Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-07, 14:14   #1801
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

skoro już używasz Retinu-A, to nie ma sensu dokładać słabszego Ysthealu (zresztą, masz tę formę wit. A w Dirosealu). ja bym zwiększyła częstotliwość stosowania Retinu. Juvit może zapychać pory, może lepiej LRP Active C. na pory i zaskórniki - Effaclar K lub tonik aspirynowy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 15:29   #1802
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziekuje Ci justa za odpowiedz napisz mi jeszce czy mowisz o tym toniku z mazidel?
czy Retin ma taka sama forme kwasu jak Acne derm?czym roznia sie te preparaty bo nie zabardzo rozumiem
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 15:35   #1803
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tonik aspirynowy robi się z aspiryny, znajdziesz przepis na forum. zawiera on kwasy BHA, podobnie, jak Effaclar K.

Retin A nie zawiera kwasu, tylko tretinoinę (retinoid). Acne Derm zawiera kwas azelainowy. retinoidy mają szersze spektrum działania niż kwasy, bo dodatkowo działają przeciwzmarszczkowo, ale podobnie, jak kwasy złuszczają, oczyszczają skórę, zwężają pory itp.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 18:58   #1804
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ciampurek moze nie bierz sie za Acne Derm. Ja go mam i baaardzo wysusza skore, a skoro Ty masz juz sucha, to moze nie bedzie Ci dobrze sluzyl.

Za to tak jak pisze Justa79 lepiej gdybys Retin A (tretinoina) uzywala czesciej. Np. Basia uzywa go przeciwzmarszczkowo juz ponad 3 miesiace i juz pisala ze widzi efekty. Moze zacznij go uzywac 2 lub 3 razy w tygodniu. Bedziesz sie wtedy delikatniej luszczyc.

Ja uzywam Isotrex (isotretinoina) 2 razy w tygodniu. Uzylam go dopiero 4 razy i juz sie luszcze.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 19:26   #1805
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
tonik aspirynowy robi się z aspiryny, znajdziesz przepis na forum. zawiera on kwasy BHA, podobnie, jak Effaclar K.

Retin A nie zawiera kwasu, tylko tretinoinę (retinoid). Acne Derm zawiera kwas azelainowy. retinoidy mają szersze spektrum działania niż kwasy, bo dodatkowo działają przeciwzmarszczkowo, ale podobnie, jak kwasy złuszczają, oczyszczają skórę, zwężają pory itp.
Jedna ważna rzecz - retinoidy pogrubiają skórę, w przeciwieństwie do kwasów.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 19:30   #1806
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Jedna ważna rzecz - retinoidy pogrubiają skórę, w przeciwieństwie do kwasów.
No właśnie, jaki więc będzie efekt używania kwasów BHA na przemian z retinoidami?

Ja używam Isotrexu 2 razy w tygodniu. W pozostałe dni kwasy BHA 2% Pauli lub Effaklar K oraz tonik z octu i cytryn.
Czy taka pielęgnacja ma sens? Czy moja skóra nie zwariuje?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 15:11   #1807
astronomiczna.ania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 685
GG do astronomiczna.ania
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam wszystkie Wizażanki/wszystkich Wizażanków
podaje mój plan pielęgnacyjny, również z prośbą o weryfikację przez bardziej doświadczonych .
Skóra: mieszana w kierunku suchej, dojrzała, aczkolwiek jeszcze bez wyraźnie zaznaczonych zmarszczek, pory nieco rozszerzone (wrrr! - to jest to, co chciałabym zmienić najbardziej), pojawiajaca się okresowo nadwrażliwość na preparaty zawierające aktywne składniki (wit. c, wit. A + pochodne, kwasy), troche przebarwień (pozostałosci po amatorskim rozprawianiu sie ze zmianami), trochę zaskórników i pojawiajace sie od czasu do czasu ropne zmiany tradzikowe (w tym wieku )

Tydzień temu byłam w gabinecie kosmetycznym na złuszczaniu peelingiem migdałowym 40%.
Planuje powtórkę za tydzień, a za kolejne dwa tygodnie kurację ampułkami serum Mandelac SeSDERMY.
Na więcej złuszczań gabinetowych niestety mnie stać - już te dwa zabiegi przepotwornie nadwyrężyły mój budżet (niestety niebliczalne rekacje mojej skóry sprawiają, że boje się eksperymentowania z peelingami domowymi).
W zastępstwie trzeciego profesjonalnego peelingu zastosuję może 10-dniowo kurację ampułkami Mandelac SeSDERMY (10 % kwasu migdałowego + ) .

