Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2 - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-06, 22:36   #2311
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Joasiakr Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam chłód u nas 17-20 st przy czym ja i córa zawsze na boso po domu , miecha tez uodparniamy i zawsze o gołych stopkach

Aisa właśnie jak Niestabilna pisze a pies szczepiony był?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas Filip w bodach i rajstopkach,za to jak mama kiedy przychodzi go pilnować,twierdzi,ze mu zimno i ubiera go w ekstra bluzy,przychodzę z pracy a on ma takie rumieńce z przegrzania
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 22:38   #2312
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Rozwala mnie ta teoria,że dziecko kp jest mądrzejsze od mm Jakby to miało cokolwiek ze sobą wspólnego. Ile dzieci kiedyś było tylko karmione piersią,mają 30 lat i są teraz taki głąbami,że nawet przy zamiataniu ulic ich nie chcą. Ale niektórzy lubią pokazać wyższość nawet w wychowaniu dzieci



No pożarliśmy się na dobranoc. Powiedziałam Tż co mnie wkurzyło dzisiaj,on oczywiście uznał,że ja jak księżniczka się zachowuję i nie widzę wady w sobie. I tak od słowa do słowa doszło do tego,że mu napisałam,żeby lepiej oddał moje dziecko swojej mamusi,że ona lepsze,że ona lepiej nakarmi,wychowa,przewinie ,że on uważa tak jak ona,że jestem beznadziejna i wylałam wszystko co miałam powiedzieć i się nie odzywamy,o ! A powiedziałam tylko,że moja mama mnie wkurzyła,bo usypiałam Mateuszka a ona zaczęła gadać do niego i rozbudziła mi dziecko. A on oczywiście naskoczył na mnie i z tej całej rozmowy wyszlo,że każdy chce dobrze tylko ja jestem wiecznie biedna i sobie nie radzę.
Już mu powiedziałam,że takie traktowanie to gorsze niż zdrada.Bo właśnie broni zachowanie swojej mamy a ja jestem ta zła,przewrażliwiona i robię się co raz gorsza. No i robię,bo to moje dziecko i na moje pozwolenie nikt nie może nawet go dotknąć. Chciał wojny to ma. A ze mną można żyć dobrze.
I miałam na noc nie palić i jak zawsze.


Latte, a jak ! pierwsze w kolejce.I to jeszcze potrafią za l4 albo za wizytę u rodzinnego zapłacić 50 zł. W sumie moja babcia na nfz chodzi do rodzinnego a i tak mu płaci'Bo wypada" I tego oczywiście moja babcia nie widzi,że w swojego konowała zapatrzona jak w obrazek. I jeszcze o rady dotyczące jej prawnuków pyta pielęgniarkę,która jak dla mnie za swoje podejście do pacjentów powinna wylecieć 20 lat temu.. I oczywiście powiedziała to samo,że kleik można a nawet kaszkę mannę jak dziecko mm się nie najada. I te porypane baby tak gadają potem człowiekowi...

Nowa Sowa, a jakby tak się zgadała z jakąś koleżanką która by to kliknęła to wtedy już chyba nie sąd ? bo już mnie nic nie zdziwi i mogła dziewczyna dac taką kwotę żeby zwrócić na siebie uwagę na stronach internetowych itp. No i jak ktoś się wycofuje z transakcji to o zwrot prowizji można sie ubiegać? Czy nie?
gwiazda incognito ? hehe no to się udalo ... a ile teraz takich aukcji jest ... żenada ! i wszystkie o tym samym badź podobnym tytule.
z tym zwrotem to nie jest tak hop siup . jak mi klient nie płaci to wysyłam o zwrot i przewaznie ! dzwoni i przeprasza, wplaca od razu , bo dostał ostzreżenie o zablokowaniu konta, więc jak k0omus zalezy to raczej nie ryzykuje. są tacy , którzy mimo ze nie wplacili to na dodtaek oddalili mój wniosek i all nie zwraca mi prowizji. wtedy uzasadniam że nie mam wplaty, screeny a na pay to przeciez widzą no i koleś ..zonk bo blokada od razu, za to ze nie zaplacil a oddalił wniosek. wiem bo w zeszłym tyg miałam taka syt. Kobitka nie placila oddaliła , wkońcu mi zwrócono a jej blokada i dzwoni ŻE TERAZ TO JUŻ WPŁACI tyle ze teraz to ty się kobito w dooop* cmoknij .
all ma dziwny system
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 23:05   #2313
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Agus gdzie to sprawdzałaś?

Pamiętam pamiętam, że miałysmy termin ten sam Prawie nam się udało hehehe
A w ogóle jak dzisiaj pisałas, że tylko 3 tygodnie dzielą was od pół roku to myślałam, że się pomyliłas i miałaś napisać 3 miesiące. Dopiero potem jak napisałas drugi raz to do mnie dotarło hehehe Masakra


U mnie też wiecznie wszyscy mówili, że dziecko zaziębie, bo trzeba ją ubierać bo to niemowlak Słuchałam, wkurzałam się ale robie swoje. Wiem, ze jej ciepło i nie musze jej kożucha ubierać i sto tysięcy ciuchów.
https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/use...@info?view=001
Jeszcze przed ciążą byli u nas w miasteczku przedstawiciele NFZwięc skorzystałam i założyłam konto
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 23:56   #2314
Paulina Darek
Rozeznanie
 
Avatar Paulina Darek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: ok. Włocławka
Wiadomości: 538
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Joasiakr Pokaż wiadomość
Kurcze mam tych zapasów mleka mam dziennie 150ml mroże. Ostatnio kryzys był to sid przydało Misiu nie gardzi butla wiec korzystamy w razie "w"

Paulina Darek to siła te przytulaski zabierz do mojego tz to musze czasami mówić "no wez mnie przytul". Bo sam nie wpadnie na to.

Woda kokosowa beeee, aloesowej nie piłam.

Właśnie na kp (fb)czytam bezsens
Konwersacje dlaczego kp jest najlepsze od mm. właśnie dowiedziałam sid ze dziec na mm jest mniej mądry i otyły. Jasne ... Az musiałam skomentować ! Moja córka jest mądra i aktywna i niczym nie odbiega od rówieśników karmionych piersia. Po co ludzie tworzą takie chore ideologie?

