Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-23, 13:45   #901
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Aga tylko popatrz
ja się rozpłynęłam
myślę że to Pani Celina, która trzyma twoja córeczkę przesłała mi tę płytę

edit:
fotosik padł sporo mojej pracy na marne, później dogram
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00470.jpg (80,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00481.jpg (79,5 KB, 24 załadowań)
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:55   #902
agu_siek
Raczkowanie
 
Avatar agu_siek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 189
GG do agu_siek
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Moooja córciaaaaa ajjjjjj )) Czyż nie jest urocza???!! ))))))))))))))))))))))
MAMA dziękuję
__________________
(...) wzniósł ręce do nieba, i zwracając się do Boga, wrzasnął: „Dlaczego właśnie ja?!” Przez chwilę przyglądał się milczącym gwiazdom, a ponieważ żadna odpowiedź nie nadchodziła, wzruszył ramionami i wymamrotał: „Jasne, że wiem! Bo niby dlaczego właśnie nie ja?!”
agu_siek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:56   #903
agu_siek
Raczkowanie
 
Avatar agu_siek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 189
GG do agu_siek
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

też bym chciała ją tak przytulić
__________________
(...) wzniósł ręce do nieba, i zwracając się do Boga, wrzasnął: „Dlaczego właśnie ja?!” Przez chwilę przyglądał się milczącym gwiazdom, a ponieważ żadna odpowiedź nie nadchodziła, wzruszył ramionami i wymamrotał: „Jasne, że wiem! Bo niby dlaczego właśnie nie ja?!”
agu_siek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:58   #904
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

zazdroszcze tylu zdjec;p
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 14:06   #905
agu_siek
Raczkowanie
 
Avatar agu_siek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 189
GG do agu_siek
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

__________________
(...) wzniósł ręce do nieba, i zwracając się do Boga, wrzasnął: „Dlaczego właśnie ja?!” Przez chwilę przyglądał się milczącym gwiazdom, a ponieważ żadna odpowiedź nie nadchodziła, wzruszył ramionami i wymamrotał: „Jasne, że wiem! Bo niby dlaczego właśnie nie ja?!”
agu_siek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 14:08   #906
Dla ciebie J.
Rozeznanie
 
Avatar Dla ciebie J.
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 993
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

No prosze agu_siek i jeszcze... kolega z czatu,który sie doczekać nie mógł...cos mi sie zdaje że właśnie nasze forum czyta
Dzień bez adopcji dniem straconyma tu 10 sztuk ma radość w domku, a szczerze to przecież i rodzice maja radość o matko ile uszczęśliwionych ludzi.
__________________
filmikiZobaczcie koniecznie Afrykę.




www.adopcjaserca.pl



Dla ciebie J. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 14:20   #907
agu_siek
Raczkowanie
 
Avatar agu_siek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 189
GG do agu_siek
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Cytat:
Napisane przez Dla ciebie J. Pokaż wiadomość
No prosze agu_siek i jeszcze... kolega z czatu,który sie doczekać nie mógł...cos mi sie zdaje że właśnie nasze forum czyta
Dzień bez adopcji dniem straconyma tu 10 sztuk ma radość w domku, a szczerze to przecież i rodzice maja radość o matko ile uszczęśliwionych ludzi.

Jaki kolega z czatu mhmm io co chodzi
__________________
(...) wzniósł ręce do nieba, i zwracając się do Boga, wrzasnął: „Dlaczego właśnie ja?!” Przez chwilę przyglądał się milczącym gwiazdom, a ponieważ żadna odpowiedź nie nadchodziła, wzruszył ramionami i wymamrotał: „Jasne, że wiem! Bo niby dlaczego właśnie nie ja?!”
agu_siek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 14:20   #908
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

moi drodzy jak mówiłam juz wszystkie dzieci mają rodziców, więc jak teraz ktoś sie zgłosi to od nowa do kolejki będę ustawiała
ściskam wszystkich czule i wracam do domowych obowiazków
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 16:10   #909
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Cytat:
Napisane przez Asienka83 Pokaż wiadomość
Oj jak Ci dobrze Ja też już bym chciała Ale poczekam wytrwale na swoją kolej
Piękne marzenia ma Twój synek i jak dobrze, że jest ktoś kto pomoże mu je zrealizować
Asienka83 paczkę z listami wczoraj przesłałam do Dla Ciebie J. Ona wszystko roześle. Nie dałabym rady wszystkiego poskanować i każdemu przesłać.
Witam wszystkich nowych, starych czytelników Agu_siek czekamy teraz i na Twoją koleżankę.

