tbl minisiston - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-26, 17:42   #1
niska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: jasło
Wiadomości: 6

tbl minisiston


dostalam tabl antyk minisiston na wyregulowanie okresu i czy moglby sie ktos wypowiedziec na ich temat np czy sa one skuteczne w zapobieganiu ciazy itp
niska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 17:53   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tbl minisiston

tak samo skuteczne, jak wszystkie inne dwuskładnikowe pigułki.
ma najmniej hormonów spośród dostępnych u nas pigułek I I generacji.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 15:58   #3
stealingbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 252
Dot.: tbl minisiston

nie chcę zakładać nowego wątku, więc podpinam się pod ten
po kilku latach używania prezerwatyw zdecydowaliśmy się z TŻ na pigułki. Dzisiaj dostałam receptę na Minisiston. Mimo, że już prawie byłam zdecydowana, mimo że je kupiłam, to znów naszły mnie wątpliwości, czy brać je czy nie... Boję się, że zajdę w ciążę mimo ich stosowania (wiem, że pewnie przesadzam, no ale...) boję się skutków ubocznych Czy któraś z Was zażywa te pigułki? Jak się po nich czujecie? I jeszcze jedno - co to znaczy, ze mają najmniej hormonów jak napisała Justy? Sporo czytałam, ale im więcej czytam, tym mniej wiem...
__________________

stealingbeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 19:47   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tbl minisiston

najmniej hormonów, konkretnie lewonorgestrelu (gestagenu), wśród pigułek drugiej generacji [ale nie wśród wszystkich pigułek], czyli ma przewagę estrogenową.
trzeba było zapytać lekarza, skoro masz wątpliwości.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-05-22 o 19:48
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 10:42   #5
kurakowa
Raczkowanie
 
Avatar kurakowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 462
Dot.: tbl minisiston

ja uzywalam, nie mialam im nic do zarzucenia oprócz tego, że czasem ciężko je bylo dostać (nie wszędzie byly...) później zmienilam na microgynon (różnica cenowa a niemal identyczny sklad)
__________________
czekamy
kurakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 11:56   #6
stealingbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 252
Dot.: tbl minisiston

Dzisiaj mam pierwszy dzień miesiączki, więc zdecydowałam, ze zacznę je przyjmować Ustawiłam alarm w telefonie na kolejne 21 dni na 22.00 i będę się bardzo pilnowała, więc myślę, że efekt antykoncepcyjny będzie bez zarzutu.
Justy, z lekarzem rozmawiałam, w zasadzie wszystko jasne, ale no.. zawsze lepiej jeszcze dopytać
Jeszcze jedno pytanie... lekarz powiedział, ze w czasie siedmiodniowej przerwy jestem również w pełni zabezpieczona. Czegos tu nie rozumiem - jeżeli kobieta zapomni przyjąć pigułkę w odpowiednim czasie, albo nastąpią wymioty, biegunka, to jest obniżona skuteczność antykoncepcyjna. Więc jak to możliwe, że w czasie przerwy nie muszę stosować dodatkowego zabezpieczenia?
__________________


Edytowane przez stealingbeauty
Czas edycji: 2009-06-16 o 17:51
stealingbeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:51   #7
stealingbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 252
Dot.: tbl minisiston

Jestem już przy końcu pierwszego opakowania i muszę przyznać, że jestem póki co zadowolona Przez pierwsze 4 dni miałam uczucie guli w gardle i ...zgagę (której nigdy wcześniej nie miałam). Kilka razy rano było mi niedobrze, dwa razy aż tak, że dosłownie ciągnęło mnie na wymioty, ale nigdy nie wymiotowałam. Na szczęście to ustąpiło. Nie widzę żadnych skutków ubocznych. Teraz poczekam na przerwę i zobaczę, co dalej.
__________________

stealingbeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 13:12   #8
habibe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: tbl minisiston

Ja brałam Minisiston z 8lat temu i po prostu mnie zrujnował. Utyłam ponad 20kg, moja skóra się wybieliła (zawsze miałam najciemniejszą karnację w klasie)..straszne. Długo go używałam. Choć skutecznie zabezpieczał żałuję, że go wzięłam. Możliwe, że teraz tabletki anty są bardziej dopracowane, ale kilka lat temu...nie mam dzieci
habibe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.