Właśnie mi wstyd bo normalnie naszła mnie ochota na piwko i wyciągnęłam je na dwa łyki takie było pyszne))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Często sama sie do niego przytulam i mowie tak jak Ty, ale tym razem potrzebowałam zeby to ktos/on mnie przytulił... Potrzebowałam uwagi...
Kurcze 1 w nocy, a ja spac nie moge...😩
Ale czekam na pana D, moze dzis mi sie poszczęści...😉
Stosunkowo udanych nocy życzę nam wszystkim😁
__________________



miłość od pierwszego wejrzenia
12.2005
razem przez życie 05.05.2012
Filip jest już z nami 05.09.2014
oczekujemy maleństwa 21.07.2016




Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...
Paulina Darek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 03:24   #2315
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
Ale ona słodka


Ja miałam nawet propozycję od koleżanki z patolki że jak chce dla Lenki mleko (ja swoją laktacje dopiero rozkręcałam i Lenka otrzymywała mm którego nie tolerowała)to może mi odstąpić swojego, bo ona ma za dużo.
Mimo tego, że można powiedzieć że ją znałam, bo jednak spędziłyśmy razem trochę czasu, wiedziałam że nie choruje i że się dobrze odżywia, ale jednak miałam jakieś opory i nie skorzystałam z propozycji.

A jeszcze co do chowania pod kloszem, to też nie jestem za takim chowaniem dzieci . I para mi uszami idzie jak ktos mówi że w domu mam za zimno, żeby ubrać rajstopki, czapeczkę itp. Całe szczęście argument że lekarz tak kazał zamyka wszystkim buzie.
Moja bratowa w takim termosie (z 30 stopni w domu)chowała córkę i teraz mała byle wiaterek zawieje już chora. Do dziś pamiętam obrazek jak malutka miała ze 3 miesiące może i pomagałam bratowej kapać małą. I patrze a ona ma aż zaparzone stópki.Bratowa przy tej temp. w domu ubierała małej jeszcze rajstopki i na to skarpety
Pomijam już fakt, że mała ma niecałe 4 lata i nie ma już w ogóle przednich ząbków bo wypróchniały od coli i słodyczy które wcina namiętnie.
Widzialam sporo takich matek. Dziecko male to: oh kaszki nie bo cukier, soki 100% przecier, albo tylko wodaaa, marchewki, ziemniak, dynia bio. A dziecko ma 3 lata i cukierki, batoniki, cola, danio. Tona cukru! Jesli juz to po co byc hipokryta?





Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Agus gdzie to sprawdzałaś?

Pamiętam pamiętam, że miałysmy termin ten sam Prawie nam się udało hehehe
A w ogóle jak dzisiaj pisałas, że tylko 3 tygodnie dzielą was od pół roku to myślałam, że się pomyliłas i miałaś napisać 3 miesiące. Dopiero potem jak napisałas drugi raz to do mnie dotarło hehehe Masakra


U mnie też wiecznie wszyscy mówili, że dziecko zaziębie, bo trzeba ją ubierać bo to niemowlak Słuchałam, wkurzałam się ale robie swoje. Wiem, ze jej ciepło i nie musze jej kożucha ubierać i sto tysięcy ciuchów.

u mnie rodzina bardzo wykruszona. Gabrys non stop w krotkich bodach. Od swieta ma spodenki czasem mysle ze wasze rodziny by mnie na stosie spalily za zimny how




Cytat:
Napisane przez Aneta??? Pokaż wiadomość
Ja kokosy uwielbiam, ale mleko już nie bardzo.No dla mnie musi być od krowy i już☺

My mamy w dzień 20 stopni a w nocy 19.Tylko przed kąpielą dogrzewamy odrobinę ☺

ja bym nie przezyla bez mleka. Prawie litr dziennie wypijam




Cytat:
Napisane przez Aneta??? Pokaż wiadomość
Ja tam takie przynajmniej 3,2%

no baaa. Co tam wode zabielana bede pic




Cytat:
Napisane przez NOWA SOWA Pokaż wiadomość
wooow !! nie wiedziałam ! spoko , swoje bym oddała-gdybym miała, ale cudzego w życiu bym nie podala. Jakoś mnie to obrzydza, nawet.. nawet gdybym wiedziała od kogo i znała ta os bardzo dobzre to i tak nie !nie wiem dlaczego ale strasznie jestem wyczulona na tym pkt. Dlatego dziwią mnie osoby które kupuja np uzywane laktatory ! ja ze swojego juz nie korzystam , lezy... szwagierka w ciązy ale nawet jej nie proponuję ..fuuuuu !! mimo że mój po kaażdym uzyciu był wyparzany , ale mimo wszystko !

noooooo nie dokońca, bo.... dziewczyn amusi dla all niezła prowizję od tego zapłacić , wiuem bo sama mam sklep , i doskonale widzą ile gola od sprzedaży. a poza tym sprzedający musi dostac te 5800 bo inaczej sąd. Ja bym załozyła sprawę -opłaca się ! wybrana z takim kupującym w kieszeni . widziałam kiedys w Faktach o Panu ktory pomylił sie w licytacji samochodu, i niestety musial zapłacić ! nie było tłumaczenia że dla jaj.
p.s. jutro wystawiam swoja sukienkę .. studniówkową ! jak pojdzie za 5 koła zapraszam do mnie na balety
Do wiekszosci laktatorow mozna dokupic czesci ktore stykaja sie z mlekiem. To chodzi o silniczek a nie butelke czy lejek. Widzialas ceny nowych? Ja nie mialam kasy i kupilam uzywke medele. Wyszla mnie 160zl z nowym lejkiem a nie 350

---------- Dopisano o 04:24 ---------- Poprzedni post napisano o 04:19 ----------

Agness moze mi doradzisz. Ostatnio mam bardzo duzo mleka i robi mi sie slabo. Miesnie jakby zmeczone. To niedobor witamin czy powinnam wiecej jesc ? Tez myslalam zeby w 6mc skonczyc (za 3 tyg.) Juz nie mam sily sciagac i tez srednio sie czuje przez to ale teraz to sama nie wiem.
__________________
31.07.2014 Gabryś jest już z nami
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 06:15   #2316
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Denaris Pokaż wiadomość
Widzialam sporo takich matek. Dziecko male to: oh kaszki nie bo cukier, soki 100% przecier, albo tylko wodaaa, marchewki, ziemniak, dynia bio. A dziecko ma 3 lata i cukierki, batoniki, cola, danio. Tona cukru! Jesli juz to po co byc hipokryta?








