Błyszcząca, ale NIE tłusta cera o.O - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-09, 20:09   #1
lololuli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 22

Błyszcząca, ale NIE tłusta cera o.O


Od 6 miesiący biorę izotel czyli już praktycznie kończę, ale zaniem zaczęłam go brać moja skóra była zawsze tłusta więc oczywiste, że się błyszczała. W czasie kuracji izotekiem no to wiadomo, izotek jak to izotek, wysuszył mi bardzo skórę, jeżeli chodzi o schodzenie skóry to było czego całkiem okej, dobrze to zniosłam no ale nie mam już żadnego łoju, nic, moja skóra jest sucha, ale mimo to strasznie się błyszczy o.O wygląda jak satyna. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak się błyszczy mimo tego iż naprawdę jest bardzo sucha?
lololuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 10:48   #2
kornela90
Raczkowanie
 
Avatar kornela90
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 46
Dot.: Błyszcząca, ale NIE tłusta cera o.O

możliwe że masz zaburzony płaszcz hydrolipidowy. Spróbuj kremów które mają w swoim składzie przede wszystkim ceramidy, mocznik, kwasy tłuszczowe, czynnik NMF.
kornela90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 18:27   #3
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Błyszcząca, ale NIE tłusta cera o.O

Cytat:
Napisane przez lololuli Pokaż wiadomość
Od 6 miesiący biorę izotel czyli już praktycznie kończę, ale zaniem zaczęłam go brać moja skóra była zawsze tłusta więc oczywiste, że się błyszczała. W czasie kuracji izotekiem no to wiadomo, izotek jak to izotek, wysuszył mi bardzo skórę, jeżeli chodzi o schodzenie skóry to było czego całkiem okej, dobrze to zniosłam no ale nie mam już żadnego łoju, nic, moja skóra jest sucha, ale mimo to strasznie się błyszczy o.O wygląda jak satyna. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak się błyszczy mimo tego iż naprawdę jest bardzo sucha?
Nie jestem pewna, ale mi się wydaje, że ona jest po prostu za sucha i zrobiła się na niej taka skorupa ze skóry. Ja miałam raz coś takiego po pewnym eksperymencie z alkoholem, ale po kilku dniach ta skorupa zaczęła odchodzić płatami. Jednak mocno odbijała światło i kiedy choć trochę zmarszczyłam gdzieś skórę to już było to widać.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:08   #4
kornela90
Raczkowanie
 
Avatar kornela90
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 46
Dot.: Błyszcząca, ale NIE tłusta cera o.O

Co do jednego się zgodzę, że się przesuszyła w wyniku terapii. Ale cera jej się nie zmieniła z tłustej czy mieszanej na suchą. Nie wiem jakie eksperymenty a alkoholem robiłaś ale w przypadku trądziku preparaty z alkoholem nie są wskazane. A ty po prostu sobie złuszczyłaś skórę a nie przesuszyłaś tak jak to jest po kuracji antytrądzikowej.
Nie wiem czy używasz kremów matujących ale radziłabym odstawić je i zacząć używać tego co napisałam wcześniej. Nie przesuszaj skóry a nawilżaj. Spektakularnych efektów może w ciągu tygodnia nie zauważysz ale powinno się poprawiać. Napisz czy zauważyłaś poprawę.
kornela90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:00   #5
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Błyszcząca, ale NIE tłusta cera o.O

