Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2 - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-09, 22:38   #2641
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Joasiakr Pokaż wiadomość
Ta grupa kp to nie taka zła) zdałam sobie sprawę ze naprawde sporo wiem juZ) fakt ze jest pare fanatyczek kp, ale ciekawie piszą wkurza mnie tylko ze jest az 6k użytkowniczek i za każdym razem jak ktos pisze to wyskakuje mi na głównej stronie

A dziewczyny macie juz krzesełka do karmienia czy nie kupujeciw? Mam jeszcze po Majce, wiec problem z głowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Myslalam wlasnie o krzeselku, ale niunia jeszcze za mala na takie typowe do siedzenia, a na wypasione mnie nie stac. Takze na razie wstrzymuje sie z zakupem
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:39   #2642
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

A w Chile moi bratankowie jako jeden z pierwszych owocow to dostali awokado;-) bo to tam u nich rosnie jak u nas jablka wiec tez szybko daja;-)
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:42   #2643
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Asiu czemu chcesz odstawic kp?
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:49   #2644
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
Sama jestem ciekawa kiedy moja Iza odstawi sie od piersi. Ona bardzo cycowa;-)tym bardziej,ze smoczka nie chce. Moja starsza odstawila sie jak miala 3 miesiace ale ona szybko dokarmiana mm byla i pokochala butelke;-)
Ja chce rozszerzac diete po skonczonym 4 miesiacu. Z pierwsza tak mialam i bylo ok. Niech sie przyzwyczaja do smakow;-D

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

A w ogole to dzis poczytalam zmiany w rozszerzaniu diety. I np z wprowadzaniem jajka zmienili. A jeszcze 4 lata temu bylo inaczej i moja starsza miala wg tamtego schematu wprowadzane.
i co stało się cos starszej córce po jajkach ? Z tego wynika że zmiany zakładają ze teraz dzieci sa inne , tzn jak inne z kosmosu? czym się róznia od tych sprzed 4 lat ?? no smiech na sali. Dlaytego ja nie czytam żadnych rozporządzeń itp kieruję sie rozumem a jka nie wiem to pytam doswiadczonych , npp . kolezanki z wizaż
Cytat:
Napisane przez Joasiakr Pokaż wiadomość
Ta grupa kp to nie taka zła) zdałam sobie sprawę ze naprawde sporo wiem juZ) fakt ze jest pare fanatyczek kp, ale ciekawie piszą wkurza mnie tylko ze jest az 6k użytkowniczek i za każdym razem jak ktos pisze to wyskakuje mi na głównej stronie

A dziewczyny macie juz krzesełka do karmienia czy nie kupujeciw? Mam jeszcze po Majce, wiec problem z głowy

mamy i jest mega ! juz pisałam, jestem bardzo zadowolona bo rozkłada sie na 3. i ostatnio jak Olek zasnął podczas mojego zmywania naczyń to go tylko rozlozyłam na płasko i spał sobie smacznie ruszania
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:52   #2645
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Ej dziewczynki która to grupa? Jakiś znak szczególny? Zamknięta otwarta?
Czytam Was
Ale oczywiście szukam działek i tak jestem w rozkroku
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:57   #2646
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Asiu czemu chcesz odstawic kp?
a z róznych powodów, mały mało mi ostatnio na piersi przybiera, meczą go baczki i inne takie, ciagle ma wysypana buzie i chcemy zobaczyc od czego to a jak bede karmic to nie ma na to szansy bo musiałabym chyba tylko chleb jesc i popijac woda
niby skaza a chyba jednak nie skaza bo mleko jadłam i nic mu nie wyskoczyło wiec chyba od czego innego co zjadam
no i mały strasznie do mnie przyklejony, w nocy tez najlepiej zebym lezałą z piersa koło niego , a ja mam jeszcze Melcia i tez musze mu troche czasu poświecić
chcemy tez nauczyc chłopaków spania w jednym pokoju a dopóki kp jest to nei mozliwe bo w nocy Niki co rusz sie wierci i choćby na minute, dwie to chce sobie pocycac itd itd

