Jaką książkę obecnie czytacie? II - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-18, 16:32   #2521
meredith91
Wtajemniczenie
 
Avatar meredith91
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 334
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Frances Mayes - "Pod słońcem Toskanii"
__________________
full time traveller, somewhere in the sky in love with my life , books, learning new languages, law (hopefully becoming a future lawyer soon) and visiting new countries currently living in the Middle East, but my heart is in Poland
meredith91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 19:55   #2522
stealingbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 252
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez smadak Pokaż wiadomość
dlaczego mężczyźni kochają zołzy polecam

ooo, no i jak Ci się podobała? Miałam ją ostatnio kupić, ale się powstrzymałam... sama nie wiem, dlaczego.

biorę się za "Noc" A. Stasiuka
__________________

stealingbeauty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 20:01   #2523
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

na półce czeka "Lśnienie" Stephena Kinga
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 20:36   #2524
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Skończyłam "Psychozę".. i teraz się głowię co by tu przeczytać (najlepiej wszystko na raz)
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 20:50   #2525
samarah
Wtajemniczenie
 
Avatar samarah
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 2 539
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Początek A. Szczypiorskiego
__________________
Moje portfolio:
Bo życie jest piękne...
samarah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 20:55   #2526
Kelpie25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 49
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Kończę "Harry Potter i insygnia śmierci" Jestem o jakies 10 lat za stara do tej serii ale nie przeszkadza mi to ryczeć jak bóbr w co bardziej rozdzerających momentach:P
__________________
Ty, nim skrzydło nocy czarnej
rzuci szary cień –

tęsknij, za kolejnym dniem

Kelpie25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 22:07   #2527
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Mario Vargas Llosa - ''Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki'' .. przed przeczytaniem tej ksiązki zarzekałam sie, ze nienawidzę książek i że są nudne i w ogole a jak zaczęłam czytać tę książkę to sama sobie sie dziwiłam ze ksiązka moze tak wciągnąć .. od tej pory czytam książki
__________________



angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-19, 07:55   #2528
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

"Jeżynowe wino" Joanne Harris
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jezynowe_wino.jpg (36,8 KB, 1 załadowań)
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 08:23   #2529
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

O Amber miałam się brać za "Czekoladę" Harris.... jednak czytam co innego

Przybądź, ciemności - Mayra Montero
Amerykański herpetolog Victor Grigg prowadzi ekspedycję badawczą w porośniętych tropikalnym lasem górach zachodniej części Haiti. W poszukiwaniu pewnego ginącego gatunku żaby pomaga mu stary haitański przewodnik, Thierry Adrien. Jak wszyscy tubylcy, Thierry wie jednak, że spotkanie z tak zwaną "grenouille du sang", czyli "żabą krwi", zwiastuje zawsze dramatyczny zwrot w życiu. I tak postawa naukowego obiektywizmu zderza się z żywiołem instynktów, rytuałów, magii; gładki, sprawny język człowieka Zachodu - z chropawą, nieporadną mową prostego mieszkańca Antyli.

Zanim poszukiwania doprowadzą do okrutnego finału, okaże się, że pozorna przepaść doświadczeń bohaterów, odmienność historii rodzinnych, jest w rzeczywistości wspólnotą ludzkiego losu.

Przejęta naukowymi doniesieniami o masowym ginięciu płazów, wśród nich gatunku "Eleutherodactylus sanguineus", Mayra Montero, autorka - jak sama mówi - "pankaraibska", kreuje autentyczną, tętniącą życiem i barwną sagę o miłości i przemijaniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 570089.JPG (5,9 KB, 0 załadowań)
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 09:46   #2530
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
"Jeżynowe wino" Joanne Harris
widzę, że dość mamy podobny gust - uwielbiam Joanne Harris, na biblionetce wszystkie jej książki oceniałam na 6 no i Agatha Christie

Przeczytałam wczoraj "25. godzinę" (byłam taka ciekawa zakończenia, że czytałam pół nocy ) - mam mieszane uczucia, ani nie zachwyciła, ani też jakoś mnie nie zawiodła. Przez cały czas czytania myślałam tylko 'jak się skończy?' i chyba o to chodziło autorowi

dziś zaczynam "Uprowadzoną" Michael'a Robotham'a
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 10:20   #2531
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Skończyłam "Psychozę".. i teraz się głowię co by tu przeczytać (najlepiej wszystko na raz)
Jak wrażenia z "Psychozy"?
Widziałam tylko film, podobał mi się.


