Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-01, 13:09   #4501
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

W zakresie zdrowego żywienia raczkuję.
R:

I śniadanie: 2 kromki razowego chleba z szynkę z indyka, sałatka z rzodkiewki i ogórka z odrobiną majonezu light + kawa z ekspresu.

II śniadanie: jogurt naturalny z odrobiną kakao odtłuszczonego i słodzikiem + borówki + kawa.

Obiad: 2 niewielkie kawałki schabu grillowanego + sałatka z pomidora i cebuli.

Kolacja: sałatka z brokułów, fety i oliwek z olejem lnianym.

Poza tym w międzyczasie: 1 kubek herbaty rooibos, 2 kubki zielonej, 1,5 l wody mineralnej niegazowanej.

Proszę o opinię .

Edytowane przez Sahira
Czas edycji: 2008-08-01 o 13:15 Powód: Zapomniałam o napojach ;)
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 13:17   #4502
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Sahira Pokaż wiadomość
W zakresie zdrowego żywienia raczkuję.
R:

I śniadanie: 2 kromki razowego chleba z szynkę z indyka, sałatka z rzodkiewki i ogórka z odrobiną majonezu light + kawa. może być

II śniadanie: jogurt naturalny z odrobiną kakao odtłuszczonego i słodzikiem + borówki. jogurt naturalny zamieniłabym na serek homogenizowany- ma więcej białka i lepiej smakuje ile borówek było?

Obiad: 2 niewielkie kawałki schabu grillowanego + sałatka z pomidora i cebuli. ok, mogłaś dodać jakieś węglowodany np. ryż brązowy

a gdzie podwieczorek?

Kolacja: sałatka z brokułów, fety i oliwek z olejem lnianym. oj kolacja nie najlepsza, powinna być raczej typowo białkowa, a u Ciebie najwięcej tłuszczów, feta ma dużo tłuszczy więc na R raczej odpada

Proszę o opinię .
jw.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 13:45   #4503
DannyDan
Przyczajenie
 
Avatar DannyDan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Wink Witam serdecznie.

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow forum wizaz.pl
Jako, ze przebywam z dala od naszego pieknego kraju i mam dosc duzo wolnego czasu, postanowilem powazniej zajac sie tematem zdrowego odzywiania oraz ogolnie zdrowym trybem zycia. Troche o mnie: na imie mam Daniel <tak jestem facetem i mam nadzieje, ze nie zostane odrzucony z racji mojej plci na tym opanowanym przez kobitki forum ), tematem zdrowej zywnosci zainteresowalem sie, jak juz wspomnialem z nudow. Mam mnostwo wolnego czasu i jakos tak wyszlo: silownia, aeroby, nastepnie zainteresowalem sie zywnoscia <silownia to nie wszystko, aby zdobyc wymarzone ksztalty>, no i przypadkiem trafilem na forum wizaz.pl
Zdaje sobie sprawe, ze Wasz <kobiecy> jadlospis bedzie sie znacznie roznil od mojego, ale mam nadzieje podpatrzyc na forum troche ciekawych pomyslow odnosnie diety no i oczywiscie sluzyc swoja rada i pomoca.
Tyle tytulem wstepu.
Pozdrawiam!
DannyDan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 13:49   #4504
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez DannyDan Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow forum wizaz.pl
Jako, ze przebywam z dala od naszego pieknego kraju i mam dosc duzo wolnego czasu, postanowilem powazniej zajac sie tematem zdrowego odzywiania oraz ogolnie zdrowym trybem zycia. Troche o mnie: na imie mam Daniel <tak jestem facetem i mam nadzieje, ze nie zostane odrzucony z racji mojej plci na tym opanowanym przez kobitki forum ), tematem zdrowej zywnosci zainteresowalem sie, jak juz wspomnialem z nudow. Mam mnostwo wolnego czasu i jakos tak wyszlo: silownia, aeroby, nastepnie zainteresowalem sie zywnoscia <silownia to nie wszystko, aby zdobyc wymarzone ksztalty>, no i przypadkiem trafilem na forum wizaz.pl
Zdaje sobie sprawe, ze Wasz <kobiecy> jadlospis bedzie sie znacznie roznil od mojego, ale mam nadzieje podpatrzyc na forum troche ciekawych pomyslow odnosnie diety no i oczywiscie sluzyc swoja rada i pomoca.
Tyle tytulem wstepu.
Pozdrawiam!
może lepiej zajrzyj na fitness, bo widze, że chodzi głównie o posiłki okołotreningowe i jedzenie raczej jest skierowne na dobre wyniki sportu.
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 13:54   #4505
anulka0016
Raczkowanie
 
