Mamusie listopad 2019- cz. 3 - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-22, 13:44   #3451
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mnie rozbroiły ceny zawieszek. Na ali 4zl, na allegro ta sama 20-40+dostawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie miałabym oporów przed zamówieniem takiej zawieszki, planuję też kupić plecak do wózka z alli, zastanawiam się nad jakimiś pieluchami do ulewania, waham się co do ubrań. Niby u nas wszystko to chińszczyzna ale łudzę się, że standardy produkcji są chociaż trochę lepsze i kontrolowane. na pewno nie zamówię nic co dziecko bierze do buzi.


Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Śliczne są te ubranka i rzeczy dla dzieci, ale też nie mogę się przekonać do zakupów na ali ☺
Mam pytanie do dziewczyn z łożyskiem na przedniej ścianie : czy zauważyłyście może że przeszkadzają wam spodnie, które mają gumkę na brzuchu, nawet te ciążowe? W poprzedniej ciąży nie miałam takiego wrażenia i w biodrówkach chodziłam do 8go miesiąca a teraz nawet majtki mi przeszkadzają, bo ciągle mam uczucie że ściskają i gniotą brzuch. Najwygodniej jest w sukienkach i spódnicach. Zastanawiam się czy to nie kwestia tego łożyska na przedniej ścianie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam na tylnej i też mnie wszystko gniecie.


Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Prowadzenie ciąży w UK jest tak inne niż w Polsce. A zobaczcie że tam nikt nie panikuje, nie ma pewnie jakiegoś większego odsetku chorych dzieci czy powikłań przy porodzie itp. A nikt nie ma usg co wizyta czy nie zawraca de lekarzowi co miesiac. U nas afera jak są trzy USG na nfz. Tak samo pracuje się prawie do końca bo wolne pociagna z macierzyńskiego który chyba i tak jest krótszy niż u nas. Chyba my kobiety w Polsce jesteśmy rozpieszczone Kurde mam masę koleżanek w UK, które normalnie tam rodzą i pracują (porody sobie bardzo chwalą w UK), mam tam rodzinę i nikt na opiekę w ciąży nie narzeka. Moja znajoma w grudniu rodzi trzecie dziecko w uk, normalnie pracują, są tam sami, ona na nocki mąż na dzień, dzielą się tak opieka.
Takie moje przemyślenia jak cała ciąża poród i czas po są różne niż u nas, a wydawałoby się że tam nikomu to nie przeszkadza?
Też się zastanawiam, czy u nas lekarze za bardzo nie panikują a my razem z nimi. Z drugiej strony nie znam statystyk, jeżeli u nas nawet 1% ciąż kończyłoby sie lepiej niż w UK to warto jednak koło tej ciąży tak skakać.
Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie w Polsce kobiety w ciąży są dużo bardziej rozpieszczane niż w UK. Ale prawdą jest (co dla mnie jest najbardziej kontrowersyjne), że w pierwszym trymestrze nikt się Toba nie zainteresuje, a czasem wystarczy podac np. progesteron i ciąża ma szansę.

Rozmawiałam z lekarzem, który jezdzi na międzynarodowe konferencje i podobno coś się w tej kwestii zaczyna ruszać, bo zaczęto myśleć, ile dzieci daloby się uratować, gdyby podejscie bylo inne. Takich badan i statystyk nie ma, nikt się do tego nie przyzna.

W zdrowej ciąży, bez powikłań tak naprawdę bez roznicy, ile masz skanów, ale jak odróżnić np. hipotrofika od dziecka normalnie przybierajacego na wadze, jeśli w III trymestrze nie masz USG?

Natomiast podejscie w pracy ma dla mnie więcej sensu, w Polsce oplaca się isc na zwolnienie, tutaj nawet nikt o tym nie pomyśli, jeśli wszystko jest okej.
Co do luteiny, to nie ma żadnych badań potwierdzających jej skuteczność w zapobieganiu poronieniu w I trymestrze. Za to chyba działa przy zapobieganiu porodowi przedwczesnemu, nie wiem czy wtedy podają ją w UK. Za to brak usg w III trymestrze już mnie bardzo dziwi, chociaż nie znam się czy da się zapobiec hipotrofii na tym etapie, albo w drugą stronę makrosomii.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 13:55   #3452
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Tydzień? Wow Wtedy bym się może skusiła Nawet jak kupuje coś na eBay’u to zawsze szukam jak najszybszej dostawy i pierwszą rzeczą jaką robie jest zaznaczenie, że interesują mnie tylko sprzedawcy z UK Czasami może i trochę dopłacić muszę, ale jestem z tych niecierpliwych




