Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-24, 18:03   #1
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Question

Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?


Jak w tytule.

Miałam dzisiaj zdarzenie na miejskim targu. Byłam z Młodym w wózku, miałam przy sobie kilka siatek i pakowałam się, odjeżdżam od straganu i słyszę" Proszę uważać, co Pani robi".W pierwszym momencie myślałam,że pewną panią uszczeliłam wózkiem. Przeprosiłam,że nie zauważyłam jak wykręcam.
Ale Pani to mnie z pretensją,że nie wózek, że ją to dziecko kopnęło. Młody machał nożkami, bo bawił się rzepami w sandałąch, ktore uwielbia zapinać i odpinać. Nie kopnął owej pani specjalnie.

Powiedziałąm,że nie mam zamiaru przepraszać,że moje dziecko macha nożkami. Na co Pani zrobiłą minę i gadałą sobie do woli, bo ja zabrałam toboły i odjechałam.

Za jakie zachowania dzieci WY przepraszacie?

Czy przepraszacie jak dziecko sypnie piachem w drugie dziecko nawiązując do wątku vixen?
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 18:17   #2
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Ja akurat dzisiaj przepraszałam sprzedawcę na targu. Córka napakowała cebuli bo swojej torebeczki czego ja nie zauważyłam, zapłaciłam za zakupy i chciałam iść kiedy sprzedawca mówi do mojej 2 letniej córki 'a tą cebulę z torebki pani zważyć?' Za to przepraszałam.
Ale jak młoda kopnie kogoś, nawet niechcący to też przepraszam. Zazwyczaj słyszę 'nic nie szkodzi' ale i tak za każdym razem mówię przepraszam.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 19:13   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Ja bym jednak przeprosiła i powiedziała dziecku, że w takich miejscach, kiedy jest dużo ludzi, powinien zachowywać się ostrożniej, żeby kogoś nie kopnęło niechcący.

Nie tylko za kopnięcia z premedytacją się przeprasza - hmm...za takie się zwykle nie przeprasza. Jak kogoś niechcący się potrąci, to też sie przeprasza.


Za sypanie się piachem dzieci na placu zabaw bym jednak nie przepraszała.

Ja bardzo zwracam uwagę na zachowanie w miejscu publicznym. Wiem, ze od dziecka nie mogę wymagać, żeby siedziało w spokoju, kiedy np. jemy posiłek w restauracji. Pozwalam jej chodzić, pokazuję obrazki, zabawiam. Ale nie pozwalam, żeby biegała między stolikami i ludziom przeszkadzała. Po jedzeniu sprzątam pod stołem i krzesłem, jak nabrudziła.
Dbam, żeby moje dziecko w miarę jego dziecięcych możliwości i moich nie było upierdliwe, przykre czy kłopotliwe dla otoczenia.

A od przepraszam nikt nie umarł
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 19:22   #4
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Ja też zawsze przepraszam za wszelkie szkody, ale rozumiem, ze jak babka naskoczyła ma Autorkę, to nie było.klimatu do przeproszenia
Sama miałam taką sytuację

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 19:23   #5
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Ja tez bym przeprosila - na to czy druga osoba usmiechnie sie i powie, ze nic sie nie stalo czy cos chamsko odburknie nie mam wplywu, ale sama sie z tym lepiej czuje gdy przeprosze. Natomiast w tej konkretnej sytuacji, gdy mimo przeprosin (a przeciez autorka przeprosila tylko nie za to co faktycznie sie stalo) poszkodowana pani ma focha to zignorowalabym i poszla w swoja strone

W piaskownicy pewnie tez bym przeprosila i jednoczesnie wykorzystalabym sytuacje aby wytlumaczyc mojemu synkowi o tym, ze jednak trzeba troche uwazac na inne dzieci bawiace sie obok.
__________________



Edytowane przez Heksa
Czas edycji: 2013-07-24 o 19:25
Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 19:26   #6
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