u mnie rodzina bardzo wykruszona. Gabrys non stop w krotkich bodach. Od swieta ma spodenki czasem mysle ze wasze rodziny by mnie na stosie spalily za zimny how







ja bym nie przezyla bez mleka. Prawie litr dziennie wypijam







no baaa. Co tam wode zabielana bede pic






Do wiekszosci laktatorow mozna dokupic czesci ktore stykaja sie z mlekiem. To chodzi o silniczek a nie butelke czy lejek. Widzialas ceny nowych? Ja nie mialam kasy i kupilam uzywke medele. Wyszla mnie 160zl z nowym lejkiem a nie 350

---------- Dopisano o 04:24 ---------- Poprzedni post napisano o 04:19 ----------

Agness moze mi doradzisz. Ostatnio mam bardzo duzo mleka i robi mi sie slabo. Miesnie jakby zmeczone. To niedobor witamin czy powinnam wiecej jesc ? Tez myslalam zeby w 6mc skonczyc (za 3 tyg.) Juz nie mam sily sciagac i tez srednio sie czuje przez to ale teraz to sama nie wiem.
Nie mam pojęciaZ tego co Ty pisałaś to jesz wszystko, to raczej dużych niedoborów chyba nie masz. Przyjmnujesz jakieś witaminy.?A jak waga?Ja myśle o zakończeniu karmienia bo włosów już połowy nie mam, waga 40 kg, bolą mnie już kości. A teraz jeszcze eliminacja kolejnych produktów.Nie będę chyba dłużej obciążała swojego organizmu.Zaczynam od jutra załatwiać sobie tą refundacje na te specjalne mleko.Co też pewnie trochę potrwa. Bo czeka nas wizyta u alergologa.
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 06:42   #2317
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Aneta??? mozna tak jak napisala Latte,mozna na swoim
ja nie zamierzam podawac mm i mleka krowiego i nie zamierzam na ten temat pisac bo to moje zdanie i wole zostawic dla siebie Uwazam że mleko krowie jest dla cieląt,ludzkie dla ludzi
Misstic ja nie przemywam

Kichnelam a Szymi zrobil podkowke i sie poplakal o 2 w nocy walnal ten big kupe ech wiedzialam ze tą niespodzianke zostawi mi na noc
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 08:24   #2318
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Witam z rana. Gabi ostatnio ciagle sie budzi w nocy i sie bawi. To chyba efekt plni. Oczy na zapalkach.


Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęciaZ tego co Ty pisałaś to jesz wszystko, to raczej dużych niedoborów chyba nie masz. Przyjmnujesz jakieś witaminy.?A jak waga?Ja myśle o zakończeniu karmienia bo włosów już połowy nie mam, waga 40 kg, bolą mnie już kości. A teraz jeszcze eliminacja kolejnych produktów.Nie będę chyba dłużej obciążała swojego organizmu.Zaczynam od jutra załatwiać sobie tą refundacje na te specjalne mleko.Co też pewnie trochę potrwa. Bo czeka nas wizyta u alergologa.
Przyjmuje wlasnie. Mam naturalne tabletki na wlosy do tego biore wapn i lecytyne. Waze 60kg przy 162cm ale w grudniu schudlam juz 3kg. Wlasnie od jakiegos miesiaca tak mi slabo. Wlosow to juz polowy nie mam. Mialam mega geste ze musialam naciagac by skore zobaczyc a teraz mam przeswity. Ale z tego co widze to zaczynaja odrastac.

Ty powinnas odstawic juz mala dla wlasnego zdrowia. 40 kg to bardzo malo
__________________
31.07.2014 Gabryś jest już z nami
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 08:28   #2319
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
Aneta??? mozna tak jak napisala Latte,mozna na swoim
ja nie zamierzam podawac mm i mleka krowiego i nie zamierzam na ten temat pisac bo to moje zdanie i wole zostawic dla siebie Uwazam że mleko krowie jest dla cieląt,ludzkie dla ludzi
Misstic ja nie przemywam

Kichnelam a Szymi zrobil podkowke i sie poplakal o 2 w nocy walnal ten big kupe ech wiedzialam ze tą niespodzianke zostawi mi na noc
No pewnie że masz prawo mieć swoje zdanie, nie rozumiem jednak Twojego oburzenia.Ale za każdym razem podkreślasz,może nie dosłownie, ale jednak dajesz do zrozumienia, że mleko mm czy krowie, czy karmienie z butelki jest jakieś gorsze.Nie popadajmy w paranoję, wszystko jest dla ludzi.No pewnie, podanie mleka krowie mu niemowlęciu jest niedopuszczalne, ale dwu czy trzylatek już może takie mleczko wypić.Takie jest moje zdanie, przecież nie narzucam Ci jego.Możesz karmić czym chcesz.OSOBIŚCIE nie wyobrażam sobie dwu czy trzylatkowi mleka odciągać, samo karmienie piersią takiego dziecka jest mniej przyjemne.
Aleee....mój Fifi może być cielaczkiem,nie mam nic przeciwko 😊

Swoją drogą, ktoś zamieścił artykuł w tym całym klubie na facebooku o karmieniu piersią 8 czy 6 latka😞
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 08:37   #2320
Paulina Darek
Rozeznanie
 
Avatar Paulina Darek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: ok. Włocławka
Wiadomości: 538
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
Aneta??? mozna tak jak napisala Latte,mozna na swoim
ja nie zamierzam podawac mm i mleka krowiego i nie zamierzam na ten temat pisac bo to moje zdanie i wole zostawic dla siebie Uwazam że mleko krowie jest dla cieląt,ludzkie dla ludzi
Misstic ja nie przemywam

Kichnelam a Szymi zrobil podkowke i sie poplakal o 2 w nocy walnal ten big kupe ech wiedzialam ze tą niespodzianke zostawi mi na noc


A to Ty nie jesz mleka i jego przetworów w ogóle??
Ja tez jak kicham to mały czasem płacze, ale najcześciej robi takie wielkie oczka...��


Powiedzcie mi czy jak podaje mm to moge leki, które zapisała pediatra wlać do mleka?? Cebion, clemastinum i calcium?? No i jeszcze espumisan... Bo tak robie, ale nie widm czy mozna... A i jak na bebilonie mam napisane ze dla 4miesiecznego dziecka 6x150ml to nie moge przekroczyć ilości tych porcji?? A i czy podawać jeszcze wit D jak stosujemy mm??