Avatar anulka0016
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 468
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

poprawione R

śn: grahamka (90g) z serem białym (chudy, 150g), pomidorem i cebulą
IIśn: biały ser z warzywami (100g), jabłko

30min aerobów

obiad: grzyby z papryką i warzywami na oleju rzepakowym, jajko sadzone i brązowy ryż (60g), do tego 3łyżki fasoli szparagowej (gotowanej)
podwieczorek: serek wiejski, warzywa (pomidor, cebula, szczypiorek, kiszony ogórek)
kolacja: omlet ze szpinakiem (omlet - wrzucam jajka, pomidora, czasem paprykę i trochę mleka. No i przyprawy, bez soli)
__________________
W przypadku facetów mniej znaczy więcej, bo im mniej poświęcasz im uwagi, tym większe wzbudzasz w nich pożądanie!

Przyczyną połowy
naszych blędów życiowych jest to,
że odczuwamy tam,
gdzie powinniśmy myśleć,
a myślimy tam,
gdzie powinniśmy odczuwać.
anulka0016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 13:58   #4506
NiejakaBeznadziejna
Rozeznanie
 
Avatar NiejakaBeznadziejna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Południe ;)
Wiadomości: 837
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U wchodzące na lekką R

1. Owsianka z 200 ml mleka 0,5%( 4 łyżki płatków owsianych, troche otrąb), Danio Intenso z chrupiącymi ziarnami 150g, jabłko

2. Kromka chelba graham z chudym twarożkiem i ogórkiem, połowa wieśniaka, jabłko, ok. 5 winogron

3. Talerz zupy szczawiowej

4. Kromka chleba graham z chudym twarożkiem i ogórkiem, połowa serka wiejskiego z 4 łyżeczkami miodu

5. Serek homo nat.

Prosze o ocene.
NiejakaBeznadziejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 13:59   #4507
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez DannyDan Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow forum wizaz.pl
Jako, ze przebywam z dala od naszego pieknego kraju i mam dosc duzo wolnego czasu, postanowilem powazniej zajac sie tematem zdrowego odzywiania oraz ogolnie zdrowym trybem zycia. Troche o mnie: na imie mam Daniel <tak jestem facetem i mam nadzieje, ze nie zostane odrzucony z racji mojej plci na tym opanowanym przez kobitki forum ), tematem zdrowej zywnosci zainteresowalem sie, jak juz wspomnialem z nudow. Mam mnostwo wolnego czasu i jakos tak wyszlo: silownia, aeroby, nastepnie zainteresowalem sie zywnoscia <silownia to nie wszystko, aby zdobyc wymarzone ksztalty>, no i przypadkiem trafilem na forum wizaz.pl
Zdaje sobie sprawe, ze Wasz <kobiecy> jadlospis bedzie sie znacznie roznil od mojego, ale mam nadzieje podpatrzyc na forum troche ciekawych pomyslow odnosnie diety no i oczywiscie sluzyc swoja rada i pomoca.
Tyle tytulem wstepu.
Pozdrawiam!
Cytat:
Napisane przez Toffiee Pokaż wiadomość
może lepiej zajrzyj na fitness, bo widze, że chodzi głównie o posiłki okołotreningowe i jedzenie raczej jest skierowne na dobre wyniki sportu.
A najlepiej przeczytaj podwieszone wątki, gdzie znajdziesz maaasę ciekawych informacji powodzenia ^^
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 14:02   #4508
DannyDan
Przyczajenie
 
Avatar DannyDan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
mój jadłospis na 01.08.2008

Oto moj 1 jadlospis publikowany na wizaz.pl

Przebudzenie 7:00- szklanka soku pomarańczowego

Śniadanie 9:00- sałatka (ser feta z koziego mleka 80g, okolo 10 oliwek, 2 pomidory, 1/4 żółtej papryki, 1/4 zielonej papryki, 3 posiekane krążki cebuli czerwonej, to wszystko polane łyżką oliwy z oliwek extra virgin z dodatkiem oregano, bazylii, i chilli w proszku) do tego 2 tosty z pelnoziarnistego pieczywa (2 plasterki roztopionego żółtego sera na wierzchu)

