Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-18, 11:22   #2071
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
właśnie i ja się tak zastanawiam, czy mogę cały czas stosowac effaclar k, ponieważ planuję jechać do pracy do grecji na 3 miesiące. Filtry wiadomo będe stosować, ale i tak boje sie słońca.
Jeśli będzie to praca na powietrzu, to bym zrezygnowała z kwasów.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:29   #2072
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Jeśli będzie to praca na powietrzu, to bym zrezygnowała z kwasów.
niby będe pracowala w restauracji, ale znając życie, to i tak wszyscy będą jedli na zewnątrz, czyli do maja sie kwaszę a potem tylko filtry
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:56   #2073
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
niby będe pracowala w restauracji, ale znając życie, to i tak wszyscy będą jedli na zewnątrz, czyli do maja sie kwaszę a potem tylko filtry
Myślę, że tak będzie najlepiej.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 16:57   #2074
martitta91
Przyczajenie
 
Avatar martitta91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 14
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Znowu Ja i znowu z pytaniem ... Już kiedyś opisywałam co mi "dolega" i dostałam informację, żebym potraktowała twarz kwasem migdałowym (bo podobno fajne efekty po nim są... no i jest chwalony)... A ostatnio też dostałam inf. żeby użyć kwasu L-mlekowego. I teraz nie wiem co wybrać, czy kwas migdałowy (100% w mazidłach), czy L-mlekowy (80% w maz.)?? Obydwa wiem, że złuszczają (jak to kwasy), ale nie wiem który wziąć (jak na "początek")...
Wcześniej używałam troche Acne-Dermu więc moja twarzyczka nie będzie miała 1-go kontaktu z kwasami... Dlatego terazpytam... który kwas lepszy?
martitta91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 20:37   #2075
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez martitta91 Pokaż wiadomość
Znowu Ja i znowu z pytaniem ... Już kiedyś opisywałam co mi "dolega" i dostałam informację, żebym potraktowała twarz kwasem migdałowym (bo podobno fajne efekty po nim są... no i jest chwalony)... A ostatnio też dostałam inf. żeby użyć kwasu L-mlekowego. I teraz nie wiem co wybrać, czy kwas migdałowy (100% w mazidłach), czy L-mlekowy (80% w maz.)?? Obydwa wiem, że złuszczają (jak to kwasy), ale nie wiem który wziąć (jak na "początek")...
Wcześniej używałam troche Acne-Dermu więc moja twarzyczka nie będzie miała 1-go kontaktu z kwasami... Dlatego terazpytam... który kwas lepszy?
Nie pamiętam opisu Twojej cery, ale myślę, że wskazówki mogą być takie: jeśli masz problem z tłustą, trądzikową cerą, to migdałowy. Jeżeli z suchą, to mlekowy. A również dobrze mogą być stosowane zamiennie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 09:21   #2076
marta78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny czy to możliwe żeby retinol podrażnił skórę dopiero po kilku miesiącach stosowania? Najpier używałam Ystheal potem Eluage po którym strasznie łuszczyła mi się skóra i Dziewczyny poradziły mi żebym nie stosowała codziennie.Niedawno pojawiły się na mojej twarzy małe krostki, najpierw tylko pod oczami potem już na całej twarzy,stwierdziłam ze to Eluage, który na szczęście już mi się kończył więc zamieniłam go na Diroseal. Niestety krostki są nadal, dzisiaj zwłaszcza na czole. Myślałam ze podrażnienie może wystąpić tylko na poczatku kuracji.
marta78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 13:27   #2077
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez marta78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to możliwe żeby retinol podrażnił skórę dopiero po kilku miesiącach stosowania? Najpier używałam Ystheal potem Eluage po którym strasznie łuszczyła mi się skóra i Dziewczyny poradziły mi żebym nie stosowała codziennie.Niedawno pojawiły się na mojej twarzy małe krostki, najpierw tylko pod oczami potem już na całej twarzy,stwierdziłam ze to Eluage, który na szczęście już mi się kończył więc zamieniłam go na Diroseal. Niestety krostki są nadal, dzisiaj zwłaszcza na czole. Myślałam ze podrażnienie może wystąpić tylko na poczatku kuracji.
Niestety wszystko jest możliwe, w tym także to, że te krostki to wcale nie wina retinaldehydu. Jedyny pomysł, jaki mi przychodzi do głowy, to odstawić wszystko z retinaldehydem aż do czasu, gdy krostki znikną, i wtedy spróbować ponownie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-23, 20:43   #2078
MariJa
Przyczajenie
 
