Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 12:21   #91
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

teraz pewnie mają wolne terminy, jesienią i zimą jest mniej ślubów, więc i więcej wolnych terminów.
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 14:48   #92
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Nie ma niestety opinii o Hrabskim w Falentach (ten mnie urzekł) i hotelu Lordzie, czy któraś z was organizowała tam swoje wesele albo chociaż miała okazję być??
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:48   #93
jnajmola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Mam pytanie czy ktoraś z Was organizowala wesele w AI House
ul. Karczunkowska 170 w Warszawie, bardzo mi sie tam podoba ale czekam na opinie i jakies wiadomosci od Was.
Z gory dziekuje
jnajmola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 09:25   #94
zuzazla
Raczkowanie
 
Avatar zuzazla
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

My zdecydowalismy sie ostatecznie właśnie na Krokodyla- tanio nie jest, ale miejsce cudowne, wystrój i jedzenie, które już miałam okazje spróbować naprawde na 5+.
Fajne jest tez to ze na miesiąc przed weselem, mozemy przyjsc do restauracji na degustacje potraw i dopiero wtedy podejmujemy ostateczna decyzje co do menu
Co bylo wazne dla mnie to to, ze lokal bedzie tylko dla nas, a impreza dla 60 osob przewidziana od 19 do 4:00.


Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
lokal na 40 albo 100 osób: Krokodyl na starówce, rzut beretem od pałacu ślubów. są dwie sale. stoły do wyboru okrągłe albo prostokątne. polecam okrągłe. krzesła w pokrowcach, piękne bogato zdobione wnętrza. jedzenie średnie - trzeba dobrze wybrać menu - polecam żurek, paj z bezą, tort wiśniowy, deskę wędlin domowych, sałatę z rostbefem i truskawkami. nie polecam polędwiczki z figami. obsługa w 2009 r. cuuudowna. jedzenie pyszne i świeże. sala obłędna. więc warto. mamy piękne zdjęcia ślubne.
cenowo w 2009 r. było bardzo atrakcyjnie, bo wtedy ruszali dopiero z weselami. menu ok. 115 zł, soft drinki open bar 30 zł, korkowe chyba 25 zł, serwis 10 proc. całej kwoty, tort kilkaset złotych. nie pamiętam dokładnie cen, ale przekąski donosili nam przez całe przyjęcie, a zamawialiśmy przyjęcie, nie wesele. impreza była do 12, goście nie chcieli wychodzić.

problem może być tylko taki, że są dwie sale. jeżeli wynajmą jednocześnie obydwie, to będzie słabo, głośno z drugiego przyjęcia i wspólna łazienka. a'propos - piękna toaleta. pamiętam była przybrana kwiatami. cudownie! wszystkim polecam ten lokal, bo ja sama bardzo długo szukałam dobrego miejsca i zrezygnowaliśmy ostatecznie z wesela na rzecz obiadu.

co ciekawe, jak liczyli śmy, to wesele w interconti wychodziło nam taniej niż za miastem.. odchodził koszt dowozu gości.

z fajnych miejsc.. w konstancinie jest restauracja na drodze do piaseczna, tylko nie pamiętam nazwy /to knajpa matki kobiety, która prowadzi Alicję w Konstancinie/. jest tam bardzo pięknie. wnętrza w dobrym stylu, eleganckie, parkiet przy stołach, taras. cena akceptowalna. bardzo chcieliśmy mieć tam wesele, jednak wyszło inaczej i wybraliśmy krokodyla. to był bardzo dobry wybór. acha, znajomi robią też w belvedere wykorzystując opcję jakiejś stałej ceny lunchu i wtedy bez tańców, ale w ładnym miejscu w dobrej cenie, można zrobić obiad. też fajnie.

teraz b ędziemy w małym dworku też gdzieś niedaleko Konstancina. zobaczymy, jak będzie. menu brzmi fajnie. zupa borowikowa z oliwą truflową, polędwica, łosoś .. wyglada dworkowo. ciekawa jestem
__________________
razem od 1.08.2009
zaręczeni 21.06.2012
sakramentalne "TAK"- 27.04.2013r
zuzazla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 18:22   #95
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez zuzazla Pokaż wiadomość
My zdecydowalismy sie ostatecznie właśnie na Krokodyla- tanio nie jest, ale miejsce cudowne, wystrój i jedzenie, które już miałam okazje spróbować naprawde na 5+.
Fajne jest tez to ze na miesiąc przed weselem, mozemy przyjsc do restauracji na degustacje potraw i dopiero wtedy podejmujemy ostateczna decyzje co do menu
Co bylo wazne dla mnie to to, ze lokal bedzie tylko dla nas, a impreza dla 60 osob przewidziana od 19 do 4:00.
Możesz napisać coś więcej? ile wam wyszło za osobę i czy z dużym wyprzedzeniem robiliście rezerwację?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 09:58   #96
zuzazla
Raczkowanie
 