Przekąska 12:00- około 80g mieszanki orzechów (włoskie, nerkowiec i ziemne) + mała czarna

Obiad nr.1 15:00- łosoś (200g) smażony na oliwie z oliwek +70g marchewki i 150g brokułów gotowanych na parze

Obiad nr.2 18:30- zapiekanka z tuńczyka (cała puszka tuńczyka w sosie własnym) na pieczywie pełnoziarnistym (2 kromki tostowe) + po 1 plasterku sera żółtego na wierzch (razem 2 plasterki)

Kolacja 21:00- w moim przypadku szejk proteinowy (mozna zastąpić serkiem wiejskim)

Był to jadłospis na mój dzień bez treningu siłowego,wiec na niezbyt dużo sobie pozwoliłem. W niedziele przedstawie mój jadłospis w dniu treningu siłowego.
Proszę o opinie i komentarze.
DannyDan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 14:07   #4509
DannyDan
Przyczajenie
 
Avatar DannyDan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
A najlepiej przeczytaj podwieszone wątki, gdzie znajdziesz maaasę ciekawych informacji powodzenia ^^
Hmmm w sumie co do składników diety, kaloryczności posiłków itd. wiem o co chodzi.
Zaglądając na to forum mam raczej nadzieje znaleźć jakieś nowe pomysły na sposób przyrządzania posiłków itd, bo nie ukrywam moja dieta jest mało różnorodna i czasem nie mogę patrzeć na niektóre dania. a co do siłki i wyników sportowych to robie to "lajtowo" i bez zbytniego wczuwania sie, poprostu siłownia pomaga zabić mi nudę
DannyDan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 14:21   #4510
Sorlimhal
Raczkowanie
 
Avatar Sorlimhal
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 65
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

oł gad , to ja jestem z tych nie zdrowo jedzacych

sniadanie
to kanapki z serem bialym czy zołtym , pomidory , jajecznica itp...
obiad
ziemniorki dwa schabowe albo inne miecho pieknie upieczone - mozebyc jakis ptak surówki z wszelskiej zieleniny - mniam.Genralnie miesko z cudami na kiju
Kolacja
tosty,zapikanki itp plus pifko

nie potrafie trzymac zadnych diet bo i nie lubie ,wiem jedno
Kocham jeść
Sorlimhal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 14:29   #4511
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez DannyDan Pokaż wiadomość
Oto moj 1 jadlospis publikowany na wizaz.pl

Przebudzenie 7:00- szklanka soku pomarańczowego

Śniadanie 9:00- sałatka (ser feta z koziego mleka 80g, okolo 10 oliwek, 2 pomidory, 1/4 żółtej papryki, 1/4 zielonej papryki, 3 posiekane krążki cebuli czerwonej, to wszystko polane łyżką oliwy z oliwek extra virgin z dodatkiem oregano, bazylii, i chilli w proszku) do tego 2 tosty z pelnoziarnistego pieczywa (2 plasterki roztopionego żółtego sera na wierzchu)

Przekąska 12:00- około 80g mieszanki orzechów (włoskie, nerkowiec i ziemne) + mała czarna

Obiad nr.1 15:00- łosoś (200g) smażony na oliwie z oliwek +70g marchewki i 150g brokułów gotowanych na parze

Obiad nr.2 18:30- zapiekanka z tuńczyka (cała puszka tuńczyka w sosie własnym) na pieczywie pełnoziarnistym (2 kromki tostowe) + po 1 plasterku sera żółtego na wierzch (razem 2 plasterki)

Kolacja 21:00- w moim przypadku szejk proteinowy (mozna zastąpić serkiem wiejskim)