Kiedyś też kupiłam kilka sweterków z Chin, wcisnęłam się tylko w jeden, a brałam większe rozmiary i sprawdzałam ich tabletki Pominę fakt, że nawet jakby pasowały to bym ich nie ubrała, bo w rzeczywistości nie przypominały zbytnio tych ze zdjęć




Nie wiem czy to wina łożyska, ale też tak mam. Na początku chodziłam w tych spodniach ze skarpeta na cały brzuch i było ok, bo była luźna, ale teraz już bardziej mi przylega i często zostawiam ją opuszczoną na dole Mam krótkie spodenki z H&M, ktore mają taka opaskę na brzuch poniżej pępka i one są o dziwo ok Łożysko mam na przedniej ścianie, wysoko.

Zaliczyłam położną, tym razem trafiłam na bardzo fajną Włoszkę Odpowiedziała rzeczowo na wszystkie moje pytania, więc czuję się usatysfakcjonowana Zmierzyła maluchowi tętno i obmacała go przez brzuch, dziwnie tak trochę Powiedziała, że od kolejnej wizyty dopiero mierzą brzuch.

Tutaj szkoła rodzenia to jedne zajęcia tylko - 6h plus zajęcia z karmienia piersią - 2,5h. Mam dopiero umówione pod koniec września. Szkoda, że nie szybciej, bo może do zakupów by się przydało Ja bym do końca września chciała mieć już wszystko ogarnięte, żeby w październiku już tylko leżeć i czekać
Super, że trafiła Ci się fajna położna
Cytat:
Napisane przez babeczki Pokaż wiadomość
Planuje bez stojaka jesli juz to z bialymi płozami Fiu fiuPokazuj wozek Ja tak samo, staram sie nie miec miliona pierdól w domu, wcześniej zamaeialam z ali ale z 30brzeczy jakie przyszły używam chyba jednej, max 3?:pJa mam podobne odczucia ale lozysko wysoko na tylnej scianie

A ja jutro mam lekarza 8:25 ciesze sie bo ostatnio bylam 3 lipca na polowkowych, wiec w sumie 3 tygodnie przerwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie myślałam o plozach w kolorze naturalnego drewna. I przyznam szczerze, że też tylko do zdjęć mi potrzebny, ale Tz mówię co innego 🤣 uparcie go przekonuje, że jest mi niezbędny do życia
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Dopisałam Cie na boboTV, bo nie kojarzę, że się chwaliłaś jutrzejszą wizytą

Załącznik 7684314

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajny widziałam podobny jak byliśmy w górach, zwracam uwagę.


Ja po ostatnim wkluciu dzisiaj pojechałam najpierw na zakupy i nie pomyślałam żeby coś zjeść. W domu bardzo źle się poczulam. Od razu zadzwoniłam do Tz żeby wiedział, że coś się dzieje, bo czułam, że zaraz chyba zemdleje. Szybko przygotowałam kawę i jedzenie i po chwili zrobiło się ciut lepiej. Tz zadzwonił tak jak prosiłam sprawdzić czy wszystko ok I to uspokoilam że już powinno być dobrze. No, ale od 12 spałam do 14.30.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 13:56   #3453
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Nie miałabym oporów przed zamówieniem takiej zawieszki, planuję też kupić plecak do wózka z alli, zastanawiam się nad jakimiś pieluchami do ulewania, waham się co do ubrań. Niby u nas wszystko to chińszczyzna ale łudzę się, że standardy produkcji są chociaż trochę lepsze i kontrolowane. na pewno nie zamówię nic co dziecko bierze do buzi.



Ja mam na tylnej i też mnie wszystko gniecie.



Też się zastanawiam, czy u nas lekarze za bardzo nie panikują a my razem z nimi. Z drugiej strony nie znam statystyk, jeżeli u nas nawet 1% ciąż kończyłoby sie lepiej niż w UK to warto jednak koło tej ciąży tak skakać.