Avatar zuzazla
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Rezerwacje robilismy pod koniec wrzesnia tego roku, a wesele będzie 27.04.2013r.
Nasze wesele będzie trwało od 18.30 do 4:00.
Za osobę w sumie tzn. menu ( 2 daniowy obiad, deser, bufet zimny, 4 dania gorace w bufecie, ciasta, tort) i open bar z wódką, winem, piwem, napojami zimnymi i gorącymi bez limitu przez 8 godz trwania imprezy ( po tym czasie jesli ktos jeszcze bedzie mial potrzebe picia, bedziemy placili za konsumpcje wg cen z karty) placimy 330zł

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Możesz napisać coś więcej? ile wam wyszło za osobę i czy z dużym wyprzedzeniem robiliście rezerwację?
__________________
razem od 1.08.2009
zaręczeni 21.06.2012
sakramentalne "TAK"- 27.04.2013r
zuzazla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 16:19   #97
gosia_waw86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Hej,
czy któraś z Was słyszała o Dworku Many? My właśnie podpisujemy umowę na przyszły rok- miejsce absolutnie magiczne- odrestaurowany dworek na kilku hektarach parku ze stawami. Zostaliśmy też zaproszeni na kolację i muszę przyznać, że kuchnie mają rewelacyjną, a do tego strasznie mili właściciele więc myślę, że się dogadamy Chciałam się tylko zapytać o wrażenia osoby, które miały już tam wesele i o to, gdzie ew. brały ślub w okolicy

będę wdzięczna za info,
Gosia
gosia_waw86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 13:04   #98
oj_tam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Nie ma niestety opinii o Hrabskim w Falentach (ten mnie urzekł) i hotelu Lordzie, czy któraś z was organizowała tam swoje wesele albo chociaż miała okazję być??
Niektórzy nazywają Hotel Lord "fabryką wesel", bo może się tam odbywać więcej niż jedno przyjęcie na raz (nie ma z tym jednak problemu, bo goście obu z nich ani nawzajem się nie widzą ani nie słyszą). Poniżej spisałam listę subiektywnych plusów i minusów.

Plusy:
- robią to od lat, więc jeśli nie będzie nadzwyczajnej sytuacji, to wszystko będzie przebiegać sprawnie
- jedzenie było smaczne
- szeroki wybór, jeśli chodzi o menu
- szef odpowiadający za gastronomię oprócz zamówionych pozycji w menu dorzucił nam "niespodziankę"
- w sali witrażowej jest możliwość wyboru rodzaju stołów (prostokątne/okrągłe) i są tam pięknie podświetlone witraże
- bardzo ładny, gustowny wystrój (fontanna z roślinami, rzeźby, etc.), kwiaty ułożone na stole tak by nie przesłaniały rozmówców
- my trafiliśmy na ofertę łączącą organizację wesela z darmowymi pokojami (wraz ze śniadaniem) dla nas, rodziców i gości weselnych (10 dwuosobowych pokoi), co dla nas miało duże znaczenie biorąc pod uwagę liczbę przyjezdnych gości
- dla sali witrażowej istnieje możliwość dodatkowego otwarcia sali lustrzanej jako "kąciku kawowego" z ciastami (bardzo dobrymi jak mówiono), gdzie można w spokoju usiąść na wygodnych fotelach i porozmawiać (w naszym przypadku było tam jeszcze miejsce dla barmana i fontanny czekoladowej - jako oferta dodatkowa lokalu)
- wódkę można dostarczyć dzień przed weselem w dogodnym momencie i jeszcze obsługa pomaga przy jej przewiezieniu do chłodni
- sami dbają o rozłożenie winitek na stole (trzeba je tylko ponumerować), dysponują też odpowiednią tablicą do umieszczenia planu stołów
- miłym akcentem było osobiste przywitanie szefa hotelu ds. gastronomii w momencie naszego przyjazdu na wesele
- DJ bezpośrednio dogadywał się z obsługą co do momentu wydawania dań czy wwiezienia tortu, dzięki czemu moja świadkowa i najbliżsi mogli oddać się zabawie nie musząc nadzorować obsługi
- pozostały tort jest krojony i pakowany do jednorazowych pojemników
- bezpośrednio po weselu następuje rozliczenie z pozostałych i niedopitych butelek alkoholu
- obsługa pomaga przy pakowaniu prezentów i pozostałego alkoholu do samochodu.