Był to jadłospis na mój dzień bez treningu siłowego,wiec na niezbyt dużo sobie pozwoliłem. W niedziele przedstawie mój jadłospis w dniu treningu siłowego.
Proszę o opinie i komentarze.
Cytat:
Napisane przez DannyDan Pokaż wiadomość
Hmmm w sumie co do składników diety, kaloryczności posiłków itd. wiem o co chodzi.
Zaglądając na to forum mam raczej nadzieje znaleźć jakieś nowe pomysły na sposób przyrządzania posiłków itd, bo nie ukrywam moja dieta jest mało różnorodna i czasem nie mogę patrzeć na niektóre dania. a co do siłki i wyników sportowych to robie to "lajtowo" i bez zbytniego wczuwania sie, poprostu siłownia pomaga zabić mi nudę
(tak dla przypomnienia- nie piszemy 2 wątków po sobie- można je połączyć^^).
Twój jadłospis wydaje mi się całkiem fajny i i tak myślę, że jest urozmaicony (no, poza pieczywem w 2 obiedzie- możesz przecież dodać ciemny ryż, grube kasze, razowy makaron- jakieś ww złożone.). Co do ilości jedzenia nie chcę się wypowiadać, bo jakoś mi trudno ocenić ile powinien jeść taki mężczyzna jak Ty. Poza tym jestem zwolenniczką niełączenia tłuszczy z węglowodanami (nie tylko przy redukcji.) Jak wiadomo do strawienia węglowodanów/tłuszczy/białka wydzielane są inne enzymy trawienne, zatem niełączenie w jednym posiłku węglowodanów z tłuszczami ułatwia i nie zakłóca trawienia. I tutaj pojawia się problem- co można, a czego nie można łączyć? Jest dieta Montignaca(wg której nie łączymy ww z tłuszczami) i dieta dr Haya(nie łączy się ww i białek). Warto poczytać zatem również trochę na ten temat. No i przede wszystkim uważam, że warzywa powinny być w każdym posiłku.
edit: ah, no i tylko jeszcze dodam, że tłuszcze zwierzęce poza rybim (u Ciebie- żółty ser) powinno się unikać ze względu na zły cholesterol i sporo tłuszczy nasyconych. (oczywiście nie propaguję zrezygnowania z wszystkiego, co lubimy ). Oczywiście chodzi mi o to, by zwrócić uwagę na ilość tłuszczów zwierzęcych i by tego rodzaju tłuszczy w naszej diecie nie było za nadto. Jednak widzę, że w Twoim jadłospisie przeważa zdecydowanie dobry tłuszcz
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 15:07   #4512
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Próbujesz nabrać masy czy to utrzymanie?

Cytat:
Napisane przez DannyDan Pokaż wiadomość
Oto moj 1 jadlospis publikowany na wizaz.pl

Przebudzenie 7:00- szklanka soku pomarańczowego hmm ok

Śniadanie 9:00- sałatka (ser feta z koziego mleka 80g, okolo 10 oliwek, 2 pomidory, 1/4 żółtej papryki, 1/4 zielonej papryki, 3 posiekane krążki cebuli czerwonej, to wszystko polane łyżką oliwy z oliwek extra virgin z dodatkiem oregano, bazylii, i chilli w proszku) do tego 2 tosty z pelnoziarnistego pieczywa (2 plasterki roztopionego żółtego sera na wierzchu) też dobrz, chociaż zawsze możesz spróbować owsianki, omletów, naleśników żeby nie było codziennie to samo jeśli tak jest

Przekąska 12:00- około 80g mieszanki orzechów (włoskie, nerkowiec i ziemne) + mała czarna ok

Obiad nr.1 15:00- łosoś (200g) smażony na oliwie z oliwek +70g marchewki i 150g brokułów gotowanych na parze

Obiad nr.2 18:30- zapiekanka z tuńczyka (cała puszka tuńczyka w sosie własnym) na pieczywie pełnoziarnistym (2 kromki tostowe) + po 1 plasterku sera żółtego na wierzch (razem 2 plasterki) tak jak mówiła garden zawsze zamiast chleba można dodać ww złożone tzn. makaron pełnoziarnisty, ryż brązowy

Kolacja 21:00- w moim przypadku szejk proteinowy (mozna zastąpić serkiem wiejskim)a jakie jest jego b/wt/w? tak z ciekawości pytam

Był to jadłospis na mój dzień bez treningu siłowego,wiec na niezbyt dużo sobie pozwoliłem. W niedziele przedstawie mój jadłospis w dniu treningu siłowego.
Proszę o opinie i komentarze.
Cytat:
Napisane przez Sorlimhal Pokaż wiadomość
oł gad , to ja jestem z tych nie zdrowo jedzacych

sniadanie
to kanapki z serem bialym czy zołtym , pomidory , jajecznica itp...
obiad
ziemniorki dwa schabowe albo inne miecho pieknie upieczone - mozebyc jakis ptak surówki z wszelskiej zieleniny - mniam.Genralnie miesko z cudami na kiju
Kolacja
tosty,zapikanki itp plus pifko

nie potrafie trzymac zadnych diet bo i nie lubie ,wiem jedno
Kocham jeść
A jesteś na U? po za tym 3 posiłki lepiej jeść 5 no i średnio zdrowo ale cóż
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 15:52   #4513
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