Wczoraj wróciłam późno, ale jeszcze zdążyłam dokończyć "Rtęć".
No i tak... Na początku (tak może do 30 strony) bardzo mi się podobała, później trochę mnie rozczarowała. Myślałam, że może będzie nieco więcej akcji , a było dużo dialogów i nie aż tyle się działo, jak sobie wyobrażałam.
Podobał mi się pomysł z dwoma zakończeniami, bardzo oryginalny, ale jeśli mam być szczera to na 100% żadne mnie nie usatysfakcjonowało.
Ogólnie książka dobra, choć mam pewien niedosyt.

Jakie ty miałaś odczucia?

Na pewno sięgnę jeszcze po książki Nothomb.
Na razie z dwóch przeczytanych dużo bardziej podobała mi się: "Z pokorą i uniżeniem".


Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
widzę, że dość mamy podobny gust - uwielbiam Joanne Harris, na biblionetce wszystkie jej książki oceniałam na 6 no i Agatha Christie
Dopiero teraz mnie oświeciłyście, że to ta od "Czekolady"!
Film mi się strasznie podobał!

Sprawdziłam na biblionetce i już zapełniłam schowek kilkoma książkami tej autorki. A to wszystko dzięki wam.

Amber, dzisiaj wieczorem mam zamiar zacząć "Pięć małych świnek".
protka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-19, 10:23   #2532
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Graham Masterton 'Sfinks'
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 11:08   #2533
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 11:36   #2534
bubelmart
Rozeznanie
 
Avatar bubelmart
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Opola
Wiadomości: 775
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez meredith91 Pokaż wiadomość
Frances Mayes - "Pod słońcem Toskanii"
Najpierw obejrzałam film na podstawie tej książki i baaardzo mi się spodobał.. Niestety książka mnie rozczarowała - napisana takim językiem, że nie umiałam przez nią przebrnąć. To chyba jedyny przypadek, jak narazie, kiedy, moim zdaniem, film był lepszy od książki.
A ty co myślisz?

Niestety, 'Zagubiona tożsamość' leży odłogiem. Ale będę się starała czytać ją nadal (może jej nie zostawię w połowie..). W międzyczasie była 'Błękitna dalia' Nory Roberts - pierwsza część trylogii 'W ogrodzie'. Wcześniej przeczytałam też drugą część tej trylogii - na szczęście kolejność nie musi być zachowana, bo wcale, ale to wcale nie przeszkadza to w czytaniu. Obie książki oczywiście romansowe. Na to właśnie akurat miałam ochotę.
A teraz - albo wracam do 'Zagubionej...', albo 'Chłód serca' Lisy Jackson:
Zabójca kobiety, której okaleczone zwłoki znaleziono w jednym z obskurnych mieszkań Nowego Orleanu, czuje się bezpieczny. Nikt nie był świadkiem morderstwa... Nikt, poza Olivią Benchet, która widziała tę zbrodnię - we śnie. Ale prowadzący śledztwo policjant jej nie wierzy. Do dnia kiedy zabójca znów uderza. Tym razem Olivia widzi nie tylko twarz ofiary, lecz także mordercy...
__________________
'Gdy w pewnym momencie twojej codzienności potrąci Cię na przejściu dla pieszych samochód, połóż się leniwie na ulicy, roześmiej się życiu w twarz i powiedz, że i tak jesteś dzisiaj senny...'

anyone who can touch you
- can hurt you or heal you
bubelmart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 11:45   #2535
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Protko po "Rtęci" miałam podobne odczucia jak Ty

A jeśli chodzi o "Psychozę" to jak dla mnie za mało akcji.... wolę bardziej brutalne i krwawe a film muszę kiedyś oglądnąć
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 11:54   #2536
meredith91
Wtajemniczenie
 
Avatar meredith91
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 334
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez bubelmart Pokaż wiadomość
Najpierw obejrzałam film na podstawie tej książki i baaardzo mi się spodobał.. Niestety książka mnie rozczarowała - napisana takim językiem, że nie umiałam przez nią przebrnąć. To chyba jedyny przypadek, jak narazie, kiedy, moim zdaniem, film był lepszy od książki.
A ty co myślisz?
filmu jeszcze nie widziałam, mam zamiar go obejrzeć po przeczytaniu... ale fakt- język pisarki jest dość... hmm... specyficzny? mimo to, klimat tej książki, te opisy, to jak dla mnie coś cudownego, aż chce się tam być
__________________
full time traveller, somewhere in the sky in love with my life , books, learning new languages, law (hopefully becoming a future lawyer soon) and visiting new countries currently living in the Middle East, but my heart is in Poland
meredith91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 12:01   #2537
bubelmart
Rozeznanie
 