Agnes troche ci zazdroszczę tej wagi... Mi przez kłopoty i zmartwienia udało sie ostatnio schudnąć 2kg, tylko nie wiem czy sie cieszyć czy martwić dalej...
__________________



miłość od pierwszego wejrzenia
12.2005
razem przez życie 05.05.2012
Filip jest już z nami 05.09.2014
oczekujemy maleństwa 21.07.2016




Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

Edytowane przez Paulina Darek
Czas edycji: 2015-01-07 o 08:40
Paulina Darek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 08:44   #2321
nmartyna
Zadomowienie
 
Avatar nmartyna
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 158
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Paulinka ale później jak Szymek będzie starszy to będziesz mu podawać mleko od krowy czy w ogóle nie chcesz ? Pytam z ciekawości
I jak najbardziej szanuję Twoja decyzję
Ja osobiście bez mleka nie wyobrażam sobie życia ale surowego nie wypije. Jednak przetwory mleczne są u mnie na pierwszym miejscu

Wczoraj koleżanki mama która pracuje na oddziale noworodków w szpitalu w którym rodziłam powiedziała ze dzieci karmione piersią mogą mieć dietę rozszerzana wcześniej niż te na mm bo znaja juz większość smaków z mleka matki i jest mniejsze prawdopodobieństwo że coś im zaszkodzi. Szczerze to nie wiem co o tym myśleć i raczej poczekam z rozszerzeniem jeszcze z miesiąc lub dwa....
__________________
Razem już 10 lat...
27.07.2013 Ślub
08.01.2014 dwie cudowne i wyczekiwane kreseczki
08.09.2014 Lenka jest już z nami
nmartyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 08:54   #2322
Asia19x
Zakorzenienie
 
Avatar Asia19x
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11 107
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cześć

Ostatnio mam mało czasu, a jak go mam to weny na pisanie brak, podczytuje jedynie. Widzę, że o mleku pisałyście... Hm. Każdy robi jak uważa, to samo ze szczepieniami itp.

Martynko ja zamierzam za dwa tygodnie już podać małej łyżeczkę jabłuszka i marchewki na spróbowanie. A rozszerzę na dobre tak jak napisałaś, za miesiąc, dwa może, a może za 1,5.

U nas dobrze, mała rośnie, nadal mamy problemy nocne ze snem, ale już chyba przywykłam.
Przepraszam, że tylko o sobie. Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Agnes mnóstwo zdrówka dla Was i spokoju
__________________
Włosomaniaczka z kilkuletnim stażem


09.09.2014 Nasza Królewna przyszła na świat

Przyszła Pani Magister
Asia19x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 08:58   #2323
nmartyna
Zadomowienie
 
Avatar nmartyna
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 158
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

A i o laktatorach była mowa... ja mam jeden ręczny po siostrze i nie brzydze się go używać. Jest umyty i wyparzony. A elektryczny od szwagierki która użyła go dwa razy...

O torbach tez coś było pisane... ja bardzo często jak gdzieś jedziemy a mała chodzi w nosidle,biorę torbę z wózka i z nią chodzę. Jest straszna ale co tam. Ważne ze wszystko tam wejdzie

Przepraszam ze nie cytuję i nie po kolei pisze ale czytam od tyłu
__________________
Razem już 10 lat...
27.07.2013 Ślub
08.01.2014 dwie cudowne i wyczekiwane kreseczki
08.09.2014 Lenka jest już z nami
nmartyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:05   #2324
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Paulina Darek Pokaż wiadomość
A to Ty nie jesz mleka i jego przetworów w ogóle??
Ja tez jak kicham to mały czasem płacze, ale najcześciej robi takie wielkie oczka...😳


Powiedzcie mi czy jak podaje mm to moge leki, które zapisała pediatra wlać do mleka?? Cebion, clemastinum i calcium?? No i jeszcze espumisan... Bo tak robie, ale nie widm czy mozna... A i jak na bebilonie mam napisane ze dla 4miesiecznego dziecka 6x150ml to nie moge przekroczyć ilości tych porcji?? A i czy podawać jeszcze wit D jak stosujemy mm??

Agnes troche ci zazdroszczę tej wagi... Mi przez kłopoty i zmartwienia udało sie ostatnio schudnąć 2kg, tylko nie wiem czy sie cieszyć czy martwić dalej...
Tez podawalam te syropki i pediatra powiedziala zeby je dawac lyzeczka w odstepach 10min wiec raczej mieszac nie wolno...
__________________
31.07.2014 Gabryś jest już z nami
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:12   #2325
nmartyna
Zadomowienie
 
Avatar nmartyna
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 158
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

A moje dziecko śpi tak nogi do góry,pielucha na buzce i jest git
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1420621934993.jpg (59,8 KB, 46 załadowań)
__________________
Razem już 10 lat...
27.07.2013 Ślub
08.01.2014 dwie cudowne i wyczekiwane kreseczki
08.09.2014 Lenka jest już z nami
nmartyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:17   #2326
nmartyna
Zadomowienie
 
Avatar nmartyna
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 158
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

U nas temperatura waha się między 21 a 22 st C. Ja uwielbiam ciepło,tż odwrotnie. I mam obawy czy nie przegrzewam Leny,bo moje myślenie polega na tym,ze jeżeli mi jest zimno to jej na pewno też. I nie przekonuje mnie ciepły kark nie ubieram jej jakoś grubo,bo ma dresik i body z długim no i skarpetki. A wieczorem jak w domu jest cieplej to chodzi w samym body z krótkim i skarpetkach. A i na dwór zakładam do tego co po domu bluzę,czapkę i kombinezon. Wkladam ja do wózka i okrywam kocem.
__________________
Razem już 10 lat...
27.07.2013 Ślub
08.01.2014 dwie cudowne i wyczekiwane kreseczki
08.09.2014 Lenka jest już z nami
nmartyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:39   #2327
Asia19x
Zakorzenienie
 