Minusy:
- całość zapłaty (która to jest jeszcze przemnażana przez wskaźnik inflacji) za salę trzeba wnieść na tydzień przed ślubem
- przed ślubem należy zapłacić 2 zaliczki po kilka tysięcy złoty, co jest swego rodzaju zamrożeniem kapitału
- nie ma możliwości zabrania jedzenia po weselu (nie licząc tortu zakupionego na zewnątrz), także goście nie mogę liczyć na podarunki (chyba, że chcecie rozdawać alkohol)
- kolumny przedzielające parkiet mogą trochę utrudniać niektóre zabawy
- w pewnym momencie narzekałam na komunikację, tzn. nie otrzymywałam odpowiedzi na maile wystarczająco szybko, ale po telefonie się to poprawiło
- trochę było też spięcia przy podpisywaniu umowy, bo koniecznie naciskałam, by wszystko o czym mowa jest w folderze, wszelkie promocje (typu zniżka na opłatę za parking) znalazły się na papierze, ale później już szło gładko
- na cały alkohol, który się przywozi trzeba mieć faktury (ewentualnie paragony), także żadne nalewki domowej roboty nie wchodzą w grę.


A najważniejsze, że gości byli zadowoleni, a my byliśmy zmęczeni co najwyżej zabawą (bo nie nadzorowaniem obsługi).
oj_tam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 14:21   #99
roza24
Przyczajenie
 
Avatar roza24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

kochane potrzebuje pomocy szukam sali na 80-100 osób najlepiej z noclegiem dla gości jestem z Wołomina. Z narzeczonym marzymy o weselu nad jeziorem myśleliśmy o Hotelu 500 nad Zegrzem. Może macie jakieś inne propozycje?
roza24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 10:21   #100
madzianna87
Raczkowanie
 
