Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2 - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-19, 12:40   #3181
agness2011
Raczkowanie
 
Avatar agness2011
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 147
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aneta??? Pokaż wiadomość
Ana , gratuluję ząbka ☺

U nas dziś znów marchewka i znów plucie. Jeszcze jutro próba.I co dalej, dalej marchewka aż do skutku czy coś innego próbować?
Aneta, moja Iza kilka dni wypluwala marchewke i ja probowalam az do skutku - o ile dobrze pamiętam to czwartego dnia jej dopiero zaczęła smakować Jeśli dajesz słoiczki to ewentualnie spróbuj jeszcze zmienić firmę - może akurat ten producent niepasuje?
agness2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 12:47   #3182
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aneta??? Pokaż wiadomość
Ana , gratuluję ząbka ☺

U nas dziś znów marchewka i znów plucie. Jeszcze jutro próba.I co dalej, dalej marchewka aż do skutku czy coś innego próbować?
Ja bym dala cos innego a do marchewki wrocila za jakis czas. Poza tym marchew jest praktycznie w kazdym daniu wiec moze z innym skladnikiem mu zasmakuje
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 13:14   #3183
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4 235
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Dziękujemy za gratulacje mała już testuje ząbka na moim cycu

Nmartyna o to smakosz Ci rośnie

Agnes nie pomyliło takie były diagnozy... jedni że azs, a może łojotokowe zapalenie skóry a może skaza, a może trądzik buziunię miała okropnie wysypaną... nie mogłam na to patrzeć ehh do tego chyba Ją to swędziało bo dobrze spała na dworze w chłodzie (poza tym na dworze bladło do tego stopnia że tylko wielkie grudy były a reszta buzi robiła się ładna - w pomieszczeniu grudki, ropne krosty, czerwone plamy i łuszczące się uszy aż taki zmacerowiałe ;/) w końcu smarowałam ją sterydem, po tym przeszło ale wróciło bardzo szybko. Wtedy odwiedziłam drugiego dermatologa (pierwszy nie wiedząc co to wysyłał nas z paniką na ip!) i dostaliśmy maści robione i było trochę lepiej. Po leczeniu zaczęłam małej myć systematycznie buzię płynem z biodermy (wcześniej tylko wodą przegotowaną ale doszłam do wniosku że sama woda może tak nie oczyszczać) i smarować tym kremem z emolium (krem specjalny) dwa razy dziennie i w sumie buzia się doprowadziła do ładu. Nie wiem czy to tego zasługa czy zaczęła wyrastać ale poprawa była. Czasem zapomniałam posmarować to od razu miała wysypkę. Teraz i tak skóra nie jest idealna ale jest duuużo lepiej czasami jest wręcz idealnie gładka
Brawa dla Zuzi za ząbek!
Aniu a wiesz co to w końcu było?
Zosia też ma obsypaną buźkę, na dworze też to znika, w domu się pojawia. Diagnozy jak u Ciebie. Jakoś nie mam do nich przekonania... Możesz polecić co to za krem z Emolium używałaś?

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Agnes a Ty wykupiłaś tą maść cholesterolową dla Lenki?
Mi w aptece zaśpiewali 48zł za 100g to podziękowałam. Potem mi babka w aptece doradziła, że mam iść raz jeszcze do pediatry z tą receptą (na samą myśl mnie krew zalewa) i ma mi tam napisać jakiś jeszcze jeden składnik, no 0,5g witA i wtedy to już jest sprzedawane jako maść robiona i zapłacę 8,50!
Że też pediatrzy nie wiedzą takich rzeczy?