na razie ciezko idzie podejmowanie tej decyzji bo z drugiej strony lubi ejak sobi etak cycamy

no zobaczymy jak to wyjdzie
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:58   #2647
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Weszlam do grupy :-D wiecie co one zadają takie pytania bo nie były na wizażu z nami my przecież wszystko przechodzilysmy
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-09, 23:07   #2648
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
Weszlam do grupy :-D wiecie co one zadają takie pytania bo nie były na wizażu z nami my przecież wszystko przechodzilysmy
jaka to grupa ? daj linka
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:10   #2649
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
a z róznych powodów, mały mało mi ostatnio na piersi przybiera, meczą go baczki i inne takie, ciagle ma wysypana buzie i chcemy zobaczyc od czego to a jak bede karmic to nie ma na to szansy bo musiałabym chyba tylko chleb jesc i popijac woda
niby skaza a chyba jednak nie skaza bo mleko jadłam i nic mu nie wyskoczyło wiec chyba od czego innego co zjadam
no i mały strasznie do mnie przyklejony, w nocy tez najlepiej zebym lezałą z piersa koło niego , a ja mam jeszcze Melcia i tez musze mu troche czasu poświecić
chcemy tez nauczyc chłopaków spania w jednym pokoju a dopóki kp jest to nei mozliwe bo w nocy Niki co rusz sie wierci i choćby na minute, dwie to chce sobie pocycac itd itd

na razie ciezko idzie podejmowanie tej decyzji bo z drugiej strony lubi ejak sobi etak cycamy

no zobaczymy jak to wyjdzie
Rozumiem
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:12   #2650
carolciuska
Zadomowienie
 
Avatar carolciuska
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 073
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
Weszlam do grupy :-D wiecie co one zadają takie pytania bo nie były na wizażu z nami my przecież wszystko przechodzilysmy
Jezusie! Mialam isc spac, a czytam te posty na grupie i nie wierze.... Adminka tej grupy wyjatkowo mnie wkur......za!!! Co za babol przemadrzaly. Przejrzalam jej tablice i to chyba ona karmi do 6 roku zycia. A i do tego jest niemila, nirprzyjemna!

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Przeczytalam post [jajko] i kopara w dol
carolciuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:14   #2651
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez carolciuska Pokaż wiadomość
Jezusie! Mialam isc spac, a czytam te posty na grupie i nie wierze.... Adminka tej grupy wyjatkowo mnie wkur......za!!! Co za babol przemadrzaly. Przejrzalam jej tablice i to chyba ona karmi do 6 roku zycia. A i do tego jest niemila, nirprzyjemna!

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Przeczytalam post [jajko] i kopara w dol
Ta ze zdjęciem w chuście?
Ona jest też na blw. Także juz ją kojarzę . Tez czytam z wypiekami na twarzy. Ostro tam bywa
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-09, 23:21   #2652
carolciuska
Zadomowienie
 
Avatar carolciuska
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 073
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
Ta ze zdjęciem w chuście?
Ona jest też na blw. Także juz ją kojarzę . Tez czytam z wypiekami na twarzy. Ostro tam bywa
Niee,ta z dwuczlonowym nazwiskiem co sie strasznie zawsze madruje. Wypowiadala sie pod postem jajko
carolciuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:24   #2653
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez carolciuska Pokaż wiadomość
Niee,ta z dwuczlonowym nazwiskiem co sie strasznie zawsze madruje. Wypowiadala sie pod postem jajko
Widzę
Chyba jest przejęta rolą adminki