Co do luteiny, to nie ma żadnych badań potwierdzających jej skuteczność w zapobieganiu poronieniu w I trymestrze. Za to chyba działa przy zapobieganiu porodowi przedwczesnemu, nie wiem czy wtedy podają ją w UK. Za to brak usg w III trymestrze już mnie bardzo dziwi, chociaż nie znam się czy da się zapobiec hipotrofii na tym etapie, albo w drugą stronę makrosomii.
Mi się wydaje, że wszystko co produkowane w PRC to jest takiej samej jakości. Niezależnie czy kosztuje 5 czy 50 zł. :/

Co do opieki nad kobietą w ciąży to kuzynka potwierdza, że w Niemczech tak samo jak w UK: "ochrona" ciąży do 3 msc? Profilaktycznie progesteron? Zapomnij. Jak ma się utrzymać to się utrzyma.
Za to chwali sobie opiekę w szpitalu przy porodzie no i tera już (mogę to tak nazwać?) socjale: najpierw żłobki, potem przedszkola, teraz szkoły.

Każdy kraj ma swoje plusy i minus, nikomu się nie dogodzi w 100%.
Jak jesteś w ciąży to chcesz żeby wszyscy wokół skakali i za wszelką cenę ratowali ciążę. Jak już urodzisz to chciałabyś mieć pewność, że za 12 miesięcy Twoje dziecko dostanie się do porządnego zlobka a Ty będziesz mogła wrócić do pracy. Jak dziecko idzie do szkoły to chciałabyś żeby nie musiało targać na plecak XX kg książek.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia każda z nas chce jak najlepiej najpierw dla siebie, a potem dla potomka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 13:59   #3454
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Tak samo po porodzie, w uk chyba dobę trzymają albo i nie i sru do domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czytałam też, że jeżeli dłużej zostaniesz to i tak zostawiają dziecko cały czas przy Tobie, dziecko ma być przy matce, żadnego odpoczynku po porodzie! Ewentualnie położne mogą przypilnować jak idziesz do toalety albo podawać Ci do karmienia po CC.

Po porodzie naturalnym bez komplikacji czasami po 6h wylatujesz już do domu
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.

Edytowane przez Miss_Bow
Czas edycji: 2019-07-22 o 14:00
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 14:01   #3455
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Nie miałabym oporów przed zamówieniem takiej zawieszki, planuję też kupić plecak do wózka z alli, zastanawiam się nad jakimiś pieluchami do ulewania, waham się co do ubrań. Niby u nas wszystko to chińszczyzna ale łudzę się, że standardy produkcji są chociaż trochę lepsze i kontrolowane. na pewno nie zamówię nic co dziecko bierze do buzi.



Ja mam na tylnej i też mnie wszystko gniecie.



Też się zastanawiam, czy u nas lekarze za bardzo nie panikują a my razem z nimi. Z drugiej strony nie znam statystyk, jeżeli u nas nawet 1% ciąż kończyłoby sie lepiej niż w UK to warto jednak koło tej ciąży tak skakać.

Co do luteiny, to nie ma żadnych badań potwierdzających jej skuteczność w zapobieganiu poronieniu w I trymestrze. Za to chyba działa przy zapobieganiu porodowi przedwczesnemu, nie wiem czy wtedy podają ją w UK. Za to brak usg w III trymestrze już mnie bardzo dziwi, chociaż nie znam się czy da się zapobiec hipotrofii na tym etapie, albo w drugą stronę makrosomii.
W przypadku, gdy matka ma niedobory progesteronu lub niewydolność ciałka żółtego, owszem - progesteron może zapobiec poronieniu. Na wyrost, gdy przyczyną poronienia są np. genetyczne aberracje nie pomoże nic, nawet jego końskie dawki.

Co do hipotrofii czy makrosomii to teoretycznie kwas acetylosalicylowy jest stosowany w celu poprawy przepływu przez łożysko u dotlenienia dziecka (i to akurat się w UK sprawdza na połówkowych i pewnie, jeśli coś wyjdzie nie tak, to kieruje się na dalsze USG). Ale mój lekarz mówił, że czasem dzieje się tak, że te problemy można wykryć dopiero np. po 25 tygodniu, więc tutaj trzeba liczyć, że położna wyłapie to przy badaniu brzucha.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 14:09   #3456
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Czytałam też, że jeżeli dłużej zostaniesz to i tak zostawiają dziecko cały czas przy Tobie, dziecko ma być przy matce, żadnego odpoczynku po porodzie! Ewentualnie położne mogą przypilnować jak idziesz do toalety albo podawać Ci do karmienia po CC.