Aneta a jak u Filipka, buźka lepsza po Mustelli?
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 13:22   #3184
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;49831411]Brawa dla Zuzi za ząbek!
Aniu a wiesz co to w końcu było?
Zosia też ma obsypaną buźkę, na dworze też to znika, w domu się pojawia. Diagnozy jak u Ciebie. Jakoś nie mam do nich przekonania... Możesz polecić co to za krem z Emolium używałaś?[/QUOTE]

Ten: http://www.aptekagemini.pl/emolium-k...alny-75ml.html używamy do go teraz dwa razy dziennie

a tym przemywam buźkę dwa razy dziennie, przed nałożeniem kremu http://www.aptekagemini.pl/bioderma-...at-1000ml.html

nie wiem do dziś jakiś czas nie jadłam nabiału w ogóle, nawet białka jajek... i glutenu zero. Piekliśmy chlebki bezglutenowe. Po jakichś 2-3 tyg zjadłam kromkę chleba, potem dwie, po jakimś czasie nabiał, jogurt (mleka nie pije nadal, nabiał przetworzony i żółtego sera nie bo ciężki)
Na buzi sporadycznie wychodzą jakiś wypryski. Jeszcze nie doszłam ale na bank ma na coś alergię bo nieraz wysypuje jej brzuszek ale na bank nie jest to nabiał podejrzewam że jakiś ziółka... może rumianek ale to nie ma związku z buzią.
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 13:37   #3185
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4 235
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Ten: http://www.aptekagemini.pl/emolium-k...alny-75ml.html używamy do go teraz dwa razy dziennie

a tym przemywam buźkę dwa razy dziennie, przed nałożeniem kremu http://www.aptekagemini.pl/bioderma-...at-1000ml.html

nie wiem do dziś jakiś czas nie jadłam nabiału w ogóle, nawet białka jajek... i glutenu zero. Piekliśmy chlebki bezglutenowe. Po jakichś 2-3 tyg zjadłam kromkę chleba, potem dwie, po jakimś czasie nabiał, jogurt (mleka nie pije nadal, nabiał przetworzony i żółtego sera nie bo ciężki)
Na buzi sporadycznie wychodzą jakiś wypryski. Jeszcze nie doszłam ale na bank ma na coś alergię bo nieraz wysypuje jej brzuszek ale na bank nie jest to nabiał podejrzewam że jakiś ziółka... może rumianek ale to nie ma związku z buzią.
Dziękuję Ale ceny
Nieźle przeszłaś, dzielna jesteś
Ja do końca nie wierzę w te diagnozy na skazę biuałkową. Dlatego doszłam do wniosku, że będę pisać codziennie co jem i co 3 dni wprowadzać coś nowego i obserwować. Zosia miała najbardziej wysypaną buźkę i problem z brzuszkiem (straszny! każdy ruch wywoływał u niej płacz) właśnie w okresie świątecznym, kiedy to wypróbowałam za dużo rzeczy na raz i nie wiem co mogło spowodować wysypkę i ból brzucha.
Oby Zuzi nie wróciło to świństwo

Ps. Jak wrażenia po karmieniu z pierwszym ząbkiem? Nie ukrywam że lekko mnie to przeraża
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 13:51   #3186
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez agness2011 Pokaż wiadomość
Aneta, moja Iza kilka dni wypluwala marchewke i ja probowalam az do skutku - o ile dobrze pamiętam to czwartego dnia jej dopiero zaczęła smakować Jeśli dajesz słoiczki to ewentualnie spróbuj jeszcze zmienić firmę - może akurat ten producent niepasuje?
Mam marchewkę w słoiczku chyba z trzech firm,spróbuję

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Ja bym dala cos innego a do marchewki wrocila za jakis czas. Poza tym marchew jest praktycznie w kazdym daniu wiec moze z innym skladnikiem mu zasmakuje
Dam mu jeszcze jutro i pojutrze z innego słoiczka a potem coś innego,zobaczymy

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;49831411]Brawa dla Zuzi za ząbek!
Aniu a wiesz co to w końcu było?
Zosia też ma obsypaną buźkę, na dworze też to znika, w domu się pojawia. Diagnozy jak u Ciebie. Jakoś nie mam do nich przekonania... Możesz polecić co to za krem z Emolium używałaś?

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Agnes a Ty wykupiłaś tą maść cholesterolową dla Lenki?
Mi w aptece zaśpiewali 48zł za 100g to podziękowałam. Potem mi babka w aptece doradziła, że mam iść raz jeszcze do pediatry z tą receptą (na samą myśl mnie krew zalewa) i ma mi tam napisać jakiś jeszcze jeden składnik, no 0,5g witA i wtedy to już jest sprzedawane jako maść robiona i zapłacę 8,50!
Że też pediatrzy nie wiedzą takich rzeczy?