Avatar MariJa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 11
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Od kilku dni śledzę wątki o retinie, zoracu i witaminie c oraz o obowiązkowych filtrach a że zaliczam się do starszych nastolatek, postanowiłam spróbować i ja.Moim problemem jest alergia m in. na kurz i roztocza o czym dowiedziałam się dopiero w ub. roku a co za tym idzie,problemy ze skórą i to głównie na twarzy.Mimo że jestem już po 30-ce nadal mam krosty i wypryski i do niedawna żyłam w błogiej nieświadomości skąd to u mnie.Teraz już wszystko stało się jasne:alergia.Biorę jednak odpowiednie leki antyhistaminowe i one spowodowały,że moja cera wygląda wreszcie normalnie.Z tym schorzeniem jednak nie tak łatwo żyć jak się przekonałam,bo kurz i roztocza wywołały u mnie przewlekłe zapalenie spojówek i właśnie dopiero tu zaczyna się mój problem.Otóż przez to moja skóra pod oczami została mocno podrażniona,piecząca,odcz uwam nawet ból no i ten widok:pogłębione zmarszczki,które pojawiły się jakby nagle.Zaczęłam więc szukać ratunku tutaj i dowiedziałam się o zbawiennych retinoidach i wit c m in. Póki co leczę obolałe oczy maścią i kroplami ale jak tylko skończę zacznę na dobre stosować retin-a (już mam) a teraz rano stosuję juvit i muszę powiedzieć,że mile mnie zaskoczył:skóra stała się pod oczami napięta i przez to zmarszczki mniej widoczne.Bardzo się z tego ucieszyłam.Co będzie dalej postaram się opisać a zwłaszcza efekty tych kuracji.Ależ się rozpisałam ale mam nadzieję że mi to wybaczycie,bom w końcu początkująca
MariJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 13:09   #2079
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hej,
Przyznam, że nie przeczytałam dokładnie całego wątku, ale próbowałam znaleźć odpowiedź na pytanie, które mnie męczy. Nic z tego, więc może pomożecie.
Zaczęłam robić kurację przeciwzmarszczkową Retin A. Zaznaczam, że wyłacznie w tym celu, cerę mam idealną, choć zdecydowanie skłonną do pękania naczynek. Miałam trochę obaw, ale jako mniejsze zło wybrałam Retin A zamiast Glyco A. Kupiłam (i to zupełnie bez recepty) kremik, ten silniejszy - 0,05, i zaczęłam ostrożnie, jak przykazano, co kilka dni, później coraz częściej. Od trzech tygodni używam go codziennie wieczorem, oczywiśxcie dbając o duży, niedestabilizujący sie filtr na dzień itp.
Efekt jest żaden. Tzn, zero łuszczenia, nawet mikro-łuszczenia, cera bez zmian, całe szczęście rownież efektów negatywnych nie obserwuję. Zupełnie obiektywnie, nie widzę różnicy w wyglądzie mojej buzi po Retinie A i po zwykłym Cold Cream Avene.
Teraz pytanie - dlaczego? Czy widoczne efekty mogą być aż tak długofalowe. Albo czy moja cera może po prostu nie reagować na tertinoinę?? Chyba niemożliwe.
To tyle pytań.
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 17:10   #2080