To byłam feta light, i było jej niedużo , o podwieczorku zapomniałam. Muszę popracować nad tą kolacją, wiem, popatrzę na inne jadłospisy, może mnie coś zainspiruje. Co do obiadu, akurat byłam na grillu, a tam był tylko biały chleb, więc zrezygnowałam. Jeśli chodzi o borówki, to bez szaleństw, mała miseczka. Dzięki za uwagi.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:33   #4514
DannyDan
Przyczajenie
 
Avatar DannyDan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Próbujesz nabrać masy czy to utrzymanie?




A jesteś na U? po za tym 3 posiłki lepiej jeść 5 no i średnio zdrowo ale cóż




To utrzymanie z checią "dorzeźbienia" sylwetki- stąd dosyć mała ilość kalorii.
Co do mojego jadłospisu to był akurat dzisiejszy. W zanadrzu mam jeszcze pare specjałów <omlety, kurczaki, wołowinke, ryż brązowy i wiele innych, ale o tym przy jadłospisie w dzień treningowy>
Co do obiadu nr.2- tuńczyk+chleb pełnoziarnisty, zaproponowałaś węgle złożone w postaci ryżu, ale jakoś mi nie pasuje tuna z puszki z ryżem
Co do odżywki białkowej to używam Elite Whey Protein Isolate firmy Dymatize Nutrition. Skład w 1 porcji czyli 30g proszku: tłuszcz 1,5g, węglowodany 2g, białko 24g, kalorie 114. Dodam, że smak <bananowy> poprostu wyśmienity
DannyDan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 16:35   #4515
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez DannyDan Pokaż wiadomość
To utrzymanie z checią "dorzeźbienia" sylwetki- stąd dosyć mała ilość kalorii.
Co do mojego jadłospisu to był akurat dzisiejszy. W zanadrzu mam jeszcze pare specjałów <omlety, kurczaki, wołowinke, ryż brązowy i wiele innych, ale o tym przy jadłospisie w dzień treningowy>
Co do obiadu nr.2- tuńczyk+chleb pełnoziarnisty, zaproponowałaś węgle złożone w postaci ryżu, ale jakoś mi nie pasuje tuna z puszki z ryżem
Co do odżywki białkowej to używam Elite Whey Protein Isolate firmy Dymatize Nutrition. Skład w 1 porcji czyli 30g proszku: tłuszcz 1,5g, węglowodany 2g, białko 24g, kalorie 114. Dodam, że smak <bananowy> poprostu wyśmienity
Ok, ok, zaproponowałam, bo nie wiem co szykujesz w inne dni powodzenia!
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 17:02   #4516
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U

ś: placuszki wiesniakowe z dzemem wisniowym ^^
2ś. BF z mlekiem , kawałeczek piernika
O: pierogi z twarogiem i budyniem , szklanka kefiru
P: wiesniak z musli
K: beda brokuly gotowaane, polewa serowa [ zupka knorra ] i jajo sadzone
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 17:07   #4517
agnis2908
Zadomowienie
 
Avatar agnis2908
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 753
GG do agnis2908
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
U

ś: placuszki wiesniakowe z dzemem wisniowym ^^
2ś. BF z mlekiem , kawałeczek piernika
O: pierogi z twarogiem i budyniem , szklanka kefiru
P: wiesniak z musli
K: beda brokuly gotowaane, polewa serowa [ zupka knorra ] i jajo sadzone

Mniiiaam, ale pysznie. Chociaż brakuje owoców, warzyw, NNKT, mięsa (aaa dzisiaj piątek, racja , ale nie jesteś wegetarianinką? ).

A co to za placuszki wieśniakowe? :d
__________________





agnis2908 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 17:22   #4518
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez agnis2908 Pokaż wiadomość
Mniiiaam, ale pysznie. Chociaż brakuje owoców, warzyw, NNKT, mięsa (aaa dzisiaj piątek, racja , ale nie jesteś wegetarianinką? ).

