Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-14, 07:23   #4501
ewcia19
Rozeznanie
 
Avatar ewcia19
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 597
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Dziewczyny

W piątek byłam u dermy na kwasie pirogronowym. Dziś jest niedziela, a moja twarz wygląda koszmarnie. Cała czerwona twarz + brązowe zabarwienie skóry (podobno tak ma być więc dobrze). Martwi mnie strasznie to że moje policzki i czoło są w bliznach !! poprostu zrobiły mi się wgłębienia naprawde !! nie wiem czy to mi zejdzie przy złuszczaniu?? Jestem załamana, nie miałam wcześniej blizn. Twarz była gładka, moim problemem były tylko zaskórniki. Strasznie się boje co będzie z moją twarzą
__________________


Staram się bo warto!

ewcia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 16:08   #4502
gosiam28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

WITAM WSZYSTKIE WIZAŻANKI
JESTEM TU NOWA i kompletnym żółtodziobem jeśli chodzi o kwasy i z góry przyznaję się, że nie przeczytałam całego wątku dużo tego jest , na pewno przez niego kiedyś przebrnę, Więc WYBACZCIE mi moje nieobeznanie.
Piszę, ponieważ mam przebarwieni po słoneczne na twarzy kilka brązowych plam na czole i pod oczami .
i w związku z tym mam kilka pytań do Was
będących dla mnie NIE DOSCIGNIONYM kwasowymi wzorami
Wiem, że moje pytania głupio brzmią, bo pewnie już były ale byłabym wdzięczna gdyby jakaś dobra dusza odpowiedziała mi !!!!!
czy stosowanie takiego peelingu by mi pomogło czy kwas migdałowy będzie na te plamy dobry czy może jakiś inny?! bo jest ich trochę czy ktoraś z was pozbyła sie moze takich plam kwasowym sposobem?
i czy ewentualnie po tym migdale można wystawiać buziaczka na słońce czy już wogole nie?
BARDZO BARDZO BĘDE WDZIĘCZNA ZA JAKAKOLWIEK ODPOWIEDZ
POZDRAWIAM WSZYSTKIE KWASOMANIACZKI!!!!!!
gosiam28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 19:51   #4503
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nie da się upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu. Raz już nabawiłaś się przebarwień od słońca, więc możemy założyć, że masz do nich skłonność. Zlikwidowanie takich plam to nie takie hop-siup jest, to długa i żmudna praca, nie ważne jaki preparat wybierzesz i czy będziesz robić zabiegi w domu czy w gabinecie.
Teraz załóżmy, że pozbyłaś się przebarwień, masz super ładną skórę, bez ani jednej plamki i co robisz? Idziesz się poopalać a że masz skłonnośc do przebarwień to powstają ci nowe. W tym scenariuszu, a jest on bardzo prawdopodobny cały wysiłek związany z likwidacją przebarwień idzie na marne.
Teraz musisz wybrać, czy wolisz skórę bez przebarwień co oznacza profilaktykę przebarwień czyli filtry i unikanie słońca czy wolisz zaakceptować swoje przebarwienia ( których pewnie będzie przybywać) i komfort psychiczny nieprzejmowania się promieniami słonecznymi.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 20:12   #4504
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

co macie na myśli mowiąc o tzw przebarwieniach??
chodzi Wam o pieprzyki? bo nie porafie sobie wyobrazic

a pytam bo mam lek, po ktorym nie moge sie opalac bo istnieje ryzyko przebarwien, tylko że ja ten lek bede brala dzien w dzien do konca zycia i...."troche" trudno zrezygnowac z opalania do konca zycia

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

z dystansem patrze na te ostrzezenia o przebarwieniach, moze dlatego że nie zdaje sobie sprawy jak to wyglada....

ale opalalam sie po tetralysalu, po differinie, isotrexinie, tabletkach anty - bylam mloda i glupia, nie mialam swiadomosci co stosuje i że nie moge sie opalac, ale mimo to (na solarium chodzilam bardzo czesto) nie zauwazylam powikłań
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 20:39   #4505
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Przebarwienia wyglądają bardziej jak piegi niż pieprzyki.
W temacie o cosmelanie są dość sugestywne zdjęcia https://wizaz.pl/forum/misc.php?do=s...ments&t=306141
Poza tym po wpisaniu w grafice google "przebarwienia" też pojawia się kilka adekwatnych zdjęć .

