Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy! - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-08, 23:42   #3691
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zmiana atywi na yasminelle

Cytat:
Napisane przez Gonska91 Pokaż wiadomość
no wlasnie wzielam pierwsza (nowa) tabletke wtedy kiedy mialam przyjac 1 tabletke atywii. Wiec zadnej nie pominelam. A musialam wziac 'jakakolwiek' bo kochalam sie w przeciagu tygodnia poprzedzajacego wziecie nowej tabletki

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

aha czaje, przeczytalam teraz 2 razy ulotke. Tylko było tam napisane własnie, że powinnam ją wziąć od razu po skończeniu atywii, a ja ja wzielam dopiero po 7 dniowej przerwie. Wiem ze przez nastepne 7 dni mam sie dodatkowo zabezpieczac, a co z tym wczesniejszym tygodniem? Czy ochrona srodka jest zmniejszona od teraz czy juz z tym tygodniem poprzedzajacym?
Ochrona jest zmniejszona również z tygodniem poprzedzającym. Skoro współżyłaś to istnieje ryzyko zajścia w ciążę, więc lepiej bądź w kontakcie z ginekologiem.
A na przyszłość rób tak, żeby mieć zapasowe opakowanie tabletek, a nie organizuj sobie na ostatnią chwilę bo potem właśnie tak się to kończy, że brać trzeba, a recepty nie ma.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2014-02-08 o 23:43
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 09:21   #3692
lencia2310
Raczkowanie
 
Avatar lencia2310
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 42
GG do lencia2310
Exclamation Odstawienie tabletek- dziwna "miesiączka"

Witam,
Mam mały problem a niestety termin do ginekologa dopiero za 3 tygodnie
Od 5 lat brałam tabletki anty- Yasminelle, w zeszłym miesiącu postanowiłam zaprzestać ich stosowania i tym samym 17.01 dostałam okres z odstawienia.
Od tego czasu współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia bo za kilka miesięcy chcieliśmy zacząć starania o dziecko.
Wczoraj- 34dc dostałam brązowego plamienia, więc myślałam że dostaję okresu, tym bardziej że od tygodnia już mam bolesne piersi i boli mnie brzuch jak na miesiączkę, ale do dziś zamiast typowego krwawienia miesiączkowego mam tylko te plamienia + dużo ciemnoczerwonego śluzu.
Ciąże raczej wykluczam, jakoś w 30dc zrobiłam bete bo nie wiedziałam kiedy po tych tabletach mogę spodziewać się okresu a wolałam wykluczyć ciąże- wynik bety: <2.0 więc negatywna.
Od kilku dni wpadłam, żeby zacząć mierzyć sobie temperaturę, 17,18,19.02- 36,9st; 20.02- 37,2st; 21.02- 36,9st.
Myślałam, że w dzień miesiączki temperatura powinna spadać czego ja niestety nie zaobserwowałam.
Próbowałam już szukać po internecie czy jest się czym martwić, ale niestety nic nie znalazłam, dlatego postanowiłam zwrócić się do Was- czy któraś miała coś podobnego i czy to normalne?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
lencia2310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:01   #3693
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Lencia kilka przypadkowych pomiarow temp raczej nic Ci nie da. Wydaje mi sie, ze po odstawieniu musi sie wszystko uregulowac. Ja dwa pierwsze cykle bez tabletek tez mialam zwariowane.

