Temperatura - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-18, 09:54   #1
Natalkawolska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8

Temperatura


Mam temperatura 37.6 przed miesiączką, czy to normalne nigdy nie mierzyłam temp. ale wydaje mi się to dziwne . Nie jest za wysoka?
Jutro będę robiła test ciążowy ale coś nie czuje pozytywnego wyniku bo za bardzo go chcę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natalkawolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 13:52   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Temperatura

Cytat:
Napisane przez Natalkawolska Pokaż wiadomość
Mam temperatura 37.6 przed miesiączką, czy to normalne nigdy nie mierzyłam temp. ale wydaje mi się to dziwne . Nie jest za wysoka?
Jutro będę robiła test ciążowy ale coś nie czuje pozytywnego wyniku bo za bardzo go chcę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro nie mierzysz temperatury na co dzień to ten jeden wynik na nic nie wskazuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 16:52   #3
Natalkawolska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Temperatura

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Skoro nie mierzysz temperatury na co dzień to ten jeden wynik na nic nie wskazuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mierze od końca miesiączki a po owulacji trzyma się temperatura od 36.9 do 37.6 dziś jest największa .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natalkawolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 18:58   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Temperatura

Cytat:
Napisane przez Natalkawolska Pokaż wiadomość
Mierze od końca miesiączki a po owulacji trzyma się temperatura od 36.9 do 37.6 dziś jest największa .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co pamiętam należy mierzyć temperaturę i obserwować organizm przez min. Rok, żeby się brać za interpretacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 19:24   #5
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Temperatura

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam należy mierzyć temperaturę i obserwować organizm przez min. Rok, żeby się brać za interpretacje.
Można interpretować (wyznaczać fazę niepłodności poowulacyjnej) już od pierwszego cyklu (fazę niepłodności względnej nieco później). Ale oczywiście nie da się w przypadku pierwszego cyklu obserwacji określić, czy taka podwyższona temperatura to coś dla autorki typowego, czy jednak nie.
Przede wszystkim w metodach naturalnych nigdy nie patrzy się na pojedynczy pomiar, a na tendencje. Jeżeli taki wysoki poziom temperatury się utrzyma, to może coś być na rzeczy. Ale przy pojedynczym wyższym odczycie to może być kwestia późniejszego pójścia spać, wypitego wieczorem alkoholu, lekkiej infekcji... Czy po prostu źle wykonanego pomiaru, bo spotkałam się już z pomysłami typu mierzenie temperatury w losowym momencie dnia
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 21:15   #6
Natalkawolska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Temperatura

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Można interpretować (wyznaczać fazę niepłodności poowulacyjnej) już od pierwszego cyklu (fazę niepłodności względnej nieco później). Ale oczywiście nie da się w przypadku pierwszego cyklu obserwacji określić, czy taka podwyższona temperatura to coś dla autorki typowego, czy jednak nie.
Przede wszystkim w metodach naturalnych nigdy nie patrzy się na pojedynczy pomiar, a na tendencje. Jeżeli taki wysoki poziom temperatury się utrzyma, to może coś być na rzeczy. Ale przy pojedynczym wyższym odczycie to może być kwestia późniejszego pójścia spać, wypitego wieczorem alkoholu, lekkiej infekcji... Czy po prostu źle wykonanego pomiaru, bo spotkałam się już z pomysłami typu mierzenie temperatury w losowym momencie dnia
Wiadomo ale to się utrzymuje juz od tygodnia a infekcji nie mam i śpię dobrze . A alko nie ruszam od 4mc .
Poczekam jeszcze parę dni ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natalkawolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 21:43   #7
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Temperatura

Cytat:
Napisane przez Natalkawolska Pokaż wiadomość
Wiadomo ale to się utrzymuje juz od tygodnia a infekcji nie mam i śpię dobrze . A alko nie ruszam od 4mc .
Poczekam jeszcze parę dni ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale w tym przedziale 36.9 - 37.6 czy rzeczywiście w rejonie 37.6? To dość duży rozstrzał.

Przy okazji - wiesz, że bezwzględnie mierzy się temperatury z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-18, 23:26   #8
Natalkawolska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Temperatura

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ale w tym przedziale 36.9 - 37.6 czy rzeczywiście w rejonie 37.6? To dość duży rozstrzał.

Przy okazji - wiesz, że bezwzględnie mierzy się temperatury z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaczęło od 36.7 i szło do góry aż do dziś 37.6 i tak przez tydzień.
Nie pokazuje mi drugiego miejsca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natalkawolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 04:47   #9
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Temperatura

Cytat:
Napisane przez Natalkawolska Pokaż wiadomość
Zaczęło od 36.7 i szło do góry aż do dziś 37.6 i tak przez tydzień.
Nie pokazuje mi drugiego miejsca
W takim razie to nie jest termometr odpowiedni do obserwacji cyklu i sugeruję zmienić, jeśli mają mieć one sens (z początkiem kolejnego cyklu, jeśli nastąpi - w trakcie cyklu nie zmieniamy ).
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-19 05:47:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.