Avatar Asia19x
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11 107
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez nmartyna Pokaż wiadomość
U nas temperatura waha się między 21 a 22 st C. Ja uwielbiam ciepło,tż odwrotnie. I mam obawy czy nie przegrzewam Leny,bo moje myślenie polega na tym,ze jeżeli mi jest zimno to jej na pewno też. I nie przekonuje mnie ciepły kark nie ubieram jej jakoś grubo,bo ma dresik i body z długim no i skarpetki. A wieczorem jak w domu jest cieplej to chodzi w samym body z krótkim i skarpetkach. A i na dwór zakładam do tego co po domu bluzę,czapkę i kombinezon. Wkladam ja do wózka i okrywam kocem.
Jakbym czytała o sobie! Tż jeszcze mówi, że te 22 stopnie dla niego za dużo ja jestem strasznym zmarzluchem, ale odkąd mieszkamy razem i jest taka temp przywykam powoli. Ja małą ubieram po domu zawsze tak: body na ramiączkach/krótki rękaw na to body z długim bądź bluzeczka+legginsy/spodenki i skarpety. W ciągu dnia jak piec się włącza rozbieram ją i sobie lezy w bodach i skarpetach, a przed kąpielą zawsze na podkład i z gołą dupką sobie leży tak 20-25minut Zawsze sprawdzam czy ma ciepłe rączki i kark, jak ręce ma chłodne, od razu ją ubieram. WYdaje mi się, że lepiej niech będzie lżej ubrana niż za ciepło
__________________
Włosomaniaczka z kilkuletnim stażem


09.09.2014 Nasza Królewna przyszła na świat

Przyszła Pani Magister
Asia19x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:44   #2328
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Denaris Pokaż wiadomość
Widzialam sporo takich matek. Dziecko male to: oh kaszki nie bo cukier, soki 100% przecier, albo tylko wodaaa, marchewki, ziemniak, dynia bio. A dziecko ma 3 lata i cukierki, batoniki, cola, danio. Tona cukru! Jesli juz to po co byc hipokryta?








u mnie rodzina bardzo wykruszona. Gabrys non stop w krotkich bodach. Od swieta ma spodenki czasem mysle ze wasze rodziny by mnie na stosie spalily za zimny how







ja bym nie przezyla bez mleka. Prawie litr dziennie wypijam







no baaa. Co tam wode zabielana bede pic






Do wiekszosci laktatorow mozna dokupic czesci ktore stykaja sie z mlekiem. To chodzi o silniczek a nie butelke czy lejek. Widzialas ceny nowych? Ja nie mialam kasy i kupilam uzywke medele. Wyszla mnie 160zl z nowym lejkiem a nie 350

---------- Dopisano o 04:24 ---------- Poprzedni post napisano o 04:19 ----------

Agness moze mi doradzisz. Ostatnio mam bardzo duzo mleka i robi mi sie slabo. Miesnie jakby zmeczone. To niedobor witamin czy powinnam wiecej jesc ? Tez myslalam zeby w 6mc skonczyc (za 3 tyg.) Juz nie mam sily sciagac i tez srednio sie czuje przez to ale teraz to sama nie wiem.
Moja rodzina to by cie nie tylko na stosie spalila, ale i jeszcze rozpalka podlala hehehe
Kazdy robi jak uwaza, przeciez sa dzieci ktorym wiecznie jest cieplo i sa dzieci zmarzluszki ktore trzeba ubierac cieplej. Nie widze sensu brac wszystkich jedna miara

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęciaZ tego co Ty pisałaś to jesz wszystko, to raczej dużych niedoborów chyba nie masz. Przyjmnujesz jakieś witaminy.?A jak waga?Ja myśle o zakończeniu karmienia bo włosów już połowy nie mam, waga 40 kg, bolą mnie już kości. A teraz jeszcze eliminacja kolejnych produktów.Nie będę chyba dłużej obciążała swojego organizmu.Zaczynam od jutra załatwiać sobie tą refundacje na te specjalne mleko.Co też pewnie trochę potrwa. Bo czeka nas wizyta u alergologa.
A to koniecznie alergolog musi przepisac takie mleczko? Pediatra nie moze?
I tez jestem zdania Denaris ze dla wlasnego dobra i zdrowia powinnas juz mala przestawic na mm. Oczywiscie mowie to nie zlosliwie
Cytat:
Napisane przez Paulina Darek Pokaż wiadomość
A to Ty nie jesz mleka i jego przetworów w ogóle??
Ja tez jak kicham to mały czasem płacze, ale najcześciej robi takie wielkie oczka...😳


Powiedzcie mi czy jak podaje mm to moge leki, które zapisała pediatra wlać do mleka?? Cebion, clemastinum i calcium?? No i jeszcze espumisan... Bo tak robie, ale nie widm czy mozna... A i jak na bebilonie mam napisane ze dla 4miesiecznego dziecka 6x150ml to nie moge przekroczyć ilości tych porcji?? A i czy podawać jeszcze wit D jak stosujemy mm??

Agnes troche ci zazdroszczę tej wagi... Mi przez kłopoty i zmartwienia udało sie ostatnio schudnąć 2kg, tylko nie wiem czy sie cieszyć czy martwić dalej...
Nie wiem jak to jest z tym mieszaniem ale raczej slyszalam ze nalezy podawac leki lyzeczka lub z dozownika takiego co sa czasami dolaczone do opakowania. Jezeli chodzi o wit D to nadal trzeba ja podawac nawet przy mm przynajmniej takie zalecenia sa u mnie.
Aa i te porcje sa podane orientacyjnie, raz zje wiecej a raz mniej. Ale sama zobaczysz ze tych porcji wychodzi ok 6 na dobe

Denaris a moze za malo magnezu masz? Mimo odpowiedniej diety zyjemy w takim klimacie ze z reguly ma sie go za malo w org.
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie

Edytowane przez Misstic
Czas edycji: 2015-01-07 o 09:46
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:55   #2329
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęciaZ tego co Ty pisałaś to jesz wszystko, to raczej dużych niedoborów chyba nie masz. Przyjmnujesz jakieś witaminy.?A jak waga?Ja myśle o zakończeniu karmienia bo włosów już połowy nie mam, waga 40 kg, bolą mnie już kości. A teraz jeszcze eliminacja kolejnych produktów.Nie będę chyba dłużej obciążała swojego organizmu.Zaczynam od jutra załatwiać sobie tą refundacje na te specjalne mleko.Co też pewnie trochę potrwa. Bo czeka nas wizyta u alergologa.
O ludzie kochana to na prawdę to mm będzie lepsze dla was co z tego jak dziecko dostanie naturalne mleczko jak Ty się pewnego dnia wykończysz.. Dziecko musi mieć zdrową mamę to jest najważniejsze !


