TEATR-spódniczka???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-16, 22:14   #1
malwik91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
Talking

TEATR-spódniczka????


Mam mały problem!!! niedługo jade na wycieczkę z moją klasą do teatru!!! TRZEBA ZAŁOŻYĆ DO TEATRU SPÓDNICZKĘ??? CZY NIE??? ODPISZCIE PROSZE
malwik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 22:18   #2
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: TEATR-spódniczka????

jeżeli tylko spódniczka kojarzy Ci się z bardziej "szykownym" strojem to tak, załóż spódniczkę.

dziwne pytanie jak dla mnie. Ale faktem jest, że do teatru wypada ubrać się bardziej elegancko niż na codzień, ale nie popadając w przesadę typu białe bluzki i granatowe spódnice. No przynajmniej wypadało w moich latach szkolnych, nie wiem jak to teraz jest bo dawno w teatrze nie byłam.
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:48   #3
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: TEATR-spódniczka????

nie, nie trzeba.

swoją drogą, nie rozumiem tych tych wycieczek do teatru, bo niektórzy po prostu nie dojrzeli do tego, żeby być w teatrze, i jadą na tą wycieczkę tylko dlatego, żeby nie być na lekcjach. a potem idzie sobie bogu ducha winny człowiek do teatru a za plecami młódź śmieje się i żartuje zamiast oglądać sztukę.
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:52   #4
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: TEATR-spódniczka????

Uwielbiam chodzic do teatru, nigdy nie poszlam chyba w spodnicy. Jak juz to zakladam dzinsy +zakiet-na uroczyste premiery nie chodze .

Wazniejsze od stroju, moim zdaniem jest:
*najesc sie, napic, wysiusiac, wylaczyc telefon, ew. z tymi wszystkimi rzeczami typu jedzenie, picie, wysylanie smsow etc. poczekac do przerwy
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 16:15   #5
.Apolonia.
Raczkowanie
 
Avatar .Apolonia.
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 227
Dot.: TEATR-spódniczka????

Nie musi byc spodniczka Moga byc eleganckie spodnie (czarne, szare, grafitowe), elegancka bluzka, zakiet. Zalezy w sumie, jaki teatr i jaka sztuka - np do opery bardziej uroczyscie, na premiere raczej tez.. sztuki nowoczesne i eksperymentalne obejda sie bez nadmiaru elegancji - ale minimum tez jest wymagane
.Apolonia. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 16:22   #6
Ki@
Raczkowanie
 
Avatar Ki@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 273
Dot.: TEATR-spódniczka????

Generalnie spódniczki są mile widziane, ale nieobowiązkowe . Wystarczy, że ubierzesz się elegancko (nawet jeśli będa to spodnie)...
Ki@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 17:50   #7
malwik91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 7
Dot.: TEATR-spódniczka????

no właśnie nie wiem to nie ma być żadna premiera! tylko tak jedziemy na jakąś sztukę!! proszę o konkretną odp tak czy nie????
malwik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 18:20   #8
stealingbeauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 252
Dot.: TEATR-spódniczka????

malwik, przecież wszystkie te odpowiedzi są konkretne - każdy napisał tak jak uważa, nie ma się co spodziewać, że wszyscy napiszą jednogłośnie.

Ja do teatru chodzę, ale nie zawsze w spódniczce. Tak jak napisała Ci Apolonia, dużo zależy od tego, jaki to teatr - jeśli awangardowy, nowoczesny, to nawet dżinsy są dopuszczalne, ale jeśli idziesz do teatru typu teatr im. Słowackiego w Krakowie, to lepiej ubrać się elegancko. Na pewno staranniej niż na co dzień. A spódniczka wcale nie jest bardziej elegancka niż spodnie.
__________________

stealingbeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 18:24   #9
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: TEATR-spódniczka????

Cytat:
Napisane przez malwik91 Pokaż wiadomość
no właśnie nie wiem to nie ma być żadna premiera! tylko tak jedziemy na jakąś sztukę!! proszę o konkretną odp tak czy nie????
Nie
Nie
Nie
Nie
Nie
Nie
Nie
Nie
...
Nie

Cytat:
Napisane przez stealingbeauty Pokaż wiadomość
malwik, przecież wszystkie te odpowiedzi są konkretne - każdy napisał tak jak uważa, nie ma się co spodziewać, że wszyscy napiszą jednogłośnie.