Po porodzie naturalnym bez komplikacji czasami po 6h wylatujesz już do domu
A to tak jak w pl, przywożą Cię z dzieckiem na salę i tyle. Przychodzą tylko na obchod lub zabrać dziecko na badania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 14:11   #3457
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
W przypadku, gdy matka ma niedobory progesteronu lub niewydolność ciałka żółtego, owszem - progesteron może zapobiec poronieniu.
Z tego co czytałam, to nie.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 14:21   #3458
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Z tego co czytałam, to nie.
Jakbyś kiedys znalazła artykuł na ten temat, to podrzuć, bo to akurat bardzo ciekawe stanowisko, że przy niedoborze progesteronu jego uzupelnienie i tak nie zapobiegnie poronieniu, także chętnie przeczytam.

Po co więc badania i normy progesteronu, jeśli jego uzupelnienie i tak nic nie da?
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 14:26   #3459
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ska
Drugie podobno inne niż ppierwsze o 180 stopni i moje znajome w 100% to potwierdzają. Więc ja też myślę jakie drugie będzie chociaż kolejne dzieci i tak chyba mają gorzej niż pierwsze hehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja się nastawiam na hardcore przy drugim dziecku bo pierwsze było aniołkiem IMG_1563801987.988384.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 14:34   #3460
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Ja nie wiem jak ocenić swoje dziecko jej domena było nosić nosić nosić, ale ja byłam psychicznie przygotowana na bliskosciowy egzemplarz, więc mnie to chyba nie zaskoczyło nigdy nie zdarzyło się, żeby kwadrans polezala się czymś sama zajęła , a spać lepiej to zaczęła jak miała gdzieś 1.5 roku bo wcześniej to drzemki po 20minut albo i mniej. Matka, ojciec, cyc , nosić, być cały czas obok - to był jej sens życia za niemowlaka. Ale czy to hardcore? Albo hajnid? Dla mnie nie grunt,że nie miała kolek, wysypek, alergii, napięć mięśniowych i innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 14:40   #3461
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Jakbyś kiedys znalazła artykuł na ten temat, to podrzuć, bo to akurat bardzo ciekawe stanowisko, że przy niedoborze progesteronu jego uzupelnienie i tak nie zapobiegnie poronieniu, także chętnie przeczytam.

Po co więc badania i normy progesteronu, jeśli jego uzupelnienie i tak nic nie da?
No wlaśnie chyba nie zaleca się badać progesteronu a jego niedobór nie jest przyczyną poronienia tylko objawem, że jest coś nie tak.
Tu mam wskazania PTG https://www.google.com/url?sa=t&rct=...ik4ZvBT4gRgAej
A tu spore badanie https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJMoa1504927
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 14:42   #3462
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Jakbyś kiedys znalazła artykuł na ten temat, to podrzuć, bo to akurat bardzo ciekawe stanowisko, że przy niedoborze progesteronu jego uzupelnienie i tak nie zapobiegnie poronieniu, także chętnie przeczytam.

Po co więc badania i normy progesteronu, jeśli jego uzupelnienie i tak nic nie da?
Super jeśli lekarz zbada poziom. Niestety do tej pory nie jest to regułą. Wiele znajomych dostało dupka tylko ot tak, zapobiegawczo. I wielkie było ich zdziwienie, że ja nic nie dostałam, bo w końcu pierwsza ciąża/naturalnie/zaraz po tabsach.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 14:45   #3463
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Mam wyniki po glukozie, chyba jest ok? Tzn mieszczą się w normie więc nie panikuje Screenshot_20190722_153320.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 14:48   #3464
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak ocenić swoje dziecko jej domena było nosić nosić nosić, ale ja byłam psychicznie przygotowana na bliskosciowy egzemplarz, więc mnie to chyba nie zaskoczyło nigdy nie zdarzyło się, żeby kwadrans polezala się czymś sama zajęła , a spać lepiej to zaczęła jak miała gdzieś 1.5 roku bo wcześniej to drzemki po 20minut albo i mniej. Matka, ojciec, cyc , nosić, być cały czas obok - to był jej sens życia za niemowlaka. Ale czy to hardcore? Albo hajnid? Dla mnie nie grunt,że nie miała kolek, wysypek, alergii, napięć mięśniowych i innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja bratowa się cieszyła, bo jej synek był samoobsługowy. Wstawał tylko na cyca i tylko jak go budziła Do 3 rż jadł wszystko, co tylko mu się wsunęło. Zasypiał po 20, wstawał po 8, i regularna drzema 12-14.
Idylla skończyła się mniej więcej po 3 roku życia. Zaczął wydziwiać, nie chciał spać, wyszły problemy rozwojowe. Także- nie ma reguły