Nowa Sowa grupa karmienie piersią -grupa zamknięta
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:25   #2654
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Myslalam wlasnie o krzeselku, ale niunia jeszcze za mala na takie typowe do siedzenia, a na wypasione mnie nie stac. Takze na razie wstrzymuje sie z zakupem
Są też takie co możesz dać na pozycję półsiedzącą Ja właśnie takie dostanę. Ale póki co ja karmię w foteliku od auta,bo w bujaku nie wygodnie a w foteliku jest w sam raz Ja mam od siostry takie krzesełko teraz już ceny spadły,bo jeszcze 2 lata temu kupiła za ponad 200 zł a mi się bardzo podoba Proste krzesełko,łatwe do skladania i fajne Mam "Planetę"
http://allegro.pl/praktyczne-krzesel...965947326.html
Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
Weszlam do grupy :-D wiecie co one zadają takie pytania bo nie były na wizażu z nami my przecież wszystko przechodzilysmy
Aż normalnie korci mnie żeby zapisać się do tej grupy poczytać i się pośmiać z tych furiatek
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:37   #2655
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Są też takie co możesz dać na pozycję półsiedzącą Ja właśnie takie dostanę. Ale póki co ja karmię w foteliku od auta,bo w bujaku nie wygodnie a w foteliku jest w sam raz Ja mam od siostry takie krzesełko teraz już ceny spadły,bo jeszcze 2 lata temu kupiła za ponad 200 zł a mi się bardzo podoba Proste krzesełko,łatwe do skladania i fajne Mam "Planetę"
http://allegro.pl/praktyczne-krzesel...965947326.html

Aż normalnie korci mnie żeby zapisać się do tej grupy poczytać i się pośmiać z tych furiatek
Cho
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:41   #2656
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez carolciuska Pokaż wiadomość
Niee,ta z dwuczlonowym nazwiskiem co sie strasznie zawsze madruje. Wypowiadala sie pod postem jajko
Ja tam dyskutowalam w kilku postach ale szly teksty ze "jak sie nie podoba - czyt. nie myslisz tak jak my- to wypad" albo to rozporzadzenie o zmianach w kp. Dokument napisany (tekst) zeby karmic wylacznie kp a tabelka zalaczona do dokumentu i pierwsze posilki zeby od 4 czy 5mc. Wiec jak dla mnie nadaje sie on do kosza. Kto by co nie uwazal to sie powola na co innego. Po serii tekstow (ze daje dziecku zarcie, ze niszcze mu jelita, ze jestem niepowazna) stwierdzilam ze nie bede zasmiecac sobie tablicy. grupa mam kpi jest zdecydowanie przyjemniejsza.

Wgl dziewczyny jak mozecie niszczyc jelita swoim dzieciom i zatrowac ich organizm marchewka czy kleikiem w 4mc czy tez 5 (zart ofc)

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Są też takie co możesz dać na pozycję półsiedzącą Ja właśnie takie dostanę. Ale póki co ja karmię w foteliku od auta,bo w bujaku nie wygodnie a w foteliku jest w sam raz Ja mam od siostry takie krzesełko teraz już ceny spadły,bo jeszcze 2 lata temu kupiła za ponad 200 zł a mi się bardzo podoba Proste krzesełko,łatwe do skladania i fajne Mam "Planetę"
http://allegro.pl/praktyczne-krzesel...965947326.html

Aż normalnie korci mnie żeby zapisać się do tej grupy poczytać i się pośmiać z tych furiatek
Mecia tez tak myslalam. Ale niektore kobiety sa tam tak agresywne, ze wzbudzaly ja tez we mnie czasem wystarczy przejrzec takiej profil
__________________
31.07.2014 Gabryś jest już z nami
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:41   #2657
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Jutro chyba zajrze chociaz sie zapisac i wypisac smiesza mnie opetani fanatycy czy to koscielni,idealni rodzice czy matki bez matury ktore robia z siebie dietetykow,psychologow i specjalistow z kazdej dziedziny itp.

Wysłane z mojego HUAWEI Y530-U00
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:46   #2658
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Jutro chyba zajrze chociaz sie zapisac i wypisac smiesza mnie opetani fanatycy czy to koscielni,idealni rodzice czy matki bez matury ktore robia z siebie dietetykow,psychologow i specjalistow z kazdej dziedziny itp.