Cytat:
Napisane przez Paulina Darek Pokaż wiadomość
A to Ty nie jesz mleka i jego przetworów w ogóle??
Ja tez jak kicham to mały czasem płacze, ale najcześciej robi takie wielkie oczka...��


Powiedzcie mi czy jak podaje mm to moge leki, które zapisała pediatra wlać do mleka?? Cebion, clemastinum i calcium?? No i jeszcze espumisan... Bo tak robie, ale nie widm czy mozna... A i jak na bebilonie mam napisane ze dla 4miesiecznego dziecka 6x150ml to nie moge przekroczyć ilości tych porcji?? A i czy podawać jeszcze wit D jak stosujemy mm??

Agnes troche ci zazdroszczę tej wagi... Mi przez kłopoty i zmartwienia udało sie ostatnio schudnąć 2kg, tylko nie wiem czy sie cieszyć czy martwić dalej...
Ja cebion dodaję czasem do mleka a czasem wymieszam z mlekiem i dam na łyżce. O reszcie nie wiem ,bo nie używamy
Ja nie podaję witaminy D,jest dużo na ten temat,że nie powinno się a jest też bardzo wiele,że trzeba. Ja nie podaje,bo moja pediatra powiedziała jak jest tylko mm i dziennie wychodzi określona porcja to już nie trzeba,bo można przedobrzyć. I obserwować czy chce dużo pić,czy się poci,czy dużo siusia jak tak to znaczy,że ma niedobór tej witaminy i wtedy trzeba suplementować a ja nic z tych rzeczy nie zauważyłam i nie podaję. Od witaminy D też miał bardzo duże zaparcia.
Cytat:
Napisane przez nmartyna Pokaż wiadomość
Paulinka ale później jak Szymek będzie starszy to będziesz mu podawać mleko od krowy czy w ogóle nie chcesz ? Pytam z ciekawości
I jak najbardziej szanuję Twoja decyzję
Ja osobiście bez mleka nie wyobrażam sobie życia ale surowego nie wypije. Jednak przetwory mleczne są u mnie na pierwszym miejscu

Wczoraj koleżanki mama która pracuje na oddziale noworodków w szpitalu w którym rodziłam powiedziała ze dzieci karmione piersią mogą mieć dietę rozszerzana wcześniej niż te na mm bo znaja juz większość smaków z mleka matki i jest mniejsze prawdopodobieństwo że coś im zaszkodzi. Szczerze to nie wiem co o tym myśleć i raczej poczekam z rozszerzeniem jeszcze z miesiąc lub dwa....
Wiesz,że to zależy Trzeba się kierować intuicją. Nawet takiemu 3 miesięcznego dziecku,które jest karmione piersią może nic się nie wydarzyć i przyjmie pokarm odpowiednio a drugie może mieć już problemy i trzeba już wtedy poczekać. Tak jak Denaris z naszego forum podawała już chyba coś albo tylko podaje kaszkę(Nie pamiętam )i jest ok , tak już Agnes nie podaje a też karmi piersią. Trzeba tu kierować się swoim serduszkiem i przekonaniami
Cytat:
Napisane przez nmartyna Pokaż wiadomość
A moje dziecko śpi tak nogi do góry,pielucha na buzce i jest git
tak wygodnie dziewczynce

Moje dziecko nie leżało z dobry tydzień na macie położyłam go w końcu a on tak gada do tych zwierzątek,tak rękami chwyta i nogami kopie,że aż się zdziwiłam Bo jeszcze tydzień temu tylko tak rączką stuknął a tu dziś postępy I w ogóle już ładnie grzechotki trzyma,to nic,że te większe go "biją" po główce ale trzyma i jak mu położę na klacie coś to łapie od razu. I dzięki temu mniej zaciska piąstki i ma już praktycznie cały czas wyprostowane,bo kazał nam rehabilitant jak najwięcej wkładać mu ww dłonie zabawek czy nawet własne palce
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 10:01   #2330
Asia19x
Zakorzenienie
 
Avatar Asia19x
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11 107
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

A właśnie, podajecie maluchom coś na odporność? Jakieś witaminy?
Ja podaję tylko D.
__________________
Włosomaniaczka z kilkuletnim stażem


09.09.2014 Nasza Królewna przyszła na świat

Przyszła Pani Magister
Asia19x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:03   #2331
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Aneta??? Pokaż wiadomość
No pewnie że masz prawo mieć swoje zdanie, nie rozumiem jednak Twojego oburzenia.Ale za każdym razem podkreślasz,może nie dosłownie, ale jednak dajesz do zrozumienia, że mleko mm czy krowie, czy karmienie z butelki jest jakieś gorsze.Nie popadajmy w paranoję, wszystko jest dla ludzi.No pewnie, podanie mleka krowie mu niemowlęciu jest niedopuszczalne, ale dwu czy trzylatek już może takie mleczko wypić.Takie jest moje zdanie, przecież nie narzucam Ci jego.Możesz karmić czym chcesz.OSOBIŚCIE nie wyobrażam sobie dwu czy trzylatkowi mleka odciągać, samo karmienie piersią takiego dziecka jest mniej przyjemne.
Aleee....mój Fifi może być cielaczkiem,nie mam nic przeciwko 😊

Swoją drogą, ktoś zamieścił artykuł w tym całym klubie na facebooku o karmieniu piersią 8 czy 6 latka😞
pisze jak wazne jest dla mnie kp by uniknac innego mleka o butelkach pisalam tylko ze moze zaburzyc ssanie i nic wiecej.MM jest dla dzieci ktorych mamy nie chca czy moga kp ale mleko krowie nie jest dla ludzi wg mojej wiedzy.
Mleka krowiego nie toleruje okolo 80% ludzi.
Od lat mialam problemy z trawieniem,latalam po lekarzach,mowili ze stres i brak sportu!Ale nie,bo stresu w moim zyciu nie bylo,sport uprawiam codziennie... przepisywali mi leki i tak wkolko.Zaczelam czytac,ksiazki,net i okazalo sie ze źle jadlam!do tej pory jak zjem biale pieczywo czy ziemniaki ze schabem to brzuch mnie boli przez wiele godzin...to samo mam po mleku a mleko uwielbiam!!Dlatego mam takie podejscie a nie inne.Nie wzielam tego z sufitu ze tak powiem
Mleko nie jest potrzebne później dzieciom 8 szklanek mleka ma wapnia tyle co plaster sera.Wiecej bialka maja nasiona,sezam,orzechy.
I moze ktos myslec ze mam bzika na punkcie zdrowego zarcia itp ale przez wiele lat sie męczylam z bólami gdzie zaden lekarz nie potrafil mi powiedziec:zmien diete!lepiej bylo mi wkolko dawac leki...
a zaznaczam ze od dziecka jadlam wszystko,syfiaste jedzenie itp az w koncu mialam silne procesy gnilne w jelitach...