Avatar madzianna87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 94
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Czesc dziewczyny,
Zastanawiam sie nad organizacja wesela w dworze Chotynia, niestety w internecie nie ma az tak duzo opinii na temat tego miejsca. Macie moze jakies doswiadczenia? Dworek wydaje sie byc naprawde piekny ale ciekawa jestem jak jest z organizacja, jedzeniem itp. Tym bardziej ze licza sobie za wszystko bardzo slono wiec chcialabym zeby przynajmniej bylo to doskonale zorganizowane. Drugie miesjce jakie bierzemy pod uwage to Villa Julianna ale na ten temat juz sie naczytalam zarowno + jaki i -
madzianna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 21:27   #101
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez roza24 Pokaż wiadomość
kochane potrzebuje pomocy szukam sali na 80-100 osób najlepiej z noclegiem dla gości jestem z Wołomina. Z narzeczonym marzymy o weselu nad jeziorem myśleliśmy o Hotelu 500 nad Zegrzem. Może macie jakieś inne propozycje?
Ja też myślałam o Hotelu 500. Jest na 2 miejscu listy moich faworytów. Słyszałam o nim dobre opinie.
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-16, 19:39   #102
gosia_waw86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez madzianna87 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
Zastanawiam sie nad organizacja wesela w dworze Chotynia, niestety w internecie nie ma az tak duzo opinii na temat tego miejsca. Macie moze jakies doswiadczenia? Dworek wydaje sie byc naprawde piekny ale ciekawa jestem jak jest z organizacja, jedzeniem itp. Tym bardziej ze licza sobie za wszystko bardzo slono wiec chcialabym zeby przynajmniej bylo to doskonale zorganizowane. Drugie miesjce jakie bierzemy pod uwage to Villa Julianna ale na ten temat juz sie naczytalam zarowno + jaki i -
Hej, jeśli lubisz klimat dworku to ja mogę z czystym sumieniem polecić Dwór Many k. Tarczyna. Mieliśmy tam swoje wesele 6.07 i miałam dokładnie taką sytuację jak Ty czyli brak opinii w internecie ze względu na to, że lokal jest nowy. Jest to odrestaurowany dwór ( w którym nota bene kręcili złotopolskich więc kazdy jest w stanie sobie odświeżyć ten widok wygląda absolutnie bajecznie, bez zbędnego przepychu, totalna elegancja. Dla nas kluczowe był klimat miejsca a tu zarówno wnętrza jak i otoczenie a ten dworek położony jest na kilku ha parku ze stawami więc po prostu cudo! zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia i muszę przyznać, że naprawdę nie zmieniłabym niczego. Kuchnia świetna- zresztą polecam oczywiście pojechać, spróbować i przekonać się osobiście My robiliśmy wesele na 110 osób i sala była idealna tak, że znajdował się w niej również parkiet i zespół. Przy większych weselach jest opcja oranżerii, która na tak fajnym terenie powinna świetnie się sprawdzić. Jeśli jednak chodzi o to, co my wybraliśmy i o czym mogę się wypowiadać- kuchnia na 5+- wszystko naprawdę pyszne, zamówiliśmy dodatkowo stół wiejski i wiem, że ludzie oszaleli na jego punkcie ja oczywiście ze względu na stresik niczego z niego spróbować nie zdołałam, ale pierwsze 3 dania były genialne. Następnego dnia organizowaliśmy poprawiny i uważam, że w klimacie dworku sprawdziły się one świetnie- część osób siedziała w sali, część na trawie a część na ogromnym tarasie, nikt nie chciał stamtąd wyjeżdżać więc koniec końców skończyliśmy późnym wieczorem. Było warto! jeśli chcecie mieć perfekcyjną zabawę to do tego zestawu polecam Nocny Koncert- zespół, który nam sprawdził się w 100% i przy tym zestawie w 6 msc zgraliśmy wesele, na którym ludzie naprawdę bawili się do rana.
P.s. świetną opcją na upalne dni jest drink bar-goście byli zachwyceni.
link do galerii dworku: http://www.dwormany.pl/galeria.php
gosia_waw86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 09:27   #103
buszko112
Raczkowanie
 
Avatar buszko112
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 30
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Kochane! Zastanawiamy się z narzeczonym nad Pałacem w Otrębusach i już tyle opinii się naczytałam, że zgłupiałam Jak z jedzeniem tam? Smaczne? Jak z tą salą taneczną? Czy jest tam ciasno jeśli na weselu jest ok 150- 160 osób? Jak się bawiłyście na weselach w tym miejscu? Ja od siebie mogę powiedzieć, że absolutnie nie polecam Villa Palace w Michałowicach. Byłam tam w zeszłym roku. Jedzenie masakra. Wszystkie ciepłe dania oparte na schabie tylko że pod różnymi postaciami (ale może tak młodzi chcieli). Ciągle zabierali talerze i nie przynosili pustych aby spróbować coś ze stołów. Chyba przez cała noc to tylko raz były postawione talerze na godz a potem zabrali, przynieśli ciepłe danie i jak ktoś skończył, to zabrali i pustego talerzyka nie było. Co to za zwyczaje? Może ja jestem jakaś dziwna ale mnie się to nie podobało. Kilka osób po weselu się zatruło, a jak podali nam kaczkę i zapachniało z niej to odechciało się jeść. Może ktoś ma milsze wspomnienia, może to kwestia dogadania się. W każdym razie moja rada: Ustalajcie wszystko! Czy w cenę są wliczone stłuczone kieliszki, talerzyki, żeby nie zabierali gościom dań i drinków jeśli nie ma kogoś na swoim miejscu....itd. Bo są różne zwyczaje w lokalach i trzeba pytać o wszystko Np. ja kiedyś byłam na takim weselu, że jak ktoś mnie do tańca poprosił albo wyszłam do toalety, to jak wracałam do stołu to już moje danie, deser czy coś co podali akurat i nie zdążyłam spróbować- już nie było. To wesele było w górach może tam są takie zwyczaje Jak komuś nie smakuje to odchodzi od stołu i zabierają
buszko112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 19:41   #104
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez buszko112 Pokaż wiadomość
Ja od siebie mogę powiedzieć, że absolutnie nie polecam Villa Palace w Michałowicach. Byłam tam w zeszłym roku. Jedzenie masakra. Wszystkie ciepłe dania oparte na schabie tylko że pod różnymi postaciami (ale może tak młodzi chcieli). Ciągle zabierali talerze i nie przynosili pustych aby spróbować coś ze stołów. Chyba przez cała noc to tylko raz były postawione talerze na godz a potem zabrali, przynieśli ciepłe danie i jak ktoś skończył, to zabrali i pustego talerzyka nie było. Co to za zwyczaje? Może ja jestem jakaś dziwna ale mnie się to nie podobało. Kilka osób po weselu się zatruło, a jak podali nam kaczkę i zapachniało z niej to odechciało się jeść. Może ktoś ma milsze wspomnienia, może to kwestia dogadania się.
Chyba chodziło Ci o Venecia Palace w Michałowicach Byliśmy tam kiedyś na weselu i mam takie samo zdanie jak Ty, tzn. nie podobało mi się Jedzenie niesmaczne; kaczka i schab to chyba ich stały punkt programu (ja w dodatku nie jem mięsa, więc na weselu głodowałam ), porcje ciepłych dań małe, ciągłe zabieranie talerzy i nieprzynoszenie talerzyków na przystawki (które swoją droga też były niesmaczne i sprawiały wrażenie nieświeżych, zwłaszcza jajka faszerowane i sałatki ). Poza tym to taka fabryka imprez - w tym samym czasie w różnych częściach całego kompleksu hotelowo-pałacowego odbywa się kilka imprez. Wprawdzie będąc na sali nie słyszy się imprezy z innej części kompleksu, ale na pewno kameralnie i dyskretnie nie jest. Nas jeszcze śmieszyło to nagromadzenie kiczu, pomieszanie stylów, ten "przepych", który zamiast robić imponujące wrażenie powodował efekt raczej groteskowy Ale jak widać są ludzie, którym to się podoba
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 07:39   #105
buszko112
Raczkowanie
 