Wysłane z mojego HUAWEI Y530-U00
Oo i jeszcze pamietam... napisalam ze teraz xaleca sie w kp rozszerzanie diety po 4mc. To wyjechaly ze nie mozna slepo wierzyc lekarzom i specjalistom po czym ta sama osoba kilka komentarzy nizej napisala, ze "WHO zaleca po 6mc" - wgl dla mnie to temat rzeka - zalecenia to nie nakaz. Ktos da w 4, 5, 6 a ktos w 12 pierwsza marchewke i bedzie ok. Nigdy nie slyszalam o ciezkiej chorobie dziecka bo mama rozszerzyla diete.
__________________
31.07.2014 Gabryś jest już z nami
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 23:46   #2659
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;49623569]Ja wczoraj wyrzuciłam napoczętego Hippa bo stało już dłużej niż 3 tygodnie i teraz już nie mam mm w domu. Ale zamrażalnik pełny, więc stresu nie ma [/QUOTE]

z jakiego czasu mleko trzymasz?

agnes powodzenia z Lenką, mam nadzieję że znajdziecie przyczynę!

Asiu zakładasz body na body? nigdy tak nie robiłam robicie tak?

małaPaulina oby z Szymonkiem się wyklarowało

Niestabilna kciuki!!!

Latte co do kp w pełni się zgadzam! Mi też nikt nie pomagał, walczyłam całą sobą. Nawet doradca załamywała ręce patrząc na moje małe brodawki
Ciągałam laktatorem na sucho, każda kroplę podawałam strzykawką, dosłownie po 0,5ml. W domu przed każdym kp odciągałam brodawki aby je wyciągnać. Generalnie nie bylo miło, bolało bardzo... karmiłam gryząc rękawy i rycząc.
Drugiej nocy mala bardzo płakała (prawdopodobnie po szczepionce ;/) bo była szczepiona dzień po porodzie. Położna przyszła że na pewno jest głodna... i mi daje butle. Nawet nie spytała czy sobie tego życzę. Ale sama Jej to powiedziałam.
Nie mniej jednak, pod presją że mała głodna dostała dosłownie parę ml mm
Teraz jest cudownie choć zdarzają się kryzyse, np. mała nie chciała jeść i się bardzo wyginała

carola super wzór tuli

dzanet współczuję takiej wizyty...

Mandra
mam pytanie odnośnie blw ogólnie wiadomo że dziecka nie powinno się sadzać (zwłaszcza w pozycji typowo siedzącej a tego wymaga blw) dopóki samo nie usiądzie... a to przecież jak ma ok 8-10 miesięcy... jak to robiłaś?

Edytowane przez Ana***
Czas edycji: 2015-01-09 o 23:50
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-09, 23:50   #2660
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Najlepsze są komentarze i to nie napisze normalnie tylko pełno jadu
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 00:00   #2661
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Denaris Pokaż wiadomość
Oo i jeszcze pamietam... napisalam ze teraz xaleca sie w kp rozszerzanie diety po 4mc. To wyjechaly ze nie mozna slepo wierzyc lekarzom i specjalistom po czym ta sama osoba kilka komentarzy nizej napisala, ze "WHO zaleca po 6mc" - wgl dla mnie to temat rzeka - zalecenia to nie nakaz. Ktos da w 4, 5, 6 a ktos w 12 pierwsza marchewke i bedzie ok. Nigdy nie slyszalam o ciezkiej chorobie dziecka bo mama rozszerzyla diete.
Co tam lekarze,WHO wie lepiej one tez wiedza lepiej a ze Ty widzisz codziennie swoje dziecko i wiesz jak reaguje to nic... jestes wyrodna,bo musisz karmic tylko piersia bo piers to zloty lek na wszystkie dolegliwosci i mamy niektore sa gotowe dziecko zaglodzic byle tylko tego paskudnego mm nie kupic(wiem ze nie jest tak dobre ale dziecko musi jesc i jak np. Mama ma takie leki przy ktorych nie moze karmic a nie ma pokarmu zamrozonego t niestety... trzeba,chyba ze lekow nie wezmie..),dokarmisz mm to w ogole na stosie powinni Cie spalic a podajac kaszke czyli sam syf maltodekstryna i inne beee rozpychasz zoladek i w ogole wszystko co robisz to zle ja uwazam ze zadna mama krzywdy dla dziecka nie chce i jak jest pewna,ze chce juz w 3 miesiacu podawac jablko,marchew i wszystko inne to niech daje,bo chyba jak zaparcia,biegunka,bol brzucha wystapia to znak ze trzeba sie jeszcze wstrzymac bo dziecko za male albo po prostu na dany produkt tak reaguje i wierze w to ze wszystkie mamy obserwuja dzieci przy rozszerzaniu diety wszystko z umiarem... tez dla malego nie chce cukru ale daje herbatke granulowana dla dzieci gdzie cukru pelno ale co mam dziecko odwodnic? Widac ze mu sie chce pic bo wypija to od razu a wody nie pil tak duzo i byly problemy z kupka a teraz jest ok