Zdjęcia ze spotkania suuuuuper!!! Oglądam je po kilka razy W mojej pracy pracuje od wtorku do soboty Dopóki moja szefowa nie skończy studiów nie będę mogła brać wolnego w soboty ?Zostaje mi zwolnienie lekarskie

MAMA Rodziców przybywa ekspresowo
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 16:10   #910
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

napisalam do dziewczyny, ktora ma zaadoptowana dziewczynke z Litwy. mam nadzieje, ze sie tu odezwie i powie nam cos wiecej jak to u niej wyglada

poniewaz nie ma czasu to wkleje to co napisala:
"Tomcia jest z sierocińca ale tak nie do konca bo jej rodzice zyja tylko ze sa bardzo biedni i nie stac ich na utrzymanie jej. wiec zostala umieszczona w takim osrodku prowadzonym przez siostry. Miesieczn koszt jej utrzymania to 200 zł a wiec troche wiecej niz dziecka z Indii czy zambii. z tego co czytalalm to to sie odbywa na takich samych zasadach jak u Ciebie: dostaje listy wysyłam paczki. "

200zl... duuuuuuzo.
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012

Edytowane przez jaroszania
Czas edycji: 2007-10-23 o 16:51
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 17:58   #911
agu_siek
Raczkowanie
 
Avatar agu_siek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 189
GG do agu_siek
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

halooo nie śpijciee... znowu forum zaniedbujecie .. nie łanie...
Ja zaraz pracę kończę ... uciekam do domku .. więc póżniej wparuję na forum buziaki
__________________
(...) wzniósł ręce do nieba, i zwracając się do Boga, wrzasnął: „Dlaczego właśnie ja?!” Przez chwilę przyglądał się milczącym gwiazdom, a ponieważ żadna odpowiedź nie nadchodziła, wzruszył ramionami i wymamrotał: „Jasne, że wiem! Bo niby dlaczego właśnie nie ja?!”
agu_siek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 18:08   #912
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

A ja wgrywam i wgrywam, oglada to ktos?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 18:15   #913
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

oglada
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 18:17   #914
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 745
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

MAMA tyle nowych rodziców No super

Seonka doskonale rozumiem Ale będę czekać strasznie niecierpliwie na list od Dla Ciebie J.
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 18:26   #915
m-r-u
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 35
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Ogłaszam wszem i wobec, że od dzisiaj dołączam do grona mam i moim małym szczęściem jest czteroletnia Nelia Chulo!!!


m-r-u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 18:29   #916
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

super
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 18:42   #917
stealingbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 252
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Witam serdecznie,
dzisiaj dotarła do mnie wspaniała wiadomość - zostałam mamą 13-letniego chłopca, który nazywa się
GIVEN NGULUBE Given ma rodziców, ma również 3 siostry (jedna jest niepełnosprawna ) i 2 braci. On sam jest najstarszy, lubi matematykę i angielski, a w przyszłości chciałby zostać nauczycielem Jedyną zabawką, jaką posiada jest druciane autko. No, ale to się już wkrótce zmieni.

Jak na razie jestem strasznie przejęta i ...nie wiem, co robić. Chciałabym małemu JUŻ przesłać paczkę, ale nie wiem nawet jak się do tego zabrać. Czekam na informacje od Pani Agnieszki, to się wszystkiego powoli dowiem.

Łał, ale jestem szczęśliwa
__________________

stealingbeauty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 18:50   #918
Anastazja#
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja#
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: niedaleko TG
Wiadomości: 3 878
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Cytat:
Napisane przez stealingbeauty Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
dzisiaj dotarła do mnie wspaniała wiadomość - zostałam mamą 13-letniego chłopca, który nazywa się
GIVEN NGULUBE Given ma rodziców, ma również 3 siostry (jedna jest niepełnosprawna ) i 2 braci. On sam jest najstarszy, lubi matematykę i angielski, a w przyszłości chciałby zostać nauczycielem Jedyną zabawką, jaką posiada jest druciane autko. No, ale to się już wkrótce zmieni.

