Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-04, 06:07   #1501
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Za nami można powiedzieć piękna noc mały śpi w łóżeczku, obudził się 2 razy na karmienie co prawda wisiał na cycku w nocy strasznie długo ale też pięknie śpi.
Zobaczymy jak będzie w ciągu dnia. Może się powoli przestawia na tryb dzień- noc.

Coś z tą dieta jest bo ja niby też uważam, że diety matki karmiącej nie ma a jakoś tak emocje są. Choć dużo osób zwróciło uwagę, że brzuszki bolą po wit D, macie z tym jakieś doświadczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tez tak było. Aż przyszedł 2 tydzień życia,żółtaczka ustępowała i moje dziecko zaczęło się zachowywać jakby ktoś je podmienił.
Nie jest uciążliwe ale jest dużo bardziej aktywny,w nocy budzi się co 1,5h i kręci w łóżeczku,co kończy się zostaniem u nas w łóżku po którymś tam karmieniu, a w dzień jest cyc non stop tylko zamiana prawy/lewy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 06:47   #1502
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Za nami można powiedzieć piękna noc mały śpi w łóżeczku, obudził się 2 razy na karmienie co prawda wisiał na cycku w nocy strasznie długo ale też pięknie śpi.
Zobaczymy jak będzie w ciągu dnia. Może się powoli przestawia na tryb dzień- noc.

Coś z tą dieta jest bo ja niby też uważam, że diety matki karmiącej nie ma a jakoś tak emocje są. Choć dużo osób zwróciło uwagę, że brzuszki bolą po wit D, macie z tym jakieś doświadczenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojej wcale nie boli, dostaje po kąpieli. Przyjmuje bobolen

Cieszę się że noc spokojna. U nas też, Pampers, mleczko i spać

A jak z tz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 06:49   #1503
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
A nie myslalas i skorzystaniu z poradni laktacyjnej w szpitalu B? Jest na NFZ i są dość szybkie terminy. Ja wczoraj byłam i doradczyni wywrocila nam życie do góry nogami, ale widzę że Ewka powoli robi postępy.
Napiszesz nam co doradzila ze az takie wywrocenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 06:56   #1504
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie u pediatry. Wybrałam pediatre która ma opinie 5,00 na znanym lekarzu. (żeby nie było ).

Z małą wszystko ok, waży 4,5 kg czyli idealnie

Ale samą wizytą jestem trochę zawiedziona.

Skierowania na bioderka nie dostałam i nie dostanę. Pani doktor stwierdziła, że trzeba zrobić prywatnie. Dostałam namiar na 2 miejsca gdzie mogę to zrobić prywatnie. Już się umówiłam na przyszły tydzień.

Badanie słuchu ponowne też oczywiście prywatnie.

I szczepienia. Chciałam szczepić na nfz, ale usłyszałam, że ona sobie nie wyobraża w dzisiejszych czasach szczepić tymi na nfz i będziemy szczepić 5w1. Co za tym idzie koszty

Ogólnie z wizyty jeżeli chodzi o zbadanie dziecka, jestem bardzo zadowolona. Lekarka miła, kompetentna, sympatyczna. Odpowiadała na wszystkie pytania, była cierpliwa, pomocna.

Ale te rzeczy które wypisałam trochę mnie wkurzyły. Napiszcie mi tak szczerze czy ja przesadzam? Nie obrażę się wychodzi na to, że tak skoro ma takie dobre opinie. I znajome mamy też ją bardzo polecają. To nie tak, że tam poszłam w ciemno bez 'zbadania gruntu'.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skierowanie na bioderka powinna bez łaski dać. Coś takiego przysługuje na NFZ. Oczywiście terminy są, ale to się dzwoni i szuka, gdzie najszybciej

My mamy pediatre 10.07 bo też chcę poprosić o skierowanie na bioderka. Poza tym w pierwszym miesiącu życia według książeczki jest ta pierwsza wizyta patronazowa więc wszystko się załatwi na jednej wizycie.

Dzień dobry u nas pobudki co 3 godzinki w nocy.

Kubuś ma żółtaczke według tego sprzęciku na poziomie 15,16, ale córka miała i 17 i narobili nam tylko stresów ciągłym kluciem i sprawdzaniem krwi. Żółtaczka zaczęła z niej schodzić po ukończeniu 2 miesiąca. Synowi chcemy tego oszczędzić, tymbardziej że jest aktywny chłopak i budzi się na jedzenie.