Wysłane z mojego LG-E455 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Almariel
Czas edycji: 2014-02-21 o 11:12
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 16:50   #3694
kredkawdloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 60
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny,
pisze z zapytaniem głównie do tych które używały Lesinelle lub mają podobne doświadczenia.
Tabletki biorę od sierpnia i wszystko było ok. Tylko że w przedostatnim cyklu dostałam okresu z odstawienia tylko na dwa dni i dwa dni po tym jak zawsze dostawałam a w tym cyklu który dziś biorę ostatnią tabletkę a od pon mam tydzień z okresem, okresu a raczeń plamienia ciemnoczerwoną krwią dostałam dziś.
Czy mogłoby mieć na to wpływ to że ostatnie dwa dni wzięłam tabletkę 1,5 godz wcześniej jak normalnie?
Seks uprawiałam 9.02 bez zabezpieczenia dodatkowego i 16.02 z zabezpieczeniem.
kredkawdloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 17:10   #3695
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kredkawdloni Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
pisze z zapytaniem głównie do tych które używały Lesinelle lub mają podobne doświadczenia.
Tabletki biorę od sierpnia i wszystko było ok. Tylko że w przedostatnim cyklu dostałam okresu z odstawienia tylko na dwa dni i dwa dni po tym jak zawsze dostawałam a w tym cyklu który dziś biorę ostatnią tabletkę a od pon mam tydzień z okresem, okresu a raczeń plamienia ciemnoczerwoną krwią dostałam dziś.
Czy mogłoby mieć na to wpływ to że ostatnie dwa dni wzięłam tabletkę 1,5 godz wcześniej jak normalnie?
Seks uprawiałam 9.02 bez zabezpieczenia dodatkowego i 16.02 z zabezpieczeniem.
Nie brałam tych tabletek ale 1,5 h jest w normie także to nie miało wpływu.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 14:42   #3696
Gonska91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 33
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

cześć dziewczyny
miesiąc temu założyłam ten wątek i chciałam napisać tu pare rzeczy odnośnie mojego wcześniejszego problemu. Po pierwsze nie jestem w ciąży po drugie - lekarka mi wyjaśniła, że nie jest tragedią zmiana tabletekw krytycznej sytuacji, w jakiej ja byłam, i po jednym opakowaniu Yasminelle, mogę znów brać od razu Atywie. Ku przestrodze innym - jeśli zaczynacie brać inne tabletki jak do tej pory, pierwszą tabletkę zawsze bierzcie w pierwszym dniu cyklu
Gonska91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 15:19   #3697
kornela90
Raczkowanie
 
Avatar kornela90
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 46
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Moja przygoda z Lesinelle właśnie się skończyła. Właściwie to chyba ze wszystkimi tabletkami hormonalnymi. Po 2 latach stosowania okazało się, że najprawdopodobniej były główną przyczyną powstania zakrzepicy. Tak więc w moim przypadku pomimo iż nie wywoływały efektów ubocznych (przynajmniej tak mi sie wydawało) okazało się że w wieku 23 lat mam dość poważny problem. Niestety muszę poszukać innych metod chociaż ta była dość "wygodna".
kornela90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 06:09   #3698
kredkawdloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 60
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kornela90 Pokaż wiadomość
Moja przygoda z Lesinelle właśnie się skończyła. Właściwie to chyba ze wszystkimi tabletkami hormonalnymi. Po 2 latach stosowania okazało się, że najprawdopodobniej były główną przyczyną powstania zakrzepicy. Tak więc w moim przypadku pomimo iż nie wywoływały efektów ubocznych (przynajmniej tak mi sie wydawało) okazało się że w wieku 23 lat mam dość poważny problem. Niestety muszę poszukać innych metod chociaż ta była dość "wygodna".
A jak odkryłaś że to ten problem ?
kredkawdloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:31   #3699
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Dziewczyny mam takie pytanie. Tabletki kupuję na doz z odbiorem w aptece, juz jedno opakowanie z recepty wykupiłam, wiec teraz mam odpis, a w zakładce "zamienniki" na ich stronie Sidretella figuruje jako zamiennik, czy jak ma receptę na Narayę a zamówię Sidretellę to bez problemu ją wykupię? Akurat jestem w takiej sytuacji, że przyda mi się to 10 zł więcej.
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 12:36   #3700
kornela90
Raczkowanie
 