A co to za placuszki wieśniakowe? :d
Dziekuje Hyh^^ owocow na razie nie jem bo mi nie smakuja
warzywka sa w kolacji 450g cała mrozonka. nie rozdrabniam sie
NNKT to te placki na oliwie smazone były moze jajo tez usmaze ,albo dorzuce jakis slonecznik w innej opcji dzieki za przypomnienie
Nie jestem wege ale wiesz moja babka-katolik to lepiej nie zadzierac^^ chociaz nie raz zdarza mi sie zjesc mieso w piatek. Dzis akurat bez niego

A placki to z pomyslu agness51

"szklanka mąki,2 jajka,proszek do pieczenia,serek wiejski lekki,
aromat waniliowy -->> zmiksować i na patelnię " .
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 17:50   #4519
Smutna_Myszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 350
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Redukcja:

I
Ś: 3 łyżki musli + łyżeczka siemienia lnianego + łyżeczka otrębów pszennych, 2 kromki chleba razowego jedna z serkiem linessa wiśniowym, druga z powidłami śliwkowymi (Czy mogę je jeść??) Kawa rozpuszczalna z pół łyżeczki cukru.

IIŚ:
Jogurt naturalny, brzoskwinia

O:
Pół woreczka kaszy gryczanej, 2 kotleciki mielone małe ale smażone, (mogę takie jeść??) 1 pomidor, 1 brzoskwinia z syropu.

P:
kromka chleba razowego z serkiem ze szczypiorkiem, druga kromka z kiełbasą żywiecka, pół pomidora


K:
2 jajka na miękko lub puszka tuńczyka

Poproszę o ocenę
Smutna_Myszka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 17:50   #4520
Sorlimhal
Raczkowanie
 
Avatar Sorlimhal
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 65
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Tak , wiem ze nie zdrowo,. ale coz poradze jak uwielbiam jeść .
Prztyć by się przydało , ale nie moge.
Po pierwsze ze względu na biodra , dwa spalam wszystko w kazdych ilosciach w strasznym tempie.. m.. moze mam tez uszkodzone poczucie sytości , po obiedzie godzine juz jestem glodna , jakbym od rana nic nie jadła.
Tak wiec korzystajac z tych wyzej wymienionych przypadlosi- moge sie obzerać nie naturalnie , obrzydliwe i jestem szczesliwa
bo diety bym nie dotrzymała ech..
Sorlimhal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 17:56   #4521
agnis2908
Zadomowienie
 
Avatar agnis2908
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 753
GG do agnis2908
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
Dziekuje Hyh^^ owocow na razie nie jem bo mi nie smakuja
warzywka sa w kolacji 450g cała mrozonka. nie rozdrabniam sie
NNKT to te placki na oliwie smazone były moze jajo tez usmaze ,albo dorzuce jakis slonecznik w innej opcji dzieki za przypomnienie
Nie jestem wege ale wiesz moja babka-katolik to lepiej nie zadzierac^^ chociaz nie raz zdarza mi sie zjesc mieso w piatek. Dzis akurat bez niego

A placki to z pomyslu agness51

"szklanka mąki,2 jajka,proszek do pieczenia,serek wiejski lekki,
aromat waniliowy -->> zmiksować i na patelnię " .

Mmmm...dziękuję za przepis, na pewno skorzystam
__________________





agnis2908 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 18:02   #4522
DannyDan
Przyczajenie
 
Avatar DannyDan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Smutna_Myszka Pokaż wiadomość
Redukcja:

I
Ś: 3 łyżki musli + łyżeczka siemienia lnianego + łyżeczka otrębów pszennych, 2 kromki chleba razowego jedna z serkiem linessa wiśniowym, druga z powidłami śliwkowymi (Czy mogę je jeść??) Kawa rozpuszczalna z pół łyżeczki cukru.

IIŚ:
Jogurt naturalny, brzoskwinia

O:
Pół woreczka kaszy gryczanej, 2 kotleciki mielone małe ale smażone, (mogę takie jeść??) 1 pomidor, 1 brzoskwinia z syropu.