Wczoraj zaliczylismy pierwszy rodzinny spacer, ale nasze gniazdko jest na tak otwartym terenie, że musiny spacerować albo do 10, albo po południu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 08:03   #1505
weIka
Rozeznanie
 
Avatar weIka
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 590
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
U nas tez tak było. Aż przyszedł 2 tydzień życia,żółtaczka ustępowała i moje dziecko zaczęło się zachowywać jakby ktoś je podmienił.
Nie jest uciążliwe ale jest dużo bardziej aktywny,w nocy budzi się co 1,5h i kręci w łóżeczku,co kończy się zostaniem u nas w łóżku po którymś tam karmieniu, a w dzień jest cyc non stop tylko zamiana prawy/lewy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jakbym czytała o naszym Tymku ostatnio. Też się wierci w łóżeczku i po ostatnim karmieniu zostaje z nami i wtedy ładnie dosypia do rana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
weIka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 08:16   #1506
_annika_
Zadomowienie
 
Avatar _annika_
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 242
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Nie ma diety matki karmiącej! Dziewczyny doprowadzam was do porządku!!!

Co innego jak misiol rezygnuje z nabiału bo ma potwierdzona alergie u starszaka, ale tak na wyrost rezygnować z różnych rzeczy to naprawdę nie warto.

Ja jak coś zjem z listy potencjalnie zakazanych rzeczy to jednego dnia dzieci płaczą bardziej a innego w ogóle, wiec moim zdaniem ciężko to wiązać z dieta.. dzieci płaczą po prostu Z miliona różnych powodów...
_annika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 08:26   #1507
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość

A jak z tz?
Wczoraj zadowolony po kolacji siedział i do mnie z tekstem jakiego to mam wspaniałego męża bo jedzenie robi. To mu odburknelam, że chociaż tyle bo przy Stasieńku poza pchaniem wózka to nic nie zrobił to się oburzył.

Trzeba przyznać, że to fakt ogarnia wszystkie posiłki i sprząta w domu, a ja się wyspałam to I dziś mam większą tolerancję na niego.

Wasze dzieci też tak czasem zastygają na sztywno? Stasiek wczoraj na spaniu wyprezyl nóżki i tak spał, że wisiały w powietrzu i zastanawiam się czy to normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 09:06   #1508
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Skierowanie na bioderka powinna bez łaski dać. Coś takiego przysługuje na NFZ. Oczywiście terminy są, ale to się dzwoni i szuka, gdzie najszybciej

My mamy pediatre 10.07 bo też chcę poprosić o skierowanie na bioderka. Poza tym w pierwszym miesiącu życia według książeczki jest ta pierwsza wizyta patronazowa więc wszystko się załatwi na jednej wizycie.

Dzień dobry u nas pobudki co 3 godzinki w nocy.

Kubuś ma żółtaczke według tego sprzęciku na poziomie 15,16, ale córka miała i 17 i narobili nam tylko stresów ciągłym kluciem i sprawdzaniem krwi. Żółtaczka zaczęła z niej schodzić po ukończeniu 2 miesiąca. Synowi chcemy tego oszczędzić, tymbardziej że jest aktywny chłopak i budzi się na jedzenie.

Wczoraj zaliczylismy pierwszy rodzinny spacer, ale nasze gniazdko jest na tak otwartym terenie, że musiny spacerować albo do 10, albo po południu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tydzień temu prawie 13, wczoraj już 5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Czy Wasze dzieciaczki bardzo się łuszczą?
U nas na ciele do zniesienia, smaruję go hippem. Dzisiaj zauważylam, że na czole zaczyna się łuszczyć...
Skóra jest szorstka i płateczki odstają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Wczoraj zadowolony po kolacji siedział i do mnie z tekstem jakiego to mam wspaniałego męża bo jedzenie robi. To mu odburknelam, że chociaż tyle bo przy Stasieńku poza pchaniem wózka to nic nie zrobił to się oburzył.

Trzeba przyznać, że to fakt ogarnia wszystkie posiłki i sprząta w domu, a ja się wyspałam to I dziś mam większą tolerancję na niego.