Avatar kornela90
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 46
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kredkawdloni Pokaż wiadomość
A jak odkryłaś że to ten problem ?
Zakrzep miałam w nodze pod kolanem do połowy łydki tak więc u mnie występowały typowe objawy jak opuchlizna, ból, nie mogłam wyprostować nogi, ani ruszać stopą w górę i dół. Z początku był tylko ból więc nie przejmowałam się tym ale jak nie mogłam się już poruszać i doszły dodatkowe objawy trafiłam na izbę przyjęć i od razu do chirurga.
kornela90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 14:48   #3701
hoonda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 202
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Dziewczyny ktoras z was stosuje tabletki Teenia? Zauwazylyscie jakies efekty uboczne? Duzo czytalam na innym forum i duzo dziewczyn zauwazylo trądzik w trakcie stosowania.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
hoonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 16:26   #3702
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hoonda Pokaż wiadomość
Dziewczyny ktoras z was stosuje tabletki Teenia? Zauwazylyscie jakies efekty uboczne? Duzo czytalam na innym forum i duzo dziewczyn zauwazylo trądzik w trakcie stosowania.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Od pół roku jestem na tabletkach Teenia i w moim przypadku zauważyłam tylko bardziej widoczny cellulit a tak to brak innych skutków ubocznych
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 17:05   #3703
hoonda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 202
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Od pół roku jestem na tabletkach Teenia i w moim przypadku zauważyłam tylko bardziej widoczny cellulit a tak to brak innych skutków ubocznych
Mi zaczynaja wychodzic jakies pryszczole...:thumbdown:: ( mam nadzieje ze to tylkp efekt tolerancji i przejdzie. Oby....

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
hoonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 07:09   #3704
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Od roku biorę tabletki Naraya Plus i niestety już chyba 3 miesiąc przy 15-17 dniu dostaje mocnego krwawienia (gorsze niz przed zaczeciem anty), trwa jak normalny okres. Oprócz tego krwawie tak jak powinnam ok 2-3 dni przed zakończeniem blistra. Wcześniej myślałam ze jest to jeden raz a teraz znowu to samo... Zamiast skrzepow bardzo duża ilość czerwonej krwi. Dodam ze nigdy nie zapomniałam tabletki i biorę je jak w zegarku. Miała któraś z Was coś takiego? Chyba muszę wybrać sie do gin. Czyżby są za słabe?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 08:41   #3705
jdrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 83
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

To narya jest tansza od lesinelle?
Myslałam, ze lesinelle jest najtansze z tej grupy.
jdrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 08:22   #3706
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

patuska - wydaje mi sie, ze sa za slabe. Wybierz sie o gina i popros o mocniejsze
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 13:34   #3707
26e36cd43f9cac15ad5746d34296336ad12aa2b1_614faa18a26c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 187
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Witam,
chciałabym zapytać jak to jest.
8 miesięcy brałam tabletki Yasminelle, później przez 2 miesiące zamiennik Teenia, a teraz mam kolejny zamiennik Sidretella.
Czy takie ciągłe zmienianie tabletek (zamienniki) nie jest niezdrowe?
26e36cd43f9cac15ad5746d34296336ad12aa2b1_614faa18a26c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 14:41   #3708
bells999
Zadomowienie
 
Avatar bells999
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 1 203
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

[1=26e36cd43f9cac15ad5746d 34296336ad12aa2b1_614faa1 8a26c7;45641905]Witam,
chciałabym zapytać jak to jest.
8 miesięcy brałam tabletki Yasminelle, później przez 2 miesiące zamiennik Teenia, a teraz mam kolejny zamiennik Sidretella.
Czy takie ciągłe zmienianie tabletek (zamienniki) nie jest niezdrowe?[/QUOTE]