Cytat:
ale opalalam sie po tetralysalu, po differinie, isotrexinie, tabletkach anty - bylam mloda i glupia, nie mialam swiadomosci co stosuje i że nie moge sie opalac, ale mimo to (na solarium chodzilam bardzo czesto) nie zauwazylam powikłań
No to miałaś szczęście ! Ja też się opalałam (ale nie w solarium) po podobnych lekach (tetracyklina, aknemycin plus) i mam jedną małą plamkę widoczną tylko z bliska, na lewej skroni oraz jedną na brwi, którą zasłaniają włosy przez co i tak jej nie widać. Też miałam szczęście.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 20:50   #4506
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Przebarwienia wyglądają bardziej jak piegi niż pieprzyki.
W temacie o cosmelanie są dość sugestywne zdjęcia https://wizaz.pl/forum/misc.php?do=s...ments&t=306141
Poza tym po wpisaniu w grafice google "przebarwienia" też pojawia się kilka adekwatnych zdjęć .



No to miałaś szczęście ! Ja też się opalałam (ale nie w solarium) po podobnych lekach (tetracyklina, aknemycin plus) i mam jedną małą plamkę widoczną tylko z bliska, na lewej skroni oraz jedną na brwi, którą zasłaniają włosy przez co i tak jej nie widać. Też miałam szczęście.

dziekuje za zdjecie i wyjasnienie
a więc postanowilam że filtry na twarz musze stosowac (to nie problem i tak stosuje )

ale reszta ciala...cyba nie wyrzeknę się opalania niestety...myślę jednak że te tabletki co mam brac, nie będą tak powodowac przebarwien jak np mascie na tradzik, wkoncu bede brala hormony ktore naturalnie produkuje moj organizm a mi ich brakuje, więc dlaczego mialoby to powodowac przebarwienia?
sama nie wiem co myśleć
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 21:40   #4507
gosiam28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

DRONF DZIĘKUJE ZA ODZEW
OCZYWIŚCIE ŻE WOLĘ BUZKE BEZ PLAM!
PYTAŁAM CZY MOZNA KORZYSTAC ZE SŁOŃCA PRZY MIGDALE BO NA JEGO TEMAT SŁYSZAŁAM SAME POZYTYWY!
ALE JĘSLI CHODZI O TE PLAMISKA TO BARDZO BYM SIE CHCIAŁA ICH POZBYĆ I ZE SŁOŃCA OCZYWIŚCIE ZREZYNUJE.
CO DO KWASÓW TO TROSZKĘ CVZYTAŁAM ALE SAMA NIE WIEM KTÓRE BĘDĄ DOBRE BO JEST ICH KILKA RODZAJI. BYŁAM Z TYM PASKUDZTWEM U KOSMETYCZKI I WYKONANO MI PEELING MIGDAŁOWY40% ALE WŁAŚNIE JA NIE MIAŁAM ŻADNEGO ŁUSZCZENIA ANI MINIMALNEGO I SZCZERZE NIE ZAUWAŻYŁAM ŻADNEJ ZMIANY
A CO TUTAJ PRZECZYTAŁAM TO WYDAJE MI SIE ŻE TEN KWAS CO MIAŁAM ROBINY BYŁ DUZO SŁABSZY BO NIE MIAŁAM ZADNEJ REAKCJI. I TAK WŁASNIE POMYSLAŁAM ŻE SKORZYSTAŁA BYM Z CHECIA Z WASZYCH CENNYCH RAD I SPRÓBOWAŁA BYM Z JAKIMS KWASEM SAMA POEKSPERYMENTOWAĆ
JEŚLI BYŁ BY KTOŚ KTO MIAŁ PODOBNY PROBLEM ALBO TAK MIŁY I CHOCIAZ TROSZKE DORADZIŁ BĘDE BARDZO WDZIECZNA
POZDRAWIAM GORĄCO
gosiam28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 10:03   #4508
mosiaq
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 672
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam drogie Wizazanki
Mam pytanie czy Ktoras z Was kupila kwas migdałowy na allegro? (np w ampulkach)
czy sa jakies efekty po jego stosowaniu?
__________________

mosiaq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 07:35   #4509
lala1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 28
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez eyee Pokaż wiadomość
nie łuszczyła, no moze tylko troszke przy nosie-ale ja mam bardzo gruba skóre i bardzo tłusta cere, cera wygładzona i rozjasniona i mniej wyprysków, pory mniejsze

hej a czy Wam tez przy glikolowym nie rozpuscila sie soda ;/ bo u mnie tak i po nalozeniu mialam jakby cala twarz nia pokryta a no dalam krem a jak u Was?
lala1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 11:48   #4510
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A po co w ogóle soda? Do częściowej neutralizacji roztworu kwasu? Czy osobno zrobiona jako neutralizator nakładany po peelingu na skórę?
Na następny raz włóż naczynie z roztworem do gorącej kąpieli wodnej to wszystko się rozpuści.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 13:37   #4511
lala1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 28
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
A po co w ogóle soda? Do częściowej neutralizacji roztworu kwasu? Czy osobno zrobiona jako neutralizator nakładany po peelingu na skórę?
Na następny raz włóż naczynie z roztworem do gorącej kąpieli wodnej to wszystko się rozpuści.