Aneta a jak u Filipka, buźka lepsza po Mustelli?[/QUOTE]

No nie bardzo lepiej,bez zmian a dziś na klatce piersiowej zauważyłam malutką wysypkę,no nie wiem,ale marchewki raczej nie połknął,a jeśli tak,to tyci tyci.I nie wiem skąd to
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 13:56   #3187
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Agnes nie myślałaś o tym mleku https://www.neocate.com.pl/index.php.../neocate-lcp/? Właśnie parę razy ktoś mi powiedział,że Neocate jest bardzo dobrym mlekiem dla alergików. Kosztuje jakoś 150 zł za puszkę 400g ale jak masz receptę to płacisz 3.20. Mojej znajomej dzieć miał problemy po Nutramigenie i w końcu dali mu z wielką łaską Neocate i wszystko wróciło do normy Tak o tylko Ci mówię w razie co
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 13:58   #3188
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4 235
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Agnes nie myślałaś o tym mleku https://www.neocate.com.pl/index.php.../neocate-lcp/? Właśnie parę razy ktoś mi powiedział,że Neocate jest bardzo dobrym mlekiem dla alergików. Kosztuje jakoś 150 zł za puszkę 400g ale jak masz receptę to płacisz 3.20. Mojej znajomej dzieć miał problemy po Nutramigenie i w końcu dali mu z wielką łaską Neocate i wszystko wróciło do normy Tak o tylko Ci mówię w razie co
Jakie ceny mleka, oszaleli...
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 14:04   #3189
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;49832115]Jakie ceny mleka, oszaleli...[/QUOTE]

Daj spokój, ja ostatnio oglądałam jakąś humanę dla chorych dzieci i kosztowała 150 euro za małą puszkę, ale to chyba refundowane mam nadzieję 😕
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 14:04   #3190
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Agnes nie myślałaś o tym mleku https://www.neocate.com.pl/index.php.../neocate-lcp/? Właśnie parę razy ktoś mi powiedział,że Neocate jest bardzo dobrym mlekiem dla alergików. Kosztuje jakoś 150 zł za puszkę 400g ale jak masz receptę to płacisz 3.20. Mojej znajomej dzieć miał problemy po Nutramigenie i w końcu dali mu z wielką łaską Neocate i wszystko wróciło do normy Tak o tylko Ci mówię w razie co
Metka słyszałam o tym mleku, ale na forach wyczytałam że nie jest refundowane i rodzice sprowadzają je sobie ze Stanów albo Anglii na własną rękęHm, musze jeszcze raz poszukać. Jest jeszcze Nutramigen AA i działa chyba na tej samej zasadzie co neocate. Ale też oczywiście będzie problem z receptą
Ana dzięki za odp.
Dostałam od znajomej namiary na innego alergologa w innym mieście. Jej synkowi z identycznymi problemami pomógł. Zaczekam jeszcze ze 2 tyg. żeby znowu nie powiedzieli że za wcześnie jeszcze na efekty zmiany mleka i uderzymy do tej babki.
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 14:08   #3191
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

http://www. doz. pl/apteka/p67887-Neocate_LCP_proszek_dieta _hipoalergiczna_400_g tutaj jest,że może być po 3.20 jak wypełnisz receptę sobie oczywiście to treść informacyjna ale jak znajdziesz dobrego lekarza to powinien Ci przepisać
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 14:25   #3192
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;49831799]Dziękuję Ale ceny
Nieźle przeszłaś, dzielna jesteś
Ja do końca nie wierzę w te diagnozy na skazę biuałkową. Dlatego doszłam do wniosku, że będę pisać codziennie co jem i co 3 dni wprowadzać coś nowego i obserwować. Zosia miała najbardziej wysypaną buźkę i problem z brzuszkiem (straszny! każdy ruch wywoływał u niej płacz) właśnie w okresie świątecznym, kiedy to wypróbowałam za dużo rzeczy na raz i nie wiem co mogło spowodować wysypkę i ból brzucha.
Oby Zuzi nie wróciło to świństwo