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jennys... Retin A działa włąsnie długofalowo i na efekty trzeba cierpliwie poczekać. Piszesz, ze masz cere idealną a to ma byc tylko kuracja przeciwzmarszczkowa.. wiec jesli dobrze zrozumiałam chodzi ci tylko o to zeby na twej twarzt nie pojawiły się zmarszczki...wiec jakich efektów nie widzisz ( a powinny byc?)
jesli na twoje twarz nie pojawiają sie zmarszczki a twazr wyglada dobrze to chyba to jest oznaka ze działa
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:28   #2081
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Jennys Pokaż wiadomość
Hej,
Przyznam, że nie przeczytałam dokładnie całego wątku, ale próbowałam znaleźć odpowiedź na pytanie, które mnie męczy. Nic z tego, więc może pomożecie.
Zaczęłam robić kurację przeciwzmarszczkową Retin A. Zaznaczam, że wyłacznie w tym celu, cerę mam idealną, choć zdecydowanie skłonną do pękania naczynek. Miałam trochę obaw, ale jako mniejsze zło wybrałam Retin A zamiast Glyco A. Kupiłam (i to zupełnie bez recepty) kremik, ten silniejszy - 0,05, i zaczęłam ostrożnie, jak przykazano, co kilka dni, później coraz częściej. Od trzech tygodni używam go codziennie wieczorem, oczywiśxcie dbając o duży, niedestabilizujący sie filtr na dzień itp.
Efekt jest żaden. Tzn, zero łuszczenia, nawet mikro-łuszczenia, cera bez zmian, całe szczęście rownież efektów negatywnych nie obserwuję. Zupełnie obiektywnie, nie widzę różnicy w wyglądzie mojej buzi po Retinie A i po zwykłym Cold Cream Avene.
Teraz pytanie - dlaczego? Czy widoczne efekty mogą być aż tak długofalowe. Albo czy moja cera może po prostu nie reagować na tertinoinę?? Chyba niemożliwe.
To tyle pytań.
Używam Retinu A od 6 miesięcy. Widzę zmianę w wyglądzie mojej skóry w kwestii poprawy kolorytu, lekkiego oczyszenia i wygładzenia . Ale efekty te na razie nie są jakieś powalające i po tak krótkim czasie ja się takich efektów wcale nie spodziewam. Myślę że może po roku zrobię sobie kompleksową ocenę działania Retinu A i wtedy będzie to miało jakiś sens, wtedy te efekty będą tak naprawdę dopiero widoczne.
A 3 tygodnie to naprawdę śmiesznie mało jak na Retin A. I zazdroszczę że skora ci się nie łuszczy i nie jest podrażniona
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-27, 09:04   #2082
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jeszcze ja się dołączę z kolejnymi wątpliwościami - od września używam Effaclaru K i Dirosealu, dodatkowo od nieco ponad miesiąca dołożyłam Acne Derm - wczoraj zauważyłam takie małe grudki (jakby zaskórniki się uaktywniły) na nosie i wzdłuż bruzdy od nosa do ust (z tym, że o ile z zanieczyszeniami na nosie walczę ciągle, to nad ustami ich nie widziałam). Czy to może być ów sławny wysyp (myślałam, że po kilku miesiącach Effaclaru nie powinno już tego byc)? Może objaw zapychania (choć z pielęgnacji używam tego, co zawsze), czy może podejrzewać nowy puder?