P:
kromka chleba razowego z serkiem ze szczypiorkiem, druga kromka z kiełbasą żywiecka, pół pomidora


K:
2 jajka na miękko lub puszka tuńczyka

Poproszę o ocenę
Według mnie, jeżeli jesteś na redukcji, nieduży owoc radzę na śniadanie, do innych posilków surowe badź gotowane na parze warzywa. Wywaliłbym wszelkie wędliny <kiełbasy, szynki> ewentualnie zastąpił je polędwicą sopocką. Na kolacje unikaj jajek <lepiej przenieść je na śniadanie>, tuńczyk jak najbardziej. A co do 1 śniadania to z czym to musli i siemię? <proponuje serek wiejski, gdyż spożywasz stanowczo za mało białka. Obiad- zamiast mielonych polecam pierś z kurczaka, ewentualnie jakąś rybę a zamiast pomidora dać np.gotowane brokuły bądź surówkę z białej kapusty, pomidora dorzucić np. na kolacje do tuńczyka. Co do powideł...lepiej unikać, chociaż z drugiej strony nie należy się katować i od czasu do czasu na grzech w postaci powideł można sobie pozwolić.
DannyDan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 18:31   #4523
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Dobra ja dziś wklejam ale juz tak na powazniej-zeby to rzeczywiscie lekkie R było-bo mnie kurde spodnie ulubione troche cisna i chce się tych paru cm w koncu pozbyć,co mi zostały po hormonalnych no więc:


Bardzo lekkie R:

Swsianka na mleku, jabłko, mała łyzeczka drzemu jagodowego,4 morele
S2:starta marchewka z jabłkiem i mały cukierek-taki minimini
0mlet z 2 jajek,1łyzeczka maki, woda,1 łyzeczka kakao, jabłko
P:jajko na miękko plus pomidor plus ogorek plus 2 łyzki siemienia
K:2 białka plus kalarepka plus pomidor

nie za mało?Boje się ze sie zaczne za duzo ograniczać tak ze mnie pilnujcie

Potrzebuje zeby mi poszło z ud-2/3 cm, bioder-5 cm, brzucha tez jakies 5.
Wiem ze białka pewnie mało, ale w ogole w lodówce nic nie było-ani tunczyka ani serka wiejskiego a do sklepu mi się nie chciało isć-jutro bede musiec
__________________
Pomóżmy Madzi.a pokonać raka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619


To ja Mercy!
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 18:40   #4524
DannyDan
Przyczajenie
 
Avatar DannyDan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Nom mało białka- na śniadanie dorzuć jakiś twaróg light lub serek wiejski.
Za dużo owoców<najlepiej jedz je tylko na 1 śniadanie>, no i mięsa nie widać <na obiad coś mięsnego by sie przydało>. Zresztą dużo zależy od aktywności fizycznej, przemiany materii itd.
DannyDan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 20:18   #4525
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez DannyDan Pokaż wiadomość
To utrzymanie z checią "dorzeźbienia" sylwetki- stąd dosyć mała ilość kalorii.
Co do mojego jadłospisu to był akurat dzisiejszy. W zanadrzu mam jeszcze pare specjałów <omlety, kurczaki, wołowinke, ryż brązowy i wiele innych, ale o tym przy jadłospisie w dzień treningowy>
Co do obiadu nr.2- tuńczyk+chleb pełnoziarnisty, zaproponowałaś węgle złożone w postaci ryżu, ale jakoś mi nie pasuje tuna z puszki z ryżem w złożone chodziło mi na przszłoś nie konkretnie w tym posiłku chociaż wiesz nigdy nie próbowałeś tuńczyka z ryżem ale kiedyś jadłam z makaronem i nie był zły
Co do odżywki białkowej to używam Elite Whey Protein Isolate firmy Dymatize Nutrition. Skład w 1 porcji czyli 30g proszku: tłuszcz 1,5g, węglowodany 2g, białko 24g, kalorie 114. Dodam, że smak <bananowy> poprostu wyśmienity
aha ok
Cytat:
Napisane przez DannyDan Pokaż wiadomość
Nom mało białka- na śniadanie dorzuć jakiś twaróg light lub serek wiejski.
Za dużo owoców<najlepiej jedz je tylko na 1 śniadanie>, no i mięsa nie widać <na obiad coś mięsnego by sie przydało>. Zresztą dużo zależy od aktywności fizycznej, przemiany materii itd.
Nie no owoce to można tak mniej więcej do 16 (według zasad wizazu) ale to zalezy od organizmu jedni moga zjadac je późno a i tak chudną a inni nie .