Jak na razie jestem strasznie przejęta i ...nie wiem, co robić. Chciałabym małemu JUŻ przesłać paczkę, ale nie wiem nawet jak się do tego zabrać. Czekam na informacje od Pani Agnieszki, to się wszystkiego powoli dowiem.

Łał, ale jestem szczęśliwa
Serdeczne gratulacje Moja córcia to Enala Ngulube- może to rodzeństwo?
Anastazja# jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:00   #919
nutka81
Raczkowanie
 
Avatar nutka81
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań :)
Wiadomości: 31
GG do nutka81
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Witam wszystkich!

Gratuluję nowym mamom. To super, że wciąż pojawiają się nowe zgłoszenia.

Mam też informację odnośnie naszej wielkiej paki- przyszła kolejna paczka od Mori oraz pełna różności paka od Anastazji. Dziewczyny przysłały mnóstwo pięknych rzeczy, które sprawią dzieciom wiele, wiele radości.

Informuję też, że moja waga wskazała, że pierwsza paczka jest już gotowa. Poczekam jednak za wszystkim, żeby dobrze rozplanować wysyłkę poszczególnych rzeczy- dobrze to podzielić.Czekam jeszcze za 3-4 paczkami o ile się nie mylę.

Jak już dojdzie wszystko wkleję Wam zdjęcia, co wysyłamy do dzieci.

Kto chce może już szykować następne rzeczy do kolejnej dużej wizażowej paki, którą chcę wysłać po nowym roku.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

aaa....z tego co mam (z tych paczek, które dostałam) jest już ok. 5 kg drugiej paki. Jak dojdą te 3-4 za którymi jeszcze czekam, to pewnie dobijemy 20 kg. Dam znać.
__________________
"Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle. Aby się wznieść ponad ziemię, musimy wziąć się w objęcia".

http://www.adopcjaserca.pl


"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."

Edytowane przez nutka81
Czas edycji: 2007-10-23 o 20:03 Powód: dodatkowe info
nutka81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 20:09   #920
Mzyngu
Przyczajenie
 
Avatar Mzyngu
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 25
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Na życzenie Pita 777 opowieści dziwnej treści. ( reszta życzeń sukcesywnie pózniej
Witam Wszystkich i każdego osobno bardzo serdecznie, bardzo serdecznie.
Będąc młodym lekarzem borykającym się z wieloma problemami przychodzi do mnie Zambijczyk i powiada:
- Opowiem Ci o chiefie wioski.
A opowiadaj myślę sobie….. i opowiedział – ja tylko wiernie przekazuję co usłyszał
( a miałem wtedy zapalenie ucha).

W danym plemieniu ( powiecie powiecie ) najwyższą władzę ( bez podziału na ustawodawczą, sądownicza itp…) sprawuje chief. ( coś jak u nas niedawno… Najczęściej jest to osoba powszechnie szanowana i poważana, ciesząca się dużym zaufaniem i respektem ( tu inaczej niż u nas) wśród współplemieńców. Chief reprezentuje również wioskę „ na zewnątrz” spotyka się z innymi chiefami, władzami.
Najczęściej, a w zasadzie zawsze jako jedyny w wiosce mieszka w dużym, okazałym domu,
Jest bogaty żyje w dostatku. Wszystkich traktuje z wyższością i wszyscy to pokornie akceptują. ( niekiedy jak u nas). Wszyscy „jego poddani” dosłownie kłaniają mu się w pas, są bardzo uniżeni w jego obecności. Funkcja chiefa jest piastowana aż do jego śmierci i przechodzi z ojca na syna ) jak u nas kiedyś). Zapytałem:
- A co jeśli wioska nie jest zadowolona z rządów chiefa?
Zambijczyk tylko się znacząco uśmiechnął i powiedział:
- Ta funkcja jest pełniona dożywotnio, a później przejmuje ją najstarszy syn. Ale wiesz,- dodał po chwili, - zawsze może zdarzyć się wypadek, ty wiesz jak tu ludzie umierają, nieraz niewiadomo czemu…. I uśmiechnął się jeszcze bardziej znacząco ( i….eureka !- załapałem…)
Tak więc bycie chiefem to władza, bogactwo, prestiż ….ale i zagrożenie przedwczesną śmiercią ( zresztą w oczach umierającego śmierć chyba zawsze jest przedwczesna).
Gdy umrze chief w wiosce panuje ogólny smutek, kobiety maja obowiązek lamentować, opłakiwać zmarłego – im głośniej tym lepiej.