Avatar buszko112
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 30
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Tak, przepraszam rzeczywiście miałam na myśli Venecia Palace Jak ja byłam na weselu to też było kilka imprez równocześnie. Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby dania z jednej imprezy były przenoszone na następną Imprez innych słychać nie było, ale jak wyszłam z narzeczonym na spacerek nocny, to różni ludzie się po terenie kręcili i było nieswojo
buszko112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 17:34   #106
Papryka30
Przyczajenie
 
Avatar Papryka30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 23
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Ja mogę polecić ze swojej strony restaurację azjatycką w Powsinie, smaczne jedzenie, (mnie najbardziej smakował smażony bakłażan), małe zastrzeżenie miał mój mąż do swojej wołowiny, reszta znajomych była zadowolona. Bardzo fajne wnętrze z lampionami chińskimi, po prostu odrobina Azji w zasięgu ręki.

Edytowane przez Papryka30
Czas edycji: 2013-10-06 o 17:36
Papryka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 07:02   #107
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Ja ostatnio byłam na wspaniałym weselu Zostałam zaproszona przez bliską koleżankę.
Wesele odbywało się w hotelu Książę Poniatowski pod Warszawą. Wiedziałam, że koleżanka planuje wesele w eleganckim miejscu ale tak ładnego budynku to się nie spodziewałam Pierwszy raz byłam w okolicach.
Hotel mieści się w Łazach - jakieś pół godzinki samochodem od centrum Warszawy. Otoczenie bardzo ładne. Przed dworkiem znajduje się duży ogród w którym można było sobie spokojnie posiedzieć i odpocząć.
Jedzenie bardzo smaczne - głównie tradycyjne polskie potrawy.
Wystrój sali elegancki, wesele było duże a mimo to nie było ścisku. No i muszę pochwalić obsługę - pomocna i sympatyczna.
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 14:30   #108
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

W RestHotel zarówno możesz zorganizować wesele jak i zamówić nocleg dla gości. Kilka miesięcy temu moja przyjaciółka organizowała tam swoje wesele. Sala jest naprawdę piękna, a potrawy smaczne. Było to chyba jedno z najlepiej zorganizowanych wesel, na których byłam. Z tego co mi wiadomo- lepsze miejsce na wesele w okolicy Warszawy ciężko jest znaleźć.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 14:39   #109
princeska1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Exclamation Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Witajcie.