ja robilam tonik, a soda jest w przepisie z mazidel, nie wlozylam do goracej wody bo niestety nie bylo tego w opisie sprzadzenia tak jak w migdałowym toniku i dlatego.... ale dzis to zrobie

i nic z tego zaczeło sie strasznie "burzyc" a soda jak sie nie rozpuscila tak jest

Edytowane przez lala1986
Czas edycji: 2010-03-17 o 16:59
lala1986 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 17:22   #4512
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

idzie wiosna - slonce... odstawilam salicyla na rzecz migdalka

jestem po pierwszej aplikacji - woda, zel hialuronowy i kwas + dwie krople gliceryny

5% zupelnie nie poczulam - dosypalam szczypte - aplikowalam druga warstwe - i czuje, ze cos sie dzieje... a zapach okropny

zastanawiam sie, czy zmyc kwas - przed nalozeniem masla Cupuacu... ?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 16:03   #4513
gosiam28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam wszystkie wizażanki mam pytanko i była bym bardzooooooo wdzięczna za jakomkolwiek odpowiedz.
Miałam robiony 40% peeling migdałowy w gabinecie kosmetycznym około miesiaca temu z tąt pytanie chciała bym zrobic sobie teraz sama w domu bo zamówienie z mazideł własnie doszło tylko nie wiem czy mogę juz zrobic peeling np 15% czyli 1 mil kwasu 4 mil wody czy muszę pierwsze zastosować tonik migdałowy?
A co do toniku jak z ph nie mam papierków wskaznikowych czy ich brak uniemożliwia zrobienie toniku????
Bardzo bardzo bede wdzieczna za odpowiedz!!!
Pozdrawiam!!!!!
gosiam28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 17:51   #4514
mamrotka
Wtajemniczenie
 
Avatar mamrotka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 422
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

hej dziewczyny

Robilam piling migdalowy sobie przedwczoraj(1ml kwasu+4ml wody) i dzis mnie swedzi twarz i tak mysle czy to normalne czy moze mam jakies uczulenie?
mamrotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 23:08   #4515
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

to normalne - nakladaj tlusciochy
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 10:50   #4516
Josephin_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jestem juz po drugim peelingu migdałowym. Najpierw robiłam 10% teraz 20%, ale łuszczenie jest naprawdę minimalne...zastanawiam się dlaczego. Nie wiem czy wszystko robię dobrze.
Po pierwsze ile trwa rozpuszczenie kwasu? Robiłam gorącą kąpiel, ale może zbyt krótką, bo kwas wcale do końca się nie rozpuścił szczególnie ostatnio przy 20% nakładałam na twarz te ledwo rozpuszczone te kryształki. Może dlatego nie działa jak powinien? Ile u was trwa gorąca kąpiel kwasu?
Drugą sprawą jest to, że nie dostałam nigdzie lanoliny, wiec używałam po prostu kremu nivea, może on nie nawilża odpowiednio i dlatego łuszczenie jest małe??
Josephin_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 11:06   #4517
mamrotka
Wtajemniczenie
 
Avatar mamrotka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 422
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
to normalne - nakladaj tlusciochy
dzieki za odp. no wlasnie po kremiku z ross. czuje ulge