Cytat:
Napisane przez nmartyna Pokaż wiadomość
Paulinka ale później jak Szymek będzie starszy to będziesz mu podawać mleko od krowy czy w ogóle nie chcesz ? Pytam z ciekawości
I jak najbardziej szanuję Twoja decyzję
Ja osobiście bez mleka nie wyobrażam sobie życia ale surowego nie wypije. Jednak przetwory mleczne są u mnie na pierwszym miejscu

Wczoraj koleżanki mama która pracuje na oddziale noworodków w szpitalu w którym rodziłam powiedziała ze dzieci karmione piersią mogą mieć dietę rozszerzana wcześniej niż te na mm bo znaja juz większość smaków z mleka matki i jest mniejsze prawdopodobieństwo że coś im zaszkodzi. Szczerze to nie wiem co o tym myśleć i raczej poczekam z rozszerzeniem jeszcze z miesiąc lub dwa....
w ogole bez mleka przetwory mleczne jem na codzien i uwielbiam,mleko tez lubie ale nie moge go pic

Cytat:
Napisane przez Paulina Darek Pokaż wiadomość
A to Ty nie jesz mleka i jego przetworów w ogóle??
Ja tez jak kicham to mały czasem płacze, ale najcześciej robi takie wielkie oczka...��


Powiedzcie mi czy jak podaje mm to moge leki, które zapisała pediatra wlać do mleka?? Cebion, clemastinum i calcium?? No i jeszcze espumisan... Bo tak robie, ale nie widm czy mozna... A i jak na bebilonie mam napisane ze dla 4miesiecznego dziecka 6x150ml to nie moge przekroczyć ilości tych porcji?? A i czy podawać jeszcze wit D jak stosujemy mm??

Agnes troche ci zazdroszczę tej wagi... Mi przez kłopoty i zmartwienia udało sie ostatnio schudnąć 2kg, tylko nie wiem czy sie cieszyć czy martwić dalej...
pisalam ze przetwory uwielbiammleko tez!!ale nie toleruje moj organizm laktozy...
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:14   #2332
nmartyna
Zadomowienie
 
Avatar nmartyna
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 158
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Asia ja podaje Wit. D i od czasu do czasu cebion jak Małą katar bardzo męczy.

Paulinka juz wszystko rozumiem i współczuję nietolerancji laktozy...
__________________
Razem już 10 lat...
27.07.2013 Ślub
08.01.2014 dwie cudowne i wyczekiwane kreseczki
08.09.2014 Lenka jest już z nami
nmartyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:19   #2333
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Asia19x Pokaż wiadomość
A właśnie, podajecie maluchom coś na odporność? Jakieś witaminy?
Ja podaję tylko D.
Ja witaminę C. Chciałabym podawać tran ale to chyba od 6 miesiąca W sumie witamina C ma słabe działanie i wcale nie jest powiedziane,że dziecko szybciej przejdzie przeziębienie,bo czasem i to nie ma nic do rzeczy. Ale podaję,może w jakiś 3% pomoże Mam większe przekonanie do tranu
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:21   #2334
nmartyna
Zadomowienie
 
Avatar nmartyna
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 158
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Ja witaminę C. Chciałabym podawać tran ale to chyba od 6 miesiąca W sumie witamina C ma słabe działanie i wcale nie jest powiedziane,że dziecko szybciej przejdzie przeziębienie,bo czasem i to nie ma nic do rzeczy. Ale podaję,może w jakiś 3% pomoże Mam większe przekonanie do tranu
Tez chce podawać tran
__________________
Razem już 10 lat...
27.07.2013 Ślub
08.01.2014 dwie cudowne i wyczekiwane kreseczki
08.09.2014 Lenka jest już z nami
nmartyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:33   #2335
małaPaulina
Wtajemniczenie
 
Avatar małaPaulina
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 862
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

aisa teraz doczytalam... wspolczuje ugryzienia
zawsze jak biegalam to latały za mną te małe pieski,właściciele psow doprowadzili do tego ze przestalam biegac bo kazde wyjscie to byl stres dla mnie
__________________
13.09.2014 Szymonek

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:33   #2336
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Jest właśnie Moller's Baby to jest od 6m Ale nie wiem czy lepiej podawać cały rok czy po prostu w okresie jesienno-zimowym
Choć niby w Norwegii nie podają żadnych witamin tylko od pierwszych tygodni życia dają dzieciom tran.



Już się wkurzam. Mama była w aptece,bo Mateusz w ogóle wodą wczoraj się zakrztusił,rumiankiem też i koper dzisiaj to w ogóle prawie zwrócił i wysłałam ją po herbatkę jakąś owocową,bo on soczek chętnie ale wolę mu za często nie dawać. A baba w aptece"Po co pani herbatka dla dzieci przecież wodę można" a moja mama mówi,żeby on chcial pić to chętnie a ona"To normalną herbatę taką jak my pijemy,taką słabą zrobić" i już moja mama mówi mi,że na pewno można,bo tak powiedzieli. I potem była u swojego lekarza i pytała się tamtej położnej,wczoraj pisałam o niej,że to durne babsko,które by kasze mannę dało w pierwszym tygodniu już i ona mówi"Tak oczywiście pewnie,że można !Lepsza niż soki i herbatki owocowe" i już mi tu mama trajkocze,że tak mówili a wiedzą co mówią,bo są ludźmi z wykształceniem. Dowiem się,że dała chociaż 20 ml takiej herbatki to chyba jej łeb urwę
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...