Wysłane z mojego HUAWEI Y530-U00
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 01:56   #2662
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Jeszcze nas wyrzucą z grupy jak zauważą że się tu o nich pisze 😆
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 06:43   #2663
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Co tam lekarze,WHO wie lepiej one tez wiedza lepiej a ze Ty widzisz codziennie swoje dziecko i wiesz jak reaguje to nic... jestes wyrodna,bo musisz karmic tylko piersia bo piers to zloty lek na wszystkie dolegliwosci i mamy niektore sa gotowe dziecko zaglodzic byle tylko tego paskudnego mm nie kupic(wiem ze nie jest tak dobre ale dziecko musi jesc i jak np. Mama ma takie leki przy ktorych nie moze karmic a nie ma pokarmu zamrozonego t niestety... trzeba,chyba ze lekow nie wezmie..),dokarmisz mm to w ogole na stosie powinni Cie spalic a podajac kaszke czyli sam syf maltodekstryna i inne beee rozpychasz zoladek i w ogole wszystko co robisz to zle ja uwazam ze zadna mama krzywdy dla dziecka nie chce i jak jest pewna,ze chce juz w 3 miesiacu podawac jablko,marchew i wszystko inne to niech daje,bo chyba jak zaparcia,biegunka,bol brzucha wystapia to znak ze trzeba sie jeszcze wstrzymac bo dziecko za male albo po prostu na dany produkt tak reaguje i wierze w to ze wszystkie mamy obserwuja dzieci przy rozszerzaniu diety wszystko z umiarem... tez dla malego nie chce cukru ale daje herbatke granulowana dla dzieci gdzie cukru pelno ale co mam dziecko odwodnic? Widac ze mu sie chce pic bo wypija to od razu a wody nie pil tak duzo i byly problemy z kupka a teraz jest ok


Wysłane z mojego HUAWEI Y530-U00
Dokladnie. Poza tym kto jak lekarze w WHO zasiadaja. Przeciez to nie Stachu czy Zdzichu spod sklepu.
__________________
31.07.2014 Gabryś jest już z nami
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 07:51   #2664
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Co do WHO to oni teraz mowia tak a za pare lat znow inaczej. Przyklad z innej beczki: wyniki badania nasienia. Kiedys wyniki uwazane za srednie lub kiepskie obecnie przez WHO sa uwazane za calkiem dobre. Wynika to z tego,ze coraz wiecej mezczyzn ma coraz gorsze wyniki badan nasienia. WHO dostosowalo wiec interpretacje wynikow do swiatowego trendu. Mowila mi to lekarka co in vitro mi robila. Takze WHO nie ma jednych obiektywnych badan ale sa one dostosowane do danej rzeczywistosci. Tak jak zoltaczka u noworodkow. Jeszcze niedawno poziom bilirubiny 15 kwalifikowal do hospitalizacji a obecnie musi byc powyzej 18 zeby przyjeli noworodka do szpitala. Temat ten przerabialam z moja Iza,ktora miala prawie 18 i odeslali nas z kwitkiem. A polozna srodowiskowa przerazona decyzja szpitala.
Nie mam nic przeciwko WHO ale tez trzeba obiektywnie patrzec na ich zalecenia. Tak jak obecnie unika sie podawania dziecku wody z glukoza nie dlatego ze to jest cos zlego w ogole ale ze wzgledu na epidemie otylosci. W czasach gdy nasi rodzice mieli male dzieci woda z glukoza miala sens bo nie bylo lamp do naswietlania noworodkow z zoltaczka a glukoza dobrze wyplukuje bilirubine.