Avatar bubelmart
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Opola
Wiadomości: 775
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez meredith91 Pokaż wiadomość
filmu jeszcze nie widziałam, mam zamiar go obejrzeć po przeczytaniu... ale fakt- język pisarki jest dość... hmm... specyficzny? mimo to, klimat tej książki, te opisy, to jak dla mnie coś cudownego, aż chce się tam być
I chyba dlatego właśnie tak spodobał mi się film. Może to błąd, że najpierw obejrzałam, a potem chciałam czytać.. Ale ten "specyficzny język", jak to określiłaś, nie przypadł mi do gustu, za to jestem pod wrażeniem jak wspaniale jest zrobiony film, także polecam Miłego czytania zatem, a póżniej oglądania (ciekawe czy tobie też bardziej spodoba się film.. )
__________________
'Gdy w pewnym momencie twojej codzienności potrąci Cię na przejściu dla pieszych samochód, połóż się leniwie na ulicy, roześmiej się życiu w twarz i powiedz, że i tak jesteś dzisiaj senny...'

anyone who can touch you
- can hurt you or heal you
bubelmart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 12:15   #2538
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Lir391 teraz będę pilniej zerkać co czytasz, bo przekonałam sie, ze skoro lubię te same autorki to mogą mi sie spodobać także inne polecana przez Ciebie książki.

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Dopiero teraz mnie oświeciłyście, że to ta od "Czekolady"!
Film mi się strasznie podobał!

Sprawdziłam na biblionetce i już zapełniłam schowek kilkoma książkami tej autorki. A to wszystko dzięki wam.

Amber, dzisiaj wieczorem mam zamiar zacząć "Pięć małych świnek".
Harris ma smakowite kulinarne tytuły i takiego łasucha jak ja przyciągnęły do przeczytania pierwszej książki.

"Jeżynowe wino" podoba mi się od pierwszej strony i choć dopiero 4 rozdziały za mną czuję, że skończy sie szybciej niż bym sobie tego życzyła.

Napisz parę słów gdy skończysz "Pięć małych świnek", czy Ci sie podobał. Jeszcze go nie czytałam i ciekawi mnie czy występuje w nim mój ulubiony detektyw Poirot.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 12:41   #2539
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość

A jeśli chodzi o "Psychozę" to jak dla mnie za mało akcji.... wolę bardziej brutalne i krwawe

Ożesz ty brutalu!

Film zobacz koniecznie!

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Harris ma smakowite kulinarne tytuły i takiego łasucha jak ja przyciągnęły do przeczytania pierwszej książki.

"Jeżynowe wino" podoba mi się od pierwszej strony i choć dopiero 4 rozdziały za mną czuję, że skończy sie szybciej niż bym sobie tego życzyła.
Kiedyś się zapoznam z jej książkami.
A "Czekolada" (film) była właśnie taka smakowita i miała super klimat - bardzo mi się podobała. Więc i resztą nie powinnam być zawiedziona.

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Napisz parę słów gdy skończysz "Pięć małych świnek", czy Ci sie podobał. Jeszcze go nie czytałam i ciekawi mnie czy występuje w nim mój ulubiony detektyw Poirot.
Co prawda miałam zacząć wieczorem , ale nie wytrzymałam i jestem po 3 stronach więc mogę już ci napisać, że owszem występuje.
protka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-19, 22:55   #2540
klaustrofobia
Raczkowanie
 
Avatar klaustrofobia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia:)
Wiadomości: 412
GG do klaustrofobia
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Carlos Ruiz Zafon- Cień wiatru

Boska!!
__________________
Chudnę!

46~45~44~43~42~41~40! kg.
klaustrofobia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 10:26   #2541
basilissa
Rozeznanie
 
Avatar basilissa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 625
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Przeczytałam niewielką książeczkę Dickens, cukrowa wata i inne smakołyki Philippe Delerm'a. To zbiór miniatur-wspomnień smaków, kształtów z dzieciństwa a także lektur.

Może takie cytaty, które są umieszczone przez autora na początku.