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Mam wyniki po glukozie, chyba jest ok? Tzn mieszczą się w normie więc nie panikuje Załącznik 7684331

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze jest
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 14:56   #3465
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
No wlaśnie chyba nie zaleca się badać progesteronu a jego niedobór nie jest przyczyną poronienia tylko objawem, że jest coś nie tak.
Tu mam wskazania PTG https://www.google.com/url?sa=t&rct=...ik4ZvBT4gRgAej
A tu spore badanie https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJMoa1504927
Dzięki!
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Super jeśli lekarz zbada poziom. Niestety do tej pory nie jest to regułą. Wiele znajomych dostało dupka tylko ot tak, zapobiegawczo. I wielkie było ich zdziwienie, że ja nic nie dostałam, bo w końcu pierwsza ciąża/naturalnie/zaraz po tabsach.
Ja akurat też nie uważam, że trzeba badać, inaczej nie wychodziłybyśmy z laboratorium w ciąży. Ale znam sytuacje, gdzie progesteron był niski, a po jego suplementacji ciąża się utrzymała i maluchy są zdrowe. Czy pomógł akurat ten lek trudno stwierdzić.
Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Mam wyniki po glukozie, chyba jest ok? Tzn mieszczą się w normie więc nie panikuje Załącznik 7684331

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super!
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 14:57   #3466
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Do UK to przychodzi ekspresowo nieraz. Kiedyś dostalam paczkę bodajże w tydzień.

I fakt, chińszczyzna wszędzie, my tez mamy mnóstwo dostawców z Chin, ale zanim, cokolwiek trafi do sprzedaży wszystko musi przejśc odpowiednie testy, przeprowadzane przez niezależną firmę. Wiem, jakie kwiatki potrafią wyjść, więc też odpuszczam.

Dokładnie u nas tez jest masa z Chin/Indii itd ale musza przejść wszystkie testy itd. A dla niemowlaków to już w ogóle kosmos


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 15:02   #3467
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie boicie się kupować na alli rzeczy dla Dzieci? Ze jakieś tworzywo nie takie, bez atestów itd ?

Ja się boję dlatego nie kupuje.

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
Ja się boję i nie kupuję.

Dokładnie. Dziecko wszystko bierze do buzi, więc poza jakimiś ozdobami na ścianę albo rzeczami, których dziecko w ogóle nie ma w rękach to bym nawet zabawek nie kupila.

Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
No właśnie celuje teraz jak już jakiś ortodontyczny ale to pewnie chwyt marketingowy.

Mam w rodzinie stomatologów. To chwyt marketingowy

Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
A jaki smoczek polecacie ? Miałam ślą córki z lovi.

Moja córka lubiła tylko lovi ale każde dziecko jest inne.
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 15:10   #3468
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Ja po wizycie u diabetolog. Na wadze ok. 62, następna wizyta z rana to pewnie wynik bedzie wiarygodniejszy Grunt że waga nie spada, szczególnie że brzuchol ostatnio urósł Ciężko Was nadrobić!
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 15:15   #3469
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Taco
A dostałaś skierowanie na krzywa?
Mi gin nie dała, nastepna wizyta w połowie sierpnia a już mam 24tc. W piątek ide do diabetolog to ja zapytam. Co w ogóle u Ciebie sprawdza? U mnie tylko wyniki z książeczki i wage i wsio. Teraz wezmę glukometr bo wcześniej nie wiedziałam,że trzeba brać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 15:54   #3470
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Taco
A dostałaś skierowanie na krzywa?
Mi gin nie dała, nastepna wizyta w połowie sierpnia a już mam 24tc. W piątek ide do diabetolog to ja zapytam. Co w ogóle u Ciebie sprawdza? U mnie tylko wyniki z książeczki i wage i wsio. Teraz wezmę glukometr bo wcześniej nie wiedziałam,że trzeba brać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie będę miała drugiej krzywej, bo po co? Cukrzyca ciążowa jest już stwierdzona i raczej się nie wyleczy sama z siebie U mnie też tylko waga i wyniki z książeczki. Wyników z glukometru nie zczytują u ciężarnych (u nas). I kolejna wizyta co miesiąc, aż do końca ciąży.