Wasze dzieci też tak czasem zastygają na sztywno? Stasiek wczoraj na spaniu wyprezyl nóżki i tak spał, że wisiały w powietrzu i zastanawiam się czy to normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak mój tak się prostuje i zastyga.
Zastanawiam się,czy to nie wzmożone napięcie mięśniowe.
W sumie pół ciąży jechałam na nospie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:20   #1509
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
U nas tydzień temu prawie 13, wczoraj już 5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Czy Wasze dzieciaczki bardzo się łuszczą?
U nas na ciele do zniesienia, smaruję go hippem. Dzisiaj zauważylam, że na czole zaczyna się łuszczyć...
Skóra jest szorstka i płateczki odstają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Tak mój tak się prostuje i zastyga.
Zastanawiam się,czy to nie wzmożone napięcie mięśniowe.
W sumie pół ciąży jechałam na nospie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Etap łuszczenia mamy już za sobą. Nic wielkiego z tym nie robiłam. Tylko oliwką nasmarowalam raz na jakiś czas.
Na czole i głowie natomiast, żeby uniknąć ciemieniuchy, wyczesałam jej tę łuszczącą się skórę i tego samego dnia nasmarowałam olejkiem ze słodkich migdałów przed kąpielą a w kąpieli dobrze to zmyłam. Do teraz ma ładną gładką skórę na głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:22   #1510
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Nie ma diety matki karmiącej! Dziewczyny doprowadzam was do porządku!!!

Co innego jak misiol rezygnuje z nabiału bo ma potwierdzona alergie u starszaka, ale tak na wyrost rezygnować z różnych rzeczy to naprawdę nie warto.

Ja jak coś zjem z listy potencjalnie zakazanych rzeczy to jednego dnia dzieci płaczą bardziej a innego w ogóle, wiec moim zdaniem ciężko to wiązać z dieta.. dzieci płaczą po prostu Z miliona różnych powodów...
Z tego samego powodu odstawiam nabiał. Jak Hafija pisze trzeba sie zdrowo odzywiac a ja ostatnio na obiad frytki z oleju i schabowy 😂 a pozniej zdziwienie ze waga nie spada, ale o tym ogorku i pomidorze to sie usmialam to co jesc 😱

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Marmoladka luszczyl sie na szyi, brzuchu, lapkach, nozkach nie smarowalam niczym zluszczylo sie i git.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:23   #1511
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Etap łuszczenia mamy już za sobą. Nic wielkiego z tym nie robiłam. Tylko oliwką nasmarowalam raz na jakiś czas.
Na czole i głowie natomiast, żeby uniknąć ciemieniuchy, wyczesałam jej tę łuszczącą się skórę i tego samego dnia nasmarowałam olejkiem ze słodkich migdałów przed kąpielą a w kąpieli dobrze to zmyłam. Do teraz ma ładną gładką skórę na głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie też to wyczesałam przed chwilą.
Zrobię tak samo,dzięki za poradę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 09:26   #1512
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Nie ma diety matki karmiącej! Dziewczyny doprowadzam was do porządku!!!

Co innego jak misiol rezygnuje z nabiału bo ma potwierdzona alergie u starszaka, ale tak na wyrost rezygnować z różnych rzeczy to naprawdę nie warto.

Ja jak coś zjem z listy potencjalnie zakazanych rzeczy to jednego dnia dzieci płaczą bardziej a innego w ogóle, wiec moim zdaniem ciężko to wiązać z dieta.. dzieci płaczą po prostu Z miliona różnych powodów...
Ja nie rezygnuje. Moja siostra całe karmienie nie jadła nabiału, bo stwierdzono alergię a jej syn i tak płakał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:27   #1513
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Czy chlopak z opaska ba glowie bedzie wygladal dziwnie? mysle co tu zrobic zeby platki uszu sie nie wywijaly. Czesto jak spi to mu sie wyginaja


Spacer 2 hi zakupy zaliczone. Mam Biogaie zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:28   #1514
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Ja nie jem nabialu i maly mniej wymiotuje. Ale placze czasami jak szalony.
Ciezko jest uniknac mleka skoro jest nawet w parowkach i kilelbasie. Jak poczytalam sklady zywnosci to stwierdzilam ze jedynie owoce i warzywa moge jesc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:29   #1515
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Tak mój tak się prostuje i zastyga.
Zastanawiam się,czy to nie wzmożone napięcie mięśniowe.
W sumie pół ciąży jechałam na nospie
Muszę o to zapytać pediatry na wizycie bo też mnie to zastanowiło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:36   #1516
_annika_
Zadomowienie
 