Ja ze swojej strony polecam Rezydencje prezydencką Belweder Klonowa - obiekt do niedawna niedostępny dla osób "cywilnych", bardzo dobre jedzenie, ogród, przystępna cena. Druga propozycja to Boathouse, wyższa półka, ale warto.
princeska1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 22:05   #110
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Witajcie,

ja również chciałabym zapytać o polecaną przez Was salę weselną. Zależy mi na lokalizacji tj. okolice od Wołomina do Mińska Mazowieckiego - a zatem wschodnie obrzeża Warszawy. Dotychczas myślałam o "u Pietrzaków" w Kobyłce oraz o Karczmie "Człekówka" w Kołbieli. Czy znacie jeszcze jakiś dobry lokal w tych rejonach?
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 21:32   #111
nerw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 16
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Podbijam temat - szukam sali w okolicach warszawy - na 150-200 osób. Słyszałyście może coś o Hotel spa Afrodyta albo o sali Riviera?
nerw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 09:50   #112
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez nerw Pokaż wiadomość
Podbijam temat - szukam sali w okolicach warszawy - na 150-200 osób. Słyszałyście może coś o Hotel spa Afrodyta albo o sali Riviera?
Riviera w Olszewnicy Starej?? - Bardzo drogo sobie życzą. Za podobną kwotę znalazłam dużo lepsze oferty.
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 07:36   #113
nerw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 16
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Dzięki za odpowiedź! Tak, własnie o tą Rivierę chodzi. Jeszcze tam nie byłam i nie rozmawiałam o kosztach - na razie podoba mi się na zdjęciach, jako jedna z niewielu
A podałabyś namiary na te lepsze i tańsze miejsca?
nerw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 09:47   #114
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez nerw Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! Tak, własnie o tą Rivierę chodzi. Jeszcze tam nie byłam i nie rozmawiałam o kosztach - na razie podoba mi się na zdjęciach, jako jedna z niewielu
A podałabyś namiary na te lepsze i tańsze miejsca?
Zależy czy chcesz ślub zimą czy latem.
Latem Riviera robi po kilka wesel jednocześnie a cena za talerzyk waha się od 250-280 zł.