Ps. Jak wrażenia po karmieniu z pierwszym ząbkiem? Nie ukrywam że lekko mnie to przeraża [/QUOTE]

Też w to nie wierzyłam, ale bałam się. Prowadzę zeszyt mojej diety ehh pisze wszystko co jem i obserwacje... no i kosmetyki, leki jakieś nowości co u małej. Zauważyłam też związek że coś zjem to np. mała więcej ulewa. Bóle brzuszka po świetach? nawet nie mów... u nas przez święta i chrzciny, czyt. przeze mnie mała miała rewolucje... kilka razy zrobiła takie kupki jakich nigdy nie widziałam... sama kaszka. Myślę że Jej żołądek nic nie strawił i to się potwierdza bo przez ten czas nie przytyła (przez te problemy w wagę się zaopatrzyliśmy eh)

Ogólnie ok ale zdarza się Jej zahaczyć gorzej jak drugi będzie szedł i zacznie dociskać i zagryzać
bo w sumie teraz też najgorzej było jak wychodził to ściskała i traktowała cyca jak gryzak

agnes proszę

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Dziewczynki a jak rozwój Waszych dzieci? przekręcają się na boki? może z plecków na brzuszek czy odwrotnie? a może pełzają?

Moja Zuzia czasem ma fazę że się na bok przekręci ale to w zasadzie tylko do piersi jak karmię na leżąco. Jak Ją położę na boku to już umie fiknąć na brzuszek (i w zasadzie to robi bo nie chce być na boku) ale z plecków nie bo właśnie nie chce się obracać na bok ehh

A w ogóle jak leży na brzuchu to podciąga do góry pupę i zapiera się kolanami... i próbuje pełzać... pełzanie nie powinno być naprzemienne? bo ona ciągnie dwie nóżki pod brzuszek.

Edit: właśnie zerkam na youtube... i moje dziecię szykuje się do pełzania z tego co widzę właściwie to juz po parę cm się przesuwa... aaaa

Edytowane przez Ana***
Czas edycji: 2015-01-19 o 14:33
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 14:30   #3193
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Też w to nie wierzyłam, ale bałam się. Prowadzę zeszyt mojej diety ehh pisze wszystko co jem i obserwacje... no i kosmetyki, leki jakieś nowości co u małej. Zauważyłam też związek że coś zjem to np. mała więcej ulewa. Bóle brzuszka po świetach? nawet nie mów... u nas przez święta i chrzciny, czyt. przeze mnie mała miała rewolucje... kilka razy zrobiła takie kupki jakich nigdy nie widziałam... sama kaszka. Myślę że Jej żołądek nic nie strawił i to się potwierdza bo przez ten czas nie przytyła (przez te problemy w wagę się zaopatrzyliśmy eh)

Ogólnie ok ale zdarza się Jej zahaczyć gorzej jak drugi będzie szedł i zacznie dociskać i zagryzać
bo w sumie teraz też najgorzej było jak wychodził to ściskała i traktowała cyca jak gryzak

agnes proszę

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Dziewczynki a jak rozwój Waszych dzieci? przekręcają się na boki? może z plecków na brzuszek czy odwrotnie? a może pełzają?

Moja Zuzia czasem ma fazę że się na bok przekręci ale to w zasadzie tylko do piersi jak karmię na leżąco. Jak Ją położę na boku to już umie fiknąć na brzuszek (i w zasadzie to robi bo nie chce być na boku) ale z plecków nie bo właśnie nie chce się obracać na bok ehh

A w ogóle jak leży na brzuchu to podciąga do góry pupę i zapiera się kolanami... i próbuje pełzać... pełzanie nie powinno być naprzemienne? bo ona ciągnie dwie nóżki pod brzuszek.
Filip się przewraca z pleców na brzuch i odwrotnie, kręci się wokół własnej osi i myślimy nad małym kojcem bo spada z maty na podłogę, musi cały czas ktoś przy nim być 😕
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 14:42   #3194
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Aneta??? Pokaż wiadomość
Filip się przewraca z pleców na brzuch i odwrotnie, kręci się wokół własnej osi i myślimy nad małym kojcem bo spada z maty na podłogę, musi cały czas ktoś przy nim być 😕
wokół własnej osi? ojej jak to wygląda? nakręć go
jakoś wcześniej się do tego przymierzał? robił może coś takiego że leży na klatce piersiowej ręce w górze i nimi pływa? albo chwieje się na boki?