Cytat:
Napisane przez Josephin_ Pokaż wiadomość
Jestem juz po drugim peelingu migdałowym. Najpierw robiłam 10% teraz 20%, ale łuszczenie jest naprawdę minimalne...zastanawiam się dlaczego. Nie wiem czy wszystko robię dobrze.
Po pierwsze ile trwa rozpuszczenie kwasu? Robiłam gorącą kąpiel, ale może zbyt krótką, bo kwas wcale do końca się nie rozpuścił szczególnie ostatnio przy 20% nakładałam na twarz te ledwo rozpuszczone te kryształki. Może dlatego nie działa jak powinien? Ile u was trwa gorąca kąpiel kwasu?
Drugą sprawą jest to, że nie dostałam nigdzie lanoliny, wiec używałam po prostu kremu nivea, może on nie nawilża odpowiednio i dlatego łuszczenie jest małe??
ja robilam peeling raz (1ml kwas+4woda) i kwas mi sie rospuscil bardzo szybko w pojemniku z ciepla woda Nie wiem czy 2 min trzymalam kieliszek z kwasem w wodzie
mamrotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 17:32   #4518
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nie ważne ile się trzyma w kąpieli wodnej. Ważne jest, żeby trzymać tak długo, aż się rozpuści. To może być 1 minuta a może być 5. Jak ktoś robi roztwór z kieliszku z cienkiego szkła to rozpuści się w kilka sekund a jak w szklance z z grubego szkła to zanim to ciepło przeniknie musi minąć więcej czasu. Jak idzie to bardzo powoli to po kilku minutach można wymienić wodę na cieplejszą.
10 i 20% to nie są mocne stężenia więc może nie być łuszczenia. Zamiast lanoliny może być krem nivea, chyba że zapycha. Po prostu jak ktoś nie ma w domu niczego odpowiedniego do wysmarowania twarzy po zabiegu kwasem, i musi i tak coś kupić, to lepiej żeby to była lanolina. To co nakładamy na twarz po kwasie jest lepsze im jest tłustsze i prostsze w składzie.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 20:45   #4519
alijaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam was moje drogie po dłuższym czasie kwasiłam się migdałem od października i już przestał na mnie działać. Dlatego postanowiłam sięgnąć po kwas glikolowy. Zamówiłam z mazideł - on ma 30%, nie mam pojęcia jak obliczyć stężenie peelingu np 20% tym kwasem, jeśli chciałabym połączyć go ze spirytusem. Rozumiem że większego stężenia niż 30% nie mogę otrzymać. Będę wdzięczna za poradę. Pozdrawiam
alijaS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 10:58   #4520
lyraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
10 i 20% to nie są mocne stężenia więc może nie być łuszczenia. Zamiast lanoliny może być krem nivea, chyba że zapycha. Po prostu jak ktoś nie ma w domu niczego odpowiedniego do wysmarowania twarzy po zabiegu kwasem, i musi i tak coś kupić, to lepiej żeby to była lanolina. To co nakładamy na twarz po kwasie jest lepsze im jest tłustsze i prostsze w składzie.
A czy może to być maść ALANTAN 2% do kupienia w aptece ?
Ma w składzie jako substancję czynną alantoinę, a jako substancje pomocnicze wazelinę białą, lanolinę bezwodną, olej parafinowy, hydroksybenzoesan etylu i wodę oczyszczoną.
lyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 12:09   #4521
mosiaq
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 672
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

to pytam sie jeszcze raz :P CZY KTÓRAŚ Z WAS KUPUJE KWASY NP NA ALLEGRO? JAK TO SIE ROZRABIA? CZY TO W OGOLE SKUTKUJE? ktory lepszy kwas migdalowy czy hialuronowy ?
__________________

mosiaq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 14:44   #4522
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Alantan może być . Alantoina bardzo ładnie ukoi skórę. Reszta to same natłuszczacze i jak kogoś alantan maść nie zapycha to jest wręcz ideałem do kładzenia na skórę po zabiegu z kwasem.
Kwas hialuronowy to nie jest kwas do złuszczania tylko do nawilżania. Kwasy z allegro są już gotowe do użycia, tylko trzeba sobie kupić na początek odpowiednio niskie stężenie. To tak ogólnie, bo sama nigdy nie stosowałam gotowych kwasów i więcej o nich nie wiem.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 20:57   #4523
Weronika1010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: OLEŚNICA k.Wrocławia
Wiadomości: 406
GG do Weronika1010
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny, jestem w trakcie kuracji kwasami AHA- ku... akurat wiosna przyszła, no ale przerwać mi szkoda... w każdym razie jestem po drugim zabiegu kwasem AHA 35% z clareny, wcześniej przygotowanie skóry przez 7 dni kremikiem z clareny 4% dwa razy dziennie, uzywam go też w trakcie kuracji- wieczorem na oczyszczoną i stonizowaną skórę- a propos mam tonik nivea visage odświeżający, który ma w składzie Alcohol denat- znaczy pewnie alkohol jakiś- więc pytanie- czy w kuracji kwasami nie będzie on zbyt "mocny"
i pytanie drugie- przy pierwszym zabiegu połozyłam kwas na 1,5 minutki- nie czułam reakcji, przy drugim(po dwóch dniach) na ok 3,5 minutki- lekki mrowienie,ale takie delikatne- wnioskuję, że jakos szalenie nie zaingerowałam jeszcze w skórę, przedłużę więc czas do ok 5 minut- tak z resztą zaleca producent- w każdym razie wskażcie mi proszę jakiś konkretny kremik z filtrami do stosowania i ochrony mojej buźki. Tyle sie naczytałam, jakie to wazne...