Poza tym zdecydowałam sie na codzienną pielęgnację w wersji soft:
- oczyszczanie - kostka myjąca Avene
- na noc - krem Mandelac SeSDERMY (5% kwasu migdałowego + 1,5% wyciągów roslinnych + 1% witminy E)
- na dzień LRP Active C w wersji do cery suchej
Tak sobie myślę, że mogłabym przy tej kombinacji zrezygnować z filtrów; oczywiście wyjąwszy okresy bezpośrednio następujące po zabiegach; konsultowałam to z kosmetyczką - stwierdziła, że nie ma przeciwskazań.

Edytowane przez astronomiczna.ania
Czas edycji: 2006-12-08 o 19:47
astronomiczna.ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-08, 17:44   #1808
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny,pomozcie prosze

Juz mialam taka ladna buzie przy regularnym stosowaniu:

rano - activ c lub redermic i na to mleczko Avene
wieczorem - skinoren lub effaclar K i ew. hydrophase legere

No i bylo cacy (nawet przy okresie nie mialam niespodzianek). Ale zachcialo mi sie sprobowac zorac, wiec na miesiac odstawilam wszystko oprocz hydraphase, no i teraz mam katastrofe, ciagle mi cos wyslakuje, glownie malutkie biale punkciki ale tez mam teraz trzy bolace gule obok ucha.

Pielegnacja taka sama, tylko wypadl effaclar K, no i od czasu do czasu uzywam tonik Lysanel Activ, ale rzadko. Acha, lykalam tez przez miesiac Capivit A+E i Pycnogenol, no ale to byl epizod tylko. Kolorowka taka sama,bo ja rzadko zmieniam puder.

Juz sama nie wiem co mi szkodzi , macie jakies typy ????
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 18:46   #1809
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Możliwe, że Zorac "wyciska" to, czego nie zdołały usunąć kwasy.. ja po rozpoczęciu przygody z Diacnealem - a miałam już wcześniej, jak sądziłam, ładną cerę po regularnym stosowaniu toniku z BHA - też dopiero przekonałam się, ile jeszcze było paskudztw czających się głęboko w skórze..
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 18:52   #1810
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja też stawiam na Zorac. Niestety retinoidy tak już mają Mi też wylazło conieco na wierzch, mimo że wcześniej miałam idealną cerę.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 21:15   #1811
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dla mnie tez podejrzany jest zorac, no i troche tutejsze slonce, bo we wrzesniu w poludnie grzalo strasznie, a ja codziennie wracalam o tej porze z zajec i moze filtr nie dal jednak odpowiedniej ochrony (mam takie czerwone jakby plamki, ale nie wiem czy to nie od wyciskania niestety).

A myslicie, ze powinnam wrocic do effaclaru K ????
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-10, 09:58   #1812
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Agniecha Effaclar K jest dobry na powiększone pory lub niespodzianki.

Natomiast Zorac wyciąga na wierzch wszystkie brudy, czyli Cię oczyszcza.
Według mnie nie powinnaś teraz z niego rezygnować, tylko przeczekać ten trudny okres. Używaj Zoracu 2-3 razy w tygodniu. Za jakiś czas gule powinny już nie wyskakiwać.

W dni bez Zoracu stosuj Effaklar K. I nie zapominaj o nawilżeniu.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 15:36   #1813
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisiu ja zoracu uzywalam tylko miesiac we wrzesniu (a buzia brzydka do dzisiaj), bo mam w planach dzidziusia, wiec nie mozna, a laczyc z effaclarem nie moglam, bo pieklo strasznie .