Ja mam ślub w zimie. Moja sala to Złotopolska Dolina koło Zakroczymia (trasa na Płock) i płacę 190 zł za talerzyk. W Wakacje w mojej sali cena oscyluje ok. 230-260 zł za talerzyk. Czasem można utrafić okazje i schodzą do ok. 220 zł za talerzyk.
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 18:40   #115
nerw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 16
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Dzięki za namiary. Bardzo ładna ta sala, ale jak dla nas jednak trochę za daleko - prawie 60 km od kościoła :/
Ta Riviera jest też daleko, ale byliśmy tam dziś i nam się podobało, jak dla mnie jest na równi z salą w Willa Zagórze, a ceny mają niższe (w Okuniewie zaproponowali nam 270pln/talerzyk).
A słyszałyście może jakieś opinie o hotelu Brandt w Majdanie? Jutro planujemy złożyć tam wizytę
nerw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 10:09   #116
Lidia132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez Ewelinka i juz Pokaż wiadomość
Sale, które zwiedzaliśmy rok temu (szukaliśmy kolo Pruszkowa, tyle, że na 160-180)
1. Villa Estera, Reguły, http://www.villaestera.pl, sala na max 100 osób., bardzo ładna, cena ok 200 zł, na miejscu hotel, hotel drogi; pozytywnie odbieram spotkanie
2. Hotel Palatium, Huta Żabiowolska, http://www.palatium.pl/Hotel-Palatium.html, do umówienia, ceny od 185 do 250 z napojami, do negocjacji, sala duża, do 200 osób, fajny styl., taki rycerski, tyle, ze blisko trasy katowickiej, na miejscu hotel
3. Zajazd pod Jaworem, Pruszków – Żbików, http://www.zajazdpodjaworem.pl/index.php?strona=onas, Pruszków, ul. Miodowa 48, za kwiecień cena 190 z tortem, napojami, strojeniem, etc. Sala bardzo ładna, ale właściciel nie zrobił dobrego wrażenia na TŻ.
4. Dom Bankietowy, Pruszków, http://www.dombankietowy.pl/, cena od ok. 150, ul. Obrońców Pokoju 8, na max 140 osób, styl typowo weselny. Dla nas niestety za mała. Pozytywnie odbieram właściciela
5. Hotel Groman, Sękocin Stary, http://www.groman.pl/, do umówienia, koszt 200 zł – bez alkoholu, orkiestry, tortu, dopłata za kwiaty, cena do negocjacji. Dla nas za drogo, ale byłam tam na weselu, ładnie, elegancko
6. Sala Weselna “Wśród lip”, Płochocin, http://plochocin.salanawesela.pl/, do umówienia, 180 zł / osoba. Nie pojechaliśmy, zabrakło nam czasu, a w końcu wybraliśmy inną.
7. Sala Weselna „Agata”, Raszyn, http://www.salaweselna.oit.pl/, do umówienia, cena 170 zł bez napoi i tortu, 180 zł z napojami i tortem. Koleżanka była i mówiła, że w sobotę od rana jedzenie na stołach a klima nie włączona i wszystko wysycha, my nie pojechaliśmy.
8. Chabrowy dworek, Teresin, http://chabrowy.pl/?nosplash=1, ceny 195 zł – pakiet II, bez alkoholu i napoi zimnych. Dla nas za drogo
9. Sala weselna „U Rowdala”, Piorunów, k. Błonia, http://www.urowdala.com.pl/, cena 180 zł, za wszystko (bez alkoholu i zimnych napoi), Piorunów. Super styl ludowy, super właściciel. Niestety oddzielnie jedzonko od tańców i dlatego nie wybraliśmy tej sali, choć jest super. Koleżanka miała tam wesele, bardzo zadowolona.
10. Sala Pod Motylem, Musuły, ceny od 145 zł (bez napoi). Sala nowa, ładna, choć nie ma tego "czegoś", ani noclegów
11. Sala weselna Astra, http://www.sala-weselna.pl/index.php?a=kontakt 200 zł w tym wszystko (oprócz alkoholu, ale nawet wiejski stół). Trochę drogo.
12. Dom weselny pod kogutkiem - nasza sala J Catering oddzielnie od sali, za salę 7500 tys + dekoracje + catering. Jak ok. 150 osób i więcej to duża oszczędność (liczymy, że wyjdzie nam ok. 140 zl od talerzyka, a poprawiny to prawie za darmo). Lepiej wygląda na żywo niż na stronie: http://www.dunajewski.pl/. Właściciel ok., choć bez rewelacji. 30 miejsc noclegowych (dodatkowo płatne).
13. Sala OSP, Nowa Wieś, dla tych, co chcą mieć tradycyjne wesele na 100 osób w dobrej cenie. Płaci się za samą salę, jest ładna, byłam tam na dwóch weselach i cały czas zmienia się na plus. Dla nas za mała. http://www.ospnw.pl/sala.html
Sprawdziliśmy sobie 3 sale z tej listy. Nasz wybór padł na U Rowdala, teraz nazywają się Piorunowskie Wesele Rowdal. Klimat super, sielsko, dużo przestrzeni dookoła. Można sobie spokojnie sesję zdjęciową strzelić. Tak, jak napisane mili, pomocni gospodarze. Byłam tam na weselu u koleżanki, wszystko dopięte, dobre jedzenie, aż za dużo. Zabawa do samego rana, szkoda było, jak impreza się kończyła. Żeby nie robić w tym samym miejscu, to rozglądaliśmy się za czymś innym. Po wizytach w innych lokalach zdecydowaliśmy się jednak na to miejsce i nie żałujemy.
Lidia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 20:52   #117
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Dziewczyny jak myslicie o villa park julianna,to miejsce owszem urokliwe,ale przez kilka sal goscie bardzo rozchodza sie,przez co nie ma klimatu. Sala do tanczenia osobna,gres na podlodze. Nie wiem o co chodzi z tym miejscem,ale mimo ze robi wrazenie,to jakos klimatu weselnego brak. Duzym minusem jest osobny bufet,przystawki powinny byc w stole,mozna nalozyc to co nam zasmakuje a nie chodzic kilka razy,to krepujace. Jest osobny bar,to tez nie sprzyja integracji. Goscie rozvhodza sie,trzeba ich zwolywac na tort. Jedzenie w r.2014 bardzo slabe. Obiad dobry,ale bufet mega slaby,wedliny plastikowe,salaty bez sosu,jakies kupne grzanki ala tartaletki,wg mnie niestety jedzenie slabe. Obsluga przed przybyciem mlodych bawila sietelefonami,jakies to malo goscinne malo zaangazowane. Jezeli zalezy wam na integracji gosci,na fajnym rozkreceniu imprezy to wybierzcie lokal z sala polaczona z sala taneczna i przystawki w stol. W willi jest pieknie,ale atmosfera bankietu dla malo sobie znanych osob. Trudna integracja. Jakos slabo rozkrecaja sie tance. Na orkiestre w ogole nie ma miejsca jakby ktos chcial orkiestre. Jedzenie duzy minus. Obiad ok,ale ten bufe
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 08:49   #118
Karolina_a90
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_a90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 165
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Oczywiście polecam Pałacyk Otrębusy pod Warszawą. Miejsce naprawdę piękne na wesele z zewnątrz jak i wewnątrz, na pewno zrobi miejsce na każdym weselniku. Piękna duża i udekorowana sala zapewnia komfort przez całą zabawę. Do tego oczywiście pyszne i ładnie podane jedzenie oraz miła i otwarta obsługa na każdego weselnika. Pozdrawiam i polecam http://www.gdziewesele.pl/Domy-wesel...-Otrebusy.html
Karolina_a90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 18:36   #119
Kama_G
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Witam Was,
włączając się w dyskusję i w odpowiedzi na post eveliska chciałabym polecić Wam salę weselną zlokalizowaną w okolicach Warszawy, Mińska Mazowieckiego oraz Wołomina. Sama mieszkam w Mińsku Mazowieckim więc potwierdzam, że sala zlokalizowana jest niedaleko. Chodzi tutaj o Hotel Willa Zagórze koło Sulejówka. Sala zdecydowanie godna polecenia. Byłam tam na dwóch weselach. Pierwsza Para Młoda była z Warszawy. Z pod kościoła do Willi Zagórze jechaliśmy około 20 minut, więc nie tak długo jak mogło by się wydawać. Druga Para Młoda była z mojego Mińska Mazowieckiego i z pod kościoła jechaliśmy również około 15-20 minut. Zarówno pierwsze jak i drugie przyjęcia był spore bo na około 200-220 osób. Sala weselna - Królewska w Hotelu Willa Zagórze robi naprawdę duże wrażenie. W Willi Zagórze są dwie sale weselne - większa Królewska i mniejsza Kominkowa, której wystrój również nie odbiega od całości wystroju obiektu. Zerknijcie na ich stronę www.willazagorze.pl - tam jest wszystko dokładnie opisane. Zerknijcie na zdjęcia sal oraz prezentacje i filmiki. Polecam.... Mam nadzieję, że czas poświęcony na napisanie tego posta będzie owocny, a informacje których udzieliłam przydadzą się komuś i pomogą w wyborze odpowiedniego miejsca na najpiękniejsze przyjęcie weselne w okolicach Warszawy.
Kama_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 02:10   #120
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez eveliska Pokaż wiadomość
Witajcie,