Cytat:
Napisane przez kornela90 Pokaż wiadomość
Co do jednego się zgodzę, że się przesuszyła w wyniku terapii. Ale cera jej się nie zmieniła z tłustej czy mieszanej na suchą. Nie wiem jakie eksperymenty a alkoholem robiłaś ale w przypadku trądziku preparaty z alkoholem nie są wskazane. A ty po prostu sobie złuszczyłaś skórę a nie przesuszyłaś tak jak to jest po kuracji antytrądzikowej.
Nie wiem czy używasz kremów matujących ale radziłabym odstawić je i zacząć używać tego co napisałam wcześniej. Nie przesuszaj skóry a nawilżaj. Spektakularnych efektów może w ciągu tygodnia nie zauważysz ale powinno się poprawiać. Napisz czy zauważyłaś poprawę.
Ja po prostu chciałam wypróbować alkohol salicylowy i to zrobiłam, ale tragedii nie było, choć wiem, że alkohol nie jest polecany od dawna. Zresztą ja sobie radzę z moim trądzikiem i wiem, co mi szkodzi, mój akurat aż taki straszny nie jest.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 14:41   #6
lololuli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 22
Dot.: Błyszcząca, ale NIE tłusta cera o.O

Ok, więc spróbuję tych kremów. I jeszcze jedno pytanie : czyli po kuracji tłusta skóra powróci?
lololuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 09:43   #7
kornela90
Raczkowanie
 
Avatar kornela90
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 46
Dot.: Błyszcząca, ale NIE tłusta cera o.O

to, że po kuracji którą przeszłaś masz suchą skórę wcale nie oznacza, że zmienił ci się typ cery. Jeżeli miałaś tłustą, czy też mieszana nadal taka będzie a to że jest przesuszona nie oznacza że jest sucha. Musisz ją nadal pielęgnować jak cerę tłustą z tym tylko abyś zachowała równowagę między tym co może powodować jej wysuszenie a jej nawilżaniem. ja miałam ten sam problem co ty po specyfikach od dermatologa . Suche skórki na twarzy i strasznie błyszczała mi się skóra w strefie T. Obecnie nie używam maści na trądzik i żadnych matujących kremów, jedynie puder. Nadal jednak stosuje żel effaclar, regularnie złuszczam naskórek (teraz jest sezon na kwasy) i stosuje krem z ceramidami aby uzupełniać płaszcz hydro-lipidowy (2x dziennie). W moim przypadku działa przynajmniej nie mam już oleju na twarzy.
kornela90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 22:15   #8
lololuli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 22
Dot.: Błyszcząca, ale NIE tłusta cera o.O

Ehh czyli nie będzie cudu, olej wróci.. Ok, czyli po kuracji NAWILŻANIE a nie WYSUSZANIE, zapamiętam. Wypróbuję te kremy które tutaj wypisałaś. Przed kuracją próbowałam się leczyć specyfikami typu Differin, Duac czy Skinoren i wszysto sprawiało, że łuszczyła mi się skóra na takie właśnie drobne skóreczki, a w strefie T nadal był olej.. Miałam też kiedyś taki roztwór z alkoholem i akurat jakiś czas po każdym smarowaniu było całkiem nieźle, ta skóra nie była tak tłusta, ale nie zdążyłam zaznać jakichś konsekwencji bo szybko to odstawiłam ze względu na gorzki smak roztworu który zawsze w jakiś sposób znalazł się w moich ustach. Ale po tym co napisałaś już na pewno nie użyję niczego z alkoholem.
lololuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 09:18   #9
kornela90
Raczkowanie
 
Avatar kornela90
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 46
Dot.: Błyszcząca, ale NIE tłusta cera o.O

Olej może i nie wróci jedynie może troszkę błyszczeć ale wydaje mi się że zobaczysz poprawę co do tego jak jest teraz. Ja używałam tych samych maści o których napisałaś, nie wszystkie mi pasowały ale efekt był ten sam jak dotknęłam skóry palcami to że tak powiem aż mi się ślizgały. Z tego co mówiła mi moja wykładowczyni mezoterapia mikroigłowa powinna też pomóc w tego rodzaju problemie, ale ja nie próbowałam na sobie więc nie jestem w stanie dokładnie ci powiedzieć jaki jest po tym efekt. Co do kremu mi akurat pasuje z iwostinu "fizjologiczny krem z ceramidami" i co ważne mi nie "zapycha" skóry, na co zwracam uwagę przy moim trądziku.
kornela90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 10:18:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.