I jeszcze jedno - krem z wit. C może podrażniać naczynka czy je uszczelnia? Bo już się pogubiłam
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 09:27   #2083
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez bieta Pokaż wiadomość
Jeszcze ja się dołączę z kolejnymi wątpliwościami - od września używam Effaclaru K i Dirosealu, dodatkowo od nieco ponad miesiąca dołożyłam Acne Derm - wczoraj zauważyłam takie małe grudki (jakby zaskórniki się uaktywniły) na nosie i wzdłuż bruzdy od nosa do ust (z tym, że o ile z zanieczyszeniami na nosie walczę ciągle, to nad ustami ich nie widziałam). Czy to może być ów sławny wysyp (myślałam, że po kilku miesiącach Effaclaru nie powinno już tego byc)? Może objaw zapychania (choć z pielęgnacji używam tego, co zawsze), czy może podejrzewać nowy puder?

I jeszcze jedno - krem z wit. C może podrażniać naczynka czy je uszczelnia? Bo już się pogubiłam
Możliwe, że Diroseal Cię zapycha. Wiele osób (w tym, niestety, ja) dopiero po kilku miesiącach zauważa jego komedogenność. Wysyp byłby raczej w postaci krostek, nie zaskórników (może się mylę)

Witamina C uszczelnia
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 09:40   #2084
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Możliwe, że Diroseal Cię zapycha. Wiele osób (w tym, niestety, ja) dopiero po kilku miesiącach zauważa jego komedogenność. Wysyp byłby raczej w postaci krostek, nie zaskórników (może się mylę)

Witamina C uszczelnia
Tzn. może źle ujęłam - są krostki, ale jakby "rosną" z zaskórników, jakby te ostatnie napuchły oj, ale opisy

Nie wiedziałam, że Diroseal może zapychać A ewentualnie co może być jego zamiennikiem (chodzi mi o działanie przeciwzmarszczkowe - retinoidy, nadające się do cery naczynkowej)?
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 11:43   #2085
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez bieta Pokaż wiadomość
Tzn. może źle ujęłam - są krostki, ale jakby "rosną" z zaskórników, jakby te ostatnie napuchły oj, ale opisy

Nie wiedziałam, że Diroseal może zapychać A ewentualnie co może być jego zamiennikiem (chodzi mi o działanie przeciwzmarszczkowe - retinoidy, nadające się do cery naczynkowej)?
gdybys chciala sie pozbyc dirosealu to ja chetnie bym sie wymienila jesli posiadam rzeczy ktorych szukasz
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:00   #2086
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez bieta Pokaż wiadomość
Tzn. może źle ujęłam - są krostki, ale jakby "rosną" z zaskórników, jakby te ostatnie napuchły oj, ale opisy

Nie wiedziałam, że Diroseal może zapychać A ewentualnie co może być jego zamiennikiem (chodzi mi o działanie przeciwzmarszczkowe - retinoidy, nadające się do cery naczynkowej)?

Diroseal moze zapychac ale to kwestia indywidualna,duzo osob narzekalo wlasnie na kapryle w skladzie,ktore sa komodogenne.

Z zapychaniem nie ma reguly,niestety;/
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:06   #2087
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam pytanie do Wizażanek, które stosowały TCA -w domu Jakie polecacie kremy - post peel ?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:13   #2088
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
gdybys chciala sie pozbyc dirosealu to ja chetnie bym sie wymienila jesli posiadam rzeczy ktorych szukasz
No właśnie tym bardziej mnie to dziwi, że kończę tubkę. Już ją rozcięłam i wygrzebałam resztki No nic, będę tropić winnego

Jeszcze ponowię pytanie - co można stosować jako zamiennik (chodzi mi głównie o retinoidy i działanie przeciwzmarszczkowe, a jednocześnie łagodne dla naczynek?)
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 13:25   #2089
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam koleżanki Wiażanki!

Styczeń i luty tego roku to był czas moich zmagań z preparatami typu
Retin A, Atrederm, Effaclar itd
Teraz kiedy zrobiło się ciepło - przerwałam oczywiście kurację a kwasy i inne wylądowały w lodówce. Jednak nie chciałabym aby moja cera wróciła do stanu sprzed kuracji. W chwili obecnej jest całkiem nie zła.
Doradźcie mi jak pielęgnować twarz przez okres lata aby nie wróciły te wstrętne prychole.
Może powinnam smarować czymś na noc ? Myślałam o Effaclar k ?

Pozdrawiam Gocha
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-27, 19:13   #2090
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Goni to , że zrobiło się ciepło nie oznacza, że musisz przerwać stosowanie wszytskiego.
Jeżeli używasz fotostabilnych filtrów i nie bedziesz leżakować na plazy.. mozesz je stosować przez całe lato ( oczywiscie tylko na noc)
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 06:29   #2091
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam!
W tym właśnie problem, że nie chcę stosować tego wszystkiego, kiedy świeci piękne słonko. Już w marcu przerwałam kwasy i retinoidy, tylko filtry w odpowiedniej ilości, póki cera się nie uspokoi. Ale chciałabym również od nich odpocząć.
Boję się, że kiedy nie będę stosować tych silnie działających środków, moje pory na twarzy znów się zapchają.
Nie wiem co mogłabym stosowć.
Co oczyszcza pory a nie złuszcza naskórka?
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 07:30   #2092
MariJa
Przyczajenie
 