podnosi tez pupkę do góry i podciąga kolana?
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 14:58   #3195
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
wokół własnej osi? ojej jak to wygląda? nakręć go
jakoś wcześniej się do tego przymierzał? robił może coś takiego że leży na klatce piersiowej ręce w górze i nimi pływa? albo chwieje się na boki?

podnosi tez pupkę do góry i podciąga kolana?
W kółko, po chwili głowę ma tam gdzie miał nogi, odpycha się rękami czy jak, muszę zwrócić uwagę i go poobserwować ☺
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 15:21   #3196
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez agness2011 Pokaż wiadomość
Misstic właśnie podobno dynia jest bardzo chętnie jedzona przez dzieci Ja dzis drugi raz próbowałam dać Izie ziemniaczka i wprawdzie dziś już trochę lepiej, ale jakoś bez entuzjazmu nadal je - moze zbyt mało wyrazisty?

u nas dynia bardzo smakowala a ziemniakiem bylo podobnie 1 dnia nie za bardzo chciala ale juz 2 dnia chetnie zjadla

jutro tez dynia a potem juz cos polaczymy.

I takie pytanie w poludnie podaje warzywo po poludniu jemy kaszke ok 17 a jak bede chciec wprowadzic owoc to kiedy ja mam jej dac?? zamiast kaszki??
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 15:29   #3197
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość


Dziewczynki a jak rozwój Waszych dzieci? przekręcają się na boki? może z plecków na brzuszek czy odwrotnie? a może pełzają?

Moja Zuzia czasem ma fazę że się na bok przekręci ale to w zasadzie tylko do piersi jak karmię na leżąco. Jak Ją położę na boku to już umie fiknąć na brzuszek (i w zasadzie to robi bo nie chce być na boku) ale z plecków nie bo właśnie nie chce się obracać na bok ehh

A w ogóle jak leży na brzuchu to podciąga do góry pupę i zapiera się kolanami... i próbuje pełzać... pełzanie nie powinno być naprzemienne? bo ona ciągnie dwie nóżki pod brzuszek.

Edit: właśnie zerkam na youtube... i moje dziecię szykuje się do pełzania z tego co widzę właściwie to juz po parę cm się przesuwa... aaaa
Lence opornie idzie jak na razie przewracanie. Przerzuci na bok nóżki i bioderka, ale zostaje jej pod spodem rączka i nie może sobie jeszcze poradzić. Wygląda to tak jak w pozycji bocznej, bezpiecznej w pierwszej pomocyMa za mało siły żeby ją stamtąd wyciągnąć. Ale rehabilitantka mówiła że ma osłabione rączki dlatego tak. Ale cały czas próbuje Czasem ciężko jej pieluche zmienić bo zaraz chyc i na boczku. Chociaż dzisiaj po pół godziny kombinowania i nerwów udało jej się w koncu bez mojej pomocy. Pełzać też troszkę próbuje i po kilka cm uda się jej przesunąć.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;49831411]Brawa dla Zuzi za ząbek!
Aniu a wiesz co to w końcu było?
Zosia też ma obsypaną buźkę, na dworze też to znika, w domu się pojawia. Diagnozy jak u Ciebie. Jakoś nie mam do nich przekonania... Możesz polecić co to za krem z Emolium używałaś?

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Agnes a Ty wykupiłaś tą maść cholesterolową dla Lenki?
Mi w aptece zaśpiewali 48zł za 100g to podziękowałam. Potem mi babka w aptece doradziła, że mam iść raz jeszcze do pediatry z tą receptą (na samą myśl mnie krew zalewa) i ma mi tam napisać jakiś jeszcze jeden składnik, no 0,5g witA i wtedy to już jest sprzedawane jako maść robiona i zapłacę 8,50!
Że też pediatrzy nie wiedzą takich rzeczy?