W Zambii są dwa główne szczepy Njanja i Bemba. Ten pierwszy to szczep spokojny, trochę ( niektórzy twierdza że bardzo) leniwy ( mieszkańcy Mpanshy należą do tego szczepu).
Jego członkowie rzadko kiedy osiedlają się w mieści, piastują jakieś funkcje państwowe…..no bo pooo coooo?
Bemba to szczep Krokodyla, szczep wojowniczy. Jego członkowie są bardziej zaradni ( tak samo leniwi ale lepiej kombinują) odważniejsi.
Krokodyl jest zwierzęciem wojowniczym, nikogo się nie boji, zawsze pierwszy atakuje, a nocą…wychodzi z ukrycia na łowy.
Gdy chief szczepu Bemba idzie przed nim biegnie 2-3 „ ochroniarz” gdy cos, lub ktoś stoi na drodze maja obowiązek usunąć to z drogi ( a w buszu ścieżki są wąskie). Większość tubylców zna ten obyczaj i pokornie schodzi że ścieżki nisko pochylając głowę, nie mniej jednak ochrona chiefa na wszelki wypadek nosi ze sobą drewniane pałki.
Gdy chief Bemba umrze w wiosce zaczyna panować smutek, a w jeszcze większej mierze wszechogarniający strach. Pogrzeb odbywa się nocą – to krokodyl idzie, one chodzą nocą.
O dacie pogrzebu wiedzą tylko wtajemniczeni z „ rady starszych”.
Oj biedne są matki w tych dniach wszystkie ukrywają swoje dzieci gdzie i jak się da.
W dni pogrzebu ( a w zasadzie w dniu poprzedzającym noc pogrzebu) jedno dziecko z wioski tej lub sąsiedniej ginie….
Nocą orszak żałobny rusza ….Przodem idzie zgraja uzbrojona w pałki i meczety. Krokodyl pierwszy atakuje i zabija gdy spotka coś na swej drodze.
Wszystkie żywe stworzenia począwszy od myszy a skończywszy na człowieku jeżeli znajdą się na drodze konduktu żałobnego muszą umrzeć. ( Przez kilka dni po śmierci chiefa nikt nocą nie wychodzi z domu, również zwierzęta są szczególnie pilnie strzeżone).
Do przygotowanego grobu układane jest na plecach skrępowane mocnymi sznurami, żywe dziecko. Na nim składane są na boku zwłoki chiefa. To ciało chiefa – musi mieć wygodnie, jest kładzione na boku a dziecko służy mu jako podgłówek. Do ucha zmarłego wkładana jest wysoka trzcina. Grób a razem z nim ciało chiefa i żywe dziecko są zasypywane.
Nad powierzchnie ziemi wystaje koniec trzciny, po to aby duch zmarłego mógł swobodnie wchodzić i wychodzić z ciała….
Po kilku dniach władze obejmuje nowy chief, życie w wiosce wraca do normy, a zapłakana matka już wie co stało się z jej dzieckiem…..

No cóż sami chcieliście opowieści o Afryce. A to jest jej część. Osoba która mi to opowiadała
- Zambijczyk z zawodu nauczyciel, twierdził że obyczaje te są nadal praktykowane wśród mieszkańców mniej dostępnych części buszu, wiosek w górach.
Oczywiście nikt o tym głośno nie mówi.
Ja osobiści mam nadzieję że to tylko opowieści z głębokiej przeszłości Afryki.
A tak na marginesie to komentarze w nawiasach pewnie są wnerwiające ale nie mogłem się powstrzymać.
Było bardzo dłuuugo.