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2019-07-22 o 15:56
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 16:14   #3471
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ska
Drugie podobno inne niż ppierwsze o 180 stopni i moje znajome w 100% to potwierdzają. Więc ja też myślę jakie drugie będzie chociaż kolejne dzieci i tak chyba mają gorzej niż pierwsze hehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Ja się nastawiam na hardcore przy drugim dziecku bo pierwsze było aniołkiem Załącznik 7684326


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak ocenić swoje dziecko jej domena było nosić nosić nosić, ale ja byłam psychicznie przygotowana na bliskosciowy egzemplarz, więc mnie to chyba nie zaskoczyło nigdy nie zdarzyło się, żeby kwadrans polezala się czymś sama zajęła , a spać lepiej to zaczęła jak miała gdzieś 1.5 roku bo wcześniej to drzemki po 20minut albo i mniej. Matka, ojciec, cyc , nosić, być cały czas obok - to był jej sens życia za niemowlaka. Ale czy to hardcore? Albo hajnid? Dla mnie nie grunt,że nie miała kolek, wysypek, alergii, napięć mięśniowych i innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile rodzin tyle historii Ale fakt że podobno dzieci są tak różne że da rady ich porównać ze sobą i rzadko kiedy jest powtórka z pierwszego.
U nas były bóle brzucha, wysypka, odbijanie się od lekarzy i poszukiwania alergenu przez ponad cztery miesiące. Dużo noszenia, w dzień głównie drzemki i KP co dwie - trzy godziny, a w okresie skoków rozwojowych co godzinę.
Na szczęście obyło się bez najgorszego - kolek, także.. w sumie jeszcze może być gorzej

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 16:32   #3472
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87018059]Nie będę miała drugiej krzywej, bo po co? Cukrzyca ciążowa jest już stwierdzona i raczej się nie wyleczy sama z siebie U mnie też tylko waga i wyniki z książeczki. Wyników z glukometru nie zczytują u ciężarnych (u nas). I kolejna wizyta co miesiąc, aż do końca ciąży.[/QUOTE]No faktycznie, w sumie po co

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 16:43   #3473
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Na szczęście obyło się bez najgorszego - kolek, także.. w sumie jeszcze może być gorzej


O tak! Moja córka też nie miała kolek. Modlę się, żeby syn też nie miał
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 18:07   #3474
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez babeczki Pokaż wiadomość
A mi kosze mojzesza podobaja sie takie gole i surowe bez budek i bez wyściułek, tylko materacyk z jakims jasnym pokrowcem i dzidzia pod otulaczem śliczne sa te z bezowa 'lamówką'

Chce dokladnie taki jak na zdjeciach, nowy kosztuje na stronie 219zl z materacem, ale brak w magazynie i mialy byc dostępne znow od polowy lipca, ale jeszcze nie ma, wiec czekam Załącznik 7684050Załącznik 7684051

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi też takie najbardziej, dlatego zamierzam rozmontować większość, a to i tak był najmniej szalony z tych wzorów i kolorów zależało mi głównie na tym żeby był stojak + materacyk i kosz nienaruszony i nie używany

Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Śliczne są te ubranka i rzeczy dla dzieci, ale też nie mogę się przekonać do zakupów na ali ☺
Mam pytanie do dziewczyn z łożyskiem na przedniej ścianie : czy zauważyłyście może że przeszkadzają wam spodnie, które mają gumkę na brzuchu, nawet te ciążowe? W poprzedniej ciąży nie miałam takiego wrażenia i w biodrówkach chodziłam do 8go miesiąca a teraz nawet majtki mi przeszkadzają, bo ciągle mam uczucie że ściskają i gniotą brzuch. Najwygodniej jest w sukienkach i spódnicach. Zastanawiam się czy to nie kwestia tego łożyska na przedniej ścianie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dokładnie to samo - najęchętniej teraz chodzę bez bielizny, sama sukienka narzucona na ciało mąż nie narzeka, gorzej będzie jak przyjdzie III trymestr, ochłodzenie...

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Super jeśli lekarz zbada poziom. Niestety do tej pory nie jest to regułą. Wiele znajomych dostało dupka tylko ot tak, zapobiegawczo. I wielkie było ich zdziwienie, że ja nic nie dostałam, bo w końcu pierwsza ciąża/naturalnie/zaraz po tabsach.
Ja jako, że miałam do tego wszystkiego podejrzenie niedomogi lutealnej, to sobie sama przy becie na początku oznaczyłam dwukrotnie progesteron. Na szczęście był piękny i wzorowy, więc zaprzestałam działań Przy IVF i IUI musiałam brać.


