Praca w urzędzie skarbowym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-31, 12:29   #1
reddess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2

Praca w urzędzie skarbowym


Czy ktoś z was brał udział w rekrutacji na jakiekolwiek stanowisko w urzędzie? Widziałam ogłoszenie na stanowisko referenta i chcę się dowiedzieć trochę więcej na ten temat? Jak wygląda test, pytania, rozmowa kwalifikacyjna? Co warto sobie powtórzyć?

Czy było łatwo? Czy przyszliście na rozmowę na marne, bo i tak dostał pracę ktoś po znajomości?
reddess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 15:01   #2
reddess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: Praca w urzędzie skarbowym

Nikt nic?
reddess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 11:58   #3
kremnasybir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 63
Dot.: Praca w urzędzie skarbowym

Nigdy nie brałem udziału w rekrutacji w sektorze publicznym.

Jednak od jednego z polityków (na niskim szczeblu) zaprzyjaźnionych z obecną władzą państwową wiem, że akurat w US możliwe jest jak się spodoba naczelnikowi najpierw załapać się na miesięczną praktykę (bezpłatną niestety), która zwiększa (ale nie gwarantuje) dostania się na staż płatny.

Moim zdaniem, jeśli ktoś może sobie pozwolić na miesiąc bez wynagrodzenia, to może to być dobra rzecz, bo nawet jak nie będzie dalszej kariery w US, to zdobyta wiedza może trochę ułatwić np. pracę w księgowości lub własną działalność. Jednak to tylko takie moje przypuszczenie, nie próbowałem tego, więc nie jestem pewien, czy na praktyce robi się jakieś rzeczy przydatne później.
kremnasybir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 20:54   #4
201712070932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 99
Dot.: Praca w urzędzie skarbowym

Nigdy nie brałam udziału w rekrutacji do KAS. Ale kilka lat temu byłam tam na praktykach bezpłatnych, studenckich miesięcznych. Wówczas w sierpniu kończyły się tam staże dla bezrobotnych. Bezrobotnych brali na luty, żeby miał kto pity wklepywać do systemu. Z tego co się orientuję, to tylko w jednym dziale jedna dziewczyna została po stażu i pracuje tam do dzisiaj, bo spodobała się kierowniczce i ta wstawiła się za nią u naczelnika, a raczej nie była czyjąś znajomą. Nie wiem, czy był pod nią pisany konkurs, który wygrała.
201712070932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 21:54:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:20.