Avatar _annika_
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 242
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
No właśnie też to wyczesałam przed chwilą.
Zrobię tak samo,dzięki za poradę!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po nospie to by raczej miał obniżone napięcie mięśniowe.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;8460330 6]Ja nie jem nabialu i maly mniej wymiotuje. Ale placze czasami jak szalony.
Ciezko jest uniknac mleka skoro jest nawet w parowkach i kilelbasie. Jak poczytalam sklady zywnosci to stwierdzilam ze jedynie owoce i warzywa moge jesc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

A propos czytania składów to ostatnio mnie zaskoczyło ze w soku Kubus jest mniej cukru niż w mineralnej wodzie smakowej. Próbowałam wybrać dla córki mniejsze zło
_annika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:37   #1517
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;8460330 6]Ja nie jem nabialu i maly mniej wymiotuje. Ale placze czasami jak szalony.
Ciezko jest uniknac mleka skoro jest nawet w parowkach i kilelbasie. Jak poczytalam sklady zywnosci to stwierdzilam ze jedynie owoce i warzywa moge jesc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No unikad do 0 ciezko ale niejesc mizeri ze smietana, jogurtow, czy serkow juz sie da. W parowkach sladowe ilosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 10:23   #1518
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Po nospie to by raczej miał obniżone napięcie mięśniowe.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------



A propos czytania składów to ostatnio mnie zaskoczyło ze w soku Kubus jest mniej cukru niż w mineralnej wodzie smakowej. Próbowałam wybrać dla córki mniejsze zło
A no widzisz, no to już sama nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 10:57   #1519
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
A nie myslalas i skorzystaniu z poradni laktacyjnej w szpitalu B? Jest na NFZ i są dość szybkie terminy. Ja wczoraj byłam i doradczyni wywrocila nam życie do góry nogami, ale widzę że Ewka powoli robi postępy.
Korzystałam z pomocy doradczyni jak byłam w szpitalu, karmilam też przy położnej środowiskowej. Samo przystawienie jest ok, tylko on za płytko sięga. Nie jestem mobilna, autobusem miałabym tam 40 minut, a TZ bierze wolne z urlopu wypoczynkowego na lekarzy. I balabym się jechać autobusem. Co innego jak śpi, a co innego gdy trzeba się stawić na określona godzinę. I w sumie jak czytam jak u dziewczyn bywa z wiszeniem na cycku, to chyba jestem na to za leniwa i wolę zabawę z laktatorem i przystawianie co jakiś czas.

Jak pisałam Rafcio usnal o 20 tej, pierwsza pobudka od 23.30 do 2.20, potem od 4 do prawie 6 i jak się nam przebudzil o 8, to już nie zasnal, z tym że był dość spokojny i brzuszek nie bolał. A tak spodobało mu się na klatce schodowej i w samochodzie, że w przychodni wytrzymał ważenie i mierzenie, a potem 3/4 wizyty lekarskiej. Oprócz tego że body i podkład na kozetce u lekarza obsikane a potem cicho kwilil. Dobrze, że brałam awaryjny strój Ma już 4 kg, skurczyl się do 53 cm , wg lekarza to jeszcze nie plesniawki i nic by z językiem nie robił, ale i tak będę smarować wit C. Dostaliśmy skierowanie na usg bioderek i do chirurga, i jakiś krem na potowki. Jak powiedziałam o bólu brzucha, to zalecił esputicon 2 razy po 2 krople. Mamy Espumisan i daliśmy go o tej piątej rano, przeliczymy ilu kroplom on odpowiada. O szczepieniach też mieliśmy - 18 lipca, 5w1 za 196 zł a 6w1 za ok 250. Musimy to przemyśleć i jeśli chcemy płatne, to tydzień przed tą datą zgłosić to w przychodni.
Także nasze dziecko to pozer, tylko my wiemy jaki jest naprawdę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 11:04   #1520
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Hej dziewczyny ;*
Widzę, że u Was też problemy brzuszkowe. U Łucji wczoraj się pojawiła pienista kupka.. Idziemy dzisiaj do lekarza, bo się martwimy. Też czasami wątpię w brak diety matki karmiącej

U mnie z oczyszczaniem się macicy już jest dobrze. Byłam na usg i samo się oczyściło, bez zabiegu Taka moja natura że tak wolno to idzie po prostu.