Chyba jednak wroce do effaclaru
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 17:04   #1814
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Skoro musisz zrezygnowac z Zoracu to tak, jak najbardziej przerzuc sie na Effaklar K. On powinien Ci doporowadzic buzie do porzadku.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 18:30   #1815
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Justa na zmarszczki to ja bym rzuciła retinoidy po wcześniejszym przygotowaniu retinaldehydem.- gdzie znajde ten składnik jestes w stanie mi napisac w jakim kremmie badz leku ?
Mam jeszce pyatnie odnoscnie retinoidów wiem ze kuracje rozpoczyna sie na jesieni a powinno kiedy sie zakonczyc napewno przed latem ale co ma byc tego wyznacznikiem?rozumiem ze staoswanie retinu jest do konca zycia
czy mi sie wydaje czy zorac jest silniejsza forma retinu?
Weronisia pisłąs ze Isotnexin wysusza a jak jest z Zorakiem?
dzikeuej za wszytkie odspowiedzi
buziaki
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 19:50   #1816
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ciampurku retinaldehyd znajdziesz w Dirosealu, Diacnealu, Eluage i w Ysthealu.

Retin A jest tlusciejszy od Zoracu, wiec wiekszosc dziewczyn nie czuje potrzeby dowilzania sie zaraz po aplikacji retinuA. Jak jest z Zorakiem to moze poszukaj, bo jest oddzielny watek dla Zoracu.
Ja uzywam isotretinoiny. Mnie wysusza. Nie w momencie samej aplikacji, ale po ok. godzinie czuje sciagnieta skore. No i luszcze sie.

A co do pytania czy Zorac jest silniejsza forma to:

cytuje wypowiedz Basi39:
Cytat:
Kolejność od najsilniejszych to najsłabszych retinoidów to:

tazarotene
tretinoina
retinol, retinaldehyd
palmitynian retinylu

Dla przykładu "Retin-A" krem zawiera tretinoinę a "Zorac" gel zawiera tazarotene, oba wystepują w różnych stężeniach.


Tu masz ładnie wyjaśnione:
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 21:19   #1817
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez astronomiczna.ania Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki/wszystkich Wizażanków
podaje mój plan pielęgnacyjny, również z prośbą o weryfikację przez bardziej doświadczonych .
Skóra: mieszana w kierunku suchej, dojrzała, aczkolwiek jeszcze bez wyraźnie zaznaczonych zmarszczek, pory nieco rozszerzone (wrrr! - to jest to, co chciałabym zmienić najbardziej), pojawiajaca się okresowo nadwrażliwość na preparaty zawierające aktywne składniki (wit. c, wit. A + pochodne, kwasy), troche przebarwień (pozostałosci po amatorskim rozprawianiu sie ze zmianami), trochę zaskórników i pojawiajace sie od czasu do czasu ropne zmiany tradzikowe (w tym wieku )

Tydzień temu byłam w gabinecie kosmetycznym na złuszczaniu peelingiem migdałowym 40%.
Planuje powtórkę za tydzień, a za kolejne dwa tygodnie kurację ampułkami serum Mandelac SeSDERMY.
Na więcej złuszczań gabinetowych niestety mnie stać - już te dwa zabiegi przepotwornie nadwyrężyły mój budżet (niestety niebliczalne rekacje mojej skóry sprawiają, że boje się eksperymentowania z peelingami domowymi).
W zastępstwie trzeciego profesjonalnego peelingu zastosuję może 10-dniowo kurację ampułkami Mandelac SeSDERMY (10 % kwasu migdałowego + ) .