Jeszcze na koniec jedno słowo do Doroki,
To taka suuuuper Dorotka która pracuje ze mna na oddz. i jest mamusią małego murzynka z Mpanshy ( juz od ok miesiaca).
Czyta Forum i sie nie ujawnia. A przecież jak mi sie udalo zalogowac....?
DOROTKO pozdrawiam Cię
Pozdrawiam Wszystkich

BJ
__________________
Mzungu
Mzyngu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:10   #921
Mzyngu
Przyczajenie
 
Avatar Mzyngu
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 25
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Jeszcze jedno prośba do Rocka o wklejenie zdjęć z cmentarzem zambijskim ( ja wklejania jeszcze nie opanowałem ).
__________________
Mzungu
Mzyngu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:32   #922
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Bertrand wielkie dzieki, mam nadzieję ze to juz historia albo legenda.
Pisz jeszcze
a ja rzucam linkiem
Aga znowu twoja mała
http://www.pmk-berlin.de/index.php?id=77
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:37   #923
krezka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Witam Wszystkich bardzo serdecznie!!!!!

Chcialam podzielic sie z wszystkim moja przeogromna Radoscia Od dzisiaj jestem mama 10letniego Cizara Kapenya : jupi::j upi: Mieszka w Chapita ale uczy sie w Mphansya lalalala

Sciskam wszystkich mocno
krezka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:39   #924
agu_siek
Raczkowanie
 
Avatar agu_siek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 189
GG do agu_siek
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

ojoj dziekuje
ojj :/ az mi łezka poleciała jak zobaczyłam nóżki tego małego chłopca( biedny
_MAMA_ dziękuje za fotki
__________________
(...) wzniósł ręce do nieba, i zwracając się do Boga, wrzasnął: „Dlaczego właśnie ja?!” Przez chwilę przyglądał się milczącym gwiazdom, a ponieważ żadna odpowiedź nie nadchodziła, wzruszył ramionami i wymamrotał: „Jasne, że wiem! Bo niby dlaczego właśnie nie ja?!”
agu_siek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:39   #925
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

grób - zdjęcie Bertranda
i 20 osób na naszym wątku :)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg grob.jpg (100,9 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20osob.jpg (12,2 KB, 7 załadowań)
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:40   #926
agu_siek
Raczkowanie
 
Avatar agu_siek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 189
GG do agu_siek
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Cytat:
Napisane przez krezka Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich bardzo serdecznie!!!!!

Chcialam podzielic sie z wszystkim moja przeogromna Radoscia Od dzisiaj jestem mama 10letniego Cizara Kapenya : jupi::j upi: Mieszka w Chapita ale uczy sie w Mphansya lalalala

Sciskam wszystkich mocno

Gratulacje zostania mamą ))))))
__________________
(...) wzniósł ręce do nieba, i zwracając się do Boga, wrzasnął: „Dlaczego właśnie ja?!” Przez chwilę przyglądał się milczącym gwiazdom, a ponieważ żadna odpowiedź nie nadchodziła, wzruszył ramionami i wymamrotał: „Jasne, że wiem! Bo niby dlaczego właśnie nie ja?!”
agu_siek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:43   #927
suzi82
Rozeznanie
 
Avatar suzi82
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 591
GG do suzi82
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Gratuluję wszystkim nowym rodzicom Wielki dla Was

Zapraszam wszystkich czytających na nasze forum ...... http://www.polchat.pl/chat/?room=misja+w+zambii

Nutko pozwoliłam sobie wysłać jeszcze jedną paczuszkę. Mam nadzieję że się zmieści. Wyszlo jakieś 2,6 kg o ile dobrze zapamiętałam.
__________________




suzi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:47   #928
Norton
Raczkowanie
 
Avatar Norton
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
Wiadomości: 290
GG do Norton
Smile Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Witam wszystkich 19 osób. Jest coraz lepiej.
__________________
Klub Adopcja Serca
Norton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:51   #929
krezka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Nie moge wejsc na chata Chyba mam cos poblokowane w komputerze - co? Pojecia nie mam
krezka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:55   #930
agu_siek
Raczkowanie
 
Avatar agu_siek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 189
GG do agu_siek
Thumbs up Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż ! - cz. II

Cytat:
Napisane przez Norton Pokaż wiadomość
Witam wszystkich 19 osób. Jest coraz lepiej.
I oby tak dalej
__________________
(...) wzniósł ręce do nieba, i zwracając się do Boga, wrzasnął: „Dlaczego właśnie ja?!” Przez chwilę przyglądał się milczącym gwiazdom, a ponieważ żadna odpowiedź nie nadchodziła, wzruszył ramionami i wymamrotał: „Jasne, że wiem! Bo niby dlaczego właśnie nie ja?!”
agu_siek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.