Aneta a jak u Filipka, buźka lepsza po Mustelli?[/QUOTE]
Ile za tą masć cholesterolową? Za czystą masć bez dodatków zapłaciłam za 120 g ok 15 zł. A za tą na recepetę z chydrokortyzolem ok 8 zł
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 15:47   #3198
agness2011
Raczkowanie
 
Avatar agness2011
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 147
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Aj... a moja Iza mimo, że już ma 5,5 miesiąca to jakoś nie chce się przewracać ani z pleców na brzuch ani z brzucha na plecy... czasami zdarzy się jej jeszcze przewrócić z brzucha na plecy ale to tak chyba tylko przypadkiem... no i już się tym martwić zaczynam myślicie, że już powinna się obracać?

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez etusiaaa Pokaż wiadomość
u nas dynia bardzo smakowala a ziemniakiem bylo podobnie 1 dnia nie za bardzo chciala ale juz 2 dnia chetnie zjadla

jutro tez dynia a potem juz cos polaczymy.

I takie pytanie w poludnie podaje warzywo po poludniu jemy kaszke ok 17 a jak bede chciec wprowadzic owoc to kiedy ja mam jej dac?? zamiast kaszki??
Ja bym dala owoc na podwieczorek właśnie ok. 17, a kaszkę później na kolację

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość

A w ogóle jak leży na brzuchu to podciąga do góry pupę i zapiera się kolanami... i próbuje pełzać... pełzanie nie powinno być naprzemienne? bo ona ciągnie dwie nóżki pod brzuszek.

Edit: właśnie zerkam na youtube... i moje dziecię szykuje się do pełzania z tego co widzę właściwie to juz po parę cm się przesuwa... aaaa
Ana moja Iza też tak robi...
agness2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 15:54   #3199
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez agness2011 Pokaż wiadomość
Aj... a moja Iza mimo, że już ma 5,5 miesiąca to jakoś nie chce się przewracać ani z pleców na brzuch ani z brzucha na plecy... czasami zdarzy się jej jeszcze przewrócić z brzucha na plecy ale to tak chyba tylko przypadkiem... no i już się tym martwić zaczynam myślicie, że już powinna się obracać?
Lenka ma 4 miesiące wieku korygowanego. Nasza rehabilitantka powiedziała że na przewracanie ma jeszcze 1,5 miesiąca. W książeczce zdrowia Lenki na końcu jest taka tabelka " Karta rozwoju psychoruchowego dziecka" I tam jest że przewracanie z pleców na brzuch i odwrotnie w 6 miesiącu. Także nasze dziewczyny mają jeszcze czas.
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 17:06   #3200
agness2011
Raczkowanie
 
Avatar agness2011
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 147
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
Lenka ma 4 miesiące wieku korygowanego. Nasza rehabilitantka powiedziała że na przewracanie ma jeszcze 1,5 miesiąca. W książeczce zdrowia Lenki na końcu jest taka tabelka " Karta rozwoju psychoruchowego dziecka" I tam jest że przewracanie z pleców na brzuch i odwrotnie w 6 miesiącu. Także nasze dziewczyny mają jeszcze czas.
No biorąc pod uwagę wiek korygowany to Iza ma ok. 4,5 miesiąca i tak licząc to rzeczywiście ma jeszcze czas uspokoilaś mnie trochę
agness2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 18:24   #3201
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
Lence opornie idzie jak na razie przewracanie. Przerzuci na bok nóżki i bioderka, ale zostaje jej pod spodem rączka i nie może sobie jeszcze poradzić. Wygląda to tak jak w pozycji bocznej, bezpiecznej w pierwszej pomocyMa za mało siły żeby ją stamtąd wyciągnąć. Ale rehabilitantka mówiła że ma osłabione rączki dlatego tak. Ale cały czas próbuje Czasem ciężko jej pieluche zmienić bo zaraz chyc i na boczku. Chociaż dzisiaj po pół godziny kombinowania i nerwów udało jej się w koncu bez mojej pomocy. Pełzać też troszkę próbuje i po kilka cm uda się jej przesunąć.
Moją jak obrócę na bok to podnosi głowę i krzyczy, dopiero potem kładzie i chwilę leży ale za żadne skarby sama nie chcę się obrócić. Nawet z karmieniem nieraz są cyrki. Ja Ją przyciągam a ona rękę do tyłu i leci z powrotem na plecki.