Przebrnęłam przez wiele wątków- ale tu jest kopalnia wiedzy nie do ogarnięcia w ciągu kilku wieczorów
Oczywiście czytam wizaż namietnie od kilku dni, ale ponieważ kuracja kwasami już trwa, potrzebuje kremiku na cito a juz zgłupiałam które kremy mają stabilne filtry a które nie, które mozna kłaść na czy pod podkład- o Boże porobiłam sobie z tego nawet jakieś notatki, ale musze to jeszcze usystematyzować

Cały dzień spedzam w pracy, kontakt ze słońcem ogranicza się zaledwie do podejścia do auta, a póżniej do wejścia do pracy... mam w domku jakies kremy z filtrami- np z clareny Firming DNA z SPF 15- ale czy to wystarczy????
Mam też jakieś kremy z naturalnymi filtrami- co to w ogóle znaczy i jaką ma faktycznie wartość ochronną dla naszej skóry?

OMG... jaki elborat się z tego zrobił
no nic, liczę na wskazówki,
pozdrawiam, Weronika.

ps. kwasy chcę zrobić jeszcze jakieś 7 razy, w odstepach 2-3 dniowych- zależnie od efektu, jaki dadzą i pogody oczywiście... za późno z tymi kwasami wymysliłam fuck.....

Edytowane przez Weronika1010
Czas edycji: 2010-03-26 o 21:00
Weronika1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 09:33   #4524
Weronika1010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: OLEŚNICA k.Wrocławia
Wiadomości: 406
GG do Weronika1010
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

puk puk...
Weronika1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 10:38   #4525
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jak jest potrzebne na cito to idzie się do pani w aptece i ona daje kremik na cito . Na avene można kłaść każdą kolorówkę (o ile dobrze pamiętam, bo ja akurat avene nie używam). SPF w twoim przypadku ma być 50.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:04   #4526
Weronika1010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: OLEŚNICA k.Wrocławia
Wiadomości: 406
GG do Weronika1010
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

no i dziekuję bardzo
Weronika1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 16:47   #4527
Josephin_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nadal mam problem z rozpuszczeniem kwasu. Ostatnio robiłam 30% ( łuszczenie nadal minimalne i to nie tam gdzie chce) w naczyniu z ciemnego szkła z cienkim denkiem, 15 min ciepła kąpiel i kwas nadal się nie rozpuścił tak jak powinien. Właściwie to większość osiadła mi na ściankach naczynia. dopiero gdy dodałam alkoholu kwas natychmiast się rozpuścił. Może mam złą wodę destylowaną? Mam taką w małych ampułkach jak do zastrzyków, bo tylko taką dostałam. Czy ktoś wie czy kwas z mazideł jest stuprocentowy? Proszę o jakąś radę, bo moje peelingi chyba na razie są ułomne...i nie przynoszą efektów.
Josephin_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 17:01   #4528
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jeżeli masz wodę z apteki to powinno być ok. Jednak farmaceutka mogła zamiast wody dać ci roztwór soli do wstrzykiwań. Na następny raz zaznacz, że to ma być woda a nie sól. Może się okazać, że zażąda od ciebie recepty, ale jak jej wytłumaczysz do czego jest ci ta woda potrzebna to powinna odpuścić. W większości aptek jednak olewają wymóg recepty przy zakupie wody.
Stężenia wyższe niż 30% mogą się gorzej rozpuszczać. Robienie peelingu z ciężaru nasypowego jest obarczone pewnym ryzykiem błędu, może ilość której używasz w rzeczywistości odpowiada np 40%? Jednak w takiej sytuacji kiedy peeling byłby za mocny powinien przynosić efekty więc stawiam, że to jednak sprawka wody.
Mieszasz roztwór kwasu jak jest w kąpieli ?
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 17:53   #4529
Josephin_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Tak mieszam. A woda jest na pewno destylowana, bo oprócz tego że kupiłam dostałam od znajomej pielęgniarki i była taka sama jak w aptece. Kwas mam z mazideł czy on jest stuprocentowy?
Josephin_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 21:06   #4530
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jest stuprocentowy a jak nie jest to jest na pewno z 99,9 i to ewentualne 0,1 też rozpuszcza się w wodzie.
Naprawdę nie wiem czemu twój kwas się nie rozpuszcza. Pojedyncze igiełki na ściankach nad roztworem mogą się zdarzyć, ale "właściwie większość" to nie jest normalne zjawisko. Nigdy nie miałam problemów z kwasem migdałowym. Już naprawdę nie przychodzi mi do głowy co może być nie tak .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.