A poza tym dzien dobry
Dzis u nas jest koleda
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 08:30   #2665
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Hej

Wychodzi, że moje dziecko to jest najcięższe na wątku
Juz mi jest ciężko go nosić, a na jednej ręce to nie ma szans.

Krzesełka do karmienia nie kupujemy, mamy pi córci takie z Ikei. Jest super.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
z jakiego czasu mleko trzymasz?

agnes powodzenia z Lenką, mam nadzieję że znajdziecie przyczynę!

Asiu zakładasz body na body? nigdy tak nie robiłam robicie tak?

małaPaulina oby z Szymonkiem się wyklarowało

Niestabilna kciuki!!!

Latte co do kp w pełni się zgadzam! Mi też nikt nie pomagał, walczyłam całą sobą. Nawet doradca załamywała ręce patrząc na moje małe brodawki
Ciągałam laktatorem na sucho, każda kroplę podawałam strzykawką, dosłownie po 0,5ml. W domu przed każdym kp odciągałam brodawki aby je wyciągnać. Generalnie nie bylo miło, bolało bardzo... karmiłam gryząc rękawy i rycząc.
Drugiej nocy mala bardzo płakała (prawdopodobnie po szczepionce ;/) bo była szczepiona dzień po porodzie. Położna przyszła że na pewno jest głodna... i mi daje butle. Nawet nie spytała czy sobie tego życzę. Ale sama Jej to powiedziałam.
Nie mniej jednak, pod presją że mała głodna dostała dosłownie parę ml mm
Teraz jest cudownie choć zdarzają się kryzyse, np. mała nie chciała jeść i się bardzo wyginała

carola super wzór tuli

dzanet współczuję takiej wizyty...

Mandra
mam pytanie odnośnie blw ogólnie wiadomo że dziecka nie powinno się sadzać (zwłaszcza w pozycji typowo siedzącej a tego wymaga blw) dopóki samo nie usiądzie... a to przecież jak ma ok 8-10 miesięcy... jak to robiłaś?
Zaczynaliśmy blw jak mała dobrze siedziała. Miała wtedy skończone 6 miesięcy. Samodzielnie jeszcze nie potrafiła usiąść. , ale posadzone siedziała bardzo stabilnie.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 08:55   #2666
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4 235
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Dziewczyny co myślicie nt zasypiania dziecka tylko przy piersi/butelce?
Moja gwiazda ani w dzień ani w nocy nie zaśnie inaczej... Każde próby bujania, kołysania jak jest zmęczona kończą się płaczem, którego ja nie wytrzymuję. Dam cycka i śpi.
Sporo czytałam na ten temat, zdania są podzielone ale jednak większość uważa, że to złe i w ogóle... Wszyscy polecają 'język niemowląt'. Czytałam i nie jestem w stanie tego wprowadzić. Nie chce.
Myślicie że dziecko z czasem oduczy się tego zasypiania przy jedzeniu czy trzeba je tego nauczyć?
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 09:02   #2667
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Moja wieczorem najchetniej zasypia przy piersi i na razie nie zabiore jej tego. Inne dzieci dostaja smoczek i dzieki temu zasypiaja. Moja smoczka nie chce wiec ma piers;-) ja tam uwazam ze przez pierwsze miesiace najwazniejsze jest zeby dziecko czulo sie bezpieczne i spokojne,potem przyjdzie czas na wychowywanie;-) moja starsza miala smoczka wiec nie miala takiej potrzeby ssania piersi do snu. Ale lubila spac z nami
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 09:07   #2668
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;49687641]Dziewczyny co myślicie nt zasypiania dziecka tylko przy piersi/butelce?
Moja gwiazda ani w dzień ani w nocy nie zaśnie inaczej... Każde próby bujania, kołysania jak jest zmęczona kończą się płaczem, którego ja nie wytrzymuję. Dam cycka i śpi.
Sporo czytałam na ten temat, zdania są podzielone ale jednak większość uważa, że to złe i w ogóle... Wszyscy polecają 'język niemowląt'. Czytałam i nie jestem w stanie tego wprowadzić. Nie chce.
Myślicie że dziecko z czasem oduczy się tego zasypiania przy jedzeniu czy trzeba je tego nauczyć?[/QUOTE]