Poza tym zdecydowałam sie na codzienną pielęgnację w wersji soft:
- oczyszczanie - kostka myjąca Avene
- na noc - krem Mandelac SeSDERMY (5% kwasu migdałowego + 1,5% wyciągów roslinnych + 1% witminy E)
- na dzień LRP Active C w wersji do cery suchej
Tak sobie myślę, że mogłabym przy tej kombinacji zrezygnować z filtrów; oczywiście wyjąwszy okresy bezpośrednio następujące po zabiegach; konsultowałam to z kosmetyczką - stwierdziła, że nie ma przeciwskazań.
No to ja mam podstawowe pytanie: jaka była reakcja Twojej skóry po peelingu migdałowym? Zakładam, że nie należała do tych "nieobliczalnych", skoro zamierzasz powtórzyć peeling Kuracja peelingowa powinna sie składać z pięciu-sześciu zabiegów, bo dwa to raczej za mało, żeby zobaczyć wyraźny efekt Wobec tego naprawdę warto spróbować pobawić się w domowe kręcenie chociażby toników migdałowych, będą skuteczne, a w Twojej kieszeni zostanie sporo kasy Zacznij od 5-10% toniku, a zobaczysz, że nie świeci garnki lepią i spokojnie można zrobić i peeling.
W Twojej pielęgnacji brakuje mi czegoś "wymierzonego" w zaskórniki i wypryski, przydałoby się coś z BHA albo kwasem azelainowym, czyli nieśmiertelny Effaclar, no albo domowy tonik z kwasem salicylowym
Co do filtrów... no cóż, każdy ma wybór, jednak używaj stabilnego filtra o wysokim spf przynajmniej przez cały czas stosowania peelingów, czyli nie tylko dzien czy dwa po peelingu, ale przez cały okres trwania kuracji oraz miesiac po ostatnim peelingu.
Jeśli Ci zależy na kuracji przeciwzmarszczkowej, to rozważ dłuższą znajomość z filtrami
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 07:08   #1818
astronomiczna.ania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 685
GG do astronomiczna.ania
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
No to ja mam podstawowe pytanie: jaka była reakcja Twojej skóry po peelingu migdałowym?
Reakcja modelowa Lekkie zaróżowienie skóry tuż po zabiegu.
W trzecim dniu po peelingu skóra zaczęła lekko się złuszczać, złuszczanie trwało 3-4 dni.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Kuracja peelingowa powinna sie składać z pięciu-sześciu zabiegów, bo dwa to raczej za mało, żeby zobaczyć wyraźny efekt Wobec tego naprawdę warto spróbować pobawić się w domowe kręcenie chociażby toników migdałowych, będą skuteczne, a w Twojej kieszeni zostanie sporo kasy
Wiem, wiem Ideałem są dwie serie w roku, każda seria składająca się z 4-6 zbiegów wykonywanych w odstępie 10-12 dniowym.
Niestety na tyle zabiegów w salonie mnie nie stać
Jeśli nadal nie będzie mrozu (lub też mróz nie będzie duży) może zdecyduję się na peeling wykonany metodą "chałupniczą".
Perspektywa "zaoszczędzenia" kulikuset złotych jest oczywiście bardzo nęcąca . Na razie chyba jednak jeszcze nie dojrzałam do myśli, że bez pogłębionej wiedzy na temat kwasów (a takiej wiedzy nie mam) mogłabym zaaplikować sobie sama w zaciszu domowym kurację z zastosowaniem z tak aktywnych i silnie działających preparatów .