Ja do teatru chodzę, ale nie zawsze w spódniczce. Tak jak napisała Ci Apolonia, dużo zależy od tego, jaki to teatr - jeśli awangardowy, nowoczesny, to nawet dżinsy są dopuszczalne, ale jeśli idziesz do teatru typu teatr im. Słowackiego w Krakowie, to lepiej ubrać się elegancko. Na pewno staranniej niż na co dzień. A spódniczka wcale nie jest bardziej elegancka niż spodnie.
A od kiedy to jeansy, sa badz nie sa eleganckie. Dobre jeasy moga spokojnie zastapic inne spodnie, to nie dres .

Ja do lubelskiego Osterwy chodze w jeansach i w czarnym zakiecie i nie wydaje mi sie, zebym wygladala nieelegancko , wrecz przeciwnie, nie nosze jakis podartych, z dzetami i odblaskami jeasnow. Tylko zwykle, proste, ciemne .
Jak pisalam nie chodze na uroczyste premiery i wydaje mi sie, ze nie musze sie stroic jak stroz w Boze Cialo w suknie, zeby obejrzec sztuke w teatrze i zakiet+proste, zwykle, ciemne jeansy, eleganckie buty wystarcza.

Ilez razy mamy Ci to jeszcze napisac?
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 18:43   #10
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: TEATR-spódniczka????

a ja uwazam,ze tak.. z szacunku do aktorow, do sztuki do samego siebie, do teatru, do pozostalych widzow.. choc NIE MUSISZ ubierac spodnicy, moga to byc eleganckie spodnie.. dzinsy i zakiet- hmm, mozna, ale tu trzeba miec wyczucie stylu i dobrego smaku... stanowoczo nie mowie dzinsom obdrapanym, z aplikacjami, adidasom, bluzom itp.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 18:55   #11
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: TEATR-spódniczka????

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
a ja uwazam,ze tak.. z szacunku do aktorow, do sztuki do samego siebie, do teatru, do pozostalych widzow.. choc NIE MUSISZ ubierac spodnicy, moga to byc eleganckie spodnie.. dzinsy i zakiet- hmm, mozna, ale tu trzeba miec wyczucie stylu i dobrego smaku... stanowoczo nie mowie dzinsom obdrapanym, z aplikacjami, adidasom, bluzom itp.
Do teatru zaczelam chodzic w czasach LO-jako klasa humanistyczna czesto chodzilismy /po zajeciach/ do Osterwy, zostalo mi to do dzis /choc czas troche mniej/ i tak jak pisalam wczesniej, przewaznie nakladam: ciemne, proste jeasy, szpilki+czarny zakiet i czuje sie jak najbardziej na miejscu. Co mnie najbardziej przeraza-jak przychodza szkoly-szczegolnie gimnazaja-faceci w resikach, a panienki w bluzkach ledwo zaslaniajacych cycki , ale chyba takich ludzi nie wpuszczali, bo pamietam raz jak poszlam, w "poczekalni" jeszcze przed selekcja stala grupa "mlodych ludzi", a ze akurat byl to spoektalkl "Dziady", wiec taki "szkolny" to przyszli, a na sali moze z 10 osob bylo. Ja nigdy nie zostalam: nie wpuszczona, wyproszona, anik nikt mi uwagi za nieodpowiedni stroj nie zwrocil. Poza tym, przewaznie ide do teatru /choc bilety kupuje ze 2 tyg wczesniej/ "z biegu", np. zaraz po zajeciach na uczelni i nie mam czasu leciec do domu i wskakiwac w "garnitur", ani w kiecke, a po uczelni nie bede paradowac tak ubrana, tym bardziej, ze prawie kazdego dni mam laboratoria .

Reasumujac, moim skromnym zdaniem, do teatru jak do kosciola, nie wypada isc w miniowce z wystajacymi stringami, albo w dresiku, ale bez przesady, jezeli nie jest to jakas uroczysta premiera, czy inne "wazne wydarzenie" nie trzeba sie od razu "storic jak na bal".
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 19:33   #12
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: TEATR-spódniczka????

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość

Reasumujac, moim skromnym zdaniem, do teatru jak do kosciola, nie wypada isc w miniowce z wystajacymi stringami, albo w dresiku, ale bez przesady, jezeli nie jest to jakas uroczysta premiera, czy inne "wazne wydarzenie" nie trzeba sie od razu "storic jak na bal".
zgodze sie.. sukienka balowa wygladalaby smiesznie:P na zwyklej sztuce
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 11:28   #13
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: TEATR-spódniczka????

Teraz do teatru ludzie naprawdę ubierają się na luzie Nikt na to dziwnie nie patrzy. Ja wybieram się za kilka godzin i ubiorę skórzane brązowe trapery, czarne spodnie, czarny sweter z dekoltem w serek, czarna bluzka pod sweter i brązowy skórzany pasek. Nie trzeba się jakoś specjalnie stroić
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.