A jak może być niezdrowe, skoro bierzesz to samo, tylko o innej nazwie? Substancje czynne i ich proporcje są identyczne, jak to w zamiennikach. To tak samo, jakbyś brała na przemian Aspirin i Polopirynę S.
__________________
Book Loaf
czytam, piszę, bloguję
jestem kotem z nosem w książce




www.DKMS.pl
wspólnie przeciw białaczce
bells999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 16:04   #3709
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bells999 Pokaż wiadomość
A jak może być niezdrowe, skoro bierzesz to samo, tylko o innej nazwie? Substancje czynne i ich proporcje są identyczne, jak to w zamiennikach. To tak samo, jakbyś brała na przemian Aspirin i Polopirynę S.
Są też substancje pomocnicze które wpływają na samopoczucie,dlatego niektórzy gorzej znoszą takie zmiany.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 08:38   #3710
Cesarzova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 7
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Dziewczyny! Czy farmaceuta może odmówić sprzedania zamiennika leku? Lekarz przepisał mi Teenię, jednakże jej cena (37zł) odstraszyła mnie, ponieważ jestem osobą uczącą się i nie pracującą. W internecie znalazłam zamienniki, jednakże w aptece powiedziano mi, że "Absolutnie żadne zamienniki nie istnieją i muszę kupić to". Zanim zdążyłam zareagować mój partner dokonał już transakcji, ale czy farmaceuta może zrobić coś takiego ZWŁASZCZA, że np. na takim portalu jak doz raczej nie kłamaliby w związku z tańszymi zamiennikami leku ... Co teraz? Prosić ginekologa o wypisywanie recepty na zamiennik Teenii czy trafiłam do złej apteki?

Edytowane przez Cesarzova
Czas edycji: 2014-04-13 o 08:47
Cesarzova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:02   #3711
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cesarzova Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Czy farmaceuta może odmówić sprzedania zamiennika leku? Lekarz przepisał mi Teenię, jednakże jej cena (37zł) odstraszyła mnie, ponieważ jestem osobą uczącą się i nie pracującą. W internecie znalazłam zamienniki, jednakże w aptece powiedziano mi, że "Absolutnie żadne zamienniki nie istnieją i muszę kupić to". Zanim zdążyłam zareagować mój partner dokonał już transakcji, ale czy farmaceuta może zrobić coś takiego ZWŁASZCZA, że np. na takim portalu jak doz raczej nie kłamaliby w związku z tańszymi zamiennikami leku ... Co teraz? Prosić ginekologa o wypisywanie recepty na zamiennik Teenii czy trafiłam do złej apteki?
Jak ja kiedyś rozmawiałam ze swoją dawną panią ginekolog to powiedziała mi, że w przypadku leków antykoncepcyjnych żadne zamienniki się nie sprawdzają. Nie wiem czy to prawda, jakoś zawsze sama wykupowałam lek, który przepisywał mi ginekolog bez pytania o zamienniki. Przez 3 lata brania tabletek też nigdy farmaceuta nie zaproponował mi tańszego zamiennika, mimo iż przy innych lekach często się to zdarza. Jeśli chcesz taniej kupić tabletki może powinnaś zapytać o tan konkretny preparat antykoncepcyjny z importu równoległego, wtedy jest to ten sam lek ale często sporo tańszy.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:24   #3712
Cesarzova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 7
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Jak ja kiedyś rozmawiałam ze swoją dawną panią ginekolog to powiedziała mi, że w przypadku leków antykoncepcyjnych żadne zamienniki się nie sprawdzają. Nie wiem czy to prawda, jakoś zawsze sama wykupowałam lek, który przepisywał mi ginekolog bez pytania o zamienniki. Przez 3 lata brania tabletek też nigdy farmaceuta nie zaproponował mi tańszego zamiennika, mimo iż przy innych lekach często się to zdarza. Jeśli chcesz taniej kupić tabletki może powinnaś zapytać o tan konkretny preparat antykoncepcyjny z importu równoległego, wtedy jest to ten sam lek ale często sporo tańszy.