że stuknelam wózkiem starszą panią,właśnie na targu, w tłoku. Ona szła przede mną, zatrzymała się nagle a mnie tłum trochę poniósł i nie wyrobiłam okropnie mnie skrzyczała jak.pamietam mi ale starsze panie są takie.nerwowe raczej...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 20:27   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odp: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Chyba mi się jeszcze nie zdarzyło albo nie pamiętam. Ale ogólnie Agu się fajnie zachowuje wśród ludzi, a i ja pilnuję rzeczy typu niewchodzenie z butami na siedzenie w autobusie, jak się biegnie, to się patrzy czy nie na kogoś, wchodząc gdziekolwiek mówi się dzień dobry i tak dalej.
Chociaż dzisiaj ja sama byłąbym kobiecie w wózek w sklepie wjechała, kobieta minę zrobiła a niestety sama jechała nim jak taran i widząc, że sporo ludzi w alejce i na dodatek wózek z niemowlakiem - ani na moment tempa nie zwolniła. Jakaś taka niesympatyczna.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-24, 20:28   #8
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Przepraszam za wszystko co może kogoś zaboleć,urazić itd. Uważam,że jest to w dobrym tonie tak samo jak mówienie,proszę i dziękuję.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 21:13   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Przepraszam za wszystko co może kogoś zaboleć,urazić itd. Uważam,że jest to w dobrym tonie tak samo jak mówienie,proszę i dziękuję.
Ale tak się robi na co dzień, normalnie, nie tylko "z okazji" posiadania dziecka

Dzisiaj w macu - mama z chłopcem, na oko 1,5 roku, już się zbierali, młodociany w wózku autkiem się bawił i jakoś tak rzucił, że mnie w nogę uderzył - mama od razu z przeprosinami, ja ręką machnęłam, zdarza się. A zaraz potem z koleżanką polewkę miałam, bo z wózka dosięgnął i ją pogłaskał po plecach, podrywacz
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 21:31   #10
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41942744]Ale tak się robi na co dzień, normalnie, nie tylko "z okazji" posiadania dziecka
[/QUOTE]


No oczywiście,że tak.

Ale za dziecko,które samo nie umie tego zrobić przeprosić też wypada,nawet jak dziecko macha po prostu nóżkami,a kopnąć nie zamierza.

Zaraz przypomina mi się moja córka jak wysmarkała się kobiecie w spódnicę
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 21:40   #11
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Zaraz przypomina mi się moja córka jak wysmarkała się kobiecie w spódnicę
O kurde, grubo
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 06:17   #12
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja bym jednak przeprosiła i powiedziała dziecku, że w takich miejscach, kiedy jest dużo ludzi, powinien zachowywać się ostrożniej, żeby kogoś nie kopnęło niechcący.

Nie tylko za kopnięcia z premedytacją się przeprasza - hmm...za takie się zwykle nie przeprasza. Jak kogoś niechcący się potrąci, to też sie przeprasza.
Oczywiście 2 latek zrozumiem i będzie sztywno siedział w wózku

A ja wczoraj dopiero się zastanowiłam jak ją kopnał siedzać w spacerowce, gdzie wystaja przednie koła poza siedzisko.


Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Za sypanie się piachem dzieci na placu zabaw bym jednak nie przepraszała.

na drugim raz powiem - " Synu piachem ją"
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 06:55   #13
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

ja non stop przepraszam bo chlopaki leca do wszystkich, a to popchna, szczypna, piachem sypna. i tlumacze lobuzom ze tak sie nie robi, dziewczynke bedzie bolalo itd. ludzie jakos zyczliwiej reaguja jak sie cos powie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 08:09   #14
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Oczywiście 2 latek zrozumiem i będzie sztywno siedział w wózku

A ja wczoraj dopiero się zastanowiłam jak ją kopnał siedzać w spacerowce, gdzie wystaja przednie koła poza siedzisko.





na drugim raz powiem - " Synu piachem ją"
Nie w tym rzecz, czy dziecko jest w stanie sztywno siedzieć, nogami nie machać itd.
Rzecz tym, by powiedzieć 'przepraszam' ja coś się takiego wydarzy.
Korona z głowynie spada, potencjalny konflikt zazwyczaj dziękiprzeprosinom zostaje zazegnany i wszystko jest ok.