Wczoraj byliśmy u znajomych, którzy mają dwuipółroczniaka - wziął mnie podstępem i zaciągnął, żeby bawić się z nim autkami, więc miałam chrzest bojowy - matko jedyno ale to nudy Synu, wybacz
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 18:26   #3475
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Wczoraj byliśmy u znajomych, którzy mają dwuipółroczniaka - wziął mnie podstępem i zaciągnął, żeby bawić się z nim autkami, więc miałam chrzest bojowy - matko jedyno ale to nudy Synu, wybacz
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 18:42   #3476
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Wczoraj byliśmy u znajomych, którzy mają dwuipółroczniaka - wziął mnie podstępem i zaciągnął, żeby bawić się z nim autkami, więc miałam chrzest bojowy - matko jedyno ale to nudy Synu, wybacz
Mam to samo, zabawa z dziećmi to dl mnie najgorsza kara, obym nie została matką tabletową...
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 18:46   #3477
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Mi też takie najbardziej, dlatego zamierzam rozmontować większość, a to i tak był najmniej szalony z tych wzorów i kolorów zależało mi głównie na tym żeby był stojak + materacyk i kosz nienaruszony i nie używany







Mam dokładnie to samo - najęchętniej teraz chodzę bez bielizny, sama sukienka narzucona na ciało mąż nie narzeka, gorzej będzie jak przyjdzie III trymestr, ochłodzenie...







Ja jako, że miałam do tego wszystkiego podejrzenie niedomogi lutealnej, to sobie sama przy becie na początku oznaczyłam dwukrotnie progesteron. Na szczęście był piękny i wzorowy, więc zaprzestałam działań Przy IVF i IUI musiałam brać.





Wczoraj byliśmy u znajomych, którzy mają dwuipółroczniaka - wziął mnie podstępem i zaciągnął, żeby bawić się z nim autkami, więc miałam chrzest bojowy - matko jedyno ale to nudy Synu, wybacz
Haha, ze swoim to inaczej

Przyszły mu kolejne cudeńka z nexta. Myślałam, że ten dinozaur to spioszki, a okazało się, że to mięciutki, polarowy kombinezon, także już nie muszę szukać, bo jest mega. IMG-20190722-WA0002__01.jpgIMG-20190722-WA0003__01.jpgIMG-20190722-WA0004__01.jpg
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 18:46   #3478
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
A to tak jak w pl, przywożą Cię z dzieckiem na salę i tyle. Przychodzą tylko na obchod lub zabrać dziecko na badania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tam gdzie idę rodzić dziecko wieczorem zabieraja i przywoza na karmienie a tak pozwalaja odpoczac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 18:48   #3479
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Dziś moja 100dniówka
20190722_194522_resize_38.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-22, 18:56   #3480
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Ile rodzin tyle historii Ale fakt że podobno dzieci są tak różne że da rady ich porównać ze sobą i rzadko kiedy jest powtórka z pierwszego.
U nas były bóle brzucha, wysypka, odbijanie się od lekarzy i poszukiwania alergenu przez ponad cztery miesiące. Dużo noszenia, w dzień głównie drzemki i KP co dwie - trzy godziny, a w okresie skoków rozwojowych co godzinę.
Na szczęście obyło się bez najgorszego - kolek, także.. w sumie jeszcze może być gorzej

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Czyli może być gorzej? Moja córka na szczęście nie miała kolek. Poza tym była wymagającym dzieckiem i też mieliśmy problemy skórne. Mam nadzieję, że i syna kolki ominą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Haha, ze swoim to inaczej

Przyszły mu kolejne cudeńka z nexta. Myślałam, że ten dinozaur to spioszki, a okazało się, że to mięciutki, polarowy kombinezon, także już nie muszę szukać, bo jest mega. Załącznik 7684348Załącznik 7684349Załącznik 7684351
Cuda a krótki rękaw jaki bierzesz rozmiar? Zastanawiałam się, czy teraz na letnich promkach coś brać, ale boję się, że nie trafię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez agnieszka_2293
Czas edycji: 2019-07-22 o 19:02
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 13:17:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.