To jest przede wszystkim uciążliwe dla mamy,a przynajmniej było dla mnie,bo z córą to przechodziłam.Przy Filipie powiedziałam sobie"Nie" i tego się trzymam,bo po każdym karmieniu go odkładam do łóżeczka i zasypia.Przy córce bywało,że z łóżka nie wychodziłam przez dłuższy czas.Piszę o karmieniu piersią.Tak na prawdę przy pierwszym dziecku człowiek się uczy,popełnia więcej błędów.Przyznam,że teraz jest mi znacznie lżej.Mały uśnie nawet sam,kiedy jest zmęczony,tż też go może uśpić
Wieczorem,po moim powrocie z pracy pierś do snu musi być,nie inaczej,ale poje,zaśnie i nie ma problemu z odłożeniem do łóżeczka,trwa to zazwyczaj 10-15 minut
__________________

Edytowane przez Aneta???
Czas edycji: 2015-01-10 o 09:09
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 09:10   #2669
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Aneta a to fakt. Meczace zawlaszcza ze tez mam starsze dziecko. Dlatego w ciagu dnia tak nie robie. Ale za to bujam w wozku. Moja w dzien malo spi w porownaniu do pierwszego dziecka. Ale wieczorem ja biore ksiazke i czytam a Iza cycka piers;-)
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 09:13   #2670
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
Co do WHO to oni teraz mowia tak a za pare lat znow inaczej. Przyklad z innej beczki: wyniki badania nasienia. Kiedys wyniki uwazane za srednie lub kiepskie obecnie przez WHO sa uwazane za calkiem dobre. Wynika to z tego,ze coraz wiecej mezczyzn ma coraz gorsze wyniki badan nasienia. WHO dostosowalo wiec interpretacje wynikow do swiatowego trendu. Mowila mi to lekarka co in vitro mi robila. Takze WHO nie ma jednych obiektywnych badan ale sa one dostosowane do danej rzeczywistosci. Tak jak zoltaczka u noworodkow. Jeszcze niedawno poziom bilirubiny 15 kwalifikowal do hospitalizacji a obecnie musi byc powyzej 18 zeby przyjeli noworodka do szpitala. Temat ten przerabialam z moja Iza,ktora miala prawie 18 i odeslali nas z kwitkiem. A polozna srodowiskowa przerazona decyzja szpitala.
Nie mam nic przeciwko WHO ale tez trzeba obiektywnie patrzec na ich zalecenia. Tak jak obecnie unika sie podawania dziecku wody z glukoza nie dlatego ze to jest cos zlego w ogole ale ze wzgledu na epidemie otylosci. W czasach gdy nasi rodzice mieli male dzieci woda z glukoza miala sens bo nie bylo lamp do naswietlania noworodkow z zoltaczka a glukoza dobrze wyplukuje bilirubine.

A poza tym dzien dobry
Dzis u nas jest koleda
Zgadzam sie. Nie mozna slepo wierzyc wytycznym tylko obserwowac malucha i miec wlasny rozum, ale przy tym nie krytykowac agresywnie i klac na kogos bo robi inaczej. Tego wlasnie brakuje.

Dwa razy maly zjadl marchewke i nawet kupki zielonej nie bylo, wiec uwazam ze moge dalej podac ziemniaka i jablko.

Alu jablko trzeba ugotowac i zblendowac czy surowe zblendowac? Marchewke blendowalam z mala iloscia mojego mleka wiec z owocem zrobic tak samo?

Mandi Ty wprowadzalas gluten jak to sie zaleca pol lyzeczki dziennie od 5mc czy od razu przy blw dalas gluten w pelnej porcji?
__________________
31.07.2014 Gabryś jest już z nami
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 19:46:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.