Ja często przepraszam: jak mała się zagalopuje i komuś pod nogi wejdzie (często druga strona tez przeprasza ) lub coś innego się rzydarzy.
W przypadku starszego dziecka- ono samo przeprasza
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 12:06   #15
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie w tym rzecz, czy dziecko jest w stanie sztywno siedzieć, nogami nie machać itd.
Rzecz tym, by powiedzieć 'przepraszam' ja coś się takiego wydarzy.
Korona z głowynie spada, potencjalny konflikt zazwyczaj dziękiprzeprosinom zostaje zazegnany i wszystko jest ok.




Ja często przepraszam: jak mała się zagalopuje i komuś pod nogi wejdzie (często druga strona tez przeprasza ) lub coś innego się rzydarzy.
W przypadku starszego dziecka- ono samo przeprasza
Recz w tym,że ja przeprosiłam jak napisałam wyżej.

Jenak mało sympatyczna uwaga,że to nie wózek tylko dziecko wuprowadziłą mnie z równowagi. Brzmiało to jakby ją bił w biały dzień.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 13:32   #16
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

ja przepraszałam za wiele rzeczy, za złapanie pani za kolano, za kopnięcie kogoś w autobusie, za wyjęcie komuś zakupów z wózka, za zaglądanie do wózka z niemowlakiem i dawanie mu np bułki, za zaglądanie do torebki, za "macanie" owoców w warzywniaku, za "poczęstowanie" się pizzą - ech nie sposób wszystkiego wymienić jak się z otwartym, ruchliwym dzieckiem często wśród obcych ludzi przebywa, ogólnie to przepraszam za wszystko co może komuś sprawić przykrość lub wprowadzić w stan osłupienia i nigdy te moje przeprosiny nie powodowały dalszych konfliktów, ludzie reagowali uśmiechem, stwierdzeniem "ależ nie szkodzi, nic nie stało"
jak był mniejszy i nie mówił, mniej rozumiał to przepraszałam często, później rzadziej i na ogól on też po mnie powtarzał, teraz sytuacji kiedy przepraszamy jest bardzo mało, on sam wie że jak kopnie, nadepnie przypadkowo itp. to musi przeprosić, jak kichnął w autobusie i trochę przez to "opluł" panią na przeciwko to też przeprosił i powiedział "mamo daj chusteczkę, muszę panią wytrzeć"

słowo "przepraszam" nic nie kosztuje a poprawia często samopoczucie i tym przepraszającym i przepraszanym,
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 19:50   #17
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Jak w tytule.

Miałam dzisiaj zdarzenie na miejskim targu. Byłam z Młodym w wózku, miałam przy sobie kilka siatek i pakowałam się, odjeżdżam od straganu i słyszę" Proszę uważać, co Pani robi".W pierwszym momencie myślałam,że pewną panią uszczeliłam wózkiem. Przeprosiłam,że nie zauważyłam jak wykręcam.
Ale Pani to mnie z pretensją,że nie wózek, że ją to dziecko kopnęło. Młody machał nożkami, bo bawił się rzepami w sandałąch, ktore uwielbia zapinać i odpinać. Nie kopnął owej pani specjalnie.

Powiedziałąm,że nie mam zamiaru przepraszać,że moje dziecko macha nożkami. Na co Pani zrobiłą minę i gadałą sobie do woli, bo ja zabrałam toboły i odjechałam.

Za jakie zachowania dzieci WY przepraszacie?

Czy przepraszacie jak dziecko sypnie piachem w drugie dziecko nawiązując do wątku vixen?
Doczytałam, że ją przeprosiłaś (myśląc, że trąciłaś ją wózkiem), ale moim zdaniem, należy przeprosić, jeśli dziecko kopnęło (choćby nieświadomie).

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No oczywiście,że tak.

Ale za dziecko,które samo nie umie tego zrobić przeprosić też wypada,nawet jak dziecko macha po prostu nóżkami,a kopnąć nie zamierza.

Zaraz przypomina mi się moja córka jak wysmarkała się kobiecie w spódnicę
Tak właśnie. Przecież jak idziesz i kogoś szturchniesz to też przepraszasz (prawda?).