Edytowane przez Metamfetaminax
Czas edycji: 2015-01-07 o 10:42
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:43   #2337
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Asia19x Pokaż wiadomość
A właśnie, podajecie maluchom coś na odporność? Jakieś witaminy?
Ja podaję tylko D.
Ja tylko biogaie, ale po skończeniu opakowania zrobię przerwę j chcę poobserwować,bo kupę robi raz na na 3-4 dni odkąd stosuję te krople i na straszne wzdęcia 😕




Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
pisze jak wazne jest dla mnie kp by uniknac innego mleka o butelkach pisalam tylko ze moze zaburzyc ssanie i nic wiecej.MM jest dla dzieci ktorych mamy nie chca czy moga kp ale mleko krowie nie jest dla ludzi wg mojej wiedzy.
Mleka krowiego nie toleruje okolo 80% ludzi.
Od lat mialam problemy z trawieniem,latalam po lekarzach,mowili ze stres i brak sportu!Ale nie,bo stresu w moim zyciu nie bylo,sport uprawiam codziennie... przepisywali mi leki i tak wkolko.Zaczelam czytac,ksiazki,net i okazalo sie ze źle jadlam!do tej pory jak zjem biale pieczywo czy ziemniaki ze schabem to brzuch mnie boli przez wiele godzin...to samo mam po mleku a mleko uwielbiam!!Dlatego mam takie podejscie a nie inne.Nie wzielam tego z sufitu ze tak powiem
Mleko nie jest potrzebne później dzieciom 8 szklanek mleka ma wapnia tyle co plaster sera.Wiecej bialka maja nasiona,sezam,orzechy.
I moze ktos myslec ze mam bzika na punkcie zdrowego zarcia itp ale przez wiele lat sie męczylam z bólami gdzie zaden lekarz nie potrafil mi powiedziec:zmien diete!lepiej bylo mi wkolko dawac leki...
a zaznaczam ze od dziecka jadlam wszystko,syfiaste jedzenie itp az w koncu mialam silne procesy gnilne w jelitach...


w ogole bez mleka przetwory mleczne jem na codzien i uwielbiam,mleko tez lubie ale nie moge go pic


pisalam ze przetwory uwielbiammleko tez!!ale nie toleruje moj organizm laktozy...
I wszystko w temacie, trzeba było od razu napisać że chodzi o nietolerancję, nie byłoby tego nieporozumienia 😌.


Dziewczyny, katarku używacie tylko podczas kataru czy do codziennego czyszczenia noska też się nada ?

A tran vibovit? Od kiedy?
Doczytałam, od 3 roku.
__________________

Edytowane przez Aneta???
Czas edycji: 2015-01-07 o 10:44
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:45   #2338
Joasiakr
Rozeznanie
 
Avatar Joasiakr
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 663
Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Witamy sie

Kurcze ja to jakbym krowę miała to prosto niepasteryzowane bym Piła! jak dziś pamietam jak dzieckiem byłam -dźwięk kanki z mlekiem jak przywozila prababcia) mniam!

Nie podaje nic oprócz wit D.

Nmartyna Mieszko spi tak samo zrobiłam selekcję w pieluszkach tetrowych bo niektóre są z grubszej flaneli i tych nie daje do spania szalony by sie udusił

Asia19x mam zamiar za miesiąc powoli wprowadzać stałe tylko ze względu ze za 6 tyg do pracy;( ale nie moge sie doczekac rozszerzania diety) taki kochany brudasek bedzie ))

Co do dawania syfiatego jedzenia dzieciom.. Moja 7 latka pije colę,je chipsy i bywa w McDonaldach,ale wszystko z umiarem. Jak jest party, czy rodzinny wieczór filmowy ( zazwyczaj w weekend).
Ale jest aktywna i dba o higienę buzi wiec problemów z zębami nie ma. Choc ciut jestem rozczarowana bo mleczaki piękne jak z obrazka były a stałe wychodzą gdzie chcą :/ dobrze ze tak teraz te aparaty są ))
Ale tez mam znajoma która poprosiła mnie bym wybrała sie z nią i jej 4 letnia córka do dentysty ( jako tłumacz) bo tak czarne zeby miała. I weszłam z nimi do gabinetu i tłumacze " ze za dużo słodzonych napojów,zeby unikać słodyczy, bo prochnica przeniesie sie na stałe zeby,zeby pilnować dokładnego mycia zębów itd itd " . Wyszliśmy z gabinetu a mi szczeka opadła. Mama wyciąga lizaka i daje córce mówiąc "za to ze byłaś grzeczna" no cholera jasna! całuski dla Cioć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Joasiakr
Czas edycji: 2015-01-07 o 10:48
Joasiakr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:46   #2339
Niestabilna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niestabilna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 914
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez nmartyna Pokaż wiadomość
A moje dziecko śpi tak nogi do góry,pielucha na buzce i jest git






Cytat:
Napisane przez nmartyna Pokaż wiadomość
U nas temperatura waha się między 21 a 22 st C. Ja uwielbiam ciepło,tż odwrotnie. I mam obawy czy nie przegrzewam Leny,bo moje myślenie polega na tym,ze jeżeli mi jest zimno to jej na pewno też. I nie przekonuje mnie ciepły kark nie ubieram jej jakoś grubo,bo ma dresik i body z długim no i skarpetki. A wieczorem jak w domu jest cieplej to chodzi w samym body z krótkim i skarpetkach. A i na dwór zakładam do tego co po domu bluzę,czapkę i kombinezon. Wkladam ja do wózka i okrywam kocem.
Skąd ja to znam hehehe. ..
I moj maly podobnie zasypia i tak na marginesie ślicznie urządzone łóżeczko

I my sie witamy... M dzwonil i jutro dowie sie terminu operacji. Wie tylko tyle ze albo koniec tego tygodnia albo początek następnego i żałuję ze zostałam mega żałuję. .. ryczeć mi się chcę. Znowu nawalaja cycki i chyna to już będzie koniec kp jedynie maly potrafi wywołać uśmiech na mojej twarzy. Zresztq same zobaczcie jak to nir uśmiechnąć się do tych slipek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1420627596754.jpg (73,9 KB, 35 załadowań)
__________________
08.01.14 II
10.09.2014 na świecie pojawił się cud-Justus J.M.
Niestabilna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:50   #2340
Joasiakr
Rozeznanie
 
Avatar Joasiakr
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 663
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Hahaha jaki Justek kochany jakie oczeta piękne ;*
Jakbyście nie miały co z dziećmi Robic to chętnie przygarnę WSZYSTKIE)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Joasiakr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 19:46:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.