Cytat:
Napisane przez agness2011 Pokaż wiadomość
Aj... a moja Iza mimo, że już ma 5,5 miesiąca to jakoś nie chce się przewracać ani z pleców na brzuch ani z brzucha na plecy... czasami zdarzy się jej jeszcze przewrócić z brzucha na plecy ale to tak chyba tylko przypadkiem... no i już się tym martwić zaczynam myślicie, że już powinna się obracać?

Ana moja Iza też tak robi...
Tzn co ? podciąga nóżki w stronę brzucha i podnosi pupę?

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
Lenka ma 4 miesiące wieku korygowanego. Nasza rehabilitantka powiedziała że na przewracanie ma jeszcze 1,5 miesiąca. W książeczce zdrowia Lenki na końcu jest taka tabelka " Karta rozwoju psychoruchowego dziecka" I tam jest że przewracanie z pleców na brzuch i odwrotnie w 6 miesiącu. Także nasze dziewczyny mają jeszcze czas.
Podobno 6 miesięcy to jest ten czas
ale boki chyba wcześniej?
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 18:43   #3202
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Moją jak obrócę na bok to podnosi głowę i krzyczy, dopiero potem kładzie i chwilę leży ale za żadne skarby sama nie chcę się obrócić. Nawet z karmieniem nieraz są cyrki. Ja Ją przyciągam a ona rękę do tyłu i leci z powrotem na plecki.



Tzn co ? podciąga nóżki w stronę brzucha i podnosi pupę?



Podobno 6 miesięcy to jest ten czas
ale boki chyba wcześniej?
Niby czwarty miesiąc, ale u mnie Lenka chyba chce ominać ten etap i chce od razu na brzuszek
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 18:44   #3203
agness2011
Raczkowanie
 
Avatar agness2011
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 147
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Tzn co ? podciąga nóżki w stronę brzucha i podnosi pupę?
Ana - leżąc na brzuchu podnosi pupę i podciaga nóżki i próbuje pełzać
agness2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 19:06   #3204
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez Aneta??? Pokaż wiadomość
W kółko, po chwili głowę ma tam gdzie miał nogi, odpycha się rękami czy jak, muszę zwrócić uwagę i go poobserwować ☺
Haha u nas to samo raz aż pomyślałam czy mi się nie wydaje,że ja go tak położyłam ale potem parę razy się zdarzyło i tak się obkręca i to zawsze wtedy kiedy ja coś oglądam i nagle on leży już w innym miejscu


Mój dzieć się podnosi... Jaki krzyk jest jak ja mu nie dam palców żeby się na czymś spiął.. Nie podnoszę go sama ani nie podciągam za rączki,bo się boję ale on sam łapie mnie za palca i siup do góry. Boję się żeby sobie kregosłupa nie uszkodził,bo to jednak za wczesnie(chyba)
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 19:39   #3205
Paulina Darek
Rozeznanie
 
Avatar Paulina Darek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: ok. Włocławka
Wiadomości: 538
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez agness2011 Pokaż wiadomość
Ana - leżąc na brzuchu podnosi pupę i podciaga nóżki i próbuje pełzać


O to Filip pełza... 😉

Kurczę od kilku dni moje dziecię ma bardzo intensywnie pachnący mocz... I nie wiem czy mam sie martwić...???
A no i dziś była kupka, ale miała dziwny kolor... Nie żółty, a raczej zielony taki troche jak te emotki to zły??

Witam wieczorową porą...😘
Syneczek śpi, a mi głowa pęka... Mjak miłość i chyba spac ide...
__________________



miłość od pierwszego wejrzenia
12.2005
razem przez życie 05.05.2012
Filip jest już z nami 05.09.2014
oczekujemy maleństwa 21.07.2016




Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...
Paulina Darek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 20:31   #3206
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Tak, przebrałam dziecku pampersa i po chwili zrobił kooope. Czemu dzieci wola do czystego?!