Avatar MariJa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 11
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

W ub.tygodniu podłączyłam się do tego wątku i obiecałam,że opiszę efekty stosowania retin-a.Dotąd siedziałam cicho a nawet pomyślałam,że cicho to będę już zawsze,bo po pierwszych trzech aplikacjach niewiele (ale to oczywiste jak wynikało z artykułów w BU) się działo.Co prawda po pierwszym użyciu cera zrobiła się gładsza a pory mniej rozszerzone (w strefie T,zwłaszcza w okolicach bocznych nosa mam duuuuże porzyska).Blizenki po niefortunnym wyciskaniu "niespodzianek" w tejże strefie też jakby się ciut skurczyły.Ale moją największą bolączką jest obecność zmarszczek pod oczami.I tutaj niestety po trzecim zastosowaniu zauważyłam,że przybyła mi jeszcze jedna zmarcha pod lewym okiem.Już ja mam je dokładnie policzone te wstrętne zmarchy i pod prawym okiem są trzy,a środkowa jeszcze się bezczelnie rozwidla na końcu (bleeee) i tak sobie biegnie coraz dalej w kierunku skroni.Lewa strona twarzy jest jakby mniej podatna na marszczenie i nawet zastanawiam się dlaczego tak jest.Ale nawet tą lewą,mniej pomarszczoną pod okiem retin "załatwił" i po obudzeniu pewnego niezbyt pięknego poranka stał się on (poranek) moim najgorszym od dawna,bo zauważyłam,że lewe oko dorównało prawemu i wreszcie mam symetrię pod względem zmarszczek:tam teraz też są trzy.Wyglądają okropnie,są długie i głębokie jak przydrożne rowy.Aż nie chce mi się na nie patrzeć Lecz...oto wczoraj po raz czwarty nałożyłam retinek(w końcu czytałam o początkowych "rewelacjach" jakie mogą mieć miejsce przy stosowaniu retinoidów zwłaszcza pod oczami) i to dość grubą warstwą - na razie mnie nie podrażnił(chyba że psychicznie z tą trzecią zmarchą), nie złuszczał,a po półtorej godzinie nałożyłam tylko pod oczy Physiogel (we wcześniejszych aplikacjach go nie nakładałam) żeby ich tak nie wysuszyć.Dziś rano biegnę więc po przebudzeniu do lustereczka i tu...niespodzianka Oglądam te moje podoczne,mimiczne zmarchy wieloletnie a tu:głębokie rowy stały się cieniutkimi i płytkimi kreseczkami! Cud jakiś czy co??Ale jestem szczęśliwa dziewczyny wprost nie mogę uwierzyć w tak spektakularny efekt.Trochę się boję zapeszyć,bo może to chwilowa poprawa ale zobaczę co będzie dalej i na pewno opiszę (lecz już nie tak długaśnie obiecuję)
Pozdrawiam wszystkie walczące ze zmarchami i życzę dobrych i trwałych efektów w tych zmaganiach
MariJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 07:41   #2093
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Oczywiście wiesz o efekcie "staruszki"
Najpierw trzeba pocierpieć
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 08:00   #2094
MariJa
Przyczajenie
 
Avatar MariJa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 11
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez GONIA1225 Pokaż wiadomość
Oczywiście wiesz o efekcie "staruszki"
Najpierw trzeba pocierpieć
Wiem,wiem ale chyba warto
__________________
Im więcej wiem i widzę,tym trudniej mi osądzać innych.
MariJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 08:25   #2095
racoon2
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 31
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny to teraz ja chciałabym się wypowiedzieć o swoim doświadczeniu z kwasami. Mama cerę mieszana. Otóż od ok 2 miesięcy zaczęłam stosować retia-a zamiennie z AHA 9% , kwas azelainowy i calmę ziaji. Wyglada to mniej więcej tak: retin, nawilżanie, kwas nawizanie itd... Dodam że chciałam się pozbyć wstretnych zaskórników i pierwszych zmaszczek "śmieszek". I co i nic.. Nie wiem czy coś źle robię, czy na mnie to nie działa ale efektów nie widzę. Tzn zaskórniki jak były tak są czarne punkty. Co do zmniejszenia zmarszczek nic nie mogę powiedzieć bo to zapewne za szybko aby coś widzieć ale zaskórniki powinny się zlikwidować, jak myślicie dziewczyny. Może coś mnie zapycha nie umiem tego stwierdzić. Na dziń Avenka krem którą bardzo lubię bo wchłania mi się wysmienicie i do tego nawilża że hej. Poradzcie bo mnie napadło zwatpienie. Ja tez chce mieć ładną cerę...
racoon2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 09:12   #2096
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

