcieplejsza kurtka
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:18   #2392
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Witam
Dziewczyny przepraszam ,że nie zaglądam do Was ale cieszę się każdą chwilą spędzoną z mężem i małym .
W roli mamy odnalazłam się od razu i mój syn jest CUDOWNY ! mogłabym ciągle przyglądać się mu .
Mały dużo śpi lubi słuchac ESKI
Ja od samego początku praktycznie czuję się świetnie ale tak od wczoraj mogę powiedzieć , że już doszłam do siebie . Tak to byłam taka osowiała po tym szpitalu .
Gratuluję wszystkim mama i witam nowe dzieciaczki !
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:19   #2393
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
Ja zastanawiałam się nad kakałem,
5 min się zastanawiałam co to jest
Patrzę na to słowo i zastanawiam się jak się ono odmienia
Czasami idzie się pogubić
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:20   #2394
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Moja żona Isia urodziła dziś Marcelka 4390 i 60 cm
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:20   #2395
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny przepraszam ,że nie zaglądam do Was ale cieszę się każdą chwilą spędzoną z mężem i małym .
W roli mamy odnalazłam się od razu i mój syn jest CUDOWNY ! mogłabym ciągle przyglądać się mu .

Mały dużo śpi lubi słuchac ESKI
Ja od samego początku praktycznie czuję się świetnie ale tak od wczoraj mogę powiedzieć , że już doszłam do siebie . Tak to byłam taka osowiała po tym szpitalu .
Gratuluję wszystkim mama i witam nowe dzieciaczki !
Ależ to cudownie! Nie przepraszaj tylko ciesz się synusiem i mężem jak najwięcej Wiadomo - dziecko najważniejsze!
3majcie się tam zdrowo i ciepło
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:22   #2396
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

No nie, produkujecie te posty jak szalone

Jestem po wizycie. KTG bez zmian. Żadnych skurczy (oprócz jednego, na poziomie 50, kiedy to zakrztusiłam się własna ślina ). Wg USG termin mam na 25, kazano mi się stawić na oddział 23. Czyli w 40 tc. Ze skierowaniem na cc, które mam . Musze jeszcze rozszyfrować co ginka na nim naskrobała

Teraz muszę szybko się odnależć ponieważ mój ciążowy rytuał się zmienił. Czytać Was, nadrabiać czy się chałupą zająć
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:24   #2397
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
zależy ile kasy chcecie wydać...bo to bardzo zawęża wybór.
a generalnie masz do wyboru tablety:
-na androidzie (to samo co na telefonie np,samsung)
-na windowsie (i te są fajne ale i drogawe)
-na IOS (apple ale to też droższe)

i tak - z mojego doświadczenia itp...
androidy są do dooopy bo często i gęsto się zawieszają/przycinają/spowalniają ale za to jest na nie dużo różnych aplikacji i tych darmowych i tych płatnych.

windowsy - jak to windows chociaż wersja 8 dotykowa o dziwo spełnia swoje funkcje i jest całkiem przyzwoita. trzeba się przyzwyczaić do kafelków i trochę innej obsługi ale nie jest ona skomplikowana.
aplikacji póki co za dużo nie ma ale jest ich z dnia na dzień coraz więcej.

IOS - dla mnie najlepszy ale do Apple trzeba się przyzwyczaić i go "nauczyć" bo niektóre sprawy dla nas oczywiste w ichnim systemie takie oczywiste nie są ... wielki plus to bateria i wyświetlacze retina które jednak są według mnie najlepsze na rynku. aplikacji od groma i darmowych i płatnych.

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

pewnie zbytnio nie pomogłam ale przynajmniej już minimum wiedzy masz ... jak coś to pytaj - jeżeli będę mogła to pomogę

aaaa no i jak brać to przynajmniej 8-9 cali żeby nie męczyć się na mini ekraniku a najlepiej to 10 cali i więcej (ale więcej to już prawie jak netbook )
Nie zgodzę się, że android jest be.
Trzeba go dobrze skonfigurować najpierw i poczytać jaka się ma wersję.

Ludzie instalują mnóstwo rzeczy które później pracują w tle a to się przekłada na spowolnienie systemu (jakbyś sobie włączyła kilkanaście okienek w przeglądarce).

Trzeba od razu zainstalować program który jest odpowiedzialny za zarządzanie aplikacjami i wtedy nie ma żadnego problemu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez The light
Czas edycji: 2014-01-15 o 10:33
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:28   #2398
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Selena nie ma nigdzie takiego zapisu nistety. Nawet z wada duza mozna rodzic naturalnie jesli nie ma problemow z siatkowka czy cisnieniem w oku. A cisnienie w oczach mozna miec wysokie przy kilku schorzeniach.

Ja znow na chwilke. Wychodzimy w sobotę
Jadzi katar sie zmniejszyl na szczescie. Jeszcze tylko malz musi sie do soboty wykurowac.

Maruda widzialam, ze pisalas co z Krzysiem. Trzymam caly czas za Was kciuki i podziwiam Cie za sile jaka masz w sobie.
Super, ze juz bedziecie za niedlugo w domku No to teraz malz goraca herbatka z cytryna i miodem, zeby maluchow nie pozarazac.

Dziewczyny apropo wad wzroku. Ja przed ciaza mialam -1,5 na jedno oko i -1,75 na drugie i nosilam okulary tylko do jazdy samochodem i ogladania filmow, bo tak na codzien to mi bylo niewygodnie, ale po porodzie to jest jakas MASAKRA. Tak mi sie wzrok pogorszyl, ze ja z daleka ludzi na ulicy nie poznaje, nie mowiac juz o ogladaniu tv bez okularow, bo wszystko mam rozmazane i co najgorsze jak wczesniej w okularach widzialam super, to teraz mam juz np.napisy w filmach rozmyte, wiec wzrok mi pogorszyl strasznie
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:30   #2399
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ja znow na chwilke. Wychodzimy w sobotę
Jadzi katar sie zmniejszyl na szczescie. Jeszcze tylko malz musi sie do soboty wykurowac.

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny przepraszam ,że nie zaglądam do Was ale cieszę się każdą chwilą spędzoną z mężem i małym .
Kochana, naciesz się do woli. My cieszymy się razem z Tobą .
Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
5 min się zastanawiałam co to jest
Patrzę na to słowo i zastanawiam się jak się ono odmienia
Czasami idzie się pogubić
Nie odmienia się wcale
Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Moja żona Isia urodziła dziś Marcelka 4390 i 60 cm
Gratuluję Wam synka!!! Kawał mężczyzny!
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:30   #2400
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Moja żona Isia urodziła dziś Marcelka 4390 i 60 cm

GRATULACJE!!!
Chłopak jaki dorodny
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-22 09:28:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.