Fizjoterapeutę też odwiedziłam i mam minimalne rozejście kresy białej, zalecone mam ćwiczenia i niestety trochę to potrwa zanim będę mogła ćwiczyć, żeby rzucić kilkanaście kilo.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Podpisuje się pod Rosalyn odnośnie Męża Natus nie ma pojęcia jak to jest

A i byłam biegać w niedziele! Z wózkiem, wiec tempo bez szału, ale ponad 5km ogólnie to co dwa dni/codziennie po 5km robimy spacerkiem. Dziś był marudny (brzuszek) to 4, ale uwielbiam to!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zazdroszczę tylu energii Ale zaczekaj do końca połogu z bieganiem, to "święty" czas
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 11:10   #1521
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Jowita, a czułaś coś z tym brzuchem? Sama zastanawiam się nad fizjo 🧐

Już będę z tym bieganiem uważać

Jestem mocno przybita... była położna i Mały przez tydzień przybrał 70g... wisimy na cycku, siku, kupa są. TZ twierdzi, że więcej kup, ale bez przesady... będziemy łapać mocz do badań, bo połączyło się to z krztuszeniem. Eh.
Którejś dziecię też tak mało przybrało któregoś razu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 11:28   #1522
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Jowita, a czułaś coś z tym brzuchem? Sama zastanawiam się nad fizjo 🧐

Już będę z tym bieganiem uważać

Jestem mocno przybita... była położna i Mały przez tydzień przybrał 70g... wisimy na cycku, siku, kupa są. TZ twierdzi, że więcej kup, ale bez przesady... będziemy łapać mocz do badań, bo połączyło się to z krztuszeniem. Eh.
Którejś dziecię też tak mało przybrało któregoś razu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Położna mi sprawdzała po porodzie i mówiła, żeby się wybrać do fizjo, bo czuje, że rozejście jest A ja raczej nic nie czułam.

Idź, lepiej sprawdzić. Szczególnie jak sporty uprawiasz.
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 11:48   #1523
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Doradzcie coś.

Nadia od 3 dni leżąc na brzuchu podnosi głowę do góry i klatkę piersiową też chcę podnosić. Trzyma tak sama główkę około minutę. Równoczesne podnosi nogi z tyłu do góry.

Dotychczas umiała tylko leżąc na brzuchu przekręcac się z boku na bok.

Poczytałam Internety i to chyba za wcześnie żeby sama główkę trzymała? Mam jej nie pozwalać? Zauważylam, że jak leży mi na ramieniu po odbijaniu to też się dźwiga i chce sama trzymać główkę.

Nie chcę żeby miała problemy z kręgosłupem albo z szyją, bo wg internetu dziecko może dopiero od 6 tyg samo główkę podnosić. Czy tak nie jest?? Martwię się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:00   #1524
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Jowita, a czułaś coś z tym brzuchem? Sama zastanawiam się nad fizjo 🧐

Już będę z tym bieganiem uważać

Jestem mocno przybita... była położna i Mały przez tydzień przybrał 70g... wisimy na cycku, siku, kupa są. TZ twierdzi, że więcej kup, ale bez przesady... będziemy łapać mocz do badań, bo połączyło się to z krztuszeniem. Eh.
Którejś dziecię też tak mało przybrało któregoś razu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój na początku malutko przybierał,potem ok 150 g ale to już później. A teraz 240

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Doradzcie coś.

Nadia od 3 dni leżąc na brzuchu podnosi głowę do góry i klatkę piersiową też chcę podnosić. Trzyma tak sama główkę około minutę. Równoczesne podnosi nogi z tyłu do góry.

Dotychczas umiała tylko leżąc na brzuchu przekręcac się z boku na bok.

Poczytałam Internety i to chyba za wcześnie żeby sama główkę trzymała? Mam jej nie pozwalać? Zauważylam, że jak leży mi na ramieniu po odbijaniu to też się dźwiga i chce sama trzymać główkę.