O, Boże
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:01   #18
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Ja bym przeprosiła i za kopniecie i za sypanie piachem.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:01   #19
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Recz w tym,że ja przeprosiłam jak napisałam wyżej.

Jenak mało sympatyczna uwaga,że to nie wózek tylko dziecko wuprowadziłą mnie z równowagi. Brzmiało to jakby ją bił w biały dzień.
Rozumiem. Chocia uwazam,ze nie ma co sie za bardzo takimi konfliktami ulicznymi przejmowć
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 20:03   #20
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
za "poczęstowanie" się pizzą -
dobre
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:31   #21
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
na drugim raz powiem - " Synu piachem ją"
Nie widzę sensu przepraszania, kiedy dzieci równo sypią się piachem.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 00:14   #22
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Nie mam dzieci, ale jako ''Polak-ekspert od wszystkiego'' się wypowiem Gdybym w trakcie wychowywania sama wpajała dziecku zasady typu ''sypnij piaskiem/ ugryź/ uderz'', a później okazało się, że nie wszyscy są entuzjastami moich metod, to mogłabym przeprosić. W przypadku, kiedy inicjatywa wyjdzie od dziecka- nie. Miom zdaniem nie można uczyć, że ktoś inny poniesie odpowiedzialność za cudze błędy. Jeżeli dziecko byłoby starsze (tzn. świadome), wziełabym je na bok i wytłumaczyła, że powinno przeprosić. Jeżeli jest małe, to zależy od zachowania ''pokrzywdzonych''. Takich awanturujących się, którzy zrobiliby aferę, jakby co najmniej ktoś zgniął, nie przeprosiłabym. Normalnych- tak. Wiadomo, nie rzuciłabym się na kolana, tylko z uśmiechem powiedziała ''przepraszam''
Swoją drogą nie wiem, jak można mieć pretensje, że kopnęło mnie dziecko w wózku Pomijam fakt, że taki mały człowiek raczej nie ma siły Pudziana i nogi nikomu nie złamie.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 00:38   #23
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Ale moze mi ubrudzic biale spodnie lub wysmarkac sie w spodnice.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:08   #24
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Jak pies zagryzie dzieciaka, właściciel też nie powinien poczuwać się do odpowiedzialności? Wszak psia rzecz gryźć
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:44   #25
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Hahaha

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:59   #26
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

a propos pizzy- wczoraj na placu zabaw moj synek sie dorwal do rowerka
chlopca, ktory w koszyczku rowerowym mial maliny- zanim zauwazylam to mu troche wyzarl
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 13:10   #27
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Jak pies zagryzie dzieciaka, właściciel też nie powinien poczuwać się do odpowiedzialności? Wszak psia rzecz gryźć
Nie porównujmy psa do dziecka i zagryzienia do np. przypadkowego kopnięcia.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 14:47   #28
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Nie porównujmy psa do dziecka i zagryzienia do np. przypadkowego kopnięcia.
Czemu nie? I dziecko i psa wychowujesz. I dziecko i pies ma pewne odruchy. Czlowiek tez jest zwierzeciem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 10:49   #29
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Nie porównujmy psa do dziecka i zagryzienia do np. przypadkowego kopnięcia.
Rodzic ponosi odpowiedzialność karną i cywilną za poczynania dziecka, podobnie jak psa.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 11:09   #30
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Za jakie zachowania dziecka powinien przeprosić rodzic?

a ja sie wczoraj troche wkurzylam.
bylam z dzieciakami na placu zabaw w parku, ganiam za dwojka na raz, w pewnym momencie patrze a jakies dzieci (na oko 5-6 lat)- bawia sie nasza pilka. pilka byla w koszu pod wozkiem. wiec pytam- skad macie ta pilke- a mama jednego z tych dzieci mowi "pod wozkiem lezala".
ja naprawde nie mam nic przeciwko pozyczeniu dzieciom pilki- ale nie uwazacie ze dziecko powinno w tej sytuacji spytac o pozwolenie? a matka pouczyc dziecko ze nie wolno brac bez pytania. a nie sobie siedziec i przez telefon paplac
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.