No to wstawiam U:

Sn. 1Sn. duże jabłko,200g truskawek, kawałek ciasta"cycki mirzynki", serek wiejski

2śn. omlet cynamonowy (2 jajka + łyżka mąki graham+cynamon) z troche ponad 100g jeżyn, 100g twarogu z 1/2 opakowania dania intenso orzechowy, oprószone branami z kokosem i truskawką obst
pasztecik z kapustą i grzybami


Ob. 2 pierogi z truskawkami, 2 z jeżynami, 2 z pastą twarogową, 1 z twarogiem i cynamonem <---- heh

Dskar krówkowy, oskar jabłkowy

P: placuszki z serka wiejskiego(7 lub 8) na każdym łyżeczka danio intenso z orzechami, jabłko

K: 100g przeróżnych płatków (otręby inne otręby, błonnik, musli, jaśki, fitelle ) <----taki mix z 150ml mleka sojowego

hmm chyba mało nnkt ale ciągle o nim zapminam chociaż w sumie zjadłam 3 jajka więc nie jest tak źle
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.

Edytowane przez Krytia
Czas edycji: 2008-08-01 o 20:33 Powód: mały błąd :D
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 20:22   #4526
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Tarantulek Pokaż wiadomość
Dobra ja dziś wklejam ale juz tak na powazniej-zeby to rzeczywiscie lekkie R było-bo mnie kurde spodnie ulubione troche cisna i chce się tych paru cm w koncu pozbyć,co mi zostały po hormonalnych no więc:


Bardzo lekkie R:

Swsianka na mleku, jabłko, mała łyzeczka drzemu jagodowego,4 morele
S2:starta marchewka z jabłkiem i mały cukierek-taki minimini hmm czy tu nie za mało co?
0mlet z 2 jajek,1łyzeczka maki, woda,1 łyzeczka kakao, jabłko
P:jajko na miękko plus pomidor plus ogorek plus 2 łyzki siemienia
K:2 białka plus kalarepka plus pomidor

nie za mało?Boje się ze sie zaczne za duzo ograniczać tak ze mnie pilnujcie

Potrzebuje zeby mi poszło z ud-2/3 cm, bioder-5 cm, brzucha tez jakies 5.
Wiem ze białka pewnie mało, ale w ogole w lodówce nic nie było-ani tunczyka ani serka wiejskiego a do sklepu mi się nie chciało isć-jutro bede musiec
hmm Mercy malutko kalorii wyszło, chlebka byś gdzieś doożyła
Cytat:
Napisane przez DannyDan Pokaż wiadomość
Nom mało białka- na śniadanie dorzuć jakiś twaróg light lub serek wiejski.
Za dużo owoców<najlepiej jedz je tylko na 1 śniadanie>, no i mięsa nie widać <na obiad coś mięsnego by sie przydało>. Zresztą dużo zależy od aktywności fizycznej, przemiany materii itd.
Taa wiem post pod postem sorry
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 20:25   #4527
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
hmm Mercy malutko kalorii wyszło, chlebka byś gdzieś doożyła

Taa wiem post pod postem sorry

ooo kurde!Dobra to dołozeTylko ze sie głodna nie czuje wcale, ale dołoze napewnodo kolacji niech będzie ni musi byc czysto białkowa
__________________
Pomóżmy Madzi.a pokonać raka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619


To ja Mercy!
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 20:35   #4528
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Tarantulek Pokaż wiadomość
ooo kurde!Dobra to dołozeTylko ze sie głodna nie czuje wcale, ale dołoze napewnodo kolacji niech będzie ni musi byc czysto białkowa
Bo wiesz nie ważne jak się statram to wychodzi mi koło 900, no i kolacja biąłkowo czysta być nie musi
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 20:40   #4529
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Bo wiesz nie ważne jak się statram to wychodzi mi koło 900, no i kolacja biąłkowo czysta być nie musi
Ile?!!!Jeju nie gadaj!900 tylko?Nie zanizyłas?Tak mało?No nie no to ja zjem jednak moze 2 kromki chleba....i wiecej warzyw dorzuce jeszcze...
__________________
Pomóżmy Madzi.a pokonać raka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619


To ja Mercy!
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 20:47   #4530
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Tarantulek Pokaż wiadomość
Ile?!!!Jeju nie gadaj!900 tylko?Nie zanizyłas?Tak mało?No nie no to ja zjem jednak moze 2 kromki chleba....i wiecej warzyw dorzuce jeszcze...
Jak chcesz to ci moge rozpisać na PW
420+110+240+150+50(białko mało kaloryczne jest) =970 a i tak nie wiel ile płatków w owsiance więc liczyłam całkiem ładną porcję na Ra wiesz warzyw się nie wlicza co prawda nie znam dokładnie gramatury ale wdług mnie ponad tysiąc tu na pewno nie ma
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.