Nie chcę żeby miała problemy z kręgosłupem albo z szyją, bo wg internetu dziecko może dopiero od 6 tyg samo główkę podnosić. Czy tak nie jest?? Martwię się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tadek też dźwiga jak go noszę do odbicia ale ja nie pozwalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:06   #1525
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Nasz też unosi główkę i zawsze ją podtrzymuję. Za to się uspokoił i ma już ją raz na jedną, raz na drugą stronę, czasami zmienia sam. Wcześniej preferował tylko prawa stronę. Choć na brzuszek odkładamy go mocno śpiącego, bo przestało mu się podobać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:12   #1526
Olanzapinka
Zadomowienie
 
Avatar Olanzapinka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Czy Wasze dzieciaczki bardzo się łuszczą?
U nas na ciele do zniesienia, smaruję go hippem. Dzisiaj zauważylam, że na czole zaczyna się łuszczyć...
Skóra jest szorstka i płateczki odstają.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marmoladkazjablka to tzw ciemnieniucha. Ja posmarowałam olejkiem na ciemnieniuchę przed kąpielą i w kąpieli jeszcze takim mydełkiem z zaji umyłam. Porządnie wyszesałam i jest teraz ładnie. Te preparaty miałam z niebieskiego pudełka próbki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Nie ma diety matki karmiącej! Dziewczyny doprowadzam was do porządku!!!

Co innego jak misiol rezygnuje z nabiału bo ma potwierdzona alergie u starszaka, ale tak na wyrost rezygnować z różnych rzeczy to naprawdę nie warto.

Ja jak coś zjem z listy potencjalnie zakazanych rzeczy to jednego dnia dzieci płaczą bardziej a innego w ogóle, wiec moim zdaniem ciężko to wiązać z dieta.. dzieci płaczą po prostu Z miliona różnych powodów...
Ja jem wszystko ale jak dzieci ryczą to są chwile zastanowienia że może jednak coś zaszkodziło
Zresztą sama ostatnio też zwątpiłas po spaghetti z bobem o ile dobrze pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
Czy chlopak z opaska ba glowie bedzie wygladal dziwnie? mysle co tu zrobic zeby platki uszu sie nie wywijaly. Czesto jak spi to mu sie wyginaja


Spacer 2 hi zakupy zaliczone. Mam Biogaie zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój synek nosił opaske dziewczyńską bo mu uszko jedno odstawalo ale tylko w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olanzapinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:16   #1527
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Agugus byłam u pediatry z podjerzeniem plesniawek ale to nie plesniawki. Wstawie foto na fb co udalo mi sie uchwycic.

Pytalam o recepte na szczepionke i trzeba przyjsc na kwalifikacje jechac do apteki i wrocic z termicznie zapakowana na same szczepienie.. to chyba niechce mi sie tak kombinowac i jezdzic z malym a bez sensu zeby maz bral urlop na szczepionki tym bardzieh ze to po 3-4 dawki a cena widze u Agugus podobna u nas nawet ciut mniej.


Co do brzucha to Biogaia spoko ale Pani by dorzucila Delicol na nietolerancje laktozy czyli cukru w mleku w tym kobiecym niezaleznie od zjedzonego przez nia bialka. Alergia zdarza sie sporadycznie u takich maluchow i jest mylona wg niej. Espumisany i inne po skonczonym miesiącu gdybym chciala mu dawac ale te 2 powinny wystarczyc.

Higiena nosa zalecana, osluchowo czysto wiec pokaslywanie nie grozne.
Katarek do odkurzacza mowi ze zalecany po 6 mcu ja i tak mam tylko takie maly aspirator i daje rade. Inhalacje niezaszkodza.

I wbilam do poloznej i mlody wazy 4366 czyli 2 tyg 400 g ❤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:17   #1528
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez Olanzapinka Pokaż wiadomość
Marmoladkazjablka to tzw ciemnieniucha. Ja posmarowałam olejkiem na ciemnieniuchę przed kąpielą i w kąpieli jeszcze takim mydełkiem z zaji umyłam. Porządnie wyszesałam i jest teraz ładnie. Te preparaty miałam z niebieskiego pudełka próbki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Ja jem wszystko ale jak dzieci ryczą to są chwile zastanowienia że może jednak coś zaszkodziło
Zresztą sama ostatnio też zwątpiłas po spaghetti z bobem o ile dobrze pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Mój synek nosił opaske dziewczyńską bo mu uszko jedno odstawalo ale tylko w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dzisiaj kombinuję ze smarowaniem przed kąpielą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:20   #1529
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez Olanzapinka Pokaż wiadomość
Marmoladkazjablka to tzw ciemnieniucha. Ja posmarowałam olejkiem na ciemnieniuchę przed kąpielą i w kąpieli jeszcze takim mydełkiem z zaji umyłam. Porządnie wyszesałam i jest teraz ładnie. Te preparaty miałam z niebieskiego pudełka próbki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Ja jem wszystko ale jak dzieci ryczą to są chwile zastanowienia że może jednak coś zaszkodziło
Zresztą sama ostatnio też zwątpiłas po spaghetti z bobem o ile dobrze pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Mój synek nosił opaske dziewczyńską bo mu uszko jedno odstawalo ale tylko w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No zwątpienie chyba kazda mama KP bedzie miala taki urok macierzyństwa