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
W Twojej pielęgnacji brakuje mi czegoś "wymierzonego" w zaskórniki i wypryski, przydałoby się coś z BHA albo kwasem azelainowym, czyli nieśmiertelny Effaclar, no albo domowy tonik z kwasem salicylowym
Liczyłam tutaj na systematyczne działanie kwasu migdałowego zawartego w kremie Mandelac. Z tego co wiem, kwas ten ma działanie nie tylko depigmentacyjne, ale działa również przeciwzapalnie.
Z Effaclarem nie mam niestety zbyt dobrych doświadczeń .
Natomiast zainteresował mnie wspomniany przez Ciebie kwas azelainowy
Zaraz pobuszuję po Forum w poszukiwaniu informacji na jego temat.
Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi i rady
Aha! W międzyczasie postanowiłam zmienieć krem dziennny z Active C na Hydracid C (ma trochę bogatszy skład) .
astronomiczna.ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 21:03   #1819
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisia dziekuje teraz juz rozumiem
dziewczyny jak długo mozna stosowac kwasy tzn do jakiego miesiaca ?czy do lipca ?czy do sierpnia kiedy z nich zrezynowac lub zrobic przerwe?
Kwasy PHA wystepuja tylko u firmy Nuskin czy jest ich jakis tanszy zamiennik?czy ktoras zna moze odpowiedz?bede wdzieczna
pzodraiwam
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-14, 21:57   #1820
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
Kwasy PHA wystepuja tylko u firmy Nuskin czy jest ich jakis tanszy zamiennik?czy ktoras zna moze odpowiedz?bede wdzieczna
pzodraiwam
PHA ma jeszcze Neo strata i De Noyle's chyba. cenowo pewnie podobnie - od 70zl w górę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 20:32   #1821
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez astronomiczna.ania Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że mogłabym przy tej kombinacji zrezygnować z filtrów; oczywiście wyjąwszy okresy bezpośrednio następujące po zabiegach; konsultowałam to z kosmetyczką - stwierdziła, że nie ma przeciwskazań.
a na jakiej podstawie tak stwierdziłyście? skóra po złuszczaniu odnawia się przez miesiąc. nawet po kwasach do domowego użytku nie odstawiłabym tak szybko filtrów, a co dopiero po zabiegu w gabinecie wiesz, stan wiedzy kosmetyczek jest bardzo różny, gdzieś tu pisałam, jakie herezje głosiła moja.


Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
Kwasy PHA wystepuja tylko u firmy Nuskin czy jest ich jakis tanszy zamiennik?
to raczej Nu Skin (50 zł) jest tańszym zamiennikiem Neostraty (od 140 zł wzwyż)
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 22:08   #1822
astronomiczna.ania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 685
GG do astronomiczna.ania
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
a na jakiej podstawie tak stwierdziłyście? skóra po złuszczaniu odnawia się przez miesiąc. nawet po kwasach do domowego użytku nie odstawiłabym tak szybko filtrów, a co dopiero po zabiegu w gabinecie wiesz, stan wiedzy kosmetyczek jest bardzo różny, gdzieś tu pisałam, jakie herezje głosiła moja.
Zapomniałam napisać (a to chyba istotne), że w zasadzie moja skóra o tej porze roku nie jest jakoś specjalnie "narażona" na ekspozycję słoneczną .
Wychodzę do pracy, jak jest jeszcze ciemno, wracam - po zmroku.
W pracy przez cały czas przebywam w pomieszczeniu, a nie na wolnym powietrzu.
Wiem, że część promieniowania słonecznego przenika przez szyby, ale wydawało mi się, że aby sie przed nią ochronić nie trzeba aż blokerów .

Oczywiście jeśli jest inaczej, to zmienię mój program pielęgnacyjny - w kwestii złuszczania oraz filtrów jestem laikiem i wcale nie mam zamiaru udawać, że jest inaczej
astronomiczna.ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 12:41   #1823
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A ja mam problem z przesuszeniem skóy i nie wiem po czym dokładnie.

Obecnie używam Isotrexu 2 razy w tygodniu, a pozostałe dni BHA 2 % liquid Pauli. Używam BHA 2 razy dziennie.
Rano, nakładam po ok. 30 minutach filtr, a po kolejnych 30 minutach podkład.

WIeczorem zmywam twarz żelem bez SLS i nakładam BHA (lub Isotrex). Po ok. godzinie daję jakiś nawilżacz na zmianę: Avene HOL, LRP Toleriane Riche, EUBOS Urea 5% (mocznik).

Jednak i tak ciągle mam ściągniętą skórę. No i łuszczę się delikatnie non stop w okolicy ust, na bodzie.

Nie wiem czy to wina BHA? Effaklar K nigdy mnie nie wysuszał.
Czy za często używam BHA? Używać tylko wieczorem?
Czy to raczej wina Isotrexu?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 14:12   #1824
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
A ja mam problem z przesuszeniem skóy i nie wiem po czym dokładnie.

Obecnie używam Isotrexu 2 razy w tygodniu, a pozostałe dni BHA 2 % liquid Pauli. Używam BHA 2 razy dziennie.
Rano, nakładam po ok. 30 minutach filtr, a po kolejnych 30 minutach podkład.