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Z drugiej jednak strony przecież Teenia ma identyczną ilość hormonów jak właśnie Naraya czy Sidretella 20 - także nie rozumiem, dlaczego zareagowano taką złością i stanowczością, gdy o nie zapytałam zwłaszcza, że to miało być moje pierwsze opakowanie Teenii.
Cesarzova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 11:10   #3713
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Jak ja kiedyś rozmawiałam ze swoją dawną panią ginekolog to powiedziała mi, że w przypadku leków antykoncepcyjnych żadne zamienniki się nie sprawdzają. Nie wiem czy to prawda, jakoś zawsze sama wykupowałam lek, który przepisywał mi ginekolog bez pytania o zamienniki. Przez 3 lata brania tabletek też nigdy farmaceuta nie zaproponował mi tańszego zamiennika, mimo iż przy innych lekach często się to zdarza. Jeśli chcesz taniej kupić tabletki może powinnaś zapytać o tan konkretny preparat antykoncepcyjny z importu równoległego, wtedy jest to ten sam lek ale często sporo tańszy.
Kiedyś właśnie kupiłam inny zamiennik i źle to odczułam. Ginekolog też mi wyjaśniał, że właśnie sposób oczyszczenia(?) głównej substancji też może być trochę inny, substancje pomocnicze też - i to wszystko ma wpływ, więc lepiej trzymać się tych tabletek, które nam służą i nie zmieniać.
Cytat:
Napisane przez Cesarzova Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Z drugiej jednak strony przecież Teenia ma identyczną ilość hormonów jak właśnie Naraya czy Sidretella 20 - także nie rozumiem, dlaczego zareagowano taką złością i stanowczością, gdy o nie zapytałam zwłaszcza, że to miało być moje pierwsze opakowanie Teenii.
Generalnie takie zmiany najlepiej skonsultować z ginekologiem. Mój niektórych zamienników w ogóle nie poleca, bo częściej zdarzają się po nich skutki uboczne.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 11:57   #3714
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cesarzova Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Z drugiej jednak strony przecież Teenia ma identyczną ilość hormonów jak właśnie Naraya czy Sidretella 20 - także nie rozumiem, dlaczego zareagowano taką złością i stanowczością, gdy o nie zapytałam zwłaszcza, że to miało być moje pierwsze opakowanie Teenii.
Farmaceutka nie powinna tak zareagować bez względu na to, które to opakowanie tabletek dla Ciebie, powinna przynajmniej uzasadnić dlaczego nie chce wydać zamiennika zamiast oryginalnego leku

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Kiedyś właśnie kupiłam inny zamiennik i źle to odczułam. Ginekolog też mi wyjaśniał, że właśnie sposób oczyszczenia(?) głównej substancji też może być trochę inny, substancje pomocnicze też - i to wszystko ma wpływ, więc lepiej trzymać się tych tabletek, które nam służą i nie zmieniać.

Generalnie takie zmiany najlepiej skonsultować z ginekologiem. Mój niektórych zamienników w ogóle nie poleca, bo częściej zdarzają się po nich skutki uboczne.
Mój lekarz powiedział podobnie, że ta sama ilość hormonów nie świadczy o tym, że to ten sam lek anty tylko o innej nazwie. Dlatego warto sprawdzać w aptekach te z importu równoległego zamiast kupować zamienniki, często są sporo tańsze, a to ten sam lek tylko inaczej zapakowany.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 13:25   #3715
Cesarzova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 7
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Rozumiem. Chciałam zaznaczyć, że nie biorę jeszcze Teenii, tylko brałam Diane 35 i dopiero teraz miałam zacząć, dlatego mój organizm nijak zareagowałby na to, czy kupiłabym ten specyfik czy na przykład Narayę Będę zawsze pytała o import równoległy.

PS. To farmaceuta tak źle mnie potraktował, nie farmaceutka
Cesarzova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 13:56   #3716
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cesarzova Pokaż wiadomość
Rozumiem. Chciałam zaznaczyć, że nie biorę jeszcze Teenii, tylko brałam Diane 35 i dopiero teraz miałam zacząć, dlatego mój organizm nijak zareagowałby na to, czy kupiłabym ten specyfik czy na przykład Narayę Będę zawsze pytała o import równoległy.

PS. To farmaceuta tak źle mnie potraktował, nie farmaceutka
Nie brałaś jeszcze, ale lekarz wypisał te konkretne tabletki, może się czymś kierował. Według mnie powinnaś z nim porozmawiać jeżeli chcesz inne..
Co do farmaceuty to faktycznie zachował się nieodpowiednio, niektórzy tak niestety mają, że są burakami.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 19:22   #3717
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Teenia to też zamiennik, a nie lek oryginalny. Ja bym po prostu następnym razem unikała apteki, gdzie tacy ludzie pracują, bo niestety z tym już chyba nic nie zrobisz.