Myslalam zeby kupic jakas opaske niebieska albo biala ale w sumie jaka by nie byla po domu mozna by zakladac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:24   #1530
zawiechaczarny
Wtajemniczenie
 
Avatar zawiechaczarny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 743
GG do zawiechaczarny
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez weIka Pokaż wiadomość
To jakbym czytała o naszym Tymku ostatnio. Też się wierci w łóżeczku i po ostatnim karmieniu zostaje z nami i wtedy ładnie dosypia do rana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja młoda też czasami nie chce w nocy zasnąć w łóżeczku i kończy się na tym że śpi ze mną, a obiecywalam sobie że nie będzie ze mną spać. Inna sprawa że robię to też trochę ze względu na kp
- obie potrzebujemy tej bliskości.




Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
Napiszesz nam co doradzila ze az takie wywrocenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czuję się trochę jak na terapii małżeńskiej. TŻ się stara ale wielu rzeczy nie robił przy małej bo się bał. A doradczyni laktacyjna stwierdziła że ma być bardziej zaangażowany i teraz np bierze mała do dobijania, kapie ją. Pokazała mu jak i to robi mimo że wcześniej się bał. Dba żebym miała chwilę na relaks. Pomaga mi znaleźć wygodną pozycję do przystawiania małej. Na razie podaje jej pierś od góry jak leży na plecach żeby wydawało się jej że jest karmione butelką. Jak się za mocno wściekła to TŻ ja uspokaja. Z butelki może dostać mać 60 ml na 1 karmienie. No i jesteśmy już wyłącznie na moim mleku. oboje z TŻ 2 razy dziennie musimy się kąpać w plynach dziecięcych bo nasz pot przy innych środkach ma dla niej za ostry zapach i może ja boleć głowa BO noworodek ma wech 2 razy bardziej czuły niż pies. I jeszcze wysłała mnie na shopping po pozadny stanik do karmienia. W sumie nie wiedziałam czy już mogę coś kupić czy rozmiar miseczki jeszcze się zmieni.


Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
U nas tydzień temu prawie 13, wczoraj już 5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Czy Wasze dzieciaczki bardzo się łuszczą?
U nas na ciele do zniesienia, smaruję go hippem. Dzisiaj zauważylam, że na czole zaczyna się łuszczyć...
Skóra jest szorstka i płateczki odstają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Tak mój tak się prostuje i zastyga.
Zastanawiam się,czy to nie wzmożone napięcie mięśniowe.
W sumie pół ciąży jechałam na nospie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ewka łuszczy się bardzo na rączkami i nóżkach. Smaruję cetaphilem i trochę pomaga.




Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Doradzcie coś.

Nadia od 3 dni leżąc na brzuchu podnosi głowę do góry i klatkę piersiową też chcę podnosić. Trzyma tak sama główkę około minutę. Równoczesne podnosi nogi z tyłu do góry.

Dotychczas umiała tylko leżąc na brzuchu przekręcac się z boku na bok.

Poczytałam Internety i to chyba za wcześnie żeby sama główkę trzymała? Mam jej nie pozwalać? Zauważylam, że jak leży mi na ramieniu po odbijaniu to też się dźwiga i chce sama trzymać główkę.

Nie chcę żeby miała problemy z kręgosłupem albo z szyją, bo wg internetu dziecko może dopiero od 6 tyg samo główkę podnosić. Czy tak nie jest?? Martwię się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka też podnosi głowę. Przy odbijaniu ja asekurujemy a jak leży na brzuszku to po prostu jej pozwalamy. Ale zastanowiło mnie to co napisałaś i jeszcze położną dopytam.
__________________
10.05.2011
26.11.2014
18.09.2015
21.06.2018 - nasza córeczka już z nami


2.05.2017 - 5tc[*]
26.04.2019 - 9tc[*]
zawiechaczarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-28 13:18:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.