WIeczorem zmywam twarz żelem bez SLS i nakładam BHA (lub Isotrex). Po ok. godzinie daję jakiś nawilżacz na zmianę: Avene HOL, LRP Toleriane Riche, EUBOS Urea 5% (mocznik).

Jednak i tak ciągle mam ściągniętą skórę. No i łuszczę się delikatnie non stop w okolicy ust, na bodzie.

Nie wiem czy to wina BHA? Effaklar K nigdy mnie nie wysuszał.
Czy za często używam BHA? Używać tylko wieczorem?
Czy to raczej wina Isotrexu?
Myślę, że po prostu przedobrzyłaś, może zredukuj to BHA do 1x dziennie. No a Isotrex też na pewno wysusza. Jeśli BHA 1x dziennie też będzie za dużo, to bym robiła na zmianę 1 dzień z iso albo BHA, 1 dzień tylko nawilżacz. Z isotrexu bym nie rezygnowała, bo już 1 raz w tygodniu to będzie chyba miało mało sensu...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 15:21   #1825
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki Erato...
No ja też nie chcę rezygnować z Isotrexu. Już 3 tygodnie wtrzymałam z nim, wytrzymałam wysyp ropnych gul, łuszczenie... a więc wytrzymam więcej
Tylko, żeby tego ściągnięcia skóry się pozbyć, bo to bardzo nieprzyjemne jest.

No ale spróbuję rzeczywiście stosować tylko wieczorami BHA, a jak nic nie pomoże to rzadziej to BHA, a jak nie pomoże... to chyba sobie łeb odetnę
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 19:33   #1826
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja też ostatnio zauważyłam, że chyba moja skóra ma dość - i to BHA, a nie Diacnealu. Stosuję Diacneal co 3 dzień i nie odczuwam po jego zastosowaniu żadnych podrażnień, natomiast po toniku z BHA (stosowany w pozostałe 2 dni) mam strasznie ściągniętą, napiętą skórę.

Zastanawiam się, czy przypadkiem nie zredukować BHA tylko do jednego dnia i zostawić w ten sposób jeden dzień "wolny" - na nawilżanie, a następnie, gdy wykończę tonik, nie wrócić do Effaclaru i stosować go w "bezdiacnealowe" dni?...
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 16:52   #1827
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

O Justyce podbijam to pytanie
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 17:04   #1828
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Justyce ja uwazam Effaklar K za bardzo delikatny kwasik. Natomiast BHA Pauli mnie mocno wysusza.

Tylko czy jest sens uzywania BHA w jakiejkolwiek postaci tylko raz w tygodniu? Wydaje mi sie ze nie.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 19:00   #1829
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tylko że ja nie chcę używać go raz w tygodniu. Mój plan wyglądałby tak:
dzień 1) Diacneal
dzień 2 i 3) Effaclar K /do tej pory tonik z BHA/
Zresztą, już powoli wprowadzam go w życie i widzę, że cera reaguje na Effaclar znacznie spokojniej niż na tonik.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 18:07   #1830
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witajcie, pisze na Biochemii po raz pierwszy, ale czytam Was od tygodnia i coraz bardziej otwierają mi się oczy. Dotąd nie zdawałam sobie nawet sprawy, co może się kryć pod tymi skomplikowanymi nazwami w składzie wszystkiego, co kładę sobie na twarz. Ale do rzeczy. Wypróbowałam już maseczkę aspirynową i serum z Wit. C …i chyba widzę małą poprawę . Od wczoraj używam filterków z Iwostinu. A moje pytanie dotyczy retinolu (bądź innej formy Wit A, która byłaby skuteczna). Na allegro znalazłam ampułki z retinolem, chciałabym zapytać, co o nich sądzicie?

http://www.allegro.pl/item148725584_...ek_tanio_.html
http://www.allegro.pl/item149076476_...szczkowa_.html
http://www.allegro.pl/item149576522_...generacja.html

Pozdrawiam Was wszytskie
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.