ja również chciałabym zapytać o polecaną przez Was salę weselną. Zależy mi na lokalizacji tj. okolice od Wołomina do Mińska Mazowieckiego - a zatem wschodnie obrzeża Warszawy. Dotychczas myślałam o "u Pietrzaków" w Kobyłce oraz o Karczmie "Człekówka" w Kołbieli. Czy znacie jeszcze jakiś dobry lokal w tych rejonach?
Pewnie już coś znalazłaś, ale w razie czego polecam salę " Park na Wojskiego" na pograniczu Warszawy i Marek.
Ceny bardzo ok, żarcie pyszne, menager świetny.

Cytat:
Napisane przez Lidia132 Pokaż wiadomość
Sprawdziliśmy sobie 3 sale z tej listy. Nasz wybór padł na U Rowdala, teraz nazywają się Piorunowskie Wesele Rowdal. Klimat super, sielsko, dużo przestrzeni dookoła. Można sobie spokojnie sesję zdjęciową strzelić. Tak, jak napisane mili, pomocni gospodarze. Byłam tam na weselu u koleżanki, wszystko dopięte, dobre jedzenie, aż za dużo. Zabawa do samego rana, szkoda było, jak impreza się kończyła. Żeby nie robić w tym samym miejscu, to rozglądaliśmy się za czymś innym. Po wizytach w innych lokalach zdecydowaliśmy się jednak na to miejsce i nie żałujemy.
A to dziwne. Ja tam byłam na weselu rok temu i żarcie było niestety niedobre ( i to nie opinia tylko moja) no i malutko było na stołach.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 15:50:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.