Ana gratulujemy zabka
Moje dziecię leżąc na plecach przekreca się na bok, z leżenia na brzuszku kilka razy przekręcil się na plecy.
chyba tyle z jego "ruchomości"

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

A i rozszerzanie diety wydaje mi się takie skomplikowane. ...
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 20:33   #3207
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4 235
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

To ja nie wiem co mi ta pediatra przepisała że zaśpiewali 48zł za 100gr! W super Pharmie pytałam, mówili że to właśnie sam jeden składnik i gdybym to miała połączone z jakąś witamina byłoby nie 48zł a 8,50... Może zapytam w innej aptece...
'
Zosia w sumie najmłodsza i póki co przewraca się sama na boczek i tyle. No i teraz ma manie siadania- korzysta z każdej okazji by się podciągnąć. I jak się trzyma to fajnie już siedzi
Niby czwarty miesiąc to.dobry miesiąc na takie ćwiczenia

Zosia spala dziś w ciągu całego dnia jakieś 2h i miała tylko 3 drzemki zamiast standardowtych 4-5... W sumie nie wierzyłam w te skoki Ale teraz mam nadzieję że to skok i szybko minie... Jest śpiąca ale próby jej.uspania kończą się awanturą...

Szalony ten tydzień... Od jutra do samej niedzieli dziennie coś mamy zaplanowane na popołudnia ciekawe co wyjdzie z tych planów przy naszym maruderku :brzydal;
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 22:57   #3208
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

O to skoro Zosia najmlodsza i sie podciaga to chyba normalne ze Mati tez probuje uff... tylko boje sie ze cos z plecami sobie uszkodzi ale skoro podciaga sie sam,pomagam mu tylko podajac palce to chyba mu zaufam ze wie co robi

Wysłane z mojego HUAWEI Y530-U00
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 23:02   #3209
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Sta☠ry roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.

Cytat:
Napisane przez etusiaaa Pokaż wiadomość
u nas dynia bardzo smakowala a ziemniakiem bylo podobnie 1 dnia nie za bardzo chciala ale juz 2 dnia chetnie zjadla

jutro tez dynia a potem juz cos polaczymy.

I takie pytanie w poludnie podaje warzywo po poludniu jemy kaszke ok 17 a jak bede chciec wprowadzic owoc to kiedy ja mam jej dac?? zamiast kaszki??
ja owoc podaje miedzy obiadem a kaszka czyli na podwieczorek.
Mamuśki napiszczcie mi prosze jakie warzywa i jakie owoce podajecie swoim dzieciaczkom, albo te które można po 4 mcu. Co firma to inne propozycje w słoikach a i internet blogi itp tez sprzeczne info. szczerze zgłupialam
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 23:09   #3210
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Już nie długo, już za chwilę. Stary roczek nam przeminie. Wrześniówki 2014 cz.2

Ja osobiscie nie spotkalam jeszcze strony na ktorej jasno jest napisane jakie owoce wolno wprowadzac do diety moze na.str. hipp czy bobovita sa ale to tez sprzeczne info bo podaja to co maja na sloiczkach. Ja osobiscie przeczytalam ze nie powinno sie dawac brokula ani szpinaku. kazdy kraj ma swoj schemat zywienia. Ja poki co kupuje sloiczki takie jak uwazam. Mam ze szpinakiem ale chyba nie dam. Tak samo chcialam wziac sloiczki sliwke,owoce lasu i morele dzisiaj ale zmienilam zdanie bo maly ostatnio po kaszce malinowej mial bo brzucha wiec pomyslalam ze po tych owocach lasu tez moze miec a sliwka i morela moze go przeczyscic wiec poki co z tego zrezygnowalam. Wydaje mi sie ze mama sama musi zweryfikowac czy sloiczek po 4 miesiacu bedzie faktycznie nadawac sie na 4 mies. Dla jej pociechy

Wysłane z mojego HUAWEI Y530-U00
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 19:46:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.