Lubię to, co mnie żywi: picie, jedzenie i książki. La Boetie
Potrawy się czyta, a książki się jada. Marcel Proust
__________________
Mądrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać głupio. I dobrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać okrutnie. R. Kapuściński
basilissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 10:28   #2542
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Wczoraj skonczyłam B. Akunina "Pelagia i bialy buldog".Dla mnie to raczej powiesć obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Czyta sie dobrze, wciąga. Akunin daje wspaniały obraz prowincjonajnego miasta , kreśli ciekawe sylwetki bohaterów, przybliża styl życia . Spokój miasta i jego mieszkańców zostaje zakłócony przez petersburkiego dygnitarza z mętna przeszloscia.Jednak winy mu wybaczono i teraz jest jednym z zaufanych najwyższych władz. Oczywiście jest morderstwo, nawet wiecej niz jedno , ale Akunin skupia bardziej swoją uwagę na pobudkach ludzkiego działania w różnych sferach życia, nawet przytacza swego rodzaju przewodnik dobrego rządzenia. A zaczyna sie tak niewinnie- władyka wysyła siostrę Pelagie, by znalazła osobę , która otruła ulubionego buldoga jego krewnej .....
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 10:29   #2543
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez basilissa Pokaż wiadomość
Potrawy się czyta, a książki się jada. Marcel Proust
Bywa i tak, że książki się pochłania i pożera
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 12:35   #2544
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Wczoraj skonczyłam B. Akunina "Pelagia i bialy buldog".Dla mnie to raczej powiesć obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Czyta sie dobrze, wciąga. Akunin daje wspaniały obraz prowincjonajnego miasta , kreśli ciekawe sylwetki bohaterów, przybliża styl życia . Spokój miasta i jego mieszkańców zostaje zakłócony przez petersburkiego dygnitarza z mętna przeszloscia.Jednak winy mu wybaczono i teraz jest jednym z zaufanych najwyższych władz. Oczywiście jest morderstwo, nawet wiecej niz jedno , ale Akunin skupia bardziej swoją uwagę na pobudkach ludzkiego działania w różnych sferach życia, nawet przytacza swego rodzaju przewodnik dobrego rządzenia. A zaczyna sie tak niewinnie- władyka wysyła siostrę Pelagie, by znalazła osobę , która otruła ulubionego buldoga jego krewnej .....
Zaczęłam kiedyś tę książkę i nie skończyłam, nudziła mnie. Akunin napisał ciekawszą serię o Fandorinie, chociaż też bez zachwytów.
Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Lir391 teraz będę pilniej zerkać co czytasz, bo przekonałam sie, ze skoro lubię te same autorki to mogą mi sie spodobać także inne polecana przez Ciebie książki.
ja od dawna śledzę wybory dziewczyn z tego wątku, u których wyczuwam podobny gust

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość



Kiedyś się zapoznam z jej książkami.
A "Czekolada" (film) była właśnie taka smakowita i miała super klimat - bardzo mi się podobała. Więc i resztą nie powinnam być zawiedziona.
Mnie zachwycił zarówno film, jak i książka, co się rzadko zdarza, bo zazwyczaj film uważam za znacznie słabszy od książki Koniecznie przeczytaj "Czekoladę" i inne książki J. Harris
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 12:45   #2545
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

"Próba niewinności" Christie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg proba_niewinnosci.jpg (103,8 KB, 1 załadowań)
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 13:02   #2546
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość

Mnie zachwycił zarówno film, jak i książka, co się rzadko zdarza, bo zazwyczaj film uważam za znacznie słabszy od książki Koniecznie przeczytaj "Czekoladę" i inne książki J. Harris
Na pewno po nie sięgnę.

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
"Próba niewinności" Christie
No to razem jesteśmy w krainie Christie.
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 14:38   #2547
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
"Próba niewinności" Christie
Mimo, ze lubie Christie to ta ksiazka mnie rozczarowala troche mimo, ze temat byl ciekawy...
Jak skonczysz, to napisz jak Ci sie podobalo...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 14:56   #2548
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie? II

"Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam..." Paula Coelha
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 15:11   #2549
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

"Frida"Barbara Mujica
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 15:30   #2550
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? II

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
No to razem jesteśmy w krainie Christie.


Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Mimo, ze lubie Christie to ta ksiazka mnie rozczarowala troche mimo, ze temat byl ciekawy...
Jak skonczysz, to napisz jak Ci sie podobalo...
Moim zdaniem to dobry kryminał i ciekawie przemyślana akcja. Układanka pod koniec zaczęła tworzyć spójną całość i po przeczytaniu 2/3 książki wytypowałam podejrzanego, który faktycznie okazał się mordercą, a to zawsze poprawia mi humor.
Podobało mi się, że sprawy nie rozwiązywał konkretny detektyw, czy policjant, ale o rozstrzygnięciu zadecydowały wnioski wyprowadzone z rożnych rozmów.
Podsumowując nie określiłabym go jako mój ulubiony kryminał Christie, ale byłby w czołówce.


"Śledztwo na cztery ręce" Christie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sledztwo_na_4_rece.jpg (107,3 KB, 1 załadowań)
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2008-04-20 o 20:13 Powód: zmieniłam zdanie ;)
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.