I ja mam pytanie- trzy dni temu ostatni raz użyłam Atredermu ( tretinoina 0,025% )

Chciałabym zacząć kurację Loreala -ReNoviste-anti aging Glycolic peel.

CZy mogę go zastosować jeszcze w tym tygodniu- czy powinnam odczekać?

http://www.lorealparis.ca/en/skincar...ndex_frame.asp
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 17:19   #2097
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez racoon2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny to teraz ja chciałabym się wypowiedzieć o swoim doświadczeniu z kwasami. Mama cerę mieszana. Otóż od ok 2 miesięcy zaczęłam stosować retia-a zamiennie z AHA 9% , kwas azelainowy i calmę ziaji. Wyglada to mniej więcej tak: retin, nawilżanie, kwas nawizanie itd... Dodam że chciałam się pozbyć wstretnych zaskórników i pierwszych zmaszczek "śmieszek". I co i nic.. Nie wiem czy coś źle robię, czy na mnie to nie działa ale efektów nie widzę. Tzn zaskórniki jak były tak są czarne punkty. Co do zmniejszenia zmarszczek nic nie mogę powiedzieć bo to zapewne za szybko aby coś widzieć ale zaskórniki powinny się zlikwidować, jak myślicie dziewczyny. Może coś mnie zapycha nie umiem tego stwierdzić. Na dziń Avenka krem którą bardzo lubię bo wchłania mi się wysmienicie i do tego nawilża że hej. Poradzcie bo mnie napadło zwatpienie. Ja tez chce mieć ładną cerę...
Na zaskórniki to proponowałabym ci kwasy BHA czyli Effeclar K, Paulę albo samorobny tonik salicylowy. Ja też używam Retinu A i co jakiś czas muszę włączać BHA bo Retni samodzielnie nie daje rady oczyszczć skóry, przynajmniej u mnie.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 17:26   #2098
racoon2
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 31
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziękuję arba
powiedzcie mi gdzie mogę nabyć Paulę i co po BHA np toniku mozna na twarzy położyć
racoon2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 20:25   #2099
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez racoon2 Pokaż wiadomość
dziękuję arba
powiedzcie mi gdzie mogę nabyć Paulę i co po BHA np toniku mozna na twarzy położyć
Paulę mam ze Stanów , koleżanka mi kupiła. Można też kupić w Holandi, dziewczyny czasami robią wspolne zakupy (przesyłka taniej wychodzi) to się możesz załapać, trzeba tylko śledzić wątek zakupowy. Pewnie na lato wiele chętnych nie będzie .
Toniku BHA nie używałam długo (wnerwiały mnie farfocle) ale po Pauli i Effeklarze K nie kładłam już nic na skórę. Teraz Pauli używam 1 raz w tygodniu i bardzo sobie chwalę. Pilnuję tylko żeby mnie za bardzo nie przesuszyło.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:33   #2100
prowl
Raczkowanie
 
Avatar prowl
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 103
GG do prowl
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

kochane czy możecie mi powiedzieć jakie są retinoidy bez recepty (albo preparaty retinoidopodobne)? który jest najsilniejszy? nie oczekuję wykładu nt. działania bo czytam trochę tylko wiecznie mi się nazwy mylą.. a chciałabym zakupić coś bez recepty, wystarczy mi kilka nazw i coś sobie wybiorę.. z góry dziękuję!
__________________
prowl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.