U 2 lekarzy u których byłam też Teeni przedstawiciele byli, co nie zmienia faktu, że poprzedni lekarz też mi przepisał nowość (też ten skład), których ulotki i plakaty dziwnym trafem były w całym gabinecie
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 23:42   #3718
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Jak ja kiedyś rozmawiałam ze swoją dawną panią ginekolog to powiedziała mi, że w przypadku leków antykoncepcyjnych żadne zamienniki się nie sprawdzają. Nie wiem czy to prawda, jakoś zawsze sama wykupowałam lek, który przepisywał mi ginekolog bez pytania o zamienniki. Przez 3 lata brania tabletek też nigdy farmaceuta nie zaproponował mi tańszego zamiennika, mimo iż przy innych lekach często się to zdarza. Jeśli chcesz taniej kupić tabletki może powinnaś zapytać o tan konkretny preparat antykoncepcyjny z importu równoległego, wtedy jest to ten sam lek ale często sporo tańszy.
Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Kiedyś właśnie kupiłam inny zamiennik i źle to odczułam. Ginekolog też mi wyjaśniał, że właśnie sposób oczyszczenia(?) głównej substancji też może być trochę inny, substancje pomocnicze też - i to wszystko ma wpływ, więc lepiej trzymać się tych tabletek, które nam służą i nie zmieniać.

Generalnie takie zmiany najlepiej skonsultować z ginekologiem. Mój niektórych zamienników w ogóle nie poleca, bo częściej zdarzają się po nich skutki uboczne.
Dokładnie, mi tak samo mówił ginekolog, , i też że w ogóle może być inny główny składnik, który po prostu zawiera ten sam hormon. I niby masz to samo, ale składowo inaczej.
Mi kiedyś sama pani w aptece zaproponowała sprzedaż Atywii zamiast Jeanine. Odmówiłam, ale spytałam o to ginekologa przy następnej wizycie i bardzo się wkurzył (na farmaceutkę) i powiedział mi właśnie to, co powyżej. I że darzy zaufaniem coś, co od początku jest produkowane przez dany koncern i badane, a nie coś, co po prostu zostało skopiowane jak oryginał przestał być chroniony patentem.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 23:52   #3719
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Dokładnie, mi tak samo mówił ginekolog, , i też że w ogóle może być inny główny składnik, który po prostu zawiera ten sam hormon. I niby masz to samo, ale składowo inaczej.
Mi kiedyś sama pani w aptece zaproponowała sprzedaż Atywii zamiast Jeanine. Odmówiłam, ale spytałam o to ginekologa przy następnej wizycie i bardzo się wkurzył (na farmaceutkę) i powiedział mi właśnie to, co powyżej. I że darzy zaufaniem coś, co od początku jest produkowane przez dany koncern i badane, a nie coś, co po prostu zostało skopiowane jak oryginał przestał być chroniony patentem.
Ale farmaceutka nic złego nie zrobiła, wykonywała tylko swoją pracę, nie wciskała nic na siłę.
Przecież tak samo jest z innymi lekami, w generykach składniki głowne są takie same, ale pomocnicze niewiele się różnią.

Jeżeli można mieć coś taniej to ja zazwyczaj nie widzę sensu przepłacania

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2014-04-13 o 23:54
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 00:26   #3720
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy!

Mam takie pytanie bo biorę Yasminelle(38 zł) czy któraś z Was stosowała bezpośrednio po nich zamiennik? Jaki to był i jak z samopoczuciem przy nim?
Przy Yasminelle czuję się idealnie.

Ps.Wiem,że każdy ogranizm jest inny ale szukam dziewczyn które czuły się dobrze na Yasminelle(czyli jak ja) i zmieniły na tańsze.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 08:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.